Ons Eibernest landskampioen Piet van der Zwet hielp Teylingen aan zege op SJC Na buitenspeldoelpunt van VTL Genegeerde Foreholte-grensrechter slaat scheidsrechter tegen de grasmat Theo van Zee besliste met twee treffers Pernix volgend seizoen weer eerste klasser Leidse schakers verloren van Israëlische studenten Vijftienhonderd man woonden titelstrijd in Groenoordhal bij SPORTBIJLAGE MAAiNDAG 9 MAART 19 Kwalificatie-toernooi hoofdklasse LEIDEN Algelopen zaterdag zijn de nieuwe hoofdklassers bekend geworden. De beslissing viel pas in de laatste ron de, toen de vier overgebleven kansheb bers tegen elkaar i?i het veld kwamen. Van deze vier iverd Regenboog de dra- VOORHOUT Het slot van de wed strijd Foreholte-VTL kreeg, 'n onaange naam kleuraccent. Het derde VTL-docl- punt door P. de Boer gescoord kwam tot stand uit een zo duidelijk buitenspelposi tie dat de Foreholte-grensrechter er ui teraard voor vlagde. Na al vele malen genegeerd te zijn door de scheidsrechter was dit voor de heer J. Langeveld te veel. Hjj ging naar de scheidsrechter Regenburg om met woorden zyn vlaggen te onderstrepen maar ook dit mocht niet De altijd volkomen betrouwbare en rus- LEIDEN Zaterdagmiddag speelde een groep van 9 Israëlische studenten uit Haifa in de kantine van Clos Leem bruggen tegen Leidse schakers. De groep won met 6-S. Aan het eerste Leid se bord speelde de kampioen van de Leidse Schaakbond J. Piket met de witte f iguren tegen M. Peretz. Na met Franco Engels geopend te hebben, volgde een snelle ruil van de stukken en al spoedig ontstond er een enidspel, waarin wit betere kansen had. Omdat winst echter nog verre van zichtbaar was bood Piket remise aan, wat evenwel geweigerd werd. Nadat nog een paar pionnen ge ruild waren, werd remise echter toch een feit. Aan de overige borden werd er veel rus tiger gespeeld. De algemene indruk was dat de studenten uit Haifa wachtten op een fout van hun tegenstanders om dan pas toe te slaan. Deze taktiek bleek erg succesvol. Aan het tweede bord speelde A. v. d. Berg met zwart tegen Y. Bleimann. In het centrum werd de stelling vastgezet. Zwart probeerde toen met zijn pionnen op de koningsvleugel door te breken. Dit mislukte en hij verloor. J. Verberg speelde tegen J. Bar-Zio eveneens En gels, maar kwam in een andere variant terecht als J. Piket. Na een pionnenruil in het centrum was het pleit gauw be slecht in het nadeel van Verberg. Tege lijkertijd was drs. E. Noordijk het slacht offer van een aanval van S. Unger. Laatstgenoemde opereerde vanuit de stevig in bezit genomen e-lijn en wist zelfs de witte dame op h2 op te sluiten. Weer was verlies voor Leiden het resul taat. D. Savaldi wist met wit middels een pionnenopm&rs een betere positie te verkrijgen tegen E. Bongers (uit Voor schoten). Zwart verloor nu een stuk, een pion en de partij. Inmiddels bazuinde de jeugdkampioen van de LSB, Chr. Kuijpers. overal rond dat hij gewonnen stond, ondanks dit wel xeer optimistische geluid bracht hij het niet verder dan remise. Met dit halve punt hadden onze gasten de overwin ning al binnen. De Leidse schakers lie ten zich hierdoor echter niet ontmoedi gen. Drs. J. Kort nam in zijn partij tegen T. Gal bezit van de a-lijn; hij verwierf zich een schitterende pionnen- stelling in het centrum, terwijl zijn dame op h6 de hele zwarte koningsteling