„Oegstgeest Actief heeft kritiek op politiebeleid Marokkaan contra kamer verhuurder J. Stipdonk „We zullen in Zoeterwoude nog veel grond kwijtraken aan meer en betere wegen MARKTEN G.R- HUI5VUILQIENST Gladheids- bestrijding op de ouderwetse Lenteklokjes niet piekfijne uitvoering KORT GEDING Gemeenschap-Zuid-W est presenteert zich BURGERLIJKE STAND toer Degradatie van LUSV nog kwestie van tijd BURGEMEESTER DETMERS TOT VERGADERDE LTSERS: Leidse agenda WOENSDAG 18 FEBRUARI 1970 DE LEIDSE COURANT EGSTGEEST „De situatie van midden- en kleinbedryf ln het gehele land tanielyk ongunstig" concludeerde steravond de heer F. L. van de Leeuw, hoofdbestuurslid ,n het Koninklijk Verbond van Ondernemers, tijdens de druk bezochte jaarvergadering van de Winkeliersver. legstgeest Actief" in café-restaurant „De Gouden Lan- iarn". „Tijdens het eerste halfjaar 1969 was een terug- ing in de omzet waar te nemen met als voornaamste ictor de invoering van de B.T.W. De tweede helft van >rig jaar gaf echter een opleving te zien. De moeilijk heden deden zich óók voor by groothandel en industrie. De koopkracht is niet af- maar toegenomen! Waar blijft deze?" vroeg spreker zich af. „De concurrentie speelt een grote rol!" De heer v. d. Leeuw zag echter nog geen reden aanwezig tot grote bezorgdheid, want in de klein- en detail handel beheerst bijv. de levensmiddelenhandel nog 70% van de markt. Een van de taken van de K.O.V. Is om te voorkomen dat dit percentage terugloopt. Het is zaak voor de ondernemer de lasten te verminderen en de omzet te i Snelheid van handelen zou te wensen overlaten heer Van de Leeuw prees de winr üiersver. „Oegstgeest Actief" vanwege vele acties „cüe niet alleen zorgen een omzetbehoud maar ook voor een rmeerdering ervan. „Men moet streven n zo rationeel mogelijk bedrjjfs- heer". Onder de post „grote lasten" emde de heer v. d. Leeuw de collec- voorzieningen welke van overheids- ïge worden gepland en uitgevoerd. De icale lasten stijgen daardoor jaarlijks schiet er minder over dan wij indivi- lel nodig hebben. De K.O.V. zoekt in menspraak met de overheid naar een enwicht. Hij stelde dat de aftrek van gehuwde werkende vrouw van met me de inkomstenbelasting te laag is. grenzen dienen gewijzigd te worden. >k is ons streven er op gericht de emies van de ziektekostenverzekering trekbaar te maken. „Is het zo dat bij inkomstenverdeling in Nederland het elnbedrijf aan zijn trekken komt? Ik geneigd daar „nee" op te zeggen", lasten die op de zelfstandigen druk- zijn zo groot dat er aan sparen luwelijks te denken valt. De liquiditeit biet in vele gevallen ernstig tekort, moet meer vrijheid zijn allerlei lasten de prijzen door te berekenen. De reta- liteitsregel moet worden hersteld. 7% ntabiliteit is een redelijke marge. Nu de uitkomst in tal van bedrijven ne- itief! De KVO is waakzaam op ge- a loon-, prijs-, fiscaal- en sociaal sleid. Er zijn ondernemingen die in- ren, dat kan en mag niet doorgaan," sloot de heer v. d. Leeuw zijn betoog. imenwerking las de heer v. d. Leeuw aanvankelijk at somber begonnen, het blijkt dat de idernemers door eendrachtig samen- erken veel kunnen bereiken. Overigens af „Oegstgeest Actief" er weer eens lt)k van een springlevende vereniging zjjn want tot diep in de kleine uurtjes 'erden vele belangrijke zaken bespro- In het jaarverslag van de heer Pad enburg werd gesteld dat „1969 een tu- lulteus jaar was om. door de