IET RENTREE VAN WETHOUDER Alcohol hij waterverkeer kwalijke zaak SANNES WAS NIET GLORIEUS Schipper nam stevige borrel en liet schuitje maar varen Wethouder mevrouw Den Haan: „Nota goed, materie droevig STROPER BETRAPT BIJ KONIJNENHOL in Leidse Kantonrechter Pleidooi voor damvijftallen Parkeer problemen? Directeur Groenoordhal BIOSCOPEN C. va n Vliet bedankt voor KVP- Stompwijk „In duinen heb ik altijd beet Vlam in pan veroorzaakte consternatie NSDAG 10 FEBRUARI 1970 DE LEIDSE COURANT (Van onze raadsverslaggever) EIDEN Niet merkbaar voor de buitenwacht, ouwens niet eens voor de raad, is de heer S. annes en tijdje lang geen wethouder geweest, ij had wegens zijn uittrede uit de PvdA-fractie zijn ethouderszetel ter beschikking gesteld en aan- ankelijk hadden b. en w. als agendapunt aan de sad de benoeming van een wethouder voorgesteld de vacature Sannes. Niet merkbaar, schreven we, it daar de heer Sannes zonder portefeuille op zijn sr beschikking gestelde zetel. Gelaten liet hij een enauwende discussie vol politiek zeer over zijn oofd komen. Behalve bij de gekortwiekte PvdA- actie en de PSP was hij weer favoriet bij de verige partijen. Het zat er in, dat hij met het ertrouwen van een grote raadsmeerderheid zijn oude, vertrouwde functie weer op zich zou kunnen nemen, maar zijn oude fractie, scherpzinnig aan gevoerd door de heer Van Aken, maakte het zijn positie niet gemakkelijk. Dank zij een voorstel van de heer Lambermont (namens de Prot. Chr. fractie, de KVP, de Boerenpartij, de VVD en CPN) kwam hij „om doelmatigheidsredenen" terug op de plaats vanwaar hij niet weg was geweest. Het was geen glorieuze rentree. Dat kón ook niet, want het col lege van b. en w. nam in de „procedurele raad pleging" door de raad (zoals de heer Van Aken het uitdrukte) geen geweldig briljante positie in. De heer Van Aken maakte het de voorzitter wel flink moeilijk. „Wat gaan we er nu aan doen?", vroeg een door de winter(sport)zon gebronsde burge meester Van der Willigen ten einde raad. heer Van Aken was het niet met het Uege een», dat op de agenda 't voor- el „benoeming van een wethouder" ter vervangen werd door „behandeling het schrijven van wethouder S. San- waarbij hij zjjn functie van wethou- ter beschikking stelt." Hjj wilde de rste formulering gehandhaafd zien. ontstond hierop een vrjj onduidelijk spuut tussen de heer Van Aken en de ►orzitter en de prikkelbare sfeer, die laatste tyd de Leidse raad toch geen sd heeft gedaan, werd om te snijden. voorzitter erkende op een gegeven oment, dat de brief van de heer Sannes jr tweeërlei uitleg vatbaar was en t er een vacature-Sannes was. De heer in Aken wenste zijn „procedurele raad- iging" over de twee interpretaties in kwestie-Sannes. Hij wilde door de a<j uitgemaakt zien, of er nu een icature was of niet, kortom: dat het irsto voorstel over de vacature juist voorstel-Van Aken werd door de ad met 23 stemmen tegen 10 ver- irpen. Vèör het voorstel stemden ook aanwezige WD'ers, kennelijk uit ridisch oogpunt, omdat de brief van heer Sannes al voor kennisgeving s aangenomen en niet nu nog eens de raad in behandeling kon komen, heer Duyverman (overigens een van meest heldere geesten 1 wist het niet eer en vroeg zijn buurvrouw in de 17 t VD-fractie, mej. Kappeijne v. d. Cop- Top Oio, of