be- eherste. Winst was dan ook het resul taat- Inmiddels verloor E. de Vries wel iswaar een pion tegen A. Koski maar zQn positie zag er erg degelijk uit. Bo vendien garaakte Koski in tijdnood. Hiervan handig gebruik makend wist De Vries te winnen. Drs. De Haas echter wist het tegen S. Srebernik niet meer te bolwerken. Hij verloor een pion. terwijl zijn stelling steeds meer verslechterde, en hij verloor. Zo is deze strijd in een verdiende 63 zege voor de Israëliërs beëindigd. De gedetailleerde uitsag lis: LEIDEN—ISRAEL: J. Piket-M. Peretz A. v.d. Berg—Y. Bleimann 01, drs. J. Kort—T. Gat 1—0, E. de Vries- A. Koski 1—0, J. Verberg—I. Bar-Ziv 0-1, drs. De Haas-S. Srebernik 0-1. 7 drs. E. Noordijk-S. Unger 0-1. E. Bon- gers-D. Savaldi 0-1, Ch. KuijpersJ. Smolash tige grensrechter wist het toen niet meer. De scheidsrechter belandde op het gras en de heer Langeveld werd door enige Foreholters en bestuursleden van het veld verwijderd. Enige minuten later moest ook aanvoerder P. v. Dijk van de scheidsrechter de kleedkamer opzoe ken wegens een opmerking. Dit alles zorgde voor een dermate gespannen sfeer dat na de wedstrijd de scheidsrechter een geleide kreeg naar de kleedkamer. Dit was het onaangename slot van een overigens niet zo mooie, maar wel ge- lijkopgaande strijd. Binnen een klein kwartier werden beide keepers al gepas seerd. Keeper Raphael van VTL werd door een lage schuiver van Van Kampen verrast en keeper Van Dijk van Fore- holte moest in midvoor Van Nes een goalgetter erkennen. De tweede helft zorgde ook al vrij snel voor doelpuriten. In de dertiende minuut maakte P. de Boer er 1-2 van nadat en kele collega's het doel misten. Het mooiste doelpunt kwam op naam van Cor van Steijn van Foreholte, die een ver schot in de rechter bovenhoek zag verdwijnen. Deze 2-2 stand werd daar na door bovenvermeld doelpunt in het slot van de strijd alsnog gewijzigd. SJZ—OUICK STEPS 0-2 (0-0) De Hagenaar A. Jacquard heeft SJZ gister middag in een tijdsbestek van twaalf minuten op een vrijwel kansloze achter stand gezet. Nadat de eerste helft na melijk was afgesloten met 0-0 brak de ze snelle, technische speler door en schoot tussen twee verdedigers door de bal vlak langs de paal in het Zoeter- woudse doel. In de 12e minuut dook deze Jacquard, die zijn directe tegen stander Van der Ham nauwelijks tegen te houden was, schuin voor het SJZ-doel op en zijn uitgekiende schot verdween in de verste hoek. Het experimenterende SJZ dat de doorgaans in het tweede team als verdediger uitkomende Sjaak Schuur in de spits had opgesteld ten einde het doelpuntloze tijdperk nu eens af te sluiten (ook deze noodgreep bleek geen afdoende oplosing te zijn waar door na rust Schuur in de halflinie be landde en Peter Beereboom in de aan val verscheen) zag daardoor alle pers pectieven verdwijnen. Weliswaar ont ketende SJZ dat voor rust gelijkwaardig was geweest aan Quick Steps en dank zij de defensieve houding, die de residen tiebewoners na dat produktieve kwar tier aannemen, domineerde zij in het slothalfuur maar doelman Oostdam bleek een te grote hindernis. Na een kwartier spelen had deze goalie reeds ontzag ingeboezemd dóór de bal na een schot van Sjaak Wortman nog juist tegen de paal te drukken. Niette min kwam de zege de Hagenaars, die in deze aantrekkelijke wedstrijd technisch uitstekend voor de dag