Reconstructie Wassenaarseweg en aanleg riool vergt miljoenen Internaat van Bisschoppelijke Nijverheidsschool Voorhout wordt in juli 1973 gesloten Verbouwing Carmelitessenklooster tot cultureel centrum kost miljoen gulden K. v. K. wil alleen van halvedagsluiting af in weken van Pasen en pinksteren L. Molle loopt vast op anonieme roddels Sinoloog C. Schepel (31) lijsttrekker Krijgt Zoeterwoude winkeliers ver enigin Architect: Onno Greiner Opsporing verzocht MARKTEN DONDERDAG 19 FEBRUARI 1970 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 LEIDEN „Aangezien de huidige ver keerssituatie op de Rynsburgerweg ter hoogte van de aansluiting van de Wasse naarseweg, mede met het oog op het verkeer van en naar het Academisch Ziekenhuis, dringend verbetering behoeft en voorts de universitaire bebouwing ii bet Mors kwartier verdere uitbreiding ondergaat, is het noodzakelijk om ovei te gaan tot een reconstructie van hel kruispunt Rynsburgerweg-Wassenaarse- weg-Kagerstraat-Houtlaun, alsmede tot een wijziging van het oude gedeelte de Wassenaarseweg," aldus een schrij ven van b. en w. aanderaad. De directeur der Gemeentewerken heeft een plan voor de uitvoering van de eiste werken, dat als volgt luidt: 1, Reconstructie van het kruispunt Rynsburgerweg-Wassenaarseweg- Kagerstraat-Houtlaan. Deze reconstructie bestaat uit de na volgende voorzieningen: a. het aanbrengen van opstelstroken op de Rynsburgerweg en de Houtlaan h. het verplaatsen in noordelijke rich ting van de aansluiting van de Was senaarseweg aan de Rijnsburgerweg: e. de aanleg van een halteplaats voor bussen, komende uit de richting Oegstgeest, en van busstroken ter plaatse en d. het aanbrengen van een verkeers lichteninstallatie. In het plan wordt ervan uitgegaan', dat éénrichtingverkeer zal worden ingevoerd voor de Houtlaan tussen de Dieperpoel- laan en de Rijnsburgerweg (in de rich ting van de Rijnsburgerweg) en in de Kagerstraiat tussen de Rijnsburgerweg en de Eijmerspoellaan (in de richting van de Eijmerspoellaan). Voorts is reke ning gehouden met een viertal voet gangersoversteekplaatsen, respectievelijk over de Houtlaan, de Kagerstraat, de Wassenaarseweg en de Rijnsburgerweg. De kosten van uitvoering van de recon structie worden geraamd op in totaal 652.000,—. 2. Wijziging van het oude gedeelte van de Wassenaarseweg. Bedoelde wegreconstructie omvat in hoofdzaak het in overeenstemming bren gen van het wegproflel van het oude gedeelte van de Wassenaarseweg met het tracé van het nieuwe westelijke ge deelte van die weg. Voor een goede aan sluiting aan de Rijnsburgerweg zal het fietspad aan twee zijden worden aan gelegd. Na uitvoering van de recon structie van het bovengenoemde kruis punt en het aansluitende deel vam de Wassenaarseweg zal kunnen worden overgegaan tot de voorgenomen ver plaatsing van de hoofdingang van* het Academisch Ziekenhuis van de Rijns burgerweg naar de Wassehaarseweg. De nieuwe Hoofdingang is geprojecteerd westelijk van het gebouw van de Poli- "ktaiek en bestaat uit twee rijbanen voor lespectievelijk in- en uitgaand verkeer. Ten behoeve van de Polikliniek Is een afzonderlijke bedieningsweg in het plan opgenomen, die tevens dient als toe gangsweg tot een nieuw openbaar par- Nieuwe strooi-machines voor gem. reiniging LEIDEN. Het college van b. en w. vraagt de raad in haar vergadering van 2 maart a.s. een bedrag beschikbaar te stellen van f 92.500,-. Daarvan is 15.000 gulden bestemd voor het aanschaffen van materieel ten be hoeve van de sneeuw- en gladheidsbe- strijdlng en 77.000 gulden voor het re viseren van de elektrische installatie van de dienstgebouwen van