Zesdeklassers Voorschotense Jozefschool: BURGEMEESTER KOMT U EENS MET BLOTE VOETEN IN DE GYMZAAL YYD afd. Leiden heeft prioriteiten lijst samengesteld Research is een zaak van wetenschappers niet van politici KRITIEK RAAD OP LEIDERDORPSE SUBSIDIEBELEID Spelregelavonden van CO VS blijken succes Burgemeester installeerde opper' J. H. van Ampting 55 BURGERLIJKE STAND rSDAG 17'FEBRUARI 1970 DE LEIDSE COURANT DEN De afdeling Leiden van de WD heeft voor de komende raadsperiode 74) een prioriteitenlijst samengesteld. Op de lijst, die op de ledenvergadering vrjjdag a.s. in de Stadsgehoorzaal wordt vastgesteld, staat als punt 1: vordering en behoud van een zodanige bestuursvorm voor Leiden, dat daarbij jgialiteit en een continuïteit overeenkomstig de volgens democratische spel ls tot stand gekomen verkiezingsuitslagen is gewaarborgd, hetgeen enerzijds jrdert een redelijke mate van gemeentelijk zelfbestuur en anderzijds >ning houdt met de relatieve positie van Lelden ten opzichte van inciaal- en landelijk bestuur." Punt 3 van de prioriteitenlijst luidt: „Ver- van de gemeentelijke financiële armslag door het inschakelen van alle wettelijk beschikbare mogelijkheden gepaard aan een streven naar een ende gemeentebegroting." aadslidL. Zitman itbreekt op indidatenlijst twee algamene prioriteiten worden - gepreciseerd in 7 punten, die als ft luiden: Verbetering van de huisvesting door Bnelde krotopruiming, gevarieerde uwbouw en een krachtige doorstro- gsbevordering. Uitbreiding van faciliteiten voor de wikkeling van kinderen met weinig nulerende omgevingen. Jestrijding milieuverontreinigingen in om Leiden. Bouw parkeergarages rondom het trum en verdere verbetering van de gangs- en doorvoerwegen. )pstelling van 'n economisch perspec- voor Leiden en uitstippeling van beleid met het oog daarop. Inschakeling van universitair poten- •1 bij gemeentelijke problemen zoals punt 3, 4 en 5. Doorlopende aandacht voor efficiency, gankelijkheid en openheid van de ge- entelijke instanties en bestuurslicha- Bevordering stelijke samenwerking waar nodig ichtbaar. de ledenvergadering van vrijdag rden door het bestuur de navolgende rsonen kandidaat gesteld voor de eidse jmmunisten srwerpen het AK IDEN „De Leidse communisten werpen het Progressief Akkoord", i» lezen in een verkiezingsfolder van de N afd. Leiden, dat een dezer dagen -huis in Leiden wordt verspreid waarin een openbare verkiezingsver- lering op donderdag 12 maart in de rcht wordt aangekondigd, waar pertjj- ituurslid J. Wolff zal «preken. .g&en van verwerping wordt gegeven het Hoofdstuk „Het PAK is geen link eenheid" en luidt als volgt: Leidse communisten doen niet mee een eenheid die louter berust op ge- nkel om persoonlijke belangen in de pen van de plaatselijke politieke par- n". De folder constateert vender onder ert „Een van de eerste resultaten v PAK-politiek was een scheuring in IA. Niet in de rechtse partijen als de D en KVP, maar in de PvdA!" Drum oven .Levensbeschouwing en politieke stellingname,, 1IDEN Op donderdag IJl februari Ï0 organiseert het Humanistisch Ver- nd gemeenschap Leiden een openbare rum bijeenkomst over het onderwerp evensbeschouwing en politieke stel- gname". het forum zullen zitting hebben: de Brandsen (PSP), mej. mr, A. ippijne van de