kwamen, ten volle toe. De komst van Peter Beere boom, die overigens achter bleef bij de goed in vorm zijnde Leo Slingerland, hield in dat Goof Overdevest weer naar de reservebank verhuisde. OOIEVAARS—DOSR 4-2 (2-1) Op een zeer slecht veld, dat in de tweede helft nog geteisterd werd door een fikse sneeuwbui waren combinaties nauwe lijks mogelijk. Vandaar dat beide ploe gen zich met lange trappen bedienden. In het Haagse Zuiderpark ging Ooie vaars het felst van start, wat in de 16e minuut de openingstreffer opleverde: Uit een inworp kreeg J. Koegla de bal te pakken en met een schijnbeweging passeerde hij doelman Jacques Bouw meester. Welhaast dramatisch werd het voor de Veners in de 21e minuut toen centrumverdediger Jan Mulder een terugspeelbal in de modder zag blijven steken. De Haagse rechterspits C. van Velzen sprong attent toe en feilloos pro fiteerde hij van dit presentje. Na deze ongelukkige start kreeg DOSR meer vat op het spel wat vier minuten voor rust leidde tot eèn doelpunt van Hennie de Prie, die uit een door middenvelder Ton van Es genomen corner doelman Van Etten passeerde. De doortastender Ha genaars zou de zege echter niet ontgaan. Zeven minuten na rust besloot linker vleugelspeler Raboen een solo met een doeltreffend schot en na een half uur knalde dezelfde speler de bal uit een voorzet van Krans opnieuw langs Bouw meester. DOSR was kansloos. Zij kon slechts de nederlaag draaglijker maken door zeven minuten voor tijd, nadat Joop de Bakker vervangen was door Wim van Ruiten en Hennie de Prie al eerder plaats had gemaakt voor Jan Broesterhuizen, via Wim Akerboom een tweede goal te scoren. De positie is er voor de Veners na deze zo belangrijke wedstrijd oveirgens aanzienlijk door ver slechterd. GD AVVSB 1-2 (1-1) Moe, ge kneusd maar dankbaar kwam VVSB uit Loosduinen terug. In een harde strijd was de overwinning bevochten en de goede plaats op de ranglijst werd ver stevigd. Het was van het begin af een bikkelhard duel. VVSB viel voortdurend aan en GDA verdedigde met alle mid- Eerst na een half uur spelen in de eer ste helft kreeg VVSB loon naar werken. Een schot van Bart van der Ploeg ketste van de paal terug en Harry Duivenvoor de. die de terugkomende bal opving, schoot raak: 0-1. In de verlenging van de eerste helft wist GDA de stand uit een strafschop nog gelijk te maken 1-1. Na de thee vertoonde het spel zo onge veer hetzelfde beeld. Een sterk aanval lend VVSB en een hard verdedigend GDA. En opnieuw aanvallende akties van Harry Duivenvoorde. Een schot van deze speler werd met moeite achter de doellijn gestopt. Eerst kort voor het einde greep WSB de winst. Een goede voorzet van Gé van der Burg bereikte Harry Duivenvoorde en diens kopstoot trof doel. 1-2. DE FLAMINGO'S—ASC 1-2 (1-1) Op een uitermate moeilijk bespeelbaar terrein heeft ASC onder slechte weers omstandigheden opnieuw een kleine overwinning behaald. Reeds na vijf mi nuten was het de ijverige De Kind, die vanaf de rechtervleugel met een effect vol schot de Rijswijkse doelman pas seerde. Tot de rust wogen beide partijen goed tegen elkaar op, hoewel de rood zwarten wat betere kansen kregen. Zo schoot Krom eenmaal van dichtbij tegen de paal en werd De Goey eenmaal dui delijk binnen het strafschopgebied ge haakt, hetgeen echter geen penalty op leverde. Na vij: f itwintig minuten in de