HONDERDEN ZOETEWOUDENAARS ONEENS MET BESLUIT VAN DE RAAD Rashonden Leidschendamse kennel bijna dood van ellende ra Handtekeningaktie voor subsidie „Rijnakkoord G.R.- HUI5VUILQIENST HYL grijpt reële promotiekans niet Sportschool Luiten verslaat Goederaad Bodegraafse delinquent stal simpel koelkasten VOLLEYBAL- UITSLAGEN MARKTEN I 197 MAANDAG 23 FEBRUARI 1970 DE LEIDSE COURANT I ZOETERWOUDE Enkele maanden geleden besloot de Zoeterwoudse raad geen subsidie te verlenen aan de Leider- dorpse streekmuz. school „Rijnakkoord". Vele Zoeterwoudenaars waren niet ge lukkig niet dit besluit van de raad. „Het muziekonderrieht blijft op deze manier voorbehouden aan hen die liet kunnen betalen", zo werd en wordt nog gerede- Onder leiding van drs. Speekman werd een schrijven aan het college van b. er w. en aan de raad opgesteld, waarir wordt gepleit alsnog tot subsidieverle ning over te gaan. Men stelt voor d( Zoetenvoudse schooljeugd eerst twee jaar algemeen vormend muziekonderwijs te geven, waarna de kinderen de gelijkheid wordt geboden een instrument te gaan bespelen. Om het schrijven, dat donderdag a.s. aan het college e raad wordt aangeboden, kracht bij te zetten, loopt er al sinds enkele dagen een handtekenaktie in Zoeterwoude. En kele honderden Zoeterwoudenaars heb ben zich (middels hun handtekening) reeds achter de opstellers van het schrij ven geschaard. Ook de plaatselijke ver enigingen en koren hebben zich solidair verklaard met de aktie. Ruimte voor autobussen ZOETERWOUDE Het college vi en w. vraagt de gemeenteraad een diet van 1.000.- beschikbaar te willen stellen voor sloötdemping aan de Ver- laatweg. Het zal dan voor de heer Th. Lubbe mogelijk worden om behalve zijn overige auto's ook de autobussen tt parkeren. Deze worden nu nog regelmatig gepar keerd op de Velzichtstraat en brengen daarbij de veiligheid ter plaatse en de vrije doorstroming van het verkeer in niet onbelangrijke mate in gevaar. De heer Th. Lubbe heeft zich bereid ver klaard gedurende twintig achtereenvol gende jaren een bijdrage van 50.- per jaar te verlenen als bijdrage in de kos- Expositie van goud- en zilver smeden bij Lucas van Ley den LEIDEN Van 25 februari tot en met 14 maart a.s. organiseert Lucas van Ley- den N.V. in het smalste pand van Lel den, Nieuwe Rijn 4, een expositie van 6 jonge Nederlandse goud- en zilver smeden. Anneke Schat, Jef Wishaupt, Jacob de Groes, Ton van Bokhoven, Lucie Leene en Dick Wessels zijn de talentvolle kun stenaars die met een verrassende origi naliteit de schoonheid van goud en edel stenen een nieuwe dimensie wisten te geven. Kerkbestuur Antoniusparochie neemt ontslag LEIDEN De lekenleden van het kerk bestuur van de Antoniusparochie heb ben de bisschop hun ontslag aangeboden. De parochieraad zal hun taak overne men. In afwachting van de beslissing van de bisschop hebben het kerkbestuur en de parochieraad besloten om in over leg en in samenwerking de overdracht te regelen. De maandelijke vergaderingen van de parochieraad zullen voortaan openbaar zijn. De eerste openbare parochieraads vergadering wordt op dinsdag 24 maart in het Ontmoetingscentrum naast de kerk gehouden. De bijeenkomst begint om 20.15 uur. Kontact over woontoestanden LEIDEN' Het experiment van Expe rimenteel Kerkewerk van de Hervormde Gemeente, zaterdag iu het Hooglandse Huys, is in meer dan één opzicht een succes geworden. Door de heren Lelie- veldt en Klarenberg van de afdeling Voorlichting Stadhuis, was een stand ingericht waarvan het materiaal ook dienst deed op de Leidato van enkele maanden geleilen. Tussen II uur en half