kwestie ange Voort". Later op de avond kwam oorzitter L. M. Trjjselaar daar nog op erug: „O.A. betreurt 't nog steds dat gemeend heeft niet meer samen te. erken in de vereniging". adelig saldo de O.A. zegel is nog steeds een fel be geerd artikel. Penningmeester Ligtvoet sloot de boeken over 1969 af met een nadelig saldo, maar de financiële reser ve is zeer gunstig zodat er geen enkele reden tot zorg bestaat. Nieuwe akties Zaterdag a.s. start men met een nieuwe actie welke tot 20 juni loopt. Bij inleve ring van een zegelboekje zal men een relatiekaart ontvangen waaraan een ge heim verbonden is. Iedere le en 3e week van de maand wordt de uitslag bekend gemaakt hetgeen gratis winkelen tot een bedrag van 10 gulden kan inhouden. Voorts werd gewag gemaakt van een Paasaktie. Elke nieuwe inwoner van Oegstgeest zal een kleine attentie van O.A. ontvangen. Voorts werden proble men aan de orde gesteld als het opha len van huisvuil waartoe het bestuur van O.A. met de gemeente tot 'n com promis wenst te komen. Voor wat betreft de veiligheid van goed en have is O.A. verontrust. Met name het optreden van de politie werd bekriti seerd. „Wy durven byna niet weg te gaan ais de boel alleen staat", merkte de heer Trjjselaar op. Het aantal inbra- Het college van b. en w. krijgen een schrijven ken neemt toe en men verwacht sneller optreden van de politie als waarschuwt, dat er iets gaande is. Het bestuur is van plan om in een officieel schrijven aan B. en W. zjjn bezorgdheid kenbaar te maken. De Kempenaarstraat De heer Trijselaar deelde voorts mede dat er plannen ontwikkeld worden ter rehabilitatie van de De Kempenaarstr. Hij gaf een algemene beschouwing de gang van zaken. De heren De Roode en Paddenburg werden als bestuursleden herkozen. O.A. had zeer veel waardering voor de dienst gemeentewerken en ir het bijzonder voor het personeel dat gis termiddag de De Kempenaarstraat z< prachtig sneeuwvrij had gemaakt. Rectificatie de kandidatenlijst van het VVD-be- ur voor de komende gemeenteraads- Tkiezingen in Leiden, is gisteren een leine fout geslopen. Op de tweede aats staat niet mevrouw F. Portheine, r. F. Portheine, de huidige frac- evoorzitter. Visvereniging „De Ruisvoorn" EIDEN De Reusvoorn viste een wed- trijd in de Ringvaart by Schiphol. De langst was matig. Er werd 4570 gram de schaal gebracht. Totaal 54 uks. De uitslag was als volgt: J. Nieuwenburg 10 stuks, 895 gram; 2. Dorrepaal 8, 650, grootste blei; 3. C. v. d. Woerd 6, 650, grootste voorn; W. van Weizen 10, 595; 5. Th. J. Vos- uil 5, 475; 6. J. Solleveld 6, 425; 7. J. olieveld 6, 425; 7. W. Mulder 5, 280; 8. Dijk 4, 210; 9. P. Dubbeldeman 175; 10. A. Kjjk in de Vegte 2, 140. ■EIDEN, 18 febr. Groenten: kroten, ekookt 50; rode kool 22; prei 94-1.30; fruiten. A 1.79-2.02; spruiten B 1.91- 17; komkommers 41-95; uien middel- jn 49; uien grof 62; witlof 87-1.14; tnolselderij 34-35; sla A 29-34; sla B. •4-28; selderij 33-35. DONDERDAG 19 FEBRUARI Buurt 5: Paramaribostraat, Coran- tijnstraat, Willem de Zwijgerlaan (ge heel), Abr. Grijssenstraat, Stuyvesant- hof, Van Riebeeckhof, Jan Pieterszoon Coenhof, Peiter Bothstraat, Albertine Agnesstraat, Charlotte de Bourbonhof. Juliana van Stolberghof, Anna v. Bu- renhof, Marnixstraat (van Willem de Zwijgerlaan tot Volkstuinen), Zwarte Pad. Buurt 7. Herensingel, Julianastr., Julianakade, Sophiastraat, Anna Pau- lownastraat, Alexanderstraat, Prinsen