Lisse discrimineert flatbewoners Warmonds Burcht heropend Minister Lardinois opent visfabriek in Katwijk FOREHOLTE STRUIKELT OP RESERVES VAN VERBURCH REINIGINGSRECHTEN MAAR VUILAFVOER VERDUBBELD NIET BETER Gemeente: Flatbewoners verkeren in enigszins nadelige positie Mooi resultaat van 16 jaar „kruimeltjes" verzamelen Grontmij. maakt voorstudie recreatiecentrum in Alphen Boerderij van Joh. Nelle eigendom van gemeente Leidse agenda BIOSCOPEN Handbal dames PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 24 FEBRUARI 1970 (Van een onzer verslaggevers) LISSE De flatbewoners in de gemeente Lisse worden gediscrimineerd. Zij moeten sinds oktober vorig |aar het dubbele bedrag betalen voor het laten afvoeren van hun huisvuil, terwijl sinds die tijd, daarin nog geen enkele verbetering is aangebracht. Diverse bewoners van de flats in de Poelpolder hebben al ver ontwaardigd naar de gemeente gebeld, zo gaf een woordvoerder van de afdeling financiën toe. Het Gas- en Watervoorzieningsbedrijf voor de Bollenstreek in Hillegom, dat de heffing van het reinigings recht voor de gemeente Lisse verzorgt, heeft namelijk in de nota voor het vierde kwartaal van 1969 al het dubbele tarief in rekening gebracht. Maar de tweede emmer, die aan alle bewoners van de gemeente Lisse is verstrekt volgens de gemeente, is niet aan de flatbewoners gegeven. Daar zou men voor container- afvoer zorgen, omdat een tweede emmer op een flat als een bezwaar werd gevoeld. Van die container- afvoer is tot nu toe echter niets gekomen. Het Gas- en Waterbedrijf wijst alle bezwaren tegen de heffing van de hand omdat deze onder de verantwoordelijkheid van de gemeente Lisse valt. j raad is genomen, is de wijze van uit- Misverstimd voering niet in overeenstemming met de heffing van het hogere bedrag. Over deze maatregel heerst aanvankelijk De woordvoerder van financiën is het op de afdeling van de algemene zaken hiermee niet eens. „We zouden hoogstens in Lisse misverstand. Oorspronkelijk kunnen zeggen dat de flatbewoners in zou aan alle inwoners een tweede em- een enigszins nadelige positie verkeren, mer worden verstrekt, maar nu blijkt dat men een tweede emmer moet aan- jjy 1 1.1 in het bezit te ko- Cl 111CCK uCtlllCll Op het gemeentehuis in Lisse deelt een woordvoerder van de dienst algemene zaken mee, dat de gemeenteraad van Lisse vorig jaar heeft besloten het rei nigingsrecht te verhogen van ƒ15,- tot 24,. per jaar vanaf 1 oktober 1969. Deze maatregel Is inmiddels door G.S. goedgekeurd. Daarop werd aan alle inwoners, of zij wilden of niet, een tweede emmer uitge reikt. Behalve aan de flatbewoners. Doel was niet alleen een verhoging van de gemeentelijke inkomsten (voor nood lijdende gemeenten zoals Leiden mogen de tarieven voor het reinigingsrecht tot 26.- per jaar worden opgevoerd, voor. dat extra financiële steun van het rijk kan worden gevraagd) maar ook het plaatsen van dozen en rommel naast de emmers, gaf aanleiding tot deze Btap. vragen om c Bij de flats in de Poelpolder heeft men Nlet «Heen moeten de i echter besloten de bestaande situatie 'aan ze'f l,,,n nieuwe e: nog te handhaven, omdat een oplossing meente kopen, hoewel van afvoer via containers nog niet kan reinigingsrecht "SB worden uitgevoerd. De containers waarin met plastic emmertjes doorlopend vuil kan worden gestort, zijn nog In bestel ling. Deze maatregel zou 1 februari J>ru'kL moet Ettelijke telefoontjes prs bij de ge- jaarlijks een 24.