"rI Procureur trekt van leer tegen mr. R. en rechtbank Theologen vragen gesprek celibaat Binnenhuis 70 leven binnen vier muren „km Zaak tegen Haarlemse rechter Tien miljoen nodig voor Vastenactie Minister Udinh: RAPPORT-PEARSON STOK ACHTER DEUR VAN VER. STATEN Pleidooi voor samenwerking ontwikkeling onckheer Toestand explosiever dan lijkt Nationalisatie van banken ongeldi Boeing 747 had motorstoring Nederland besteedt te weinig SDAG 10 FEBRUARI 1970 JE LEIDSE COURANT - V'i' 1 ïSaJalé i S}s2J -ï£ff$kr - tv - -'F- >v-\ 5 •- 5* F» 7 ï^jf DEN HAAG Do procureur-generaal bij het Haagse zowel de Haagse Rechtbank als de Haarlemse rechter. Hjj Gerechtshof, mr. F. J. G. Baron van Voorst tot Voorst is noemde het vonnis van de Haagse Rechtbank een „schun- glsteren tijdens de behandeling in hoger beroep van de zaak vonnis", waarin aan de objectiviteit ernstig tekort wordt tegen de Haarlemse rechter fel van leer getrokken tegen gedaan". De houding van mr. R. noemde bij „onterend". eger- 1 (TTERDAM Binnenhuis de expositie, die in de Ahoyhal te Rotter- ls te tien. wil een confron- mogelijk maken tussen grote publiek llende meubelstijlen, die te- woordig bestaan. Dat be nt dat men het conventio- bankstel met franje aan onderkant kan tien staan imelii^t meubelen van plastic er poten en de „zak" die onmiddellijk aanpast aan irmen van de gebruiker hoe r ook op gaat zitten, verwacht dat de tentoon- ling barst van de nieuwtje nieuwe ideeën op het ge- de woninginrichting, it bedrogen uit Veel den is, hadden we al winkels. Binnenhuis geeft echter een informatief -zicht van alles, wat er te p is. Dat is ook duidelijk de floeling: het gaat de consument, die zich oriënteren voor de inrich- van zijn huis. De koper dan wel bedenken dat hij geld moet uitgeven voor bi/ionders. icfcien gaat zijn hart wel uit een echt houten hemel- dat menige toeschouwer doen blozen bij de aanblik al. Compleet met „speel- en gordijnen kost het io its :ullen ontstaan nu de benoeming niet r gaat. Hij acht het ook uitgesloten, op de Antillen een regerings- s zal ontstaan. dhi imentaar actiecomité van Antillianen in Ne- md heeft een verklaring uitgegeven rin het er bij de koninkrijksregering T land ringt een begin te maken met daadwerkelijke beëindiging niale verhoudingen tussen Nederland Suriname en de Antillen •j irzijds door het gouverneurschap en I mee het statuut op korte termijn af Antilliaanse Democratische Partij it dat het kolonialisme heeft geze- erd. De democratische partij zal zich aangekondigd nu gaan opstellen om te restjes van het kolonialisme, die m het statuut verborgen liggen, op voorzitter van de Nationale Volks- ij (oppositie), Evertsz, heeft rd: ..Het was te verwachten. De erlandse regering en de Surinaam- egering konden niet meer terug xeslissing van het koninkrijkskabi 2000 gulden, alleen de lakens en dekens zijn daar niet bij in begrepen. In dezelfde stand (van het Curiosahuis in Kaats heuvel) een lage eikenhouten tafel met ingebouwde barbecue voor ongeveer 500 gulden. Gebogen lijn Nieuws brengt wel Eurowonin gen. Tot nu toe bouwde dit bedrijf alleen huisjes in een rijtje volgens de oude stramien. In Leusden, niet meer recht toe recht aan, maar in een ge bogen lijn. Bovendien springt elk huis ten opzichte van het vorige een eindje in. Op deze wijze kan iedere bewoner op zijn balkon zitten zonder dat de buren over de scheidings muur mee kunnen lezen in zijn boek. De koper kan kiezen uit vier alternatieven. Het gaat daarbij om een scheidingswand of niet. Veel variatie biedt het nu ook weer niet. Prijs: ten minste 69-000 gulden. Terug naar binnenhuis: natuur lijk betekent interieur niet al leen meubelen. Vloerbedekkin gen, stoffen voor gordijnen en dergelijke, complete keuken inrichting, verlichting, gas en elektrisch, schoorstenen en open haarden, centrale verwarming en de „recreatieve mogelijk heden van huis en hof' horen daarbij. Met medewerking van handel en industrie wil Binnenhuis '70 