Politiek wordt te veel op de man gespeeld Bungalow geheel uitgebrand Niemand heeft nog kunnen aantonen waarom het PAK ondemocratisch zou zijn In het Leids gemeentebeleid ontbreekt het planmatig denken Nederlaag van HVS (dames) nog niet zeker BIOSCOPEN AZC bereikt de 2de plaats Piet Beelen wint Domeincross DE LEID SE COURANT MAANDAG 9 FEBRUARI 1970 Mr. Roel In 't Veld: LEIDEN >lr. R. J. In 't Veld wordt wel de partij-ideoloog van de Partij van de Arbeid, afdeling Leiden, genoemd. In universitaire kringen heet Roel In 't Veld ook wel de „hulpcurator". Dat slaat op de functie, die liij als wetenschappelijk medewerker heeft op het bureau van de Leidse Rijks universiteit aan de Stationsweg; naar hy zelf zegt „iets tussen klusjesman en financieel deskundige in". Roel In 't Veld is 'Ï7 jaar, getrouwd en van geboorte Hagenaar. Na zijn middelbare schoolopleiding studeerde hij economie en rechten. Een economisch proefschrift, dat hij momenteel schrijft over „Welvaartseconomie inzake politieke besluitvorming", heeft mr. In 't Veld, die in 1967 lid werd van de Party van de Arbeid, bijna klaar. Tot voor enige maanden was hij lid van het afdelingsbestuur van de PvdA en is nu lid van het gewestelijk bestuur en van de partijraad. Hij was onder andere ook een van de leden van de werkgroep, die het programma en de overeenkomst van het Leids Progressief Akkoord heeft samengesteld. Van daar ook, dat hij die ook door de PvdA waarschijnlijk kandidaat gesteld wordt voor een raadszetel, thuis hoort in de rubriek „KAARTEN OP TAFEL, DE RAAD IS TROEF" van onze stadsredacteur Jan Leune. K Roel In 't Veld is een rijzige jongeman, met een welhaast jongens restaurants een gesprek hebben over de Partij van de Arbeid en het achtig gelaat. Als wij tijdens de lunchpauze in een van de Leidse PAK, dan praat hij vrijuit zonder persoonlijk te worden Toch toont hij een lichte verontwaardiging als het gsprek komt op de vier raadsleden, die onlangs uit de PvdA zijn getreden. ,,Het is toch beneden alle niveau", zegt hij, „dat mensen op dergelijke wijze de partij verlaten. Ze zouden het volste recht hebben om de partij te verlaten als het om een duidelijk politiek meningsverschil ging, zoals bijvoorbeeld toen- dertijd tussen de KVP en groep-Aarden. De klacht van de groep-Aarden was, dat de KVP haar program niet uitvoerde, maar dat is binnen de Partij van de Arbeid nooit zo geconstrueerd. In Eindhoven én in Leiden heeft men steeds gezegd, dat het ging om een zaak, waarover men het in de toekomst niet eens zou kunnen zijn. Dat vind ik een dwaas standpunt." Ze geven zelf toe, dat de beslissingen die zij genomen hebben een gevolg zijn van een escalatie van gebeurtenissen. In 't Veld: „Ja, maar de vier kunnen nergens aangeveD, waar de zakelijke meningsverschillen liggen. Die zrjn er in het verleden wél geweest. Tussen de fractie en het bestuur. Over de Waard- gracht-affaire bijvoorbeeld, maar dat is toen rondgepraat en sindsdien loopt het tussen fractie en bestuur gesmeerd. Het overleg is genormaliseerd. In de partij hebben de vier ook nauwelijks oppositie gevoerd tegen het PAK. Er is een hea ring geweest destijds in De Burcht en daarop hebben zij zich niet laten horen. Op de PvdA-vergaderingen hebben ze weinig over 't PAK gezegd, alleen maar tegengestemd. Totdat ze tijdens de be grotingsbehandeling in de raad verklaar den, dat de besluitvorming op de PvdA- vergadering niet democratisch was ge weest. Do heren hebben nooit duidelijk gemaakt, waarom die besluitvorming ondemocratisch was. Het is bij kreten gebleven. Men heeft ook nooit kunnen waarmaken, waarom het ondemocratisch zou zijn om in de gemeenteraad meer dan tot nu toe een parlementair stelsel te introduceren: waarom het ondemo- dat 8*n een kiezer de keuze wordt ge boden tussen de uitvoering van wat het PAK' constant en wat de christelijke partijen en WD willen. Ze hebben ook nooit kunnen waarmaken waarom 