Ontslagaanvrage Kessler als een bom ingeslagen Kessler: Aanbod Sparta mocht ik niet afslaan Van Ravens lichte VAN DER KROFT: MODEVERSCHIJNSEL? INCIDENTEN NEMEN STEEDS STOE KNVB-officials: „We zijn verrast Beslissing bondsbestuur morgenavond Sparta: Niet aan Kessler getrokken DRUKKE TIJD IN DE BADMINTONWERELD Werkcommissie scheidsrechters bijeen 970 DINSDAG 10 FEBRUARI 1970 DE LEIDSE COURANT ZEIST Bondscoach George Kessler voelt zich, hoewel zijn contract formeel nog loopt tot 31 juli 1971, al oud-bondscoach van de KNVB. Kessler zegt dat niet met zoveel woorden. Hij sprak over de KNVB als van zijn oud-werkgever en corrigeerde die uitspraak zeer snel tot: mijn huidige werkgever, want de beslissing over mijn ontslag moet nog worden genomen door het bondsbestuur. George Kessler debuteert als clubtrainer in het grote voetbal. De 37-jarige Kessler wekt de indruk gelukkig te zijn met het aanbod van Sparta. Ik heb de aanbieding overdacht en zowel verstandelijk als gevoelsmatig begeesterd ja gezegd. Het is een club met een rijke historie en veel aanzien in binnen- en buitenland. Dat weegt bij mij zeer zwaar. Op organisatorisch gebied krijg ik uitgebreide mogelijkheden. Het is niet aan mij om precies te vertellen welke, dat laat ik liever aan mijn nieuwe werkgever over. Praten over de financiële kant van het contract doe ik niet, dat is een zuiver persoonlijke aangelegenheid." (recnis/i ajwocoie». „i is geen ooeicnouaer ais eersze mgeucni UITGEBREIDE VOLMACHTEN I Sparta is niet de enige club die met Kessler contact heeft gezocht. „De be sprekingen met Sparta zijn van recen te datum. Hiervoor heb ik een aan bieding van een Duitse vereniging ge had, maar ik heb nee gezegd. Ik voel mij meer Nederlander dan Duitser. Ik zou mij nu niet graag losmaken uit de Nederlandse gemeenschap". Kessler weet dat hij bij de bond een stuk werk onvoltooid achter laat, na melijk de opbouw van de trainerscur sussen en het Jeugdplan Nederland. „Ik heb geaarzeld, maar het contract dat Sparta mij bood, mocht ik niet naast mij neerleggen, ik wilde boven dien wel naar een club. Zondag heb ik gebeld met Hennes Weissweiler, de trainer van Borussia Mönchen Glad- bach, dat nu bovenaan staat In de Duitse Bundesliga. Met Weissweiler, die vroeger mijn docent is geweest heb ik over de zaak gesproken en hem ver teld dat ik zo langzamerhand eens een keer in de voorste linie wilde vech- Van onze sportredactie) DEN HAAG Het bericht dat Georg Kessler het bondsbestuur heeft verzocht per 1 juni te worden ontheven van zijn functie als bondscoach van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond is gisteren als een bom ingeslagen. Allerwege is het besluit van de heer Kessler de KNVB te verzoeken voortijdig van zijn verplichtin gen te worden ontslagen zijn contract loopt formeel tot 31 juli 1971 en een verbintenis aan te gaan met Sparta, als een verrassing ontvangen. Ook door de KNVB. De heer H. A. Burgwal, secretaris/ penningmeester van de KNVB, verkaarde: „In zekere zin heeft het verzoek van de heer Kessler mij inderdaad verrast. Ja, toch wel". Waarmee de veronderstelling is gewettigd dat het verzoek van de heer Kessler de bedoelingen van het bonds bestuur heeft doorkruist. Tussen de heer Kessler en de KNVB hadden reeds enige oriënterende gesprekken plaats gevonden met betrekking tot de eventuele verlen ging van het contract met de heer Kessler. Bovendien was er reeds ambtelijk overleg geweest. „Een dezer dagen zou het bondsbestuur een definitieve beslissing nemen over een nieuwe ambtstermijn van de heer Kessler", aldus de heer Burgwal. Dat is dus niet meer nodig. In plaats daarvan dient de KNVB woendag- avond te beslissen of het de ontslag aanvraag van de heer Kessler zal in willigen Secundair Is het niet bereiken van Mexico voor Kessler aanleiding geweest de