de gemeentelijke Relnigings- en Ontsmettingsdienst. Patio-woningen aan Blauwe Vogel weg LEIDEN. De N.V. Bouw- en Exploi tatiebedrijf B. J. Huurman en Zoon te Leiden heeft de gemeente benaderd om hem een stuk bouwterrein te verkopen aan de Blauwe Vogelweg, groot onge veer 2785 m2. Genoemde N.V. wil daar een bouwplan, omvattende 7 patio-wo ningen met garage en een afzonderlijk blokje van 7 garages, realiseren. De geplande bebouwing wijkt in geringe mate af van het bestemmingsplan „Leiden-Pesthuispolder 1960"; zodat de bouwvergunning zal dienen te worden verleend. De raad zal in haar vergade. ring van 2 maart a.s. over de verkoop van de grond beslissen. Lasser gaat op werkstuk zitten Gistermiddag om kioart over twee is een 40-jarige lasser uit Vlaardingen, na in de scheepswerf aan de Sumatra- straat een werkstuk te hebben gelast tijdens de rustpauze er op gaan zitten. Prompt vatte de broek vlam, waardoor het bovenbeen en het zitvlak van de las- verbrandden. De EHD vervoerde hem naar het Acad. Ziekenhuis. Gas- en Lichtfabr. hebben bijna f 16 miljoen nodig LEIDEN Om het toenemende ver bruik van electriciteit in het noord-wes- teljjk deel van 't verzorgingsgebied van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elec triciteit te kunnen opvangen zal In de buurt van Sassenheim een 50/10 kV-sta- tion worden gebouwd. De kosten daarvan worden geraamd op 8 milj. Verder heeft de Gasfabriek 5,5 milj. nodig om een aantal gasloze gemeenten In het Leidse verzorgingsgebied van lei- dlnggas te voorzien. Ten behoeve van de regelmatig terugkerende uitbreidingen als gevolg van de normale bedrijfsvoe ring en de uitbreiding van het debiet dient er 7,2 milj. gevoteerd te worden. B. en W. stellen de gemeenteraad voor de benodigde gelden beschikbaar te stel len. keerterrein, hetwelk is geprojecteerd aan de zuidwestzijde van de aansluiting Wassenaarseweg-Rijnsburgerweg. De kosten van deze wegreeor.structie c.a. en de aanleg van het genoemde parkeer terrein worden geraamd op 764.000, 3. Aanleg van een transportriool langs een gedeelte van de Wassenaarseweg en de Kagerstraat. Wanneer het onderhavige reconstructie plan in uitvoerimig wordt genomen, is het volgens de planning voor het cen trale rioleringsstelsel van Leiden van belam'g, dat tegelijkertijd wordt overge gaan tot de aanleg van een transport riool lan^s een gedeelte van de Wasse naarseweg, door de Rijnsburgerweg ter plaatse van het kruispunt Wassenaarse- weg-Rijnsburgerweg-Kagerstraat en langs de Kagerstraat. Het reconstructie plan voorziet terzake in de aanleg van circa 580 m' riool 0 100 op paalfunde- ring; de aanlegkosten worden geraamd op in totaal 1.313.000,—. Dit transportriool vormt een onderdeel van de geprojecteerde afvoerleiding voor het afvalwater, afkomstig uit het Mors- kwartier, naar de rioolwaterzuiverings inrichting Leiden-noord. In het tot stand brengen van andere rioleringswerken, welke eveneens een funktie vervullen als onderdeel van de genoemde afvoer leiding, is eerder reeds voorzien; dien aangaande zijn destijds door de raad de benodigde kredieten beschikbaar gesteld. „Me betrekking tot het thans voorge legde plan voor de aanleg van een transport riool langs de Wassenaarseweg en de Kagerstraat dient er echter op te worden gewezen, dat in het eindrapport van de technische commissie inzake de afvoer van het rioolwater uit de Leidse agglomeratie, dat van 1966 dateert en door belanghebbenden werd aanvaard, voor de verwijdering van het afvalwa ter uit de universiteitswijk een andere oplossing is aangegeven, bestaande uit een afvoer naar zee door aansluiting van het onderhavige