hij nu voor of tegen moest Conclusit M. VAN AKEN: daar doe ik niet aan mi M. van Aken: ik distancieer me van deze rechtsopvatting isie heer Van Aken concludeerde na de emming: „er is dus geen vacature- x, mnes; de raad heeft dit uitgesproken." )e raad zal nu zijn besluit van 14 dagen lieden (het ter kennisgeving aannemen de brief) moeten terugnemen." Dit s voor de voorzitter het ogenblik om vragen „wat gaan we er nu aan n?": hij wilde laten stemmen over vacature. „Dat kèn niet, meneer de •orzitter," zei de heer Van Aken koel- oedig, „want die vacature heeft de ad zojuist afgewezen." burgemeester hakte de knoop toen aar door (het college kan nu eenmaal Dorstellen doen) en handhaafde op de :enda de behandeling van 't schrijven- Het punt kwam in stemming en erd aangenomen met 26 tegen 9 9tem- cteuif"1- Die behandeling betekende weer dit in stemming brengen van de pro- annes-niotie van de KVP'ers Lamber- ll^ont, Ham en Ljjten. rece ■intent am )e raad heeft nu een precendent ge- :hapen ten aanzien van toekomstige !8luiten," zo verhief de heer Van Aken de zoveelste maal zijn stem. „Dit door een afwezig zijn van enige argu- lentatie of redelijke motivering een ge- genheidsingrijpen, dat de stemming in Leidse raad niet ten goede komt. Ik 'or stancieer me van deze rechtsopvat- ng- voorzitter zag dat niet zo. Ulteinde- k werd de motie-Lambermont aange wen met 26 tegen 8 stemmen (de dnev Duyverman raadpleegde opnieuw der jn buurvrouw). Tegenstemmers waren PvdA'er», met uitzondering van wet- spe- mder Piena en de PSP-fractie. PSP'er be- e Vroomen: „iets dergeljjks is aan de olonelscoup in Griekenland voorafge- „Dat slaat als een tang op een u-ken," repliceerde een verbolgen voor tter. Commissieleden oen de benoeming van een aantal leden raadscommissies aan de orde kwam vacatures ontstaan door het aftre- van de leden van de groep-Zunder- ian) onthield de PvdA-fractie zich van emming. Ook de heer Van 't Zelfde JSP) verklaarde zich er tegen, dat de de PvdA-fractie getredenen ten on echte in de raad blijven en wel hun •mmissleplaatsen ter beschikking stel- i. „De KVP kan hier helemaal moeilijk stem uitbrengen, want deze fractie laakte luid misbaar toen de PPR- ensen ln de raad bleven zitten. Het hetzelfde principe: dan moet de VP-fractie nu óók niet stemmen." De stemden evenwel tóch en de itslag was. dat de afgetredenen weer hun oude commissieplaatsen werden erbenoemd de debatten een strook papier neerge- te merken en passende maatregelen te hangen met het opschrift: „Het zal jóii nemen. Een nieuwe PSP-motie om een (de w kon er niet meer op) krot maar burgerzinlening tegen lage rente uit te wezen. Wat doet U P' Enige tyd later schrijven teneinde vrije bouw voor de liet een bode het papier verwyderen. laagste inkomensgroep mogelijk te ma- Een zeldzame maatregel nam de voor- ken werd ingetrokken, toen de voorzit- zitter kort daarop tegenover PSP'er De ter duidelijk had gemaakt, dat een lening Vroomen, die beledigende opmerkingen alleen geen oplossing kan geven. B. en richtte aan het adres van de niet-aan- w. zinnen op een soortgelijke oplossing, wezige VVD'er Zitman. Toen de heer De De motie over de verhuispremie werd Vroomen zjjn uitlatingen niet wilde aangehouden, die over de huurquote in terugnemen, werd hem het woord