„Berts instelling is goed, hij komt er wel bij Sparta' Sponsors delen mee in winst Zesdaagse Groningen Bokste Cerdan tegen dubbelganger? De nieuwe boksschool heeft nog geen naam Peter Marinello wil geen Best no. 2 zijn t WOENSDAG 18 FEBRUARI 1970 DE LETDSE COURANT kt hf ;IDEN De amateurs Peter de Quant Bert Jansen zjjn aan bet eind van t vorig seizoen beiden het Sparta- steel binntngedrongen. Peter met wat r lef dan Bert, maar daarvoor was hjj ook aanvoerder van CW en boven- zo'n vjjf jaar ouder. Completere De liant heeft zijn doel reeds bereikt, Bert bij hem achtergebleven, als je dat ten- nste van een 18-jarige voetballer kan ggen. Je hoort dat namelijk zo vaak. ap je niet rechtstreeks het eerste elf zond* I binnen dan heb je gefaald. Het ge- cht ging reeds door Leiden dat Bert ïslotei nsen afgezakt was naar het derde elf die o 1. Een wel zeer ongemotiveerde uit- bietk raak. omdat semi-profs zich niet tus- 10* n amateurs mogen scharen. cinger -rt Jansen wordt echter voorzichtig jrbereid op zijn grote stap, die hij, ge- ige een opmerking van de heer Van secretaris betaald voetbal van >arta, stellig kan maken wanneer Bert di verder ontwikkelt: „Bert heeft >ede instelling. Hij wordt erg gewaar- erd bij ons. Hij is een bescheiden jon- of twee jaar in het twèede 'beer* ftal zal 'moeten blijven, alvorens hij buitei igerop kan, aldus de heer Van Riet, bovendien aan toevoegde dat Bert ig wennen moet aan de betaalde voet- dlerij. Zo zal hfl in zijn zucht naar eer et te egoistisch en te egocentrisch moe- blijven. Uit zijn Roodenburgtijd ner ik me hem als een bijzonder 11e speler. Zijn tengerheid en zijn te- lengte compenseerde hy met ielheid, techniek en een redelijk schot, nee hij overigens in het doelpunt- Roodenburg weinig baat had. Toch zichtte hij, ondanks het feit dat hij echts een jaar senioren-ervaring had. atuurlijk had hij zijn grote incasse- ngsvermogen mee. Hij ontweek geen iel, al was het vaak wel zo dat in het loral vorig jaar nog op verdedigen ge- ïte spel van Roodenburg Bert Jansen eenzame voorpost zonder werk bleef an. Maar wat moest de frêle Jansen judst bij Sparta dat zoveel duels juist >r een surplus aan fysieke kracht ik harder tegen de backs in te Wiel Coerver. moment terugtrekken. Dan krijg Je juist Welke konsekwenties had dat blessures. Alleen i is- Jansen? „Nadelen heb ik er niet ker en Nol Heijerman. Zulke jongens een club als ADO heb je dat inderdaad spelers. Het zijn allemaal Rotterdam- nen komen in dit milieu heeft Bert Jan- 2: Bert Jansen Ik ben vast a Amateurs harder taire dienst verder te gaan meester. Wel is er n: wordt veel meer tegen je gesproken, contact. De kantine i! Vooral tegen ploegen als Ajax en je blijft toch meestal een half Feyenoord heb je dat nogal erg. Als praten over de wedstrijd. Dat zal langer Boys zulke jongens een bal van je afpakken worden als straks de plannen voc B- is het „jij kan niet voetballen". Ook spelerssociëteit gerealiseerd gaan Er door je eigen spelers wordt veel tegen den." i vierjarig con- wichten op je schouders. Dat is ook z l mijn mili- diJk werd ook met de2e geleidelijke ,body building" geconfronteerd. uc training veel A(lri Lagendijk, die indertijd de acht- met open, maar J trappige sprong maakte van Alphense Jan Pree nen. (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Toen Toon Wetemans zjjn boksschool in het Noordeinde onlangs van de hand deed, zaten zün „klanten" zonder onderkomen en achtte instructeur Harry de Wolf het tijdstip gekomen om z\jn activiteiten te staken. Tot hij tegen