straat, Oranjestraat, Lusthoflaan, Nas- saustraat, Mecklenburgstraat, Os- en Paardenlaan, Bernhardkade, Marijke- straat, Margrietstraat, Irenestr. Bea- trixstraat, Bernhardstraat, Dillenbur gerstraat. VRIJDAG 20 FEBRUARI Buurt 4: Haagweg (geheel), Rijndijk, Dijkhoflaan, Valkenburgseweg, Haag- weg (tien huizen), Klikspaan weg, Da Costastraat, De Genestetstraat, Nico- laas Beetsstraat, Potgieterlaan, Tollens- straat, Schimmelstraat, Oltmanstraat, Hasenbroekstraat, Borgerstraat, Van Buurt 6. Kneppelhoutstraat, Mul- tatulistraat, Fred. v. Eedenlaan, Lode- wijk van Deyselstraat, Alb. Verwey- straat, Jacq. Perkstraat, Herm. Gorter- straat, Louis Couperusstraat, Hoflaan, Willem Klooslaan, Boshof, Duinhof, Meerhof, Akkerhof, Weidehof, Telders- kade, Mulderstraat, Gerrit Kastein- straat, Segaarstraat, van Diemeistraat. Rooseveltstraat (geheel). ZOETERWOUDE Het Wit-Gele Kruis organiseert by voldoende deelname een moedercursus. Gestart wordt op woensdag 4 maart om 2 uur. Aanmel dingen bij de wijkverpleegster. VOORSCHOTEN Ruim een half jaar na het vertrek van ds. Modderaar heeft de Gereformeerde Kerk te Voor schoten een nieuwe dominee in 't voor uitzicht. Omstreeks half juni hoopt ds. P. Reedijk uit Hoogezand zich in Voor schoten te vestigen. (Van medewerker) Alphen aan den rljn. In een tot de laatste plaats bezette zaal van gebouw Nabij heeft het meisjeskoor „De Lente klokjes" gisteravond onder leiding van de dirigent de heer Dirk van Vliet een bijzonder geslaagde uit voering gegeven. Het zeer gevari eerde programma opende met het optreden van alle drie koren na melijk de afdelingen A, B en C. De meisjes zongen als eerste lied „Ere zij aan God de Vader" van de dirigent zelf. Vervolgens zon gen alle gezamenlijk nog 'n 3-tal liederen. Op vlotte wyze werd vervolgens een programma van zang. spel en soli afwisselend ten gehore gebracht, waarbij de diri gent er prima in is geslaagd alle koren aan hun trekken te laten komen. Opmerkelqk was de zuiverheid van de stemmen en het feit dat men steeds goed op toon bleef. as natuurlijk de kleinsten die geheel in hun spel en zang op gingen. Ook de meisjes in de B- groep wisten met hun ongekuns telde optreden de zaal voor zich te winnen. De C-groep bleek tech nisch het best uit de bus te komen; deze selectiegroep is binnenkort voor de radio te beluisteren. De AVRO heeft namelijk een aantal door hen gezongen liederen op de band opgenomen, die binnkort zul len word uitgezonden. Opmerkelqk is dat dit koor enkele liederen in zes talen zingt, namelijk Neder lands, Frans, Duits, Engels, Itali aans en Joods. Prima zongen de kleinsten „De kleine Jacobijn", warby een der peuters als diri gent optrad. De meisjes in de B- groep deden 't bijzonder leuk in het lied La Banda, waarbij één van hen eerst tekst en uitleg gaf van de betekenis van het lied. De heer G. Sampiemon sprak een slotwoord namens de ouders en bood de dirigent en de pianiste Ada van der Bent, die voor een uitstekende begeleiding had ge zorgd, geschenken aan. Ook de dames achter de coulissen werden daarby niet vergeten. LEIDEN. Deze week wordt in Leiden Zuid-West een aktie gevoerd, om de Ge- meenschap-Zuid-West Hulpverlenlngs- en Informatiedienst) zo goed mogelijk bekend te maken. Daartoe worden in de gehele wyk ruim zesduizend zogenaam de presentatie-kaarten huis aan huis be- Dat deze diensten-gemeenschap zich nu op zo grote schaal durft te