twee werd een levendige discussie ge voerd met ongeveer 25 deelnemers. En kele bewoners van de omgeving Waard- gracht legden hun prlvé-woon-misère op tafel en waren daardoor de gangmakers van het gesprek. Sociale, medische en niet minder politieke kanten kwamen onomwonden ter sprake. Tot vier uur was het een komen en gaan van belangstellenden. Velen waren blijk baar onvoldoende op de hoogte met adressen van personen en instanties waar advies en hulp gevraagd kan wor- Behalve ds. P. L. Schoonheim waren ook pater C. J. Matthee van de Herensingel parochie, waaronder ook Waardgracht en omgeving behoorten ds. J. Horten- sius, gereformeerd predikant van het zelfde stadgedeelte onafgebroken met groepjes of persoonlijk met bezoekers in gesprek. Verschillende deskundigen van gemeenteijlke diensten waren onmisbaar voor het beantwoorden van vele prin cipiële en praktische vragen. Medewerk sters van diverse sociale instellingen ga ven eveneens een waardevolle bijdrage. Besloten is deze informatie- en kontakt- dag opnieuw te houden op zaterdag 25 april, eveneens in het Hooglandse Huys dat langzaam maar zeker een belang rijke functie in de binnenstad blijkt te krijgen. DINSDAG 24 FEBRUARI Buurt 10: Ter Haarkade, Boshuizer- laan, Boshuizerkade, 5 Meilaan, 5 Mei plein, Bevrijdingsplein, Gerrit v. d. Veenstraat, Titus Brandsmalaan, Mont- gomerystraat. Joh. Poststraat, Walra ven van Halstraat, Wiardi Beekman- straat, v. d. Helmlaan, Arent Brun- straat, Lieven de Keystraat, Zocher- straat, Van Banchemhof. De Bazelstr., Jac. Romanstraat, Jan Keldermanstr., Vingboonshof, Jacob v. Campenlaan, Voorschotenseweg, Stalparthof, Van 's-Gravensandestraat, Berlagestraat. Buurt 12: Veilingkade, Laramen- schansweg (van Veilingkade tot Lam- menschansplein), Lammenschansplein, Zoeterwoudseweg, Meloenstraat, Ap pelstraat. Tomatenstraat, Druivenstr.. Kersenstraat. Carbuterweg, Planteyn- straat, Kanaalweg (van Lammebrug tot spoorlijn), Vrouwenweg, Cronestein (Woonschepen). DONDERDAG 26 FEBRUARI Buurt 13: Rjjnsburgerweg, Terwee- park, Boerhaavelaan, Mariënpoelstr., Kk gerstraat, Brasemerstr., Zweiland- laan, Van Swietenstraat, Faljerilstr., Houtlaan, Antoine Duycklaan, v. Beu- ningenlaan, Van Slingelandtlaan, Jo- han de Wittstraat, Joha v. Oldenbar- neveldstraat, Hogerbeetsstraat, War- monderweg, Nachtegaallaan, Mezenstr., Vinkenstraat, Lijsterstraat, Roodborst- straat, Merelstraat, Wassenaarseweg, Leeuwerikstraat. Buurt 15: Stationsweg, Paviljoens- hof, Stationsplein, Morssingel, Pest huislaan, Piet Paaltjespad, Morsweg, Paul Krügerstraat, Pres. Steynstraat, Transvaalkade en -hof, Joubertstraat, Wolmaransstraat, v. d. Tasstraat, Lop- senstraat, Rijnzichtstraat, De Wetstr., Reitzstraat, De la Reystraat, Pretorius- VRIJDAG- 21 FEBRUARI Buurt 14: Herenstraat, Prinses Wil- helminastraat, Bloemistenlaan, Lelie- Augustinus wijdt weekend aan „De media radio en tv" LEIDEN In samenwerking met «le VPRO organiseert de Rooms-Katliolieke Studenten-Vereniging „Sanctus Augus tinus" op vrijdag 27 februari en zater- 18 februari iu „De Witte Raaf", Duinweg 117 te Noordwijkerliout, een eekend over „De media radio en t.v.". Op vrijdagavond zal een simulatiespel de socioloog drs. Peter Hofstede, die eertijds aan de Nederlandse Televi- Stichting verbonden was en oud tele visieregisseur Gijs Stappershoef worden gespeeld onder leiding van laatstge noemde. In verschillende rollen gaat men oordelen over de verloonbaarheid voor de televisie van bepaalde controversiële, provocerende filmpjes. De zaterdag zal voor een gedeelte in het teken staan van de ideeën