Rembrandt'' helpt Lakenhal aan zes oude Leidse ruitjes van Zelfstandigheid programmapunt van Oegstgeest ARP en CHU Zuster Marie-Regina Ahsman over Vietnam GRONDVERKOOP H. RIJNDIJK St. Lodewijksgroep viert 35-jarig bestaan Trainer gaat SJZ verlaten Betere verbinding van woongebieden In Memoriam Ho Tsji Min in Hedendaagse Muziek UYS is voorstander invoering hoofdklasse Zaalvoetbal MARKTEN rOENSDAG 25 FEBRUARI 1970 DE LEIDSE COURANT ourna lerugg 1 kwa: Carnavalsver. VOORSTEL VAN B. EN W. TOT 1IDEN Het stedelijk ikenhal" heeft kortgeleden mede zy royale financiële steun van de •reniging Rembrandt zes vroeg eeuvvse Leidse ruitjes kunnen aan- ?n uit de collectie *an mevrouw J. Voorbeijtel Cannenburg-VVttewaall. e ruitjes waren het laatst te zien de in 11)58 in het Rijksmuseum ge- iuden tentoonstelling „middeleeuwse inst der Noordelijke Nederlanden." istreeks 1850 waren zij in het bezit de heer B. W. Wttewaal te Leiden, irte tijd later een van de leden van de mmissie voor het stedelijk museum Lakenhal". moet zich voorstellen dat dergelijke itjes in de 16e eeuw bij honderdtallen irkwamen in de vensters van de Leid- huizen. De voorstellingen van de pas »n ruitjes zouden erop wijzen, .t zij gebruikt waren in één of andere stzaal, aangezien vijf van de zes ruitjes Éd- en Nieuw Testamentische maaltij- 1 van brood en wijn voorstellen. Alle fuitjes zijn rond en hebben dezelfde af- netingen, nl. een diameter van 23 cm. zijn van gebrandschilderd glas, in saille en zilvergeel. zoals in die tijd iLeiden te doen gebruikelijk. voorstellingen zijn: 1. Loth en zijn eide dochters (Genesis 19 24-35); 2. Mannaregen (Exodus 14); 3. De aaltijd van Nabal (I Samuel 25); 4. 'j Parabel van de Rijke Man en de rme Lazarus (Lucas 16 19-31); 5. bruiloft te Kana (Johannes 2 1-12); Het Wereldse Vermaak (allegorie), ten van de ruitjes is gesigneerd, en ok toeschrijvingen zijn niet zonder meer de haind liggend. De eerste rjf genoemde ruitjes zijn kwa stijl ver- n het vroege werk van Lucas ran Leyden, en derhalve ca, 1510 te ateren. „Het Wereldse Vermaak" daar- utegen zou een tiental jaren later ont- aan kunnen zijn. De uitverkoring lijkt van een andere hand dan van de overige ruitjes. Waarschijnlijk zijn de ruitjes met de Maaltijden vervaardigd door een of andere Leidse glasschrijver naar het ontwerp van een Leidse kunstenaar uit de omgeving van Lucas van Leyden. Met deze aankoop, waarvoor de finan ciële steun van de Vereniging Rembrandt onontbeerlijk was, heeft het Stedelyk Museum „De Lakenhal" zijn verzame ling vroege Leidse ruitjes verdrievou- Foto: De Mannaregen. digd, aangezien tot dusverre slechts drie ruitjes in de collectie aanwezig waren; Uit dezelfde collectie werd tevens een aantal latere en minder belangrijke ruitjes aangekocht, waaruit te zijner tijd een keuze zal worden geëxposeerd. De zes met name genoemde exemplaren hebben een voorlopige plaats gekregen in de z.g. Beeldengang. LEIDEN Deze week vierde de St. Lodewyksgroep met 'n daverende ouder avond het feit, dat 35 jaar geleden de St. Lodewyksgroep werd opgericht. In de stampvolle zaai van ,,l)e Drie Eendjes" opende groepsleider J. Verberg de avond en heette de ouders, vrienden en belangstellenden, die de stromende regen hadden getrotseerd, van harte welkom. Men was onder meer getuige van het „historische" moment dat een ontmoe ting plaats had tussen een verkenners- patrouille uit het jaar 1934 en een uit 1970; zoals later bleek beide van de St.