L'eau-fillettes openden „Kajuit Burg Willig emeester Van der bezoekt diamanten echtpaar en v Kunstenaars exposeren in het gemeentehuis Leidse Watervrienden huldigden jubilarissen Universitair beraad over wetenschapsbeleid Leiden tweemaal eerste prijs in EHBO-wedstrijden nieuwe stijl MARKTEN MAANDAG 16 FEBRUARI 1970 DE LEIDSE COURANT Geiden bordje: A. geschreven in sierlijke krulletters. Wie binnenkomt in de met slingers en bloe- versierde kamer wordt direct aan de ovale tafel gezet met een kop geu rende koffie. In de voorkamer zingen de kanaries uit volle borst. Er is dan ook reden genoeg voor feest, want de lieer i Leeuwen en mevrouw Van Leeuwen- Schaap zyn overmorgen, 18 februari 60 Jaar getrouwd, en dat is niet mis. „Jajfe zegt de heer Van Leeuwen, „als je er nog voor staat lijkt het een hele - als je het achter de rug hebt Is het niets. Dan vraag je je af waar de tgd is gebleven". De heer des huizes, 84 jaar oud, is nog steeds kleermaker. „Ik ben het vorig jaar wat rustiger aan gaan doen, het is mij nu een beetje te koud om op zolder te werken". Hij is al vanaf zijn twaalfde jaar in het kleermakersvak. „Ik echte boere jongen, ik ben in Zoetermeer geboren en ben na drie jaar naar Oegstgeest verhuisd. Daar woonde ik tot mijn huwelijk. Mijn hobby, dat zijn de kanaries. Kijk maar eens naar die kast daar." Aan de muur hangt een gla- i kastje, dat volstaat met bekers en medailles. „Allemaal gewonnen op ten toonstellingen. Maar het zat er al vroeg in bij mij. Op m'n zevende jaar ging ik op pad met de lijmstok. De burgemeester i de agent stonden er bij te kijken, en die hadden de grootste lol als ik er een ving. Maar, dat mocht vroeger, hoor!" De grootste hobby van mevrouw Van Leeuwen is breien. En hele goede ken- i, die net binnenloopt „bijna een doch- van ons",) zegt: „Zij heeft gouden- handjes: Ik denk dat iedereen in de stad i babyjasje heeft, dat oma heeft gebreid." Het is overigens een extra feestelijke dag, want vanmorgen om 12 burgemeester Van der Willigen met zijn vrouw op bezoek geweest om het echtpaar te feliciteren. De heer en mevrouw Van Leeuwen had den drie dochters. „Onze jongste is om gekomen b\j de bombardementen". Er zijn vier kleinkinderen en vier achter kleinkinderen. De receptie van het echt paar, dat in de Piet Heinstraat S woont, i afgelopen zaterdag geweest. 99 PvdA-Oegstgeest niet tevreden OEGSTGEEST De Party van de Arbeid afdeling Oegstgeest wil geen partij (ook zichzelf niet) bij voorbaat uitsluiten van deelname aan het dage lijks bestuur van de gemeente. „Dit mede gezien de betrekkelijk geringe speel- ruimte, die de rijksoverheid de gemeente laat," aldus dr. O. C. van Belle, de voor zitter afd. Oegstgeest van de P.v.d.A. vrijdagavond tijdens een ledenvergade- ring. Dr. Van Belle vroeg zich wel af in hoe verre de komende gemeenteraad met een fractie van Democraten '66 rekening zal moeten houden. „Niet door gebrek aan stemmen, maar waar zit toch dat D '66-kader verborgen dat de te ver werven plaatsen zal gaan bezetten?" yroeg dr. Van Belle zich af, die tevens openbaar maakte waarom de bespre king tussen de afdelingsbesturen van D '66 en de P.v.d.A. vorig jaar zijn af gesprongen: „De afdeling Oegstgeest van D '66 wilde niet tegemoet komen aan de eis van de afdeling Oegstgeest van de P.v.d.A. om ook de samenwer king van beide partijen op landelijk niveau