SeftïidóeSou^mil: SPAANSE SCHONE EVA LEEST HOLLANDERS DE LOPEZ LES antenne Cursus van Teleac in effe kijk( :en K V U i mensen wat een mensen Thérèse Steinmetz naar Brasovfestival Doop van twee prinsen op radio en tv David Frost LAWINES Feijenoord en Ajax op radio De Wrekers DE LETDSE COURANT DINSDAG 17 FEBRUARI 1970 Voorkeurstem ontmoet nog bedenkingen IJIT de interesse van kiezers voor de kandidaatsstelling valt ook in redelijk- betrouwbare mate af te leiden het belang dat de Nederlandse burger aan verkiezin gen hecht. De kandidaatsstelling voor de Provinciale Staten interesseert slechts partijkader en de betrokkenen met hun onmiddellijke omgeving. Gaat het om de lijst voor gemeenteraadsverkiezingen, dan wil de persoon van de kandidaat al wat meer gewicht in de schaal leggen; per soonlijke aspiraties leiden dan ook dik wijls tot afgescheiden lijsten met fraaie namen als „lijst Gemeentebelangen". Maar nieuws van vóórpagina waarde vloeit doorgaans alleen voort uit proble- I bij he, opmaken van de lijsten voor f ef(ect „an de voorkeurstemmen, als Thans is gebruikelijk, dat kandidaten die meer stemmen halen dan de kiesdeler (dat zijn dan vooral de lijsttrekkers) hun overschot aan stemmen overdragen aan kandidaten achter hen die de kiesdeler niet geheel gehaald hebben, maar dan naar de volgorde van de lijst. Minister Beernink wil kandidaten met 25 of meer voorkeurstemmen het eerst in aan merking laten komen voor de stern- overdracht. Dit kan onverwachte gevol gen met zich meebrengen. Want wanneer op de grens van de ver kiesbare plaatsen door acties een aantal kandidaten met behulp van voorkeur stemmen voorrang krijgen, kan dit leiden tot het uitschakelen van een aantal bekwame krachten die eerst veilig ge plaatst schenen, maar door de actie van talrijke kiescomités onverwacht het loodje moeten leggen. Risicodekking EIT is, dat bij een vergroting Kamerverkiezingen. Dan immers betreft het meningsverschil over de plaats van een kandidaat dikwijls de voor hem van invloedrijke politieke stromingen en de persoon van de kandidaat als politicus. Nu wil de Nederlandse praktijk, dat bij de kandidaatsstelling slechts een minder heid van de burgers betrokken is: de paar honderdduizend die lid zijn van een politieke partij. Enkele uitzonderingen daargelaten hebben aan de stembus kie zers niet kunnen bewerken dat andere kandidaten in volksvertegenwoordigende colleges kwamen, dan die waaraan poli tieke partijen de voorkeur hadden ge geven. De bedoeling van het wetsontwerp dat het effect van de voorkeurstem ver groten wil, was dan ook in de eerste plaats om de kiezer grotere invloed te geven op de aanwijzing van de volks vertegenwoordigers. bepaalde kandidaten dreigt, de éne actie de andere gaat uitlokken zodat er binnen de strijd van partijen aan de stembus ook een strijd van per sonen gaat plaats vinden. De gevolgen hiervan zijn moeilijk te voorzien. Er zijn politieke partijen of groepen daarin, die dit gevaar wel onderkennen, maar het voor lief nemen, omdat zij het grootste belang hechten aan de directe betrokkenheid van de kiezer. Dit is een mooi uitgangspunt, maar de consequen ties ervan kunnen verkeerd uitvallen. Daarom wordt het voor politieke partijen een halszaak omdat bij de kandidaats stelling zo zurgvuldig te werk wordt gegaan dat die bij betrouwbare benade ring een afspiegeling wordt van onder hun potentiële kiezersaanhang levende Vrees ITYAARMEE nam voor politieke partijen de kans toe, dat er een andere fractie