- betalen, maar geen gelijkschakeling van ge bruik van het aantal emmers. Want wie In Lisse meer dan twee emmers ge- elke volgende emmer Ml." not'nlit mbinni J»»rUJk» 12-" bftai™. Wie een emmer minder gebruikt dan de twee voorgeschreven exemplaren, betaalt echter niet 12,- minder. Een woordvoerder van de afdeling finan ciën: „We hebben hier al ettelyke tele foontjes over gehad en geprobeerd het vla plaatselijke bladen bekend te ma ken. Het is blijkbaar nog niet helemaal gelukt". „We hebben besloten die tweede emmer gratis te geven. De emmers worden dan eigendom van de mensen. Nieuwe em mers moeten gekocht worden". Niet juist WARMOND Mevr. A. Flint- De Wolf heeft zaterdagmiddag half vier het verbouwde Jeugd honk „De Burcht" In Warmond officieel heropend met het ver wijderen van een voor de naam aangebrachte doek. Maar bij de flats blijft alles voorlopig bij het oude, tot de nieuwe containerre geling op gang komt. Intussen nioet er echter wel een dubbel tarief worden be. taald. Hoewel het een besluit Is dat door de meerderheid van de Lisser gemeente- Litteris kan Albee aan LEIDEN Sinds zaterdagavond ia de Koninklijke Vereniging ..Litteris Sacrum", vorig jaar nog met het luchtig blijspel Met blote voeten in het park", de trotse winnares van het Landjuweel, op de keiharde toer. Het klinkt misschien bijna ongeloof lijk. maar het is waar gebeurd: het Litteris-publiek kreeg een stuk van Edward Albee (ja, dezelfde schrijver die ook dat prachtstuk „Wie is bang voor Virginia Woolf" op zijn naam heeft staan) voorgeschoteld met een strekking, die tot voor kort door de dametjes van Litteris vol afschuw als volstrekt a-moreel zou zijn beti teld. Zaterdagavond echter vielen er begrijpende glimlachjes te bespeuren en waren er zelfs progressieve klr- geluidjes te horen. Maar ja, er zat ook opvallend veel jeugdig publiek in de oude schouwburg-stoelen. Bob Hageman een jong Ame- kaana echtpaar ten tonele, dat zwaar boven zijn stand leeft en dientenge volge voortdurend gebrek aan geld heeft. De image gaat boven alles. Vandaar ook de titel van het stuk: ..Alles voor de tuin". Iedereen in de buurt heeft een tuin, waaraan kosten noch moeite worden onthouden, van daar dat Richard (Joop Segaar) en Jenny (Nelleke Bob ook zo hoog no dig een groot deel van hun beschei den budget aan het groene, fleurige element van hun bezit moeten beste den. Huisvriend Jack (Albert Labor- dusi, die wel goed in de slappe was zit, heeft dat deksels goed door. Hij heeft medelijden en besluit een tes tament op te stellen ten gunste van zijn vrienden. Zolang kan Jenny ech ter niet wachten en als een zekere mevr. Toothe (Co Hageman-Verha- genmet een verleidelijk aanbod komt. zwicht zy. Voor hopen geld stelt zij zich beschikbaar aan 't uit schot van de Amerikaanse snobs, middenstanders en joden. Echtgenoot Richard komt daar uiteraard achter en een breuk schijnt onvermijdelijk. Zoon Roger, thuis voor vakantie, stuurt de misère nog verder de gees telijke chaos in. Als echter blijkt, dat ook die brave, lieve, nette buurtbe woners, dank zij de prostitutie, het hoofd ver boven het welvaartspeil kunnen houden, kan de zwakke Ri chard niet langer tegen de verleidin gen op en vermoordt zelfs met ziin vrienden huisvriend Jack. uit vrees dat hij hun te schande zet. Het stuk heeft geen moment mede lijden met de mispelrotte Amerikaan se maatschappij en laat het egoïsme, dat nergens voor wijkt, onomwonden Litteris zorgde voor een vrijwel goede uitvoering. Wat ons betreft had re gisseur Hageman de explicaties van voorlichter" Jack achterwege kun nen laten. Het was onnodig, soms zelfs