te bevorderen." Over het provinciale PAK, waaraan de PvdA, de PPR en de PSP deelnemen, zei dr. Van Belle: „Hel gebrek aan openheid bij de totstandkoming van deze samenwerkingsovereenkomst en de halfzachte manier waarop deze over eenkomst inclusief onduidelijkheden en dubbelzinnigheden door de provinciale vergadering van de PvdA is bekrach tigd zo in de trant van: nou niet zeuren jongens, laat ons met vertrouwen in deze geest voortgaan, één, twee, drie, in godsnaam heeft niet onze instem ming gehad. Het valt kennelijk niet mee het hoofd koel te houden bij het bedrijven van „Grootste Politiek". In dit opzicht had de PvdA wel eens een voorbeeld mogen nemen aan de PSP, die de Zuidhollandse overeenkomst veel zorgvuldiger heeft behandeld." HOND HAD BRANDWEER NIET NODIG LEIDEN - Vanmorgen omstreeks half tien rukte de Leidse brand weer uit om een hond te hulp te snellen, die op de Witte Singel door het jjs was gezakt. Echter, toen de brandweermannen op de plaats van bestemming ar riveerden, bleek het dier zijn edele lijf reeds te hebben gered. Hij stond weer op het droge. LBIDEN. Geslaagd: doet. ex. Duitse taal- en letterkunde M. van Hulst-Geels (Alkmaar); doet. ex. Fiscaal recht H. C. de Kruijk (Voorburg); doet. ex. Ned. en letterkunde C. L. H. Brom-Fon- tein (Leiden); kand. ex. Ned. taal- en letterkunde K. Jansonius-Schultheiss (Amstelveen); doet. ex. Ned. recht J. M. Vigeveno (Amsterdam). LEIDEN. Zaterdag was voor een kleine groep meisjes een belangrijke dag. NHSfi Waar maandenlang achter de schermen y- hard aan was gewerkt zou dan in de openbaarheid treden. Opgericht is een nieuw gemeenschap van watergidsen, die door het leven wil gaan onder de welluidende naam \an L'eau fillettes. Het initiatief daartoe is vooral uitge gaan van mevrouw E. Meyer-Pietersen uit de Petrusparochie. Uit deze parochie zyn dan ook de meeste jonge leden afkomstig. Zaterdagmiddag kon reeds een vijftal meisjes tijdens een eenvoudige plechtigheid worden geïn stalleerd. Onder leiding van de kapitein, of hoe de watermeisjes haar ook zullen noemen, mevrouw Jolanthe de Maat- Spruyt zal de groep zich bekwamen in activiteiten op het water, zwemmen, roe ien, zeilen of wat dan ook. Nieuwe leden kunnen in beperkte mate nog geplaatst worden. De leeftijdsgrens is gesteld van ongeveer 12 tot 15 jaar. De doelstelling van de groep is, behalve watersport be drijven, op een goede manier elkaar ver antwoordelijkheidsbesef bij brengen. Als leidsters treden ook nog op Therèse Schamper en Carin van Laere. Naast het vormingscentrum Troef op Hoge Woerd 53 heeft de nieuwe groep huisvesting gevonden in een al jaren verlaten pand, waar door vaardige han den kleurige maritieme versieringen zijn aangebracht. Het huis „De Kajuit" werd zaterdagmiddag in aanwezigheid van en kele ouders en genodigden geopend met vee! (scheeps) getoeter en vuurwerk. Op de foto de pioniers meisjes lvl ar gr eet Bogaart, Marie-Louise Meyer, Nicotine van der Poel, Lyda Schamper en Anneke van der Geest. I IB ÜHH LEIDEN Zaterdag was er voor de drukte Harry Stapel nog eens het belang Watervrienden een groot feest in het An- van de Watervriendenorganisatie. voorts tonius Clubhuis. Op deze avond werden hoe belangrijk het voor de verenigingen namelyk niet minder dan 9 jubilarissen is een vertrouwd kader te hebben. Hij gehuldigd, die 25 jaar of meer lid waren