Coppello (WD), prof. G. Klein (PvdA) en mevr. mr. J. etenhorst-De Savornln Lohman (D'66). avond zal gehouden worden in de 'denzaal van de Rijnlandflat, Bach- >aat hoek Verdistraat, en vangt aan 20.00 uur. J. W. de Graaf ijsttrekker PvdA afd. Oegstgeest latenlijst van de Partij ,van de Arbeid 1. Oegstgeest voor de komende ge- lenteraadsverkiezingen luidt als volgt: J. W. de Graaf mevr. A. van Belle-van der Ster C. J. Lagas W. P. Huizing mevr. C. Zaalberg-Verbiest K. van der Veen mej. A. C. Bekker mej. A. Hèijmans H. Wolthaus Chr. Zweistra mevr. B. Prins-Braam (Advertentie) Gem. aankondiging REGISTRATIE POLITIEKE GROEPERINGEN Burgemeester vain Leiden brengt ter >enbare kennis, dait, in verband met de 3 juni a.s. te houden stemming ter 'kie-zitng van de leden van de Ge- eenteraad, van 24 februari tot en met maart a.s. voor politieke groeperingen gelegenheid bestaat het centraal stem- schrifteHjk te verzoeken, haar een aanduiding daarvan of beide te schrijven in een register, dat door bt centraal stembureau voor genoemde brklezing wordt aangelegd, ormulieren voor het indienen irzoek zijn van heden af ter gemeente- icretarie, afd. Bevolking - verkrtjg- •lden, 17 februari 1970. jemeenteraadsverkiezingen: 1 E. N. A. den Haan-Groen; 2. Porthelne; 3. dr. J. P. Duyverman; 4. mr. A. Kappeyne v. d. Coppello; 5. dis. M. de Jong; 6. mevrouw W. D. J. Dokter-de Leeuw; 7." J. G. C. Wiebenga; 8. Th. H. Wessels; 9. A. J. J. v. d. Zan den; 10. mevr. M. A. Zoutendijk-Meys mr. W. A. Entzinger; 12. P. J. J. Taf fijn; 13. drs. J. Morsink; 14. K. Went; 15. mevr. W. H. van Dam-Neder- hoed; 1617. mevr. mr. T. v. d. Praag-Taconis; 18. C. Elzenga; 19. N. P. Langerak; 20 Het zittende WD-gemeenteraadslid L. Zitman komt niet op de lijst voor. gymzaal in, dan Dr. J. H. Bannier: LEIDEN J>e parlementaire controle op het wetenschapsbeleid Is heel moeilfyk, maar die controle achteraf heeft ongetwijfeld plaats. De research aan universi teiten, niet-universitaire centra en de Organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek (ZWO) is openbaar. Zo veel als mogelijk is moet worden geadstrueerd waarom bepaalde beslissingen zus en niet zo zyn uitgevallen. Als de controle niet achteraf, maar vooraf zou worden uitgevoerd zou het wezen van de wetenschap nauwelijks meer tot zijn recht komen, want de beslissingen zouden dan niet meer in de handen van de wetenschappers zelf liggen. Dat is een zaak, die voor ons van het allergrootste belang is. De beslissingen moeten door goed-geïnformeerde wetenschapsmensen zelf genomen worden en niet door politici." Dat zegt dr. J. H. Bannier, directeur van een van die Rijksstichtingen, die vele miljoenen guldens op zyn begToting heeft. De Organisatie voor Zuiver Weten schappelijk Onderzoek overkoepelt een aantal instellingen, die van Rijkswege research op hoog niveau bedrijven. Dr. Bannier sprak op de eerste van een serie bijeenkomsten over het wetenschapsbeleid. De serie is georganiseerd door „Fysika en Samenleving", een werkgroep van hoogleraren, stafleden en studenten van de natuurwetenschappelijke fakultelt van de Leidse universiteit. Dr. Bannier ziet de toekomst voor de Nederlandse research aan universiteiten somber in. Op dit moment verkeert het onderzoek aan de Nederlandse universi