Nieuwe buizen droegen Bols en Verkerk naar wereldrecord ZON TOVERDE GLIJ-IJS IN INZELL STICHTING WIL VOOR CRUYFF POTJE VAN F 750.000,- KWEKEN Goede indoorprestaties stelden atletiekbond voor problemen ONMOGELIJKE' SPRINTTIJD VAN BOERJES Barcelona ziet af van RECORDS AAN DE LOPENDE BAND Schaatssters ook op recordjacht DUYNDAM START IN LEIDERSTRUI Gaby Seyfert weer beste kunstrijdster MAANDAG 9 MAART 1970 INZELL Kees Verkerk en het buizenmysterie. Het zou de titel kunnen zijn van een detectiveroman, maar de hoofdrolspeler heeft weinig van een super geheimagent. De enige overeenkomst ligt waarschijnlijk in het i taties van weleer. Bijna geluidloos glijdend (het is net of hij een wankel motor heeft, typeerde Peter Nottet raak) bleef Verkerk in de eerste rit van de 1500 meter eentiende seconde onder zijn eigen wereldrecord. In tieke vlak, het ongrijpbare, ondefinieerbare van de alleskunner. Verkerks feite bedroeg het verschil slechts vierhonderdste seconde, hulpmiddel op de tweede dag van de vijflandenwedstrijd in het met ideale weersomstandigheden gezegende Inzeil: nieuwé buizen onder de schaatsen. Verkerk had weer een houvast, een soort talisman, leidend tot de toppres- werd tot 2.01.9 afgerond. Die buizen doen het 'm, reageerde Verkerk onmid dellijk na het uitrijden, wijzend naar zijn schaatsen. Verkerk had zaterdag, toen de lang verbeide zon eindelijk boven het zwaar besneeuwde Inzeil was verschenen, met onbehagen naar zijn resultaten gekeken. „Die 500 meter ging nog wel, maar op de vijf kilometer reed ik geen meter. Toen ik vorig jaar het wereldrecord op 7.13.2 bracht, voelde ik 't over mijn he le lichaam. Dat miste ik nu". Verkerk ging zoeken naar een oorzaak. „De vori ge wereldrecords vestigde ik steeds na dat ik nieuwe buizen had genomen", ging het door zijn hoofd, Zijn plan stond vast. Schaatsfabrikant Jaap Havekotte pakte bereidwillig een brandertje uit zijn voorraadtas en verwisselde de versleten ijzers voor ongebruikte, die Verkerk gis terochtend naar het mijlrecord droegen. Buizentruc Het was de derde wereldrecordverbe tering op de in fabelachtige staat verke rende kunstijsbaan. Het nog niet eens er kende record van ISU-sprintkampioen Valeri Moeratov (38.73 seconden) had twee keer een correctie ondergaan. Za terdag flitste de Japanner Keiichi Su zuki naar 38.71 en gisteren, toen de wed strijden drieëneen half uur eerder be gonnen en de zon het befaamde glij-ijs te voorschijn had getoverd, bleef de Zweed Hasse Boerjes daar met 38.46 se conden onwaarschijnlijk ruim onder. Jan Bols, eveneens profijt trekkend van de buizentruc, beëindigde vooral door een sterke 10.000 meter (15.11.1) de grote vierkamp met een puntentotaal van 171.512; 0.246 punt beneden het oude record van Goeran Claeson. De record regen verdrong de vijflandenwedstrijd wat naar de achtergrond. Volgens de verwachting zegevierde Noorwegen (293 punten) met grote voorsprong ^|ecto- dat in de sprintersklasse gemaKKelrjK met de Noren kon wedijveren, maar bij de all-roiÜders (WftjMftrt' UkWrsMlIende Claeson) veel moest prijsgeven, werd met 231 punten tweede, vóór Nederland, dat in de sprintersgroep ver achter bleef. Revanche De wedstrijden werden zaterdag, toen de zon juist op tijd bezit genomen had van het witte Inzeil, op grootse wijze in geluid. De oud-recordhouders op de sprint, Keiichi Suzuki en Hasse Boerjes zweepten elkaar zo op. dat de Japanner de nog nauwelijks op hun plaats zittende tweeduizend toeschouwers meteen een wereldrecord van 