bracht nogmaals onder woorden, dat i de Watervrienden-Leiden. Voorzit- het een schande is dat de gemeente Kat- A. v. d. Berg opende de avond met wijk heeft geweigerd in haar zwembad i woord van welkom tot de vele aan- een vereniging toe te laten op aanvaard- wezigen. Tot zijn spijt moest hy mee- bare voorwaarden. Als voorbeeld hoe delen, dat twee jubilarissen, t.w. mevr. het wel kan, noemde hij de gemeente A. Lepelaar én de heer P. Lepelaar, de Lisse waar nu reeds een bloeiende Wa- avond niet konden bywonen door een tervriendenvereniging bestaat met niet verkeersongeval de heer Lepelaar over- minder dan 900 leden, komen. Woorden van welkom richtte hy Piet van Went bood namens bestuur en voorts tot voorzitter van de Ned. Cultu- leden van de L.W.V. de jubilarissen een rele Sportbond, de heer Harry Stapel en geschenk aan. Van de gelegenheid ge- echtgenote, die de huldiging van de jubi- bruik makend werd mevr. J. van Hooi- larissen namens de N.C.S. zou verrlch- donk tot Lid van Verdienste benoemd ten. De jubilarissen, t.w. mevr. J. van voor 32 jaar lidmaatschap. Een fraaie Hooidonk, mevr. A. Lepelaar, mevr. J. oorkonde in lijst en bloemen werden Wittenian, mevr. A. v. d. Berg en de hierbij aangeboden, heren P. Lepelaar, J. «1e Kruis, C. van Daarna volgde nog een gezellig samen- Zyp, P. v. d. Berg en A. v. d. Berg, ont- zijn waaraan meewerkte „de Perdido's" vingen het zilveren bondsinsigne voor o.l.v. W. Crama en conferencier John v. 25-jarig lidmaatschap van «1e N.C.S. Haarlem. Diverse gezelschapsspelen, po lonaises en dansen zorgden ervoor Na de uitreiking van de spelden bena- men zich niet behoefde te vervelen. Mostert Cf Zn. halve eeuw in ex ie en vei zullen we honderd en zes keer gesteld zijn in het raadhuis en de gemeentellat van Voor schoten, waar op uitnodiging van het gemeentebestuur 106 kunstwerken ten toongesteld zijn: schilderijen, aquarel len, gouaches, lino's en foto's van de leden van de Voorschotense Kunstkring. De kunstwerken hangen in de hal, trap penhuis, gangen en kamers van de ge meentelijke flat en oude raadhuis. Onder elkaar heeft het personeel de voorraad kunst verdeeld. Sommige ambtenaren vooral „smul" op landschappen; rustige aquarellen, waarop o.a. enige plekjes van Voorschoten te zien zijn zoals de houtzaagmolen, een boerderij langs De Vliet bij de Knip en ook de sluizen bij Leidschendam. Anderen wil den per se een schilderij met bloemen en ook waren er die de voorkeur gaven aan grote abstracte composities in felle kleuren van Willem Schrofer. Hier en «laar hebben de gemeente ambtenaren al een claim gelegd op een schilderij onder het motto: „Ik vind het zo mooi, ik koop het zelf." Ook de I burgery van Voorschoten krijgt gele- j genheid deze tentoonstelling te bezich- tigen en eventueel een koop te sluiten, j Er zjjn actuele prijzen, zeer laag begin nend met 25.-. oplopend tot rond de 1.000.