't on democratisch is als 't PAK bij 'n raads- cepteert. Het doet dan alleen maar minderheid geen wethouderszetels ac- afstand van recht. Is dat ondemocra tisch? Volgens mij niet". Waarom eigenlijk een PAK? In t Veld: „Het is geen natuurlijke be hoefte tot polariseren, maai' het is een behoefte om de kiezer duidelijk te maken welke tegenstellingen aanwezig zijn Tot aan de aanstaande verkiezingen is het zo, dat er binnen het college van b. en w. compromissen gesloten worden, die niet openbaar worden. Dat betekent, dat er 'n mate van onduidelijkheid wordt geschapen die niet nodig is. Ik heb er helemaal geen bezwaar tegen als er eerdaags een college wordt gevormd uit louter christelijke partijen en WD. Dan pas kan men duidelijk gaan constateren well: beleid die mensen voeren en wij kunnen aangeven wat de alternatieve oplossingen van een bepaald probleem Wat is uw reactie op liet uittreden van In 't Veld: „Ik vind, dat er veel te veel met persoonlijke rancunes wordt ge- Neem die uitspraak van Versnel over Dirks. Dat Dirks gezegd zou hebben een niveau, dat het niet waard is. Ik ge loof, dat vele mensen zo de pest krijgen aan politiek omdat het altijd om man netjes gaat die wat willen en om andere mannetjes die wat anders willen en niet om vertegenwoordigers van maatschap pelijke groeperingen die oplossingen voor problemen hebben. Politiek wordt te veel op de man gespeeld. Dat komt mijns inzienst voort uit armoede; die zich hierin manifesteert, dat men niet ge noeg kan of wil nadenken of omdat het te vlug moet of men te veel aan zijn kop heeft. Ik ben er dan ook voor, dat er na de aanstaande verkiezingen ach ter ieder raadslid een schaduwcommissie staat, die adviezen geeft". De kiezer moet dus niet blindelings bly- ven vertrouwen op de gekozene? In 't Veld: „Zou iemand met zoveel raadservaring zich zo gauw af laten schrikken? Ik geloof het niet. Er wordt wel gezegd, dat het een generatiecon- flitc is. Dat is het niet. Het is een con flict in denkwijze, in denkmethode". Is dat niet hetzelfde? In 't Veld: „Nee. dat hoeft per se niet. Er zijn ook jongeren die zeggen: je moet vertrouwen hebben, maar er zijn ook ouderen, die zeggen: ik begrijp best dat die jongeren zekerheid willen heb ben. De vervreemding ontstaat, omdat men zich verlaat op de vertrouwensba- De vergadering van 23 februari, waar op men alle kwesties zou doorpraten, zal nu wel geen doorgang vinden. In 't Veld: ,,Dit moet 'n bestuursbeslis- groep mensen, die elkaar gevonden heb ben in een ideeënwereld. Men heeft zich natuurlijk wel wat aangepast. De sou plesse van de PSP is toegenomen, de standvastigheid van de D '66'ers is wat verhoogd, de PPR is misschien hqt minst veranderd, terwijl de PvdA wat flexibeler is geworden". De formuleringen van het PAK zouden voornamelijk van u afkomstig zyn. In 't Veld: „Nee, bepaald niet. De be langrijkste formuleringen in de overeen komst zijn geen van alle van mij. De samenvattingen van de kernpunten in het programma zijn wel voor een deel van mij afkomstig, maar dat is helemaal niet belangrijk. Belangrijk is. dat het geen wat de werkgroep in de ledenver gaderingen heeft gepresenteerd, is ge accepteerd". Was het nou zo nodig, dat de beruchte wethoudersclausule er in moest worden opgenomen? Die clausule schrikt vele mensen af. In 't Veld: „Ja. dat is wel zo. maar ik begrijp eenvoudig niet - eu niemand heeft me dat duidelijk kunnen maken - waarom in een gemeente met honderd duizend inwoners er niet 'a min of meer parlementair stelsel zou mogen functio neren. Prof. Buis heeft al in de vorige eeuw gesteld, dat ook het parlementaire stelsel in Nederland zich ontwikkeld heeft binnen het kader van de wet, binnen de formele bepalingen van de wet. Dat is op gemeentelijk niveau dan toch ook te realiseren. Er is geen enkele uitdrukkelijke bepaling in de gemeente wet, die een constructie zoals wij hem voor het ogen hebben als experiment in