38,71 seconden voorzet te. Boerjes. die als laatste de ongunstige binnenbocht trof bleef slechts weinig ach ter: 38.83. In totaal zouden acht specia listen beneden de veertig seconden blij ven. Bij hen was geen Nederlander. Pe ter Nottet was met 41,08 seconden (12e) de beste Öranjerijder. Gisteren, onder zo mogelijk nog betere omstandigheden, moest Suzuki het re cord al weer afstaan. In het vierde paar stuittèn de in stijl zo verschillende „snel heidsmaniakken" (de lichtvoetige Japan ner tegenover de krachtrijder Boerjes) weer op elkaar. Ditmaal nam de Zweed revanche. Met 38.46 sec. bracht hij een niet voor mogelijk gehouden tijd op het elektronische scorebord. Suzuki, die na 100 meter nog voor lag (9,78 tegen 9,82 seconden) en ook bij het uitkomen van de laatste bocht Boerjes nog aan zijn zij de wist, bleef 0,04 seconde achter. De Noor Johan Lind werd door sterke verrichtingen op de voor Suzuki en Boer jes te ver voerende 1000 meter eerste in de sprintersklasse, waarin Nottet als bes te Nederlander op de tiende plaats be landde. Hij bracht zijn persoonlijk re cord op de 500 meter naar 40,67 seconden en op de kilometer naar 1.21.8. Genoeg gegeven In de allroundklasse bleven zaterdag wereldrecords uit. De pogingen van Jan Bols en Per Willy Guttormsen op de 5000 meter om de 7.13.2 van Kees Verkerk te overtreffen, waren vruchteloos. De Noor, die na zijn passering voor het wereld kampioenschap met wraakgedachten rondliep, strandde na een sterk begin op 7.14,9, een persoonlijk record. Jan Bols, die zijn verbeterde sprintcapaciteit ge stalte gaf met een zege in 40.51 seconden, werd in 7.19,8 tweede. „Die laatste ron den gingen helemaal niet meer", veront schuldigde Bols zich. „Ik had last van mijn bovenbenen en bovendien ging de ademhaling niet gemakkelijk". Ard Schenk („Voor mij hoeft het niet meer, ik heb dit jaar genoeg gegeven") en Kees Verkerk bleven wat op de achter grond, hoewel de Europees- en wereld kampioen „zomaar even" naar een per soonlijk record van 7.21.9 gleed. Heldendaden De verse buizen prikkelden Kees Ver kerk en Jan Bols gisteren, tot groot enthousiasme van de talrijke Nederland se supporters, tot „heldendaden". Een ouderwetse explosie van Verkerk op de 1500 meter („Ik schrok eigenlijk van mijn opening", zei hij later) leidde tot de veelbejubelde 2.01,9. „Ik weet nu dat ik volgend seizoen ook kan meekomen", sprak Verkerk opgelucht. Bijna was Magne Thomassen in de volgende rit nog sneller geweest. Tegen een ongeïnspi reerde Schenk (2.07,6) gaf de laatste ron de de doorslag ten nadele van Thomas sen: 2.02.6. Bols eindigde met.2.04,4 als derde. Op de 10.000 meter vertrok Bols op 'n schema van 15.16,0, noodzakelijk om het wereldrecord puntentotaal van Claeson scherper te stellen. „In het begin ging het eigenlijk niet zoals ik wilde", aldus Bols., „Bovendien wist ik niet waartoe Guttormsen in staat was. Twee jaar gele den pakte hij mij hier ook. Later in de wedstrijd, toen hij wegbleef, ging het be ter". Door een sterk tweede gedeelte fi- Sehaatsers plegen afscheid te nemen van het seizoen met recordwedstrU- den. In Inzeil was de ijspiste in groot se conditie en de wereldrecords bleven dan ook niet uit. Twee van de drie werden gevestigd door Nederlanders. Een grandioos afscheid van een even grandioos seizoen. Kees Verkerk en Jan Bols, resp. recordbrekers op de 1500 m en de vier afstanden. nishte hij in een persoonlijk record van 15.11,1. Guttormsen (15.21,4) en de onder weg voortdurend grappen