van Marshall McLuhan. Is „the medium the Hoe staat het met de „hot- de ..coolness" van de medio radio en televisie? In hoeverre houden deze zaken verband met de huidige koers van de VPRO? Jan Haasbroek en Ad Kooyman. vaste medewerkers van de VPRO. zullen de ideeën en ideolo gieën van deze omroep toelichten en mede het verdere programma van de dag bepalen. Viertallen-competitie LEIDEN Uitslag 12c ronde viertal lencompetitie van de bridgeclub VOG: team Boogaard wint van team De Tom be met 6-0. team Tjalkens w.v. team Smit met 6-0. team Döfferhof w.v. team Schoof met 6-0, team De Haas w.v. team d. Scheun met 6-0, team Planje w.v. team v. Norden met 6-0, team Kooiker team Megchelse met 6-0. straat, Pioenstraat, Pioenhof, Linde straat, Resedastraat, Pieter de la Court- straat, Koninginnelaan, Acaciastraat, Tulpenstraat, Zoeterwoudsesingel (van Herenstraat tot Lammenschansweg). Buurt 16: Schelpenkade, Andries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit v. d Laanstraat. Leeuwkenstraat, Valdez- straat, Stadhouderslaan, Magd. Moon- straat. Drie Octoberstraat, Duiven bo destraat. Staalwijkstraat. Buitenrust straat. Kastanjekade, Meidoornstraat, Hyacinthenstraat. Seringenstr., Dalia- straat. Anjelierstraat. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Franklin M. K., z.v. P. de Mol en C. T. Hus: Juliette A. C.. d.v. J. Waasdorp en J. Kerpershoek; Jeroen G„ z.v. C. Metselaar en W. G. de Jonge; Adriana, d.v. A. Muilwijk en C. M. J. Quartel: Gerardus C., z.v. G. C. Bontje en J. M. Plug; Arjan P. A., z.v. A. Verboon en J. C. Stoof; Jozef J. W., z.v. H. T. van der Meij en C. C. Henraath; Ronnie, z.v. J. de Rijk en M. A. T. Dijkman; Jolette G.. d.v. C. A. G. M. van de Plas en E. J. van Zeijst; Alexandra M., d.v. B. Kersbergen en N. den Hertog. Gehuwd: D. Dubbeld en S. A. Schouls. Overleden: B. J. van den Helder (19 juni 1911); A. J. J. Hermus (24 dec. 1969); M. P. Bazuin (5 april 1894); G. Kühn (20 jan. 1885); C. J. van den Berg (9 juli 1889); M. F. Anholts (5 sept. 1969); M. M. Hogervorst (1 mei 1898); G. Starre (30 sept. 1888); Q. Verwer (1 april 1890); T. van der Vlist (30 okt. 1876). Verbetering straatverlichting Oranjelaan ZOETERWOUDE B. en w. zijn van oordeel dat de straatverlichting van de Oranjelaan onvoldoende is en zeker ver betering behoeft. Het verlichtingsplan dient aangepast te worden aan de nieu we situatie welke is ontstaan na de reconstructie t.b.v. het toekomstige in dustriegebied „Grote Polder". Door een betere verlichting ter plaatse van de aansluiting op de Hoge Rijndijk wordt de situatie vooral 's avonds gunstiger. Ook op de Oranjelaan wordt een betere lichtfrequentie verkregen, wat in verband met het toenemende verkeer aldaar in de toekomst noodzakelijk moet worden geacht. De kosten voor dit ver lichtingsplan worden begroot op 12.600. DEN HAAG HVL heeft een zekere kans om opgenomen te worden in de nieuw te vormen regionale derde klasse niet gegrepen. Tegen HV1\ dat niet best op dreef was, kwamen de Leidenaars nog minder voor de dug. Met de rust luidden de rood-witten nog een 2-6 voor sprong, maar na het draaien sloegen de Hagenaars hard toe en kwamen tot 6-6. Hierna ging de strijd gelyk op. De Leid- se aanval bleek hierbij aardig te draaien, maar verdedigend wertler. er nogal wat fouten gemaakt. Zoveel, dat HVP vijf minuten voor het eind tot een 20-16 voorsprong was gekomen. Met man en macht probeerden de Leidenaars wat te veranderen aan deze stand, maar meer dan tot twee doelpunten kwamen zij niet. Door die vex-lies is HVL nu af hankelijk van andere teams Voor wat