presenteren, bewyst wel dat de organisatie goed op poten staat. Vanaf het eerste begin, april 1969, is al zeer veel hulp en infor matie geboden, waaronder vaak in drin gende gevallen. Het persooniyke initiatief van enkele mensen heeft zich in korte tqd geweldig uitgebreid, dank zij de enthousiaste steun en medewerking van velen. Subsidie voor speelzaal L'dorp LEIDERDORP De raad van de ge meente Leiderdorp heeft 16 februari besloten de Stichting Kinderspeelzaal Leiderdorp te subsidiëren. Hierdoor wordt het mogelijk om kin deren uit alle sociale milieus van 14 jaar deel te laten nemen aan de moge lijkheden, die deze speelzaal biedt. De Leiderdorpse speelzaal is iedere ochtend geopend. Deze speelzaal, die ruim 2 jaar geleden is opgericht, ver heugt zich in een steeds toenemende be langstelling. Er zijn thans 2 groepen van maximum 15 kinderen onder des kundige leiding. N. v. Schou wenberg voorlichter bij Academisch ziekenhuis LEIDEN. Op voordracht van het be stuur van het Academisch Ziekenhuis Leiden zal het college van curatoren van de Leidse Universiteit de heer N. P. van Schouwenburg tot voorlichtings functionaris van het ziekenhuis benoe men. De heer Van Schouwenburg is thans chef stad/binnenland van het dagblad Het Vaderland in Den Haag, waaraan hij aanvankelijk als redacteur onderwijs was verbonden. Hij zal zyn functie, op donderdag 16 april aanvaar- Het Academisch Ziekenhuis Leiden is, voor zover bekend, een van de eerste ziekenhuizen in Nederland, dat tot de aanstelling van een voorlichtingsfunctio naris overgaat. Het bestuur heeft hiertoe onder meer besloten op grond van de juist in de laatste tijd algemeen ge voelde behoefte aan een betere verstand houding tussen medische wereld - i.e. het ziekenhuis - enerzijds en het publiek en de publiciteitsmedia anderzijds. De voor lichtingsfunctionaris zal zich echter niet alleen met de externe, maar ook met de interne voorlichting belasten. Huur zou niet betaald zijn; kwitantie bewees tegendeel LEIDEN Een Marokkaanse gastar beider heeft een kort geding aangespan nen tegen de in Alphen wonende „Leidse" kamerverhuurder J. Stipdonk, die on langs in het nieuws kwam doordat het gasnet van zijn huis Steensehuur 7 werd afgekeurd, waardoor de veertig gastar beiders, die hierin wonen, voor allerlei problemen kwamen te staan. De Marokkaan, die nu een kort geding heeft aangespannen, heeft geëist, dat de heer Stipdonk hem de sleutel van zjjn huurkamer aan de Conjéstraat terug geeft op straffe van een dwangsom van 100.- per dag. De heer Stipdonk had eigenmachtig alle bezittingen van de Marokkaan buiten diens kamer gezet, omdat volgens hem de gastarbeider niet akkoord ging met een illegale huurver hoging van 50 procent. Voor de vice- president van de Haagse rechtbank bracht de heer Stipdonk naar voren, dat de Marokkaan de huur over januari niet had betaald en dat hij per 1 februari de kamer aan een Italiaan had verhuurd. De raadsvrouwe van de Marokkaan bracht daar tegen in. dat deze wel de gelijk zijn verplichtingen was nageko men. Als bewijsstuk overlegde zy een kwitantie van 300.