uit de bus zou komen dan die welke ze kwalitatief bedoelde. Onze adhesie met het wetsontwerp is dan ook gepaard gegaan aan de vraag, of partijvoorschrif- len het effect van een wettelijk belang rijker geworden voorkeurstem weer niet zou gaan verminderen. Uit het voorlopig Kamerverslag op het wetsontwerp lezen we, dat hier en daar deze vrees inderdaad in het spel mee speelt. Er zijn Kamerleden die nog wel wat verder zouden willen gaan dan minister Beernink voorstelt: effect voor voorkeurstemmen, wanneer die meer dan 25 van de kiesdeler bedragen. Maar er zijn er meer, die een huns inziens zorg vuldig samengestelde kandidatenlijst aan minder risico willen bloot stellen. De gedachtengang die ook in de K.V.P.- fractie meespeelt, is dan de volgende. Er is natuurlijk nog een andere moge lijkheid; daarop zinspeelt in het Kamer verslag de K.V.P.-fractie eveneens. Wanneer eerlang het land zou worden opgedeeld in ongeveer twaalf zelfstan dige kiesdistricten, die over de toewijzing van een vast aantal zetels beslissen, wordt de kandidaatsstelling veel meer regionaal. In dat geval zal de bevolking van het district automatisch veel meer bij de kandidaatsstelling betrokken wor den en de noodzaak om via voorkeur stemmen de kiezers in hun democratisch recht te erkennen minder zwaar gaan wegen. Maar zo ver is Nederland nog niet. En wanneer het kabinet-De Jong en een Kamermeerderheid geen reden zien om de uitgesproken voorkeur van partijen meer te beschermen dan het wetsontwerp doet, zullen de politieke partijen van groot tot klein zich erover moeten gaan beraden, hoe ze hun lijsten zo min mogelijk kwetsbaar kunnen make*n. Als dat dan maar niet gebeurt, door nog straffere verplichtingen op het punt van partijdiscipline. AVRO zit (bijna) op rozen MISSCHIEN is het een bij de AVRO 1V1 groeiend vermoeden dat de op de drempel van B-omroep staande Tros niet in haar fusienet zal vliegen. Mogelijk mtten er listige rekenaars in het spel die geloven dat een superomroep AVRO plus een B-omroep Tros door samen werking in een later stadium met kans op succes kunnen Droberen omroepwet en NOS te attaqueren. Hoe dan ook. men heeft bij de AVRO het moment gunstig geacht om bij minister Klompé te gaan aandringen op het verlenen van meer zendtijd, de zendtijd de minister bij de besprekingen over de omroepwet in principe beschik baar stelt voor A-omroepen die door hun ledental ver uitgroeien boven hun zusterorganisaties. Het moment is inderdaad gogd ge kozen: men zat bij de AVRO (bijna) op rozen. Interne rellen zijn er de laatste tijd schaars; na de geslaagde Televiróer- coup is men erin geslaagd de slinks verkregen ledenwinst knap te consoli deren; de VPRO balanceert op de rand vam de afgrond, de grote gerichte om roepverenigingen (KRO. NCRV en VARA) lopen achteruit of gaan te weinig vooruit, omdat een deel van hun aan hang of potentiële aanhang bezwaar maakt tegen de in het programma tot uitdrukking gebracht oriëntering. Alleen het succes van de Tros is een streep door AVRO's berekeningen. Maar deze tegenvaller wordt weer gecompen seerd door de impasse waarin de prin cipiële omroepverenigingen verkeren. ■Ms de AVRO nu eerst, samen met haar concurrenten,.nog de NOS om zeep kan helpen, kan het woordje „bijna" geschrapt worden. Dan - zit de AVRO met recht op rozen. Met het „Spaanse gewone" zijn wij vertrouwd sedert bussen en luchtbussen ons in toeristische ketens op afgeladen Costa's deponeren. Maar dit heeft het verlangen nooit gedoofd naar de non-stop