Bollenkwekers moeten voor toerist bloemen langer op veld laten staan KVP Alkemade presenteert haar ontwerpprogramma raadsverkiezing Scyllaanse revanche tegen Steeds Hoger/TSB? Het interieur van het archiefgebouw JAN BENTVELD JR. Bronzen medaille voor verraste archivaris BIOSCOPEN Leidse agenda DONDERDAG 5 MAART 1970 DE LEIDSE COURANT Directeur J. N. Strijkers van Nationaal Bureau voor Toerisme in Den Haag: Financiële tegemoetkoming moet daar tegenover staan (Van een onzer HILLEGOM De buitenlandse maar ook de Nederlandse toeristen zijn teleurgesteld door de veranderingen van de cultuurmethoden in de bollenstreek. Door het snijden van de bloemen van de velden verdwijnen de kleur en de geur. Deze „koppensnellerij", zoals die schamper door VVV-mensen wordt genoemd, heeft een nadelige invloed op het toerisme naar ons land. Daarom is het maar goed dat de Keukenhof er is. Dit merkte gistermorgen de heer J. N. Strijkers, directeur van het Nationaal Bureau voor Toerisme in Den Haag, op tijdens de persconferentie die gisteren in het Hillegomse „Treslong" ter gelegenheid van de opening van Nederlandse bloementuin „Keuken hof" - op witte donderdag 26 maart - werd gehouden. De heer S try kers deed de suggestie dat de bollenkwekers, vooral in bepaalde streken in Noord-Holland, hun bloemen wat langer op de velden zouden moeten laten staan. Vanuit de toeristische sector zouden ze daar dan een financiële tegemoetkoming voor moeten ontvangen. Het snijden van de bloemen is vooral de laatste jaren aantrekkelijk geworden door een grotere vraag en betere prijzen, en omdat de kwekers tewille van de rentabiliteit van hun bedryven niet meer alleen op de teelt van de bollen kunnen dryven. Handeltje in gestolen struikgewas DEN HAAG Niet dat de benadeelde in dit geval zo zwaar aan de diefstal tilde, doch dat deed de officier van justitie bij de Haagse politierechter wel. De verdachte, een 20-jarige koopman had in het duingebied 28 doornstruiken „verplaatst," dat wil zeggen, hij was daarmee bezig toen hij werd betrapt. Dat „verplaatsen" betekende in feite diefstal, want verdachte was van plan met de doornstruiken een handeltje te drijven. „We kunnen niet toelaten dat daartoe het duingebied wordt afge stroopt," aldus de officier, die waar schijnlijk meer dan het winstbedrag van verdachte vorderde, nl. 70.- boete, waartoe de rechter veroordeelde. Verkeerde duif bij kop gepakt DEN HAAG/R'A'VEEN Een lafhar tige streek vond de officier van justitie by de Haagse politierechter hetgeen een 20-jarige jongeman uit Roelofarends- veen had uitgehaald. Diens begeren ging uit naar een mooie duif van een buur man en om die té bemachtigen, pleegde hij inbraak in buurmans duivenhok en haalde er de gewenste duif uit. Althans, hij verkeerde in die mening, doch in het donker maakte hij een vergissing en had de verkeerde duif bij de kop. Toen hij dat later ontdekte, ging hij er weer op uit om de andere duif te halen. „Vooral die tweede keer vind ik ergerlijk," zo gaf de officier te kennen en hij eiste 100.