Pachter van Burchtcomplex omzet met derde dalen Nieuwe weg vraagt om voorzieningen Bloemenbuurtbewoners Groslijststemming willen inspraak bij nieuwe plan „Haaswijk' Betere ontsluiting van toekomstig SJZ-sportcomplex is zeer wenselijk Volle winst voor Jong Ade Auto botste op boom G.R.- HUI5VUILQIENST Geen hotel in Overbos MARKTEN PAGINA !4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 9 MAART 1970 ZOETERWOUDE Nu verwacht mag worden, dat nog deze maand de eerste paal de grond in zal gaan voor de om vangrijke accommodatie van S.J.Z. op het nog naamloze sportcomplex aan de Nieuwe Weg komt de vraag naar voren of de verkeersvoorzieningen aanpassing behoeven aan de nieuwe situatie. De toenemende motorisering van het ver keer en de grote belangstelling waarin mogen verheugen zullen een zodanige de wedstrijden van S.J.Z. zich altijd verkeersdrukte teweeg brengen rond het sportcomplex, dat de 41/2 meter brede Nieuweweg hiervoor onvoldoende moet worden geacht. Darby komt nog een groot aantal ande. activitelten die in een eigentijdse sportver. worden ontplooid waardoor baar home buiten de zondag een veelge- zocht trefpunt is. Voor een goede, vei- lige bereikbaarheid is het nemen van y.-..-, een aantal maatregelen beslist gewenst. Zo bij het gemeentebestuur de nood- zaak hiervan mocht worden onderkend zullen de ki-appe financiën de effectu ering wel temporiseren. Immers, de realisatie van het sportvel denplan kon pas verwezenlijkt na een goede grond-transaktie. De revenuen hiervan waren echter niet toereikend voor de aankleding van het complex die nu voor rekening van SJZ komt. Met de situering van het toekomstige zwem bad in de directe omgeving zullen o.i. de volgende maatregelen niet kunnen uitblijven: 1. Het instellen van een parkeerverbod voor een gedeelte van de Nieuweweg. Het parkeerterrein met ruimte voor 50 auto's zal bij belangrijke wedstrijden on voldoende capaciteit hebben. Een par. keerverbod zal dan noodzakelijkerwijs een verkeerschaos op de smalle weg moeten voorkomen. Automobilisten die hun voertuig niet op het parkeerterrein kunnen plaatsen zullen dit moeten doen in de Jan van Banningstraat of omge- 1B U,*rur Ha L_ beslaat, zonder .11 it- KVP Zoeterwoude OEGSTGEEST - „Bloemenbuurt", te Oegstgeest, verdeeld over de van het totaal s - De VVD heeft in de het zgn. „Floraplan" >00 gezinnen bezocht, gehele wijk (25 a SO :ul). De enquête heeft het instructiebad dat in het totaalplan van „Poelmeer" is opgenomen. De wens werd door velen uitgesproken dat de jeugdraad, welke onlangs werd opgericht, zijn aandacht mede zal rich ten op de ongeorganiseerde jeugd. Niet minder dan 53 sprak zich uit voor inspraak bq de keuze van een beeldhouwwerk in de omgeving van het inkelcentrum Lange Voort. Hieruit "v-è-v '-W d m mÊÊÊ aantal interessante gezichtspunt! opgeleverd welke zaterdagochtend In de Sociëteitszaal van het gemeentecentruiu jV HllSt te Oegstgeest nader werden toegelicht en ter discussie gesteld. Zo bleek uit de gegevens onder meer dat de Bloemenbuurt een jonge buurt is, de leeftijd van 73 ',r der bewoners ligt 50 jaar. Opmerkelijk is het j kwam duidelijk naar voren, ciat men geringe aantal bejaarden. 