de weg zou staan. Dat heeft ook nog niemand betoogd. En desondanks wordt er luidkeels geroepen, dat hetgeen we doen ondemocratisch is. Het gaat er dus eenvoudig weg om, dat ik niet be grijp waar de angst voor het experiment vandaan komt". Het gevaar is toch aanwezig, dat als het PAK een meerderheid krjjgt de minderheidsgroepen niets meer te ver tellen krygen? In 't Veld: „Van probleem tot probleem is er natuurlijk sprake van andere min derheden. Daarbij komt, dat de inhoud van de opvattingen van een goed de mocraat zodanig is, dat hij zeer wezen- ijke aandacht heeft voor de behoeften van minderheden. Dat betekent niet, dat de bestuurlijke structuren zo gemaakt moe ten worden, dat die minderheden daar in ook vertegenwoordigd zijn. Ik be weer, dat als het PAK, zoals ik het nu ken, een meerderheid krijgt men niet bang behoeft te zijn, dat het rucksicht- loss minderheden zal afvallen. Juist aan de linkerzijde van de politieke lijn heeft schoon hij eigenlijk voor was toch te gen een bepaalde maatregel heeft ge stemd. Dat betekent helemaal niet, dat de besluitvorming door de achterban beslissend wordt beïnvloed, maar dat betekent wel, dat de achterban de ge legenheid krijgt om ook zijn zegje te zeggen. Dat betekent tegelijkertijd ook, dat het besturen van Leiden een uiter mate zware opgave wordt. Want er zul len mensen in de raad moeten komen zitten, die ideeën hebben en veel naden- <ken. Mensen die de status quo willen handhaven hoeven niet na te denken. Gaat u zelf in de raad In 't Veld: „Dat heb ik niet voor heb zeggen. De toekomstige PvdA-fractie en de toekomstige PAK-fractie moet een team zijn. waarin mensen zitten met gelijkgerichte ideeën. Daar moe ten dus de beste mensen in komen'. Ik vind het zo jammer, dat er bij voorbeeld geen hoogleraren zijn die zich beschikbaar willen stellen voor een raadszetel of laat staan voor een wet houderszetel. Ze maken dan financieel gezien wel een terugval en ze zijn er niet allemaal voor gekwalificeerd (voor die wethouderszetel), maar ik vind, dat ze het er maar voor over moeten hebben". Dat impliceert toch niet dat u een raad zou willen hebben van louter academici. In 't Veld: „Nee, ik waarschuw er al lang tegen, dat de PvdA te veel een intellec tueel partijtje dreigt te worden. Dat is ongewenst, want dan krijg je een ana loog effect als tussen kiezers en geko zene. Dat is in de partij ten dele al ge beurd en dat betreur ik. Daar ben ilc erg bedroefd over". De uitvoering van het PAK-programma is afhankelijk van het regeringsbeleid. In 't Veld: „Ja, dat is zo. Misschien zal wel blijken dat het PAK direct heel anders zal kunnen doen dan een andere groepering. Daarom gaan we zo gauw mogelijk vastomlijnde plannen maken, die we faseren. Zo, dat men in Den Haag gaat denken: in Leiden zit men zwaar aan de grond, maar ze hebben laten zien, dat ze wat in hun mars hebben; we gaan ze helpen. Het planmatige denken is een van de wezenlijke aspecten van het PAK-programma. Het zou verlakke rij zijn geweest, wanneer we proiri- teiten hadden opgesteld, want we wa ren niet van alle gegevens op de hoogte; die zijn niet openbaar. Door het ontbre ken van het planmatig denken zijn er in het verleden kansen gemist. Ik vraag me bijvoorbeeld af of het altijd wel zo juist is geweest, dat Leiden in het verle den woningbouwcontingenten over heeft genomen van randgemeenten". Daar waren toch op de eerste plaats „Beware ons voor zo'n overwinning". Dat is gewoon een woordverdraaiing geweest. Ik ben er toen - geloof ik - zelf bij geweest. Om over die krank zinnigheid. die ze uitgekraamd hebben over hét LUB nog rrtaar niet te spreken. In het LUB is op de eerste plaats geen sprake van machtsuitoefening (machts uitoefening is het beperken van de mo gelijkheden van anderen en daar is in het LUB geen sprake vanen bovendien was het conflict, dat er is geweest, een conflict tussen de LUB-stichting. waar in prof. Beerlink