mijn volgende pakje is weer AVRO vraagt minister uitbreiding zendtijd AANVAL FABRIEK IS TERREURDAAD antenne Nieuwe versie van Eschers 2de symfonie kWant die smaakt nu eenmaal anders dan andere President Nasser: Breda richt „drugteam" op De film van vanavond Alma Mater TOPSPORT Rehabilitatie gezuiverde partijleden gemeld Bloedbad in Nig. eria pagina: 2 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 16 FEBRUARI 1970 (ADVERTENTIE) Mr. Slotemaker herkozen als voorzitter (Van o n roepmedewerker) HILVERSUM Tijdens de buitenge wone algemene ledenvergadering van de AVRO werd mr. dr. L. H. Slote maker met 84 van de 92 stemmen her kozen als voorzitter. Na deze procedu re deelde de heer Slotemaker mede, dat het bestuur zich schriftelijk lot de minister van CRM had gewend met het verzoek om de AVRO met ingang van 1 oktober 1970 extra zendtijd toe te wijzen. Met haar 835.000 leden is de AVRO verreweg de grootste omroep van ons land. Haar ledental is vergeleken n.et de NCRV en VARA 76 procent en met de andere A-omroep, de KRO, 56 pro cent hoger. In dat geval biedt artikel 31 van de omroepwet de mogelijkheid om uitbreiding van zendtijd aan te vragen. In een toelichting verklaarde mr. dr. Slotemaker na afloop van de vergade ring, dat de AVRO meer dan twee jaar geleden al anderhalf maal zo groot was als de andere a-omroepen. Het bestuur heeft na de fusie met RTN- televizier eerst de ontwikkeling van deze samensmelting willen afwachten. Nu binnenkort van TROS-zijde ook een aanvraag bij de minister kan worden verwacht om deze omroep de b-status te verlenen (250.000) leden, hetgeen straks een belangrijke herindeling van de zendtijd nodig maakt, leek het voor de AVRO wenselijk om zich ook tot de bewindsvrouwe te richten. Op de vraag of zendtijduitbreiding voor TROS en AVRO ten kosten zou gaan van de andere zendgemachtigden, sprak mr. Slotemaker dc wens uit, dat de minister het aantal zenduren voor ra dio en televisie zal gaan verruimen. De zendtijd voor de Evangelische Om roep (EO), die op 1 april gaat star ten, wordt nu ook al in mindering van de andere omroepen gebracht. Boven dien ligt het in de rede, dat de NOS- radio de haar nog resterende elf uren in het kader van de wettelijk toegestane zendtijd van 25 procent ook zal gaan benutten. Mocht de bewindsvrouwe het verzoek tot zendtijduitbreiding van de AVRO niet ontvankelijk verklaren, dan zal deze omroep in beroep gaan bij de RESIDENTIE-ORKEST Herpremière had verdiend succes In de loop van de laatste achttien jaar zijn er nogal wat nieuwe composi ties gemaakt, speciaal voor het elk jaar opnieuw geformeerde Nederlands Stu dentenorkest. Tot de beste werken die al dus ontstonden, moet zeker de tweede symfonie van Rudolf Escher worden ge rekend. Dat is destijds, in januari 1959, in het algemeen ook wel erkend maar het was toen tevens duidelijk dat het stuk eigenlijk te moeilijk was om door de goedwillende studenten op zijn voorde ligst te worden gepresenteerd. Thans wordt het werk in een geheel nieuwe gedaante opnieuw aan de orde gesteld. Met nauwelijks verholen teleur stelling zegt Escher dat na de uitvoerin gen door de studenten geen van de ruim nestig Nederlandse amateurorkesten ook maar enige belangstelling voor deze mu ziek aan de dag heeft, gelegd. Kennelijk omdat hij vond concessies te hebben ge daan die geen enkel praktisch resultaat opleverden, besloot hij in 1964. deze twee de symfonie helemaal om te werken, de SOMBER RAPPORT Meer ondervoede kinderen dan voor tien jaar NEW YJORK (Reuter) Er zijn meer zieke, ondervoede en kinderen zonder onderwijs dan tien jaar geleden. Zonder gezamenlijke actie van de internationa le gemeenschap zal tegen 1980 het aan tal verwaarloosde kinderen met miljoe nen zijn toegenomen. Deze waarschuwing laat de secreta ris-generaal