makende Ver kerk (15.24,2) werden resp. tweede en derde. „De derde plaats van Verkerk in het eindklassement is toch fraai te noe men", vond coach Leen Pfrommer. Hij keek uiterst tevreden terug op het succesvolle seizoen. „Na de prachtige ti tels van Schenk, nog twee wereldrecords ook. Een betere afsluiting had ik niet kunnen wensen". De Nederlandse indooratletiek heeft toekomst. natkpiale titelstrijd, die zaterdag en zondag in de Martinihal in Groningen werd gehouden, heeft dat bewezen. Dertig officieuze Nederlandse records werden verbeterd of ge ëvenaard. Op de houten baan van 160 meter werden zelfs enige prestaties van Europees niveau geleverd o.a. op de zestig meter dames benaderde Wilma van den Berg met 7- seconden het uit 1962 daterende wereldrecord van de Russin Tatiana Tsjelkanova tot op 0.1 seconde. Toch werd de Kon. Ned. Atletiek Unie juist door de goede prestaties geconfron teerd met een probleem. Vorige week woensdag sloot de inschrijving voor de eerste officiële Europese indoorkampioen- schappen. die op 14 i overwinning op de 800 meter, waarop zij anderhalve ronde voor de finish Ilja Keizer van de leiding verdrong en op de laatste meters de slotaanval van haar tegenstandster bekwaam opving, legde zij ook beslag op de titel 500 meter. Slachtoffer van Tilly's wil om te winnen was Stans Brehm, die na enige verloren seizoenen terug wil komen. Zij bleek in de laatste veertig meter niet opgewassen tegen de eindsprint van Tilly van der Made. Finishfoto I 15 maart in Wenen worden gehouden, De KNAU schreef daarvoor twee atletes. Wilma van den Berg (60 m) en Ilja Keizer (800 m» in. Wilma van den Berg had voldaan aan de limiet, die de Unie voor uitzending had gesteld maar Ilja Keizer niet. Zij werd zaterdagavond in een factisch gelopen race door Tilly van der Made verslagen, wat Tilly na afloop de uitspraak ontlokte. De KNAU heeft met twee maten gemeten. Goed. ik had niet aan de limiet voldaan maar Ilja ook niet. Nu heb ik haar verslagen maai zij gaan naar Wenen". Ilja Keizer die vorige week al hel bericht van de af vaardiging had ontvangen - schrappen was onmogelijk. Ook Tillv van der Made toevoegen aan het mimploegje was niet te realiseren omdat de reglementen van de Europese titel strijd voorschrijven dal elk land pas meer dan éen atlete ol atleet mag melden, als zij of hij mei de eerst gekozene bij de twintig hoogst geklasseerde Europeanen op het betref fende nummer staat En zo hoog stond Tilly van dei Made voor 1969 niet genoteerd. Toch bestaat er nog een mogeli.i heid dat de ploeg groter wordt. De KNAU wil nog stappen ondernemen bij de organisatoren in Wenen om te bereiken dat Mieke Sterk, die de 60 meter horden won in de nieuwe «ecordtijd van 8 4 seconden en daarmee voldeed aan de KNAU-eis (8.5). alsnog mag deelnemen. In dat geval ecntei ook weer een probleem omdat Miep van Beek (ADA), de jeugdige vijfkampster die in september op het laatste moment de afvaardiging naar de Europese titelstrijd in Athene miste evenals Tilly van der Made op haar nummer niet tot de twintig besten behoort Klein maar snel Behalve Wilma van den Berg, die op de 60 meter ongenaak baar was, vestigde ook haar 17-jarige zusje de aandacht op zich. Deze kleine maar zeer snelle atlete heeft een ongeloof lijke aanleg vor de sprint. Zowel in de serie als inde finale liep zij 7.4 sec. Zij deklasseerde daarmee niet alleen naai tegenstandsters'maar verbeterde ook het nationale mord, dat met 7.7 seconden sedert 1964 op naam van Willy Kok