gebied op het dooi de gemeente Katwijk ontworpen plan voor de lozing in zee van het rioolwater uit Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg. Zou overeenkomstig het rapport van de technische commissie binnenkort wor den begonnen met het treffen van voor zieningen voor de afvoer naar zee van onder meer het water uit de Leidse universiteitswijk. dan zou aanleg van het transportriool niet behoeven plaats te vinden," aldus het college. LISSE Wandelsportvereniging „D.J.O." te Lisse zal de bekende „Keu kenhof-wandeltocht" dit jaar houden op 11 april. De inschrijving is reeds open gesteld. Inlichtingen seer. J. G. Huij- bens, Trompstraat 10, Lisse. (Van t verslaggevers) VOORHOUT Het internaat van de Bisschoppelijke Nijverheids school te Voorhout zal per 1 juli 1973 voorgoed zijn poorten sluiten voor interne leerlingen. De hoge kosten, verbonden aan het inter naat, maken een voortzetting van dit werk in de oude gebouwen onmogelijk. Het schoolgedeelte van de BNS draagt 9inds het invoeren van de wet op het voortgezet onderwijs de naam Katholie ke Technische School. Het internaats gedeelte bleef echter de naam Bisschop- In toekomst alleen r.k. technische streekschool pelijke Nijverheidsschool internaat BNS) behouden. De sluiting betreft al leen het internaatsgedeelte. Het bestuur van de KTS hoopt vóór die datum de nieuwe schoolgebouwen, die zullen verrijzen op het naastgelegen ter rein „Columbia" te kunnen gaan be trekken. De school zal dan geheel om gezet zijn In een streekschool voor de wyde omgeving. Het centraal gelegen punt maakt de school gemakkelijk bereikbaar vanuit de omliggende plaatsen. Momenteel zijn ereds bijna 400 externe leerlingen in de KTS aanwezig, zodat het bestuur mag verwachten aan een grote behoefte op onderwijsgebied in deze streek tegemoet te komen. LEIDEN Op verzoek van Albert Heyn N.V. stellen b. en w. aan de Leidse gemeenteraad voor de verplichte halve dagsluiting te laten vervallen ln de week waarin Tweede Paasdag en Tweede Pinksterdag vallen. Gevraagd was ook om ontheffing ln de weken waarin He melvaartsdag en Koninginnedag vallen. De Kamer van Koophandel, die in deze zaken bindende adviezen geeft aan de gemeente heeft alleen een positief advies uit willen brengen over de Paas- en Pinksterweek. B. en w. zeggen dit te betreuren, omdat de Leidse Middenstandscentrale ei Raad voor het Grootwinkelbedrijf een ruimer standpunt innemen. Burgemees ter en wethouders zijn verder van ning, dat aan de wens vele winkeliers tegemoet wordt gekomen als de ver plichte halvedagsluiting wordt opgehe ven in alle weken, waarin een christe lijke of nationale feestdag valt. In het voorstel aan de gemeenteraad wordt medegedeeld, dat de Kamer van Koophandel zeer onlangs een voorstel heeft gedaan van een uniforme halve- dagssluiting voor de winkels in de bin nenstad van Leiden. De door de K.v.K. ontworpen regeling gaat er van uit, dat de halvedagsluiting van de winkels ln de binnenstad wordt geconcentreerd op maandag. Het voorstel is nog in beraad bij b. en w. Geen lijsttrekker PPR LEIDEN De heer Ludwig F. Molle, die ln 1968 wegens drukke werkzaamheden ontslag nam als raadslid voor de PvdA, heeft gisteravond in de Burcht tydenu een ledenvergadering van de Politieke Party Radicalen een verklaring afgelegd, waarom hy zich terugtrekt als nlogeiyke lijsttrekker van de PPR. „Evenals in In 1962 bij zijn verkiezing tot gemeenteraadslid voor de Partij van de Arbeid." zo begon de heer Molle (45) „heeft de roddel in de politiek ook nn weer zyn kop opgestoken. Het PPR-bestuur is benaderd door figuren, die iets tegen rayn persoon hebben en