- waaruit bleek dat haar cliënt op 1 november de kamer huur voor drie maanden vooruit had be taald. De huuradviescommissie heeft er op aangedrongen, dat de heer Stipdonk nu eens wordt aangepakt, zo voegde zij er aan toe. Uitspraak a.s. maandag. LEIDEN. Geboren: Freddy, zoon van Gehuwd: P. Bok en A. Goudsmid. T. H. R. van der Zeeuw en M. A. J. de Overleden: H. E. J. van der Meer; O. Vogel; Rocco, zoon van J. C. Luijnen- Londner; H. Wesseling; R. Slagter; A. burg en H. C. Kroeze; Willem, zoon van A. Visser; E. Boomsma; A. van den W. van den Oever en J. Boesaard; Mar- Broek; J. van Diest; M. van Klaveren: tina Anthonia, dochter van M. Ammer- P. Kraan; J. W. Valkhof; J. W. Metz; aal en C. Stravers; René, zoon van H. J. Cornel; H. Lantinga en W. R. van der van Wijngaarden en W. Put; Johanna, Meer. dochter van E. G. R. Beer en M. C. H. LEIDERDORP Geboren: Use E. J. Blansjaar; Edwin, zoon van A. P. Le- dr. van J. H. Nievaart en J. van Va- pelaar en E. C. J. Bavelaar; Jansje Ma- riek; Bas zn. van W. den Heeten en W. ria, dochter van C. Ravensbergen en E. N. van Leeuwen; Sigrid C. dr. van J. de Moo(j; Joachim Jacobus Dirk, zoon C. Beekhuis en G. Singeling; Pietro- van J. D. J. Tilanus en J. A. A. Tour- nella dr. van N. J. Oosterom en M. A. nier; Metta Petronella Atiriana, dochter Geerlof; Melissa H. S. dr. van G. den van P. van der Kwaak en M. Noteboom. Heeten en C. Ommen. LEIDEN De Leidse gemeente reinigingsdienst zet zoveel moge- lijk personeel en materieel in om de gladheid ook op de secondaire routes in Lelden te bestryden. De rydende zevenstrooi-eenheden, die vrywel dag en nacht rijden, zijn echter nog niet voldoende. Daar om gaan de gladheidsbestryders ook te voet de beijzelde en be sneeuwde straten op met de schop het zout en zand rond te strooien. LEIDEN Na opnieuw twee neder lagen te hebben geïncasseerd is de de gradatie van het studententeam LUSV eigenlijk al een vaststaand feit, gezien de stand onderaan de ranglyst. De stu denten bezetten de laatste plaats met nul punten uit 16 wedstrijden, terwijl de achterstand op de andere degradatie kandidaten, Molenwiek 2 en KVA, in middels is opgelopen tot resp. 6 punten. LUSV zal uit de nog resterende 6 wedstrijden 12 punten moeten halen om de plaats in de overgangsklasse te kunnen behouden, maar dit lijkt ons gezien de resultaten behaald in de afge lopen week een absolute onmogelijkheid. Uitspelend tegen het Amsterdamse Ar mada verloren de Leidse studenten met 31, terwijl de gisteravond gespeelde thuiswedstrijd tegen U.S. 2 na goed half uur in een duidelijk 03 nederlaag eindigde met de alleszeggende cijfers 6-15, 13-15 en 8-15. Ook voor het damesteam van Rijnsburg ziet de toekomst er na de nederlaag van afgelopen zaterdag (3—1 tegen Syrena) Junioren ASC-VNA 13; Lugdunum-Roodenburg 2 83; Rijnsb. Boys-ZIjC 111. Senioren Klasse TA: LDWS-Roodenburg 1 22; ASC-Lugdunum 1 43; Rijnsb. Boys- LFC 5—6; UVS 1-ZLC 1 9—1 Klasse 1B: Wernink 1-Koejaké 2 1—2; VNA 1-UVS 2 6—1; Durisol 1-B T 22; Koejaké 1-Lugdunum 2 52. Klasse 2A: Koejaké 3-Sanders 63;/ Unitas L. 2-Unitas L. 1 2—9; Wernink 2- RCL 1 1—18. STANDEN: IA: LDWS 12—24; UVS 13—20; Sleu tels 12—16; Rynsb. Boys 12—13; Roo- denburg 1 13—12; LFC 13—12: SVOW 1211; Lugdunum 1310; ZLC 13—7; ASC 13—3. 