78 het betreurt weinig invloed te kunnen van de ondervraagden beschikt over een I uitoefenen van de Kunstcommissie, eigen vervoermiddel, 24 maakt regel matig gebruik van het openbaar ver- Pldt hoiHV voer. Sommigen spraken de wens uit dat de bus beter op tijd zal rijden en een betere aansluiting op de treinen garan deert. De tendens zit er bij de autobe zitters in bij het forensen meer en meer gebruik te maken van het openbaar ving. Overigens werkt de dienst ge meentewerken aan een oplossing in deze omgeving voor een andere delicate ver keerszaak die mede ook dit probleem kan verlichten. daarbij niet 1 Stuk voor stuk noodzakelijke voorzie- ningen waar, voor de verwezenlijking, moeilijk ruimte in de financiële moge lijkheden zullen kunnen worden gevon- 2. Het aanbrengen van een trottoir van af de Nleuwewegbrug tot aan de in gang. Het toenemende verkeer, ook langs deze weg, dat hier aan geen snel. Dit „eldt „jet voor het parkeerverbod heldsbeperking is gebonden, levert geen waarnaast zeker nog andere verkeers gevaar op voor de voetgangers. Dit geld maatregelen moeten worden getroffen, in het bqzonder voo rde avonduren. Het Zo is de Nieuweweg een B-weg waar- doortrekken van het trottoir dat zich doQr autobussen, zo hierin geen veran- reeds op de brug bevindt zal ook een dering komt, nooit het sportcomplex 1 de zullen kunnen bereiken. En dat terwijl er naast het parkeerterrein een speciale 8. Straatverlichting tot aan het sport- ruimte is gecreëerd voor deze voertui- complex. In verband met de training, gen. De snelheidsbeperking voor de beatuurs- en commissievergaderingen, auto's tot 50 km, zoals die nu in de be- samenstelllng en drukken van het club- bouwde kom geldt, zal ook voor een orgaan, contactbijeenkomsten voor de gedeelte van de Nieuweweg zeer wel- Jeugd, kaartavond e.d. zal er. in het bij- kom z(Jn. Brideclub „De Sleutels" LEIDEN Na vier zittingen is de stand in de viertallencompetitie van Bridgeclub „De Sleutels": Groep A: 1. team De Goede 18: 2. team De Vrind 17; 3. team Rompes 9; 4. team Bloemhoff 8; 5. team Poot 5; 6. team Vreeburg 3. Groep B: 1. team Goedhart 20; 2. team Vos 12; 3. team Tan 10; 4. team Vlak 8; 5. team Riel 8; 6. team Vrijenhoek 8. Groep C: 1. team Holsboer 17; 2. team Duiser 13; 3. team Derogee 13; 4. team Spoor 12. 5. team Bernard 9; 6. team v. d. Bijl 8. Groep D: 1. team v. d. Heide 18; 2. team Wessels 1G; 3. team Robbers 16; 4. team v. Alphen 15; 4. team v. Alphen 15: 5. team v.,Kempen 7; ^...feapi VVie- demijer 0. K G geeft show in Groenoordhal LEIDEN Het Leids drum-, pijper en trompetterkorps „Kunst en Genoe gen" geeft zaterdag 21 maart a.s. in de Groenoordhal een uitvoering. Aan de show, die om acht uu begint, werken onder meer pijper-, drum- en trompetterkorps van K G, het juniorenkorps van K G, de harmoniekapel „De Vriendschap" uit Woerden, de drumfanfare „De Tam- boerijen van die Stadi. Eyndhoven", de volksdansgroep Achalay uit Leiden en het huisblaasorkest van K G. Kaar ten (a 1.50 p.p.) zijn verkrijgbaar 7 en 14 maart van 14-16 uur in de lagere school aan de Oosterstraat en op 21 maart vanaf 13.00 uur aan de kassa van de Groenoordhal. De verkeersveiligheid in de Bloemen buurt biedt geen reden tot juichen. Ge vaarlijke kruispunten als Flora-Koren- bloemlaan en Dahlia-Korenbloemlaan kan men gerust een „stokpaardje" van de buurt noemen. Beide punten kwamen herhaaldelijk ter sprake. 25 van de ondervraagden benadrukte de behoefte aan gymnastieklokalen en gebrek aan vakonderwijzers. Het blijkt in het wes ten des lands steeds moeilijker om on derwijskrachten aan te trekken. Zij vestigen zich liever in het oosten des vonds lands waar een eengezinswoning be- het schikbaar is. De Oudenhofschool is ge bouwd in samenwerking met Leiden. Dit heeft een vertraging opgeleverd van anderhalf jaar. Men stelde dat de scho lenbouw beter niet gekoppeld kan wor den aan plannen van andere gemeenten. Slechts 3% prefereert het wonen in een flatwoning. Unaniem werd de eengezins woning als het meest ideale genoemd. Flatwoningen werken remmend op de ontplooiing van de bewoners, zo\yel wat speelruimte van kinderen als hobby betreft. Men is niet tegen de bouw van flatwohlrigen als er geen alternatief be staat. Men heeft grote interesse in het uitbreidingsplan „Haaswijk". De frakticvoorzitter van de VVD, de hr. Stapel, liad echter het gevoel dat zelfs de raadsleden te weinig inspraak in het bestemmingsplan hadden. 