betreft hun eindklassering en daarmee ook voor opname in of de regionale klasse of in de afdeling Bij de Leide naars warden de doelpunten als volgt verdeeld: George Tiessema 8. Kees Lu cas 4, Hans Ladan 3, Theo Zwartjes 2 en Ruud van Zijp 1. Oebele-sfeer bij Brunhilde LEIDEN - liet zestigjarig Brunhilde heeft duidelijk met de traditie gebro- I ken. Of deze gymnastiek-pionier iu Lei- 1 den het juiste procédé heeft gevonden I voor de jubileumuitvoering menen icij echter te betwijfelenIn de Stadsge hoorzaal werd slechts het toneel ge bruikt. Het spektakelidee, zoals enkele weken geleden bij Groen Wit, misten we daardoor. Bovendien was het. op treden van de allerkleinsten, die het pro gramma voor de pauze voor zicli op eisten, moeilijk te volgen voor lien, die achter in de zaal plaats hadden geno- Met deze opzet was dat moeilijk te vermijden en dat was beslist jammer, omdat dit experimentele gedeelte het meest spontaan aandeed. De sfeer werd gecreëerd van een klein dorpspleintje waar het spel van kinderen en tieners 's morgens, 's middags en 's avonds werd gevolgd. Gadegeslagen door het gemeentelijke duo v.d. Willigen-Sannes zorgden de jongste gymnasten, na de ouverture van de in rode tenuutjes ge hulde drumbandleden, o.m. voor een bal- lonnenfeest. Alle, elkaar vlot opvolgende tafereeltjes werden zoveel mogelijk door de kinderen zelf aangekondigd, waardoor het geheel het idee van Oebele kreeg, het kinder programma dat juist 's middags nog was uitgezonden. Vlekkeloos was het overigens beslist niet, bij tyd en wijle verslapte de concentratie zelfs duide lijk, wat vooral te wijten was aan het rumoer van de jongens en meisjes ach ter in de zaal die reikhalzend toekeken. Sfeer was er niettemin voldoende. Ze ker bij het van beatklanken voorziene slotgedeelte. De traditie keerde na de pauze weer terug toen de gevorderden optraden, al misten we vooral bij de onderdelen brug en balk de precisie waar Brunhilde wel eer terecht prat op ging. De oefeningen met springtouw, de bal oefening, het kastspringen de tamboe rijnoefening vergoedden daarentegen LEIDEN Zaterdagmiddag werd on der leiding van de heer A. van Polanen (Luiten) een A en B team-wedstrijd ge houden met als tegenstander Sport school Goederaad uit Alphen a. d. F.ijn. Beide teams waren verzwakt door de nog steeds geblesseerde Van Polanen (Luiten) en Eveleens (Goederaad). Gedetailleerde uitslag A-team: Sportschool Luiten-GoederaadG. d? Bolster-Hol 0-3. A. v. Hemert-Biesheu- vel 0-7. C. M. Giezen-Maarse 10-0, J. Chen-Mallee 5-0, F. Kleyn-Dubbelt 10-0, S. Vadja-Beukers 0-10, J. de Romijn- v. Beek 10-0, G. de Bolster-v. Staveren 0-10; totaaluitslag 35-30. B-team: D. Melet-v. d. Lip 0-3. J. Wij ling-Turk 7-0, H. Wijsman-.v. d. Weyden 0-10, W. Hoogduin-Geleyn 0-0, H. Hof- man-v. Es 0-0. T. Halverhout-Smits 10-0, M. Delfos-Etten 5-0; totaal-uitslag 22- 13. Voorschoten tegen liberalisatie van woningverdeling VOORSCHOTEN. B. en \V. van Voorschoten geven de gemeenteraad in zage van 't advies der woningadvles- commissie uitgebracht naar aanleiding van de circulaire van de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, waarin gesteld wordt dat waar met het oog op de omstandigheden op het gebied van de volkshuisvesting het mogelijk is, de terugkeer naar meer normale verhou. dingen noodzakelijk is. De minister geeft daarom nieuwe richt lijnen die zeer ingrijpend zijn en waarbij m de gedachtengang van de minister de woningzoekenden zelf actief moeten worden om de woning te zoeken, die het beste aan dc eisen van het gezin tege moet komt. In deze richtlijnen