het publiek in onmiddellijk en aanschouwelijk contact bren gen met de ontwikkeling van de woninginrichting en met alles, wat met zijn directe leef ruimte te maken heeft: zijn huis. In zijn huis verblijft de mens tweederde van zijn leven, waarvan eenderde slapende Wij Nederlanders staan bekend als een huiselijk volkje. Het huis speelt een belangrijke rol in ons leven. Die belangrijke rol bestond de eerste twintig jaar na de oorlog uit het al of niet hebben van een dak boven het hoofd, ongeacht wat de kwaliteit was. Aangenaam Nu verschuiven onze normen: we gaan letten op de kwaliteit. Sommigen willen niet meer op een flat wonen, anderen ver afschuwen de woningwetwonin gen van dertien in een dozijn. Steeds meer stemmen gaan op de bewoners meer variatie te bieden om het huis naar eigen inzichten in te delen. Binnen huis doet daar nog weinig aan. In dit opzicht valt de tentoon stelling tegen. Men vindt er al leen maar een scala van moge lijkheden voor de inrichting van het huis, met de bedoeling dat we het ons zo aangenaam mogelijk maken. Het centrale thema van deze Binnenhuis is het wonen met kinderen. Vooral inwoners van de grote stad kampen met. moeilijkheden op dat gebied. Het is voor velen een reden de stad uit te trekken. De mees ten wonen op een bovenhuis of een flat, waar het kind niet vrij kan spelen. Kinderen heb ben nu eenmaal ruimte nodig om te spelen. Die ruimte zou buiten moeten zijn, maar de doorgaans fantasieloze straten bieden die niet, om over het verkeer maar te zwijgen. De Stichting Wonen heeft zich over bovenstaand vraagstuk gebogen en gezocht naar mo gelijkheden om het speelter rein naar de woning te ver plaatsen. Centraal in de Ahoy hal staan enkele voorbeelden, waar de kinderen van de rond kijkende ouders kunnen spelen. Tevens is er een bioscoopje, waar instructieve dia's de ver schillende oplossingen en sug gesties vex-duidelijken. Men kan speelkisten zien, waarin een kind helemaal kan weg kruipen om zich ongestoord door vader, moeder of broer te concentreren op zijn eigen bezigheden. Verder is er een speelhalletje met rekstok, rin gen en touwen en opklapbare tafels. Spelen Spelen voor oud en jong is het motto van architect Reid: zijn experiment resulteerde in een speelveld voor volwasse nen en kinderen. Het is bedoeld als een mogelijkheid tot verpo zing voor vrije mensen, alleen of in groepsverband. Het speel veld is verdeeld in drie stukken met elk een eigen karakter. Een ervan duidt Reid aan als „tempel". Het ligt in een gesloten ruimte om een rode boom. Via een brug is het tweede gedeelte bereikbaar, dat Reid „markt" genoemd heeft. Het is zoals de naam al zegt, een open ruimte, waar men elkaar kan ontmoe ten. „Huizen" heet het derde gedeelte en wordt gevormd door drie tentachtige bouwsels (ze doen denken aan de tenten uit de verhalen van Hiawata in Donald Duck). Het aardigste van de tentoon stelling was eigenlijk te zien bij de architecten Domus uit VI aardingen en Hulshoff uit Voorburg. De prijzen zijn daar ook naar: een complete keu- kenwand van Hulshof de enige opvallende van de fiele exposi tie, kost 8000 gulden. Deson danks is Binnenhuis '70 de moeite waard om te gaan zien: tot en met zondag 15 februari in de Ahoyhal in Rotterdam. VONNIS WAS NIET OBIECTIEF Zoals wij gisteren reeds hebben ge- meld eiste de procureur tegen mr. R. vier maanden, waarvan één voorwaar delijk en ontzegging van de rijbevoegd heid voor twee jaar. De Haagse Recht- bang had mr. R. veroordeeld tot duizend gulden boete De procureur-generaal vond het vonnis gisteren ,,naar inhoud en vorm geheel onjuist. Het is slecht* naar de vorm een vonnis, naar inhoud is het een schijn- vonnis, een pleitnota en dan nog een slechte waarin aan de objectiviteit zeer ernstig tekort wordt gedaan. Samen vattend is het eenzijdig, innerlijk tegen strijdig". De president van het gerechtshof merkte namens de strafkamer van het hof op, de passage, waarin de procureur over een sohijnvonnis