en Lidv Vonk stond, met 0.3 seconden. Ook bij het verspringen meisjes was Rietje van den Berg veel te sterk voor haar leeftijdgenoten. Met een sprong van 5.69 meter bleef zij slechts twee centimeter onder haar eigen nationale record Twee titels waf en er ook voor Tilly van der Made. Ne haer Bijzonder spectuculair was de finale van de 60 meter horden bij de dames. Met Mieke Sterk. Miep van Beek en de titel- houdster 1969, Trudy Ruth, die zaterdags in de finale van de 60 meter wegens (wee valse starts werd uitgesloten, hadden zich drie vrijwel gelijkwaardige loopsters geplaatst Trudv Ruth viel na een slechte start, veroorzaakt door problemen met de startblokken, al snel terug maar de clubgenoten Mieke Sterk en Miep van Beek vochten tol op de streep zij aan zij De finishfoto moest de beslissing brengen. Mieke Sterk, die in de ochtenduren haar Nederlandse record al van 8.7 op 8 5 seconden had gebfacht. werd eerste maar in tijd was ei geen verschil. De elektronische tijdwaarneming registreerde bijvoorbeeld voor beiden 8.4 seconden. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. De heer F. van der Meyden, Ajaxsupporter in hart en nieren, heeft een opmer kelijk initiatief genomen om Johan Cruyff voor Ajax en Jlet vader- lamïv voetbal te behouden. De heer Van tl *r Meyden, aannemer van beroep, uil een Stichting in het leven roepen waarin iédere Nederlander voor minimaal 25 gulden deelgenoot kan worden. Uit de aldus gevormde pot „Ik verwacht dat er duizenden mensen zullen zijn die mee willen doen", zei Ajaxvoorzitter Jaap van Praag zaterdag tijdens een persconfe- renite wil de Stichting Johan Cruyff op zijn dertigste jaar een bepaald bedrag garanderen. Dat bedrag zou dan ongeveer 750.000 gulden belasting vrij be dragen. Althans als Cruyff bij Ajax zou willen blijven. „Wij hebben echter nadrukkelijk de voorwaarde gesteld dat ook de andere spelers van de Stichting moeten kunnen profiteren", aldus de heer Van Praag. „Ajax staat en valt niet met Cruyff. Het zou grote ongerustheid bij de andere spelers teweeg kunnen brengen, al6 de zaak alleen om Cruyff zou zijn begon- De te vormen Stichting zou los komen ie staan van de voetbalclub Ajax, maar niets kunnen ondernemen buiten het be stuur van Ajax om. Daarom zal Ajax- penningmeester Henk Timman zitting nemen in het Stichtingsbestuur, al be treurt hij het dat zo'n fonds blijkbaar no dig is. „Als Cruyff voor Spanje 'n groot bedrag waard is, moet hij dat natuurlijk ook voor ons zijn. Maar uit normale middelen kunnen wê de salarissen, die blijkbaar in het buitenland worden be taald niet opbrengen". Ajax zal mogelijk wei kunnen opbren gen de Stichting financieel te steunen, opbrengst van 1NZELI. De Nederlandse dames- ploeg. die sinds woensdag in Inzeil ver ver. toeft, zal het aanstaande weekeinde tij- >cord dens de open Beierse kampioenschappen trof de pogingen doen om een of meer wereld records scherper te stellen. Boeiend n was de finale verspringen het boeiendste num- de laatste sprong werd beslist. De Belg Philippe Houssiaux leidde op dat moment met 7.45 m voor de Neder landers Jan Drent en Hans van Enkhuizen, die beiden tot 7.33 m waren gekomen. Van Enkhuizen, die als eerste aan zijn laatste poging begon, kwam tot 7.36 m, waarmee hij zijn nationale record opnieuw scherper stelde. .Tan Drent, die als junior eenmaal precies zeven meter had gesprongen hoogde de spanning door 7.50 m, een nieuw nationaal te laten opmeten. Toch won Drent niet. Houssiaux over Rotterdammer