ook VOOR JOU De man, de vrouw en de liftster ENERVEREND CONCERT VAN K 0 REKREATIEF CENTRUM IN HAARLEMMERMEER POP-KORT Gered door uitstekende rolbezetting Winning Woestijnratten Wassenbeelden Fanny Hill Malcc im Frager, onweerstaanbaar talent Bunkers in noordduiner zullen worden gedicht ROOYAKKERS N V. Boerderij in Hoof ddorpomgebouwd MONTEVERDI DOOR WALTER CARLOS IN COMPUTER GESTOPT The Ektion en Creepy samen met Shocking Blue in Treslong O IJDAG 13 FEBRUARI 1970 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 STUDIO „De man, de vrouw en de liftster" (3 into 2 won't go) behandelt bepaald geen nieuw ge- •en, maar is door boeiend spel en ■ooral - de uitstekende regie van Peter Hall toch een van de betere films geworden. Rod Steiger speelt de zelfverzekerde zakenman, die op weg naar huis een liftster (Judy Geeson) meeneemt, het begin van het einde van zijn hape rende huwelijk, dat geen kinderen heeft voortgebracht. Dit laatste schijnt een van zijn zwakke, zo niet 'n zwakste punt te zijn en het meisje speculeert daarop om vat op hem te krijgen (hoewel ze beslist geen lang durige verhouding met hem wenst Na enkele keren met hem in een hotel te hebben overnacht, suggereert zwangerschaphet enige doorsdag- gevende motief om hem van zijn echtgenote vandaan te krijgen. Ze deinst er zelfs niet voor terug om rouw (Claire Bloom) te bezoe- in een weekend in zijn huis te komen logeren. Pas bij deze ont moeting stijgt de film naar niveau. Claire Bloom karakteriseert uitste kend de frigide kinderloze moeder, ia alle hoop op een eventuele adoptie te hebben opgegeven, volko-. in elkaar klapt. Rod Steiger is niet in het minst verantwoordelijk voor de drukkende sfeer, die ontstaat nadat hij beseft, dat het idee van een eigen kind maar spel was. Judy Gee- behoeft slechts zichzelf te zijn overtuigend te spelen. Nogmaals, enkel door boeiend spel komt de te erwachten ontknoping toch nog als een climax: ieder gaat zijnsweegs. Toegang 18 jaar. mÊfr i V.l.n.r. Judy Geeson, Rod Steiger Claire Bloom als respectievelijk e lijster, de man en de vrouw. LID O De film „Winning" van regisseur James Goldstone is het verhaal van vier mensen tegen een immens grote achtergrond. Die ach tergrond, het leven op de auto-race banen, het publiek dat naar wedstrij den kijkt, de racende auto's is soms zo opdringerig, dat het eigenlijke verhaal erin verloren gaat. De hoofdrolspelers zijn Joanne Wood ward (Elora), Paul Newman (Ca pua), Robert Wagner (Erding) en Ricard Thomas (Charley). Frank Capua en Lou Erding zijn auto coureurs van de hoogste plank. Om de beurt winnen ze een grote race. Na zo'n race maakt Capua kennis met een vrouw en trouwt vrij spoedig. De vrouw heeft een zoon van 15, die hemelhoog tegen zijn nieuwe vader opziet. Elora merkt echter al gauw dat zij altijd op de tweede plaats komt Maar als hij op een dag plot seling zijn motel binnenloopt en zijn wouw daar aantreft in de armen van zijn grote tegenstander Erding, is iij ten einde raad. Zonder 'n woord te zeggen vertrekt hij. De zoon Char ley is wanhopig. Hij kiest partij voor zijn nieuwe vader, die ook niet weet wat hij met de jongen aan moet. Na vele races besluit Capua toch maar terug te gaan naar zijn vrouw. Hij wint wel steeds alle races, maar zijn leven is kapot. Samen met Elora wil hij een nieuw leven opbouwen. Het verhaal is een aardig gegeven maar de kijker wordt soms doodmoe van alle races. Ll'XOR Hoewel Japan de laatste jaren heeft laten zien, dat het ook op het gebied van de film iets bijzonders presteert, wil dit niet zeg gen, dat nu maar elke Japanse film een meesterwerk is. Hiroshi Teshigahara maakte destijds indruk met