storend. Het is tenslotte geen „must" zich aan de aanwijzigingen van de auteur te houden. Veel waardering kunnen we opbren gen voor Co Hogeman-Verhagen. die „souteneuse" Toothe waarlijke bijzon der aannemelijk gestalte gaf.Als beide hoofdrolspelers Joop Segaar en Nelleke Bol bij de volgende opvoe ring woensdag en zaterdag a.s. zich iets minder statig over de plan ken bewegen, dan kan „Litteris Sa crum" gerust stellen, dat zij ook een btuk van Albee aankan. j.l. Verbetering mentaliteit jegens ontwikkelingshulp Werkgroep in Oegstgeest OEGSTGEEBT Met als eerste doel de verbetering van de mentaliteit van het publiek jegens het gecompliceerde pro bleem van de ontwikkelingssamenwer king „ontwikkelingshulp"J is in Oegts- geest een werkgroep gevormd, waarin vertegenwoordigers van een groet aan tal groepen zitting hebben. Het initiatief hiertoe ging uit van het Novib-comité Oegstgeest; de werkgroep besloot bezig te zijn onder dé naam ,JIovib-werk- groep Oegstgeest". Vertegenwoordigd in de werkgroep zijn. Comité Unicef, Raad voor de Zending, Nederlandse Studenten Zendingscom missie, Leids Vredeskontakt, de diaco nieën van de Hervormde Gemeente en de Gereformeerde Kerk, de R.K. Pa rochieraad. de afdelingen Oegstgeest van de AH., CHU. Partij van de Ar beid en VVD. Nog niet vertegenwoordigde Oegstgees- ter kringen of groeperingen die zich bij de werkgroep willen aansluiten, kunnen zich aanmelden bij mevr. M. de Jong Joss, Karei Doormanlaan 15, Oegst geest, telefoon 50928. Politie nieuws Katwijks jongetje acht maanden na ongeluk overleden LEIDEN Het 6-jarige Katwtjlue Jon getje, dat 27 juni van liet vorig jaar een ongeluk kreeg in Leiden en sindsdien verpleegd werd in het Academisch zie kenhuis, is afgelopen weekend overle- Het afgelopen weekend is er Ingebroken in scholen aan de Willem de Zwügerlaan, de Lusthoflaan en de Schubertlaan. De inbraak in de school aan de Willem de I Zwijgerlaan had op klaarlichte dag plaats en was spoedig opgelost. Een voorbijganger zag twee jongens uit de school komen en na een telefoontje naar de politie werden de twee knapen in de kraag gevat. De Leidse politie heeft tot nog toe te vergeefs moeite gedaan om de woonwa- gens, die sinds vrijdagavond weer op j het Schuttersveld gestationeerd staan. weg te praten. (Van onze correspondent) WARMOND Juist de druilerige weersomstandigheden waaronder mevr. M. A. Flint-de Wolf zaterdag middag met het onthullen van de in gietijzeren letters aangebrachte naam van het nieuwe parochiehuis ,,De Burcht" de officiële opening verrichte, deden de warme en ge zellige sfeer van het nieuwe onder dak van het jeugd- en verenigings leven extra tot hun recht komen. Omstreeks half elf hadden zich een zestigtal genodigden in de bovenzaal van De Burcht verzameld, die door voor zitter van het Stichtingsbestuur, de heer G. G. van Elburg op dit wat hij noemde „historische moment voor katholiek Warmond" werden verwelkomd. Hjj prees de grote rol die 't Kruimeltjes- fonds bij de totstandkoming van het parochiehuis heeft gespeeld. Nadat mevr. M. A. Flint-de Wolf de symbolische openingsplechtigheid had verricht, kregen de genodigden de ge legenheid met de diverse aktiviteiten van de jeugdverenigingen, waarvan wij zaterdag j.l. reeds aandacht besteedden, kennis te maken. Champagne Een bijzondere attentie hierbij was het aanbieden van een fles champagne en een lidmaatschapskaart aan mevr. Flint door een deligatie van de jongerensoos „Ut Sloepie". Onder de genodigden zagen wij o.m. burgemeester Langemeyer en echtge