DE VLAEMIHCK: „BLACK OU KOSTTE BIJNA WERELDTITEL IJzeren" verdediging van Frans Schoofs bezweek onder geweld van jongere broer ELLEN KLATT TITEL BIJ DAMES MOGELIJKHEDEN SCHEPPEN VOOR TRAINERS EN ZWEMTOP Vyth wil school voor wielrenners Ellen Kort uit Aruba terug Nederlandse cycle crossers onfortuinlij'k MAANDAG 23 FEBRUARI 1976. DEN HAAG Gisteren en eergisteren was de in het Utrechtse stads centrum gelegen splinternieuwe sporthal Catharijne het middelpunt van de j Nederlandse tafeltennissport. In de werkelijk prachtige accommodatie, waar I toch een tekort aan licht was (de officieel opgegeven 600 lux bleken er slechts plm. 400 te zijn), leverde de strijd om de Nederlandse tafeltennis- titels naast tal van goede en spectaculaire partijen, veel onverwachte uit- slagen op. Daarbij deden de dames en heren weinig voor elkaar onder. Wat te denken van de nederlaag die de voor Hunter 25 uitkomende Rotter dammer Nico van Slobe (nr. 3 ge plaatst), zaterdag reeds leed tegen zijn vroegere stadsgenoot Cees Baumgarten, die enige klassen lager speelt dan de in ternational en bij zijn vertrek naar Zee land onlangs zijn sandwichbat verruilde voor een „houten plank". Van Slobe: „Alles was gunstig voor me, de plaatsing en de gelote tegenstanders. Ik dacht, als het een beetje wil, pak ik de titel. Maar Baumgarten verdedigde verschrik kelijk goed en mijn „loopings" op zijn backhand nam-ie zomaar over. Onbegrij pelijk!". Maar hij was niet de enige die de plaatsingscommissie hoofdpijn be zorgde. Ook Hagenaar Henny Stolk sneuvelde notabene in zijn poule tegen Cees Clausen, die in het 3e team van Hunter 25 speelt. En zelfs Bert Onnes haalde de laatste acht niet. Hij verloor van Leo Lucas (21—18, 19—21, 16—21, 2114, 2115). Maar de grootste klap viel toch wel bij de laatste acht, toen drievoudig Nederlands kampioen en NTTB-cup winnaar Bert van der Helm door zijn Scylla-teamgenoot Ed v.d. Berg geëlimineerd werd. V.d. Berg die eer der Wim Schonemeijer met 3—0 had te ruggewezen bleek een bijna „water dichte" verdediging te heben opgetrok ken en zijn traag teruggespeelde bal len lieten weinig gelegenheid openingen, te maken. Vertraagde Bert v.d. Helm eveneens, dan lanceerde v.d. Berg „loo pings", waarmee zijn opponent zeer veel moeite bleek te hebben. (1821, 21—18, 1721, 2112, 2118). Bert van der Helm verontschuldigde zich nauwelijks voor zijn nederlaag. „Ik had zeker de finale moeten bereiken", zei hij. „Ik had een gunstige plaatsing, maar uiteinde lijk is toch de vorm van één dag beslis- Eindeloos Ook Gerard Bakker bereikte de laat ste vier niet. Nu moest hij na een mara thonpartij reeds in de eerste game werd de tijdregel van toepassing Frans Schoofs, die hij veertien dagen geleden in de competitie nog zo duidelijk had verslagen feliciteren. Bakker is de wat completere speler, maar hij zag geen kans dit voordeel uit te buiten. Schoofs bracht zijn loopings en klappen eindeloos terug en als Bakker echt wil de doorslaan, miste hij te dikwijls. (21- 18i 19—21, 21—11, 27—29, 21—18). In de onderste helft werden Bert Schoofs (zoals verwacht )en Leo Lucas de hal- ve finalisten. Leo Lucas die voor het tweede team van Deltalloyd in de hoofd klasse uitkomt zorgde voor deze sur prise door na Onnes ook Cees Baum garten te verslaan. Hij kreeg van Bert (Van onze tafeltennismedewerker DEN HAAG In de nacht van don derdag op vrijdag kwam de Haagse Ellen Kort per