1B: VNA 12—23, Koejaké 1 11—19, Du risol 1 1215; B T 11—14, Koejaké 2 1212, Lugdunum 2 108, UVS 2 li ft, Roodenburg 2 11—5, Wernink 120. Junioren: LFC 11—21, Rijnsb. Boys 12 —12, Lugdunum 11—14, SVOW 10—13, ZLC 1110, VNA 1110, Roodenburg 1 117, ASC 124, Roodenburg 2 110. niet zo rooskleurig uit. De stand by de dames in overgangsklasse 9 ziet er on deraan ais volgt uit: 9. Rqnsburg 148; 10. SDO 15—S; 11. Valbovol 2 15—6 en 12. Radius/MVC 144. Cockey Stek est ee c.s. zullen uit de nog te spelen 8 wed stryden echt wat punten moeten verga ren om de degradatie te kunnen ont lopen. In overgangsklasse 12 Heten de Argos- reserves zich gisteravond lelijk verras sen door het bezoekende VDO. Wel won nen de Leidse dames de eerste set, maar de cijfers toonden toen al aan dat Ar- gos 2 beslist niet in topvorm speelde: 16-14. In de 2e set zakten Joke Klein geld c.s. ver terug: 7-15 voor VDO en hoewel onze stadgenotes zich in de vol gende twee wel iets wisten te herstellen, konden zij hun tegenstandsters beslist niet meer bedreigen. Tweemaal ging de setzege met 10-15 naar VDO. Bij de heren zorgde alleen Kangeroes 2 voor 'n overwinning, maar de 3—2 zege behaald op Tyfoon was beslist niet im ponerend. Zowel op het onderdeel tech niek als in de aanval speelden Kwestroo c.s. zeker een. klasse beter dan hun te genstanders, maar in de afwerking faalden de Leidenaars herhaaldeiyk. Met de cijfers 11-15, 15-7, 15-11, 15-17 en 17-15 trok Kangeroes 2 tenslotte toch nog aan het langste einde. WOENSDAG 18 FEBRUARI De Burcht: PPR-ledenvergade>ring, aan vang 20.00 uur. Ryksherbarium, Schelpenkade 6: Leden vergadering Kon. Ned. Mij. Tuinbouw en Plantkunde, aanvang 20.00 uur. Ons Centrum, Hooigracht: Filmavond NVBS over „Deutsche Bundesbahn. aanvang 20.00 uur. DONDERDAG 19 FEBRUARI Studentensociëteit Augustinus, Rapen burg 24: Dolle Mina's over hun akties, aanvang 20.15 uur. Studentensociëteit Hortus, Rapenburg 127: Dolle Mina'q over hun aikties, Gemeentehuis, Oegstgeest: Raadsverga dering, aanvang 7.30 uur. Elisabethziekenhuis: Jaarvergadering Peerke Donders, aanrvang 20.00 uur. Rynlandflat, Bachstraat 4: Forumavond over humanisme en politiek, aanvang 20.00 uur. Zoeterwoudseweg 88: Muziekavond Ned. ■r. van Huisvrouwen, aanvang 20.00 BURGEMEESTER DETMERS 0ETERWOUDE Burgemeester A. Detmers van Zoeterwoude eeft gisteravond op de jaarver- adering van de plaatselijke afde- ng van de LTB een aantal gemeen- lijke aangelegenheden aange- Derd. Zo gaf hij een opsomming an de bestaande bestemmings- lannen in de gemeente, waar in itaal nog ruimte is voor 1000 wo- ingen. Hiermee lijkt voorlopig een ïaximum bereikt. „De burgerij eeft er groot belang bij, dat er 'et de agrarische gronden zo zui- ig mogelijk wordt omgesprongen" 'dus burgemeester Detmers. De burgemeester herinnerde zijn gehoor er verder aan, dat volgens het z.g. plan Mansholt i« de komende jaren onge veer vijf miljoen boeren in de EEG het veld zullen moeten ruimen. Dit plan heeft al zeer vele, soms heftige, reacties opgewekt. In de na-oorlogse jaren is echter eenzelfde aantal agrariërs geruis loos verdwenen. Doordat veel grond no dig is voor woningbouw, wegen en re creatie zal dit proces zich voortzetten, zei de heer Detmers. Verder sprekend over de planologische toekomst van Zoeterwoude vertelde de burgemeester, dat de gemeente direct te maken zal krijgen met verschillende we genplannen. „We zullen daaraan nog veel grond kwytraken. De aanleg van ryksweg 11 is zeer urgent. Het gemeentebestuur laat geen middel ombeproefd om het tracé hiervan ten zuiden van de Sint Janskerk te krijgen. Hy riep een ieder op om hieraan zoveel mogeiyk ateun te verliezen. Provinciale Staten hebben zich uitgespronken voor een tracé ten noor den van de kerk. „Rijkswaterstaat zegt hierover, dat het technisch niet uitmaakt, dan moet toch een plaatselijke gemeenschap een goede keus