John Kristalijn aanliep, die een advertentie had ge lezen waarin in hartje stad een deel van een gebouw werd aangeboden. Kristalijn ging kijken, vond een niet in al te beste staat verkerende ruimte maar was bereid er een kapitaaltje in te steken om als hobby er een boksschool van te maken. En hü haalde Harry de Wolf over om zijn ervaring weer in te zetten Vlak naast de meubelfabriek van de gebr. Ebenau aan de Dunne Bierkade is een poort. Door een gang, waar verscheidene firma's zijn gevestigd of er hun opslagplaats hebben, bereikt men de deur waarachter de trap die naar éénhoog leidt. Daar is een hyper moderne bokszaal uit de as verrezen. Twee ringen, douches, centrale ver warming, rekken met handschoenen, een koffiebar en alles kraakhelder. John Kristalijn: „We zijn nog niet eens officieel open maar hier is de lijst van leerlingen, tweeëndertig man". Een deel is afkomstig van de "ter ziele zijnde school van Wetemans. een ander deel meldde zich spontaan, veelal tevens voetballend in PDK en De Ooievaars, zelfs in ADO. want Wim Looye en de zoon van De Wolf, Meijer, laten zich bij wijze van con ditietraining ook flink onder handen Voorwedstrijden Elke dinsdag- en vrijdagavond i school bevolkt met enthousiaste e teurs, meest beginners. Binnenkort worden ook de donderdag en zaterdag ingeschakeld. Harry de Wolf: „Het is niet de'bedoeling dat die jongens zo maai- in de ring stappen. Als ze wed strijden willen gaan boksen, willen we hun eerst een jaartje een gedegen opleiding geven". Daarbij kwam het probleem van de nieuwelingen aan de orde: jongens die in de school worden „gevormd" maar meteen in het wedstrijdboksen moeten stappen- De Wolf: „He heb wel eens gedacht of het niet mogelijk zou zijn die "jongens wat wedstrijdervaring bij te brengen in de school. Als we nu eens nieuwelingen van andere scholen uit nodigden die bij ons en dat kan ook bij een ander als er accommo datie voor is eerst een paar wed strijden boksen tegen onze nieuwe lingen. Natuurlijk met een scheids rechter erbij maar ook de instruc teurs. die op fouten kunnen wijzen. Het moet niet hard gaan, hoewel er natuurlijk wel een wedstrijdelement in zit. Het gaat om de angst van de wedstrijd kwijt te raken want ze staan toch allemaal te bibberen voor de eerste keer". In Noord-Holland worden dergelijke „voorwedstrijden" georganiseerd. Waarom zou dat dan in Den Haag niet mogelijk zijn? Geen haast Ze zullen er eens met de bond over gaan praten, Harry de Wolf en John Kristalijn, die naarstig zoekt naar een naam voor zijn boksschool aan de Dunne Bierkade 27a. „Dat nummer hebben we zelf maar gefabriceerd, want je moet toch weten waar je terecht kunt. En die naam heeft geen haast. Ik heb tien jaar een zeilboot gehad maar er heeft nooit een naam op gestaan". MET 15.000 BEZOEKERS IS ZAAK ROND AMSTERDAM Slechts vijftiendui- tend bezoekers zijn voldoende om de ierste Zesdaagse van Groningen, die 25 februari tot en met 3 maart in de Jartinihal draait, financieel rond te naken. Organisator Charles Ruys zei „steren op een persconferentie in Am sterdam, dat hij erin is geslaagd ge- noe( sponsors te vinden, die veel geld In bet evenement wilden steken. Het wordt in Groningen dan ook an us dan overal elders, Op het van een Irabajitse aannemerscombinatie ge- ïuurde 143 m. lange baantje, waarop iok de Zesdaagse van R'dam werd ge- louden, zullen de renners met reclame p de truien rijden. Dat is niets nieuws, ok al weigerde de heer Vyth begin de- :ember om zijn renners in reclametrui- 3 te steken. Helemaal nieuw is in