vliegtuig weer terug haar tafeltennismissie op Aruba, r zjj in Oranjestad gedu rende een halfjaar de „aanstormen de" Antilliaanse tafeltennisjeugd on der haar hoede had. Hoewel zij in het begin daar wel moest wennen aan de aggressieve trainingsmentaliteit van de spelers, was het verblijf haar bijzonder goed bevallen. Het feit, dat zij bij een Hollandse familie, i.e. het atletiekechtpaar Karei en Ciska Jansen, dat daar sinds lVz jaar woont en een zaak in sport artikelen heeft, kon verblijven, was daar mede debet aan. De speelgele- genheid ter plaatse noemde zij rede lijk tot goed, hoewel Ellen Kort vond dat tafeltennis heel slecht samengaat met de daar gewoonlijk heersende temperaturen; alleen 's avonds vond zij het drageijk. Er wordt in ieder geval getafeltennist en mét haar komst groeide het enthousiasme zien derogen. Het bstuur van de Arubian Tennis Association was dan ook bui tengewoon tevreden, maar kon (voor lopig?) haar verblijf en activiteiten daar door geldgebrek niet con tinueren. Deze jonge bond heeft zelf zo weinig geldmiddelen, dat zij om de komst van Ellen Kort te bekostigen, een donatie van de NSF nodig had den. Of het contract met Ellen Kort vernieuwd zal worden moet dus wor den afgewacht; zij wist echter zelf nog niet wat ze in dat geval zou doen. In ieder geval stond Ellen Kort zater dagmiddag bij de Nederlandse kam pioenschappen weer achter de groene tafel of ze niet was weggeweest! Om reeds in de tweede ronde haar Water loo te vinden, tegen de uiteindelijke kampioene Ellen Klatt. Op een vraag of zij weer competitie gaat spelen voor haar vereniging Scylla, ant woordde zij daarvan dit jaar beslist af te zien. „Maar ik ga wel veel toer nooien doen, dat vind ik verschrik- kelfjk leuk." Schoofs echter geen kans op de eindstrijd. Eén game freewheelde Bert Schoofs, hij kon het zich permitteren: 21 17, 2117, 1321, 2112. Voor de opper vlakkige toeschouwer was er echter wei nig krachtsverschil in deze aantrekkelijke wedstrijd. De beslissing tussen Ed v.d. Berg en Frans Schoofs viel na een traag er lopen wedstrijd, die slechts zo nu en dan het predikaat tafeltennis verdiende. Ed v.d. Berg verwerkte de loopings van Frans Schoofs slecht, terwijl hij zelf geen voordeel uit de tijdregel kon peu- Zijn aanval kon de Deltalloydman alleen in de derde game verontrusten. Uitslag: 21—14, 21—13, 19—21 en 21—15. De gebroeders Schoofs dus in de fina le. Tot nog toe had de oudste, Frans Schoofs (bijna 31 jaar) altijd van zijn jongere broer Bert (24) gewonnen. Maar i eindstrijd, die bijna als een anti climax werkte, bleef Frans ditmaal kansloos. In de eerste game had hij nog wel verweer tegen de keiharde klappen van Bert. Hij bracht de ballen keurig achterin terug en verloor door enige on nodige missers nét de eerste game (22 24). Maar de vermoeidheid ging Frans parten spelen en toen hij bovendien en kele malen een bal op zijn wijsvinger kreeg werd hij onzeker. Bij gelijke stand midden in de tweede game won Frans nog een adembenemende rallye, om me teen daarop vijf punten te verliezen en kansloos te worden (1421). Daarna bleek zelfs de „ijzeren" verdediging van Frans Schoofs niet meer bij machte het broederlijk geweld te stoppen. Het werd 1621 en Bert Schoofs was voor het eerst in zijn tafeltennisloopbaan Neder lands kampioen in het enkelspel. Bij de dames was het aantal inschrij vingen minder dan de helft van dat bij de heren. Het