zijn film De vrouw m het zand. Dat kan men niet zeggen van Tan Ida met zijn „Het badhuis van de 7 zaligheden." Een vlak en flets opgenomen avonturenfilm op erotische basis, waarin ontvoerde en tot prostitutie gedwongen meisjes worden bevrijd. Een afgezaagd ver haaltje, waarin bovendien het geheel is nagesynchroniseerd in het Duits, wat deze film bijna onverteerbaar maakt. JJ EX Geholpen door vroegere handlangers, ontsnapt de ouder wordende gangster Gino uit de ge vangenis. Gino'ziet zijn veel jongere broer Toni terug en hij stelt hem voor een over val te plegen op één van de gepant serde wagens van de geld- en goud transporteur Skorski. Toni weigert. Toni blijft werken in de speellokalen van Las Vegas, waar hij de char mante secretaresse van Skorski re gelmatig ontmoet. Gino zet zijn plan intussen door en wordt door de Skorski Guards neergemaaid. Toni besluit de dood van zijn broer te wreken. Het enige wat Toni aan het slot van de film bereikt heeft, is dat hij zijn broer heeft kunnen wreken. Al met al een van de betere „gang sterfilms," vooral door de sterke rol bezetting (Elke Sommer, Jack Pa- lance en Lee J. Cobb). Veel vaart. (18 jaar). D«%fl|||||£ pAMERA. Een regisseur is, om H#ClUllllld zyn macabere driften te kunnen afreageren, steeds de obscuriteit van een afgelegen kasteel ingedoken. Van dit stramien is André de Toth afge stapt. Hy zocht het weliswaar ook in duistere figuren, die op geheimzinni ge wyze van het toneel verdwijnen, niaar even beangstigend rond blyven waren, maar ditmaal het waas van mysterie in een wassenbeeldenmu- Dat het niet allemaal „was" is, wat tot de verbeelding van de bezoekers spreekt, wordt on geraffineerde wijze duidelijk gemaakt in dit verhaal, waarin een krankzinnige centraal staat. Steeds drukkender wordt de griezelige sfeer in het museum. Zo nu en dan dringt er iets van naar buiten, als een meisje in het holst van de nacht wordt belaagd door een monster. Het verband met het mu seum blijkt al spoedig. De geestes- gestoorde wordt omringd door ele menten, die al evenzeer verwijderd zijn van de realiteit. Een griezelige geschiedenis dus in een wat actueler omgeving dan we gewend zijn met als sterren Vincent Price. Frank Joy en Phyllis Kirk. Geen surrealisme, niettemin een beklemmende verto ning, waarvan de spanning nauwe lijks door enkele ongedwongen frag menten kan worden weggenomen. Keuring 18 jaar. TRIANON De grote toeloop op het „sex-meisje" Fanny Hill heeft ertoe geleid, dat Trianon deze film heeft geprolongeerd. Toegang MET AL ZLJN muzikale gaven zat hij gisteravond even op de Bühne van de Stadsgehoorzaal. Malcolm Frager, de nog jonge Amerikaanse pianovolbloed, door K O geëngageerd voor het geven van een concert, dat achteraf een onbetwist hoogtepunt varn dit seizoen bleek Een majesteitelijk entree maakte hij in Beethovens heroï sche Vijfde pianoconcert (in Es, op. 73). En alras werd duidelijk, dat het Frager aan weinig meer ontbreekt. Zijn techniek is zelfs door grootmeesters te benijden. Maar de wezenlijke kracht van zijn spel is veeleer ge baseerd op een ongelooflijk stijlgevoel en daarmee samen hangend een eindeloze zorg voor het detail. Zijn muzikale geest rangschikt elke aanslag naar constant variërende toonsterkten, die in zijn diepe concentratie reeds laimg lijken voorbereid. De zo ontstane viriele krachf maakte zijn spel ridderlijk en gespierd, werkte meeslepend. MET ZIJN VERTREK waren de troeven echter nog niet verspeeld. Het Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Jean Fournet, dat reeds eerder op de avond Ouverture „Egmont" van dezelfde componist met glans had uitgevoerd, zou nog voor een