even duchtig als lyrisch bezongen „Spaanse schone", die als je de gitaartokkelaars mag geloven verre te verkiezen is boven welk neusje van de zalm ook. Je leert ermee te leven, dat je met zoiets nooit oog in oog komt te staan, maar prettig is het niet. Dit neemt niet weg, dat de Teleac in i dit genre nu iets bijzonder aardigs op de kop heeft weten te tikken, speciaal ten behoeve van de cursus Spaans op het scherm onder de titel Vamos a Ver, een Spaans stop woord, dat zo ongeveer „effe kijken" betekent. Vanavond gaat die Spaanse schone. Eva Gloria Lopez (21), met Willem Duys op de vuist, maar gisteravond mochten wij „effe komen kijken". Le vendig en goedlachs ontving zij ons in het Haagse hotel Corona, haar home tijdens haar verblijf in ons land. Nog zo kort na het begin van de curus stond de taal als een hinderlijke bar rière tussen ons in, maar met regis seur Ad Krechting als tolk kwamen wij tot een gedachtenwisseling. zoals wij op nog geen van de Spaanse stran den ooit hebben beleefd. Nu spreekt Eva niet alleen in woorden Die dienen slechts als klankvolle on dersteuningen van het verhaal, dat zij met haar gezicht vertelt. In de Spaan se t.v.-reclame prijst zij alles aan wat los en vast zit, ongeveer op de manier waarop Ko van Dijk het er met de koek dik opsmeert. Zij is snelernstig, prompt vrolijk en met haar lenige ge laatstrekken produceert zij in snel tempo een reeks stemmingen van dui delijk zuidelijke oorsprong, met in de stille fazen telkens weer die neerge bogen mondhoeken, waarin een stuk nostalgie sluimert. Het is alsof zij een geheim koestert, dat zij zelf niet kent. Juist dit soort mensen, dat altijd mee op zoek is naar de laatste vraag naar het waarom, leent zich beter voor een dialoog dan een „open boek". En juist voor die gespeelde dialoog is zij in de cursus gezet. Zij speelt natuurlijke si tuaties voor en neemt de plaats in vtifT jjL V:;4 de i weer geconfronteerd zullen worden, de badman, de ijscoman, de ober, de taxi chauffeur, de politieman, de stoelen- verhuurder. de man van de souvenirs en de postzegels. En zij allen spreken met de handen als fladderende vlinders om zich heen net als Eva. Eva's televisiegenieke snuitje gevoegd bij de ervaringen van Ad Krechting met En France avec Nicolas verleen den aan de cursus het lichtvaardig ver loop van het entree in de huiskamer, waar bij benadering een miljoen Ne derlanders met de lippen getuit gespitst zit op een zuivere uitspraak. Moe kijkt bedachtzaam gierige man en zonen. Moet dat nu zo dicht op de lip van die Spaanse schone, maar de toegestuurde Teleacfolder leert, dat je Spaans moet „zien horen spre ken", omdat Spanjaarden met klanken en klemtonen een wonderlijk glamou rous spel spelen. En moe legt zich daarbij neer, want alles wat waard is geweten te worden krijg je vandaag de dag per folder aan huis bezorgd. Bij dit alles spreekt dan nog een dui delijk woordje mee. dat het Spaans Algemeen Beschaafd uit Eva's mond rolt, zonder overdreven accenten, echt dat alledaagse Spaans van etfe kijken uit de Madrileense straten, waar zij geboren en getogen is, en dit alles met een stuk zangerigheid, waarvan zij zich niet bewust is. maar waarschijn lijk destijds des te meer de opera zanger, die haar als secretaresse in dienst nam. Dit is uitgedraaid op een soort opera comique. een duet voor da me en heer. Eva had alle mensen te lief om het bij die ene zanger te hou den en daarom zocht zij haar heil in een boutique, zo'n vlot zaakje, waar de mensen