-. De kunstenaars zullen vrijdag avond aanwezig zijn van 19.00 uur tot 21.00 uur in de gemeenteflat en raad huis aan de Leidseweg, de tijd waarin de Voorschotenaren gratis de tentoon stelling kunnen bezoeker.. De tentoongestelde werken zijn van: Ziekenhuis Rijnoord pp 21 februari open? ALPHEN a./d RIJN Het bestuur van de Stichting Ziekenhuis „Rijnoord" le Alphen aan den Rijn is voornemens het ziekenhuis op zaterdag 21 februari a.s. feestelijk te heropenen. Hiermede wil het bestuur hel feit van de officiële overdracht van dit streekziekenhuis door de voormalige eigenaresse feestelijk on derstrepen. Hanny Bal, H. H. Kamerlingh Onnes, Fanny Mazure, J. Müller-Limburg, W. Schrofer. R. Seinen, C. Sirks-Bijvanck, C. P. Stapels en W. Vis. Belinda Sidley (Marian Drexhage) groep Fysica en Samenleving heeft on langs «le vakgr«>ep Natuurkunile van deze universiteit het voorstel gedaan «le maatschappelijke consequenties van de wetenschapsbeoefening op enigerlei wy- ze In het studieprogramma aan de orde te stellen. Dit voorstel heeft geresul teerd in een verzoek van de vakgroep aan de werkgroep om gedurende 't voor- jaars-semester een wekelyks colloquium, gewijd aan deze problematiek, te orga- Het programma voor het colloquium is vastgesteld tot Pasen. Overeenkomstig dit programma zullen op de maandagen 16 en 23 februari, en 2. 9 en 16 maart inleidingen worden gehouden «.'oor res pectievelijk drs. J. H. Bannier, direc teur van de Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek, dr. C. le Pair, lid van de directie De Werkgroep Fysica en Samenleving de Stichting Fundamenteel Onderzoek heeft voor het colloquium als eerste Spelochtenden voor pupillen LEIDEN Ook dit seizoen wordt er weer voor de jongste voetballertj«'s een gpelochtend-conipetitie georganiseerd om hen gedurende de wintermaanden, wan neer het voor hen te koud is om te voet ballen, met een aantal huissporten bezig te houden. De jongens bestrijden elkaar op de volgende onderdelen: tafelvoetbal, tafeltennis en sjoelen. De organisatie is dit jaar in handen van de voetbalvereniging L.F.C. De deelne mende verenigingen zijn: U.V.S.; Leidse Boys; Leiden; Roodejiburg; L.F.C.en DOCOS. De strijd gaat ook dit jaar orw de door de voetbalvereniging Rooden- burg ter beschikking gestelde wisselbo kaal, welke het vorige seizoen is gewon nen door L.F.C. Deze spelochtend-com- petitie wordt ook dit seizoen weer be sloten met een groot voetbaltournooi, te houden op het L.F.C. complex op 14 maart. De stand na 8 ronden luidt: 1. Leidse Boys 30 pnt.; 2. U.V.S. 26 pat.; 3. L.F.C. 21 pnt.: 4. DOCOS 19 pnt.; 5. Leiden 15 pnt.; 6. Roodenburg 14 pnt. de Materie, de heer J. Reiding, stu dent in de chemie en publicist over za ken het wetenschapsbeleid betreffende, prof. dr. C. .1. F. Böttcher, voorzitter j van de Raad van Advies voor het We- tenschapsbeleid. en prof. dr. A. Hoog- j werf. hoogleraar in de politicologie aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen. Het colloquium wordt gehouden in het Kamerlingh Onnes-Laboratorium, Nieuw- steeg 12. De bijeenkomsten, die toegan kelijk zjjn voor alle belangstellenden, be ginnen alle om vier uur. Verkeerslichten op Noordeinde gestolen LEIDEN Vastapticlit op het Noordeinde is gistermiddag omstreeks 13.00 uur po behendige wyze 'n set „hcr- haliugsllehten" ontvreemd. De lichten, die op gezichtshoogte van de wachtende automobilist aan de paal zijn bevestigd, werden plots zonder sporen van vernieling vermist. De draden, waarop spanning stond, hingen buiten de paal. De Stedelijke Lichtfabrieken herstelden later op de dag het stoplicht. Intrige door Imperium slepend gespeeld LEIDEN Het is elke keer weer een aparte belevenis om in de Vestestraat, een van de grauwste straatjes, in de Leidse binnenstad, een oude fabriek binnen te gaan; 40 uitgesleten met veel kalk