Ste£cid<se(Soii#a/tit antenne Pierre Janssen Mantovani voegt 31ste gouden plaat aan collectie toe Engels- Nederlandse scholieren quiz niet op Grand Gala mensen wat een. mensen De film van vanavond Abba Eban in „Persoonlijk'' WOENSDAG IS FEBRUARI 1970 Complicaties op komst \TOOR politicologen zijn er hoogtij- dagen op komst. Of de statenverkie zingen volgende maand de politieke aard verschuivingen teweeg zullen brengen welke sommige steekproeven voorspel len, moet worden afgewacht. Maar het zou een compleet wonder zijn, wanneer de percentages waarin de partijen hun aanhang uitgedrukt zien, geen flinke wij zigingen ondergaan. Waarbij dan nog komt, dat er nieuwe partijen en nieuwe lijstcombinaties aan het firmament zijn verschenen. Er is dus werk aan de win kel voor echte en halve wetenschaps mensen die in de tweede helft van maart kunnen gaan proberen achter getallen de politieke gevoelens van de Nederlandse burger te ontdekken. Minder dan ooit zal men erin slagen volgende maand de kiezer naar de stem bus te roepen om in de eerste plaats zijn mening kenbaar te maken over de ge wenste richting van het provinciaal be stuur. Behoudens enkele plaatselijke ru zies over de volgorde op de kandidaten lijst komt het woord „provincie" nauwe lijks in het spel voor. De Staten-Kamerverkiezingen van 1971; ze zijn daarvoor meer geschikt als de ge meenteraadsverkiezingen over enkele maanden, omdat dan plaatselijke toestan den het trekken van vergelijkingen en 'n prognose inzake de visie op de nationale politiek moeilijk maken. Vraagteken MAAR voor de politicologen is er niet alleen druk werk aan de winkel, er zijn ook complicaties op komst. Wanneer zij straks de naakte cijfers op tafel heb ben liggen, zal het niet meevallen hieruit een betrouwbaar beeld te distilleren in zake de bewegingen onder het kiezers- Men zal wel, met behulp van steek proeven, kunnen proberen na te gaan wat er precies in het kiespatroon van de bur gers veranderd is, maar zolang zo'n steekproef niet op grote schaal wordt ge houden, blijft de betrouwbaarheid ervan een vraagteken. Om te beginnen vormen de samenwer kende lijsten, zoals het gezamenlijke op treden van de christelijke partijen in kele provincies en de P.A.K.-combinatie elders een flinke complicatie. Men kan natuurlijk vroegere cijfers bij elkaar op tellen en ze dan vergelijken met het re sultaat van de actuele samenwerkings- lijst, maar de vraag is, of men dan de doorstromingsfactor zelfs bij benadering op zijn juiste waarde kan schatten. In de tweede plaats is de nieuwe lich ting kiezers jonge mensen die ditmaal voor het eerst gaan stemmen niet aanzienlijk; omdat algemeen verwacht wordt dat jongeren weinig geneigd zijn volgens „familietradities" te gaan stem men, kunnen zij in belangrijke mate bij dragen tot wijziging van het patroon; te gelijkertijd wordt het dan evenwel moeilijker om na te gaan, in hoeverre oudere kiezers van politieke opinie v« derd zijn. Verdeeld £N dan komt, als een soort van ham vraag, ook nog aan de orde de veel soortige onzekerheid waaraan de meeste traditionele partijen lijden. Bij de chris ten-democratische partijen zijn er naast de radicale groepen ook aanhangers die de richting waarin hun partij koerst al veel te links vinden; bij de Partij vai Arbeid maken fervente tegenstanders Nieuw Links, sceptici ten aanzien va PAK en socialisten die meer naar rechts willen dan Vondeling en Den Uyl lief is, het moeilijk om uit te maken, waarheen ze uitwijken als. besloten wordt niet de PvdA hun stem te geven. Zelfs de WD schept complicaties, terwijl de toenemen de verdeeldheid van uiterst rechts ook al een probleem kan vormen voor de juiste analyse. Daarom kunnen de