tweede helft maakte de Rijswijkse ploeg, die wel sympathiek speelde, doch niet veel indruk vermocht te maken, plotse ling gelijk. Hierna kwamen de Leidenaars echter geducht opzetten. Zwaar werd de thuis club onder druk gezet, doch het zou tot kort voor het einde duren, voor het doelpunt viel, waardoor ASC beide pun ten kon meenemen. Linksachter Wedu- wer bracht de bal goed op en school deze op het juiste moment door naar Bergers, die de Rijswijkse keeper geen kans gaf. Een treffer van de micro-kampioen Ons Eibernest. FLOREANT - DOCOS 1—3 (0—0) In een onplezierige sfeer werd de wed strijd Floreant-Docos op een goed be speelbaar veld. niet voor Alle spelers zonder kleerscheuren tot eer einde gebracht. Peter Reizevoort liep voor rust een sleutelbeenbreuk op. Hij werd vervangen door Cees Paardekoper. Floreant ging direct na het beginsignaal in de aanval maar kon het niet verder brengen dan enkele corners, die niet het verwachte resultaat opleverden. Lang zamerhand nam Docos het initiatief over en doordat Floreant het accent op de verdediging legde, ontstonden ge vaarlijke momenten voor het doel van Blaazer. Na tien minuten schoot St. v. d. Meel rakelings naast, maar de Floreant- achterhoede bleek toch wel in staat de talrijke Docos-aanvallen onschadelijk te maken. De rust kwam dan ook met de beginstand. Na de hervatting werd de strijd vinniger en de spelers ontzagen elkaar in geen enkel opzicht. Het bleef echter beperkt tot vrije trappen over en weer. In de tiende minuut bracht Marchant de door gebroken Peter Dubbeldeman op onge oorloofde wijze volgens de slecht leiden de arbiter tot staan, hetgeen een straf schop betekende, die door dezelfde spe ler werd benut (01). Floreant probeer de de bakens te verzetten en had bijna succes toen Van der Werf de bal goed naar Van Bemmel plaatste, maar de bal ging uit diens omhaal net naast. Docos had meer succes toen de bgl uit eeD voorzet van verre afstand van Hooge boom door de Floreant-achterhoede ver keerd werd beoordeeld en ook Blaazer zich op de bal verkeek, waardoor deze in het doel belandde (02). Na ongeever een half uur had doelman Blaazer een dispuut met Dubbeldeman over het al of niet geoorloofd aanvallen van de doelverdediger, waardoor Blaazer de bal niet goed uittrapte en bij St. v. d. Meel terecht kwam, die zich niet be dacht om deze in het lege doel te trap pen (03). Enkele minuten later wist Nieuwerf dan wel de eer te redden, maar Docos-achterhoede stond verder geen doelpunten meer toe, zodat de volle winst mee naar Leiden ging. matische verliezer. Door een minder doelgemiddelde plaatste de Dortenaren zich niet voor de hoofdklasse en moeten nu het volgende micro-seizoen opnieuw in de Overgangsklasse uitkomen. De grote verrassing was wel dat het Hilversumse DKOD als eerste uit de bus kwam met 9 punten uit 6 wedstrij den, hetgeen een grote tegenstelling was met het Leidse Pernix, dat DKOD in de strijd- om het landskampioenschap CKB had teruggewezen, en dat zich niet kon plaatsen. Pernix, zal zoals er het nu uitziet, in de eerste klasse geplaatst worden. Met DKOD werden Koog Zaan dijk, ondanks twee nederlagen in de laatste wedstrijden, en Rapiditas. dank zij twee zeges, de nieuwe hoofdklassers. Pernix kreeg twee grote nederlagen te slikken en bleef zodoende op 4 punten, terwijl het Friese Stanfries erg