door advies genomen. Andere moties werden de burgemeester ontnomen. niet aanvaard. Tenslotte gingen alleen de PSP en de Boerenpartij niet akkoord MOTIES met het voorstel van b en w., in te Om middernacht kwam een reeks moties, stemmen met de nota aan de minister LEIDEN Wethouder mevrouw Den voornamelijk uit de PSP-koker, in stem- te verzoeken om buitenwerkingstelling Haan-Groen heeft gisteravond haar ant- ming. Alleen de WD stemde tegen een van de nieuwe ministeriële voorschriften woord gegeven op tal van vragen, die motie, waarin de regering wordt ver- en richtlijnen voor de toepassing van de zocht Leiden als woningnoodgebied aan Woonruimtewet 1947. VOORZITTER ONTNAM PSP'ER DE VROOMEN HET WOORD twee weken geleden gerezen aanleiding van het uitbrengen door b. en w. van de tweede Huisvestingsnota. Met uitzondering van de heer Ampt- meyer (PSP), zo had zij geconstateerd, was op de nota als zodanig geen grote kritiek geleverd. Mèt mevrouw Kerling- Simons (Pv.A) geloofde zjj te kunnen spreken van „nota goed, materie droe vig". „Maar uit de dorre cjjfers van mevrouw Den Haan is gebleken, dat op de ingeslagen weg kan en moet wor den doorgegaan," aldus de wethouder. In haar verdere betoog stelde Den Haan, dat zij niets voelt voor ge dwongen woningruil; „we proberen iets op basis van vrijwilligheid te bereiken". Voorts zei ze, dat de gemeenten in de omgeving wel Leidse inwoners opnemen, maar dit zijn niet de mensen met de lagere inkomens, met uitzondering mis schien van Leiderdorp. De laatste jaren is weinig sociale woningbouw gepleegd in de omgevende gemeenten. Mevrouw Den Haan zei blij te zyn als „afname" van Leidse ingezetenen door buurgemeenten enig soulaas kan bieden aan de woningnood in deze stad. In ge westelijk verband zal een en ander be sproken moeten worden of b.v. Leider dorp een extra contingent voor Leide- naars zou kunnen bouwen. De wethouder stelde zich teweer tegen uitlatingen van de heer Amptmejjer, die gesteld had, dat de woningen van van daag de krotten van morgen zijn. „Dacht u, dat woningen van vandaag slecht zijn als er morgen nieuwe gebouwd kunnen worden?" BESCHIKKING Over de beschikking van minister Schut zei de wethouder: laten we elkaar niets wjjsmaken. „Natuurlijk is er ook veel goeds in deze beschikking, ofschoon b. en w. er niet zo bljj mee zijn als de heer Ponipe. De Leidse situatie dwingt ons om voor verschillende bepalingen in de beschikking ontheffing te vragen." De wethouder had uren met de minister gesproken en hoopte nu op de noodza kelijk geachte uitzonderingspositie voor de gemeente Leiden. PREMIEB O U\V Wethouder Piena ging nader in op het bouwbeleid, zoals dat in de nota is aan- gegevey. „Inderdaad moeten we, zoals mevrouw v. d. Blom het stelde, proberen te bouwen, steeds maar bouwen. Maar we moeten nog niet gaan schoppen tegen de minister. De bouw in de premiesector in de Merenwijk zal volgens hem een belangrijke plaats gaan innemen. De heer Den Dubbelden (PvdA), die nog in eerste instantie het woord voerde, had betwijfeld, of er voor andere bouw dan de woningwetbouw in Leiden wel een goed klimaat was. Bij beleggers is vrij veel vraag naar 't bouwen in de premie- sector", zei de wethouder. Vanaf de publieke tribune werd tijdens LEIDEN/LEIMUIDEN - Toen mr. W. de