Staten-verkiezingen wel eens een „generale" worden welke zelfs bij benadering niet duidelijk maakt, hoe de echte voorstelling in 1971 zal uit vallen. Bovendien zijn tegen die tijd waarschijnlijk enkele onbekende factoren uit het spel: de onzekerheid in de AR, de kleur van het KVP-program, de omvang van de crisis die in de Partij van de Ar beid dreigt. Voor de politicologen is er eerder werk aan de winkel; maar wat hun conclusie op korte termijn betreft, moet de natie zich maar voornemen het hoofd koel te houden. In dit stadium immers is elk beeld niet meer dan een voorlopige schets. Vóórontwerp-Veringa CONFORM zijn beloften heeft minister Veringa, ondanks de uitvoerige kri tiek op de nota bestuurshervorming bij het wetenschappelijk onderwijs, binnen betrekkelijk korte tijd een voorontwerp- wet inzake deze hervorming gepro duceerd. De heer Veringa heeft ver schillende instanties gevraagd hem op korte termijn hun mening te geven over zijn voorstel; hij wil namelijk de datum van 1 september a.s. nog halen. Dat kan een hele toer worden; de vraag is niet alleen of de om advies ge vraagde organen spoed maken, maar ook of de Staten Generaal de gewenste medewerking zullen geven. Niet uitge sloten is, dat 't in de volksvertegenwoor diging niet zo vlot gaat lopen als de mi nister wenst; bijvoorbeeld doordat een deel van de universitaire wereld gaat proberen een soort van filibuster-actie op gang te brengen. Naar ons gevoel verdient de wet-Ve- ringa toch dit jaar het Staatsblad te be reiken. In de eerste plaats omdat de wet inderdaad mikt op democratisering èn doelmatigheid; de laatste kwaliteit is meer nodig dan in universitaire discus sies het laatste jaar dikwijls is toegege ven. In de 2e plaats is er op korte ter mijn een wettelijk geregelde bestuurs hervorming nodig, om de rust te berei ken die het wetenschappelijk onderwijs zelf nodig heeft en die ook gewenst is voor wat de aansluiting van het voorbe reidend onderwijs betreft. Dat de democratiseringsvoorstellen van minister Veringa onder het peil blijven dat de meest activistische studen ten begeren, verbloemen we niet; dat de minister bij het bepalen van die ruimte ongelijk heeft, moet evenwel be wezen worden. Dat minister Veringa daarnaast veel aandacht besteedt aan de bestuurbaarheid van onze universi teiten en hogescholen, valt alleen maar toe te juichen. Dit blijft noodzakelijk bin nen welke redelijke maatschappelijke herstructurering dan ook. Bovendien laat de heer Veringa via zijn experimenteerartikel ook hier ruim te voor verdere ontwikkelingen- Wel licht komt onze samenleving eerlang tot de conclusie, dat wat meer ruimte nog best gebruikt kan worden. Dat kan dan via wetswijzigingen op het juiste ogen blik geregeld worden. Nu is het belangrijkste wat vandaag aan de dag nodig is; in grote lijnen komt het voorontwerp aan die eis tegemoet. Pluriforme PvdA VANZELFSPREKEND verkeert de PvdA-leiding niet in paniek, nu onte vreden socialisten in principe besloten hebben tot oprichting van een nieuwe partij. Zolang niet vaststaat dat er veel ontevreden socialisten zullen toetreden tot de Democratische Socialisten '70, is er voor de heer Vondeling c.s. wel reden om bedroefd te zijn, maar niet om zich ernstige zorgen te maken. Bedroefd is de heer Vondeling wel; laat hij nu gedacht hebben dat de PvdA voldoende pluriform was om ook de mensen die ontevreden zijn, onder het ene dak te kunnen houden. Wij dachten dat het bezwaar van de ontevredenen juist betrekking had op de al te royale manier waarop de Partij van de Arbeid tegenwoordig haar pluri formiteit belijdt: via het PAK wordt er politieke verwantschap geconstrueerd met PSP, PPR, D '66, ontevreden