KNVB afgelopen zaterdag te verzoeken hem van zijn contract te ontheffen? Kessler: „Primair was er het aanbod van Sparta, secundair de ervaringen rondom het Nederlands A-elftal. In de achter mij liggende periode heb ik nooit gedacht: ik wou maar dat ik clubtgainer was en niet zo ingrijpend te maken had met de moeilijkheden rond de samenstelling van het Nederlands elftal. Ik ga niet weg omdat de samen werking met de verantwoordelijke men sen bij de bond mij heeft teleurge steld". Kessler praat niet graag over de moei lijkheden en de onmogelijkheden uit de voorbereidingstijd voor Mexico. „Die tijd is voorbij, het heeft geen zin daar over wat te zeggen". Toch is hij ruim vijf jaar geleden (hij trad op 1 septem ber 1964 in dienst voor het curssus- werk en als jeugdtrainer en werd vijf tien maanden later bondscoach) met bepaalde plannen en gedachten naar Nederland gekomen. Is de werkelijk heid voor hem dan geen teleurstelling geworden? Hij noemt het niet zo. „Wan neer ik. speciaal tijdens de kwalifica tiewedstrijden voor het wereldkam pioenschap. steeds over alle spelers zou hebben kunnen beschikken, waren er veel meer mogelijkheden geweest". Dagelijkse omgang Bondstrainer en clubtrainer. Twee tak ken aan dezelfde boom, ondanks de grote verschillen. Kessler verwacht veel van zijn werk bij een club. ,,Ik heb altijd een zo intensief mogelijk contact met de spelers willen hebben. Een da gelijkse omgang met voetballers waar ik mee moet werken, spreekt mij bij- Hoewel Kessler bij Sparta uitgebreide volmachten krijgt, heeft hij nog niet stilgestaan over het mogelijke nieuwi spelersmateriaal van de vereniging die hij in zijn periode als bondscoach vaak heeft bekeken. „Als het bondsbestuur akkoord gaat met mijn ontslag, treed ik vóór het volgende seizoen in dienst bij Sparta. Het aantrekken van even tueel andere spelers is iets dat pas la ter aan de orde komt". Loyaal Wanneer de KNVB Kessler de gelegen heid geeft in dienst te treden bij Spar ta, zal hij als clubtrainer te maken krijgen met een nieuwe bondscoach. Hoe zal zijn standpunt dan zijn? ,,Als ik trainer van Sparta word, zal ik zeer loyaal zijn ten opzichte van en sym pathiek staan tegenover het Nederlands elftal". Hoe ziet Kessler de toekomst van het Nederlands elftal? ,,Die toe komst is goed, wanneer de topspelers in Nederland blijven en als de nieuwe coach zal kunnen beschikken over de mensen, die hij in zijn selectie zou wil-' len opnemen". Contract Kessler bepaalt Het ls overigenszeer waarschijnlijk 4at liet bondsbestuur daartoe zal beslui ten. „Dit is zo'n kwetsbaar beroep", licht te bondsvoorzitter W. G. A M. Meule- man toe. ,,Als het een boekhouder zou betreffen; die kan overal aan de slag. Dat geldt voor een trainer helemaal niet. Als je iemand een kans wilt geven, moet je hem die ruim geven". De KNVB-voor- zitter achtte het uitgesloten dat de bond alsnog een contract met gunstiger voor waarden aan Kessler zou voorleggen. De heer Jos Coler, vice-voorzitter van de KNVB, voorzitter van de sectie be taald voetbal en voorzitter van de Tech- nische Commissie, betreurt het verzoek van Kessler. De heer Coler: ,,ik kan nu onmogelijk beoordelen hoe mijn medebeT stuursleden woensdagavond zullen rea geren op het verzoek van de heer Kess ler. Het moet nog besproken worden. Zijn vraag heeft mij net zo verrast als wie dan ook. Ik weet eigenlijk wei nig meer dan dat de heer Kessler ver zocht heeft van zijn verplichtingen te worden ontheven, hoewel hij nog bijna anderhalf jaar heeft uit te dienen". „Persoonlijk zal ik niet priori roe pen: Kessler mag wat mij betreft weg gaan voor zijn contract is afgelopen. Ik heb er nooit een geheim van gemaakt dat ik hoopte dat Kesssler zou blijven als bondscoach en die gedachte heb ik tijdens onze vergaderingen ook herhaal delijk uitgesproken. Ik