60% van de Bloemenbuurthewoners wil graag een openbare discussie over „Haaswijk". ZOETERWOUDE De groslijststem ming voor de KVP-kandidaten voor de gemeenteraad is vastgesteld op donder dag 2 april. Dan zal in een ongetwijfeld boeiende bijeenkomst in het Don Bosco- huis de volgorde van de kandidatenlijst worden bepaald. Naast de namen van de 9 reeds eerder bekendgemaakte kandi daten is nog door de leden gesteld de heer J. van Nierop. ZOETERWOUDE H.R. Vrijdag 20 maart, des avonds om 8 uur, wordt door RCL een klaverjastoernooi georgani seerd in de Meerburgkantine. Van Meer burgzijde zijn 30 deelnemers nodig. Op geven in clubgebouw bij de heer F. Over- dijk. ZOETERWOUDE - Onlangs moest een bijeenkomst van het Kath. Vrouwen gilde worden afgelast i.v.m. de barre weersomstandigheden. Deze zal nu mor gen, dinsdag 10 maart, plaats vinden in het Don Eoscohuls, aanvang 20.00 uur. Het onderwerp van do causerie door dokter W. Kortmann luidt: Medisch al- ZOETERWOUDE Zaterdag 14 maart a.s. trekken de leden van de St.-Jans- fanfare er weer op uit om lompen in te zamelen. Met de voorjaarsschoonmaak op handen zullen velen ongetwijfeld het nodige hebben op te ruimen. De Sint- Jansfanfare zal het dankbaar in ont vangst nemen. Instructiebad Tachtig procent wil graag een gelegen heid voor zwemlessen gedurende de win ter. Een bewijs, dat met verlangen uit gezien wordt naar de realisering van OUD-ADE De laatste zaalcompetitic- wedstrijd Jong AdeUnion Sport, van het seizoen 19691970 heeft Jong Ade wederom de volle winst opgeleverd. Niet dat dit in een hoogstaande wedstrijd gebeurde, want men kon aan beide ploegen merken dat cr nietsm meer op 't spel stond. Na 't begin 'n wederzijds ver kennen met beide doelen in gevaar, maar tot scoren kwam het niet. Toch zou de ruststand nog 52 voor Jong- Ade worden nl. Ida v.d. Geest scoorde driemaal voor rust en Cobie v.d. Geest en Plonie Olijerhoek ieder 1 maal, maar Union Sport passeerde de keepster van Jong-Ade 2 maal, zoals vermeld rust stand 5-2. Na de rust een sterker Jong- VALKENBURG. De vergadering Ade, die toch belust was op de volle van de huisvestingscomiriisSie. die ge. winst en met twee treffers de stand op woonlijk op de tweede dinsdag van de i 7-2 bracht. Daarna bracht Union Sport maand wordt gehouden, is verschoven j de stand nog op 7-4, hetwelk tevens de r dinsdag 17 maart. I eindstand was. Gescoord werd door Ida v. d. Geest 3 x, Cobie v. d. Geest 2 x en Plony Olijerhoek 2 x. In de veilinghal van Poeldijk ontmoetten Quintus en Jong-Ade junioren elkaar en precies zoals in de eerste wedstrijd in Leiden, werd dit een grote overwin ning voor de dames van Jong-Ade. Een veel sterker Jong-Ade gaf de toon aan en de doelpunten vielen als rqpe vruch ten. Ruststand 3-8 voor Jong-Ade. Na de rust eenzelfde spelbeeld met Jong- Ade als sterkere 1.1. wederom 8 doelpun ten en geen doelpunten meer van Quin tus, zodat de einduitslag 3-16 werd. Ge scoord werden door Wil Vink 1 x, Lucie Heemskerk 4 x, Helma v. d. Geest 11 x. De overige uitslagen waien vriendschap pelijke wedstrijd ApolloJong-Ade 6-2. Adsp. Jong-Ade 1-Nio 7-6. Adsp. Jong- Ade 1Foreholte 5-4, Adsp. II; Jong- Ade IIForeholte 2 9-2. Geen PAK in Voorschoten Teveel onzekerheden en politieke verschillen D '66 en PPR met VOORSCHOTEN Lijsttrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen voor de P.v.d.A. in Voorschoten zal zyn dr. P. S. Pels, thans fractievoorzitter van deze groepering in de gemeenteraad. Er Is in Voorschoten geen progressieve con centratie tot stand gekomen. Na over leg met de hiervoor in aanmerking ko mende politieke richtingen heeft de P.v.d.A. moeten besluiten weer met een eigen lijst deel te nemen aan de ver kiezingen. Hoewel de gesprekken met de plaatseiyke afdelingen van D '66, PPR en PSP in een goede sfeer gehou den zijn, waren er toch teveel onzeker heden en enige partq-politieke verschil len om tot een gezamenlijke kandidaten- lqst te komen. In Voorschoten heeft alleen de P.v.d.A. thans raadsleden en 'een goed functio nerende afdeling. Nadat in januari van dit jaar de afdeling van D '66 uit het vooroverleg verdween, kwam het geheel op een niet breed genoeg vlak meer te staan. Thans zullen zowel D '66 als PPR met een eigen lijst aan de raadsverkie zingen deelnemen. Tijdens een perscon ferentie deelde 't bestuur van de P.v.d.A. Voorschoten mee, deze gang van zaken Herstel Jacobazaaltje kan nog jaren op zich laten wachten Door uitwijken tegenligger ALPHEN A.D. RIJN Zo kwam zaterdagmorgen een Inwoner van Ter Aar met een van een vriend geleende auto op de Oostkanaalweg tegen een boom tot stilstand. Daarby liep de jongeman zelf vrij ernstige verwondingen en een hersen schudding op. Hij werd opgenomen in liet. zlekehuis „Rijnoord" te Alphen a.d. Ryn. Het ongeluk ontstond, doordat de Ter Aarder de auto (waarmee hij even een boodschap was gaan doen in Alphen) scherp naar links stuurde toen de bestuurder van een hem tegemoet komende auto plotseling met zijn auto op de linker rijbaan kwam rijden. Door zijn auto naar' links te sturen probeerde de Ter Aarder deze wagen nog te ontwijken, met voornoemd gevolg. LEIDEN De realisering van de gemeentelijke plannen voor wat be treft de restauratie of verbouw van het Jacobazaaltje - en van het gehele Burchtcomplex - ligt in de verre toekomst. Het lijkt erop, dat de pachter van het complex, de heer Van Leeuwen, daar de dupe van wordt. Begin oktober van het vorig jaar kreeg hij opdracht van het Stadhuis het Jacobazaaltje te sluiten. Het zaaltje verkeert in bouwvallige toestand en het zou niet verantwoord zijn er langer ver gaderingen feestavondjes e.d. in te houden Per 1 januari gingen de Jacobazaal en de daarbij behorende garage en opstallen definitief dicht. Per die datum had de heer Van Leeuwen, die boven de Jacoba zaal woont ook verhuisd moeten zijn. Hij had echter op korte termijn niet de beschikking over een andere woonruimte en bleef er wonen, ofschoon hem verzekerd was, dat dat onverantwoord was. Hij woont er nog steeds. DINSDAG 10 MAART Buurt 24: Zoeterwoudsesingel (van Lammenschansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat. Ti- boel Sigenbeekstraat, Roodenburger- straat, de Mey van Streefkerkstraat. Cobotstraat, de Ridderstraat, Thorbec- kestraat, Wasstraat, de Laat de Kan terstraat, Cronesteinkade, P. J. Blok- straat, Fruinlaan, de Gijselaarstraat, Kernstraat, Verdamstraat, Catharina- straat. Buurt 28: Korevaarstraat, Plantsoen, 4e Binnenvestgracht, Rijnslr., Kraaier- straat, 2e en 3e Havenstraten, le, 2e en 3e Gortestraat, Geregracht, Leven daal, Oranjeboomstraat, Cathrijnestr., Barbaras teeg, St. Jorissteeg, Koene- steeg, Nieuwe Brugsteeg, Wielmaker- steeg, Hogewoerd, Watersteeg, Plan tage, Utrechtse Veer, Veerstraat. DONDERDAG 12 MAART Buurt 29. Zijlsingel. Rijnkade, Oos terdwarsstraat, Munnikenstraat, Van Galenstraat, Waardstraat, Hermanstr., Trompstraat, De Ruyterstraat, Evertsen- straat, Heemskerkstraat, Oosterstraat, Van