Koning, maakte twee brugwachters op een 150.subs. 30 dagen vi avond 'n vracht boot je dwars in het Ryn- en Schiekanaal zagen dryven, (lacht eerste instantie, dat de schip per ervan een ongeluk was overkomen. Bjj nader onder zoek bleek echter, dat de schipper, een 40-jarlge inwo ner van Leimuiden, in een diepe slaap te kooi lag. Ook verstek. LEIDEN Een 40-jarige ii jarige chauffeur uit Noord- paniek was geraakt met alle wijkerhout, gaf toe. dat dit schadelijke gevolgen van dien. rechterlijke verwijt juist was. Hij noemde het een wonder. dat persoonlijke ongelukken Hij stond terecht, omdat hjj uitbleven. Hij eiste een boete op een novemberavond met van 125.— subs. 25 dagen, zijn vrachtauto op de Zilker- Nadat verdachte uiterste cle- duinweg tegen een geparkeer- mentie had bepleit, liet de woonster van Lelden liet m en- de auto opreed, hierdoor de "kantonrechter het by 100- eens v erstek gaan. Zq kreeg macht over het stuur verloor, gupg, 20 dagen, destijds twee processen-ver- hetgeen tot gevolg had. dat baal. Zjj leende namelijk haar de onbestuurde vrachtauto auto aan een kennis uit en achtereenvolgens een tuinhek JL)llUr FltJC dat, terwijl zjj voor deze auto en een voorgevel van een J iia noch een geldig kenteken- woonhuis ramde. De totale LEIDEN „Op m'n werk 'die "avond bfMjs noeh een WA-verzeke- schade was inderdaad niet hoorde ik, dat mijn verder te varen. Hij zette de r'n*> ^eza^* gering, motor af, liet de boot verder maar wat drijven, dronk een kwart liter cognac en ging rvwuBvuBrwaananM toen te kooi. plotseling in het ziekenhui» was opgenomen. Om haar zo vlug mogelijk te kunnen be zoeken, leende ik even de auto van een mijner collega's." Ter zitting liet de Leimuide- naar verstek gaan. Dit speet de officier zeer, want hij had verdachte gaarne persoonlijk willen zeggenhoe hij over diens kwalijke opvatting van „veilig-waterverkeer" dacht. De officier vond Zo luidde het op zeer zachte toon uitgesproken excuus van een 23-jarige straatmakeT uit Leiden, die zich moest ver antwoorden voor het feit, dat hij een auto bestuurde zonder n- „Die auto stond niet helemaal hiertoe de nodige bevoegdheid der bijzonder afkeurer.swaar- op de parkeerstrook. maar ge- te bezitten. Op de Botermarkt „Dronkenschap bij waterver- rpg en eiste ter correctie twee deelteljjk op de rijbaan en vverd hij op heterdaad betrapt keer komt gelukkig zelden of geldboeten van respectieve- daar werd ik door verrast," en vond zijn clandestiende rit r.ooit voor en deze verdachte üjk 50 en 200.— subs, luidde verdachtes verweer. tevens een abrupt einde, heeft op die avond de scheep- 50 dagen. De kantonrechter „Daarover heeft U destijds De officier veronderstelde, dat vaart in genoemd kanaal in vonniste bij verstek geheel tegen de politie niets ge- verdachte toch best een taxi een niet denkbeeldig groot ge- conform. zegd," repliceerde de kanton- had kunnen nemen. Dat ver vaar gebracht. Dank zij de rechter, „toen zei U alleen dachtes bezoek aan zijn vrouw oplettendheid van die brug- y CITSSt maar, dat U wat onoplettend zo'n haast had. achtte hfl wachters had de wandaad van was geweest." moeilijk controleerbaar. Al verdachte gelukkig geen ern- LEIDEN/N.W.HOUT „U Verdachte haalde hierna be- met al keurde hij verdachtes stige gevolgen," aldus enkele richtte