teiten al in een bijzonder moeilijke toe stand. Door de onrust op alle instellin- VOORSCHOTEN. „Burgemeester, wilt u eens met blote voeten door de gymzaal lopen?" Deze zeer bijzondere uitnodiging heeft burge meester L. de Kool van Voorschoten ontvan gen van de leerlingen van de zesde klas van de Jozefschool. Deze uitnodiging maakt een on derdeel uit van de brief die achtendertig jon gens en meisjes van elf jaar geschreven hebben aan de burgemeester, omdat hjj In hun ogen de man Is die alles kan. Zelfs datgene waar de eigen onderwijzer het af moet laten weten. De brief is vervaardigd door een achttal jon gens en meisjes, die hiervoor een groot gedeelte van him crocusvakantie opofferden. Na zeer vele „onderonsjes", kladjes en plannetjes, is tenslotte een met twee vingers getypte brief tot stand gekomen, die qua netheid en stijl de toets der kritiek glansrijk doorstaan kan. Thans zijra er in Voorschoten veertig fel klop pende harten, die wachten op antwoord. De brief is bekrachtigd door achtendertig leesbare dus jonge handtekeningen en enige onderwijskrach ten. Om alle risico's te voorkomen is de brief niet per post naar de burgemeester gezonden, maar afgegeven aan de bode van het gemeentehuis. Probleem „Geachte burgemeester. Wij hebben een pro bleem en wij dachten dat het maar het beste was dit aan u te schrijven". Zo begint de brief. Het probleem blijkt de gymnastiekzaal te zijn by het raadhuis. Deze gymnastiekzaal is een van de oudste zalen in Voorschoten, alwaar evenals ln andere gemeenten een nijpend ge brek Is aan ruimte voor hét gymnastiekonder- richt. Deze zaal is zo druk bezet, dat er geen tjjd schijnt te zyn om het noodzakelijke onder houd en schoonmaakwerk te verrichten. Het is de kinderen verboden om de zaal met schoeisel te betreden, maar in de avonduren wordt deze zaal wel geschoeid gebruikt, waardoor de kin deren giynuuen op een korrelige ondergrond, veroorzaakt door zand en vuil. De kinderen vertellen de burgemeester dat de muren van de zaal „een kreatiev% uitleving van Picasso lijken". Hiermee tonen zij wel aan Pi casso niet te begrijpen, maar ook dat de muren van de zaal er haveloos uitzien. De zaal grenst aan het Burgemeester Berkhoutpark en is een mooi doelwit (helaas) voor steentjeswerpers van waarschijnlijk leerplichtige leeftijd. Door de ka potte ruiten vliegen de parkvogeltjes af en aan. Zij brengen niets, maai* laten wel wat vallen. „De kleedkamer heeft ook wel enige bezwaar lijke punten", schrijven de jongens en meisjes en vervolgen met „er is gebrek aan goede kleerhaken, er is maar één wastafel (die is nog lek ook), de WC is altijd voorzien van „een koek". De kinderen overdrijven niet. Wastafel en WC zyn vrijwel onbruikbaar. De eerste door te veel water buiten de bak en de laatste door een gebrek aan water om te spoelen. Verouderde zaal Waarom zyn het nu juist de leerlingen van de Jozefschool die de alarmschel luiden over deze gymnastiekzaal? Een redenering van een vol wassene is de volgende: De Jozefschool is met o.a. de Parkschool aangewezen op deze verou derde maar helaas noodzakeiyke zaal. Tenmins te vanaf het vierde leerjaar. De eerst drie klas sen krijgen gymles in het oude gebouw voor Christiyke Belangen, waarin zeer provisorisch ruimte gemaakt is voor lopen en