note, het voltallige kerkbestuur, de heer Politieke enquête GGW groot succes WARMOND Op de door de Groep Geïnteresseerde Wannonderg (GGW) vorige week gehouden enquête is door veel Warmonders gereageerd. Bijna de helft van de formulieren is reeds door de bevolking ingeleverd. De voorlopige uit slag is: 66% wil samenwerking in de een of 18% wil géén samenwerking; 16% gaf een blanco formulier terug. De door de GGW geuite wens de par tijen te bundelen tot één lijst (volledige samenwerking) blijkt bij 20% weerklank te vinden. Zaterdag zal het officiële resultaat be kend gemaakt worden. Tot en met don derdagavond bestaat nog de gelegenheid formulieren (portvrij) te sturen naar postbus 18, Warmond. iemand vergeten had, nl. „zichzelf" Hij is ruim twintig jaar voorzitter van het Stichtingsbestuur geweest. Benauwde winst voor MSV-heren N OORD WIJ K De N'oordwykse heren- handbalploeg MSV heeft een lraaie overwinning behaald op het sterke Elan- dia. De wedstrijd was het aankijken meer dan waard. Vooral de aanval com bineerde fraai, maar aangezien de tegen partij een even sterke aanval bezat, ging de strijd vrywel gelyk op. In de laatste fase van de strijd was de ploeg van Pauelsen toch conditioneel sterker en werd de zege een feit: 1715 voor MSV. De dames lieten het ditmaal lelijk af weten en moesten in Athene met 412 hun meerdere erkennen. Ook voor de overigen was er weinig succes wegge legd. De heren-reserves verloren met heeft I 149 van Hermes, het derde met 138 van We8tlandia, terwijl de heren junio- I ren een flinke tik uitgedeeld kregen van het Amsterdamse GHC'28: 258. De meisjes-adspiranten verloren met 70 van Foreholte. Het tweede pupillenteam stelde de keuzecommissie voor grote het moeilijk te hebben problemen door met 21 van het eerste A. G. van Leeuwen, de secretaris van het eerste stichtingsbestuur en voor deze ge legenheid uit Zwolle overgekomen. Hervormd bloemstuk Een bloemstuk van de Nederlands Her vormde Gemeente gaf blijk van de goede verstandhouding tussen katholiek en protestants Warmond; iets waartoe ze ker ook het gezamenlijk gebruik verenigingsgebouw ,,'t Trefpunt" bijgedragen. Pastoor Slijkerman feliciteerde namens het kerkbestuur het Stichtingsbestuur met het bereikte resultaat. Een ontroerde mevrouw M. A. Flint- De Wolf gevonden de opening: te moeten verrich ten nu haar dierbare echtgenoot, die juist ook als mede-oprichter van 't Krui meltjesfonds zoveel gedaan heeft, dit niet heeft mogen beleven. Botsauto richt ravage aan op 's-Gravendamsemg VOORHOUT In de nacht van zater dag op zondag omstreeks half één heeft op de 's Gravendamseweg in Voorhout een verkeersongeval plaatsgevonden, dat wonder boven wonder nog goed is af ge- olpen. Een auto, met 5 inzittenden kwam van Noordwijk en reed in de richting van het Soldaatje. De bestuurder P. J. V. uit Sassenlieim reed vermoedelijk onder invloed" tegen een betonnen paal op, ramde nog een paal, maaide een lichtmast omver, vloog over het naast de weg liggende rijwielpad en botste achterstevoren tegen de ijzeren afraste ring van het Bottenbedrijf N.V. Jacob L. van Reisen. Dit zware ijzeren hekwerk werd ver nield. Er werd een ware ravage aange richt. Als door een wonder kregen de inzittenden geen letsel. Een meisje liep een shock op. De auto werd totaal ver nield. De indruk van de lantaarnpaal was aan de auto zichtbaar. De politie maakte procesverbaal op en van de chauffeur werd een bloedproef genomen. Dinsdagavond 24 februari vergadert de afdeling Lisse van de Kon. Ned. Mij. voor tuinbouw en Plantkunde in Warong Djawa, 8 uur. De heer J. Mol uit Den Haag komt een causerie houden. Aanvullende subsidie CRM voor W.S.V. Braasse- mermeer: f20.000 ALKEMADE De Watersportver. „Braassemermeer" heeft van het mi nisterie van C.R.M. bericht ontvangen, dat zo spoedig mogelijk een aanvullende subsidie van 20.000.