nog met acht centimeter Hans van' Enkhuizen veroverde toch een titel door meter horden te winnen in 8 1 seconden, een record. Ook Aanvankelijk lag het in de bedoeling hier werd Jan Drent tweede op 0 1 seconden. Peter Dellen- ook aan naidweekse wedstnjden in Corti- sen. de kampioen van 1969, bezetten de derde plaats. Bram Wassenaar veroverde zijn tweede nationale titel binnen week. Vorige week zondag eindigde hij als eerste in maandatf lfi nationale kampioenschap veldloop over vijf kilometer en in Groningen verwees hij het stokoude 1500 meter indoorrecord vegen van de heren Jopen Peter Nottet. Eddy Verheyen, Jan Pals- en Jan Bazen vertrekken vandaag huis. Schenk, Verkerk en Bols blij MM ---- - iWjjk, kreeg Van Praag („Ik kan met mijn hand op mijn hart verzekeren dat Jo han Cruyff liever nog een nieuw con tract met Ajax wil tekenen, desnoods voor acht jaar") van Cruyff zelf te ho ren dat de Spaanse delegatie van het ge sprek had afgezien. Reden: Barcelona zou geen reactie hebben ontvangen op de brief die naar Amsterdam is ge stuurd. Ajax dat een telegram had gezonden had al eerder per brief dui delijk gemaakt dat het geen zin heeft te praten over een transfer van Cruyff zolang' dé'grenzen van Spanje voor bui tenlandse voetballers gesloten zijn. Van Praag: „Als de heren vanmid dag met een cheque zouden zijn geko men, hadden wij die beslist niet aange nomen. Veronderstel dat je het wel zou doen en Spanje zou dichtblijven, dan hadden ze Cruyff zo over kunnen doen aan Feijenoord. We gaan pas definitef praten op 1 juli, wanneer de transfer periode Ajax gaat ook een bescheiden begin maken met de uitbreiding van de acco- modatie. De noodtribunes aan de beide lange zijden van het veld zullen worden vervangen door permanente waarvoor de bestaande zittribunes tot de grond toe worden doorgetrokken. Daardoor krijgt Ajax 1500 plaatsen meer, zodat er ruim 26.000 toeschouwers aanwezig kunnen zijn. Overigens heeft Ajax in de „ijs kast" nog altijd plannen liggen om de staantribunes uit te breiden en te over kappen. „Maar om dat te realiseren, moeten we nog zeker éénmaal en mis schien wel twee keer kampioen worden" aldus Jaap van Praag. De lichtinstallatie bij Ajax komt er wellicht op korte termijn nu de KNVB ernaar streeft dat alle verenigingen in de eredivisie een eigen installatie zul len hebben. JOHAN CRUYff voet aan de bal, hand op de buidel. vrinedschappelijke wedstrijden. Zater dag zou het bestuur van Ajax met trai ner Buckingham en twee directeuren van F.C. Barcelona onderhandelen over de datum van de door de Spanjaarden voorgestelde vriendschappelijke wed strijd waarvoor Ajax 100.000 gld. zou krijgen. De Spanjaarden zouden echter in eerste instantie komen om te praten over een eventuele transfer van Johan Cruyff Maar tijdens de persconferentie d'Ampezzo deel ■rvloedige sneeuwval moest de orga hej nisatoren tol afgelasting doen besluiten. PARIJS—NICE i Wim Slijkhuis (3.54.7 uit 1949) naar de geschiedenis Was- te™8 senaar zegevierde in een fel duel met de Belg Van Manshove en de Groninger Kamp toch nog duidelijk in 3 minuten 51.3 seconden. Kamp pakte een dag later de 3000 metertitel voot favoriet Van Engeland in 8.23.2, ook een nationaal record. Opvallend Van niveau was het polsstokhoogspringen van Bert Krijnen, die zich steeds beter ontwikkelt op dit moeilijke nummer. Hij ging tot en met 4.50 meter, waarmee hij zijn eigen nationale record met vijf centimeter verbeterde. De Surinamer Eddy Monsels onttroonde Piet Tamminga