en een pleitnota had gesproken ..laaikbaar" te achten. Nadat ook één van de raadslieden van mr. R. had laten weten geschokt te zijn door deze uitlating, zei de procureur- generaal mr. Van Voorst het uniek te vinden gekappiititeld te worden dooi- de president namens de strafkamer. Hij nam het woord „pleitnota" terug. Objectiviteit De president wees hem erop dait het hem meer was gegaan om het feilt dat hij de objectiviteit van de rechtbank in twijfel had getrokken. Mr. Van Voorst antwoordde echter dat hij het nodig vond als vertegenwoordiger van het openbaar ministerie de zinsneden over het gebrek aan objectiviteit te handhaven. Wat mr. R. betreft meende hij dat deze hel aan zijn eigen houding te wijten had dat er naar aanleiding van deze straf zaak over „klassejustiitie" gesproken was. Ik stel aan de kaak dat verdachte mis bruik heeft gemaakt van zijn bevoegd heden. Hij doelde daarbij op het In dienen van een bezwaarschrift door mr. R., terwijl deze wist dat dit slechts vertragende invloed kon hebben. Ook het indienen van een valsheidklacht over de verbalisanten was volgens d< procureur niet juist. „U wiel dat uw klacht vals en ongegrond was. Uw later herhaalde aantijging zal voor u een ern stige nasleep hebben. Het openbaar ministerie laat de politie niet zeker niet dooi- een rechter willens en wetens beschuldigen. Wij zijn nog lang niet met u klaar". Hij achtte het rijden onder drank- Invloed en hel veroorzaken van een dodelijke aanrijding bewezen- Vrijspraak De verdedigers meenden dat vrij spraak moest volgen, De botsing tussen de auto van mr, R. en de bromfiets van het slachtoffer was naar hun mening niet bewezen, terwijl zij de juistheid van het bloedonderzoek in twijfel trokken Het onderzoek heeft zo lang geduurd omdat de politie een onvoldoende onder zoek had verricht. Het hof zal maandag 23 februari arrest wijzen. HEEMSTEDE (KNP) Voor de 526 kleine hulpprojecten, die de komende Vastenactie van de katholieken in Neder land op de lijst heeft staan voor finan ciële hulp. is tien miljoen gulden nodig. De tiende Vastenactie staat onder het motto: „Mens durf te geven". Er zullen evenwel vele projecten niet voor hulp in aanmerking komen, gezien de opbrengst van de actie in 1969 was dit 5,4 miljoen gulden en in 1968 vijf mil joen. De 400-000 gulden meeropbrengst wordt door de organisatoren toegeschre ven aan extra-activiteiten, in verband met adopties. Deze-acties, warbij een be paalde parochie, dekenaat of bisdom een speciaal project uitkiest voor haar vasten- activiteiten, blijken toe te nemen en aan te slaan bij de mensen. De actie wordt begeleid door een vastenkrant, die in de week van 914 maart huis aan huis wordt verspreid. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Nederlandse minis ter voor Ontwikkelingszaken drs. B. J. Udink, hecht grote betekenis aan het rap port „Deelgenoten in ontwikkeling" van de commissie-Pearson, al meent hjj wel dat het op enkele punten niet ver genoeg gaat. Het rapport Is vandaag in Neder landse vertaling verschenen. De commissie-Pearson is in 1968 ge vormd op initiatief van de Wereldbank om de consequenties van twintig jaar ontwikkelingshulp te bestuderen en be leidslijnen voor de toekomst aan te ge ven. De voorzitter van de commissie was de Canadese oud-ministerpresident L. B. Pearson. Hij koos zeven andere commis sieleden van verschillende nationaliteit. De commissie beschikte voorts over een staf van veertien deskundigen uit negen landen. De grote betekenis is, aldus drs. Udink, dat het rapport aan het begin i de voorpagina) en moet nu de beslissing accepte- zoals deze gevallen is, op korte ter- het statuut verder uitdiepen en on- ussen een rondetafelconferentie bij- oepen om die punten te wijzigen die wijziging schreeuwen. Surinaamse regering heeft „naar eiding van de verwarringwekken- tersberichten als zou de Surinaamse ring zich bij de kwestie-Jonckheer interne Antilliaanse aangelegenhe- hebben ingelaten, dan