een ware ravage aan rustend de schouders op. De handelwijze scherp af en eiste zinnen uit het requisitoir, dat en het duurde dan ook ge- officier was tot de conclusie een boete van 90.subs, resulteerde in de eis van een ruime tijd voor de totale gekomen, dat verdachte tij- 18 dagen. Het vonnis werd geldboete van 180.subs, schade kon worden vastge- dens de botsing met de ge- uiteindelijk 80.subs. 16 36 dagen. De kantonrechter, steld." De verdachte, een 45- parkeerde auto kennelijk in dagen. Een duur ritje. HAZERSWOUDE. In het laatst ver schenen clubblad van de Hazerswoudse damvereniging „Samen Sterk" wordt 'n lans gebroken, om in de danicompetitie te gaan spelen met vijftallen. Volgens de schrijver van het artikel. Aartjan van der Poel, is het nu zo, dat in de tientallen spelers uitkomen, van wie sommigen het dammen zien als presta tie en anderen louter als gezelligheids- sport. Dit kan tot ernstige meningsver schillen leiden, zo stelt Van der Poel. Slechts de allergrootste verenigingen zullen in staat zyn, om een tiental te formeren. Het formeren van vjjftallen heeft, zo schrijft hij, voor kleine of pas beginnen de verenigingen het voordeel, dat ze in staat zjjn competitie te spelen. Daardoor kunnen ze via de pers aan de weg tim meren en blijft er een reële mogelijkheid tot uitbreiding van de club. Het spelpeil zal door het formeren van vijftallen ook hoger komen te liggen, omdat men steeds tegen gelijkwaardige tegenstanders uitkomt. Bovendien zal er dan een groter aantal competitiewed strijden moeten worden gespeeld. Als nadeel van een vijftal ziet Van der Poel o.m. de zaalhuur voor de competitie wedstrijd voor twee vijftallen. Hi} spreekt de wens uit, dat „Samen sterk" het initiatief neemt, om zijn ideeën ln de Leidse Districts Dam Bond uit te dra gen. Het vijftallen-systeem zou, volgens Toch sexeontact- advertenties in het Leids Universiteits Blad LEIDEN De Stichting, die het Leids Universiteit» Blad uitgeeft zal geen be zwaar maken tegen de opname van con tactadvertentie» in het LUB. Dat is de conclusie van een gesprek van de LUB- stiehting met de leden van de'oude re dactie. De redactie was afgetreden, toen de Stichting de redactie verbood te be middelen in de werving van contact advertenties. Het advertentiebeleid ziet de Stichting al» haar eigen zaak, waar in de redactie zich niet te mengen heeft, ook al Is de opname van deze adverten ties een punt uit het beleid van de re dactie. Over deze uitbreiding van het adver tentiebeleid zal het Stichtingsbestuur vrijdag nog formeel vergaderen, of schoon de conclusie nu wel vast schijnt te staan. Het is nog niet helemaal dui delijk wat er met de oude redactie gaat gebeuren. Het meest waarschijnlijke is, dat ze opgenomen zal worden in de on dertussen geformeerde, nieuwe redactie. Wanneer het ontslag van oud-hoofdre dacteur H. Vink wordt teruggedraaid en de nieuwe hoofdredacteur P. Ordeman zyn ontslag aanbiedt zijn ook alle for mele moeilijkheden weer van de baan. Opdracht voor Henk Briër LEIDEN De minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, dr. M. A. M. Klompé, heeft de Leidenaar Henk Briër opdracht verleend voor het componeren van een werk voor jeugd- kamerorkest LEIDEN Wie dacht dat er nooit een oplossing voor het parkeerprobleem zal