-Lodewijksgroep. Ondanks de evolutie, die de verkennerij in de loop der jaren heeft ondergaan, bleken er toch wel overeenkomsten, die tot een climax voerden in een gezamen lijk lied. De welpen verrasten met een zelfge maakt rimboespel getiteld „In de jung le". Het enthousiaste spel van de jon gens, de suggestieve maskers en de tref fende achtergrondmuziek, lieten een voortreffelijke indruk achter. Het stuntteam van de Arendentroep toonde met vaart en verze dat lenigheid en durf de verkennners niet vreemd is. Aan de pauze ging nog een zelfgemaak te Sterreklame vooraf, waarin tot uiting kwam dat Lodewijks-oliebollen en ap pelflappen indentiek zijn met het begrip kwaliteit. Oder de aanwezigen ontdekten we o.a. de oud-districtscommissaris A. Duyn- dam, die met zichtbaar genoegen de be drijvigheid van z'n oude groep bekeek, en een afvaardiging va® de districtsstaf. In het slotwoord dankte de heer Ver berg iedereen voor zijn komst en stak een pluim op de hoed van de leiding, die deze avond op z'n uitnemende wijze had geredigeerd. Met deze avond werd weer eens benadrukt dat de verkennerij nog steeds springlevend is en nog meer up to date dam ten tijde van de oprichting. „De Klokken- verzuipers" opgericht in Oegstgeest OEGSTGEEST In bepaalde kringen te Oegstgeest werd «Ie laatste jaren tie behoefte gevoeld te komen tot de op richting van een carnavalsvereniging. Dezer dagen werd, tijdens een bijeen komst van de „Wilbert-Drummers", be sloten hieraan gehoor te geven. Zo heett men een Raad van Elf. een Prins en een President benoemd. Als naam van de vereniging heeft men gekozen voor „De lilokkenverzuipers" naar aanleiding een bekend Oegstgeester gebeuren vroeger dagen, toen het geld dat best moest worden voor de aanschaf van luitl- klokken omgezet werd in spiritualiën. Het doel van de vereniging is te komen tot een verantwoorde carnavalsviering De voorlopige samenstelling van het bestuur luidt als volgt: Prins Carnaval - N. Onderwater; President - W. B. Dries- sen; raad van elf - de heren D. Juffer mans, H. Hoogervorst, Th. Duivenvoor de, A. Witteman, H. Schrama, H. Juf fermans, R. Lamboo, P. Hoogervorst, J. Turk, L. Lommers en Hans Juffer mans. Aangezien het een en ander nog van de grond moet komen kan men zich reeds opgeven als voorlopig lid. Een ieder die gaarne mee wil doen, of zijn adhesie wil betuigen kan dit per brief kaart bekend maken aan de heer W. B. Driessen, Kamperfoelielaan 26, Oegst- O. Wielinga nam afscheid van Markt- en Havendienst LEIDEN Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de heer O. Wielinga gistermiddag tijdens een receptie in de Vergulden Turk af scheid genomen van de Markt- en Ha vendienst. De heer Wielinga, die on langs onderscheiden werd met de zil veren medaille behorend bij de orde van Oranje Nassau begon veertig jaar ge leden zijn ambtelijk loopbaan als brug wachter en bereikte de functie van op zichter A. Tijdens de receptie werd de vertrek kende functionaris toegesproken (en van cadeaus voorzien) door de heren M. Weima, directeur van de dienst. Bergman namens de opzichters, en Turk namens het personeel. Onder de re- ceptiegangers bevond zich ook wethou der P. S. Harmsen onder wie de Markt en Havendienst ressorteert. ZOETERWOUDE D# heer L. v. d. Lans. trainer van SJZ, heeft het bestuur medegedeeld zijn contract aan het einde van het seizoen met de Zoeterwoudse vereniging niet meer