- op rekening van de vereniging zal worden overgemaakt. Voorts heeft de vereniging de beschik king gekregen over een stuk grond van de heer Verdel, gelegen tegenover het bestaande parkeerterrein en eveneens als zodanig te bestemmen. De kosten ervan bedroegen 30.000.-, terwyl voor de verharding van het nieuwe terrein bereids een bedrag van ruim 3000.- i8 uitgetrokken. Tijdens de vergadering deze week deelde penningmeester Van der Heijden mede, dat de obligatie-verkoop belangrijk mee gevallen is. Werd daarvoor op de be groting niets uitgetrokken, de totstand koming van jachthaven en clubhuis aan de Noorderhem deed velen inzien, dat hierbij toch meerdere financiële steun moest worden verleend, zodat voor een bedrag van 32.125.- werd ingeschreven. Omdat nog verscheidene rekeningen be treffende de bouw van het clubhuis en de aanleg van de jachthaven betaald moesten worden, verleende de vergade ring destijds toestemming een rekening courant met de Raiffeissenbank te Oude Wetering aan te gaan van 50.000 waarvan ruim 46.000- is gebruikt. Dank zij aller medewerking kon echter een totaal van 98.000.- aan achter stallige rekeningen worden afgedaan. De bruto winst van het clubhuis beliep ruim 61.000.-, de contributies leverden 2000.- meer op, de post entreegelden was 3400.- boven de begroting, de zomerstalling van schepen 8000.-, de winterstalling 800.-. Het totale batig saldo beloopt ongeveer 25.0000.-. Twee gewonden bij botsing ALPHEN A/D RIJN Op het kruis punt Oranje Nassausingel-Van Boetze- laerstraat te Alphen a. d. Rijn vond za terdagmiddag omstreeks 12.40 uur een ernstig verkeersongeval plaats, waarby twee personenauto's waren betrokken en waarbij twee personen werden ge wond: een van hen werd opgenomen In bet Rijnoord-ziekenhuis te Alphen. (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK De minister van land bouw en visserij, ir. P. J. Lardinois, zal maandag 16 maart 's morgens elf uur de nieuwe fabriek voor vis verwerking van de N.V. Ouwehand aan de Rederijstraat in Katwijk openen. Die dag zal tevens worden her dacht dat de vader van de huidige drie directeuren, de heer A. Ouwe- hanr Dzn, zestig jaar geleden de Visserijmaatschappij „Holland" op richtte. De nieuwe visverwerklngsfabrlek geldt als een van de modernste in den lande. Officieus is het bedryf al enige tyd ge leden in gebruik genomen. f62.000- Zij dankte alle propagandisten hartelijk voor de trouw en yver waarmee zy in de loop van 16 jaar bjjna 62.000,onder de parochianen hadden weten op te Na een geestige toespraak van oud- wethouder p. F Vergeer bood de heer 'drj^te("k^'v^üteo.'wiUeö b. J. de Winter namens de Jeugdraad aan het stichtingsbestuur een paraplubak ALPHEN A.D. RIJN Ongeveer gclyktydlg met het besluit tot aanleg in de wijk „Ridderveld" (Alphen-Noord) van een sportveldencomplex werd te Alphen aan den Rijn ook besloten tot de aanleg van een recreatiecentrum. Dit plan heeft tot dusver, mede om de krappe geldmarkt, in portefeuille gesluimerd. Mede anwege de overweging, dat deze voorziening haar functie eerst geruime tijd na thans niet de realisering 'n aanvang nemen. De laatste spreker was de heer A. Wll- lemsen, de penningmeester van het Stichtingsbestuur die