bespatte traptreden op te gaan om daan plotseling in een sober micro-theatertje te komen, waarin de artisticiteit bij wijze van spreken het donkere plafond afdruipt. Zater dagavond waren wij er om de chris telijke toneelgroep „Imperium" voor een klein select gezelschap, onder wie burggemeester Van der Willigen, de première te zien geven van twee een- acters: „The public eye" van Peter Shaffer en het wagenspel „De Schat" van Olaf J. de Lundell. „The publee eye" heeft een vrij nieuw gegeven: een aan zijn carrière bou wend accountant vertrouwt ztjn vrouwtje niet, die hij sintis hun eerste kennismaking als een onmondig en onwijs kindje heeft behandeld en Iaat haar schaduwen door een sn«jepgrage detective. De detective wordt voor de vrouw een ideale man, die allerlei opvattingen over het echtelijke lief de verkondigt, maar zelf buiten alle realiteit blijft staan. De intrige wordt door Imperium enigszins slepend gespeeld. We vra gen ons af waarom men het stuk niet In een Nederlandse situatie om gezet heeft en de aan volzinnen en uitspraken (die in een Ryam-zak- agenda niet zouden misstaan) rijke eenacter van Shaffer niq£ meer heeft bewerkt. Zeker het ouderwetse taal gebruik had ons inziens met weinig moeite vermeden kunnen worden. De mooie Marain Drexhage, die voor het kind gehouden vrouwtje speelde, maakte meer indruk dan William den Heeten, die als Charles Sidley mede door een te krampachtige hou ding weinig indruk maakte. De mees te eer was weggelegd voor Bert Don kert, die voor detective Chrlstoforoe speelde; alleen mag hij wat ons be treft te overdreven maniertjes ach terwege laten. Hans v. d. Wijngaard verdient zeker een compliment. Zijn decor was sim pel maar zeer suggestief. Het wagenspel van Olaf J. de Lan- dell, dat zoals het hoort met aktuali- teiten werd aangekondigd, werd aan merkelijk beter gebracht. De gehele cast. Jan Kijne, Lydia Krassenburg, Lonk Krassenburg, Ans Alting, Maar- tje Anker en Cees Parmentier ver dienen lof voor de wijze waarop zij de belevenissen rondom een schal- graverij gestalte gaven. J. Leune. ZOETERWOUDE. In de reeds jarei lang bestaande wedstrijdvorm van de Bij de rayonwedstrijden, die in de r i uitslag per afdeling, algehele leiding deskundig EHBO is een ingrijpende wijziging geko- atiezaal Voorheen namen plaatselijke teams drie leden deel aan de wedstrijden. het gastvrije Huize Em- uitreiking werd teschouwing alvorens tot de prijs- LEIDEN Een halve eeuw Mostert. de heren Wim en Dirk Mostert, kwamen Zaterdagmiddag werd het gouden jubi- complimenteren. Bij de receptiegangers leum van de firma C. A. Mostert en waren o.m. burgemeester mr, G. C. van Zonen, experts in expeditie en verhuizin- der Willigen en heer C. F. Meerpoel/on- gen, onder grote belangstelling gevierd der-voorzitter van de Kamer van Koop- rest. „In den Vergulden Turk", handel en Fabrieken voor Rijnland, i Middags was er een receptie, waar zeer veel relaties de grondlegger van het De jubileumdag werd besloten met een bedrijf, de heer C. A. Mostert (op de feestelijk diner van de directie en het foto wordt gefeliciteerd), en zjjn zoons, 23 man tellende personeel. te Zoeterwoude werden gehouden, dit systeem voor de eerste keer toe gepast, waarbij de aanpassing van som- Nu gebeurt dit nog door drie leden, ioigen nogal moeizaam was. de drie geënsceneerde onge- ;egaan. Daarbij •ek dat