in- en uitlopen en waar de klanten, wat zij kopen, eerst op het .lijf gedragen willen, zien door wie het verkoopt. Zq schoot Eva tientallen ma- len.daags bolerootjes in en japonnetjes uit en daar deed zij dat "speelse accent in haar doen en laten op. dat haar kort nadien de titel Guapa con Gktfas ople verde, letterlijk het mooie meisje met de bril en in slechter Hollands dan Spaans miss Bril. Een filmrolletje kreeg zij prompt op het lijf geschreven en voor de t.v. ging zij commercials maken. Zij raakte ook binnen het blikveld van heren, die de internationale vraag naar mooie meis jes voor allerhand modellenwerk met wazige ogen notuleren en die toen juist een verzoek hadden binnen gekregen van Teleac voor een meisje, dat even fraai toont als Spaans spreekt, waarna Teleac een paar mannetjes naar Ma- zien. Eén blik is genoeg om Spaans vuur aan te blazen en probeer niet om de eigen rug te voorzien van zonne brand, want als een jongen dit kar weitje overneemt, speelt het meisje al zo ongeveer verloren spel. Dan moet ze wel van heel goeden huize komen en toen wij tegenwierpen, dat veel Hol landse meisjes inderdaad van zeer goe den huize komen, riposteerde Eva, dat drid zond om uit een bekoorlijk aanbod van vijftien stuks modellen dit ene meisje te kiezen vanwege haar fraaie taal en gestalte. Op de man met wie zij de cursusdia- loog moet voeren had Teleac toen dicht bij huis al de hand weten te leggen, Pancho Ibanez, die in Hilversum werkt op de Spaanse afdeling van de wereld omroep. Bij de proefopnamen kwam deze er op het scherm uit als een echte persoonlijkheid, die gemakkelijk in staat moest worden geacht om zijn vrouwelijkse partner weg te praten van de buis en dat kon onder geen voor waarde toegestaan worden, zodat men zocht naar een pittige woordvoerdster met grote dwingende ogen en van on weerstaanbare bekoorlijkheid. Van die 20 Spaanse Telaclessen, waar van we er nu vijf achter de rug heb ben, moest men niet verwachten een kenner te worden van de Spaanse li teratuur. Annuleer maar rustig de be stelling Don Quichotte in het Spaans en bel morgen direct even om de Neder landse vertaling, want Teleac streeft er alleen maar naar om u niet met een mond vol tanden te laten staan als u aan de Costa Brava om een ijsje vraagt of in het hotel om een bakje voor een voetbad. Eva betreurt het ech ter wel, dat er niet al was het maar één lesje is gewijd aan de amore, de liefde, want een amore-loze vakantie is als een krenteloos krentenbrood en dat eet je uiteindelijk elke dag. We willen allemaal wel eens wat anders, zeker in het zonnige zuiden. Daarom is Eva bereid om speciaal voor onze bladen er een 21e les a te voegen. Hoe moet een meisje doen NOS-NOT: als zij wordt benaderd door een Spaan- 10.45 uur: se jongen? Niets, zegt Eva, in gods- Kijk als je tekent naam niets, want reageren staat gelijk 11.10 uur: met instemmen. Om in contact te ko- Beeldverhaal men met een Spaanse jongen kan het van de Kerk meisje vrijwel werkeloos blijven toe- 11.35 uur: Walter en Connie dat dan wel geraden is ook, wan Spaanse jongen weet niet gemakkelijk van ophouden. In tegenstelling tot de Italiaanse man vindt zij wel, dat de Spaanse man trouw is, maar dan voor al omdat de Spaanse vrouw van wanter weet en niet zeer gediend is van speel sigheden buitenshuis. Vader is daai het hoofd van het gezin en van hem wordt verwacht, dat hij dat hoofd ei dan ook bij houdt. Daar kent Eva wei nig pardon voor. Haar cursus Spaans voor verliefde jon gens