van de Verenigde Naties, Thant, horen in een somber rapport dat door de commissie voor sociale ontwik keling is samengesteld in samenwerking met verscheidene VN-instel lingen als het kinderfonds (UNICEF), de internationa le arbeidsorganisatie (ILO) en de or ganisatie voor onderwijs en cultuur (UNESCO). Daaruit blijkt, dat elke mi nuut in de ontwikkelingslanden tweehon derd kinderen worden geboren, maar dat veertig van hen binnen een jaar overlij den. Van de overblijvende 160 kinderen blijven 120 gedurende hun gehele kin dertijd verstoken van moderne medische zorg. Velen lijden in die periode aan on dervoeding. Vergeleken met hun Europe se of Noordamerikaanse leeftijdgenoot jes is hun sterftekans twintig tot veer tig maal zo groot. Scheermesjes uit Oud-Egypte CAIRO (Reuter) Twee archeologen hebben bü opgravingen in het gebied van Sakkara (Egypte) een stel oude roestige scheermesjes gevonden, die ongeveer 2500 jaar geleden door de oude Egypte- naren zijn gebruikt. De vinders de Britse professor Walter Emery en de Egyptenaar Ali el Kholi, gaan de roest van de mesjes verwijderen om de hiëroglyfen te kunnen lezen. Egyptische notabelen lieten vroeger hun hoofd en kin door een kapper kaal sche ren voordat zij naar openbare plechtig heden gingen- Bij dezelfde opgravingen is ook een bronzen instrument van een tandarts te voorschijn gekomen, dat véél lijkt op een instrument dat nu wordt gebruikt voor het vullen van kiezen. Samenwerking in groothandel UTRECHT (ANP) De dertien leden tellende nieuwe Nederlandse Groothan- delsbond (NNGB) en de tweeëntwintig leden tellende Nederlandse Combinatie van Groothandelaren (NCG)- de twee oudste groothandelsorganisaties in ons land (beide bestaan vijftig jaar), zijn een fusie op economisch en commercieel ge bied aangegaan. Zij hopen door deze fusie de zelfstandige winkeliers in staat te stellen te kunnen concurreren tegen de grootwinkelbedrijven. structuur en de instrumentatie grondig de wijzigen en daarbij de dilettanten maar helemaal te vergeten. In de versie, die naar Eschers eigen woorden eigenlijk een geheel nieuw werk is, wer den het slagwerk uitgebreid en een harp en een piano toegevoegd, uiteraard om dat de nieuwe opzet dat noodzakelijk maakte. Van Otterloo die deze winter wei veel Nederlandse muziek speelt zich daarbij al te eenzijdig tot tieve en traditionele werken beperkt, dient nu in elk geval een pluim omdat hij zich voor Eschers herschreven sym fonie met over tuiging inzette. Hij zal er zaterdagavond in het opvallend goed bezette Congresgebouw geen spijt van hebben gehad want voor een hedendaags werk werd het opmerkelijk hartelijk en met bijzonder veel applaus ontvangen. Escher zelf verscheen op het podium en toonde zich erkentelijk voor de presta ties van dirigent en orkest. Inderdaad: hoewel de vertolking bij herhaalde, uitvoering .st.elligpqgaap fi nesse, vooral in coloristisch opzicht, zal kunnen winnen, werd er kundig en met toewijding gemusiceecd. rMen besefte te. doen te hebben met een intelligent ge schreven stuk, dat ook artistiek niveau heeft. Overigens is het te beschouwen als een overgangswerk. Eschers bekende, van ouds geldende voorkeur voor de 20e- eeuwse Fransen, voor Ravel in het bij zonder, blijft ook hier manifest maar ver der kondigt de symfonie de huidige a-the matische werkwijze van de componist al duidelijk aan. Bij de titel „symfonie" moet men hier dan ook niet denken aan de gebruikelijke verwerking van de ge gevens; de hoofdvorm met contrasteren de thema's zal men tevergeefs zoeken. Ook in deze symfonie blijft Escher tot op grote hoogte een dichterlijk klank estheet. Van „expressionisme" is hier nergens sprake, maar al musicerend en spelend met zijn gegevens verloochent hij uiteraard zijn nogal droefgeestige geestesgesteldhied