Speykstraat, Kortenaerstraat, Tas manstraat, Overrijn. Buurt 30: Galgewater, Noordeinde en Plein, Rembrandstraat, O. Varkens- markt, Sliksteeg, Groenhazengracht, Rijn- en Schiekade. Witte Singel, Groenhovensraat, Witte Rozenstraat, Justus Carelhuis, Jan v. Goyenkade, band gedaan Gerrit Doustraat, Vreewijkslraat. Hu- Kleine Burcht go de Grootstraat. Bilderdijkstraat VRIJDAG 13 MAART Buurt 31: Kort Rapenburg, Kabel- jouwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, Nonnensteeg, Kolfmakersteeg, Zeger- steeg, 5e Binnenvestgracht, Sterren wacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Mo- lensteeg, Boisetkade, Kampersteeg, Consciensestraat, Vliet, Doezastraat, St. Jacobshof, St. Jacobsgracht, Jan v. Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg, Ga- renmarkt, Steenschuur, Nieuwsteeg, Herensteeg, Salomonsteeg, Kloksteeg, Scheepmakersteeg, Houtstr., Gerecht, Lokhorststraat, Zonneveldstraat, Pie- terskerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berken- doelstraat, Pieterskerkgracht, Pieters kerkhof. Papengracht, Doelengracht, Pieterskerkstraat. Tekort aan vergaderruimte in binnenstad wordt groter Deze week zei de heer Van Leeuwen te gen ons: ,.Ik wacht nu al maanden op een brief van het Stadhuis. In januari had de pacht toch veranderd moeten worden. Dat is toch redelijk, want toen had ik niet meer de beschikking over het Jacobazaaltje, waarin een derde deel van mijn omzet lag. Na de sluiting van Van der Heijden en Zomerzorg is de zalennood in de Leidse binnenstad toe genomen. Kleine vergaderingen moet ik herhaaldelijk zelfs in de grote zaal zetten. Dat kost me handen vol geld, maar wat moet ik anders. Politieke groeperingen zijn vaste klanten en ik kan niet opeens tegen ze zeggen: „Het spijt me, maar ik heb geen ruimte voor u beschikbaar. dat de heer Van Leeuwen waarschijnlijk deze week, of anders volgende week be richt krygt van de gemeente. Hy be treurde het dat de zaak een tijdje op zich heeft laten wachten. Over de zalennood zei de heer Jasperse: „In het verleden zei de heer Van Leeu wen altijd, dat hij het steeds minder druk kreeg. Velen zouden gebruik maken van de diverse lokaliteiten, die in de buiten wijken in de loop van de laatste jaren gebouwd zijn. En wat die nooduitgan gen betreft: die is er. En meerdere keren hebben we tegen de heer Van Leeuwen gezegd, dat hy die nooduitgang, die na de oorlog is dichtgespijkerd, open moet maken. Hij heeft spullen in die gang staan. Wij zijn van mening, dat die gang ten alle tijden open moet zijn",'aldus de heer Jasperse van Openbare Werken. Ik heb de gemeente het plan aan de het pand naast de de Nieuwe Rijn aan te verhuren. Dat is in bezit van de gemeente en het sluit via de kleed kamers van de grote zaal prachtig aan op het gedeelte dat ik al in pacht heb. Dan krijg ik tenminste ook eindeiyk een nooduitgang. Ik vraag' me wel eens af hoelang deze onhoudbare toestand nog gaat duren. Bij de gemeente moet je wel geduld hebben". Oponthoud betreurd De heer Jasperse van Openbare Werken die zich o.m. met de problematiek rond om de Burcht bezig houdt, vertelde VOORHOUT In het Voorhoutse Over bos zal geen hptel komen. B. en \v. de len de raad mee dat de verbintenis krachtens het voorlopige koopcontract met de koper als verbroken Is te be schouwen. Tot 1 januari 1970 was hem nog de. gelegenheid gegeven een bouw plan in te dienen. Aangezien de koper in het geheel 'niet heeft gereageerd acht de gemeente zich op geen enkele wyze meer verbonden. De koop betrof eeu stuk grond in Over bos voor de bouw van een hotel. Het van tevoren betaalde bedrag, 10% van de overeengekomen koopsom, wordt be schouwd als vergoeding