tweede hoogtepunt zorgen Maar voor het zover was hoorden' we de „Hommage A Erasme de Rotterdam", vorig jaar in opdracht van het orkest door de Pools-Franse componist Alexandre Tans man geschreven. Van beste makelij is het, muziek van een knap uitgedachte mysterieuze werking (die het meest overtuigend werd geïnterpreteerd in de mediterende pre lude). Maar dit compositorisch produkt beleefde wel een heel ongelukkige Leidse première, met Ravels „La Valse" er direct achteraan. Jean Fournet toonde zich hier op zijn best. Hij leidde zonder partituur en openbaarde nu pas zijn meesterschap ten volle. Met elke gracieuze beweging schiep hij een brok orkestcoloriet van (hier) zelden gehoorde klasse. Zijn onverstoorde inzet wierp direct zijn schaduw over de orkestleden, die als één man dit fascinerende opus magistraal verklankten. Willem Schrama. A. j. Schrama neemt na zestig jaar afscheid van Trou moet Blycken LISSE. De heer A. J. Schrama, die binnenkort zijn tachtigste ver jaardag hoopt te vieren, heeft niet minder dan 60 jaar zijn partij mee- geblazen in „Trou moet blijeken". Hij speelt klarinet. Op het a.s. concert van T.M.B. op vrijdag 27 februari in Rehoboth, zal hij af scheid nemen. BODEGRAVEN Aan de Economi sche Hogeschool te Rotterdam slaagde de heer W. Lok, Vrije Nesse 96, voor het kandidaatsexamen Economie. NOORDWIJK De veelbesproken bun kers in de noordduinen te Xoordwyk zullen eindelijk worden gedicht. Na ja renlange onderhandelingen beeft het Rijk zich tenslotte bereid verklaard medewerking te verlenen aan het dich ten van de toegangen tot de bunkers. Voor zover deze zijn gelegen m de eigen dommen van het Ryk zullen de nodige werkzaamheden door het Staasbosbe- heer worden verricht. MERCEDES-BENZ OEGSTGEEST - TELEF. 01710-51855 REEDS 30 )AAR DEALER VAN IBB neemt deel aan „Project 5" UTRECHT Op initiatie/ van N.V. Bouwbedrijf Knoop en G ie zen te Gro ningen, N.V. Ingenieurs Bureau voor Bouwnijverheid tc Leiden, N.V. Bouw en Aunnemingsniaatschappi) Arnhem- Zuid te Velp, N.V. Algemene Bouw onderneming Albouw te Breda en Korte- weg's Bouwmaatschappij te Breda, ts opgericht Projekt 5 Maatschappij tot Ontwikkeling van Bouwprojekten N.V. te Utrecht. Projekt 5 stelt zich tot doel bouwpro jekten te entartièreh etf deze in nau\Ve samenwerking met overheidsinstanties, stedebouwkurnhgeti, architekten, beleg gers en financiers voor te bereiden en te ontwikkelen. Bovengenoemde bedrijven, welke geza menlijk een omzet hebben van meer dan 200 miljoen gulden per jaar, menen door middel van projekt 5 zowel afzon derlijk als in combinatie een groter aan deel op de Nederlandse bouwmarkt te Als adviseur van de vennootschap zal optreden mr. H. M. van Fenema, oud burgemeester van Zandvoort. Tot direk- teur van Projekt 5 is benoemd de heer J. v. d. Kooij te Arnhem. HAARLEMMERMEER,De jeugd van Haarlemmermeer krijgt een rekreatief centrum. De gemeenteraad van Haarlemmermeer stelde voor dit doel 24.000,- beschikbaar, welk bedrag zal worden aangewend voor de verbouw van de boer derij „Arnolduslioeve" In Hoofddorp. Slechts enkele raadsleden waren huiverig, gezien voorbeelden elders in het land, waar dergelijke experimenten uit de hand liepen. Het voorstel kon toch met alle stemmen voor worden goedgekeurd. De jeugd van Haarlemmermeer toonde grote belangstelling voor dit voorstel door de gemeenteraadszitting bij te wonen. Een enkele maal werd instemming getoond en werd luid geapplaudi- seerd. Vooral de heer P. M. Lanser (CPN) kreeg de handen op elkaar. 