aantal mogelijke verras singen was dus veel beperkter. Tot de halve finale was er dan ook slechts één te noteren. De Haagse Veronique van d. Laan (De Salamanders) werd uitge schakeld door Ilse Hammeeteman met de veelzeggende cijfers 2113, 219 en 2113. Geen sterke wedstrijd van onze internationale speelster. De andere meisjes bij de laatste vier waren Mary van Ruiten (titelhoudster), Ellen. Klatt en Mieke Jenisch-Ten Broek, de winna res van de Limburg Coupe. Ellen Klatt (steeds hoger-TSB) speelde zich gecon centreerd naar de eindstrijd en liet met 21—10, 21—14, en 21—15 Mary van Rui ten kansloos. Ondanks dat vanaf de der de game de tijdregel van toepassing werd of wellicht juist daardoor bleek de verdedigster Ilse Hammeeteman niet opgewassen tegen Mieke Jenisch-Ten Broek (21—15, 21—14, 19—21 en 21—10). Ook in de finale bleef de 16-jarige El len Klatt geconcentreerd spelen. Met forehandsmashes a la Bert v.d. Helm doorbrak zij regelmatig de niet zo hech te defensie van de té passief spelende Mieke Ten Broek. De twee eerste ga mes gaven de Haagse dan ook geen pro blemen: 21—15, 21—12. Maar tegen het einde van de derde game keek zij or wacht tegen een achterstand aan, zij niveleerde deze ronduit meesterlijk en ondanks dat Mieke Jenisch-Ten Broek via een kantbal vóór kwam, werd Ellen Klatt met 23—21 toch de nieuwe Neder landse kampioene. Enerverend Bij de herendubbels bereikten de kop pels Gerard Bakker-Bert v.d. Helm en Nico van Slobbe-Bert Schoofs de eind strijd. De eersten hadden daartoe Ed v. d. Berg-Frans Schoofs met 31 uitge schakeld, terwijl Van Slobbe en Schoofs na een enérverende wedstrijd waarin zij met 20 achter kwamen te staan toch nog wonnen van Bert Onnes-Peter Joëls. Bert Onnes miste teveel kansen, terwijl Peter Joëls dikwijls geen ant woord had op de looping-drives. Boven dien speelde het Haagse duo na de twee de game steeds minder agressief. Ge rard Bakker uitsluitend verdedigend —en Bert v.d. Helm loerend op elke kans werden uiteindelijk de nieuwe ti telhouders. Alleen de eerste game moes ten zij na een aanvankelijke voorsprong toch nog uit handen geven (1821). De volgende games gingen met 2116, 21 19 en 21—17 (na 20—14) naar de Leide- De damesdubbelfinale, waarvoor zich hadden geplaatst de combinaties Aukje WyniaVeronique van der Laan en Ma ry van Ruiten-Ellen Klatt, was het aan zien nauwelijks waard. Na een wedstrijd waarin de zenuwen de hoofdrol speel den en beurtelings Aukje Wynia en Ma ry van Ruiten blijk gaven deze niet in bedwang te hebben ging de titel naar Wynia en Van der Laan. Maar een maat staf was deze eindstrijd beslist niet. De titel in het gemengd dubbel ging naar Bert v.d. Helm met Aukje Wynia, die met 30 de baas bleven over Bert Schoofs en Veronique van dier Laan (26 14, 2113, 2117). De organisatoren van dit tafeltennisfestijn mogen terug zien op een geslaagd evenement, in het bijzonder wat betreft 't onverwacht gro te bezoekerstal, zodanig dat in de namid dag de bufetten goeddeels „neen" moes ten verkopen (Ned*)—Herman Moens (Belg.) 12—15; 15—a; as—7; Loek Alders (Ned.)