van de door de gemeente gemaakte onkosten. eigen lijsten eigenlijk wel te betreuren De gemeente Voorschoten is alleen maar gediend met grote groeperingen en een versnippering van de raadszetels betekent een moeilijk bestuur.' De ledenvergadering van de P.v.d.A. heeft zich uitgesproken voor een pro gressief gemeentelijk beleid. Deze maand zal de afdeling de kandidateniyst gaan samenstellen. Van de drie thans zittende raadsleden komt alleen dr. P. S. Pels terug in de raad. Mevrouw Stoker en de heer Van Eerde hebben hun zetels ter beschikking gesteld voor de noodza kelijke verjonging van de raad. Volgens het P.v.d.A.-bestuur zal de. kandidaten lijst van de P.v.d.A. bestaan uit bur gers, die allen progressief denken -ra- komen uit alle rangen en standen, on geacht hun réligieuze achtergronden. ALPHEN aid RIJN Voor het damtoernooi run de Leidse Districts Dam Bond in gebouw Nabij te Alphen a.d. Rijn bestond zuterdag grote belangstelling. In de A-groep waren ingedeeld de heren C. Zijlstra (links) tegen J. Bousema met aan het tweede bord links P. v. d Aa tegen C. Varkevisscher. Achter de borden zien de heren A. van der Putte en C. van Winkel in wier handen ook dit keer weer de gehele organisatie was, naar de laatste zetten op de borden toe. Leiderdorpse Bridgeclub De einduitslag van de viertallencompe titie van de Leiderdorpse Bridgeclub is als volgt: GROEP ROOD: 1. fam. De Vrind 42-12 225; 2. echt paar Danz met Danz jr.-v. Mourik 34- 20+13; 3. dames Jans-v. Zonneveld met Bos-v. Leeuwen 32-22+160; 4. dames v. Gelder-De ongJ met Karstens-Rebel 32- 22+103; 5. echtpaar v. Klaveren met De Jong-van Kins 31-23+126; 6. heren Blom-Schippers met Lenaers-Schutte 31-23 72; 7. echtpaar Den Hartog met van den Oever-Pieters 23-31-120; 8. da mes Schutte-Zwarts met echtpaar Mid delburg 19-35-200; 9. echtpaar Wessels met Ty'ssen-De Winter 15-39-193; .10. Hoogervorst-van der Vliet met A. Kars tens jr.-S. Karstens 11-43-311. GROEP ZWART: 1. mevrouw Bos-dhr. Jans met van der Biil-Sijpesteyn 42-12+252; 2. echtpaar Thesingh met van den Boogaard-van Ham 34-20+180; 3. echtpaar Verduin met echtpaar Zwanenburg 31-23+96; 4. echtpaar Kruts met Blansjaar-Pul 49- 25+103; 5. dames Bavelaar-van den Kommer met van den Kommer-van den Kommer 28-26-8; 6. mevr. v. Schendel- dhr. Stokhuyzen met echtpaar Swart 24-30-47; 7. echtpaar Hollander met Veldhuvzen-van Vliet 24-30-51; 8. echt paar Pouw met Noorman Partner 23- 31-109; 9. van Berge Henegouwen-Hel- versteyn met De Koning-v. Zonneveld 21-33-145; 10. dames va den Brink-La- tour met mevrouw Paes-dhr. Hermans 14-40-271. Protestants kerk koor in Voorhout VOORHOUT De kerkeraad der Her vormde gemeente heeft met Instemming van de kerkeraad der gereformeerde kerk een brief doen uitgaan om te on- dezoeken of er bij de leden van de pro testantse kerken te Voorhout belang stelling bestaat voor de vorming van een kerkkoor. Dit koor zal in de eerste plaats medewerking verlenen aan de eredienst, maar ook bij andere gelegen heden actief zijn. Gedacht wordt aan een gemengd koor. De leiding zal berusten bij de heren T. Kranenburg en M. J. A. Hennekes. ROTTERDAM, 9 maart Vee - Aan- totaal 1564, slachtrunderen 1171, varkens 393, slachtrunderen: 530555, 445—495, 395—420, 370—390; varkens: 282—288, 278—282, 276—278, stieren: 445505, worstkoeien 355375,, slacht- zeugen 230240, zware varkens 245 255, slachtrunderen: kleiner, redelijk, stijver.varkens: Iets korter, vlug, hoger, enkele prima's boven notering. AMSTERDAM 9 maart, Vee Aanvoer 211 runderen: 3.80-5.30; handel kalm; 78 varkens: 3.50-3.55; handel prijshou-

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4