- boete terzake diefstal van de duif. De rechter ver oordeelde dienovereenkomstig. Keukenhof hoopt weer st ijgende lijn te krijgen in aantal bezoekers Over het langer laten staan van die bloemen op de velden merkte bollen- kweker O. Guldemond, tevens lid van het Keukenhofbestuur, op, niet te zien hoe dat te realiseren is. „Dat is een langzamerhand ingeburgerde gewoonte die veel voordelen blijkt op te leveren." Ir. J. van Os, secretaris van het Keuken hofbestuur: „Dat koppen of snijden van die tulpen is een arbeidsintensieve bezig heid. De kweker is wel gedwongen om daar vóór het drukke bollenseizoen zo snel mogelijk aiain- te beginnen." sen de twee toeristische hoogseizoenen, bloeiende heesters zijn geplaatst Voorzitter drs. A. J. Berends, burge- zoals de tijd van de openstelling van de In totaal zijn 80 bollenkwekers de in- meester van Lisse, merkte op dat juist ln Keukenhof en de zomermaanden juli en zenders voor de Keukenhof die daarmee de Keukenhoftyd het bollenland de laat- augustus die in ons land vormen. een soort etalage van het bollenvak mag ste tijd wel de vorm van een woesteny heten, lijkt aan te nemen. „Laten we eens kij- Het bezoek aan de Keukenhof is tot Op het gazon in het park zal, zoals de ken of we daar iets aan kunnen doen," 1967 sterk gestegen. Daarna is de tot laatste jaren gebruikelijk, weer 'n beel- merkte hij op, zonder ook maar met een dan toe opvallende opkomst van de En- denexpositie dit jaar 30 werken voorstel te komen. gelsen gestagneerd wegens de Britse Nederlandse kunstenaars worden ge- Het Keukenhofbestuur yroeg daarop aan deviezenbeperklng. Vorig jaar heeft het houden, de aanwezige journalisten en publiciteita- slechte BiovuMj vooral een nadelige in- vloed gehad op het bezoekersaantal IvOT)ltgfClTltlilwiCllL' nSï.fldft* Hat, t.ru»n voor He tweeHe maal of zij misschien voor het vol gende jaar met suggesties willen komen. (732.000) dat toei Deviezenbron De heer Strikers haalde verder een enquête aan, ln 1968 gehouden door de Nederlandse Stichting voor Statistiek. Daaruit blijkt dat in dat jaar ruim de helft van de bezoekers van de bloemen- expositie, bijna 400.000 personen, uit P8^1" tuinen by de opening buitenlanders bestond. Onder hen Nieuwe kus de tweede maal onder de 800.000 bleef die de laatste De Nederlandse Spoorwegen zullen op jaren was bereikt. Omdat de deviezen- zaterdagen en zon- en. feestdagen in restrictie voor de Britten dit jaar is periode van 29 maart t/m 18 mei met opgeheven, zijn de verwachtingen weer een groot aantal treinen in Lisse stop- optimistlseher gestemd. Voor dit jaar is er speciaal in Engeland een propaganda-actie voor de Keuken hof op touw gezet, is samenwerking met het Nationaal Bureau voor Toerisme, de de NS en de VW-combinatie „Holland", hof vaak nog niet veel bloemenpracht Ook de Britse Spoorwegen werken hier 2Öo"ooo"Dnitam, 100.000 Ënrël- te zlen Seven' heett mel1 nu wat meer aa" niee- Luchtvaartmaatschappijen sen en relatief veel Fransen Belgen aandacht geschonken aan het kassen- reisbureaus werken mee door speciale Zweden en Zwitsers. Er waren onge^ complex. Er is een nieuwe (koude) kas chartervluchten naar de Keukenhof te veer 170.000 hotelaadteii bij, die gemld- gebouwd met een oppervlakte van 2000 organiseren, deld vier dagen in ons land verbleven. m2, waardoor het assortiment verder is De opening, op 26 mei, zal niet door vergroot. Van de bestaande koude kas een officieel persoon worden verricht. Verder werd becyferd dat de Keuken- werd een overdekte voorjaarstuin ge- Besloten is dat voortaan alleen in hof jaarlijks f 60 miljoen inbrengt in maakt waarin naast bolgewassen nu ook lustrumjaren te laten doen. het toeristische laadje, dat het afgelo pen jaar-een totaal boekte van 1M