te willen verlengen. De Voorhoutse oefenmeester kwam vier jaar geleden van de zaterdagmiddag club Rijnsburgse Boys en wist zijn nieuwe club reeds in het eerste jaar terug te brengen in de KNVB. Het is nog niet bekend welke vereni ging de heer v. d. Lans, die verpleger is aan het psychiatrisch ziekenhuis Sint Bavo, nu zal gaan trainen. Zijn voor keur gaat uit naar een zaterdagmiddag club. SJZ speurt intussen naarstig naar een opvolger. ZOETERWOUDE Teneinde te komen tot «Ie aanleg van de Nassaustraat tus sen de Fijncgommerstraat en de Vijfniei- laan en daarmede de bouw mogelyk te maken door de N.Y. Handelsmaatschap pij „De Vijver" te Hilversum, zijn b. en w. met voornoemde N.Y'. als volgt over eengekomen. behoudens de goedkeuring von de raad en G.S.; de gemeente legt een weg aan vanaf de Rijuegommersloot tot de Yijfmeilaan, de N.Y'. „De Y'Ijver" beiaalt 50 pet. van de kosten van aan leg alsmede 50 pet. van de reeds ge maakte kosten; de N.V. „De Vijver" staat voor de aanleg van de weg 1 «•no digde grond niet af aan de gemeente; de gemeente Zoeterwoude verkoopt aan de N.Y'. „De Vijver" het perceeltje bouw terrein, gelegen aan de Bonifactusstraat, voor f15.000,— excl. BTW; de N.V. „De Yijver" draagt, aan de gemeente om niet over de grond in het bestemmings plan Industrieterrein de Grote Polder, bestemd voor speelterrein, en de grond achter het bouwterrein voor bungalows in dat plan; de N.Y'. „De Y'ijver" stort in het fonds „Dorpsuitleg" 2,per m2 voor de bungalon s In gebruik te nemen Door het bovenstaande met de N.V. „De te komen kan het daar omtrent bepaalde in het uitbreidings plan Hoge Rijndijk gerealiseerd worden. Hierdoor zal tussen de woongebieden aan weerszijden van de Rijnegommer- stradt. een behoorlijke verbinding wor den gemaakt. De oppervlakte voor het speelterrein is pl.m. 4.375 m2, de te verkopen grond pijn. 600 m2. De storting in het fonds „Dorpsuitleg" zal ca. f 8.000, bedra gen. De kosten voor straataanleg wor den geraamd op f30.000, NIEUWE R.-K. KLEUTERSCHOOL De r.-k. kleuterschool „De Krakepit" (Hoge Rijndijk) verkeert in een zeer slechte staat van onderhoud en behoeft nodig vervanging. In verband daarmede bericht de Stichting Parochiële Scho len „Meerburg", dat zij heeft besloten tot tsichting van een nieuwe drieklas- sige kleuterschool benevens speelruimte op het terrein van het „Vierde Eendje" of belendende percelen. De stichting verzoekt de hiervoor geno digde gelden uit de gemeentekas be schikbaar te stellen. B. en w. adviseren de raad medewerking te verlenen, dit gezien de bouwvalligheid waarin de school verkeert. In de nieuwe richtlijnen voor de toepa». sing van de Woonruimtewet 1947 wordt o.m. bepaald dat ..De eis van econo mische gebondenheid aan de gemeente mag niet als weigeringsgrond worden gehanteerd". B. en w. van Zoeterwoude zijn van oordeel dat het nog noodzake lijk is clat bij toewijzing van woningen dit voorbehoud wél wordt gemaakt, om dat het aantal aanwezige huurwoningen in de gemeente zeer gering is. Wanneer aan niet ingezetenen gelijke kansen ge boden moeten worden voor huur van vrijkomende huurwoningen, kan het niet uitblijven dat de belangen van woon ruimte behoevende ingezetenen worden geschaad. Op grond hiervan wordt aan de raad voorgesteld aan de minister te verzoeken het gestelde artikel hierom trent voor de gemeente Zoeterwoude buiten werking te stellen. De Oranjevereniging Zoeterwoude/Dorp en het