staat cen traal de doorstroming van goedkoop naar duur; van groot naar klein; wo rn ngruil; grotere preferentie voor een eigenaar in het betrekken van zijn ei gen woning en het vervallen van een economische binding aan de ge- B. cn W. stellen dat het aan hun waar neming onttrekt of deze liberalisatie landelijk moet worden gedacht. Voor wat betreft de wenselijkheid van de nieuwe richtlijnen in Voorschoten zijn er twijfels gerezen in het bijzonder met betrekking tot het vervallen van de eis van economische binding met de ge meente en het niet meer relateren van de woning aan de grootte van het gezin. De woningadviescommissie heeft een meerderheidsadvies uitgebracht dat de zienswijze van b. en w. ondersteunt. B. en W. zijn. van mening dat het ge wenst is deze aangelegenheid in streek- gevvesteiyk verband te doen bezien. Zij betreuren het, dat de minister zo weinig tijd heeft gegeven waardoor het niet mogelijk is geweest overleg te plegen met het streekgewest. Pastoor M. Out vraagt ontslag VOORSCHOTEN. Tijdens alle H.II. Missen in cle Laurentiuskerk heeft pas- toir M. M. Out zijn parochianen meelede, ling gedaan, dat hij om gezondheidsre denen (mede op advies van dc huisarts) dc bisschop gevraagd heeft om ontslag als pastoor can de Laurciitiusparochie en hiervoor in de plaats een lichtere functie te krijgen in de ziclzrg. lil de nabije toekomst zal pastoor Out daarom Voorschoten verlaten en belast worden met de zielzorg in hel bejaar dencentrum „Simeon en Anna" te Rot terdam. Pastoor Out is 58 jaar eu sedert 1963 pastoor in de St.-Laurentius te Voor schoten. Over zijn opvolging bestaat nog geen zekerehid. Het ligt in de lijn der verwachtingen dat wel weer een pas toor benoemd zal wordeu. die de ver antwoording krijgt voor de Laurentius. parochie, die bestaat uit de hoofdkerk aan de Leidseweg en de by (nood) kerk in de wijk Noord-Hofland. Gesprekken zijn ook gaande om in Voorschoten een team van zielzorgers samen te stellen met als teamleider pastoor J. J. Blonk van de Moeder Gods parochie. Haagse rechtbank Een 35-jarige zeeman uit Bodegraven heeft een abonnement op een plaats In de gevangenis: met acht veroordelingen op zijn naam is hij daar geen onbekende. „Moet dat op uw loeftyd nu zo door blijven gaan?" stelde de president van de Haagse rechtbank de vraag, want de zeeman kwam weer een straf in ontvangst nenu-n. De diefstal van een fiets kan in deze t-Qd weliswaar geen zwaar delict meer worden genoemd, maar diefstal blijft diefstal. Er kwamen trouwens nog zo een en ander by, hetgeen meer gewicht in de schaal legde. Dat waren de drie koelkasten dpor verdachte gestolen. Hij deed zoals de verdediger constateerde voor de rechter erg onnozel. In liet avonduur passeerde hy in Bodegraven een geparkeerde vrachtauto. Zijn nieuws gierigheid werd gewekt naar hetgeen zich onder de dekzeilen bevond. Al gauw bad de zeeman in de gaten, dat liet koelkasten waren. Zorgvuldig haalde hij die koelkasten van «Ie vrachtwagen en zette die op een hoek van de straat neer. Vervolgens toog bij huiswaarts en haalde een bakfiets. Daarop bracht hij de koel kasten naar zij" woning, waar zij geleidelijk werden verkocht. - Raadsvrouwe: Na een borrel is hij totaal stuurloos" Leiderdorpse bridgeclub LEIDERDORP. Uitslag en stand na de zevende ronde van de viertallencom petitie: Groep Rood: Familie De Vrind 6-0 32-10; echtpaar Danz met Danz jr.