Anti- Revolutionairen etc., een en ander al naar gelang de bereidwilligheid van anderen om een uitgestoken hand te pakken. Zo ruim zit de PvdA in het pak van haar pluriformiteit, dat de politieke betekenis ervan onduidelijk wordt. Be halve dan de strekking dat alles heil zaam is, mits het maar leidt tot isole ment van de KVP, liefst zo dat die partij alleen nog bij de WD kan uit huilen. We kunnen ons voorstellen dat ook sommige socialisten dit te negatief is. En te riskant. Per slot van rekening was ook bij de KVP een te ruime pu blieke pluriformiteit de zwakke steen. Mantovani, de i Er waren nagenoeg alleen vaste rubrie ken gisteravond. Vanavond in Nieuws poort bracht, behalve PvdA-versplinte- ring en een gesprek met de jonge mi nister Nelissen, in haar serie mini-por tretten Hans (D '66) van Mierlo. Het eerste In de portrettenreeks dat tegen- Van Mierlo (en daarmee zijn partij) kwam er onvoordelig op te staan. Hij had misschien zijn dag niet toen de film werd opgenomen, maar hij toonde zich weinig slagvaardig, gaf vrijwel geen re gelrechte antwoorden op de hem gestel de vragen en leek nauwelijks geïnteres seerd in diepgang-in-politicis. Hoe be reikte de man zijn politieke succes, vraag je je dan af. Duys' Vuist liet een aantal onderwerp- Jes sudderen tot een geheel dat vol maakt „onverplicht" was. Mensen die voor de KRO (Frost en De Wrekers!) kozen hebben niets gemist. Hetzelfde geldt eigenlijk voor Televizier. Voor wat deze rubriek betreft willen wc overigens een vraagteken zetten bij de wijze waarmee herdacht werd dat een kwart eeuw geleden Dresden werd verwoest. Zulks niet omdat Johan v. d. Minne (weet hij veel!) Dresden een „parel der gotiek" noemde. Maar wel omdat de herdenking vrijwel bestond uit een DDR-propagandafilm, waarin van de Russen niets dan goeds werd verteld. Wij hadden wel eens willen weten of dat bombardement toen inderdaad op dringend verzoek van de Russen werd uitgevoerd en welke strategische doel einden aan dat verzoek ten grondslag hebben gelegen. Overigens: het NOS-journaal berichtte beknopt over de ontvangst door het Haagse gemeentebestuur van de Shoc king Blue, de Haagse popgroep, die in Amerika de eerste plaats op de hitlijst haalde. Belangrijk nieuws? ïn elk geval leuk nieuws en niet minder onbelangrijk dan alle onderwerpen die we in de „Vuist" zagen en vrijwel alle onder werpen van Televizier. Een „misser" dus van de AVRO die twee rubrieken beschikbaar had om actueel te zijn in het lichte genre. Vg. Op voorstel van het genootschap Neder- land-Engeland zullen BBC-en NCRV- tv, in 't kader van het vijftigjarig jubi leum van het genootschap, een twee- landenquiz produceren voor leerlingen van middelbare scholen onder de titel „Trans World Top Team". Aan deze quiz nemen drie Engelse en drie Neder landse teams deel, ieder bestaande uit twee meisjes en twee jongens in de leeftijd van 16 tot en met 18 jaar. In voorgaande jaren heeft Engeland gespeeld tegen Australië, Duitsland en Canada. Het genootschap Nederland- Engeland organiseert de komende maanden een aantal voorronden om tot een selectie te komen voor de tele visie-uitzendingen. Hieraan nemen scho len deel uit plaatsen waar een afdeling is gevestigd van het genootschap, te weten: Pool A: Alkmaar, Amsterdam, Hilver sum; pool B: Rotterdam, Den Haag, Haarlem; pool C: Utrecht, Eindho ven, Tilburg; pool D; Deventer, Arn hem, Groningen. van iedere pool komt in de finale, die op 25 april in Den Haag wordt gespeeld. De drie hoogstgeklasseerde teams worden afgevaardigd naar de „Trans World Top Team"-wedstrijden, waarvan de eerste vijf in Engeland en de volgende vijf, waaronder de finale, in Nederland worden opgenomen. De ze opnamen, waarbij