teleur- stelde en ook 4 punten behaalde. Deto I uit Eindhoven tenslotte sloot de rij met Bij de reserve ploegen waren al snel de I ploegen bekend, die zich plaatsten voor de Reserve Hoofdklasse. Blauw Wit 3 en het Leidse Zuiderkwartier 2 waren na I twee wedstrijden al zeker van hun zaak, en later voegden zich daar nog bij PKC 2 en Deto 2. Ook hier kon het Leidse Pernix 2 zich ondanks zeges op Zuider- kwartier en Deto niet plaatsen. Zuiderkwartier 2 was gelijk al op het goede spoor na de eerste wedstrijd, toen j het Enschedese Naas met niet minder dan 11-1 - werd geklopt. In de tweede wedstrijd werd het hoofdklasseschap binnengehaald met een 6-2 zege op Nic. 2. De zwakke broeders kwamen in deze j poule uit het Noorden en Oosten. Nic. uit Groningen en Naas kwamen niet j eens meer tegen elkaar uit. Koog Zaand. 68 Zuiderkw. 69 Rapiditas 68 Deto 2 67 Regenboog 68 PKC 2 66 Stanfries 64 Pernix 2 65 Pernix 64 Nic 2 52 Deto 61 Naas 2 51 UITSLAGEN DKOD-Deto 7-4; Regenboog-Stanfries 5-4; Pernix-Koog Zaandijk 5-8; Rapidi- tas-Pernix 8-3; Koog Zaandijk-Regen boog 7-8: Stanfries-DKOD 6-10; Deto- Stanfries 6-12; DKOD-Koog Zaandijk 7-4; Regenboog-Rapiditas 4-7. PKC 2-Pernix 2 5-1: Nic 2-Deto 2 2-6; Naas 2-Zuiderkwartier 2 1-11; Blauw Wit 3-Naas 2 7-4: Zuiderkwartier 2- Nic 2 6-2; Deto 2-PKC 2 5-3; Pernix 2- Deto 2 8-3; PKC 2-Zuiderkwartier 2 5- 6; Nic 2-Blauw Wit 3 1-7; Blauw Wit 3- PKC 2 12-4; Zuiderkwartier 2-Pernix I en v. Zee, nadat laatstgenoemde opnieuw een strafworp had gemist, werden de rollen weer omgedraaid (9-8). Publiek roerig De belangrijkste man bij de Amsterdam mers. Dik Stoeltie, speelde in de volgen de perioden de hoofdrol door eerst een fraaie kans en een strafworp te missen, maar direct erop toch in te schieten. (9-9). Er waren toen nog 10 minuten te spelen en de spanning was zowel in als buiten h^t veld merkbaar. Van Zee en Siebenlist konden het duidelijk niet met elkaar vinden en het Haagse publiek be gon Leo Borghols als een ..viezerik' te betitelen. Evenblij zorgde weer voor een Haagse voorsprong (10-9), maar meteen maakte Siebenlist van afstand gelijk. (10-10). In de laatste 5 minuten werd deze span nende stryd door Theo van'Zee beslist. Na een val van zjjn tegenstander had hij alle tijd om op de korf te richten. (11-10). Toch had Westerkwartiér nog een verlenging kannen forceren als Dik Stoeltie een strafworp niet had gemist, j De bal werd meteen door Evenblij afge vangen en doorgezonden naar de Haagse aanval, waar Theo van Zee bij de mid denlijn klaar stond om zijn club naar het Nederlands microkampioenschap te schieten (12-10). Een minuut later kon den de dolgelukkige Haagse supporters bezit nemen van het veld. LEIDEN Zoals verwacht mocht worden heeft Ons Eibernest zater dagavond in de Groenoordhal het microkampioenschap van Neder land geprolongeerd. Maar dat Wes terkwartier zo'n goede tegenstand zou bieden, was een verrassing. Tot 5 minuten voor het einde kon den de Amsterdammers op gelijke hoopte blijven met de Eibers, die tenslotte door twee treffers van aanvoerder Van Zee de zege en de titel grepen. In de eerste helft van deze door ruim 1500 mensen bijgewoonde wedstrijd had Westerkwartier het beste van het spel. De rood-witten speelden wat rustiger dan de tegenstanders, maar zij konden toch geen voorsprong opbouwen. Eibernest opende de score, maar