doet haar als niet minder pittig kennen. Hollandse jongens zeggen plompverloren tegen Spaanse meisjet zonder enige inleiding of wat dan ook „Yo quiero invitarte a una copa, que- res?" Dat betekent zoveel als: „Zeg, drink je een glaasje met me mei dat kun je wat Eva betreft dan wel op Scheveningen doen. maar aan de Spaan se stranden moet het Spaanse meisje met veel romantische omhaal bena derd worden. Het minste wat je kunt zeggen, maar het liefst toch wat n is: ..Me gusta mucho Espana, pero gustas mas tu" Begrijpt u: Ik hou enorm veel van Spanje, maar ik hou Eva is één keer benaderd door man, niet eens een romatiscus, een doodgewone huis. tuin en keuken- Madrileen, die niet eens dodelijk op haar verliefd was, maar meende toch eens een kansje te moeten wagen. Hij haalde een biljet van 100 pesetas te voorschijn, waarop een afbeelding komt van de hand van de be roemde Spaanse schilder Guiljo Ro mero de Torres, die met wonderlijke picturale kracht 'n beeldschone Spaan se aanschijn heeft gegeven, welke af beelding sindsdien als model geldt voor het mooiste wat de Spaanse vrouw naar innerlijk en uiterlijk eigen is. Kortom, die beetje verliefde boekhouder pak te dat biljet, wapperde ermee voor Eva's ogen en zei: „Signorita, als ik Guiljo Romero de Torres was geweest had ik u als model genomen". Nou, Eva was ér niet onderstebov van en heeft deze man nooit meer e> blik waardig gekeurd. Met zo'n fa tasieloze man durft zij geen huwelijk aan. Dank je wel. Ton Oliemuller Itl NEDERLAND I NOS/NOT 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal KRO 19.04 uur: Lawines, documentaire 20 00 uur: Journaal 20.20 uur: Vanavond in Nieu 21°00 uur: David Frostshow NEDERLAND I Alma Mater, de Duitse t.v.-film. die gisteravond door de NCRV werd ver toond, heeft in de Bondsrepubliek veel stof doen opwaaien. Ook in ons land is er nogal genuanceerde voor-publici- telt geweest. Vrije Geluiden, 't orgaan van onze eigen revolutionaire VPRO. was er met name zeer kritisch over. We kunnen ons dat wel voorstellen. Alma Mater is n.L met groot raffine ment gemaakt. Dat raffinement school o.m. in de authenticiteit. Alles was „echt", alles werd geboekstaafd door „echte" citaten De fiim geeft daardoor de indruk een voor 100 procent waar achtig beeld te geven over de roerige ge beurtenissen aan de Freie Universi- tat te Berlijn, destijds. Alle elementen waren verwerkt: het niet erkennen van spelregels door de studenten, hnn geschreeuw dat geen redelijke discussie toelaat, hun smeri ge kladpartijen, hun slechts geïnteres seerd zijn in de rotzooi-om-de-rotzooi. Daar is 't dat wij 'n vraagteken moe ten zetten. Omdat het een feit is dat stu denten in Berlijn, Parijs, Berkeley en Amsterdam inderdaad een, laten we zeggen, revolutie-om-de-revolutie, heb ben willen opvoeren. Maar ook dal daar, naast een onmiskenbaar spel-ele- ment, een diepe verontrusting aan ten grondslag ligt om een maatschappij die op wezenlijke punten niet goed is. De studenten, in Berlijn en elders, heb ben zich door hun methoden niet sym- patiek gemaakt. Maar het is niet eer lijk om te stellen dat hun verontrusting niet echt is. Dat deed deze film in fei te wèl. En bij een met zoveel overtui gingskracht gemaakte film lijkt dat toch een beetje op vals spel. We hadden Alma Mater overigens niet graag gemist. Maar de NCRV zou er goed aan hebben gedaan er een korte beschouwing achteraf aan te verbin den. Bijvoorbeeld een gesprek waar ook een Nederlandse studerende „op roerkraaier" zijn mening had kunnen geven. Daarvoor was b.v. ruimte te ma ken geweest door de Hier en Nu-repor- tage te laten vallen over erbarmelijke woontoestanden aan de rand van Pa rijs. Dat was een reportage waarvan er precies twaalf in het dozijn gaan. Op zoek naar t.v.