zowel in Enge land als in Nederland voor de deelne mers een groot aantal excursies op het programma staat, nemen ruim drie weken in beslag. Tijdens de quiz is Engels de voertaal. De eerste uitzen ding wordt door de NCRV waar schijnlijk 17 augustus op het scherm AMSTERDAM (ANP) Pierre Jans sen, die op het tiende in Amsterdam te houden Grand Gala' du Disque op 27 februari de Edisons zou uitreiken, heeft om privé-redenen verzocht hem van deze verplichting te ontsaan. De organisatoren van het Grand Gala be treuren dit zeer, maar begrijpen de motieven van de heer Janssen. Mies Bouwman en Willem Duys, die het Grand Gala presenteren, zullen nu de taak van Pierre Janssen Maestro even in Nederland AMSTERDAM Anmnizio Paolo Mantovani (van de ruisen de violen en de eeuwig zingende bosseneffeoten, jazeker)heeft toch noig kans gezien om in Nederland de gouden plaat af te haJlen die Phonogram geruime tijd geleden voor hem heeft laten persen. Het was zijn eenender tigste en men kon dus in alle redelijkheid niet van hem ver wachten dat hij er spontaan rode oortjes van zou krijgen. De mees ter krijgt zulke presentjes zoals een ander punten bij de koffie. Effe een plaat eruit persen en het is weer zover. Als dat zo doorgaat, zal hij naar een groter huis moeten omzien, want de wanden van zijn Londens pand hangen nu al berstens vod niet smuk. Plaats van handeling was gistermid dag de Amstelveense pseudo molen „De Dikkert", waar een behulpzame ziel een levensgrote foto van Manto vani aan de wand had geprikt, zodat de aanwezigen alvast konden wennen aan zijn weke, vlezige trekken. Te vens werd een levensbeschrijving uit gereikt, waaruit men kon leren, dat de meester enige generaties terug on- Filmportret van Sir Alf Ramsey NCRV geeeft in „Attentie voor sport" een portret van Sir Alf Ramsey, de coach van het Engelse nationale voet balelftal. Na ruim tien jaar te hebben gevoetbald (o.m. bij Southampton en Tottenham Hotspur en zelfs enkele wed strijden in het Engelse elftal) werd Ramsey manager van Ipswich Town, een ploeg die hij van de derde divisie naar de hoogste plaats in de eerste di visie leidde. Hij werd als opvolger van Walter Winterbottom niet lang daarna coach van het Engelse nationale voet balelftal, dat hij in 1966 naar de wereld titel voerde, die over enkele maanden in Mexico moet worden verdedigd. On danks dit succes bleef hij even onbewo gen en weinig mededeelzaam als al tijd. Zoveel woorden als hij in deze film achter elkaar spreekt, heeft waar schijnlijk nog nooit iemand van hem in het openbaar gehoord. Dit filmpor tret in kleur werd gemaakt door Adrian Metcalfe. NCRV Ned. II 21.25 uur. verhoeds en viool te pakken kreeg, waarop hij negen maanden later reeds een concert speelde. Hoe hij dat lap te, onthult de biografie ook: vader Mantovani had onder Mascagni en Tos- canini gestreken en was prompt door de koning van Portugal tot ridder ge slagen. Kun je nagaan, hoe lang gele den dat is geweest. De vader op zijn beurt liet zich toen ook niet meer ken nen en gaf zijn bijna 200 jaar oude viool aan zijn zoon. Deze viool zal dus nu om en nabij de 300 jaar zijn. Wat moet men nog verder van Manto vani weten om zijn entree in de molen straks naar waarde te kunnen schat ten? Dat hij als solist het vioolconcert van Saent Saens heeft gespeeld kan als binnenkomertje nooit kwaad. Mis schien is het ook niet gek als terloops geïnformeerd wordt naar het Tipica orkest, waarmee hij in de dertiger'ja- ren triomfen vierde in Londen. Zijn biograaf waarschuwt, dat het hier gaat om de vroege dertiger jaren, maar wat dondert dat? Het kan ons niet vroeg genoeg zijn. Ook worden de ster ren met name genoemd, die Mantova ni met zijn