opmerkte dat de heer Van Elburg bij het bedanken nog ALPIIEN A.D. RIJN Het aan de Kromme Aarweg 3 (langs het water van de Kromme Aar) staande woonhui» en boerderij met de daarbij behorende opstallen en wellanden, eigendom van de heer Joh. Nelle. zullen (als de raad binnenkort daartoe besluit) voor 495.000,— eigendom van de gemeente kunnen worden. De grootte van de gronden is ongeveer 11.76.16 ha- De eigendom van deze complexen en gronden is voor de gemeente van belang In het kader van de in uitvoering zijnde werken in het bestemmingsplan „Ridder veld I" (voorheen Alphen-Noord genaamd) en de verdere realisering van dit plan alsmede van het bestemmingsplan „Zegersloot", die in de Kleine en Kalkovense- polders ongeveer parallel met de rivier, de Kromme Aar loopt. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor de transactie om de boerderij, die vrfl van pacht aan de gemeente wordt geleverd, aan te gaan en het bedrag van de aankoopsom als voormeld, beschikbaar te stellen door middel van een begrotingswijziging die binnenkort ter tafel sal worden gelegd. Motie aan regering: Soft-drugs niet langer strafbaar LEIDEN Op het Drugscongres dat afgelopen zaterdag in de jongerensocië- leit Leython aan het Levendaal werd gehouden is besloten een motie naar de regering en de minister van justitie Ie sturen, waarin wordt aangedrongen het gebruik van hasjiesj en marihuana niet strafbaar te stellen en het politionele ul beleid daarmee in overeenstemming te Het ligt in de bedoeling het recreatie centrum te realiseren in het bestem mingsplan „Zegersloot". Om een Inzicht te krijgen in de mogelijkheden daartoe achten b. en w. het gewenst, dat de Grontmij. N.V. voor de ontwikkeling van dit project recreatiepark, een voor studie maakt, waarvan de kosten op 25.000,- worden geraamd. ni8terie van Economische Zaken verle nen bijdragen in de investeringskosten t.b.v. openluchtrecreatieprojecten ten algemenen nutte. Uit de op te stellen voorstudie zal blij ken, of de investeringskosten van het recreatiepark Zegersloot subsidiabel B. en w. vragen de gemeenteraad het voor de voorstudie geraamde kosten- bedrag van 25.000,- beschikbaar te i Op 5 mei show van klederdrachten in Katwijk (Vao een onzer verslaggevers) KATWIJK De Oranjevereniging in Katwijk aan Zee gaat op 5 mei ter her denking van de bevrijding, 25 jaar ge leden, in de vissersbadplaats een grote klederdrachtshow houden. In samen werking met de hiervoor ingestelde optochtcommissie zal het genootschap „Oud Katwyk" die onderdeel van de festiviteiten voor z'n rekening nemen. De film „Herleefd verleden" die Jan van der Plas bezig is te maken over Katwijk heeft Indirect tot dit plan geleid. Dinsdagavond 3 maart om acht uur or ganiseert het Genootschap in het Jeugd huis aan de Voorstraat in Katwijk kan Zee een bijeenkomst waar de plannen voor deze klederdrachtmanifestatie sa men met belangstellenden zullen worden uitgewerkt. Er zijn al mensen, die zelf een oud Kat wijks kostuum willen gaan naaien. In dat geval zal mejuffrouw Reens. lerares kostuumnaaien aan de Chr. Industrie en huishoudschool in Katwijk hen behulp- MAANDAG 23 FEBRUARI UVS-kantine; halfjaarlijkse ledenverga, dering UVS, aanvang 20.00 uur. Ons Centrum, Hooigracht: ledenverga dering PvdA. aanvang 20.00 uur. Groenoordhal: bijeenkomst kynologen- vereniging „Rijnland", aanvang 20.15 u. DINSDAG 24 FEBRUARI De Valkschool, Rjjnsburgerwegbijeen komst Leidse Esperanti Vereniging, 20 Camera: De man met de wassenbeelden (IS jr.