worden gevonden, ziet op deze foto dat hij het helemaal mis heeft. Deze stapel auto's staat op een terrein langs de Zijl. De parkeerwachter zit in een rijdende kraan. Wil iemand zijn auto terug, dan schakelt deze man een aan zijn kraan hangende elektro-magneet in en vist het gewenste voertuig op. Boven de straat laat hij de auto weer vallen en u kunt zo instappen. Alleen zal de vering op deze mannier wel zwaar op de proef worden gesteld, maar ook daar is een oplossing voor te vinden Camera: Adalen 31 (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Guns of the magnificent seven (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 700 en 9.15 uur. Luxor: De Ijskoude killer (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Teorama (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9J.6 uur. Trianon: Fanny Hill (18 jr.) Bi Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9-15 uur. hem. reeds volgend jaar in de LDDB I Rex: De lange gele schaduw (14 Jr.) gerealiseerd kunnen worden. I Dagelijks: 2.80, 7.15 en 9.16 uur. LEIDEN De gisteren door de Leidse raad benoemde directeur van de Dienst i voor de Groenoordhal. de heer J. Bur- I gers te Hollandsche Rading, werd in 1917 te Den Haag geboren. Na de la- gere school doorliep hij de HBS-B. be haalde het praktijkdiploma boekhouden, volgde de personeelseursus CSWV en de cursus hoger leidinggevend personeel. Van 1938 tot 1946 was hy staf employé bij Jacobson v. d. Berg en Co. Van 1946 tot 1955 bedrijfsleider bij Tieleman en Dros, van 1956 tot 1959 manager Linde- teves - Pulis Schoen N.V., van 1959 tot 1962 flliaaldirecteur b(j Amstel en van 1962 tot heden was hij motor bij Royal Sanders Factories. STOMP WIJK Er zijn gisteravond tijdens de vergadering van de KVP- afdelingen Stompwjjk verscheidene kan didaten ingediend voor de komende ge meenteraadsverkiezingen. De heren C. Boer en C. van Vliet, tezamen de Stomp- wjjkse vertegenwoordiging in de ge meenteraad, treden af, doch de heer C. Boer zal zich herkiesbaar stellen. Indiening van nieuwe kandidaten is nog mogelijk tot zondag a s. Ir. Hartman, hoofd van de onderafdeling landschap en recreatie van de Provinciale Planolo gische Dienst, hield een voordracht ovei het streekplan van de Haagse Agglome ratie. Naast het recreatiegebied Vliet- land krijgt Stompwijk er een tweede bij, n.l. de Geerpolder. Deze polder, die pas voorzien is van een prachtige ringweg met bijbehorende vaste brug, zal w schijnlijk een funktie krijgen als water sportcentrum. Het vrijgekomen zand zal bestemd worden voor de wegenbouw in Zoetermeer. De Nieuwe Vaart dient dan als verbinding tussen de recreatiege bieden Vlietland en Geerpolder. Tijdens de rondvraag ontstond er een heftige discussie over het politieoptre den rond en na de jaarwisseling. Ook werd er van verschillende kanten ge steld, dat verkeerssnelheidscontrole een wenselijke zaak is. Voorts kwam o.m. de verwezenlijking van het gemeen schapshuis aan de orde. Burgemeester van Tiv'on in Rijnsburg RIJNSBURG. Vanavond vindt ln Rjjnsburg een Informele kennismaking plaats tussen de heer Kollenberg, burge meester van de Israëlische stad Tin'on en het Rjjnsburgs uitwisseUngxromlté; het genootschap Nederland-Israël en en kele genodigden, In de Konlngshof-ta- Geen pastoor voor Herensingel parochie LEIDEN. Mgr. M. A. Jansen, de bis schop van Rotterdam, heeft de opvolging van pastoor W. A. J. Koenekoop van de O. L. Vr. Hemelvaart en St.