mil jard gulden. Die Keukenhof-opbrengst vormt een zesde deel van de opbrengst van de materiële uitvoer van bloem- LEIDEN Scylla speelt zondagavond es uur in de militaire sportzaal voor de vierde keer dit seizoen tegen Steeds Hoger/TSB. De Rijswijkse ereklasser, die op 17 januari Scylla versloeg en daarmee de kampioenskansen van het Leidse team aanzienlijk devalueerde, kan len op een geladen tegenstander. Scylla zal zich niet meer laten verras sen door Piet Luteyn, die door twee ivinstpartijen een belangrijk aandeel in d etriomf had. Scylla zal bovendien niet toestaan, dat de toen ongeslagen Peter Joëls dit bravourstukje opnieuw uithaalt. Daarom èn omdat Scylla nog niet ge héél kansloos is voor de titel wan neer Steeds Hoger/TSB thuis wint van Delta-Lloyd en als Scylla de Amster dammers daarna in eigen zaal verslaat, dan staat men gelijk ligt er een zege van minstens 6-4 in het verschiet. Of gaat Bert Onnes misschien voor sensa tie zorgen. Scylla speelt ook vanavond om half ze ven een thuiswedstrijd tegen Hunter 25. Ook uit dit treffen moeten Gerard Bak ker, Ed v. d. Berg en Bert v. d. Helm de twee winstpunten kunnen halen, hoe wel de tegenstand van met name Nico van Slobbe die in de eerste confron tatie Bert v. d. Helm klopte aanzien lijk zal zijn. Voor Scylla 2 staan er interessante uit wedstrijden op het programma. Zondag middag tafeltennist men tegen Delta- Lloyd dat de avond tevoren een wed strijd heeft tegen Boedapest Vasutas Spoi-tclub in het kader van het toernooi om de Jaarbeursstedenbeker ei zou best weer eens een nederlaag met dubbele cijfers kunnen betekenen. Voor dat deze gigant wordt bestreden, gaan Ed Fallaux, Peter v. Schie en Anton- Will v. Zoelen zaterdagavond op bezoek bij AMVJ, dat onderaan staat in de ereklasse A. De Leidenaren hebben winstkansen, al zal Mauri Colthof wel ongeslagen blijven. Laddy Prorok Wim v. d. Berg zijn echter te oven nen tegenstanders voor v. Zoelen en Fal laux. De prestaties van v. Schie zouden hier wel eens van doorslaggevende be tekenis kunnen zyn.' In de hoofdklasse A speelt Docos ln Amsterdam tegen Hunter 25/3. De in zet is de derde plaats. In het licht van de drie voorgaande wedstrijden, die bei de teams tegen elkaar speelden, lijkt 'r „onbeslist" het meest voor de hand lig gend. In „C" is het wat het thuisspelen- de TOV betreft een duidelijke zaak: door een overwinning op Ons Vermaak wordt de leiderspositie verstevigd. Dit zelfde geldt voor De Treffers, dat ir „D" het al bijna gedegradeerde Wibats 3 gaat kloppen. Voor Scylla 3 nadert ln de promotie overgangsklasse het uur van de waar heid. Steeds Hoger/TSB 2 verloor afge lopen zaterdag van Delta-Lloyd 3 en staat hierdoor gelijk met de Leidena ren. Morgen speelt Scylla 3 tegen dit zelfde Delta-Lloyd 3 en er moet worden gewonnen om op gelijke hoogte met Steeds Hoger/TSB 2 te blijven. Als de zenuwen goed in toom worden gehou den, dan moet dit wel kunnen. ATTC/ Boot staat één punt achter TSF 2 en moet van De Treffers 2 winnen om dc titelkansen te behouden. Dat dit gaat gebeuren, durven wij echter te betwij felen. De Treffers 2 speelde onlangs gelijk tegen TSF 2 en heeft kans dit zelfde te presteren tegen ATTC/Boot. De Treffers 3 een mogelijkheidje op de (eerste) volle winst tegen Wibats 5. Scylla 4 en 5 zyn in de degraclatiegroe- pfen favoriet in hun duels tegen Reactie en UBTV. Muziek/zangconcours met