Oranjecomité/Rijndijk hebben ge meend aan de viering van het 5e lus trum van de Bevrijding extra aandacht te moeten besteden. Zij verzoeken hier voor in totaal een bedrag van f 3.000, beschikbaar te stellen. Voorts verzoekt de Oranjevereniging Dorp voor 't jaar lijks te vieren Oranjefeest een subsidie beschikbaar tc stellen van f 525,Aan de raad wordt verzocht een krediet van f 2.475,te voteren, aangezien voor volksfeesten op de begroting slechts 'n bedrag van f 1.050 is geraamd. Bovenstaande onderwerpen zijn toege voegd aan de agenda, die de Zoeterwoud se raad komende donderdag krijgt af te werken. LEIDEN liet interieur van de LFC-kantino aan de Boshuizerkade heeft een grote verandering ondergaan. Het woord „kantine" ls dan ook niet helemaal meer op zijn plaats. Eerder zou je moeten spreken van een ont moetingscentrum dat, meer dan voorheen, uitnodigt tot een bezoek. 2500 manuren zijn er aan besteed om een ge zellige ruimte te creëren, compleet met juke-box, tafel tennistafel en biljart. Het zitje Is dichter naar de met frisse kleuren opgefleurde wanden geschoven en bovendien ls er de mogelijkheid om de bezoekers niet alleen op het veld maar ook in deze kantine een „warme ontvangst" te bereiden. Er is een keuken van waaruit de gasten kroketten en andere waren aangereikt kunnen worden. Dank zjj de zelfwerkzaamheid van acht man, onder wie een etaleur, zijn de kosten beperkt. Het enthousiasme van het eigen personeel ging zo ver, dat zelfs vier nachten is doorgewerkt. Het ligt in de bedoeling om in de nabye toekomst voor de kantine een tochtsluis aan te brengen. LEIDEN Gisteren is een 12-jarig fietsertje uit Lelden in de Bonairestraat ten val gekomen. Met een bekkenkneu zing is zij naar het Ac. Ziekenhuis ver- LEIDEN Vanaf heden is het bu- u van de stichting Maatschappelijk Contact Orgaan gevestigd: Breestraat 117, Leiden, tel. 01710-44778. EGSTGEEST De doelstelling van et deze week gepresenteerde gezamen- jke gemeenteprogramma van de AR en HU in Oegstgeest vermeldt onder meer let rechtvaardig afwegen van belangen ïin overheid en burgery en belangen burgers onderling; het waarborgen rechtszekerheid van de burger t.a.v. verheid; het geven van ruime voor- ehting aan de burgerij d.m.v. voorlich- ngsavonden, hearings etc. >e AR en CHU willen een schild zijn zwakken; in geestelijk, moreel en nancieel opzicht. Ook hoopt men meer penheid te bereiken van het bestuur in de gemeente. Voorts noemt het AR- HU-programma: openstaan voor regio- lale ontwikkelingen, samenwerking met mdere gemeenten waar dit gewenst of oodzakelijk is, echter „zonder daarbij Bkort te doen aan eigen taak en ver- ntwoordelijkheid, alsmede het streven behoud van zelfstandigheid van >e AR en CHU noemen als doelstelling samen te werken met- andere frae- die de doelstelling geheel of ge- eeltelijk onderschrijven. In dit verband enige maanden geleden overleg eweest tussen KYT*. .AR en CHU, het- ;een echter nog niet geleid heeft tot fractie in de raad. De komende ver- iezingen komt ieder niet een eigen ist uit, doch de samenwerking met de iVP wordt in dier voege reeds gebun- eld dat men elkaar op de hoogte zal aan houden van eikaars plannen en ak- iviteiten. Het gemeenteprogramma van en CHU wordt mede aan de KVP visie aangeboden, terder vermeldt het programma o.m.: Onderwijs. Zorg dragen voor voldoen de kleuterscholen en nauwlettend de behoefte volgen aan crèches. Het ge meentebestuur dient een