springen. Het zijn vooral de huidige zesde klassers, die na de vreugde van gymles in een zaal met echte toe stellen, de laatste jaren de afgang van deze zaal meegemaakt hebben. Zy gaan er schoon in voor de les en komen er vuil uit. Dit ook tot verdriet van het onderwijzend personeel. Gebrek aan fatsoensbesef Overigens zijn de kinderen niet de eerste bur gers van Voorschoten, die klagen over deze zaal. Enige maanden geleden kwam de zaal terloops in de raadsvergadering ter' sprake en de wethouder van onderwijs gaf als antwoord op de „vervuiling" o.a, het gebrek aan fat soensbesef by sommige gebruikers van deze zaal. Het zouden vooral da avondclubs zyn, die de zaal „met geschoeide voeten treden" en ook het zeer intensieve gebruik. Hoewel de kinderen organiek bezien aan het verkeerde adres zijn, verwachten zij toch ant woord van de burgemeester en niet van de wethouder. De burgemeester is voor de kinde ren de man die alles kan. Dat is geen door getrokken vervolg op „Swiebertje", maar ge woon het gevolg van de contacten, die de bur gemeester steeds met graagte zoekt en heeft met de schooljeugd. LEIDERDORP In de gisteravond ge houden raadsvergadering te Leiderdorp Is in ernstige mate kritiek uitgeoefend op het subsidiebeleid van b. en w. Op tafel lagen nl. de voorstellen om voor een bedrag van plm. 82.000.- uit het cultuurfonds subsidies beschikbaar te stellen aan de diverse Leiderdorpse ver enigingen. De KVP-fractie bij monde van de heer J. M. Tieken zei, dat het in eerste instantie tegen had willen stemmen: „Niets in het voorstel duidt nl. op een duideiyk subsidiebeleid. Te genstemmen heft echter geen zin, daar het voorstel toch de raad wel zal pas seren. Daarom willen wjj, vóór de be groting van 1971 een afgerond subsidie beleid ter tafel hebben." Ook de andere fracties bleken graag wat meer duidelykheid te willen zien in het beleid van b. en w. De heer Tieken ging echter nog een stapje verder. Hij wilde zijn verzoek zeker gesteld zien door er en motie van te maken. Dezé- kwam neer op een nota voor 1 novem ber 1970 van de algemene beleidsuit gangspunten van het subsidiebeleid van de gemeente. Zover wilden de andere fracties echter niet gaan. Ir. R. Poels (WD) benaderde het best de algemene gedachtengang van de raad. „De Intentie van uw motie is heel goed, alleen zal het effect niet het door u beoogde resultaat hebben." Kenneiyk dacht hijk hierby aan een eventuel af treden van de Culturele Raad welke ook voor het subsidiebeleid als een zeer aktieve „raadscommissie" fungeert, zy het dan, dat deze niet als zodanig is ge ïnstalleerd. Ook de prot. chr. en de soc. fractie zelden geen behoefte te voelen voor zo'n motie, reden waarom de KVP deze terugtrok. Doch dit wel op de be lofte van burgemeester M. A. van der Have, dat er op zeer korte termijn een Interim-rapport zal komen over het te voeren beleid. Volgens wethouder J. Nievaart ten slotte is dib zeer wel mogelijk. De C.R. heeft alle verenigingen geënqueteerd met als doel de beleidslijnen voor b. en w. panklaar op te leveren. Overigens ver meldde hij nog dat op het herhaaldelijke verzoek van b. en w. aan de verenigin gen om met hun financiële moeilijkheden naar voren te komen, slechts de tennis vereniging De Munnilt gereageerd had. Nieuw comité 