als voorzitter zit en mijn persoontje als penningmeester en de LUB-redaktie, waarvan Hein Vink hoofdredakteur was en Walle en Ampt- meijer redakteuren. We Stonden dus lijnrecht tegenover elkaar". Over politiek in zijn algemeenheid. In 't Veld: „Politiek wordt gevoerd op In 't Veld; „Nee, de kiezer moet de ge kozene telkens opnieuw toetsen. De ge meentewet biedt die mogelijkheid. Arti kel 61 schept de mogelijkheid commis sies te vormen met bevoegdheden; conti missies van burgers en raadsleden. Daar zou ik in eerste instantie ook weer niet te ver in willen gaan, want de com missies onttrekken zich waarschijnlijk ook aan controle. De raadsleden moeten wel bereid zijn om zich steeds weer tot de achterban te wenden. De moeilijk heid daarbij is wel. dat de kiezer niet geïdentificeerd is; de party wel. Daarom ben ik voor openbare hearings, waarop de gekozene wezenlijk bereid is zijn oor deel te laten beïnvloeden". De groep Zumlerman beklaagt zich er over, dat de jongeren de discussie in de Partij van de Arbeid beheersen. sing zijn. Ik vind 't altijd interessant om te praten over onderdelen van het PAK- programma of overeenkomst. Als zó danig zou die vergadering zin kunnen hebben". Terugkomend op de vier uitgetreden PvdA-leden. In 't Veld: „De houding van de vier teh atinzien van het afdelingsbestuur is on juist. Ze stellen, dat het bestuur de ad viezen van Vondeling en Boerman niet heeft opgevolgd. Dat heeft het be stuur overgelaten aan de vergadering en die heeft met grote meerderheid be sloten, dat het samenstellen van de kandidatenlijst voor de groslijstverkie zing niet uitgesteld mocht worden?" U wordt wel het brein achter het PAK genoemd. In 't Veld: „Onzin, het PAK is een goed- doordachte constructie van 'n vrij grote men altijd veel aandacht voor minder heden en ik geloof dat in tegenstelling tot een heleboel andere groeperingen hét? PAK zeer tolerant zal zijn. Ik vind ook, dat die tolerantie gemaximaliseerd moet worden". U zei net, dal de kiezer niet blindelings moet vertrouwen op de gekozene, maar nu verwacht u wel, dat men vertrouwt op de tolerantie van het PAK. In 't Veld: „Ja, toch wel. Een goed de mocraat en in de toekomstige raad moeten we alleen goede democraten hebben moet oog hebben voor de min derheden. Als een bepaalde maatregel in het voordeel is van een meerderheid, maar zeer in het nadeel is van een niet onbelangrijke minderheid, dan moet hij die maatregel niet nemen. Een toekom stig PAK-raadslid moet zijn achterban dan gaan vertellen, waarom hy of- PvdA-wetlioudei verantwoordelijk In 't Veld: „Ja, maar hoor eens: PvdA- eis zijn geen heiligen". Terug naar de groep Zunderman. Zyn er nog diepere achtergronden? In 't Veld: „Zunderman en Fakkel ston den bij de vorige groslijst verkiezingen al niet op een verkiesbare plaats. Later zijn ze er op een of andere manier toch opgekomen. Misschien heeft die vorige groslijstvergadering erg veel kwaad bloed gezet. Ik weet het eigenlijk niet. ik was toen nog geen lid". Over Sannes, de wethouder. In 't Veld: „Ik mocht Sannes echt "graag, maar ik vind wel dat hij zich soms in de raad op onherstelbare wijze uitlaat. Hij heeft zich aangesloten bij de verkla ring, waarin werd gesteld, dat het PAK of althans de besluitvorming van de PvdA-ve:gaderingen ondemocratisch is. Ik heb hem uitgedaagd om zich te verdedi gen, maar dat heeft hij nooit gedaan". Weer over de vier uitgetreden fractie- In 't Veld: „Ik begrijp niet, dat ze zo weinig solidariteit opbrengen en zo wei nig sportiviteit, maar dat is eigenlijk ook niet zo belangrijk. Belangrijk is, dat de kiezer voor 3 juni 1970 een goede in druk heeft van de naar mijn mening oprecht goede bedoelingen van mensen, die met het PAK bezig zijn. Als die per soonlijke ruzietjes nou eens afgelopen zouden zijn dan konden we over zaken gaan praten. Ik zou wel eens in de clinch willen met de VVD en de drie christelijke partijen. Men