bollenstreekkoren HILLEGOM De Hillegomse Muziek school organiseert zaterdag 21 maart in concertzaal „Flora" een muziek- zangconcours. Tot dusver zijn 67 schryvingen binnengekomen. Er komen zowel diumbaritl's 1 voor lfet Voel licht als kinderkoren, mannenkoren, bejaarden- koren., soUnten .ojt »de iplftnp.i'mandoline Voorts een accordeonduo, harmoniever enigingen, accordeonorkesten en ook het elektronisch orgel is goed vertegen woordigd. Alleen reeds uit Hillegom zyn veertien inschrijvers en dan nog uit Lisse, Bennebroek, Vogelenzang, Noord- wijk, Katwijk en Nieuw Vennep. vangt 's morgens om 1( zal tot 's avonds 10 uur du- HILLEGOM In concertzaal „Flo ra" geeft de muziekvereniging „Kunst Na Arbeid" uit Bennebroek haar jaar- ïyks zaalconcert. Zevenhoven en De Zilk wisselen kerkkoren uit ZEVENHOVEN By zijn eerste plech tige H. Mis in novermbev van het vorig jaar, in zijn parochiekerk te Zeven hoven nodigde kapelaan J. van Mastwijk het „Jongerenkoor Zevenhoven" uit, om ook in De Zilk, waar kapelaan Van Mastwijk werkzaam is, een Eucharis tieviering te verzorgen. Deze uitnodiging werd ln dankbaarheid aanvaard en zodoende zal de heer Her mann met zijn zestig leden tellend koor alsmede het combo Colossus, a.s. zon dag om 10.15 uur naar De Zilk vertrek ken, om daar de Eucharistieviering te verzorgen, die om 11.30 u. (half twaalf) zal beginnen. Daartegenover staat, dat het Jeugdkoor uit De Zilk op zondag 12 april a.s. een tegenbezoek zal brengen aan Zevenho ven. Kapelaan J. van Mastwijk zal dan in zijn eigen parochiekerk deze Eucha ristieviering leiden. (Advertentie) WERD VERZORGD DOOR NIEUWE RIJN 24 (HOEK BURGSTEEG) LEIDEN Bij opening gemeente-archief Meer toeristen Het streven ls, aldus de heer Strijkers, de komende jaren drie miljard gulden in de toeristenpot te vergaren. Die ver wachting wordt gekoesterd dank zy de uitvoering van allerlei waterstaatkun dige projekten, vooral in het zuidwes ten van het land. Het is de bedoeling dat die projekten de belangstelling blij ven trekken van de buitenlanders tus- Halve finale na eerste duel al onbereikbaar voor Bona Stars LEIDEN. Bona Stars staat na de eerste bekerwedstrijd tegen Flamingo's voor een te zware opgave. Een verlies van 58-78 In eigen huis geeft niet direct uitzicht op de \oigende ronde, de halve finale. In de 5 Meihal kwamen de Stars maar net aan een voldoende. In een ma tige wedstryd excelleerden bij Flamin go's Kales en Franke, die onvermoeibaar de Leidse basket bleven belagen. In de eerste helft slaagden de Leidenaren er nog in de Haarlemse score te volgen. Na tien minuten was de stand 13-16 in het voordeel van de gasten. Een uitzon derlijk lage score veroorzaakt door het trage spelen van de bal. Bovendien la gen de schotperceutages bij het meren deel van de spelers onder de rode streep. Eerst in de 17de minuut kon Flamingo's meer afstand nemen. De Leidse aanval rondde te weinig af terwijl Flamingo's geen kans onbenut liet. Na de rust, die aanbrak met 25-34 zagen de Leidenaren kans terug te komen. Kales genoot van een tijdelijke rust, vanwege zijn hoge aantal pers. fouten, hetgeen inhield een duidelijke verzwakking van het Haar lemse team. Toen ook Franke naar de kant werd gehaald was voor de Stars de kust vrij. Van Tuyll kreeg zonder Fran. Ice meer vrijheid en scoorde evenals Ruysenaars, die verrassend snel was te gen de 2.04 meter lange Akerboom. Na 10 minuten