-v. Mourik 0-6 28-1.4; echtpaar van Klaveren met heren Dé Jong-van Kins 6-0 26-16; dames v. Gel der-De Jong met heren Karstens-Rebel 6-0 26-16; dames Jans-Van Zonneveld met Bos-Van Leeuwen 0-6 26-16; Blom. Schippers met Lenaers-Schutte 2-4 24- 18; echtpaar Den Hartog met Van den Oever-Pieters 4-2 16-26; echtpaar Wes. seis met Tljsseu-De Winter 6-0 12-30; Hoogervorst-Van der Vliet met Karstens jr.-Karstens jr. 0-6 11-31; dames Schut- te-Zwarts met echtpaar Middelburg 0-6 Groep Zwart: Bos-Heer Jans met Van der Byi-Sijpe- steyn 6-0 38-4; echtpaar Thesingh met Van den Boogaard-Van Ham 3-3 30-12; echtpaar Verduin met echtpaar Zwa nenburg 1-5 24-18; dames Bavelaar-van den Kommer met Van den Kommer-v. d. Kommer 6-0 21-21; echtpaar Kruts met Blansjaar-Pul 5-1 19-23; mevrouw Van Schendel-de heer Stokhuyzen met echtpaar Swart 0-6 19-23; echtpaar Pouw met Noorman en Partner 3-3 18- 24; Van Berge Henegouwen-Helver- steyn met De Koning-Van Zonneveld 5-1 16-26; echtpaar Hollander met Veld- huyzen-van Vliet 0-6 1-26; dames Van den Bi'ink-Latour met mevrouw Paes- Heer Hermnas 1-5 9-33. LEIDEN, Geslaagd Aan de techni sche hogeschool in Delft is geslaagd voor propaedeutisch werktuigkundig in genieur. de heer G. L. Bordewyk uit Leiden. LEIDEN, Geslaagd Aan de techni sche hogeschool in Delft is geslaagd voor het doctoraal examen werktuigkun dig ingenieur, de heer D. L. Kettenis uit Leiden. „De koelkasten zijn allemaal weer boven water gekomen." kon de president van de rechtbank vaststellen. „Ik zat met een schuld van duizend gul den," gaf verdachte als motief voor de diefstallen op, doch de officier consta teerde, dat de drank minstens zo'n be langrijke rol in de gebeurtenissen zal hebben gespeeld, want dat was het hele leven van verdachte reeds het geval. ..Dan wordt het tyd dat daar eens een eind aan komt." zei de Officier. Daar wordt i«*ïds met behulp van het bureau voor alcoholisme aan gewerkt. Aangezien verdachte reeds een voor waardelijke ter beschikkingstelling van de regering is opgelegd, luidde het ad vies van genoemd bureau, om nog even te wachten met het ten uitvoerleggen van die t.b.r., teneinde verdachte een kans te geven zich te beteren. ..I^aten we hopen dat het in orde komt," sprak de Officier, die daarom wilde vol staan met vier maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest, plus de reeds hangende voorwaardelijke t.b.r. De raadsvrouwe, mevr. mr. P. Th. Jur- riens de Bossevain stelde vast, dat alle delicten door verdachte gepleegd, zich gedurende de weekeinden afspelen, wan neer hij zich aan drankmisbruik te buiten gaat. „Na een borrel is hij volkomen stuur loos," zo stelde zij vast en opperde, dat middels het bureau, verdachte wat meer stuur zal gaan krijgen. „Iedereen vindt hem een aardige ver.t, maar met drank op, is het mis." stelde de raadsvrouwe vast en zij verzocht haar cliënt onmid dellijk in vrijheid te stellen, hetgeen de rechtbank weigerde. Vonnis over 14 dagen. Steenschuur 7 liep leeg LEIDEN. Naar aanleiding vragen, di«' het raadslid Ampt lieeft gesteld over het pand Steen-, 7, waarin vorige mrand noe v Marokkanen waren jHEREN Overgangsklasse: LLTSV 1-US 2 0-3. Kangeroes 2-Tyfoon 3-2. n dc le klas: Kangeroes 3-Teylingen 1 3-0. leyer R'jnsburg 1-Castellum 2 0-3, de Valken 1- huur j Lisse 1 0-3, Donar 1-Kangeroes 4 3-0, ertig PVO 1-KVC2 3-1. DIO 1-KVC1 1-3, •st. hebben LUSV 2-Raaphorst 1 1-3. B. en geantwoord, «lat er neiisdag 2t' klas A: Castellum 3-Leython 1 0-3, j.l. nog niear vier gastar!cii' uoon- WW 1-WVC 1 2-2, Kangeroes 5-LUSV 3 den. 2-2. dc Valken 2-Donar 2 1-3. SUES 1- Rijnsburg 3 (Rijnsb. niet opgekomen), Toen de eigenaar, de heer Stipdonk. van de Valken 2-WVC1 2-2. zijn pand een pension voor buitenlandse 2e klas B: Rijnsburg 2-SGV 1 3-1, In Up