4 mei Het ontslag, dat het comité Herdenking 4-mei de raad had aangeboden, is door haar nogal laconiek opgenomen. Boven dien bleek by de behandeling van dit ontwerp nog eens, dat het merendeel van de raad nu, 25 jaar na de oorlog, niet smeer voelt voor de stichting van een herdenkingsmonument. De heer J. W. Boot (prot. chr.) be treurde in hoge mate het heengaan het comité, maar nam toch ook wel de gedachte van mej. M. v. d. Voort (soc.) over, om na 4 mei a.s., de datum waarop De Burgemeester voornoemd, 1 het ontslag Ingaat, een nieuwe commis- Van dier Willigen. I aie voor haar in de plaats te vinden. sie voor haar in de plaats te kiezen. Deze zou zich dan in eerste instantie met de jaarlijkse herdenking moeten bezighouden, en pas in tweede instantie moeten gaan zoeken naar een wat rui mere zin hiervan en een wat bredere opzet. Eventueel dan met het creëren va neen soort promenade voor mani festaties met ook andere karakters dan die van de 4-mei herdenking. Voor een plaatsbepaling hiervan ging veler ge dachte dan ook uit naar het nieuwe, jonge Leiderdorp benoorden de Enge- lendaal. Wbningoverdraebt Détails over de overdracht van Leider dorps woningbezit aan de Algemene Woningbouwvereniging Leiderdorp had den nogal wat voeten in de, overigens bebouwde, aarde. De heer Tieken wilde schrifteiyk laten vastleggen, dat de ver eniging de Leiderdorpse lyst van wo ningzoekenden onveranderd zou overne men. Voorzitter Van der Have kon hem echter geruststellen door naar artikel 19 van de overname-bepalingen te verwy- zen: „B. en w. zijn zonodig bevoegd nadere bepalingen en bedingen vast te stellen." Wel zag de heer Poels toch nog graag, dat er, om de biliykheid te verzekeren, enkele leden van de zittende woning-adviescommissie zitting gaan ne men in de werkcommissie van de ver eniging. Het bestuur van de vereniging staat onder voorzitterschap van wethouder C. Meerburg. Met deze dufcbel-functie kon den velen zich niet verenigen, zeker niet op langere tefmijn dan noodzakelijk zou blyken. Zo werden er eveneens bezwaren geuit tegen het bestuurslidmaatschap van de heer N. van der Horst, die direc teur is van het Verificatiebureau van de- Vereniging van Nederlandse Gemeenten. De heer Poels wilde het accent echter verschuiven naar de continuïteit van de woniugadvies-commissie, reden waarom hy eerst bestuursmutaties voorstelde, wanneer de vereniging soepel blijkt te draaien. Financiële bezwaren Ondanks dat de grondverkoop voor het artsenpraktykcentrum zonder hoofdeiy- ke stemming is verlopen, hadden velen nogal wat bezwaren tegen de lage grond prijs van 40.- per m2, daar waar de normale prijzen in Leiderdorp tussen' de 70 en 80 gulden schommelen. Het cen trum heeft een uitgesproken commer ciële opzet, aldus de heer Kleiss, zodat er heel goed ook een commerciële prijs in rekening gebracht zou kunnen wor- De stemming werd echter wat milder toén de voorzitter bekend maakte, dat het gebouwtje ook een maatschappelijk belang zou gaan dienen, doordat er één of meer kruisverenigingen of een vesti ging van het Maatschappeiyk Werk ruimte in zouden vinden, Het centrum, dat binnenkort in gebraik zal worden genomen, is gelegen op de hoek van de Engelendaal en de Vronkenlaan. Door onrust komt individuele prestatie in gevaar