niet. zelfs niet in de muzikanteske gedeelten. Aan de noviteit ging vooraf een kamer muziekstuk dat gelukkig in de kamermu- zieksfeer werd gehouden, al was de speelstijl nog te veel die van het grote orkest. In het derde Brandenburgse con cert van Bach hield Van Otterloo zich aan de voorgeschreven 3 violen, 3 alt violen, 3 violoncelli, contrabas en klave cimbel, akkoord, maar de intonatie was niet vlekkeloos en de motorische speel- trant was aan de grove kant. Na de pauze zou de Rus Leonid Kogan het vioolconcert van Brahms voordragen. Omdat hij wegens ziekte moest afzeggen, sprong de in Londen wonende, van origi ne Poolse Ida Handel voor hem in. Zij bevestigde, wat men al jaren weet, dat zij een groot violiste is, die haar prachti ge instrument met meesterschap be heerst. Haar romantische muziekbesef past ook goed bij Brahms, maar het was voor deze ruige viriele componist soms een beetje te week, een beetje te senti menteel ook. Gegeven het feit dat een vrouw moeilijk anders dan vrouwelijk kan spelen, was het een imposante crea tie die dienovereenkomstig is gewaar- In „De wals van dc toreadors" behan delt de grote Franse tonèelschrüver Jean Anouilh het thema dat hem bü vr(jwel al zün stukken voor ogen staat: onze maatschappij is zó gecorrumpeerd dat echte, zuivere liefde er welhaast on mogelijk is. De vorm van het stuk is erg ongewoon. De als altijd cynische Anouilh brengt deze zedenkomedie na melijk als een af en toe nogal grove klucht. Hij toont de „liefde" erin als middel tot veroveringszucht bij de generaal, als middel tot bezitslust bij diens vrouw, als voorwerp van zwijmelende dromerij bij Ghislaine en ook als die haast onbe staanbare zuivere liefde bij de secre taris. Walter van der Kamp maakte er een fraaie voorstelling van. waarin hij het kluchtelement bepaald niet ver waarloosde, maar waarin dé zedenko medie toch het meeste nadruk kreeg. Van der Kamp is meestal erg gelukkig met zijn rolbezetting. Zo ook hier. Er waren eersteplansrollen van Fons Rade makers als de opgeblazen generaal, van Ank v. d. Moer als diens echtgenote ronduit vulgair waar het moest en in haar grote scene bepaald indrukwek kend. van Elisabeth Andersen als de vrouw die zeventien jaar kon dromen en dan toch en vanuit haar rol be grijpelijk in een grote liefde verzeild kan raken. Naast hen: Joop Admiraal als de jonge secretaris. Een wat onwezenlijk karak ter, maar met veel charme neergezet. De bijrollen zijn allemaal karikaturen, maar Van der Kamp liet het niet uit de hand lopen. Ook niet bij Jan Blaaser wiens rol als dokter van betekenis is en die met gaaf werk voor de dag kwam. „De wals der toreadors" is niet Anouilh op zijn best, maar in de AVRO- voorstelling van gisteravond toch wel helemaal Anouilh! Zaterdag verliep „Een van de acht" bü de VARA als een karikatuur van een quizprogramma. Enkele van de deelne mers had men het niet mogen aandoen om hen zó-onwetend op een dergelük programma los te laten. Technisch vie- len er zoveel steken dat het derlqk was dat Mies Bouwman er haar humeur niet helemaal bij verloor. Het „büwerk" was vrü matig. Gelukkig voor VARA, Mies en kijkers dat het er voor de helft op zit. opmerkelijk was de NCRV-extra-zater- dag van het optreden van Coretta King in Amsterdam. In aijn Opzet zat in dit gebeuren een stévfg théatraal elément. Maar door de enorme wahrdigheid die de weduwe van de vermoorde negerlei der ten toon spreidde werd dat thea trale toch goeddeels naar de achter grond gedrongen. Bovendien: mevrouw King, die voor haar huwelijk muziek studente was en geschapen leek voor een concertpraktijk, bleek over voor treffelijke vocale middelen te beschik- Als slot: het evenement in Oslo dat voor veel kükers het belangrükste t.v.-evene- ment van het weekeinde zal zün ge weest. De Noorse t.v. zorgde voor goede beelden van het W.K.