orkest heeft begeleid. Dat zijn dan Leslie Henson, Stanley Lupi- no, Sally Gray, Pat Kirkwood, Matry Martin en vele anderen. Op zo'n kritiek moment ga je toch wel erg verlangen naar de vele anderen. Het wachten is nu alleen nog op Man tovani zelf. De meester heeft zich tus sen Londen en Schiphol door enkele courante sneeuwstormen geworsteld en arriveert derhalve met een half uur vertraging op het schema, dat de kok met het oog op de groentensoep, het pasteitje heeft aangehouden. Sorry, maar de meester zal het nu met lau we soep moeten doen, want de Neder landse horeca is wel goed maar niet gek. De meester slikt deze bittere pil manmoedig weg en probeert moeite loos een glimlach van smeltwater, dat keurig -kleurt bij zijn langspeelplaten. Als hij even later stralend dankt, blijkt hij te beschikken over een ijle stem, die met name de verzamelaars van zijn langspeelplaten in ernstige ver warring brengt. Van een dirigent van een volbezet orkest had men inder daad meer mogen verwachten. Manto vani wenst van zijn hart geen moord kuil te maken. „Ik hou van een klas sieke aanpak", bekent hij, „en de mu ziek die mij het liefste is, hangt zo'n beetje tussen alle stijlen in. Niet ex treem, niet ouderwets. U begrijpt mij wel". Dat valt- mee. Er is opeens een hoop begrip. „Amerika", zegt Mantovani, „is vooir mij een fantastische markt. Ik wil u alleen maar vertellen, dat ik dit jaar zestig concerten in zestig Amerikaan se steden geef". Ook voor de jeugd? vraagt iemand. Dat is een zuigertje. Dat is duidelijk. „Wij spelen bijzonder veel op universiteiten", bekent Manto vani blijmoedig. „Ze luisteren dag in dag uit naar hun eigen popmuziek en als ik dan kom, is het weer wat anders. Een soort verfrissing. Kan hij nog wat duidelijker worden over de popmuziek? Nou reken maar. „Popmuziek is vooral lyrisch. De woorden zijn tegenwoordig belangrij ker dan de muziek. Dat was in mijn tijd andei's. Ik ben er aan gewend dat de melodie voorop staat. Daarom zijn de meeste popsongs ook niet geschikt voor mijn orkest. Maar het gaat op en neer, je hoort alleen maar de basak- koorden. De heren zullen het me hoop ik niet kwalijk nemen, dat ik een per fectionist, ik bind mij niet vast aan 'n bepaalde stijl, maar het moet wel de moeite waard zijn". De zuiger is toch nog niet gerust: houdt de jeugd echt van uw muziek, meneer Mantovani? De meester bloost. „Het spijt me ontzettend", zegt hij, „maar ze zijn er gek op". Houdt hij zelf van popmuziek? Hij glimlacht. „Niet van de Beatles", zegt hij, „zolang ze bezig waren de muziek te vernieuwen, kon ik hen nog wel ap preciëren, maar ze zijn inmiddels al hoog en breed achterhaald. Ik prefe reer de Moody Blues. Dat zijn tenmin ste echte muzikanten. Kan hij nog zeggen hoe oud hij is? Vraagje van een man, bij wie kenne lijk het pasteitje verkeerd gevallen is. „Dat is een groot geheim, zegt de meester, dat bewaar ik voor mijzelf". Bent u dan zo oud? wordt er geroepen. „Ja", zegt Mantovani glimlachend. Bij leven en welzijn zal hij in april 60 jaar worden. LEO THUR1NG NEDERLAND I NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Scala RKK: 19.30 uur: Kenmerk NOS: 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Pol. uitz. PPR 20.30 uur: Socutera NEDERLAND I NOS-NOT: 10.45 uur: John Buil 11.10 uur: Biologie 11.35 uur: Mensen van deze tijd 14.25 uur: Ruimte in het verkeer 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal TROS: 19.04 uur: De wereld waarin wij leven 19.31 uur: De getrouwde vrij gezel 20.00 uur: Journaal 20.35 uur: Het grote carnaval film 22.20 uur: Persoonlijk 22.45 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur. Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal NCRV: 19.04 uur: Scheepsjongens van Bontekoe 20.20 uur: .Trostoto 20.40 uur: De dief van Washington 21.30 uur: Op de man af 21.45 uur: Jodeldebodel, skiprogram 22.30 uur: Journaal TELEAC: 22.35 uur: 'Ruimtelijke ordening 22.40 uur: Bij leven en welzijn NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 19.13 uur: 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: La Strada, ballet 21.25 uur: Attentie .voor sport 22.10 uur: Vasten, ds. v. d. Bosch 22.15 uur: Journaal TELEAC: 22.20 uur: Vamos a ver, les 5 23.00 uur: Studeren, biochemie 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Scala 19.30 uur: Van gewest tot gewest 20.00 uur: Journaal VPRO: 20.20 uur: Libido, Poolse tekenfilm 20.35 uur: Film en werkelijkheid 21.30 uur: Krapp's last tape, eenakter IKOR: 22.20 uur: James Baldwin a Uppsala !2.50 u Journaal Sir Alf Ramsey, ditmaal spraakzame bui. Film „La Strada" in balletvorm Vanavond zendt de NCRV het bal let „La Strada" uit. Dit ballet is van Mario Pistoni naar de bekende film van Frederico Fellini en muziek van Ni co Roda. De grote lijnen uit deze film zijn duidelijk te volgen. Het verhaal van „La Strada" handelt over de rond trekkende krachtpatser Zampano, die op zoek is naar een geschikte vrouw en toevallig in aanraking komt met Gel- somina. Hij haalt dit meisje bij haar moeder vandaan en neemt haar met zich mee. Gelsomina is echter niet ge steld op de ruwe behandeling van Zam pano en besluit hem te verlaten. Zij komt dan in kontakt met een koorddan ser. Zampano raakt echter zowel door de houding als door de woorden van de ze man door het dolle heen en slaat er flink op los. Na een hevig gevecht wordt Zampano gearresteerd. Het cir cus, waaraan de koorddanser is ver bonden, verlaat de stad. Gelsomina wei gert met de koorddanser mee te gaan. Zij wil wachten tot haar man uit de ge vangenis komt. Als Zampano weer vrij is trekt hij met Gelsomina verder. On derweg ontmoeten zij opnieuw de koord danser. Ditmaal eindigt die ontmoeting in een drama voor alle betrokkenen. Aan deze produktie werken onder meer mee het corps du ballet van de Scala te Milaan en het symphonieor- kest van de Italiaanse televisie onder leiding van Armando Gatto. NCRV Ned. II. 20.20 uur. „The big carnaval" uit 1951 of, zoals de film in Enge land heette „Ace in the hole", is een felle aanklacht te gen de sensatie- journalistiek. De verslaggever Char les Tatum (Kirk Douglas) ziet in een op het eerste gezicht onbelang rijk nieuwtje spelonk geraakt en men is druk doen de hem uit zijn netelige positie te bevrijden stof voor een geweldig verhaal. Hij weet het reddingswerk ten behoeve van zijn serie repor tages zolang op te houden, dat de man tenslotte door uitputting sterft. Billy Wilder, die voor hij zich louter met komedies ophield, nog een paar zeer realistische films maakte onder meer „The lost weekend" met Ray Milland en James M Cains „Double indemnity" met Fred McMurray toont en passant de sensatiezucht van de Amerikaan in schrille beelden als de nieuwsgierigen in groten getale naar de plaats des onheils drommen en er een soort kermisterrein van maken. De nu bijna twintig jaar oud- film is Scene uit „The big c om zijn thema en de uitwerking ervan nog steeds boeiend, ook al doet hij hier en daar wat verouderd aan. Naast Kirk Douglas in een sterke rol, kunnen we nog Jan Sterling opmerken, de weduwe van de acteur Paul Douglas, geen familie van Kirk. Ned. I, 20.35 t In het televisieprogramma „Persoon lijk" van de N.O.S. zullen de journalis ten Renate Rubinstein, W. L. Brugsma en mr. H. W. Sandberg een gesprek hebben met de Israëlische minister van buitenlandse zaken, Abba Eban. De produktie van het programma is in