vinden het nu nodig hen leugens over mijn privé-leven te vertellen met het doel nw bestuur te doen besluiten mij niet voor een mogelijke verkiesbare plaats aan de ledenvergadering voor te dragen." ZOETERWOUDE Het oranjecomi té heeft de trekking bekend gemaakt van de verloting, die ten bate van de be- Jaardentocht is gehouden. De hoofdprijs, een rijwiel, viel op lot nummer 1228, in bezit van de familie H. Rietveld. De heer Molle, die administrateur is aan de Leidse Universiteit, vervolgde met: „Hoewel het dezelfde argumenten zijn die in 1962 werden gebruikt en ik de stukken die dit alles weerleggen bij mij heb. meen ik mij in het belang va PPR primair en in het belang var. PAK, bewust te moeten terugtrekken als kandidaat voor de aanstaande ge meenteraadsverkiezingen". En besloot met: „Het is natuurlijk byzonder vreemd, dat deze figuren die aan ieder die zij dit vertelden om strikte anonimiteit heb ben gevraagd, my wel zes jaar lang als raadslid hebben geaccepteerd, die mij wel hebben geaccepteerd in diverse raads commissies zonder dat zy ooit bepaalde opmerkingen over mijn persoon in de openbaarheid hebben gebracht". PPR- voorzitter J. A. A. J. Duindam reageerde hierop met: „Het is een schandaal dat dit in een dorp als Leiden moet gebeu- De vergadering ging daarna In besloten kring over tot het samenstellen van de definitieve kandidatenlijst, voor de ko mende gemeenteraadsverkiezingen. La ter op de avond werd de volgorde var de PPR-lyst bekend gemaakt. De heer C. Schepel zal by de raadsver kiezingen de lyststrekker zyn van de PPR. De heer Schepel (SI) is gehuwd, woont aan de Mozartstraat 15, Is van beroep sinoloog en is als Chlna-deskun- dige werkzaam by het Sinologisch In stituut van de Leidse Universiteit. Nummer twee op de lijst is de heer C. H. de Gardyn. De PPR-lyst wordt ge completeerd door: F. G. M. Kleinhana, M. A. Otten-Scholten. B. G. M. van der Kaay. L. Nieuwenhuis. B. J- M. Bunnik-v. d. Linden. J. J. E. G. P. Damên, G. C. M. B. Broekmans. N. J. W. Tetteroo, A. W. W. M. Biegstraaten en J. A. A. J. Duindam. ZOETERWOUDE Het ontbreken van een winkeliersvereniging wordt door sommigen als een steeds groter gemis ervaren in Zoeterwoude. Mede omdat dit ter sprake was gekomen in een van haar laatste byeenkomsten organiseerde het N.K.O.V. gisteravond een vergadering om de meningen hieromtrent te pellen. Zy deed dit gaarne omdat het N.K.O.V. nog al eens werd geraadpleegd over zaken die de winkelstand betreffen terwyi dit als organisatie van het gehele onder nemersscala niet haar specifieke taak was. Ruim 20 winkeliers hadden aan de uitnodiging om hier geheel vryblljvend eens over te spreken gehoor gegeven. Voorzitter H. J. C. Paardekooper vroeg de aanwezigen zich eerst uit te spreken over de wenselijkheid van een vereniging en de eventuele motieven hiervoor. Vrij algemeen werd het nut van plaatselijk winkeliersverband erkend. De twee be langrijkste argumenten hiervoor wa ren dat dit een goed contactorgaan kan zijn met het gemeentebestuur en de mogeiykheid tot het gezamenlijk reclame maken. Ook andere zaken zoals een plaatselijk zegel, winkelakties en pre sentatie aan nieuwe bewoners werden daarnaast genoemd. Om nader hieromtrent geïnformeerd le worden werd besloten binnenkort op nieuw bijeen te komen om zich te laten voorlichten door deskundigen en mensen met meer ervaring in deze zaken. Er werd een commissie gevormd bestaande uit de heren B. van Leeuwen, M. Berg en P. v. d. Salm die dit zal voorbereiden. Het bestuur van het N.K.O.V. heeft zich teruggetrokken omdat een evwnt. te vormen organisatie geheel los van haar komt te