vind dat hij zijn werk goed heeft gedaan. Wij zullen woensdagavond in de eerste plaats moe ten zoeken naar het hoe het verzoek van de heer Kessler' den", aldus deheer Burgwal, „omdat wij pas sinds zaterdag van het besluit van de heer Kessler op de hoogte zijn. Er is nog geen zinnig woord over te zeg gen, ook niet over de procedure die wij zullen gaan volgen om in de vacature te Telefonisch Aan de ontslagaanvraag van de heer Kessler waren tot gisteren nog geen „officiële documenten" te pas gekomen. Er zijn alleen (langdurige) telefoonge sprekken gevoerd.De heer Burgwal: „za terdagochtend heeft de heer Kessler mij als eerste van zijn voornemen in kennis gesteld en mij gevraagd per 1 juni van zijn functie als bondscoach te worden ontheven. Zondag heb ik daarover te lefonisch en mondeling een aantal le den van het bondsbestuur op de hoogte gebracht. Gisteren heb ik telefonisch de overige bestuursleden kunnen bereiken". De heer Kessler is voornemens in mei met vakantie te gaan. Indien zijn ont slag door het bondsbestuur zal worden geaccepteerd, zal het vertrek van de heer Kessler geen onoverkomelijke moei lijkheden ten gevolge hebben. De heer Burgwal ..Daaraan heeft de heer Kess ler zelf bijgedragen. De heer Kessler heeft zorggedragen voor een uitstekende or ganisatie op het gebied van het oplei- dingswerk, cursussen en het begeleiden van vertegenwoordigende elftallen. Even tueel zullen zijn naaste assistenten de heren Groenewoud. De Vroet en Ploo- yer zijn taken kunnen overbruggen. Bovendien zullen op 1 mei alle zaken zijn afgewikkeld wat opleidingen en wed strijden betreft". Over dc opvolging van de heer Kess ler liccft het bondsbestuur zich nog niet beraden. „Nog niet kunnen bera- Duitse schaatsploeg voor West Allis INZELL De Westduitse Schaats bond heeft do ploeg samengesteld voor de ISU-sprlntkampioenschappen in West-Allis (21 en 22 februari) en 't we reldkampioenschap dames, in dezelfde Amerikaanse plaats (28 februari en 1 maart). Erhard Keiler en Hans Lichten- stern doen aan de sprintwedstrijden mee en Paula Dufter komt in beide toernooien uit. j Sterke man In het kader van het te verwachten ver trek van de heer Kessler is onduidelijk geworden in hoeverre het bondsbestuur zal tornen aan de waarschijnlijk geachte, benoeming van het bondsbestuurslid. de heer H(enk) Zon, als „sterke man" naast Kessler als vaste begeleider van het Ne derlands elftal. De heer Zon. die tevens voorzitter is van de Rotterdamse eerste divisicclub Excelsior, liet ons gister avond vanaf Woudestein weten „de si tuatie onoverzichtelijk te achten". Be richten dat hij als zodanig zou gaan op treden, noemde de heer Zon „op z'n minst voorbarig". Weliswaar heeft de heer Kessler mij dit enige tijd geleden gevraagd en heb ik bij wijze van ex periment het Nederlands elftal begeleid ter gelegenheid van de wedstrijd tegen Engeland, maar ik had ja noch nee ge zegd. Ook als de heer Kessler zou zijn gebleven, hadden we ons eerst nog die per over de kwestie moeten beraden, bestuur". Trouwens, die gehele aangelegenheid had nog in de Technisch Commissie moe ten worden besproken en vervolgens wor den geplaatst op de agenda van 't bonds- Of de heer Zon verwacht in de toe komst ondanks of juist door Kess- mogelijkheden hersenschudding voor manager (Van sportredactie) Iers vertrek door de KNVB te wor den aangezocht als leider van 't Neder lands elftal te fungeren, was ook voor hem een open vraag. „Daarover is nu helemaal geen zinnig woord meer te zeg gen. De nieuwe bondscoach kan wel een geheel andere werkmethode hebben en geheel andere normen aanleggen dan de heer Kessler. Ik wacht voorlopig maar rustig af', aldus verklaarde de heer Zon. Gegroeid „Het is bepaald niet zo dat wij aan hem hebben lopen trekken", aldus Sparta's voorzitter drs. C. van Rijn over de