het doelpunt van Tims werd door de goed leidende arbiter j Grlese afgekeurd. Nadat Tims en v. Zee nog ieder een strafworp nadden laten liggen, opende Tims in de 8e minuut j toch de score 1-0Westerkwartier kwam goed terug en nam de leiding via treffers van Stoeltie en Siebenlist over. j Na een gemiste strafworp van Evenblij i zorgde Hans Pouw evenlater toch voor deg elijkmaker, waarna Westerkwartier via Lucy v. d. Bijl opnieuw een voor sprong nam (2-3). Uit een van de schaarse doorbraken trok v. Zee de score weer recht (3-3) en na een gemiste kans van Evenblij kwam Ons Eibernest via Jirska Duivepvoorden weer voor. Het werd ander maal gelijk toen Siebenlist op fraaie wijze een vrije worp afrondde (4-4). Het werd 5-4 door v. Zee, waarna Dik Stoeltie een straf worp mocht nemen. Incidenten De Haagse coach zorgde toch voor een incidentje door langs de lijn door schreeuwen te trachten Stoeltie uit zijn concentratie te halen. Het werd toch een treffer, waarna enkele Westerkwartier- mensen de Hagenaar even „onder handen namen". Met 5-5 werd er ook gerust. Na de hervatting leek het er al snel op dat de Eibers zouden gaan doordrukken. Evenblij 2x) tekende voor een 7-5 voor sprong, maar Paul Kist, zijn directe op ponent, vond ook ineens de goede rich ting en had In 1 minuut ook tweemaal succes en het was weer gelijk (7-7). Na dat Evenblij een doorloopbal had gemist, kwam Westerkwartier voor de laatste keer aan de leiding toen Andrea Keller haar tegenstandster te vlug af was en 7-8 scoorde. Eibernest kwam dit maal goed terug en door doelpunten van Pouw NOORDWIJK De 0-1 zege, die de Sassenheimers gistermiddag in Noord- wijk op SJC behaald hebben, is zeer be slist niet onverdiend. Teylingen heeft er van begin af aan hard en fair voor ge vochten en doelman Van Gerven van de Noordwijkers moest meer dan 1 keer handelend optreden. Het beslissende doelpunt viel reeds na zeven minuten spelen, toen Piet van der Zwet met een strafschot van zeker 20 meter de bal keihard in de uiterste bovenhoek ach ter Van Gerven kogelde. De zwartwltten gingen daarna geenszins aangeslagen in de aanval en na een voorzet van Weyers leek Van Maris te nivelleren. Hooger- vorst was al geslagen, maar net op tijd slaagde een Teylingenverdedlger er in op ae aoellijn de bal te keren. Na een half uur spelen beukte een kogel van Van Maris de lat en uit een corner, die daaruit volgde, schóót dezelfde speler rakelings naast. In -de tweede helft ging Teylingen zwaar in de verdediging, waardóór SJC meer en meer ruimte kreeg, hetgeen echter niet in doelpunten resulteerde. Hooger- vorst verkeerde ook ln uitstekende vorm en keerde vrij gemakkelijk schoten en kopballen van de met wind en sneeuw buien mee spelende SJC'er$. Vlak voor tijd kreeg Weyers nog de kans een ge lijkspel voor zijn 'club uit net vuur te slepen, maar zijn schot ging voor SJC jammerlijk naast. Restte vermelden, dat arbiter Nederpelt uitstekend floot. TEXAS—VAN NISPEN 2-1 (0-0) Het harde, maar faire duel dat Van Nispen gistermiddag op het zeer zwaar te bespelen veld van Texas uitvocht, werd goed in de hand gehouden door arbiter Verstraeten. De eerste aanval, die de Zilker harten sneller deed klop pen, had plaats in de vijftiende minuut, toen spitspeler Jan van der Linden met Henk Witteman een fraaie combinatie op de bij vlagen besneeuwde