handen van mr. A. C. A. Dake. Regie: Vincent Monnikendam. NOS Ned. I 22.20 uur. VAMOS A VER Aangezien een aantal cursisten van de Spaanse cursus „Vamos A Ver" de begeleiding bij deze cursus door enige vertraging niet op tijd in huis kon hebben, zal les 5 van deze cursus her haald worden op zaterdag 21 februari om 9.20—10.00 uur en eveneens op woensdag 25 februari 22.2023.00 uur. Alle lessen zullen hierdoor een week later uitgezonden worden. Er zijn in middels 25.000 aanmeldingen. „Wunder" in W est-Duitsland De 24-jarige Duitse zangeres Ka tja Eb- stein zal West-Duitsland vertegenwoor digen op het Eurovisie-Songfestival, dat op 21 maart in Amsterdam wordt ge houden. Uit vijftig ingezonden liedjes werd het liedje „Wunder gibt es immer wieder" gekozen, geschreven door Günther Lose en op muziek gezet door Christian HILVERSUM I 18.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten. Politieke Partij: 18.20 Uitzending van de Pacifistisch Sosiallstlsche Partij. VARA: 18.30 Stereo: Klink Klaar zonder nonsens. 19.30 Nieuws. 19.35 Buitenlands Weekoverzicht. 19.45 Stereo: Licht vocaal en instrumentaal ensemble met zangsolist. 20.10 Nederlandse cabaretliedjes. 20.25 Plaats gevonden: geva- 22.00 Letter-Grepen: literair programma. 22.30 Nieuws. 22.38 Mededelingen. 22.43 ibriek. 18.30 Nieuws. 18.41 Actuali teiten. NOS: 19.00 Openbaar kunstbezit. 19.1C Morele herbewapening: Ki kracht, reportage. 19.35 Geen onderdaan maar burger: een reeks uitzendingen c de staatkundige vorming van de Neder slechtzienden. 20.00 Stereo: Avondconc oude en moderne muziek (opn). In pauze: ongeveer 20.45 Fermate, een luchtig pauzeprogramma. 22.00 Weer 'ns wat anders: licht muziekprogramma. 22.30 Nieuws. Lekenmoraal en filosofie. Taalwenken. 19.00 Nieuws, weerbericht actualiteiten. 19.40 Radioscoop. 20.00 Klan beeld. 21.30 Klassieke muziek. 22.00 Nieuv muziek. (23.00 Nieuws). 23.40 Nieuv 7.20 Stereo: Lichte grammofoc Mlddagdienst. NOS: 1 dern platteland. 12.35 uur Sportrevue. 13.01 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 Stereo: '1 Muzikantenuur: I. Pianorecital: oude, klassieke en moderne muziek; II. Bariton er piano: moderne liederen; III. Slagwerk c Untouchables Voor de zieken. 16.00 Nieuw9. 10.03 Van r tot vijf, een radioprogramma in een note- dop. 17.00 Tussen 10 plus en 20 min: lichte grammofoonmuzlek voor de tieners. 17.30 'O' een rondje radio. 17.55 Mededelingen. HILVERSUM H KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Badinerie: klassieke en moderne muziek (gr). (7-30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging; 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnas tiek voor de huisvrouw). NOS: 10.00 Wat heeft dat kindT, pedagogische lezing. 10.20 Stereo: muziek uit de Barok (opn). KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast, geva rieerd programma. (12.26 Mededelingen t.b.v. I treden. (16.00- 16,02 koffie. (11.00 Nieuws). NOS: 12.00 Nieuws. 12.03 Pop-sllck. KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 gaatje: licht Nieuws). 16.00 Nieuws. 16.03 lORRrrr....: popmagazine. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualitei ten. 17.07-18.00 Draaijijofdraaiik: verzoekpla- tenprogramma. (12.40-12.48 Weerbericht, mededelingen en SOS-berlchten voor de schippers). 12.55 Bui tenlands persoverzicht. 13.00 Nieuws, weer bericht, beursberichten en dagklapper. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. (15.00-15.03 Nieuws). 15.30 Ausementsmuziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Lichte muziek. 16.15 Programma voor oudere luisteraars. 170.0 Nieuws, weerbericht en mededelingen. 17.15 Jazzmuziek.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2