wel zou wen- dat de benoeming van Jonckheer gouverneur dient te worden inge- ken, meegedeeld, dat deze berichten omen onjuist en van elke grond •loot zijn". Het officiële standpunt de Surinaamse regering luidt als ,Na de bestudering van de tot het stel tot intrekking van de benoe- ten grondslag liggende overwegixi- heeft de Surinaamse regering ge- zich tegen deze intrekking niet loeten verzetten". Hieruit blijkt zon aar, dat er noch van een stellingna- tegen de benoeming van dr. Jonck- sprake is. noch van een inmenging in Antilliaanse aangelegenheid. In- ndeel heeft de Surinaamse rege- steeds gepoogd in deze kwestie te iddelen", aldus een bekendmaking de regerlngsvooriichtingsdienst-Su- nel. MSTERDAM (A.N.P.). In een door priesters cn predikanten onder - ide petitie aan de leden van de ede Kamer wordt er bij hen op aan- rongen van de Nederlandse regering eisen dat zij financiële steun geeft het Mozambique-Instituut en binnen NAVO een debat aanhangig maakt het gebruik van wapens ge- erd in het kader van de NAVO Portugal in Afrika. STUTTGART (DPA) Vierentachtig hoogleraren in de theologie uit Oosten rijk, Zwitserland en West-Duitsland heb ben een beroep op hun bisschoppen ge daan de Nederlandse bisschoppen in de kwestie van het celibaat „niet alleen te laten staan". In een maandag in Tue- bingen (Baden-Wuertemberg) gepubli ceerde brief aan de bisschoppen en bis schoppenconferenties van Oostenrijk, Zwitserland en Duitsland uiten deze theologen de wens, dat „het sinds lang noodzakelijk gebleken gesprek over het celibaat waarop diverse malen is aange drongen". nu eindelijk in Rome tot stand komt. De theologen waarschuwen voor een mogelijke scheuring in de katholieke Kerk over de kwestie van het verplichte celibaat en leggen er de nadruk op dat zelfs zij, die de celibaatswet niet a priori afwijzen de eenheid van de Kerk een gro ter goed achten dan het verplichte celi baat. dat noch altijd gegolden heeft, noch nu overal van kracht is. De theolo gen wijzen er tenslotte op dat de toe stand ook buiten Nederland veel explo siever is dan men op het eerste gezicht Zwitserland Inmiddels heeft een groot aantal Zwit serse priesters de door hun kerkelijke leiders kardinaal Journet van Frei burg, bisschop Charrière van Lausanne en hulpbisschop Mamie in hun naam uitgegeven verklaring over het celibaat van de hand gewezen. In deze verklaring zeggen de kerkleiders dat verreweg de meeste Zwitserse priesters het celibaat willen handhaven. De 140 priesters die nu tegen deze verklaring protesteren, zeggen op hun beurt dat de bisschoppen niet de mening van de priesters hebben gevraagd over deze kwestie. Daarom, aldus de priesters, kunnen de kerkelijke leiders ook niet spreken in naam van de meeste Zwitserse priesters. Vele jonge mannen, zo zeggen zij, zouden priester worden als hun de keus wordt gelaten tussen huwelijk en celibaat. Frankrijk Een groep Franse priesters heeft zich naar AFP meldt gisteravond geschaard achter het verzoek van de Nederlandse bisschoppen aan paus Paulus inzake op heffing van 't celibaat. De Franse pries ters, aangesloten bij de progressieve be weging „échanges ei Dialoque" zeggen in een verklaring, dat zij zich geheel so lidair voelen met de katholieke Kerk in Nederland en danken de Nederlandse bisschoppen voor de realistische stelling- name in de celibaatskwestie. De verkla ring, die was ondertekend door de secre taris van de beweging pater Jean-Ma- rie Trillard, beschuldigt de kerkelijke hiërarchie van onverzoenlijkheid ten aan zien van een opheffing van het celibaat. Benoemingen bisdom R'dam ROTTERDAM (KNP) De bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, heeft na voorafgaand overleg met het priesterteam van het district Rotter- dam-Alexanderstad, pater A. Helt sj. benoemd tot vicaris van het vicariaat in de wijken Ommoord en Zevenkamp te Rotterdam, dat per 8 februari is opge richt. Vervolgens heeft mgr. Jansen de opvolging van pastoor W. A. J. Koene koop van de O. L. Vrouw Hemelvaart en St.