Groningen, dat de sponsors zullen meedelen in een even- ueel overschot. Deze vorm van organi- is goed aangeslagen. Er hebben ich al zes grote sponsors bereid ver jaard een volgende keer weer mee te loen, zodat Groningen heeft besloten k in 1971 in de Martinihal een zes daagse te houden, van 3 tot en met 9 naart. Prijzenpot Het komende evenement heeft een budget van slechtst f350.000 (de Am sterdamse Zesdaagse f 700.000), maar iners zullen er financieel nauwe- ijks slechter afkomen. Wel hebben zij ook de allergrootsten voor deze ge- egenheid iets van hun vaste contract- gelden laten vallen maar daartegenover staat een prijzenpot, die op 25 februari, •olgens Ruys, zeker f 50.000 zal bevat ten. Op het programma staan de gebruike lijke onderdelen, dus ook wedstrijden achter dernies. Wel heeft men een an der systeem uitgedokterd om de grote premies te laten verrijden. Dat gebeurt niet, zoals gewoonlijk, via een punten klassement maar door iedere dag weer op tijd te laten fietsen. Het is dan moge lijk dat een grote premie er pas op de laatste dag uitkomt. Rennersveld Het deelnemersveld voor Groningen et er als volgt uit: Jan JanssenPeter Post (Ned), Klaus Bugdahl—Dieter Kemper (W.-Dld.), Fritz Pfenninger Erich Spahn (Zwits), Theo Verschueren Norbert Seeuws (Belg), Bill Lawrie— Jackie Simes (Austr-VS), Albert van Midden-Albert Fritz (Ned.-W. Did). Si- gi RenzGraham Gilmore (W. Dld.-Aus.) Jan van /spelen profbokser DEN HAAG Jan van Ispelen, meer voudig Nederlands amateur-bokskam pioen zal dinsdag 24 februari in Rotter dam zijn debuut als prof. maken. De Haarlemmer ontving gisteren zijn licen tie nadat hij medisch was goedgekeurd. Van Ispelen krijgt als eerste tegen stander de Fransman George Danain, over zes ronden. Dezelfde avond maakt ook Rudi Lubbers zijn debuut als be roepsbokser. De Amsterdammer komt, eveneens over zes ronden, uit tegen Jo- Guillois (Fr.). Enige dagn later, op zaterdag 28 fe bruari, komen Van Ispelen en Lubbers Philips Jubileumhal in Eindhoven opnieuw in de ring. Lubbers bokst in 't halfzwaargewicht tegen de Syriër Mo hammed Sahib en Jan van Ispelen krijgt Serge Frambach (Fr.) als tegenstander. Beide partijen gaan over zes ronden. Romain DeloofLeijn Loevesijn (Belg- I vormd uit de beste zestien, waarbij num- Ned), Norman HillPiet van der Lans mer een in de klassering wordt gekop- (Eng-Ned) en Gerard KoelPiet de peld aan nummer zestien, enz. Wit (Ned). Aan de zesdaagse vooraf gaan wed- Amateurs strijden op zaterdag 21, zondag 22 en maandag 23 februari met onder meer Uitgebreide aandacht wordt ook be- f een omnium Nederland-Belgie (zaterdag- steed aan de amateurs, die de eerste avond), een grote prijs achter dernies avonden allerlei wedstrijden meti met wereldkampioen Jaap Oudkerk individuele klassering rijden. Daarna (zondagmiddag) en wedstrijden om de worden voor de volgende twee avonden Ster van Noord-Oost Nederland op maan- (op 3 maart rijden zij niet) koppels ge- dagavond. Ajax-GVAV afgelast AMSTERDAM De competitiewed strijd AjaxGVAV, die hedenavond in het Olympisch Stadion zou worden ge speeld, is afgelast In verband met de slechte toestand van het terrein. KNVBTëïpt NEC NIJMEGEN. Het bestuur van d« K.N.V.B. heeft de Nijmeegse eredivisie club N.E-C. gisteren meegedeeld, dat het bereid is de kosten, die N.E.C. heeft gehad voor de twee wedstrijden tegen AZ '67. voor een gedeelte te vergoeden nit het zogenaamde noodfonds. Maandag had N.E.C. daartoe een verzoek gedaan b« de K.N.V B. BELGIE—ENGELAND Alf Ramsey laat goalgetters thuis LONDEN. Sir Alf