-schaatsen. Weer gaf Theo Kooraen commentaar, wat in- j getoomder nu, maar van grote kwali teit naar onze mening. Dat was vooral gistermiddag het geval bü de 10-km- ritten. De beelden zeggen dan eigenlük heel weinig, omdat het vooral een hor logekwestie is. Koomen keek voor ons op het horloge en hield ons. waar het moest, van seconde tot seconde in span- Vg. BREDA (ANP) Een in Breda opgericht drugteam, een initiatief van de gezamenlüke reclasseringslnstanties in het arrondissement van de Bredase rechtbank, en als zodanig het eerste in ons land, gaat een uitgebreid onderzoek instellen naar het druggebruik in dit arrondissement. Ook zün voorbereidende besprekingen gaande om te komen tot een adviescentrum, waartoe druggebrui kers, ook zü die niet met de justitie in aanraking zijn gekomen, zich kunnen Hoessein: niet tegen guerilla's CAIRO (AFP-Reuter-AP) Presi dent Nasser noemt het Israëlische bom bardement op een metaalfabriek bij Cairo, welk bombardement zeventig doden eiste, een „weloverwogen terreur daad" en verwerpt de Israëlische ver klaring, dat er sprake was geweest van een technische fout. Nasser zei dit in een onderhoud met de Amerikaanse journalist James Res- ton. De Egyptische president beschul digde verder de VS van steun aan Is raël door de levering Dit had tot gevolg dat „onze troepen, onze industrieën en onze bevolkingscen tra aangevallen kunnen worden". Hij zei tenslotte alleen over een „staakt het vuren" te willen praten, als Israël zich uit de bezette gebieden terugtrekt In geheel Egypte wordt nu volledige verduistering in acht genomen; neon verlichting mag niet branden en de kop lampen van de auto's moeten blauw ge schilderd worden. Koning Hoessein van Jordanië heeft zaterdag gezegd, dat de veiligheidsmaatregelen die de regering had uitgevaardigd niet bedoeld waren tegen de guerrilla-organisaties en zeker niet om het Palestijnse verzet de kop in te drukken. Israël heeft Syrië gewaar schuwd dat het de volledige gevolgen moet dragen voor zijn steun aan Ara bische guerrilla-organisaties. De aanleiding tot de oprichting van het drugteam is een explosie van drug gebruik geweest, welke enkele maanden geleden door de Bredase politie bij een inval in twee huurkamertjes van pensions aan het licht werd gebracht. Het team geeft adviezen aan de justitie, individuen die dit nodig hebben of wen sen. en aan instellingen. Voorlopig zal het team verder, aldus de heer J. A. H. Cre- mers, secretaris van de reclusseringsraad te Breda, de handen vol hebben aan het vergaren van kennis en inzicht in het drugprobleem in het arrondissement, om van daaruit tot verantwoorde beleids- I lijnen te kunnen komen. Rondom het druggebruik en de daaruit voortvloeiende problemen voor mens en maatschappü Phantoms bestaan, zo is overduidelijk gebleken. iverslanden. De wet is niet aan- Berevhfcing Met grote belangstelling wordt in de kringen van de reclassering uitgezien j naar de berechting van de acht verdach ten. die donderdag voor de Bredase rechtbank terecht moeten staan wegens overtreding van artikel 10 van de opium wet. Enkele van deze verdachten hebben inmiddels een ontwenningskuur onder gaan. Allen bevinden zich op vrije voe ten. Men verwacht, dat deze zaak een belangrijke bijdrage kan betekenen tot meer inzicht in de wijze waarop het drug probleem. dat in ons land ernstige vor men begint aan te nemen, moet worden aangepakt VI Het is wel grappig om vlak n; Lucille Ballshow, deze actrice nog te zien in een bijna kwarteeuw oude thriller. „The dark corner" anno 1946 is ook merkwaardig omdat we e acteur Clifton Webb nog eens in terug zien voor de film „Sitting pretty" een beslissende wending aan zijn carrière zou geven. Na zijn creatie als Mr. Bel vedère zou hij alleen nog