-Jozefparochie te Leiden niet op de gebruikelijke wijze geregeld door de be noeming van een pastoor maar door de verantwoordelijkheid over te dragen aan het gezamenlijke priesterteam, de kape laans drs. C. M. Fischer O.S.B., C. J. Mat- thee S. C. J. en F. P. A Verlaan LONDEN (Reuter) Een Boeing 747 van de Pan-American heeft gisteren wegens motorstoring boven de Atlanti sche Oceaan rechtsomkeert moeten ma ken. Het toestel dat met 145 passagiers op weg was van Londen naar New-York, landde op drie motoren op de Londense luchthaven, nadat het 45.000 liter brand stof had geloosd. De vierde motor had men moeten afzetten, toen door het weg vallen van de oliedruk oververhitting was ontstaan. Voor alle zekerheid ston den brandweerauto's en ambulances langs de landingsbaan gereed, maar de landing verliep zonder moeilijkheden. NEW DELHI (Reuter) Het hoog gerechtshof van India heeft de nationa lisering van veertien belangrijke ban ken onwettig verklaard. De uitspraak die met een meerderheid van tien te gen een is genomen, is een ernstige te genslag voor de socialistische plannen van premier Indira Gandhi. Het hof heeft de wet, die de verwer ving van de banken en de overdracht van verbintenissen regelt, ongeldig ver klaard. De maatregelen die in het ka der van deze wet zijn genomen, zijn on wettig. Het hof heeft zijn uitspraak ge baseerd op „vijandige discriminatie" van de veertien banken omdat de ove rige Indiase en buitenlandse banken hun, activiteiten kunnen blijven uitvoeren. LONDEN (AFP) Drie gewapende bandieten hebben gisteren een bank in Ilford (Essex) overvallen en 200.000 pond 1,7 miljoen) buitgemaakt. De mannen drongen de bank binnen op het ogenblik waarop het geld in zakken werd ver voerd naar de kluis, en gingen er met het geld vandoor in een grijze bestel wagen. Mordechai Allon, de burgemeester van het joodse Nazareth, en Moussa Kotéll, zijn ambtgenoot van Arabisch Nazareth dragen samen zandzakken aan tot versterking van de stad tegen aanslagen en beschietingen van El Fatah. Amerikaanse tennisbond wil schorsing Zuid-Afrika NEW' YORK Wanneer het aan de Amerikanen zou liggen, wordt Zuid-Afri- ka zonder enige twijfel volgende maand geschorst als Davis Cupland. Alastaic Martin, voor twee jaar her kozen als voorzitter van de Amerikaanse ennisbond, heeft van zijn algemene ver gadering uitgebreide volmachten gekre gen om dit op de buitengewone algemene vergadering van 23 maart in Londen te bewerkstelligen. De Verenigde Staten zijn houders van de Davis Cup en hebben als zodanig een belangrijke invloed. Door slaggevende reden voor het Amerikaanse besluit is geweest, de weigering van Zuid-Afrika om Arthur Ashe een visum te verstrekken. „Chief" Jonathan raakt geïsoleerd (Van c e corresponde LONDEN Er zijn tekeningen die erop wijzen dat „Chief" Jonathan, die tien dagen geleden de macht in handen kreeg in het Zuidafrikaanse koninkrijk Lesotho, op het ogenblik in een moei lijk politiek parket zit. Hij zoekt op het moment naar een geschikte „neutrale" regering die hem moet helpen met ad- vicxen ••n mn„i steunen op het diploma tieke terrein. De 41 onafhankelijke staten vao Afri ka. die tot de unie voor de Afrikaanse eenheid behoren, schijnen zijn niet- grondwettelijke actie te betreuren, door de algemene verkiezingen ongeldig te verklaren, toen het duidelijk werd, dat hij tenminste tien zetels had verloren aan de oppositie: de Congrespartij. Ook heeft de regering-Vorster van Zuid-Afrika zijn onbloedige coup afge keurd, voornamelijk omdat Leshoto een traditionalist en conservatief is, wienst politiek erop gericht was om een middenweg te vinden wat betreft de apartheid. Het ziet er naar uit dat de staat Leso tho voorlopig geen officiële erkenning meer heeft. De enige reden waarom Jo nathan nog aan de macht is, is omdat de politiemacht alle bevelen van hem opvolgt. En de politie, Inclusief de ge wapende eenheden, staan onder