-genieke ellende hoeft men zelfs niet naar Frankrijk te reizen. Vg. Thérèse Steinmetz zal Nederland ver tegenwoordigen op het derde internatio nale festival voor de lichte muziek „Het Gouden Hert", dat van 3 tot en met 8 maart in Brasov in Roemenië wordt gehouden. Zij zal een eigen en een Roe- Aan dit festival nemen televisieorga nisaties uit 23 Europese landen deel. Voor Nederland heeft in de internatio nale jury zitting Dick van Bommel, chef van de afdeling amuseument van de NCRV-televisie. Er worden weer drie onderscheidingen uitgereikt, te weten het Gouden Hert, het Zilveren Hert en het Bronzen Hert. Connie Vink won ver leden jaar het Bronzen Hert. De NOS-radio en -televisie zullen rechtstreekse reportages verzorgen van de doopplechtigheid van de prinsen Constantijn en Bernhard, zoon van resp prinses Beatrix en prinses Margriet op zaterdag 21 februari in de Domkerk in Utrecht. De dienst zal-worden ge leid door ds. H. J. Kater, Ned. Hei - vormd predikant te Amsterdam en prof. dr. H. Berkhof, Ned. Hervormd predikant te Leiden. Medewerking verlenen Stoffel van Viegen, orgel; he' koor en orkest van de Utrechtse mu ziekschool o.l.v. G. van Leeuwen; eei kinderkoor uit Soestdijk o.l.v. Paul. van Alphen en zes blazers van di kapel van de Koninklijke Luchtmacht De televisiereportage, die van 11 tot 1. uur via Nederland 2 wordt uitgezonden wordt door Henk van den Berg var commentaar voorzien. Henk Moche1 heeft de regie. De NOS-radio zend' de reportage uit van 10.55 uur to 12.15 uur via Hilversum 2. Verslag gever is Jan Zindel. In de beeldenzaal van het Haags Ge- ^meentemuseum wordt van 21 februai i ''tot en met 26 april het nieuwste werk getoond van de Haagse kunstschildei Jan Snoeck. Het accent ligt hierbij uajnjdinos aqosiuieian auas uaa do Vandaag ontvangt David Frost, geas sisteerd door zijn vaste team Ronnie Barker, Ronnie Corbett en Josephine Tewson, de volgende gasten: Ian Car- michael, Juliette Greco, Ray Allen, Ru dolf Nureyev en Antoinette Sibley. KRO Nederland I 21.00 uur aan het licht gebracht hoe weinig in de Franse wintersportplaatsen is gedaan aan de beveiliging tegen lawines. De film „Lawines" op de KRO-televisie geeft niet alleen een uitvoerige repor tage van de vernietigende kracht, waarmee lawines te werk gaan, maar schildert ook de voorzorgsmaatregelen welke men er in de Zwitserse Alpen tegen treft. Ieder jaar telt men er daar een kleine 17.000. Sommige verplaatsen zich met een snelheid van 300 km. per uur. Dan stort een half miljoen ton sneeuw van de berghellingen. Een cameratearn van Cinexsa-Film- production is o.l.v. Michael Leaston- Smith drie jaar bezig geweest met het maken van opnamen. Ongeveer een derde van wie door lawines worden ge troffen is op slag dood. Het andere der de deel sterft onder de sneeuw. Lan ger dan twee uur houdt niemand het uit. De mannen van de reddingsdienst in Davos hebben 10.000 reddingen op hun naam staan. Hun premie is f25, per geval KRO Ned. I 19.04 uur. NCRV: 17.00 uur: Kijkkast NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskra 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: De NOS-radio zal woensdag 4 maart Scala tussen 15.50 en 17.55 uur via Hilver- RKK: sum 1 behalve een rechtstreeks verslag 