als nationaal kampioen op de 60 meter. Tamminga moest zelfs genoegen nemen met de derde plaats achter Coen Jansen. Opvallend werk leverde b-junior. Frank Nusse, die vier titels veroverde: 60 m horden (8.3), polsstokhoog (3.80), hoogsprin gen (1.87 m) en 60 m (7.2). (Voor uitdagen de roeultatom. PARIJS. Leo Duyndani keren de dames. startte vandaag bi de leiderstrui Broekman, naar Nederland van het acht dagen durende vneler- evenenient ParijsNico (1360 kilometer). Pasen in Finland en Noord- Noorwegen voor een tournee. Jappie v. Dijk hoopt op persoonlijke records bij de titelstrijd van Beieren. Inmiddels is het zo goed als zeker dat de conditietraining, die jaar in jaar uit op het CIOS in Overveen is gehouden, naar Soesterberg wordt verplaatst. De KNSB hoopt door centralisatie van de, dit jaar voor het eerst onder leiding van de Arnhemmer Henk Gemser staan de. wekelijkse bijeenkomst de reiskos ten voor niet westelijke rijdsters en rij der* te beperken. Nadat Caballero, de ploeg van Duyn- dam, als snelste een vier kilometer lange ploegenaehtervolging op de baan van Vincennes had afgelegd, reden de leden van de Nederlandse ploeg een indivi duele tijdrit over een kilometer. Duyn- dam was de snelste: 1.16,9. Richard Buckaki werd in 1-19.8 tweede vóór na tionaal kampioen Sjaak Frijters (1.20,2). In de ploegenaehtervolging legde de ploeg van Willem II/Gazelle beslag op de vijfde plaats achter Sonolor Lejeune, Salvarani en Germanvox. Flandria/Mars (BelgiëyNed.) werd zeeda. LUBLJANA De Oostduitse kunst- rijdster Gabrielle Seyfert heeft, na haar Europese kampioenschap, zaterdag in Ljubljana ook de wereldtitel kunstrijden voor dames veroverd. In haar ktir ver drong zij. net als bij de Europese titel strijd. de Oostenrijkse Beatrix Schuba van de eerste plaats. De Oostenrijkse kreeg de zilveren medaille. July Lyn Holmes (VS) werd derde. De kür van Gabrielle Seyfert wa6 minder indrukwekkend dan die van vier weken geleden bij de Europese kam pioenschappen in Leningrad. Voor 4000 toeschouwers maakte de 21-jarige blonde Oostduitse uit Chemnitz niet één drie voudige sprong. De jury beloonde haar met vier keer 5,8. dertien keer 5,9 en een keer 6 Beatrix Schuba slaagde erin haar tweede plaats te behouden, hoewel de Amerikaanse Julie Lynn Holmes en Karen Magnusson (Canada) een sterkere vrije oefening reden dan de Oostenrijkse die in de verplichte figuren niet 1» ver slaan ls. Het vrije rijden van Karen Magnussen, die van de zevende naar de vierde plaats schoof en van Janet Lynn (VS), die van de acht naar zes opklom, maakte, na de prestatie van Gabrielle Seyfert. de meeste indruk. Wereldkam pioen Tim Wood tekende een contract voor een Amerikaanse ijsshow. Eindklassement: 1 Gabrielle Seyfert (O.- Dld.) plaatscljfer 9 2808.7 pnt.; 2. Beatrix Schuba (Ooet.) 2n - 2728,3; 3. Julie Lynn Hol me* (VS) 3* - 3680,7 4. Karen Magnusson (Can.) 36 - 2872.8; 3. Zsuzn AJmasey (Hong.) Janet Lynn (VS) 42 - SP0RTC0MMENTAAR Dure zaak ÜET is zeer goed mogelijk, dat de voetbalwereld interessante ont wikkelingen wachten. Indien het buitenland de begerige hand uitstrekt naar coryfeeën zullen er mogelijk heden gevonden moeten worden om hen te behouden. In Amsterdam is al een gedenkwaardig initiatief genomen om Johan Cruyff aan Ajax te binden. Voor een belastingvrije spaarpot van driekwart miljoen zal hij hoogst waarschijnlijk wel bereid zijn om „het Spaanse avontuur", indien daar van serieus sprake mocht zijn, te vergeten. Tegelijk is dan wel het hek van