gen voor hoger onderwys wordt het in dividuele element in gevaar gebracht. Hoogleraren, die door de herstructurering van de universiteit een agenda hebben die overloopt van de voor wetenschappe- lyk werk niet produktieve vergaderin gen, stafmedewerkers, die door de toe loop van studenten uitsluitend met on- derwys bezig kunnen zijn en het onder zoek moeten laten schieten. Maar, zo vroeg dr. Bannier zich af, „Moet het grootste deel van het wetenschappelijk onderzoek bhjven plaatsvinden aan de universiteiten en niet worden overgehe veld aan buiten-universitaire laborato ria?" En ook nog: „Kan er geen wijzi ging in de financiering van de universi teiten komen zodat er extra bedragen ter beschikking van het wetenschappeiyk onderzoek komen?" Dr. Bannier pleitte daarom voor een afzonderlijke instelling, die alle univer siteiten tegelyk bij haar onderzoek be trekt, ongeveer op de manier, zoals ZWO dat nu doet. In een dergelijke in stelling zou een centraal beleid gevoerd kunnen worden met bétrekking tot de financiering van alle universiteiten en hogescholen. Prioriteiten Op de vraag naar de prioriteiten volgens welke de gelden door ZWO worden ver deeld, moest dr. Bannier het antwoord schuldig blijven. In ieder geval is de be tekenis voor de ekonomische groei, die een onderzoek eventueel zou kunnen hebben, geen kriterium, dat van invloed is bij het toewyzen van de vaak zeer grote subsidies. De naam van de organisatie, zuiver we tenschappelijk onderzoek, zegt op dat punt genoeg. Dr. Bannier meende wel te kunnen zeg gen, dat de fysika niet meer de aller grootste prioriteit verdient, zoals dat tot voor vijftig jaar het geval was. Zyn persoonlijke priorlteitenlystje zou er als volgt uitzien: 1) milieubeheersing, 2) alle problemen, die het geestelijk wel zijn betreffen, 3) ontwikkelingshulp. AI deze onderzoekingen steunen zeer sterk op een samenwerking tussen ver schillende vakwetenschappen. Volgens dr. Bannier zou hierin ook het etlilsche as- pekt een belangrijker plaats moeten krygen, maar hy gaf met die uitspraak slechts zyn eigen mening weer. ZOETERWOUDE. De Centrale Orga nisatie voor Scheidsrechters organiseert dit jaar voor het eerst spelregelavonden in wedstrydvorm voor A, B en C junio ren van LVB-verenigingen. Het doel hiervan is de junioren van de verenigin gen, maar ook de aanwezigen, meer ken nis van de spelregels bij te brengen. In totaal dingen hierin 28 verenigingen mee naar het kampioenschap van de LVB. Daarvoor zijn 7 avonden belegd waarop steeds de winnaar geplaatst wordt in de finale welke wordt gehou den op donderdag 26 februari in het clubhuis van UVS. Als eerste hebben zich hiervoor ge plaatst SVLV, Oegstgeest, Rypwetering en Woubrugge. Gisteravodn had in het clubgebouw van SJZ te Zoetenvoude de vyfde wedatryd plaats. Hieraan na men deel Meerburg, Randstad Sport, MMO en SJZ. Achtereenvolgens kwamen de C-, B- en tenslotte de A-junioren aan bod. De ver enigingen hadden in elk der drie catego rieën twee deelnemers die drie vragen kregen voorgeschoteld. Deze werden ge steld door COVS-voorzitter P. v. d. Geer, waarbij hy na de antwoorden meestal nog een extra uitleg toevoegde. Het ge heel was hierdoor zeer leerzaam temeer daar ook door het publiek vragen kon den worden gesteld die door de