indiensttreding van Kessler bij Sparta. „Het contract tussen de heer Kessler en ons is In de loop van de ja ren gegroeid." Toen e moeilijkheden ontstonden met Wiel, Coerver hebben wij een hele lijst van mensen opgesteld, waarvan wij dach ten dat zij voor ons geschikt zouden zijn. Daar was de heer Kessler beslist een van. Er werd namelijk over gepraat dat hij waarschijnlijk wel vrij zou ko men. In eerste instantie konden we wei nig doen, omdat we niet wisten of hij wel of niet beschikbaaar zou zijn. An ders hadden wij waarschijnlijk al eer der toen de zaak Coerver vastliep een definitieve oplossing gezocht". „We hebben ons afgevraagd wie zou dit werk kunnen doen. Er werden ons verschillende Nederlandse trainers aan geboden, vam wie we direct hebben ge zegd „dat kunnen we niet doen. an ders krijgen we moeilijkheden met die clubs, (onder andere is de naam van Haarlems trainer Barry Hug hes als kandidaat genoemd. Sportredac tie. We zijn niet van plan geweest ach ter de rug van de clubs om aan een bepaalde man te gaan trekken. Nu kan wel zeggendat heeft u bij Kess- I (Van sport redactie) ROTTERDAM George Kessler heeft eens gezegd: „Ik voel me meer manager, een organisator dan een echte technische trainer". Die uitspraak is de manager van Sparta C. C. van Riet onbekend. Wel was h\j ervan op de hoogte dat Kessler. als de KNVB zich niet verzet, als trainer naar Spar ta zal komen: „Ik ben lid van het Stichtingsbestuur, het was mij meegedeeld". Volgens Van Riet zal de huidige trainer Pim Visser bij Sparta blij ven als assistent van Kessler: „Hij was ervan op de hoogte dat er een andere trainer zou komen". Kessler. die waarschijnlijk aan het eind van het seizoen (het contract van de op non-actief gestelde Wiel Coerver loopt 30 juni af) bij Spar ta in dienst treedt zal vergaande bevoegdheden krijgen. In een bui tengewone algemene ledenvergade ring van Sparta, die gisteravond werd gehouden, is besloten dat een bestuur betaald voetbal zal worden gevormd. Dat bestuur zal ruime volmachten verlenen aan de mana ger/coach. Ook werd besloten een kernraad in te stellen, bestaande uit twaalf leden uit alle geledin gen van de vereniging, ter ver betering van de communicatie tus sen bestuur en leden. Maar of er voor de manager dan nog mogelijk heden zijn om zijn functie uit te oefenen, kan Van Riet nu nog niet zeggen. „Dat hangt ervan af welk contract Kessler krijgt: of hij trainer wordt of manager/coach. De schriftelijke overeenkomst die Van Riet („Kessler is een bijzon der bekwaam man") zoals hij zelf zegt, met Sparta heeft, loop af op 1 juli. „Ik weet nog niet zeker of ik wel of niet zal blijven. Dat moet nog besproken worden". SCHIEDAM De vuistslag van dc verhitte Haagse supporter die scheidsrechter Lau van Ravens zondagmiddag na afloop van de in Rotterdam gespeelde wedstrijd Sparta—Holland Sport vol in het gelaat trof. blijkt ernstiger te zijn aangekomen dan zich aanvankelijk liet aanzien. Gisteren heeft zijn huisarts een lichte hersen schudding geconstateerd. De heer Van Ravens zal tenminste de gehele week het bed moeten houden en daarna nog een week moeten rusten. De heer Van Ravens zal derhalve de eerstkomende weken geen wedstrijden kunnen leiden en evenmin kunnen deelnemen aan de conditietest waaraan de schedde- rechters uit het betaalde voetbal zich zaterdag in Zeist moeten onderwerpen Morgenavond was hij belast met de leiding van de wedstrijd GVAVFeijenoord. die overigens opnieuw is afgelast in verband met de nog altijd miserabele toestand van het GVAV-terrein. De ontmoeting is versohoven naar vrijdag 27 februari. De bekerwedstrijd GVAVFeijenoord (tweede ronde), die aanvankelijk voor 27 februari in Groningen op het programma stond, zal nu op donderdag 12 februari 's avonds om 20.15 uur in het stadion Feijenoord worden gespeeld. Ier