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur (uitgezonderd dinsdag) Zondag. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Camera: nachtv. vr.-zat. 23.30 uur: Geen pardon voor verraders. Dinsdag 24 febr.: dinsdagcyclus K&O, 2.30, 7, en 9.15 uur: Morgan, a suitable case for treatment. 18 jr. Lido: De folterkamer van dr. Fu Man- chu (14 jr.) Dagelijks: 2.30, T.00 en 9.15 uur Zondag. 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Pokeren met de dood (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag. 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: La vie, l'amour. la mort (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De cactusbloem (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15. 4.30, 7.00 eD 9.15 uur. Rex: Dr. Sex (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. brengen. Tijdens het congres zei dokter M. Kooy- man, als arts verbonden aan het Dijk- zichtziekenhuis in Rotterdam, onder meer: „In de toekomst zullen ook oude ren drugs gaan gebruiken, net als iu koffie en thee." en Indrukwekkende reek* van over winningen heeft Foreholte zondagavond In de Houtrustha! haar meerdere moeten erkennen in de reserves van hoofd klasser Verburch. De Poeldijkse dames openden de score, maar Hannie v. Dijk bracht met 8 treffers de hoop in de Voorhoutse harten terug: 3-1. Het was echter niet alleen Foreholte, dat zo'n staaltje kon uithalen. De Poeldijkse dames brachten met eveneens 3 treffers de score weer in hun voordeel: 3-4. Het was weer Hannie v. Dyk die de score rechttrok. Zij was de enige van de Voorhoutse dames, die de fantastisch in vorm zyiule Verburch-keepster op haar zwakste punt wist te treffen: lage, harde schuivers. RSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Geslaagd Rijksuniversiteit: doct.i P. J. M. v. Wersch (Kerkrade) W. M. Heeman (Leiden); doct.i nese taal- en letterkunde: F. Gullek (Den Haag) en H. L. va (Ede). Nadat Verburch wederom de leiding had genomen, bracht Nora v. Niekerk de stand gelijk. Dit was de enige keer de Poeldijkse doelvrouwe voor een hoge bal moest buigen: 55. Voordat de stekend leidende mevr. Frugte het rust- signaal gaf, had Verburch nog gezorgd. Na de rust bleek de technisch zeer goede Verburch-ploeg ook over een goede conditie te beschikken. Eerst scoorde zy 5—7, waarna Hannie v. Dijk Jf-tnii'pn n de Leidse de achterstand nog éénmaal kon ver- LllLIAltUvClX Ned. Recht: kleinen. Daarna echter liepen zij gesta- n H. dig uit tot 610. Chi- Een goede kans om nog iets terug te stond de doelvrouwe van Verburch een van doen werd door aanvoerster Annemieke geweldige partij te keepen. Vlak voor Loon j de Bruljn onbenut gelaten: een straf- het einde bracht Hannie v. D(jk met •d« Beslissings- hoge nÏÏ. wedstrijd zal promotie 710 terug, maar verder kwam Fore holte niet meer. Het was een verdiende overwinning van Verburch die duidelijk over meer routine beschikte (de meesten van hen waren oud-eerste elftalspeelsters). De Fore- holte-dames daarentegen zyn 4 jaar achtereen kampioen geworden, zonder al te veel tegenstand en waren dan ook legen de druk van deze wedstrijd niet opgewassen. Met uitzondering van Han nie van Dijk en doelvrouwe Lia v. Werk hoven bleven alle Voorhoutse dames be neden hun peil. Door deze nederlaag staan belde ploegen weer gelyk en het is zeer waarschijnlijk, dat een beslisslngs- edstrjjd zal moeten uitmaken, wie van I worp schoot zij naast. Voor het overige haar 6e doelpunt de achterstand nog tot helde ploegen zal promovei

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4