Ramsey, de Engelse voetbalcoach, heeft zestien spelers aangewezen voor de wedstrijd, die zijn elftal op 25 februari in Brussel tegen België speelt. Hoewel de ploeg im de laatste zes wedstrijden slechts vier doelpunten maakte, heeft Ramsey geen van de aan vallers. die de laatste tijd in de Engelse competitie succesvol zijn, zoals Peter Osgood, Joe Royle, Brian Kidd of Rod ney Marsh, in zijn selectie opgenomen. De zestien spelers zijn: doel: Gordon Banks (Stoke City) en Peter Bonettri (Chelsea); achter: Terry Cooper. Jack Charlton en Norman Hunter (Leeds United), Tommy Wright en Brian Labone (Ever- ton), Emlyn Hughes (Liverpool) en Bobby Moore (West Ham United); midden: Alan Mullery (Tottenham Hotspur), Alan Ball (Everton), Martin Peters (West Ham United) en Bobby Charlton (Manchester United); or: Jeff Astle (West Bromwieh Alb.), Franois Lee (Manchester City) en Geoff Hurst (West Ham United). ADVERTENTIE Ottenbros leider Ronde t an Andalusië SEV1LLA Eric Leman van de Flan- dria-Marsploeg heeft gisteren de derde etappe van de Ronde van Andalusië ge ien. Tweede, met dezelfde tijd, was Harm Ottenbros, die de leiding in het al gemeen klassement van zijn teamgenoot /an Katwijk heeft overgenomen Skikainpioen STRIBSKE PLESO De Zweed Lars Goeran Aslund heeft gisteren in Stribs- ke Pleso tijdens de wedstrijden voor de wereldkampioenschappen in de Noorse skinummers de cross country over 15 km gewonnen. Rij maakte een tijd van tin. 4.71 sec. Tweede werd de Noor Odd Martinsen en derde de Rus Fedor Sjimasov. Bundesliga HAMBURG Voor de Westduitese Bundesliga is gisteravond in Brunswijk de wedstrijd Eintracht Braunschweig Schalke '04 gespeeld. Eintracht won met 30. Ditishetrecept: Kaasfonduevan Nededandsekaas. Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met nootmuskaat ïgen. Binden me 'g. Koninklijke (Noorse) deelneming aan zeilwedstrijden in Australië. Het is kroonprins Harald. gereed voor de start van de Scandinavian Gold Cup 5.5 zeilwedstrijden tn Sydney. FINALISTEN VOOR TITEL DRIEBANDEN AMSTERDAM De finalisten van het kampioenschap ereklasse drieban den. dat van 12 tot en met 15 maart in de Stadsschouwbrug in Tilburg wordt ge speeld, zijn: Hennie de Ruyter (Waal wijk), Bert Teegelaar (Rotterdam), Ri- ni van Bracht (Waalwijk), Jan Doggen (Heerlen), Herman Popeijus (Zwijndrecht) Tiest Brosens (Breda). Wim Soeterboek (Kaatsheuvel) en debutant Piet van Aart (Rotterdam). In de voorwedstrijden zijn twee spe lers gedegradeerd: De Wilde uit Delft en de 79-jarige Arnhemmer Jan Broek- huisen, die op de laatste jaarvergade ring van de KNBB tot lid van verdienste werd benoemd en toen aankondigde nog in het kampioenschap te willen meespe- LONDEN Peter Mari nello. de langharige ont dekking van het Britse voetbal. zei. spaghetti etend: „Ik wou dat ze ophielden om me George Best-de-tweede te noe- De 19-jarige vleugelspe ler van Italiaanse afkomst heeft dit etiket opgeplakt gekregen sinds hij in het begin van het jaar voor 100.000 pond door Arsenal werd overgenomen van de Schotse club Hibernian. Toen hij voor Hibernian speelde werd hij al de Schotse George Best ge noemd, omdat hij op de ster van Manchester Uni ted lijkt. Hij loopt als Best, heeft dezelfde tech niek en zijn zwarte haar krult tot beneden zijn Maar Marinello wil daar van niet horen. „Ik be wonder Best", zei hij, „hij is een geweldige speler. Maar ik wil hem niet imi teren. Ik wil bekend zijn In Schotland etiket al opgeplakt als Peter Marinello, de spe ler die naar Arsenal ging en het daar goed doet". Sinds de transfer