kunnen maken". Het „vollopen" van de rijksweg 4 heeft bij Rijkswater staat denkbeelden opgeroepen die een schrikbeeld vormen voor het gemeente bestuur, aldus de burgemeester. Moge lijk kan de aanleg van de Verlengde Kruithuisweg hier soelaas bieden. Met omlegging van de provinciale weg Zoe- termeer-Leiden zal hopelijk in 197S een begin worden gemaakt. De grondverwerving neemt een aanvang. Ook in de aanleg van de Burgemeester Smeetsweg komt tekening nu volgende week de brug over de Noordbuur'tse- vaart zal worden aanbesteed. Voor de reconstructie van de Weipoortseweg is het plan herzien waarbij het karakter VECHTEN OM TRACé VAN RIJKSWEG 11 BIJ ST. JAN De industrialisatie, die van grote bete kenis gaat worden in de gemeente is zeker ook van belang van hen voor wie in de toekomst in de landbouw geen emplooi is. werd besloten dat ook van L.T.B. zijde aktie zal worden gevoerd om er naar te streven dat het maken van een on- gelqkvloerse kruising met de nieuw aan te leggen provinciale omleidingsweg ten behoeve van het Westeinde niet naar een later tijdstip wordt verschoven. Voorzitter Jac. Paardekooper zei in z'n openingswoord op de jaarvergadering, dat er een belangrijke taak is wegge legd voor de organisaties bq de voor gestelde sanering van de landbouw. Dit zal op een sociaal verantwoorde wqze dienen te geschieden met inschakeling van het O en S fonds. Natuurlijk kwa men ook de overschotten in de landbouw aan de orde. De begroting werd goedgekeurd op een totaal aan uitgaven van 2535,-. Het te stichten parochiële fonds voor ontwik kelingshulp, via de, by voorkeur eigen, startkapitaal van 250.-. Men over- krqgt van de L.T.B. een Zoeterwoude heeft sinds enkele jaren geen noodslachtplaats meer, dit slachten geschiedt in Leiden". Deze gemeente heeft echter te kennen gegeven, het contract hieromtrent te willen beëindigen. Daar om is het bestuur van de L.T.B. met het Zoeterwouds gemeentèbestuur rond de tafel gaan zitten om te trachten ter plaatse weer een noodslachtplaats in te richten. Temeer daar ^ïen met de hui dige regeling weinig gelukkig is. Het L.T.B.-bestuur vroeg de vergadering hem te machtigen de besprekingen voort te zetten. Dit geschiedde, maar niet na dat het voorbehoud was gemaakt dat de leden nader geïnformeerd wilden worden over de kosten voor hen zodra hier meer over bekend is. Bij de bestuursverkiezing werden de he ren Jac. Paardekoopre en C. Onderwater bq acclamatie herkozen. Stadsgehoorzaal: Modeshow Margriet. aanvang 14.15, 19 en 21.30 uur. Kaart verkoop van 10-13 uur aan de kassa en een half uur voor de aanvang van iedere show. Petruszaaltjc, Lammenschansweg: Le zing van dr. J. H. Loetnen, aanvang 20.00 uur. VRIJDAG 20 FEBRUARI Stadsgehoorzaal: Modeshow Margriet, aanvang 14.15, 19 en 21.30 uur. LAK, Rapenburg 73: Opening expositie Joop Goeting. aanvang 20.00 uur. Het wapen van Voorschoten: Opening kleindierenexpositle door burgemees ter L. de Kool, aanvang 20.00 uur. Stadsgehoorzaal: WD-vergadering, aan vang 20.00 uur. ZATERDAG 21 FEBRUARI Stadsgehoorzaal: Uitvoering Brunhilde, aanvang 20.00 uur. Microtheater Imperium, Veotestraat: Chr. Toneelgroep Imperium speelt „The public eye" en „De Schat", aan vang 20.00 uur. Schouwburg: Litteris Sacrum speelt „Alles voor de tuin van Edward Al- bee", aanvang 20.00 uur. Leython, Levendaal: Drugcongres, aan vang 14.00 uur.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3