gaf het scorebord 43-48 aan. Zou Flamingo's geklopt kunnen worden Coach Janbroers maakte aan deze droom een einde door Kales en Franke weer in te zetten, een onzichtbare sti mulans voor de Haarlemmers. Het tem po werd opgevoerd en vele passes wer den onderschept. Langzaam maar zeker werd de Leidse achterstand groter. Bona Stars kon hier te weinig tegenover plaat sen. Het werd tenslotte 58-73 voor de plöeg van Janbroers, die in Haarlem gekke sprongen moet maken om een plaats in de volgende ronde te verspe- Scorers: P. Ruysenaars 9-9 p.; H. Stol 3-8p.; P. van Tuyll 4-6 p.; A. de Jong 0-8 p.; J. Maassen 4-2 p.; C. Pley 3-0 p.; B. van Cleef 2-0 p. Flamingo's: Franke 14-12 p.; Kales 10- 8 p.; Renzenbrink 4-4 p.; Meyers 0-7 p.; Schappert 0-6 p.; Smeets 4-0 p.; Aker boom 2-2 p. De films in de week van 5 t/m 11 maart zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Polanskiweekdo.-vr. Repul sion; zat.-zo. Cul de Sac; ma. t/m wo. Rosemary's Baby. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag; 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtv. vr.-zat. 23.30 u.: Wie is bang voor Virginia Woolf? (18 jr.) Lido: Mosquito Squadron (14 jr.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Uw vrouw 't onbekende wezen (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4 45, 7.00 en 9.15 uur Studio: More (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trionan: Hello Dolly (alle leeft.) Dagelyks: 2.00 en 8.00 uur Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur Rex: Vreemde minnaars (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur Nachtv. vr.-zat. 23.30 uur: Weekend op de Reeperbahn (18 jr.) ALKEMADE In de gemeentepolitiek len van van Alkemade heeft de KVP altijd de jeugdraad belangrijkste plaats Ingenomen, zy het ln goede samenwerking met de andere De bestaansmiddelen acht de KVP nog gemeentelijke sportraad, Rijpwetering, de Zwarteweg te OudAde Alkemadelaan bij de Sotaweg en de l culturele raad. christelijke groepering. Om het moge lijk te maken dat elk dorp uit de ge- aandacht geboden voldoende. Daarom is grote VOLKSGEZONDHEID zamenlljke KVP-aldelingen uit de derscheiden dorpen de KVP-Centrale Alkemade gecreëerd. Deze stelt in on derling overleg de verkiesbare plaatsen van de gezamenlijke groslijst vast. Evenais bjj de vorige verkiezingen voor de gemeenteraad heeft de KVP Alke made ook voor de jaren 1970-1974 een gemeentelijk ontwerpprogramma gereed jj]en en openbaar gemaakt. het Baan, aan de uitbreiding van de sport velden, aan een kinderspeelterrein in Roelofarendsveen-Zuid, aan wandelpa den op Witte Singel en Zuidkade, en de werkgelegen- Aanbevolen wordt om maatregelen te aan de bouw van een nieuwe kleuter- tegen de dreigende lucht- en school aan de Kerkweg. agrarische waterverontreiniging. Voorts de oprich- sector. In recreatieve voorzieningen die- ting van een regionale ambulancedienst. NIEUWE WETERING teVena te W Oejaardenwoningen - waar moge- Voor m gefcelte van de gemeente rtaan geprogrammeerd een kinderspeelplaats, de Achterweg en recon- de Voorweg. Een perslei ding dient aangelegd te worden om het rioolwater naar een zuiveringsinstallatie eigen werkgelegenheid en voor het lijk ook een dienstencentrum. Ge- bedrijfsleven. Aandacht dieDt streefd dient te worden naar 'n streek- trottöfrs het nood- verpleegtehuis in de nabije omgeving strung aapnan voor langdurige