staan. ZOETERWOUDE Zondag 22 maart a.s. sluit de termyn waar binnen de le den van de KVP kandidaten kunnen stel len voor de a.s. gemeenteraadsverkie zingen. Namen van kandidaten kunneif worden ingediend bij dc secretaresse mej. C. Schouten, Zwetkade 1. Meerburg-nieuws ZOETERWOUDE A.s. zaterdag gaat het C 1-elftal van Meerburg trainen op het strand. Vertrek om 12 uur vanaf het Meerburg-terrein. Voor het vervoer wordt de medewerking van particulieren gevraagd. In verband met slechte weer zullen de pupillen en de B- en C-junioren a.s. zaterdag niet in de gelegenheid zyn zich op te geven voor de zomerkampen. De leden worden er daarom op gewezen dat zij de inschrijfformulieren kunnen afhalen bij de secr. van de NKS, de heer P. Kroon, Zaanstraat 67, Leiden, tel. 01710-44774. LEIDEN. In de raadvergadering van 2 maart a.s. vraagt, het college van b. en w. de raad hem een krediet van 90.000 gulden beschikbaar te stellen voor het uitwerken cn het beslekklaarmaken van het plan tot verbohwing van het voormalig Carmelitessenklooster aan de Oude Vest 45 tot een cultureel centrum. In overeenstemming met het advies van K. en O. heeft het college de heer Onno Greiner h.b.o., architect BNA te Amsterdam, opdracht verleend tot het maken van het schetsontwerp voor de bebouwing tot cultureel centrum en tot raming van de met de uitvoering van dit ontwerp gemoeide kosten. Deze heeft de opdracht aanvaard, maar stelde daarbij tevens, dat hét als uitgangspunt genomen bedrag ad 590.000,_ zijns inziens te laag geraamd was, vooral ge- ziten de technische verbeteringen, die voor de gebouwen nodig zullen zyn. Hij verzocht, teneinde een goed inzicht in de financiële consequenties van de ver bouwing te kunnen krijgen, het voor lopig ontwerp te mogen begroten per onderdeel en per hoeveelheid in plaats De totale kosten van de verbouwing, in stallaties en adviseurs worden thans door architect Greiner geraamd op 1.091.000,-^ Twee zalen De geraamde verbouw, en installatie- kosten zijn gestegen van 520.000,- tot 885.00Ö,-. Deze kostenstijging wordt van per m3. Omdat hier de verbouwing van een oud gebouwencomplex betreft, heeft b. en w. zich daarmee verenigd. Tengevolge van deze nauwkeuriger begroting en ook omdat het voor het schetsontwerp verschuldigde honorari um, dat op de uiteindelijk aanzienlijk hoger geraamde verbouwingskosten is gebaseerd, automatisch is gestegen, was de door de raad ter beschikking gestelde 4500,- niet toereikend. Bij algemene begrotingswyziging is derhalve nog een aanvullend krediet gevoteerd van 5.857,17. Dit bedrag is, evenals het al eerder uitgetrokken bedrag van 4500,- ten laste gebracht van het na de aan koop van het complex overgebleven res tant van de schenking van de Stichting Burgeryfonds van Leiden voor de stieh- tingskosten van een cultureel centrum. Bouwcommissie Ter begeleiding van de architect heeft het college een bouwcommissie cultureel centrum in het leven geroepen, waarin vertegenwoordigers van K. en O. en van de gemeente zitting hebben. Deze com missie heeft het college het door de ar chitect, in samenwerking met haar, op gestelde voorlopig schetsontwerp gezon den, alsmede een begroting van da kos ten, die gemoeid zullen zyn mat (fa ver bouwing van het complex. voor een bedrag van 180.000,- veroor zaakt door factoren als de sinds begin 1968 plaatsgevonden hebbende kosten- styging en BTW-invloed. niet te voor ziene vochtwerende maatregelen, ver nieuwing van de trap, zowel om organi. satorische sis om brandveiligheidsrede. nen, en tenslotte het apart begroten van de post onvoorzien. B. en w. zijn met de commissie van mening, dat deze