hoeft dan niet overtuigd te raken van mijn gelijk, mis schien heb ik wel geen gelijk, maar ik wil dat die kiezer een goede indruk krijgt van d.e standpunten, waardoor hij bij de verkiezingen een verantwoorde keuze kan doen. Nu worden de zaken nog versluierd met ruzietjes, die geen enkel zakelijk belang hebben. Mensen met onduidelijke motieven en prestige overwegingen spelen een rol. Echt, ik heb er mijn buik vol van. Daarbij komt, hei aantal mensen dat tegen het PAK is. is helemaal niet zo groot. Ook in de PvdA vormt het geen essentieel deel, toevallig zijn 't net wel 'n aantal mer.sen, die sleutelposities innemen. Sommigen gebruiken de wethoudersclausule wel als voorwendsel, omdat ze in feite tegen sa menwerking met' de PSP zijn om een of andere onzakelijke reden. Dat durven ze dan niet te zeggen, omdat het zo ou derwets klinkt. De wethoudersclausule schept enkel maar een morele verplich ting, geen juridische". Heeft u een oordeel over het zittingheb bende college? In 't Veld: „Ik ben niet goed genoeg ge- informeerd om me daar over uit te spre ken. Op grond van de zakelijke inhoud van de besluiten die ze hebben genomen kan ik wel zeggen, dat ik niet geïnspi reerd ben door het huidige college. Het planmatige denken ontbreekt en te veel gaat ten koste van compromissen. De PvdA heeft in het verleden veel te graag bestuursverantwoordelijkheid willen dra gen. Daar heeft ze een zware tol voor moeten betalen. Daarmee wil ik niet zeggen, dat je het zonder compromissen moet doen. Die moeten vrijwel altijd ge sloten worden. Dat is ook in het PAK gebeurd. De PvdA is in de overeenkomst misschien wat verder gegaan, dan ze eigenlijk wel wilde. Er zit een terminilo- gie in over het mobiliseren van de bevol king bijvoorbeeld) die duidelijk niet bij de PvdA vandaan komt. De PSP heeft daarentegen weer water in de wijn moe ten doen bij het programma. Er is daar door een evenwichtig geheel ontstaan". Ten slotte: In 't Veld: „Ik hoop, dat het PAK in zijn huidige samenstelling de verkiezingen ingaat. Ieder, die er nu nog wat aan wil veranderen, laadt een grote verantwoor delijkheid op zich". U suggereert iets. In "t Veld: „Aan het program of aan de overeenkomst is niets meer te verande ren, maar wel aan rle samenstelling. Ik doel op D '66. Het landelijK bestunr heeft zonder ophouden gezegd dat polir tieke vernieuwing vanaf de basis moet i komen. Op plaatsen waar dat nu gebeurt j probeert het de zaak aan alle mogeljjke I kanten te frusteren. Dat is een misse- lijke imperialistische manier van doen. Ze willen gewoon ten koste van alles stemmen proberen te behalen. Ik vind het onjuist, dat men vanuit het landelijk en provinciaal bestuur druk uitoefent op het afdelingsbestuur om uit het PAK te stappen. De tegenstellingen spitsen zich in D '66 aardig toe. In tegenstelling met de PSP, dat zich ondanks de principiële houding op het congres in de praktijk bijzonder soepel opstelt". Rayonwedstrijden EHBO Zoeterwoude STOMPWIJK Aan de rayonwedstrij den, te houden op 13 februari door de Kath. Nat. Bond voor EHBO in „Huize Emmaus" te Zoeterwoude (aanvang 7.30 nnr) neemt ook een afvaardiging van de EHBO te Stompwijk deel. Voor de aanwezige leden zal deze avond gelden als een oefenavond voor het ver lengen van het diploma. Op 24 februari wordt een oefenwedstrijd gehouden in het Wit-Gele Kruis gebouw te Stompwijk, waarvan het eerste uur bestemd is voor Instructeur Van Dam. Daarna zal dr. Perquin uit Leidschendam diverse metho den behandelen zoals die voorkomen in het nieuwe leerboekje. Oliebollenaktie STOMPWIJK Ter gelegenheid van Laatste Dinsdag houden de Zoeter- woudse Vrije Jeugdclubs morgen in Stompwijk een oliebollenaktie (kosten 6 voor 1.om hun financieel tekort enigszins te lenigen. Vriendschappelijke voetbalwedstrijd HAZERSWOUDE. Hazerswoudse Boys mocht dan door de beslissing van „hogerhand" zaterdag niet de competi tiewedstrijd spelen tegen