zieken en mtnder-valide bejaarden. beroep. VERBETERING LEEFKLIMAAT derwijsmogeiykheden dient in de ge- accommodatie SPORT, JEUGD EN RECREATIE 'n" De KVP wil, dat i ONVERVULDE WENSEN gen Dit gemeentelijk ontwerpprogr een vervolg op het vastgestelde pro- gramma voor de periode 1966 tot heden. Dreiain5 Eerst in 1966 kwam de KVP-Alkemadc het eerst met een eigen program- de aanleg van sportvelden met parkeer- zowel een goede financiering exploitatie, alsook verbetering de onderwijshuisvesting. Op het programma staan: nieuwbouw sporthal ja_ baar gemaakt kan worden RIJPWETERING Het KVP-programma vermeldt hierover: verbetering van de lagere school, 'n beschoeiing langs de Koppoel, uitbreiding van kleuterscholen De nadruk in het zojuist versche- s.cahn°le° nastiekonderwijs men daarnaast hoopt dat spoedig de dacht dient best ontwerpprogr gelegd op de bouw ningen, vooral ln de lagere huurklasse; g^elïen ruimten en trainingshoeken, vooral ook verbeteringen aan het wegdek ln west-Alkemade. Tevens staat haar 'n Pastoor v. d. Plaatstraat en de Kop- ogen, welke mede dienst- poel laan, een nieuw sportveldencomplex, 't gym- een zwemgelegenheid (tevens voor Oud kinderspeelgelegen- bouw van de nieuwe MAVO-school ge- oprichting van jeugdsociëteiten. Het alleenstaanden h)j of onvolledige gezinnen:op bejaarden- aïondb^eMingTn wnnlnccn m alle dorpskernen; op het ii.i, iriohtim»- van een snnrthal C 1 woningen streven tot oprichting op voortzetting genaamd open jeugdwerk dient zonodig OUDE WETERING juiste school- gesubsidieerd te worden. Het vakantie tevens noodzakelijk jeugdwerk waarvoor de gemeente in Voor Oude Wetering staan op het pro- vijfduizend gulden beschikbaar stel- gramma: de nieuwbouw van een lagere de dient voortgezet te worden. Wat 8CJ100'' de uitbreiding gonnen jeugdvakantiewerk. Naast de diverse onderscheiden dorpskernen, wil het in 1969 be- Betreffende woningbouw wil de KVP in de recreatie betreft zegt het program- beschoeiing met weg- de komende periode trachten in de te malden aan de heersende woningnood, mogelijk recreatiekansen geboden die- de eigen inwoners zoveel verbreding, uitbreiding van sportvelden klnderspeelgelegenheid. i Spe_ Middelen hiertoe zijn: bouwen te worden. Vrije recreatieplaatsen ciaal aandacht besteden om te komen ningen in de lagere huurklasse; de bouw dienen niet opgeofferd te worden KAAG lot verbetering van hogere Inkomens, juist voor hen die met bijzondere moei lijkheden te kampen hebben. Dit ont- wil 35 restauratie werpprogramma flink aantal bejaardenwoningen particuliere belangen, flatbouw voor alleenstaanden etc. oudere.par- VAN DORP TOT DORP Voor Kaag bepleit het KVP-programma o.m. grote aandacht te schenken aan een goede, snelle verbinding tussen hoofdstuk- ticuliere woningen bevorderen door for- Bij het opstellen van haar nieuw ge- Kaag-dorp en de Haarlemmermeer. Een gemeentelijke publicaties en het instel- meentelijk programma heeft de KVP- trapveldje voor de jeugd aldaar ls hard de dorpen stuk voor stuk noodzakeiyk. Behoefte bestaat tevens subsidieverleningen. Een groter w Alkemade c gerief staat haar voor ogen. De bouw onder de loep genomen. Zy stelt zich elgenbezitswoningen zal zij blijven ken onderverdeeld) ls nog vatbaar aanvullingen en wijzigingen, in alle afdelingen speciale vergaderin gen voor leden en belangstellenden be legd zullen worden. Wat de onderlinge steunen. Op