is er veel over hem gepraat en ge schreven. Het begon al met de voorspelling, dat Arsenal zou eisen dat bij zijn haar liet knippen. „Beslist niet", zei de manager. „Wij hebben geen bezwaar tegen de lengte van zijn haar. Al leen zijn voetbalprestaties Marinello zelf: „Ik hou van lang haar en moderne kleren. Waarom zou ik dat moeten veranderen? Ik weet alles van de tradities van Arsenal, maar niemand heeft me verteld hoe ik me moet kleden." Hij is de zoon van een caféhouder in Edinburgh maar is nooit in Italië geweest. Zijn groot vader kwam uit Milaan en zijn grootmoeder uit Flo rence. „Daarom houd ik misschien van spaghetti", zegt hij. Marinello is de tweede „tie ner" in het Britse voetbal die voor 100.000 pond Is overgenomen. De eerste was Alan Evans, die vorig seizoen van Wolverhamp ton naar Liverpool ging. In zijn tweede wedstrijd voor Arsenal tegen Man chester United maakte hij een prachtig doelpunt. Manager Mezei. „Het was precies het soort doelpunt dat wij van hem verwacht ten toen wij hem kochten". De spelers van Manchester complimenteerden hem met zijn treffer. George Best tegen wie Marinello het liefst zou spelen was er niet, hij zat een maand schorsing uit. In de zesdaagse van Milaan had vanochtend het Belgische koppel Merckpl Stevens de leiding. Zij werden echter op de voet gevolgd door Peter Post (rechts) en zijn Italiaanse koppelgenoot Gianni Motto die onze landgenoot in Milaan immer trouw terzijde staat. Zij beëindigden Milaan reeds etelijke jaren achtereen zegevierend. correspondent) Schaatsjunioren reden records in Inzeil UTRECHT „Dit is in grote lijnen de schaatsgeneratie die in 1972 de huidige vedetten zal opvolgen. Pas na de Olym pische Spelen verwacht ik de werkelijke doorbraak van deze jeugdrijders", zei schaatstrainer Egbert van 't Oever over de jeugdploeg die vier weken in het Beierse plaatsje Inzeil heeft getraind en gistermiddag per trein in Utrecht arri- Ondanks vier regendagen in de derde trainingsweek liegen de prestaties van de jeugdrijders er bepaald niet om Alle ju- niorenrecords werden scherper gesteld. Jos Valentijn (Ter Aar), die alleen de laatste twee weken in Inzeil meemaakte, verbeterde maandag nog het record op de 50Ö meter. Hij reed 40.6 sec., 0,1 sneller dan het vrijdag daarvoor gereden record door John Olof (Zaandam). Ook Piet Klei ne Hollandseveld vestigde records door de 1000 m. in 1.23,8 af te leggen, de 1500 m. in 2.06,6 en de 3000 meter in "4.24.2. Jan Derksen (Amsterdam) verbe terde het record op de vijf'kilometer door een tijd van 7.37.1 te rijden. De overige junioren in de ploeg, Jac ques de Koning, Co Giling en b-junior Klaas Vriend stelden bijna alle persoon lijke records scherper. PARIJS In het Sportpaleis van ParUs bij de Porte de Versailles is het maandagavond volslagen oproer geweest. Op het programma stond een bokswedstrijd tussen Marcel Cerdan en de Portoricaan Pablo Lopez en omdat deze was afgeschilderd als een bokser van formaat die in 38 wedstrijd nog nooit knock-out was gegaan, was de zaal stampvol. Voor de fauteuils vlak bij de ring was honderd franc per plaats neergeteld en de goedkoopste rang kostte dertig franc. Pablo Lopez had van Paduano maa eens, dat Lopez zich dapper had geweerd. En Marcel Cerdan gaat op 11 mei naar New York, waar hij in Madison Square Garden dezelfde Paduano zal ontmoeten. Er was dus alle reden om zich te ver heugen op een spannende avond. Dubbelganger Maar Pablo Lopez bleek een zwakkeling te zijn. De een zei: hij heeft zich gedoped, een ander zei ervan overtuigd te zijn dat