—Vic Beunissen Coordinator Cees de Vos op zoek naar faciliteiten (Van onze sportredactie) BREDA Na ongeveer een jaar zoe ken is de K.N.Z.B. erin geslaagd iemand te vinden, die geschikt wordt geacht om als coördinator voor de topzwemsport op te treden. Na het terugtreden van trainer Rob Kerkhoven stond het vast, dat het tot dan toe gehanteerde systeem van één toptrainer op te veel weerstan den stuitte. Er werd omgeschakeld naar vier trainingsadviseurs en een coördi nator. De vier adviseurs (Nico van Dam, Jan Jiskoot, Jo Scheurs en Andre van der Sluys) waren vrij spoedig gevonden, maar het aantrekken van een coördina tor bleek nogal wat voeten in de aarde te hebben zodat het bijna een jaar in be slag nam voordat, na diverse adverten ties, de keuze viel op de 43-jarige Bre- danaar Cees de Vos. reld verdiend. Hij heeft verscheidene bestuursfuncties bekleed. Onder meer is hij al twintig jaar lid van het kring- bestuur van Noord-Brabant (tien jaar als voorzitter) en secretaris van de tech nische commissie van zijn vereniging, het Bredase Surae. Ook heeft hij een aantal jaren zitting gehad in de sport- commissie en was hij in 1969 voorzitter van de organisatie-commissie van de nationale kampioenschappen. De Vos solliciteerde naar de functie van coördinator en werd van 'n groot aantal kandidaten de meest geschikte bevonden „Ik geloof dat het hoofdzakelijk ligt aan het feit dat ik zo goed ben ingevoerd In de zwemsport en bij het bondsbestuur". meent Kees de Vos. Bovendien moet men voor deze functie 'n behoorlijke do sis mensenkennis hebben en 'tact bezit ten. Vandaar dat volgens mij een aantal jongere kandidaten al vlug zijn afgeval len". Met eer strijken Tact vooral zal Cees de Vos nodig hebben om zijn veelzijdige taak zo goed mogelijk te kunnen uitvoeren. Een coör dinator in de zwemwereld is een unicum, 'n experiment bijna. „Maar dat is niet zo", ontkent de heer De Vos. „Anders gaf ik mijn vaste baan niet zo maar op. In het verleden is gebleken dat het toptrainers- systeem niet aan de verwachtingen vol deed. Hiermee wil ik beslist niets zeggen over de kwaliteit van de trainer. Maar het grote euvel was dat de meeste top zwemmers door hun eigen trainers naai een hoog niveau werden geleid, waarns zij moesten worden afgestaan aan de top trainer, die op nationale en internationa le evenementen met de eer van de suc cessen ging strijken. En dat wekte wre vel bij de clubtrainers, die zich dan te kort gedaan voelden. Daarom heeft de K.N.Z.B. een andier systeem uitgedokterd, waarbij de individuele trainers volle dig de vrije hand wordt gelaten, zodat ze ook de eer krijgen, die hun toekomt. Om deze trainers bij te stapn en te hel pen en de talenten die zij hebben zo goed mogelijk te ontwikkelen; heeft de bond vier trainingsadviseurs aangesteld, die alle trainers individueel benaderen, richtlijnen geven over de te volgen en meest effectieve methoden en hen in lichten over de laatste ontwikkelingen op het gebied van training in het buiten land. Dat is al bijna een jaar aan de gang en verloopt tot grote tevredenheid. Baantje uitleggen „Daarnaast moeten de individuele trai ners en de zwem top natuurlijk wel de mo- gelijkheid krijgen om zich tot een zo hoog mogelijk niveau te ontwikkelen. En dat gaat mijn taak worden. In principe, heb ik dus niets te maken met de trainingen. Ik moet zorgen voor de faciliteiten. Zo zal ik, in overleg met de vier trainings adviseurs, moeten zoeken naar een zo gunstig mogelijk trainingsklimaat voor de talenten. Een talent, dat zich volle dig wil ontwikkelen, heeft bijv. vier, vijf uur training per dag nodig. Er is vrij wel geen zwembad, dat vijf uur beschik baar is voor enige topzwemmers, want dan moet het „grote zwempubliek" buiten