werknemers maakte, viel het onder de Co 1-DAC 1 1-3, DIO 2-Meerburg 1 1-3 Verordening op de Vreemdelingeupen- KVC 3-Kangeroes 6 1-3. i. Op grond daarvan werd het ge- klas A: Leython 2-DVO 2 2-2, Ge- SLF. De mnii 1-Lisse 2 3-0. Salvo 1-Kangeroes 7 controleerd door bia eigenaar kreeg toen opdracht de gas leidinginstallatie te verbeteren. Ondanks herhaald rappel en overeg tussen hem, dc brandweer de SLF en de stichting Bijstand Buitenlandse Werknemers Rijn en Lek, gebeurde dit niet. Tenslotte werd de gastoevoer afgesloten. Daarop werd een procedure ingevolge de Woningwet ingezet, die er op neer_ komt. dat cle gemeente de nodige voor zieningen treft op kosten van de eige. naar als deze zelf niet binnen een be paalde termijn maartegelen treft. Volgens de genoemde verordening, was liet pand niet overbezet, toen er veertig Marokkanen woonden. Van de buiten landse, werknemers wordt, zo lieeft de directeur van do stichting Buitenlandse Werknemers aan B. en W. meegedeeld, een huurvergoeding gevraagd, «Me niet hoger ligt dan voor deze pensions ge bruikelijk is. Judoexamens voor sportschool Luiten Geslaagd voor witte band/gele slip: J. v. Salm, J. P. Pelt, A. de Jong, P. de Jong; witte band/oranje slip: P. Dries- sen, J. v. Westbroek. O. Klebe; witte band/groene slip: T. Vink. R. Donders. A. Comelissen; uitte band/bruine slip: S. Kooistra, R. Vellekoop, A. ox; gele band: B. Kok. A. v. Wijk. B. v. Wicke- voort-Crommelin, S. Kok, H. Bi iriker- hof. F. Brinkerhof: geel/oranje: R. Inen. R. v.d. Mey, E. Huisman, C. v. Steyn. geel/roen: H. Vellekoop; oranje band: J. W. v. Delft. H. Gorlee. D. huoger- vorst; oranje/groen: W. Schouten. R. v. Ovost; groene band: B. Stroes, J. Wais- visz (met lof), E. Nozeman, T. Breridse, M. Verheul; groen/blauw: H. Verheul, W. Brinks (met lof); bruine band: F. v.d. Steen (met lof). Jiu-jitsu. Gele kersebloesem: L. Kwee. J. Kranenveld. L. v. Hagen. R. Galama, E. Kranenveld, P. Go (met lof). B. v.d. Wijngaard, H. de Bruin, A. Bekker. L. Brussée, S. v. Ekdom; oranje kersebloe sem: H. de Prie, M. Delfos (met iof). G. Willemse, H. Neerings, .1. Idscrda, F. Regts, S. Maasland. J. de Jong. I' Groenewegen, R. Hirdes. De examens werden afgenomen door de heer W. Luiten (5e dan) en dhr. A vin Polanen (3e dan). 3-1, DAC 2-Castellum 4 3-0, Raaphorst 2-GGV 2 3-0. 3e klas B: Leython 3-de Valken 3 (de Valken 3 niet opgekomen), Catena 2- KVC -1 0-3, MBO 1-Gemini 2 1-3, Meer burg 2-Donar 3 3-1. 4e klas: Advendo 1-WVV2 2-2, KVC 5- WVC2 1-3. SKC 1-Salvo 2 3-1. Junioren: Lisse 4-de Valken 4 3-1, Kan geroes 9-Gemini 3 3-0, In Up Go 2-DVO 4 1-3. KVC 6-Leython 5 3-1. DAMES Hoofdklasse: Argos 1-Zaan '69 0-3. VK Amsterdam-Argos 1-3. Overgangsklasse: Zaan'69-Argos 2 3-0, Argos 2-VDO 1-3, Syrena-Rynsburg 3-1. le klas: Castellum 1-SUES1 3-0, KVC 1-DAC 1 3-1, DIO 1-Argos 3 3-0. LUSV 1-de Valken 1 1-3, Donar 1-WVV 1 3-0. MSV 1-Teylingen 1 2-2. 2e klas: Teylingen 2-DVO 1 2-2, KVC 3- Raaphorst 1 1-3. Leython 1-Argos 4 3-1. Rynsburg 3-KVC 2 0-3. 3e klas: DAC 3-KVC 4 0-3. Donar 2-Ca- tena 1 1-3. Lisse 1-In Up Go 1 0-3, Ge mini 1-DIO 2 3-1. 4e klas A: Salvo l-Leython2 2-2, Ge- mini 2-Lisse 2 3-0, SUES 2-MBO 1 0-3. WVC 1-In Up Go 2 0-3. 4e klas B: LUSV 2-KVC 5 3-0, Augus tinus 1-Leython 3 3-0, Vobaka 1-In Up Go 3 3-0, MSV 2-Raaphorst 2 3-0, Ad vendo 1-WVC 2 3-0. Junioren A: Castellum 4-KVC 6 1-3. KVC 8-DVO 2 1-3. Junioren B: Lisse 4-Nw. Brunh. 