1 SHOCKING BLUE WALTER CARLOS, de schepper van „The Well-Tempered Synthesizer'' iwellicht het merkwaardigste mu ziekinstrumentdat er bestaat) heeft onlangs zijn tweede langspeelplaat la ten uitbrengen: „The, Well-Tempered Synthesizer". De synthesizeris een sourt van mu zikale computer, waarin hij gepro grammeerd en welhet geestesproduct van een componist stopt. Het verklank te resultaat is weliswaar perfect uit gevoerd, niaur ten alle tijden „dode" muziek. Desondanks is het een be scheiden plaats in elke discotheek waard. ..Slachtoffers" op deze elpee zijn de heren Buch, Hundel, Scarlatti en Monteverdi. Het bijzondere van de synthesizeris, dat de voortgebrachte tonen veel aan aantrekkingskracht winnen door de gevarieerdheid in klankeffecten. Het sterkst komt dat tot uitdrukking m Monteverdi's ves per „Domine Ad Adjuvandum", waar bij Carlos een nieuw experiment toe past. n.l. een dusdanige klankvorming creëert, dat een (elektronischkoor effect wordt gesuggereerd. Niet om koud van te worden, maar wel raeend interessant. (CBS S 63666J. HILLEGOM Tulptrofee-winnaar „The Elrtion" uit Haarlem en de popformatie „Creepy" (die als tweede in het Apple-concours eindigde) hebben de eer om op te treden in het voorprogramma van „Shocking Blue" zondagmid dag 22 februari in Treslong te Hillegom. Dit optreden is het laatste van de groep vóór het vertrek naar Amerika, waar de inmiddels bekende grote suc cessen zijn behaald. Sociëteit „Aladin" heeft de formatie nog vroegtijdig kunnen contracteren, en raadt de belangstellenden aan ge bruik te maken van de voorverkoop adressen: Hillegom: Treslong (ook telefonisch 02520-5347): Bennebroek: Q. van Trlgt, Zwartelaan 14; Haar lem: Fa. Holt, Gr. Houtstraat 75; Lis- se: Fa. Dreijer, Kanaalstraat 25-27. Saskia (221 en Serge <2.1) leerden elkaar vier jaar geleden kennen in een orkest, waar zij zong en hij gitaar speelde. Zij besloten als zangduo een act op te bouwen en verlieten het or kest Het is nu definitief dat The Four Tups. Bobbie Gentry, Procol Ha- rum mi The Cuts komen naar het Graml Gala Du Disque op 27 februari a.s. Radio Veronica tipt deze week 1 Who'll stop the rainf, Creedence Clearwater Revival; 3 I want you back Jackson 5; 19 Good morning, Leapy Lee Alarmschijf: Who'll stop tin rain - Creedence Clearwater Revival Nummer J van de Engelse top 50 van dezc week is de single „Love grows (where my Rosemary goes)", van de nieuwe Engelse vijfmansgroep Edison Lighthouse Tamla Motown artiesten Edwin Stair, Jimmy Rufjin, Diana Ross, Smokey Robinson and the Miracles. Jr. Walker and the All Stars, The Four Tops, David Ruffin en Ste- vie Wonder geven i» de periode fe- bruari-mei concerten op het continent. Enkele artiesten zullen ook in ons land arriveren voor televisieoptredens Cecs van Zijtveld is al enige jaren een bekende persoonlijkheid in het. Nederlandse hitwezen. Van zijn vele bezigheden noemen wij slechts het mu ziek uitgeven, het deejayen en het pro duceren van grammofoonplaten. Wat het laatste betreft, Cees heeft zijn ei- grn label Action nieuw leven ingebta- -.eu Zij» eerste groep heet Les Etoi- les, is respectievelijk afkomstig uit Rotterdam en Den Huug en bevat members van de voormalige Jay Jays, Hit fighters, Mega's, Holland Kwintel. Dutch Five, Residents en Mustangs Uit Apeldoorn komen de Bee Bros De laatste tijd hebben ze nogal in de belangstelling gestaano.a. door hun uitvoering van „Made in Hongkong", ze icillen het nu op een heel andere toer gooien, helemaal opnieuw begin nen met nieuwe muziek. Die maken ze op hun eerste plaat „Blue Eyed WitchGood old screaming Lord Sutch heeft een LP gemaakt met o.a. Jimmy Page, Jeff Beck, Noel Redding, Nicky Hopkins en John Bonham: his Heavy Friends. Binnenkort uit

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5