blijven. En per slot van rekening moeten ze daarvan draaien. Ik zal moeten proberen om dit toch zo goed mogelijk voor elkaar te krijgen. Zorgen dat ze bv. een baantje uitleggen als zo'n jongen komt trainen. Verder moet ik contact gaan houden met gemeentelijke en ande re overheidsinstanties, zwembaddirecties en verenigingen om hen ertoe te be wegen zoveel mogelijk voor de talehten Van onze sportredactie) BREDA Kurt Vyth gaat een wielerschool stichten. Hij heeft ee psycho-technisch bureau opdracht gegeven een adviesrapport uit te brengen, hetzelfde deed hij bij de economische afdeling van zijn bedrijf en binnenkort zal hij in contact treden met het ministerie van Onder wijs en de KNWU. Opzet van de wielerschool: amateurs- en beroeps renners voorbereiden op de tijd dat ze van de sport niet meer kunnen „WEG WIJZEN IN MAATSCHAPPIJ" ,Er zijn er", zegt Kurt Vyth, „die na hun sportcarrière in de w.w. lopen. Dat vind ik een verschrikkelijk tries te zaak. Er wordt in Nederland niets gedaan voor de mensen, die aan de sport te weinig geld verdienen om on bezorgd de toekomst in te kunnen gaan. Ze worden dan ineens geconfronteerd met een situatie die hun vreemd is, ze eigenlijk nooit aan dachten: maatschappij. En daar staan ze dan. Wat moeten ze? Hoe moeten ze? Ze weten het niet. Mijn wielerschool wil hen, tijdens hun sportleven, een weg wijzen in de maatschappij. Kurt Vyth nam dit initiatief, omdat hij bij het bereiken van de 60-jarige leeftijd het zilveren jubileum van zijn zaak i daad wilde stellen, die de wiel rennerij ten goede zal komen. Waarom de wielrennerij? „Omdat", zegt Kurt Vyth, „het individuele in die sport me zo boeit. Ik ben zelf namelijk een groot individualist. Het is te hopen, dat mijn plan voor andere takken van sport wordt overgenomen. Ze zijn er allemaal aan toe. Ik werd erop geattendeerd door artikelen over de begeleiding bij Ajax en Feijenoord. Toen dacht ik: wat mist de rest toch verschrikkelijk veel". Beroepsmogelijkheden Hoe het leerplan van zijn school (die dit jaar nog geopend wordt) er precies komt uit te zien, weet Kurt Vyth op dit moment nog niet. „Daarvoor het ik contact met specialistische insanties. Mijn persoonlijk plan komt er in grote lijnen op neer, dat er een stichting ge vormd moet worden. Daarvoor zal ik verschillende industrieën benaderen. Mocht niemand interesse hebben, dan doe ik het alleen. Via een circulaire aan alle amateurs- en beroepswielren- dat 2 KURT VYTHSSCHOOL in aanmerking komen, selecteren wij steeds 100 leerlingen, in klassen van 25. De jongens komen dan enkele keren per week bijeen in een lokaal, dat ik waarschijnlijk in midden-Nederland zal huren. Amsterdam'vind ik niet centraal genoeg. Waaruit de lessen precies gaan bestaan, maken de deskundigen natuur lijk uit, maar in iedpr geval wil ik in het programma ruimte voor medische en psychologische test. Op die manier hoop ik te bereiken, dat de leerlingen een inzicht krijgen in hun beroepsmogelijk heden na het wielrennen en eventueel zullen ze geholpen worden bij het zoe ken naar een passende werkkring. Ui schat dat deze opleiding per leerlinf rond de 1000 gulden gaat kosten. Alles wordt voor hem betaald, behalve reis kosten. Ik meen, /dat ik ze op die ma nier. een bepaald .verantwoordelijkheids gevoel kan bijbrengen. Karakter-sterk, maken, dat bedoel ik. Op de'fiets zijr>! ze sterk genoeg, maar als ze afstappe: herken