-Jozefparo- cliie aan de Herensingel niet op de ge bruikelijke wijze geregeld. Hij heeft de verantwoordelijkheid voor de parochie overgedragen aan het geza menlijke priesterteam. bestaande uit de kapelaans drs. C. M. Fischer OSB. S J. Matthee SCJ en F. P. A. Verlaan. DEN HAAG/KATWIJK „Wanneer ik een keer in het duin kom, heb ik gelyk beet," aldus een inwoner van Katwijk voor de Haagse rechtbank, omdat hy er van werd verdacht de Jachtwet te heb ben overtreden. Maar dat ontkendoe hy, hoewel een jachtopziener hem in het donker voor een konijnenhol zag zitten. Toen de opziener, verdekt opgesteld, het allemaal had aangezien en naar ver dachte ging, verklaarde deze aanvanke lijk, dat hij een klem had opgezet. Daar kwam hij later en ook nu voor de recht bank weer op terug; hij ontkende iets van een klem te weten. Hij had eerst gezegd een klem te hebben gevonden, doch later luidde zijn mededeling, dat toen hij voor het konijnenhol stond, er reeds een klem was opgesteld. De officier bleek niet zo erg goedge lovig te zijn, waar hij trouwens, gezien het strafblad van verdachte, wel enige reden toe had. Want verdachte bleek reeds vijfmaal te zijn veroordeeld ter zake overtreding van de Jachtwet. Daar was zelfs een week voorwaardelijke ge vangenisstraf bij. „Die proeftijd van een jaar is al verlopen," stelde verdachte vast. Verdachte, een bouwvakarbeider, bleek liefhebberij in stropersactiviteiten te bezitten. Slechts enkele dagen na een voorgaande strafzaak tegen hem. werd hij opnieuw bekeurd terzake overtre ding Jachtwet. De officier van justitie was van oordeel, dat alleen verdachte de klem kan heb ben opgezet, zoals hij trouwens aanvan kelijk ook bekende. De kantonrechter had verdachte veroordeeld tot een geld- opnieuw voorwaardelijke ge- volgend keer Oud-hoofdonderwijzer Os en Paardelaanschool G. v. d. Ploeg overleden LEIDEN Gistermorgen is onver wacht op 74-jarige leeftijd in zjjn wo ning aan de Vondeilaan overleden de heer G. W. v. d. Ploeg, oud-hoofdnndcr- wIjzer van de r.-k. lagere school voor jongens aan de Os en Paardelaan. De heer v.d. Ploeg werd 14 januari 1896 te Den Haag geboren en behaalde in 1916 zijn onderwijzersakte. Voor hh in 1924 werd benoemd tot hoofd van de jongensschool aan de Os en Paardelaan was hij achtereenvolgens onderwijzer in Kwihtsheul en in Delft. Na zijn pensio nering in 1959 was de heer v. d. Ploeg nog tot 1962 op diverse lagere scholen in Leiden werkzaam. Boskoops vermaak belastingvrij heelt van de Kroon de mededeling vangen, dat het door de gemeenteraad genomen besluit tot intrekking van de verordening tot heffing van vermake- lykheidsbelasling in deze gemeente Is goedgekeurd. Dit heeft tot gevolg dat verenigingen e.d. voor het geven van uit voeringen geen vermakeiykheidshela»- tlng meer verschuldigd zyn. Er bestond reeds 'n regeling waarbij be paald was. dat, wanneer een kwart van de bruto opbrengst voor liefdadige doel einden werd afgedragen, deze belasting niet verschuldigd was maar de daaraan verbonden administratieve rompslomp ls nu overbodig geworden. De verplichting tot het vragen van een vergunning voor een of andere