maar arro gante mannetjes spelen in filmkomedies. Evenals in de thriller „Laura" uit 1944, waarin Webb debuteerde als een giftige kroniekschrijver, die de titelrolspeelster wil vermoorden, speelt de acteur ..The dark corner" een schurkenrol. Die van de kunstschilder Hardy Catheart, die de detective Bratford Galt wil laten opdraaien voor een door hem en zekere Foss wijlen William Bendix gepleegde moord. Lucille Ball speelt de secretaresse van de verdachte detec De regie is in handen van veteraan Henry Haithaway, die in de jaren dertig carrière maakte met tal van groots op gezette avonturenfilms, meestal opge bouwd rond Gary Cooper als „The lives of a Bengal lancer" en „Souls at sea", maar met wie hij ook het zwaar- romantische „Peter Ibbetson" maakte. Na de tweede wereldoorlog, probeerde Hathaway zijn terrein uit te breiden met de thriller „The dark corner" ii een voor die tijd goed gemaakte thriller maar blijft in de schaduw van „13 Rue Madeleine", een verzetsfilm die de regisseur in 1947 zou afleveren. „Kiss of death" (Richard Widmarks film debuut) en „Call Northside 777". VARA Ned. II 20.45 uur Vandaag zendt de NCRV de Duitse te levisiefilm „Alma Mater" uit. Dit do cumentaire drama werd gemaakt door Rolf Dadrich en Dieter Meichsner over demonstraties en andere protestbewe gingen, zoals die de laatste tijd het universitaire leven in vele steden, ver spreid over de gehele wereld, veront rusten. Plaats van handeling in deze tilm is de Vrije Universiteit van Ber lijn. Hoofdpersoon ls de (Joodse) pro fessor Freuden berg, die al jaren aan de Vrije Universiteit v erbonden is, maar door de studentenacties wordt gedwon gen zijn ontslag te nemen. Deze rol wordt gespeeld door Karl Guttmann. In de film worden vooral de tactiek en trucs van de studentenbewegingen aan de orde en aan de kaak gesteld. De makers hebben beide aan het begin van de jaren vijftig aan de Berlijnse Vrije Universiteit gestudeerd. NCRV Nederland I 21.10 uur. Achter het Nieuws zal vanavond ge deeltelijk gewijd zijn aan de topsport De actuele aanleiding daartoe vormen de wereldkampioenschappen schaatsen. F,en Achter het Nieuws-team heeft in Oslo opnamen gemaakt van topschaat- sers. Meningen pro en contra deskun digen op dit terrein zullen de in Oslo gemaakte filmfragmenten omlijsten. Maandag VARA 22.15 uur Nederland U NEDERLAND I NOS/NOT 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal NCRV 19.04 uur: Scheepsjongens van Bontekoe 19.13 uur: Jeugdherinneringen 19.30 uur: Breng eens een zonnetje 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Hier en nu 20.45 uur: Tweekamp 21.10 uur: Alma Mater 22.40 uur: Psalter 22.45 uur: Journaal TELEAC 22.50 uur: Kursusinformatie NEDERLAND II NOS 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 2045 uur: Schurken in smoking, film NOS/NOT 10.45 uur: Verkennen en dekken 11.10 uur: Iet wiet wijt 11.35 uur: Notre ville 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal KRO 19.04 uur: Lawines, documentaire 20 00 uur: Journaal 20.20 uur: Vanavond in Nieuws- 21.00 uur: David Frostshow 21.50 uur: De wrekers 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Scala AVRO 19.30 uur: Peyton Place 20.00 uur: Journaal 20 20 uur: De overlevenden, tUb MOStntbHHmB 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Sti Lichte grammofoonmuziek. (8.30-8.33 Morgenwljdlrig. NOS Uitgebreide reportage programma. ïrhaling NOS AVRO: (gr.; ^chopjvadjo, ,4j.3Q Pizzicato; muzikaal md- dagmagazine. (16.00-16.02 Nieuws). Overheidsvoorlichting: Carnaval op Samenstelling en presentatie: Rayi. Debrot, 17.10 Voor -de -kleuUMi 'W«15 Hall( 13.11 Radiojournaal. NOS: 13.31 Spiegel van België: 1 onze zuiderburen. 14.00 Stereo: Klein chanson. 