Leiden een uitstekende pres- i tatie hail geleverd want zowel by de se- j nioren als bij de junioren werd de eerste plaats bereikt. Ook de beide comman- i l.mtsprijzen gingen naar de Sleutelstad. Moeder en kind in de sneeuw De winter weet van geen op houden, in het plantsoen levert de pas gevallen sneeuw fraaie gezichten op. Het beeld moeder en kind, van Jan Wolkers, staat tevergeefs te wachten op wandelweer en ze kijken naar het fel realisti sche beeld dat kinderen voor schooltijd nog even maakten. ■allen waarmee de deelnemers werden De wedstrijden werden zeer velen ge- dan een systeem zoals dit <x)k in de geconfronteerd waren aangepast aan de volgd. De uitslagen luiden: praktijk voorkomt waar men met de omgeving (het bejaardencentrum) waar Senioren: 1. Leiden; 2. Stompwrjk; 3. hulp bij een ongeval ook met willekep- men vertoefde. Mede door de hiervoor Hoogmade; 4. Zoeterwoude; 5. Reeu- rige medehelpers te maken krijgt. Bij speciaal opgeleide „slachtoffers" zag het wijk: 6. Meerburg. c. Janmaat cmdt.; mevr. J. Overdevest- de wedstrijden heeft men dan nog het er bijzonder realistisch uit. Junioren: 1. Leiden: 2. Voorhout; 3. Welp; mevr. Vaneman; junioren: B. ei Rayonlelder R. van Dam had het geheel Rijpwetering/Oud Ade; 4 Reeuwijk; 5. A. Kortmann en mevr. de Boer-<ie Jeu Ophalen grof huisvuil DINSDAG 17 FEBRUARI Buurt 2: Aaltje Noordewierlaan, Cornells Schuytlaan, Diepenbrocklaan, Joh. Verhulststraat, Rich. Hollstraat, Obrechtstraat, Churchill-laan, Willem Pijperstraat, Peter van Aitrooy straat, Joh. Wagenaarlaan, Valeriusstraat. Van Blanken burgstraat, Julius Röritgen- straat, Mozartstraat, Bernard Zweers- straat, Sweelincklaan, Eduard v. Bei- numstraat, Brücknerstraat, Debussy- straat, Ravelstraat, Chopinstr., Moes- sorgskistraat. Verdistraat, Jac. Urlus- plantsoen, César Franckstraat. Buurt 8: Schubertlaan, Mahlerstr., Hiindelstraat, Beethovenlaafi, Vivaldi- straat, Bachstraat, Corellistraat, Tos- caninilaan, Berliozpad, Rossinistraat, Lisztpad, Mendelssohnkade, Wagner- plein, Brahmslaan, Tsjaikowskikade, Sibeliusstraat, Bartokstraat, Kennedy- lana, Max Regerlaan, Jozef Haydnlaan, Apollolaan, Smétanastraat, Pagarüjii- straat. Scarlattistraat, Griegstraat, Du> nizett.il aan. voordeel dat men met verschillende gaven kan werken omdat de deelnemers perfect georganiseerd waarbij kader- Zoeterwoude; 6. Stompwijk; 7. Roelof- De twee hoogste individueel beoordeeld worden. Door de- leden uit de omgeving de Jury vormden, arendsveen. ze punten later bijeen te tellen krijgt Dokter W, Kortmann had daarbij de Voor Zoeterwoude ROTTERDAM, 27 okt. Vee Aanvoer totaal 1542, slachtrunedren 1173, var- kens 369. Prijzen: "slachtrunderen 5.25- 5.50, 4.40-4.90, 3.95-4,20, 3.65-3.85. var- I kens 2.79-2.85. 2.75-2.79, 2.73-2.75. stie- i ren 4.50-5.20. worstkoeien 3.50-3.70, sl.- zeugen 2.20-2.30, zware varkens 2.40- 2.50. Overzicht: slachtrunderen: korter, j redelijk, hoger; varkens: ruimer, vlug. I hoger (enkele prima's boven notering). AMSTERDAM. Aanvoer 195 run deren; prijs 3.80-5.40; handel flauw. Aanvoer 4 varkens; prijs 3.40-3.50; han del vlot en duurder. BARNEVELD. 16 febr. Eieren Aanvoer 476.280 stuks, stemming traag prijzen in p. 100 stuks. Eieren van 52 -53 gr. 9,16-9,33. 56-57 gr. 9,66-10.10; 60-61 10,29-10.72, 64-65 gr. 10,74-11.03.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3