kosten verhoging onvermijdeiyic is. De resterende verhoging tot 885.000,— is toe te schrijven aan twee wijzigingen in het verbouwingsplan. In de eerste plaats heeft de architect een ingenieuze oplossing gevonden voor de verbinding tussen de twee gebouwen, waaruit het complex bestaat. De binnenplaats wordt aldus geïntegreerd in het gehele com plex en functioneel gemaakt in het ge heel van het culturele centrum. In de tweede plaats is de bestaande, grillig gevormde kapel veranderd in twee le zingen- en oursussensalen, die desge wenst ook voo* een groep van ongeveer 200 personen te gebruiken zijn. Bezetting Hoewel deze, door de bouwcommissie voorgestelde wyzigingen een niet onaan zienlijke verhoging betekenen van de verbouwingskosten, menen b. en w. toch, dat zij ten volle verantwoord zijn. De gebruikswaarde van het centrum zal huns inziens hierdoor meer dan evenre dig toenemen. Bij een maximale bezet ting van het nu ontworpen gebouw zal er plaats zijn voor 50o personen per avond; K O kan reeds nu een bezet tingspercentage van 75 per avond ga randeren. Ook betekent de wijziging, dat er thans meer ruimte is geschapen, waardoor het centrum wellicht ook aan andere culturele activiteiten dienstbaar kan zijn. Uitgaande van een totaalbedrag voor de verbouwing en installaties van 885.000 worden de bykomende kosten voor hono raria, onkosten toezicht en adviseurs ge raamd op 206.000,—, zodat de totale verbouwingskosten geschat worden op het hierboven reeds genoemde bedrag van 1.091.000,B. en w. stellen zich voor, dat de uiteindeiyke bouw, gelet op de schaarse financieringsmiddelen, in overleg met de architect in twee of meer fasen zal worden verwezenlijkt. Wat het onderdeel verwarming betreft ls ln deze raming uitgegaan van de handhaving en uitbreiding van de thans aanwezige installatie. B. en w. beraden zich er nog •v«r of het, mede uit een oogpunt van lagere afschrijving en goedkopen ploitatie, de voorkeur verdient om over te gaan tot de aanschaf van een geheel nieuwe installatie, wat de raming van de totale verbouwingskosten zal verhogen. De kosten, gemoeid met de inrichting van het centrum, die geraamd worden op 210.000,komen ten laste van de Leidse Volksuniversiteit K. O. „Education permanente" In hun schrijven aan de raad zegt het college zich ervan bewust te zijn, dat de stichtingskosten voor het cultureel cen trum een niet gering bedrag vergen, doch menen dat het hier om een nood zakelijke uitgave gaat. Een handhaving en zo mogelijk verhoging van het hui dige welzijnspeil moet voor alles nage streefd worden. In een op de toekomst gericht welzijnsbeleid dient er een grote plaats te worden ingeruimd voor het volksontwikkelingswerk. Door de ver groting van de beschikbare hoeveelheid vrije tijd, zullen er, mede met het oog op de van steeds actueler betekenis wor dende „éducation permanente", voor waarden geschapen moeten worden voor een zinvolle besteding van de vrye tyd. B. en w. menen dat het huidige plan voor een cultureel centrum zeer functio neel is opgezet en een onmisbare by- drage zal betekenen voor de cultureel- maatschappeiyke vorming en ontplooiing ▼an de Leid* bevotkmgk LEIDEN De commissaris van politie te Leiden verzoekt namens de familie te worden bekend ge maakt met de verblijfplaats van ABRAM ARNOLDUS oud 52 jaar, laatst wonende te Leiden, De Laat de Kanterstraat 3. Hy verliet op 12 februari 1970 te pl.m. 22.45 uur de woning van zijn broer in De Genestetstraat te Lelden om per rijwiel naar zyn kosthuis te gaan. Aldaar is hij niet aangekomen en is sindsdien spoorloos. Signalement, lang pl.m. 1.68 me ter, rond gelaat, grijs-blauwe