activiteit blijft echter bestaan. Alleen de sport verenigingen die op de terreinen aan de Hoogeveenseweg hun activiteit ontplooi en delen niet in dit voordeel, omdat ge noemde terreinen op Waddinxveens grondgebied liggen. wordt het wat my betreft onvoorwaar delijk," kondigde de officier aan, die nu wilde volstaan met bevestiging te eisen van het vonnis van de kantonrechter. Vonnis over 14 dagen. Huisvrouw spoorloos ALPHEN A. D. RIJN. Gistermiddag sloeg in de keuken van mevrouw J. A. M. de Ruijter-de Vries de vlam lu de pan. Toen ze de brand constateerde ge raakte ze ln paniek en door luidkeels alarm te slaan vestigde zy de aandacht van voorbygangers op haar benarde po et! tie. De heren Matze en De Jong snelden haar te hulp, maar moesten de voordeur in trappen om binnen te kunnen komen. Zij brachten mevrouw De Ruyter naar buiten en stelden haar by buren in vei ligheid. De inmiddels gearriveerde poli tie slaagde erin de brand met 'n schulm- blusapparaat te bedwingen. Tevergeefs zocht zij evenwel naar de alleenwonende dame, van wie gezegd was, dat zy zich ln huis bevond. Ook de vrywlllige brand weer, die onder leiding van zyn com mandant, de heer A. J. Th. M. Korver spoedig ter plaatse was deed yverlg aan de speurtocht door de woning mee. Tot een van de jonge behulpzame „ontvoer ders" van mevrouw De Ruyter een kyk- je kwam nemen hoe het met de brand stond en het misverstand ophelderde. De brand- en waterschade beperkte zich tot te keuken. V olleybaluitslagen HEREN le klas: Kangeroes 3-Llsse 1 3-1, Rijns- burg l-Kangeroes4 0-3, De Valken 1- Donarl 1-3, DVO 1-Castellum 2 1-3, KVC 1-Teylingen 1 3-0, KVC 2-LUSV 2 0-3, DIO 1-Ra nhorst 1 3-1. 2e klas" AKangeroes 5-Castellum 3 3-0, De Valken 2-WVC 1 (s.n.o.). Leythonl- Rijnsburg 3 3-0, Donar 2-WW 1 1-3, LUSV 3-SUES 1 3-0. 2e klas B: In Up Go l-Rynsburg 2 3-1, KVP 3-Meerburgl 0-3, DAC 1-Kange- roes 6 2-2, DIO 2-Catenal 0-3. 3e klas A: Salvo 1-DVO 2 2-2, DAC 2- Lisse 3-0, Kangeroes 7-Castellum4 3-0, Raaphorst 2-GeminI 1 0-3, DOG 1-Ley- thon 2 1-3. 3e klas B: KVC 4-Lcython 3 3-1, Augu»- tinus 1-Catena 2 (Catena 2 niet opgeko men). De Valken 3-Gemlni 2 0-3, MBO 1-Meerburg 2 3-0, Donar 3-Leython 4 (Leython4 n.o.). 4e klas: Advendo 1-Salvo 2 3-1, WW 2- DVO 3 0-3. Junioren: Lisse 4-DVO 4 3-0, Kangeroes 9-Castellum 5 3-1, WW 4-Levthon 5 8-1. SUES 2-KVC 6 0-3. BOSKOOP. Het gemeentebestuur Hoofdklasse: Octopus-Kangeroes 3-0. v"" Ho j*le klas: Castellum l-Argos 3 3-0, KVC 1- De Valken 1 1-3, DIO 1-LUSV 1 3-0, Do nar 1-DAC1 0-3, MSV 1-SUES1 2-2, Rynsburg 2-WW 1 2-2. 2e klas: KVC 3-Kangeroes 2 3-0, Ley- thon 1-DVO 1 1-3, Raaphorst l-Argos 4 3-0. Rijnsburg 3-Teyllngen 2 0-3, Cas tellum 2-Meerburg 1 0-3. 3e klas: Donar 2-DAC 2 2-2, Catena 1- GGV1 3-1, Gemini 1-DAC3 3-0, In Up Go 1-Rijnsburg4 3-0, DIO 2-Lisse 1 3-1. 4e klas A: Salvo 1-Gemlni 2 3-1, Llsse 2- SUES2 2-2, MBO 1-Leython 1 3-1, D« Valken 2-WVC 1 2-2. 4e klas B: WVC 2-LUSV 1 0-3, Augus- tlnus 1-KVC 5 3-0, Leython 3-Vobaka 1 1-3, In Up Go 3-Raaphorst 2 2-2, MSV 2- Advendo 1 0-3. Junioren A: In Up Go 4-Castellum 4 2-2, KVC 8-Teylingen 3 2-2, Gemini 3-Argos 6 3-0. Junioren B: Lisse 4-Rl.jnsburg 5 3-0, In Up Go 5-DAC 4 3-0. Castellum 5-KVC 7 0-3. Nw. Brunh. 1-WW 3 3-1.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3