bevel van de Britse en Zuidafrikaanse offi ciers. van het tweede ontwikkelingsdecennium de politieke wil tot ontwikkelingssamen werking bij de rijke landen centraal stelt. Aan die politieke wil is het in de Ver enigde Staten steeds weer gaan ontbre- Het is gunstig dat het rapport dat eind 1969 is uitgebracht, is verschenen nu de Verenigde Staten hun standpunt nog moeten bepalen. Het rapport is „bui tengewoon nuttig voor de vorming van de politieke wil in de Verenigde Staten en andere landen", aldus de minister die de geleidelijke vermindering van de Amerikaanse bereidheid om hulp te ge ven omschreef als een „uiterst onrust barende situatie" Als positieve punten noemde minister Udink voorts: de idee van ontwikke lingssamenwerking als inspanning van deelgenoten, het pleidooi voor samen werking in multilaterale kaders, onder streping van de lange termijn van de ontwikkelingssamenwerking en van het feit dat die samenwerking zich moet uit strekken tot alle terreinen. Een punt waarop het rapport-Pearson volgens de Nederlandse regering niet ver genoeg gaat, is het tijdstip waarop een procent van het nationaal inkomen voor ontwikkelingssamenwerking beschikbaar moet zijn. Pearson meent dat die één procent in 1975 moet zijn bereikt, maar de Rotterdamse hoogleraar prof. dr. J. Tinbergen meent dat dat percentage al in 1972 moet worden bereikt. De Neder landse regering deelt de mening van prof. Tinbergen. Dat is ook het geval bij het aandeel van de publieke middelen in die één procent. Het rapport van Pearson stelt dat in 1975 of kort daarna maar in geen geval later dan 1980, zeven tiende deel ervan uit de publieke middelen van de rijke landen moet komen. Ook op dit punt steunt de Nederlandse regering prof. Tinbergen, die als doel stelt dat in 1927 reeds drie vierde deel uit de publieke middelen komt. NOVIB DEN HAAG (ANP) De Nederlandse regering besteedt te weinig geld aan ont wikkelingssamenwerking en gaat aan de werkelijke vragen van die samenwerking voorbij doordat het beleid niet voldoende is geïntegreerd, aldus heeft de penning meester van de Nederlandse Organisatie voor Internationale Bijstand (NOVIB), prof. dr. H. Linnemann gisteren gezegd. Het bestuurslid van dc NOVIB zei dat een procent van het bruto nationaal in komen voor ontwikkelingssamenwerking te gering is. Voor Nederland is het mo gelijk in 1973 tot een percentage van twee procent te komen. Het regeringsbeleid dient als een geheel in de Kamers te worden gepresenteerd, en in aanwezig heid van alle daarbij betrokkên ministers te worden behandeld- Prof. Linnemann zei dat de laatste be grotingen voor de ontwikkelingshulp pos ten omvatten die vroeger niet onder ont wikkelingshulp vielen en daar nu niet thuis horen. Hij noemde als voorbeeld de restauratie van hel Koninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam. Op de begroting staat ook voor de hulp aan Suriname en de Nederlandse Antillen een bedrag van ongeveer 174.000.000 gulden. Niet alleen is het de vraag of de „harde leningen" aan Suri name en de Antillen als ontwikkelings hulp mogen worden beschouwd, maar „er is verder reden zich af te vragen of toe slagen op pensioenen van gewezen amb tenaren in Surinaamse of Antilliaanse overheidsdienst wel primair bedoeld zijn om de economische en sociale ontwikke ling van Suriname of de Antillen te be vorderen". Ongeveer vijftig miljoen van de 174 miljoen kunnen niet als ontwikke lingshulp worden beschouwd, aldus prof. Linnemann. Verder kritiseerde hij de praktijk van de „onderuitputting" van de post ontwik kelingssamenwerking op de begrotingen. De rekening laat altijd een belangrijk lager bedrag zien dan de begroting. In '68 was voor ontwikkelingshulp 540 miljoen gulden uitgetrokken maar werd slechts 450 miljoen uitgegeven. Slechts een deel van dat bedrag loopt over naar het vol gende begrotingsjaar Dat dcc) is in de laatste jaren wel groter geworden

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5