grasmat legden. De Texas-keeper had echter Vrouwe Fortuna aan zijn kant, toen Witteman keihard tegen z(jn been schoot. In de Van Nispen verdediging speelde met name Geerlings een uitste kende partij. Na rust was het Bpelpeil beduidend min der, maar er vielen wel doelpunten. Na een rommelige situatie voor het Van Nispen-doel scoorde Prosman (1-0), waarna Jan van der Linden in de tien de minuut het geenszins aangeslagen Van Nispen aan de gelijkmaker hielp. In de 24ste minuut vormde een grove tackle van v. d. Zeeuw de inleiding van het winnende doelpunt. Van der Zeeuw ontfrutselde Geerlings op onplezierige wijze de bal (waarom door de arbiter niet ingegrepen werd bleef een raadsel), kwam alleen voor het hok van keeper De Boer en gaf die met een schuiver het nakijken: 2-1. Sneeuwbuien zorgden er daarna voor, dat het meer vallen dan opstaan geblazen was. Doelpunten ma ken werd dan ook een schier onmoge lijke zaak. SPCL. LISSE—PDK 3-1 (1-0) De thuisclub heeft gistermiddag de over winning op de Hagenaars volkomen ver diend. In de eerste vijfentwintig minu ten had PDK weinig of niets in te bren gen. Alleen in het laatste kwartier van de eerste helft ging de strijd enigszins gelijk op. G. v. d. Poel opende al na 3 minuten spelen de score. De kans om te nivelleren kreeg PDK wel. Kees van Amsterdam maakte in het beruchte ge bied hands. De Lissese keeper was ech ter in vorm en hield de penalty. Na rust kreeg PDK weer een strafworp toegewezen. Ditmaal na een te grove tackle van Theo Boot. Baak deed we derom zijn best, viel goed uit, maar moest desondanks vissen: 1-1. Sport club Lisse ging zwaar in de aanval. Koos Baak stond na een half uur spe len zijn plaats af aan P. van Dijk, het geen echter niet tot gevolg had dat de Lissese formatie slechter ging draaien, want nog geen minuut later scoorde G. v. d. Poel voor de tweede keer: 2-1. In valler Van Dijk had de voet in het derde Lissese doelpunt, want uit z(jn voorzet bepaalde Theo Boot de eind stand op 3-1. TONEGIDO—RKAW 3-2 (3-2) Het publiek dat soms tot over zijn enkels in de modder gistermiddag naar de wed strijd Tonegido-RKAW stond te kijken en toch niet voortijdig naar huis wilde gaan. begon in de tweede helft, toen sneeuwbuien bij vlagen het verblijf rondom het Tonegido-veld zeer, zeer on aangenaam maakte, te morren op ar biter Van Bristum, die weigerde de wed strijd te staken. Het spel daalde bene den alle peil en doelpunten voor rust vflf vielen niet meer. In de eerste helft was het heel wat beter. De Leid- schendamse ploeg kon weliswaar niet tegen de Voorburgers op, maar voet balde toch zeer redelijk. In de vierde minuut liet Hoos keeper Van Baaren vissen, maar vlak daarop nivelleerde Remmerswaal. Een fout van Van Baa ren (hij liep te ver uit zijn doel) bracht Souren de gelegenheid de score opnieuw in het voordeel van de Voorburgers te brengen. Na een half uur besliste Blan- kenheim met een strak afstandschot de wedsti'ijd: 3-1. Een minuut later bracht Van der IJssel de stand weliswaar terug naar 3-2, maar daarna hadden de Leid- schendammers niet genoeg kracht meer om nog voor rust Tonegido op de knieën te brengen. Na rust kon daar ook in verband met de weersomstandigheden geen sprake meer van zijn. Van Marls lost een schot op het door Hoogervorst verdedigde Teylingen-doeL

Leidse Courant | 1970 | | pagina 12