open oog te hebben voor onderwijsvernieuwing. Woningbouw. Behoud van het lande lijk cachet. Voldoende woningen voor alle categoriën woningzoekenden. Geen achterstelling van gesubsidieer de woningen t.o.v. vrije sector-bouw. Verlening van huursubsidie indien nodig. Groenvoorziening, waterpar tijen en aanleg van speelgelegenheden. Sport, recreatie en cultuur: Bevor dering van sportbeoefening, voorko ming van geluidshinder^ bevordering van muziekonderwijs. ALLES OP z'n tijd. Gisteravond klonk weer Hedendaagse Muziek in" de Lakenhal. Het is een welbekende serie, opgezet door de Leidse Volks universiteit K O in samenwerking met het Leids Academisch Kunst centrum. Men viel bij het binnenko men om zo te zeggen meteen met de neus in de boter, of liever: in de moderne rangschikking der noten, want het concert van Ton Hartsui ker vond plaats in de hal van het museum, omdat de weinig handzame drie-pedalige vleugel (o.a. onontbeer lijk bij het vertolken van de vijf va riaties en Sequenza van Luciano Be- rio) nauwelijks verder te De belangstelling voor Hartsuikers exposé was meer dan bevredigend. Bijna g0 personen toonden zich volg zame discipelen op deze avond, die meer een cursus was dan ontspan ning. Veelal volgde men de verrich tingen aan het instrument met de wakkere blik van rijpere avant-gar- distjes-onder-elkaar. zich veel moeite gevend, het programma geestelijk te venverken; soms ook in het pijnlijk besef, dat men wel bij de tijd wil zijn, maar er nog niet helemiaal aan toe is. Enig onbehagen zal er nog wel blijven hangen na afloop van mani festaties als deze, maar gefluisterde opmerkingen als: „ik hoor liever die „stumperige" Chopin, of die „stakke- rige" Schumann" komen op Heden daagse Muziekavonden nog slechts sporadisch voor. Men groeit graag mee, peilt dapper onbekende diepten. TON HARTSUIKER is een uitste kend ambassadeur van deze kunst. Hij beschikt over een all round tech niek, is een voortreffelijke interpre tator en staat helemaal achter de ideeën die hij verkondigt. Het instru ment behandelt hij met een precieuze zorg, hij loopt om de vleugel heen als een politie-agent, die een auto inspecteert. Ook bij het sleutelen aan het interieur laat hij niets aan het toeval over. Zijn spel en uiteenzettin gen kregen gisteravond weer volop respons in de hal; hij zorgde instru mentaal en verbaal voor een uit daging aan de toehoorders, die zich met interesse verder in de proble matiek begaven. De discussies tussen de werken door vormden een leer zame ervaring. Het programma week overigens dras tisch af van het gepubliceerde in de K&O-gids. De entree was gematigd en bezattelijk in een Sonate van Hanns Eisler met een heftige finale. Direct dear op kwam het fragmen tarische, het brokkelig abrupte en sereële aan de beurt in „Elis" van Heinz Holliger, gevolgd door de 12- tonenvariaties en Sequenza van Berio, toonbeelden van klankraffinement. Na de pauze speelde Ton Hartsuiker Music for Piano van Reinbert de Leeuw, waarin de pianist veel vrij heid wordt gelaten, Three Protests van Charles Ives, nog steeds opmer kelijk van stijl, „Music 69-84", een toevalspartituur van John Cage, die de tonen „zichzelf" wilde laten zijn, en tenslotte het aan de nagedachte nis van Noord-Vietnams Ho Tsji Min geijde „Anathema," van Peter Schat, daterend van vorig jaar; compositie- traaït di esterk de aandacht trekt. Het publiek toonde zich zeer erken telijk voor hetgeen Ton