1 3-0. In Up Go 5-WW 3 2-2, Rijnsburg 5-Cas- tellurn 5 2-2. DAC 4-KVC 7 0-3. Clubkampioenschap jeugd-volleyballers Zaterdag zijn in de aula van het gym nasium aan de Fruinlaan te Leiden de voorronden gespeeld van het rayon Lei den voor de jeugdkampioenschappen voor clubteams. De uitslagen zijn: Adspiranten jongens: Gemini 2-Gemini 1 1-2, Gemini 2-Leython 1 2-0, Gemini 1- Leython 1 2-0. Adsp. meisjes: Gemini 1-Leython 1 2-0. Junioren jongens: Kangeroes 2-Leython 1 0-2, Kangeroes 1-Kangeroes 2 2-0, Ley thon 1-Kangeroes 1 0-2. Jun. meisjes: Rynsburg 1-Gemini 2 2-0, Gemini 1-Leython 1 2-0, Rijnsburg 1- Gemini 1 1-3." Voor afvaardiging naar de voorronden van het distrikt Zuid-Bolland, welke op 7 maart a.s. in Gouda wordt gehouden, hebben zich geplaatst: adsp. jongens: Gemini 1: adsp. meisjes: Gemini 1; jun. jongens: Kangeroes 1; jun. meisjes: Ge- Met J225 boete voor verdachten bevestiging vonnis kantonrechter echtbank verslaggever) DEN HAAG LEIDSCHENDAM De Haagse rechtbank heeft twee poeliers uit Den Haag veroordeeld tot vijfmaal een dag hechtenis, terwijl vijftien hon den. aan v«>rdachten tcM-behorend, ver beurd werden verklaard. Dit alles is een gevolg van de wijze, waarop verdachten de 15 honden in 'n kennel te Leidschen- dam „verzorgden" of juister niét verzorg den, die in een kennel te Lehlschendani „verzorgden", of juister: niét verzorg- mishandeling als het onverzorgd achter laten van de dieren ten laste gelegd, waardoor de honden nodeloos werden gekweld. Naar aanleiding van klachten had de rykspolitie te Leidschendam op 12 de cember 1968 een bezoek gebracht aan de kennel. Men vond de toestand zoda nig, dat de inspectie van de Dierenbe scherming werd ontboden, en ook een Ryswijkse dierenarts. Laatstgenoemde constateerde, dat twee honden kreunden van bluikpijn, één hond longontsteking had en vrywel alle dieren onder vlooien en luizen zaten, als gevolg waarvan sommige oren ern stig waren ontstoken. Hel bleek lien aan voedsel le ontbreken, want er lagen slechts wat klppepoten en bevroren darmen in de kennel, terwijl het drinkwater bevroren was. Als „nacht hok" fungeerde een oude autocabine, die onvoldoende lieschertiiing bond. Verdachten hebben zich voor deze zaak reeds voor de kantonrechter moeten verantwoorden. Die veroordeelde ieder van hen tot f 250 boete, benevens een voorwaardelijke gevangenisstraf van 2 weken, terwijl de honden verbeurd wer den verklaard. De rashonden hadden 'n gezameniyke waarde van ong. f4500. Van het vonnis gingen de verdachten In hoger beroep bij de rechtbank. De offi cier eiste bevestiging van het vonnis van de kantonrechter. Volgens verdachten hadden zij geen verstand van houden van een kennel en waren zy van oordeel, dat zy zo goed mogeiyk voor de dieren hadden gezorgd. AMSTERDAM, 23 febr. Vee Aange voerd 196 runderen. Prijzen 3.80-5.40. Handel duur en vlot. 89 varkens; pryzen 3.54-3.58; handel duurder. ROTTERDAM. 23 februari. Vee Aanvoer totaal 1677; slachtrunderen 1347; varkens 330; slachtrunderen (ct. per kg) 525-550. 440-490, 395-420, 365- 385; varkens, (lev. gew., ct. per kg) 282-288; 278-282, 276-278; stieren (ct. per kg. alle kw.) 450-575; worstkoeien (ct. per kg) 350-370; slachtzeugen (ct. per kg) 225-235; zware varkens (ct. per kg) 240-250; slachtrunderen aanvoer groot, handel kalm, pryshoudend; var kens klein vlot hoger, enkele prima's bo ven notering. LEIDEN, 23 febr. Groente Appelen 21; Snijbonen 9.10; Kroen, gekookt 50; Prei 751.06; Rabarber 1.511.58; Spi nazie 1.681.71; Spruiten A 1.051.16; idem B 1.201.54 Komkommers 30 83; Uien, drielingen 21, idem middelfyn 43, idem middelgrof 62; Witlof 81—1.26 per 100 kg. Sla A 32—35; idem B 26-- 31 p. 100 stukg. Selderij 67 p. 100 bos.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3