19.30 uur: van de Europa-Cupwedstrijd Vorwarts Kenmerk BerlinFeyenoord ook flitsen en twee keer een samenvatting uitzenden van C.Z JenaAjax. de eerste wedstrijd in de kwartfinale om de Runners-Up Cup. 21.50 uur: De wrekers 22.40 uur: Journaal TELEAC 22.45 uur: Schaken, les 18 NEDERLAND II NOS •18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Scala NOS: 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Pol. uitz. PPR 20.30 uur: Socutera 20.35 uur: Het grote carnaval film 22.20 uur: Persoonlijk 22.45 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: •Journaal AVRO 19.30 uur: Peyton Place 20.00 uur: Journaal 20-20 uur: De overlevenden, t.v.-serie 21.10 uur: Voor de vuist wej 22.10 uur: Televizier 23.00 uur: Journaal 23.05 uur: Sportpanórama NCRV: 19.04 uur: Scheepsjongens van Bontekoe 19.13 uur: Twien 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: La S tra da, ballet 21.25 uur: Attentie voor sport 22.10 uur: Vasten, ds. v. d. Bosc 22.15 uur: Journaal TELEAC: 22.20 uur: Vamos a ver, les 5 23.00 uur: Studeren, biochemie De aflevering „Spelletjes" uit de te- discussie-: levisieserie „De Wrekers" gaat over een Nieu geestelijk gestoord man, die wraak wil nemen. Hij doodt zijn slachtoffers pas. 52;38 nadat hij hun door middel van een spel- nos let je heeft getest op hun speciale ca- <pP" paciteiten. Een luitenant bijvoorbeeld ~'sc wordt uitgenodigd om een spelletje te spelen met speelgoedsoldaatjes en 18. wordt gedood door een speelgoedkanon Tenslotte wordt ook Steed uitgenodigd voor een „spelletje". Maar spelen met de Wrekers moet je niet te licht opvat- ÏCRO Nederland 1 21.50 uur Wereld kampioenschap zwaargewicht In de afgelopen nacht is in de New 9.35 Madison Square Garden in New York Kichu iet langverbeide gevecht gehouden tus- vrouv -en de twee wereldkampioenen zwaar- muzie ewicht-bóksen Joe Frazier en Jimmj -Ilis. Vanavond presenteert „AVRO": •portpanorama" deze strijd om de we- eldtitel, die door Joe Frazier werd ge- 'oe Frazier wordt in New York en noj Irie Amerikaanse staten door de New 'orkse Bokscommissie als wereldkam- tioen beschouwd. Van haar kant is d( Vorld Boxing Association in de rest ,7-20,.?'ei an Amerika en in de hele wereld v; ordeel dat Jimmy Ellis de opvolger is an Mohammed Ali, alias Cassius Clay. WRO, Ned. II, 23.05 uur. olltiek Verbond. 18.30 Nil i.40 Conciliepostbi ilwenken. 18.55 Gramm uwe, weerbericht en actualiteiter immofoonmuziek. 19.45 Syndicale k De zeven Kunsten, ziek. (23.00 Nieuws). Ligging van de zeesch >r het platte- NCRV: ïallteiten. 13.25 lichte vo - (opn.) 13.45 Gespro- Mengelmi gewijde nieuwe langspeelplaten, voor- tisch commentaar. NOS: 11.08 Muziek - lezen. (12.00 Nieuws). Nieuws. 13.03 Aktuallteiten. op: platenprogramma. (14.00 linde: oude liedjes. VARA: dio vrouwenkoor: klassieke 17.00 Nieuws. 17.02 Aktuallteiten. 17.05-H ïcitalToppoppologytoppertips en countryhlts. BELGIS 324 m. (NEDERLANDS) 12.00 Nieuws. 12.03 Gevarieerde muzl (12.40-12.48 Weerbericht, mededelingen HILVERSUM II 7.00 Nieuws. 7.11 Het .16 Stereo: Op het eerst or de wedstrijd om het •okskampioenschap begon. De latere Nieuws: 9.00-9.10 Joe Frazier wijst de plek vrouw). 9.30 Voor de r hij Jimmy Ellis hoopt te vromv*"18*?OomUNieuv raken. wedstrijdprogramma. Ee\ kun- Tafelmuzlek. 14.00 Nieuw ting. 10.15 Voor de 16.09 Russische 11.03 Plek uur: ziek. 17.00 Nieu 45 Aktuallteiten. ngen. 17 15 Jazzi beursberichten. 4.30 Waarom wij 1

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2