wel gedaan, want die wa bonden aan de KNVB. Maar daar is laatste tijd zoveel over gezegd. Hij vrij komen, of zijn contract zou niet lengd worden, of hij zou het zelf i willen verlengen, dat we maar eens c tact met hem hebben gezocht. En het is nog altijd zo: als de KNVB er niet mee instemt, dan gebeurt het niet. Daarmee uit". George Kessler van zijn kant heeft geen bijkomende voorwaarden gesteld om bij Sparta in dienst te komen. Er is uitslui- end gesproken over de hoogte van zijn Recordaantal inschrijvingen voor open Nederlandse ner. Paul Peterson en Bendt Rose. Voor M. Lawson uit Jamaica is het toernooi een eerste kennismaking. Tot de favo rieten in het damesenkelspel behoort ook de kampioene van Amerika, Tyna Bari- (Van c sportredactie (Van onze sportredactie) DEN HAAG Donderdagavond komt in Amersfoort de werkcommissie bijeen die on langs is gevormd uit scheidsrechters betaald voetbal om zich te beraden over eventueel te nemen stappen met betrekking tot de incidenten waarvan afgelopen zondag drie scheidsrechters het middelpunt (c.q. het slachtoffer) zijn ge worden. Desgevraagd deelde de Haagse scheidsrechter Leo van der Kroft, een van de drie leden van de com missie en zelf betrokken bij moeilijkheden na afloop van de wedstrijd MWFC Twente, ons mede dat eventueel te ondeitxemen actie mede afhankelijk zal zijn van de resultaten van het overleg dat de scheids- rechterscommissie vóór donderdag zou voeren met het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB. Leo van der Kroft: „In tegenstelling tot hetgeen de heer Coler gisteren in „Het Binnenhof" verklaarde, ben ik helaas van. mening dal incidenten als afgelopen zondag geen tijdelijk modeverschijnsel zijn maar zelfs hand over hand zullen toenemen. Als het publiek zó gemakkelijk de velden kan opkomen, moe ten er naar mijn mening wel degelijk maatregelen op korte termijn worden getroffen. Mijn voorkeur gaat in dat geval toch wel uit naar hoge hekken. Ik vind die eerder noodzakelijk dan lichtinstallaties, ofschoon die natuurlijk eveneens op de velden moeten worden aangebracht. Maar het is momenteel actueler dat er hekken komen". Geen staking De heer Van der Kroft gelooft niet dat de weikcom- missie dia voorts bestaat uit de heren J. Godding uit Zwolle (voorzitter) en fï. .Weerink uit Coevorden donderdag zal besluiten op te roepen tot een staking door de betaalde scheidsrechters. „Ik geloof zelfs dat van de drieëndertig scheidsrechters geen dile te vin den zijn die daarvoor zouden voelen. Met evenveel vreugde gaan we zondag weer onze wedstrijden flui ten. Niettemin aal onze commissie zaterdag in Zeist waar we bijeenkomen voor de conditietest van de KNVB met de scheidsrechters betaald voetbal nog wel enige uren spreken over wat onze houding zal moeten zijn. Maar ik heb zo'n idee dat de clubs na zondag nog wel ei'ger geschrokken zullen zijn dan wij. En hopelijk dienovereenkomstig zullen handelen". Telegram C.O.V.S. Het hoofdbestuur van de Centrale Organisatie van Voetbalscheidsrechters (COVS) heeft gisteravond een telegram aan het hoofdbestuur van de KNVB gezon- J den met de volgende inhoud:.' Opnieuw ernstig verontrust over de moeilijkheden die aantal collega-scheidsrechters afgelopen zondag heeft ondervonden, verzoeken wij u met klem op de kortst mogelijke termijn die maatregelen te treffen die de veiligheid van de scheidsrechters onvoorwaardelijk garanderen. Zaterdag is er in Lunteren een vergadering van het hoofdbestuur van de COVS, waarbij deze kwestie nader wordt besproken. Waarschijnlijk zal men dan nog een brief aan de KNVB richten DEN HAAG Drie badmintoninter- lands staan voor de eerstvolgende dagen op het programma. Op tl en 12 februa ri spelen Zuid-Afrika en Zweden in de Duinwijckhal te Haarlem in het toernooi om de Thomas Cup. In Den Helder komt Nederland