Hartsuiker ten gehore had gebracht en verder gedachten zijn vrij". Ton Pieters. LEIDEN Dc „halfjaarlijkse" van UVS, gisteravond in de kantine in de Kikkerpolder, beleefde zijn „hoogtepun ten" traditiegetrouw weer bij de ouver ture. De belangrijkste punten lagen ver scholen in de openingswoorden van voor zitter F. Nienhuis, die onder meer in ging op de initiatieven van de com missies in de KNY'B, die werken aan een nieuwe organisatievorm. Y'oorts werden de mogelijkheden van de invoering van de hoofdklasse belicht en de daarmee samenhangende reiskosten. Deze hoofd klasse, die tussen de amateurs en het betaald voetbal in zou komen te lig gen, zou natuurlijk het spelpeil van het amateurvoetbal ten goede komen en als passieve recreatie-mogelijkheid zou liet vooral voor loeiden bijzonder aantrek kelijk zyn. Ploegen als Middelburg, DCG en Al- mania (om eens terug te keren naar enkele seizoenen geleden toen UVS ge wikkeld was In de kampioensstrijdspre- jMTmeer aan dan teams als verenigingen zal dit 19 jaar worden. Geheel in overeenkomst met de wens van de profesionele bestuurders, die graag weer een betaalde jeugdcompe- tieie zagen ingevoerd om hun talenten niet te snel te integreren in het senioren voetbal. In tegenspraak tot de mening van België's trainer Goethals, die er een tegenstander van is dat spelers niet te lang temidden van hun teamgenoten vertoeven, maar zo snel mogelijk worden geconfronteerd met het hardere en za kelijker seniorenvoetbal. Terugkerend punt op vrijwel iedere UVS-vergadering was de ook elders in Leiden heersende veldennood. „We kun nen slechts 20 jongens in de leeftijds groep 8-9 jaar aannemen De overigen moeten we afwijzen." UVS hoopt dan ook dat complexgenoot DOCOS. met wie men overigens uitstekende contac ten onderhoudt, terzijnertijd naar het Morscomplex zal vertrekken. De contributiewijziging („wij schuiven de andere Leidse Unitas en Gouda. De heer Nienhuis. die emSingen l°e") vond geen weerstand, o.m. het intiatief van de Leidse KNVB- opvattend ^grote medewerking, verenigingen ter sprake bracht (ver- p mindering of opheffing van de verma kelijkheidsbelasting) en er bovendien op wees dat het afdelingsbestuur straks, na het vertrek van Sportstichtingsvoor zitter P. F. S. Biegstraten, zonder Lei- denaars komt te zitten, sprak verder over het feit dat de juniorentijd voor de voetballers met een jaar verlengd kan worden. Moesten de spelers, die op 1 september 18 jaar zijn voorheen overstappen naai de senioren, op voorstel van de betaalde Op bezoek bij Oegstgeests Kath. Vromvengilde OEGSTGEEST Zuster Marie Regina torisch overzicht van ontstaan, groei en onze school geleefd." Maar terugkerend! Ashman, van de Zusters Kanunnikessen ontwikkeling van Vietnam Ze ging na- naar het onderwijs zag men beelden vai Sint-Augustinns is (met een korte QCr jn Dp het denkpatroon van de Viet- schoolmeisjes die de wijken ingaan on namees waarin Anisme, Cultus van de te beginnen met alfabetisering van d« Hemel, en vooral de Cultus van de voor- ouderen; men is zeer leergierig en scho- zijn, laat het leven zijn vaderen nog zeer sterk leven. Karakte- len rijzen als paddestoelen uit de grond, ristiek voor de oosterling is: onthechting alles. Vietnam is een typisch lang- Weeshuizen onderbreking in 1959) vanaf 1948 Vietnam geweest, o.a. als hoofd van een volksschool in Saigon. Op 14 maart a.s. hoopt zy de terugreis te aanvaarden. Gisteravond sprak zij