het gebied verhoudingen betreft, zegt het program- werken staat zij v rrta, dat het zijn grondslag vindt in de afvoer; de aanleg christelijke visie op de samenleving en «keergelegenheden, beschoeiingen de daaruit voortvloeiende naastenliefde, openbare verlichting. Ook wandel- en fietspaden dienen de nodige aandacht OPENHEID te verkrygen. De gemeente dient vol- ROELOFARENDSVEEN Openheid wil de KVP-Alkemade bevor- gens het programma op actieve wijze Gewerkt dient te worden aan deren door o.m.: burgerzinavonden, hea- verbeteringen van diverse polderwegen betering van de Ignatiusschool, aan de uit voor de aanleg rings, openbare commissievergaderingen, te stimuleren, zoals de Achterdyk te reconstructie van de kruispunten in de langs het Kagereiland. hygiënische zwemgelegenheid iedere woonkern gelijke met bijbehorende zonneweide en kleed- openbare kansen te bieden en die ingrepen te be- ruimten. De mogelijkheid dient onder- goede water- werkstelligen, die nodig zijn voor het zocht te worden van de stichting van trottoirs en par- verhogen van het leefklimaat. Het plat- een verenigingsgebouw eventueel ln en telandskarakter wil zy daarbij zoveel samenhang met de bestaande jeugdher- *1 mogelijk handhaven. berg dit ten behoeve van sport- en jeugdactiviteiten. Naast aandacht voor park eergelegenheden en openbare aan legplaatsen, spreekt het programme -Th wandelv en LEIDEN Minister mej. dr. Itlompé, die gistermiddag het vernieuwde en uit gebreide gemeente-archief opende, heeft een volkomen verraste archivaris, mej. nir. A. J. Versprille, de versierselen op gespeld, behorend bij het officierschap in de Orde van Oranje-Nassau. Dit ge beurde in aanwezigheid van o.a. burge meester Van der Willigen, oud-burge meester Van Kinschot en de Leidse wethouders. Mejuffrouw Versprille, sinds 1928 in het Leidse archief werkzaam, werkte na haar HBS-opleiding in Middelburg, ge volgd door een opleiding tot archief ambtenaar, eerst enkele jaren aan het rijksarchief te Zeeland en bij het Gods- huizenarchief te Middelburg. In 1928 kwam zy naar Leiden en sinds 1950 werd zij hier benoemd tot gemeente archivaris. Tijdens haar ambtsperiode studeerde mej. Versprille van 1948 tot 1951 rechten, wat resuteerde in het doc toraal examen, dat de basis betekende voor haar studie tot wetenschappelijk archief-ambtenaar der eerste klas. Na dat zij voor dit examen was geslaagd, volgde zij in Parijs de „Stage tech nique internationale" aan de Archives Nationales de France. NOORDWIJKERHOUT A.s. vrij dagavond ls er in het „Witte Kerkje" een samenkomst van alle vrouwen in Noord- wykerhout. Op initiatief van de vrou wenverenigingen zal er om half acht een dienst worden gehouden onder het motto „Houd moed". De avond staat in het teken van de vrede. DONDERDAG 5 MAART Imperium: „The Public Eye", 20.00 uur. Stadsgehoorzaal: Concert Residentie orkest, 20.00 uur. Elisabeth Ziekenh. Vervolgles EHBO „Peerke Donders," 8 uur. VRIJDAG 6 MAART Doopsgezinde Kerk en Antonius Kerkt diensten Wereldgebedsdag, 20.00 uur. De Lakenhal; „Toneel en Volksleven in Hollandse stad", door Simon Koster, - Jaarvergadering Werk- 20.00 i Kleine Burcht meesters, 20.00 i ZATERDAG 7 MAART Imperium: „The Public Eye", 20.00 uur. Schouwburg: „Een zomeridylle" voor Stedeiyk Gymnasium, 20.00 uur. Stadsgehoorzaal; Bal Evert Castelein, 20.30 uur.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5