op 17 februari uit tegen Zweden. De Nederlandse ploeg in deze wedstrijd, die eveneens voor de Thomas Cup geldt, bestaat uit kampioen Herman Leidelmeijer die dit seizoen geen com petitie speelde maar wel in training bleef. Ruud van Ginneken van Ragazzi. Piet Ridder van Duinwijck en Vic Leu- nissen van Drop Shot. De dames nemen voor het eerst deel aan de internationale kampioenschappen van Denemarken, op 8 maart in Kopen hagen. Daarna reizen zij naar Londen voor een open toernooi op 14 en 15 maart en vervolgens beginnen op 18 maart in Engeland de wereldkampioenschappen. Aan deze wedstrijden nemen deel Joke van Beusekom en Felice de Nooyer (bei de Drop Shot), Marjan Luesken (Duin wijck) en Agnes Geene (Haarlem). Voor de wereldstrijd heren zijn ingeschreven Piet Ridder en Ruud van Ginneken. Zaterdag 14 (aanvang 10 uur) en zon dag 15 februari (aanvang finales 14 uur) worden in de Duinwijckhal de 24e in ternationale badmintonkampioenschap pen van Nederland georganiseerd met 'n recordaantal inschrijvingen. Engeland verschijnt met tweeëndertig deelnemers (-sters), Nederland met vijfentwintig, Duitsland eveneens met vijfentwintig, Denemarken met acht, Zuid-Afrika met zeven, Zweden met - vier en Maleisië. Nieu w-Zeeland, Jamaica en Amerika worden dooi een deelnemer vertegen woordigd. Gillian Perrin (Engeland) zal haar titel bij de dames verdedigen. Voorts komen onder andere voor Enge land uit Margaret Boxall, Sue en Paul Whetnall. Uit Duitsland komt de zes voudige kampioen Wolfgang Bochow. uit Denemarken Jette Foege, Eva Carlsen, Lonny Bostofte, Elo Hansen, Tom Bach- Actiegroepen gaan praten met badmintonbond DEN HAAG De actiegroepen Zui delijk Afrika, gesteund door de inmid dels in Haarlem opgerichte actiegroep „Zwarte Shuttle" neemt geen genoegen met de verklaring van de Nederlandse Badmintonbond. dat ondanks de protes ten van deze groeperingen de Thomas- Cupwedstrijd Zweden—Zuid-Afrika (woensdag-donderdag) en de internatio nale badmintonkampioenschappen (dit weekeinde) in Haarlem zullen doorgaan. .."Wij vinden", aldus de heer Scheper namens de actiegroep „Zwarte Shuttle", „dat de bond niet wil inzien dat het ver welkomen van de Zuidafrikaanse spelers gelijkstaat aan het verwelkomen van overtreders van de fundamentele men senrechten. Wij gaan door met de strijd, want voor ons gaan mensenrechten bo ven orde en rust". De actiegroepen hebben inmiddels con tact opgenomen met het bestuur van de Nederlandse Badmintonbond. Er zijn af spraken gemaakt om te komen tot een gesprek over deze kwestie na .afloop van de wedstrijden. Een ontmoeting op een vroeger tijdstip bleek niet mogelijk. Europa Cup volleybal OOST-BERLIJN De Russische kam- pioensploeg ZSKA Moskou heeft giste ren in Oost-Berlijn de eerste wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese volleybalbeker voor landskampioenen (dames) tegen SC Dy namo met 30 gewonnen. De setstan den waren 151 15—12 15—8 Loting Engelse voetbalbeker LONDEN Leeds United, Chelsea en Manchester United de belangrijke fa vorieten voor de Engelse voetbalbckcr zullen 21 februari in de kwartfinales al le een uitwedstrijd tegen tweede divisie- cubs spelen. Het resultaat van de loting was: Queens Park Rangers—Chelsea; Middles broughManchester United en Swindon TownLeeds United. De vierde kwartfinale gaat tussen Wat ford (eveneens tweede divisie) tegen de winnaar van de wedstrijd Liverpool Leicester City. Deze clubs hebben zater dag 0—0 gelijk gespeeld en moeten woensdag in Leicester overspelen. Celtic, de huidige bekerbezitter, en Glasgow Rangers, de „grote twee" van het Schotse voetbal, hebben tegen elkaar geloot in de kwartfinales van het toernooi van de Schotse beker. De wedstrijd vindt op 21 februari plaats op het terrein van Celtic.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 7