voor het Vrouwen gilde te Oegstgeest over haar werk. Aan de hand van vele dia's toonde zij een ander Vietnam dan men hier alleen uit de berichtgeving kent. Ze sprak met Hej voik ia zeer religieus liefde over het land, dat door de gehele uneen maar vrede. „Vrij geschiedenis heen zoveel door geweld brengt innerlijke rust", is geteisterd is. „Men moet de bevolking gezegde, leren begrijpen, anders heb je niet het recht er iets te doen." Vluchtelingen Onthechting Zuster Ahsman gaf allereerst een his- den land met 150Ö vluchtelingen in nam heerst Vrouw." Zuster Ashman zong een Viet- DALAT Vietnam. Voor het geval dat namees Marialied. Het laatste gedeelte men Zr. Ashman finaucieel wilt steunen van de dia-serie hield de vraagstelling dan kan men vóór haar vertrek 14 „Oorlog of Vrede?" in. „Laat het hoop maart a.s. .-en bedrag overmaken op Op voorstel van de vergadering werd namelijk het contributiegeld van de ioren niet met twee kwartjes, doch t een gulden verhoogd. LEIDEN In de Groenoordhal is gis teravond weer een gedeelte van het zaal- voetbalseizoen afgewerkt. De uitslagen': Junioren: LFC-SVOW 4-3; VNA-Roo- denburg 0-3; Roodenburg 2-ASC 5-1: ZLC-Lugdunum 2-6. Senioren: IA: Sleu- tels-Roodenburg 3-4; Lugdunum-LDWS 0-9; LFC-ASC 9-2; ZLC-Rijnsb. Boys 3-6; SVOW-UVS 2-6. 1B: Lugdunum 2- Koejaké 2 2-6; UVS 2-Wernink 2-0: B&T-VNA 3-5; Koejaké-Roodenburg 2 2-1. 2B: Durisol 2-Koejaké 4 2-5; RCD- SCL 9-1; UVS 3-VNA 2 7-1. LEIDEN Maandag a.s. om 11.15 uur zal van de heer L. Cattin, wonende Hugo de Vrlesstraat 34 te Lelden, na bijna 30 zeer werkzame jaren bij Peek Cloppenburg officieel afscheid geno men worden wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. gironummer 1077342 Coeli" Vught Ashman. Naastenliefde ;erekt land met verbredingen ten r en en zuiden. Men noemt het ,,'t juk De weeshuizen van Vietnam zijn prop- Cilde-nienwx met twee rljstmanden". vol. „Er zijn kinderen met zorgelijke. Het grote vraagteken is: „Wat zal de men wil gelaten trekken om de mond, het is een toekomst zijn." Uit de gehele inleiding begeerte geweldige vreugde wanneer zo'n kind van Zr. Ashman kwam 't thema „Naas- Op 12 maart maakt het Gilde i bekend voor het eerst weer lacht. Wij proberen tenliefde" sterk naar voren. De grote ciirsie naar Shulton te Leiden. De da- vooral ook de standen naar elkaar te zorg voor de jeugd, voor de kinderen mes die zich kandidaat wensen te stel- brengen. Meisjes worden zelfbewuster dat z\j een ander gelukkiger toekomst len voor de Parochieraad kunnen zich door alles wat zij leren. Het cultuur- tegemoet gaan. bij de presidente opgeven. Zij nog ver- patroon wflzigt zich en dat brengt span- Er ls gebrek aan kinderboeken, aan meld dat de Stille Omgang niet gehou- de hoek kijken: „Wij hebben drie maan- nlngen tussen man en vrouw. In Viet- mooie platenboeken. Men kan ze opstu- den wordt op 18 maart, maar op maan- grote verering tot O.L. ren aan: 9 Huyén Trfln Cöng Chad dag 16 maart a.a. LEIDEN 25 febr. Groente Snijbonen 830-850; kroten 50; boerenkool 50-52; nero 25; prei 81-82; rabarber 122-131; spinazie 161-178; stoofsla 60-69; spruiten A 85-90; spruiten B 99-109; komkom mers 38-83; Champignons 293-3-15; uien drielingen 30-36; uien middelfijn 39j uien mlddelgrof 54; uien grof 62-63; win terpeen 16-18; witlof 81-124 per 100 kg. Sla A 29-31; idem B 24-29 per 100 stuks. Selderij 22-28 per 100 bos.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3