je ze soms niet meer". en hun ontwikkeling te doen. Ook werk gevers zal ik bezoeken om te broberen gunstige trainings-ficiliteiten voor de top te verkrijgen". Langzaam groeien De veelzijdige en uitgebreide taak van de heer De Vos houdt ook in dat hij moet nagaan of voor diverse zwakkere clubs met enige talenten", die zich niet kun nen ontwikkelen door gebrek aan con currentie, de mogelijkheid bestaat tot een fusie te komen om zo toch een ster ke top te scheppen „Ik kijk er niet te gen op", zegt de heer De Vos. „Neder land heeft talent. In eerste instantie rich ten wij ons op München, maar wij kij ken ook verder. Met jongens en meisjes van tien en elf jaar moet je nu begin nen. Praten met schoolbesturen. Het moet' wel langzaam groeien, niet overhaast te werk gaan. Het is hetzelfde als mensen, die in het water 'vallen en kunnen zwemmen. Als ze zich zoud beheersen en zich ontspannen, zouden blijven drijven. Maar als ze worden en ze gaan de spieren sp; nen. gaan ze onder" „En dat ben ik beslist niet va W.K. cyclo-cross in Nederland APELDOORN De wereldkampioei schappen cycle-cross zullen in 1971 Nederland worden gehouden. Na ovei tussen de internationale Wieier Unie de KNW,U is besloten de wedstrijden Berg en Bos te Apeldoorn te houde Ook de nationale titelstrijd zal op parkoers in Apeldoorn plaatsvinde Over de data voor de wedstrijden nog overleg gepleegd. (Belg.) (Ned.)—Roger 7—15, IS—8. -6; Ridder—Afldei Finale: Van Damesenkelspel Beusekom (Ned.) meken—Ridder 18—as. i 'alik over; Marjan Luesken Nooyer (Ned.) Ifl3, ia—8; Agnes v. d. Meuien (Ned.)—Jeanne van Ca- pelle (Ned.) ia—1, 11—0; Felice de Nooyer (Ned.)—Henny Wesdorp (Ned.) 11—5, 11—8. Halve finales: Joke van Beusekom—Marjan Luesken ia—1. 12-^10; Agnes v. d. Meulen— Felice de Nooyer 9-12, 11—2, 11—6. Finale: Van Beusekom—Van der Meulen Hl—3, 11—0. Damesdubbelspel: Finale: Van Bousekom- F. de NooyerM. de Nooyer-Van der Meulen a°HereiidubbelspclHalve finales: Moens-Van Meerbeek (Belg.)—Leunlssen-Moger (Ned.) 15—2, 15—7; R. van Ginneken-Leldelmeyer— Alders-P. Ridder 15—aa, 15—5. Finale: R. van Glnneken-LeidelmeyerMoens-Van Meerbeek (Belg.) 15-1, 15—8. Gemengd dubbelspel: neken—Van Beusekom-Leunissen 16—18, 16—3. (Van onze sportredactie) ZOLDER Zoals hij in het hotel kamertje op bed lag, toonde de wereld kampioen cycle cross Eric de Vlaeminck (24) geen spoor van triomf. Zijn gezicht was zonder uitdrukking. Hij keek naar zijn opgezwollen linkerknie en zijn rechtervoet, waarvan de grote teen stevig in verband zat. Eric de Vlaeminck was beurs van al zijn blessures. Uitgerekend in de laatste ronde van de titelstrijd in Zolder kwam hij weer op die knie terecht. Een maand geleden was hij in Keulen betrokken geweest bij een val partij en sindsdien sukkelde hij met een ontsteking. Een Nederlandse arts had de vorige week die knie behandeld en toen ging het even beter. Maar De Vlaeminck kreeg niet minder dan vijftien penicillin espuiten en dat haalde zijn con ditie sterk omlaag. Hij was gisteren niet de grote specialist-die de concurrentie op de bospaden uit het wiel reed, wan neer hij wilde. In het hotelkamertje zei hij: „In het begin had ik Van Damme en Wolfshohl kunnen lossen, maar ik durfde niet. Ik was bang voor de afstand en vooral voor de sterke wind, die pal tegen woei op het lange, rechte stuk naar de finish". Daarom bleef Eric de Vlaeminck, anders oppermachtig, keurig