heer v. d. Geer vakkundig werden beantwoord. De jury, bestaande uit de heren Van Leeuwen, Van Duin en Ter Broekhorst, POSTCOMMANDANT ZOETER WOUDE-DORP ZOETERWOUDE In de raadszaal van het gemeentehuis vond gistermiddag de Installatie plaats van opperwachtmees ter J. H. van Ampting als post-comman- dant. van de rijkspolitie te Zoeterwoude- dorp. Dit geschiedde in tegenwoordig heid van o.a. zijn echtgenote, adjudant Ranselaar van de verkeersgroep 's Gra- venhage, waaruit de nieuwe postcom- mandant afkomstig is, adjudant L. Tic helaar, commandant van de groep Ha- zerswoude en vele korpsleden. In zyn installatierede besteedde burge meester J. A. Detmers veel aandacht aan het verkeer. Hy achtte het daarom een groot pluspunt, dat de nieuwe' func tionaris met deze materie goed bekend is door zijn vorige functie die hij boven dien vervulde vanuit Leiden waardoor hij ook niet onbekend is in de omgeving. „Wij zullen u dikwijls raadplegen over verkeersvraagstukken". Parkeerprobleem wordt aangepakt Speciaal speelt de problematiek rond de parkeerruimte. De particulier immers schaft zich een auto aan (luxe of vracht), zonder zich af te vragen of hij hiervoor ruimte heeft en scheept dan de overheid met het parkeerprobleem op. VERORDENING Burgemeester Detmers kondigde aan dat de raad zeer binnenkort een verordening dienaangaande zal worden aangeboden. De structuurwijziging vain de gemeente stelt hoge eisen aan het onderbemand politiekorps. Hy sprak de hoop uit, dat men zich niet zou opsluiten ln een ivoren toren en stelde daartegenover dat men - in Zoete rwoude altijd bereid ls nieuwkomers in de gemeenschap op te nemen en illustreerde dit met een enkel voorbeeld. Adjudant Tichelaar sprak van een bijzondere dag voor Zoetenvoude, waar de sterkte van het korps sedert 16 augustus slechts 50% was. Hy heette de heer Van Ampting welkom in de groep Hazerswoude en sprak de wens uit dat de nieuwe postcommandant zou by- dragen in de bestendiging van de goede verstandhouding. Naméns de leden van de groep bood hy aan mevrouw Van Ampting een plantenbak aan. Het laatste woord was aan de nieuwbenoemde die hoopte aan alle uitgesproken wense kunnen voldoen en toezegde zich daar voor volledig in te zullen zetten. ZOETERWOUDE Woensdag avond organiseert SJZ weer een klaver- j as wedstrijd in het clubhuis, aanvang 20.00 uur. kende voor de antwoorden een cijfer toe variërend van 0 tot met 10. Opvallend en verheugend daarby was dat er hoge scores werden bereikt. Randstad Sprot uit Voorschoten kwam daafbij met 456 punten als overwinnaar tevoorschijn, SJZ 415 punten, Meerburg 401 en MMO 385 punten. De winnaar van de LVB zal meedingen in de strijd om het provinciaal kampioenschap. Het ls nog niet zeker of hierop ook een lan- dèiyk kampioenschap zal volgen. Hope- iyk gaat de COVS volgend jaar door met deze wedstryden, mogelijk nog meer uit gebreid waarbij elke voetbalvereniging Viertallencompetitie bridgeclub V.O.G. LEIDEN Uitslag 11e ronde viertallen competitie bridgeclub V.O.G.team Boo gaard wint van team Smit met 6-0; De Tombe wint van Döfferhoff 6-0; Tjal- kens wint van Scoof 6-0; Planje wint van Megchelse 6-0; De Haas wint van Van Norden 6-0; v. d. Scheun wint van Kooiker 4-2. RSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Geslaagd