de dam. Want als nog andere landen de importstop (Italië) opheffen, zal ongetwijfeld aan nog meer sterren worden getrokken: Jan van Beveren of Rinus Israel om er slechts twee te noemen. Zij zullen wellicht hun be stuurders opmerkzaam maken, voor zover nodig, op hetgeen in Amster dam gaat gebeuren of tegen die tijd al is geschied en dan zullen er meer stichtingen geboren moeten worden. Waarom voor de een wel en voor de ander niet, kan men zich terecht af vragen. Het is niet denkbeeldig, dat deze bedragen, evenals met de transfersommen het geval was, mettertijd tot ongekende hoogten worden opgevoerd. Voetbal gaat een dure zaak worden, als alles loopt izoals onder anderen Cruyff ver wacht. Nare zaak UET ls een te betreuren mode- verschijnsel geworden, dat het pu bliek bij sportevenementen zijn mis noegen over arbitrage of een be zoekend team kracht bijzet door het gooien van voorwerpen naar a®-vor- meende boosdoeners. Den Haag be gint hierin faam te krijgen, vooral door toeschouwers op het Houtru6t- complex. Het gooien van bierflesjes op het voetbalveld is overgeslagen naar de HOKIJ, waar vrijdag de Canadese scheidsrechter de ijshockey- wedstrijd tussen HIJS en BRNO moest staken, omdat een regen van lege bierflesjes op het ijs was neer gedaald. Levensgevaarlijk voor een ieder die zich op het ijs bevindt. De burgerrechter zou de onverlaten een niet malse straf kunnen geven, als zij bekend zouden zijn. De daders zijn echter in de anonimiteit gehuld, om dat het meestal een „gang" is, die elkaar niet verraadt. Mocht een derde de „helden" snappen, dan is deze te bang om naar hen de beschuldigende vinger uit te steken. Uiteraard is ook het bestuur van HIJS HOKIJ mede verahtwoordelijk. Men dient ervoor te zorgen, dat spelers en scheidsrechters beschermd zijn. Hiervoor zal men maatregelen moeten nemen, die het eens en voor altijd onmogelijk maken, dat dit in de toekomst ergerlijk wangedrag, zoals afgelopen vrijdag, wordt voor komen. Hoe? De suppoosten van de HOKIJ riskeren waarschijnlijk geen vechtpartij voor hun zeseneenhalve gulden per avond. Het bestuur van HIJS HOKIJ, en de directie van de HOKIJ dienen te be denken, dat, indien niet tot het nemen van maatregelen wordt overgegaan, het behoorlijke publiek er geen en kele behoefte meer aan zal hebben naar een ijshockeywedstrijd te gaan. Misschien behoeft HIJS HOKIJ noch de HOKIJ al niets meer te onder nemen, want de maatregelen van de N.IJ.B. kunnen wel eens verstrekkend zijn. (VS) rapaneM (It.) 71 - JW6.S. Voorwedstrijden turnen KNGV APELDOORN In Apeldoorn zijn gisteren voorwedstrijden gehouden voor de halve finales van het Nederlands kampioenschap turnen voor dames. Van de achtenveertig deelneemsters plaatsten zich er zestien. De top van de rangschikking ziet er als volgt uit: 1. Ans Moen-Heersdhop (Turnlust/Huizen) 64.1 i/ punten; 2. Ma rian van Zetten (Pro Patria/Zoetermeer) 64.05; 3. Ans van Gerwen (PSV/Bind- hoven) 61.50; 4. Marian Kafferata (Kra lingen/Rotterdam) 61.25; 5. Stientje de Goede (Quick/Huizum) 60.55; 6. Cora Stans (Hercules-Hygiea/Noord Scharwou- de) 59.60. Roeiclubs in Delft willen fusie DELFT De Delftse studenten-roei verenigingen Eretes en Proteus zijn In principe overeengekomen een fusie un i* Ploegen van de beide verenigingen zul len het komende seizoen onder een vlas uitkomen. De naam van do combinati» wordt Protens-Erete6. Het aantal leden zal 350 bedragen, 220 zijn afkomstig van Proteus-en 130 an Eretes

Leidse Courant | 1970 | | pagina 10