ogen, donkerblond haar met scheiding Droeg een blauw kostuum, wit overhemd, donkere sokken, zwar te schoenen maat 42, geruite sjaal en donkergryze visgraat overjas. Signalement rijwiel: merk „Fal con", donkergroen, frame-num mer 16321 of 26321. Op de bagagedrager van de fiets was een bruine nylonjas en een regenbroek gebonden. Gem. aankondiging VASTSTELLING VERORDENING OI' VELLEN VAN HOUTOPSTANDEN Burgemeester en Wethouder van Leiden brengen ter openbare kennis, dat gedu rende drie maanden voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 11, ter lezing is neergelegd de door de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 3 november 1969 vastgestelde verordening op het vellen van houtopstanden („Kap- verordening 1969"). Deze verordening treedt met ingang van 1 maart 1970 in werking. Leiden, 19 februari 1970. UTRECHT, 19 febr. Vee Aanvoer to taal 4620. 1330 runderen, 18 vette kal veren, 61 graskalveren, 1750 nuchtere kalveren, 347 schapen, 287 varkens bo ven 100 kg, 18 varkens beneden 100 kg, 797 biggen, 11 bokken en geiten. Prij zen (in gld.): melk- en kalfkoeien 1215 —1500, kalfvaarzen 975—1350, vare koeien 9251050, pinken 650875, stie ren 9001450, graskalveren 400650, nuchtere kalveren 3580, fokkalveren 115300, schapen 95—140, lammeren 120185, drachtige varkens 600750, lopers 120150, biggen 100150, bok ken en geiten 1264, vette koeien le kwal. 4.554.80, idem 2e kwal. 4.30 4.50, idem 3e kwal. 3.804.40, vette kalveren le kwal. 4.304.50, idem 2e kwal. 4.104.30, idem 3e kwal. 3.80— 4.10, nuchtere kalveren 1.301.80, zware vette varkens 2.732.77, zouters 2.75— 2.80, slachtzeugen 2.202.25, jonge slachtzeugen 2.252.30. Overzicht (han del en prijzen): melk- en kalfkoeien: vlotter - niet geheel prijsh.; vette koeien: vlot - pry"8h.; vare koeien: redelijk - even hoger; vette kalveren: vlug - even lager; graskalveren: redelijk - prijsh.; nuchtere kalveren: rustig - niet geheel prijsh.; fokkalveren: rustig - niet geheel prysh.; schapen: willig - prijsh.; var kens: vlug - ruim prijsh.; biggen: vlug - pry'shoudend. DEN BOSCH, 18 febr. VEE - Aan voer: totaal 6199 dieren, 2159 runderen, 383 graskalveren, 311 vette kalveren, 2366 nuchtere kalveren, 17S schapen, 16 fokzeugen, 613 slachtvarkens, 173 big gen, 819 slachtrunderen. Prijzen: melk en kalfkoeien 1.025--1225, guste koeien 935-1375, graskalveren 375-625, kalf vaarzen 1200-1700 (rood). 1075-1475, (zwart), klam vaarzen 1025-1250, guste vaarzen 925-1225, pinken 700-900, nuch tere kalveren voor fok of mestery 150- 325, weideschapen 90-135, lammeren 85- wetensvraag aan het bestuur van D '66 87-98 per stuk. slachtrunderen extra kwal. 5.05-5.55,, le kwal. 4.50-5.00, 2e kwal. 4.00-4.40,, 3e kwal. 3.70-3.90, vet te stiet en 4,75-5,15, worstkoeien 3,50-3,70 per kg geslacht gewicht, vette kalveren le kwal. 4,15-4.45. 2e kwal. 3,85-4,10, 3e kwal. 3,50-3,75: nuchtere slachtkal- veren 1,25-1,60, slachtzeugen le kwal. 2,32-2,37, 2e kw. 2.26-2,31. slachtvarkens 2,52-2,62 per kg levend gewicht; vette schapen 125-155, vette lammeren 130- 160 per stuk. (Resp. aanvoer, handel, prijzen): Melk en kalfkoeien: minder, matig, flauw; guistekoolen: tameiyk, kalm, moeizaam prijsh.; jongvee: minder, rustig, staand; vette kalveren: ruimer, redeiyk, niet prijsh. nuchtere slachtkalveren: behoor lijk, gedrukt, ongeveer stabiel; schapen lammeren: weinig, stroef, duur; fok zeugen: normaal, stil, iets aflopend; lo pers en biggen: redelijk, rustig moei zaam, prijsh.; slachtvee: behoorlijk, re delijk stijf, duurder; slachtzeugen: iets ruimer, vrij vlot, duur.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5