14.33 Rostrum of Composers 1969: internationaal forum - moderne muziek uit Polen. AVRO: 15.10 Stereo: Scala: jonge Nederlandse kunstenaars: I. Pianorecital: oude en moderne muziek: II. Strijkkwartet: oude muziek: III. Cello en piano: klassieke muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Stereo: Mannen- Stereo: Radio Kamerorkest: :iek. 16.45 Land der Muzen: 17.15 Stereo: Jazz Spectrum: lerne jazz. 17.55 Mededelingen iek (gr.). (7.25 Hoi 7.32-7.50 Actualiteiten) Gewijde muziek (gr.) de huisvrouw). BELGIE 324 m (NEDERLANDS) Nieuws. 12.03 Gevarieerde mi 12.48 Weerbericht en SOS-berlchtea schippers). 12.55 Buitenlands pers ,6^.„ u„b„lannpr schippers iws. 14 IWS). 16.0( Amusen :ht en mededelingen. 17.15 Jaz HONGKONG (Rtr) De Chinese lei der Mao Tse-Toeng heeft volgens het Hongkongse blad „The Star" erin toege stemd, dat drie miljoen gezuiverde le den van de Chinese communistische par tij weer in hun functies hersteld worden. Deze partijleden verloren deze functies tijdens de culturele revolutie omdat zij ervan verdacht werden, aanhangers te zijn van Lioe Sjao Tsji, het afgezette Chinese staatshoofd. Door de culturele re volutie zouden de provinciale besturen in het ongerede zijn geraakt, de ge vechtskracht van het Chinese leger ge schaad zijn en het politieke werk van de partij alsook de industriële produktie schade geleden hebben. LAGOS (Reuier) Dorpshoofden heb ben tegen de internationale waarne mers in Nigeria gezegd dat federale troepen op de eerste kerstdag 106 bur gers, onder wie vrouwen en kinderen, hebben vermoord. De massamoord zou gepleegd zijn in een voormalig Biafraans dorpje Ndoe- kwe bij de oostgrens van de centraal oostelijke slaat De internationale w nemers hebben hiervan melding ge maakt. Zij hebben echter verklaard geen bewijzen van groepsmoord gevonden te hebben en te kennen gegeven dat het gedrag van de federale Nigeria troepen „net zo goed is geweest als dat van welke strijdmacht ook tijdiens e De Nigeriaanse regering heeft in middels laten weten dat op grond van een door haar ingesteld onderzoek ge bleken is dat een bende opstandige ter roristen een overval op onschuldige bur gert heeft gepleegd. Wereld Jeugd Orkest AMSTERDAM (ANP) Het Wereld Jeugd Orkest, dat vorig jaar zomer tij dens het congres van de Fédération In ternationale des Jeunesses Musicales i Boedapest werd opgericht, zal voor hel eerst optreden van 1 tot 23 augustus s in het Art Centre van Jeugd en Muziek in de Canadese plaats Orford. Elk de dertig bij de federatie aangesloten landen wordt verzocht 5 a 6 talentvolle jonge musici in de leeftijd van 16 tot 23 jaar aan te wijzen, die voor het WJO in aanmerking kunnen komen. Deze 1 ci moeten zich onderwerpen aan auditie, die door de dirigent Erich Leins- dorf in Milaan, Londen en Amsterdam wordt gehouden. De auditie in Amster dam is op 24 februari a.s. Het jeugdor kest zal uit ongeveer 100 leden bestaan. Het is de bedoeling dat het jeugdorkest elk jaar in een ander land samen komt. Volgend jaar is België aan de beurt, in 1972 gevolgd door Duitsland. Daarn, zijn respectievelijk Oostenrijk en Enge land als gastlanden aangewezen. Voor de eerste vijf jaar heeft Canada ee: sidie beschikbaar gesteld van 35.000 dollar per jaar. Na de uitvoeringen in Ca nada deze zomer zal het WJO op 25 aug- tus een concert geven in Kopenhagen ter gelegenheid van het 24e congres de wereldfederatie. Gwendolyne Spaanse song voor festival BARCELONA (AP) De Spaant* zanger en componist Julio Iglesis zal met het door hem zelf gemaakte liedj* ..Gwendolyne" deelnemen aan het Eurovisiesongfestival, dat op 21 maart in Amsterdam wordt gehouden. Het liedj* g werd gisteren door een jury boven negen andere bijdragen verkozen tijdens hel tweedaagse Spaanse songfestival, dat ln de afgelopen dagen in Barcelona i houden.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2