voor: kand. ex. Kunstgeschiedenis D. M. Klerk (Den Haag); Kand. ex. Franse taal- en let terkunde: A. W. Siddré-van Dilst (Ca- pelle a.d. IJssel), B. E. Keyzer (Den Haag), M. G. van Bochove (Schiedam); W. Elissen (Den Haag), J. H. A. L. de Jong (Den Haag); A. W. G. Nieuw- straten (Scheveningen)F. Verloove (Pynacker), H M. Verloren (Beek). Doet. ex. geschiedenis: L. Dykman (H. I. Ambacht). Kand. ex. Franse taal- en letterkunde H. de Kruijff (Dordrecht) Doet. ex. II Gen.: R. H. P. van Beest (Rotterdam), A. A. Hart (Wassenaar), M C. Kerdel (Leiden); C. W. Kramers (Oegstgeest), ïr. P. Muller (Rotterdam) C. H Uittenbogaart (Capelle a.d. IJs sel), G. F. R. Vosters (Voorschoten), E. L. Vryiand (Leiden). Semi-artsex.: mej. J. H. Bruch (Heems rede), C. P. J. Groene weg (Rotterdam) E. M. E. Huijsmana (Nootdorp); D. A. Houwert (Leiden). Artsex.: M. T. Göpner (Den Haag), R. F. Spoor (Den Haag), M. E. v. Hees- v.d. Valk (Woubrugge); A, E. Frentzen (Meppel) LEIDEN. Geboren: Jos, zoon van W. M. H. Rutten en E. W. M. Keulemans; Jolanda Dorothea, dochter van H. P. Verheyen en D. Pera; Jacob, zoon van J. de Mooy en G. Heemskerk: Monique Johanna Rosalinda, dochter van G. H. Renes en T. van Suijlekom; Gerardus, zoon van G. Mark en J. Nagtegaal; Syl via Louise Wilhélmlna, dochter van A. van Duyn en L. W. Bruyn; Clndy Mar- cella, dochter van A. P. van Egmond en W. H. A. M. Hoogervorst; André, zoon van L. A. van den Oever en N. J. Kuyt; Margot Martha, dochter van E. W. L. Ramakers en M. M. Rottier; Eduard Comelis Gerardus, zoon van J. C. Raap horst en'G. van Rijn; Jolanda, d.v. G. Houweling en C. Be ijSven E., z.v. A. van Es en P. J. Overdyk; Johanna M. P., d.v. J. S. M. van der Velde en P. J. van der Vlist; Alexandra, d.v. W. *L. van den Eijkel en C. D. Mooy; Fionna M., d.v. G. A. Oudenaarden en A. M. Looijs; Wilhelmus C., z.v. L. P. M. van Velzen en C. E. Romyn; Dennis, z.v. R. de Roo en J. W. Mulder; Robertus J., z.v. H. P. A. Bouter en a H. Martyn; Alida H. P., d.v. S. de Bruyn en A. H. P. Zwaan; Petra J. J-, d.v. J. Otgaar en M. Feitsma; Eva M„ d.v. J. Vooys en C. M. 7. Münteferingi Arthur A. S. b.w. T. I. Tan en G. L. S. Tjan; Jolanda, d.v. E. Ladan en M. G. Sandberg; Johannes F. W., z.v. F. A. Lassooij en T. B. Tulen; Nicolaas W. E„ z.v. W. van Beelen en V. P. Carty; Gert-Jan, z.v. T. M. Jun- gerius en G. L. Hoek; Onno A., z.v. W. A. Mooy en I. de Koning; Jacoba H„ d.v. D. de Mol en B. van Duyn; Johan na M. E., d.v. H. Spies en J. M. E. Sosef; Jozef, z.v. J. Strik en J. T. Gras; Anna M., d.v. A. Retamosa en A_ M. Carril; Jean-Maurice F., z.v. J. M. Oudendorp en J. A. A. Vetter; Willem F., z.v. N. de Water en A. van Putten; Alain R., z.v. L. Jongbloed en C. van IJzendoorn; Gavin J., z.v. B. W. Steke- tee en S. Kusisto; Carolina M- S., d.v. C. J. van der Vlugt en S. A. Keijzer; He- lene A. C., d.v. H. T. J. Veldboer en A- C. M. Kroese; Margaretha J., d.v. C. H. van der Reyden en C. E. Vellekoop; Johanna H., d.v. A_ van den Oever en N. D. van Rhijn. W. A. van Leeuwen en N. de Snoo; H. W. Steman en M. L. Adriaansen; A. van der Zwan en M. W. Schellekens. Overleden: A. Koetsier; L. de Meyer; O. Hennlk; M. A. Smakman) L. W. van de Laarj A. L. Stak

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3