in het gelid van het kopgroepje van drie dat de laatste ronde ver voor de concurrentie aflegde. „Voor een demarrage had ik de kracht niet meer en toen kwam ook nog die val partij. Er reed een gedubbelde Duitser )r ons. Het was net in een afdaling daar moest je snelheid ontwikkelen, anders kon je niet op de fiets blijven. Ik reed op kop en riep naar die Duitser: ,Ga opzij". Maar hij reed gewoon door :n toen viel ik. Omdat Wolfshohl en Van Damme over mij heen tuimelden, kon ik de regenboogtrui redden. Dat verlies had ik niet meer kunnen goed maken, want Van Damme reed enorm sterk". Onbegrijpelijk Enige honderden meters nadat het drietal over elkaar was getuimeld, kwam Wolfshohl opnieuw ten val. Ditmaal kon de Duitser de schade van vijftien se conden niet meer herstellen. Restte voor Eric de Vlaeminck dus alleen nog Van Damme. Van het laatste rechte eind vertelde De Vlaeminck: „Van Damme fietste op kop. Toen maakte hij een levensgrote fout. Hij schakelde tegen de wind naar een veel te grote versnelling. In een flits schoot door .mij heen: hij komt veel te traag op gang. Hoewel ik doodop was, schoot ik onmiddellijk naar rechts van de weg. Wat ik verwacht had, gebeurde. Hij kon me niet volgen en ik pakte zo enige lengten. Toen kwam die onbegrijpelijke black out van me. Ik stak meters voor de finish mijn handen juichend omhoog. En toen ver sloeg hij me bijna nog, omdat ik me, toen hij eenmaal die grotere versnelling draaiend had, verkeek in zijn snelheid". Pijn in rug Terwijl de Belgen in de gure wind het succes van goud en zilver bejubelden, reed Huub Harings over de finish. De Nederlandse kampioen eindigde op de twaalfde plaats. „Ik was goed gestart, maar toen kreeg ik pijn in mijn rug. Maar dat mag geen excuus zijn. Als ik normaal had gefietst, mag een Van den Haesevelde en een Pelchat nooit voor mij eindigen. Ik versla hen anders alli gemakkelijk' Cees Zoontjes, de tweede Nederland prof in dit wereldkampioenschap, 1; ronden op de tiende plaats. Bij li ingaan van de vijfde ronde verloor i voorwiel. „Ik raakte de afrasterii mijn wiel schoot daardoor los. Tot ik de fiets optilde om een hindernis ïn, had ik plotseling nog slechts e wiel", aldus Zoontjes. „Dat heeft me e' behoorlijke morele klap gegeven, geloofde er plotseling niet meer i Vooral de laatste twee ronden had het erg te kwaad". Valpartij Bij de amateurs eindigde Gei" Wildeboer als de beste Nederlander de zevende plaats. Waarschijnlijk z ook Cock van der Hulst, Nederlani amateurkampioen en derde wereldkampioenschap 1968 'in Luxen burg, een goede kans op een ereplai hebben gemaakt, als hij niet veer meter na de start betrokken was f weest bij een valpartij. Enige Denc sloegen in het peleton plotseling linksa gevolg een massale valpartij, wa Cock van der Hulst het slachtoffer „Ik begon als laatste aan de eerste rond Ik voelde me echter enorm sterk daag en tenslotte ben ik toch nog g< eindigd op de twaalfde plaats. Als d valpartij er niet geweest was, had ik het podium gestaan". Beroepsrennncrs: 1. Eric de Vlaeimi] (Belg.) 23 b Decker (Belg.) op 1.14; 4. Declercq (Be op 1.34; 5. Renner (W.-Dld.) op 2.55; 6. 1 (Belg.) op 2.42; 7. Wildeboer (Ned.) op 2.45 Stahler (W.-Dld.) op 2.55; 9. Tortegarü op 3.18; 10. Slgnorind (It.) op 3.21; 12. der Hulst Ncd.) op 3.49; 16. Spetgens (N op 4.25: 34. Scheffer (Ned.) op 7.37.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 12