de werkelijke Pablo Lopez rustig op zijn luie stoel thuis zat en dat zijn dubbel ganger in de Parijse ring stond. Hoe dan ook: Lopez was geen duit waard en bokste nog slechter dan de eerste de beste beginneling. Iedere 9toot van Cerdan was raak en toen na de eerste ronde de gong luidde, was het voor iedereen duidelijk dat PabLo Lopez de tweede ronde niet meer zou halen. In de korte rust tussen de randen zat hij versuft in zijn hoek te kijken, een van zijn wenkbrauwen bloedde herig en men stopte hem een flesje onder de neus om bij te komen. Op zijn rug Bij het begin van de tweede ronde ging PabLo Lopez inderdaad op de slachtbank. Al eenmaal was hi) door Cerdan gevloerd. De scheidsrechter had tot acht geteld. Cerdan plaatste vijftig seconden na het begin van de tweede ronde een treffer op zijn gezicht. OPROER IN HET SPORTPALEIS VAN PARUS waardoor Paplo andermaal weid gevloerd. Hij was volkomen buiten bewustzijn, gleed op zijn rug dwars over de ring en bleef liggen. De scheidsrechter maakte aan de strijd een eind en riep Cerdan tot over winnaar uit. Maai' dat was niet naar de zin van het publiek dal zich bedrogen en opgelicht voelde. Men was naar het Sportpaleis gekomen om te zien boksen en waar voor zijn geld te krijgen. De verontwaardiging keenif zich niet alleen tegen de organisatoren van de wedstrijd maar ook tegen Cerdan, die men verweei dat hij zioh een tegenstander had laten opdringen die van boksen nog alles moest leren. Schoenen uit Het leek er een ogenblik op alsof de ring zou worden bestormd. Van de midden- en hoogste tribune vlogen alle mogelijke voorwerpen naar de ring en er waren zelfs ziedende toeschouwers die hun sohoenen uit trokken en naar beneden keilden. Een sterke politie macht was In de zaal aanwezig en kon de arde handhaven, zij het met moeite. Cerdan moest onde. politiebescherming naar zijn kleedkamer worden gebracht. Daar was inmiddels Pablo Lopez tol zijn positieven gekomen. Hij zei dat hij pijn had, maar- zich niet kon herinneren wat er was gebeurd. Een dokter zal zijn urine onderzoeken om te constateren af hij heeft gediscussieerd. Behalve Pablo Lopez heeft de boks- sport in Frankrijk ook een paar lelijke optaters gekregen. Badmintonploeg kansloos tegen Zuid-Afrika DEN HELDER Het Nederlandse ge legcnheidsbadmintontcam (Ruud van Ginneken kon wegens vervoersmoeilijk- heden niet aantreden) heeft gisteravond in Den Helder een nederlaag van 5I) geleden tegen Zuid-Afrika- In deze ontmoeting, waarbij kort voor de afloop een rookbom in een van de toiletten werd geworpen, werden slechts vijf van de oorspronkelijke zes vastge stelde partijen gespeeld. De laatste, een dubbelspel, moest wegens tijdgebrek worden afgelast. Wat in de internationale kampioen schappen van het afgelopen weekeinde reeds duidelijk was gebleken, trad ook weer aan het licht, de Nederlandse spe lers beschikken wel over enige techniek, maar komen in conditioneel opzicht zeer veel te kort. Loek Alders, die inviel voor Herman Leidelmeijer, en Ad Verhoof konden hun tegenstanders. Bruce Clarke en Kenny Parssons nog wel drie sets af dwingen maar gaven na afloop toe dat hun conditie niet voldoende is. „Wij mis sen een conditietrainer. Wij zoeken nu zelf maar wat", was het commentaar van Ad Verhoof. De uitslagen ujn 15—7, .15, 15—4; René Dutolt (Z.-Afr.) ver- si. Vic Leunlssen (Ned.) 15—8, 15—4; Brure Clarke (Z.-Afr.) versl. Loek Alders (Ned i 12—15. 15—6. 15—0. Herendubbelspel: Kenny en Alan Parssons versl. Plet Ridder en Ad Verhoof 15—4. ïy-o

Leidse Courant | 1970 | | pagina 7