Schoonhoven, het weerhield het bestuur er niet van, een vriendschappelijke partij te organi seren tegen Randstad Sport uit Voor schoten. Randstad Sport zegevierde met 2-1 in het sportpark. Met windje mee nam Randstad na zeven minuten de leiding door Bartlemont, toen invaller-keeper Joop van Oeveren (Cees van Tol was geblesseerd) het leer niet helemaal onder controle had kun nen krijgen. De Boys-verdedigers had den bovendien gedacht, dat er voor buitenspel moest worden gefloten. Voor de pauze tekende De Graaf 0-2 aan, ook weer na een foutje van Van Oeveren. In de tweede helft kreeg de Randstad goalie Van Klaveren werk genoeg aan de winkel. Cees Toor van de Boys teis terde het houtwerk en aanvoerder Piet Zwart knalde een keer net over. Toch smaakte hy de voldoening in elk geval de eer voor de Hazerswouders te red den (1-2). STOMPWIJK Hoewel koploper Ja gers haar concurrente HVS (dames) gis teren in de Groenoordhal te Leiden met 5-6 versloeg, is het de vraag of het NHV- afdeling Den Haag geldigheid hecht aan deze uitslag. In de beginfase van deze wedstrijd w isselde Jagers namelijk onre glementair een veldspeelster. Via Leny v. d. Salm (2x) zette HVS haar tegenstander reeds binnen 10 minuten op een achterstand. Eerst vlak voor de rust kwam Jagers verdiend terug door een laag afstandsschot dat van richting veranderde. (2-1). Jagers startte in de 2e helft sterk en wist in korte tijd een 2-5 voorsprong te bereiken. Het Stomp- wijks slotoffensief bracht de spanning er weer helemaal in. Via Wil van Rijn en Truus van Santen kwam HVS terug tot 4-5. De gelijkmaker leek niet lang meer op zich te laten wachten. Doch na dat HVS verzuimde een penalty te be nutten, viel de treffer aan de andere kant (4-6). In de laatste minuut redu ceerde HVS de stand tot 5-6. HVS (heren)-Wings 3 werd gestaakt De wedstrijd tussen HVS (heren) en Wings 3 werd 4 minuten voor het einde gestaakt. Vijf minuten tevoren had de scheidsrechter een Wings-speler uit het veld gestuurd wegens ruw spel. Nadat deze speler 5 minuten op de strafbank j had gezeten, wilde hij weer aan het spel deelnemen. Toen de scheidsrechter hem erop wees dat de straf niet voor 5 mi- i nuten maar voor de rest van de wedstrijd gold weigerden de spelers van Wings verder te spelen. Tot dat moment had de overigens sportieve wedstrijd een spannend verloop. De stand was 15-13 in het voordeel van HVS. AR en CHU niet samen BODEGRAVEN De leiders of voor zitters van diverse politieke partyen in Bodegraven hebben hun teleurstelling uitgesproken over het mislukken van het voorgenomen samengaan van beide Prot.-Chr. partijen. Het afstoten komt van de zijde van de CHU, die stemmenverlies vreest, terwijl de A.R. toch bereid was een offer te brengen. Hoewel de zaak niet definitief is afgesloten gelooft men toch niet meer in een terugkomen op de genomen be slissing. Nieuwe voorzitter Raad van Handel en Industrie BODEGRAVEN De Vereniging Raad van Handel en Industrie te Bodegraven 1 heeft tydens zijn Jaarvergadering nieuwe bestuursleden gekozen l.p.v. de aftreden de heren H. M. de Jong en H. Hoogen- Het nieuwe bestuur bestaat thans uit de heren drs. H. van Ede, voorzitter, J. van Dam, voorzitter, P. Heyboer, pen ningmeester, K. Vreeken, P. van Tol en mr. A. La Gro, secretaris. Honderdste zaaldoelpunt van Jong Ade Ol'D ADE De belangrijke wedstrijd tegen de koploper CWP is in een kleine nederlaag geëindigd, niaar gezien het spelbeeld had een gelijkspel de betere uitslag geweest, maar doelpunten beslis sen nu eenmaal. Na het begin een fel spelend CWP en een te veel afwachtend Jong Ade. Spoedig nam CWP de leiding, maar Hei- ma v. d. Geest bracht de partijen weer gelijk. De vreugde was van korte duur want de Haagse meisjes brachten de stand voor rust op 3-2. Na de rust een feller Jong Ade wat re sulteerde in een doelpunt van Gonny v. d. Geest. CWP, dat gevaar rook, liep daar na vlot weg naar 5-2. Toen gebeurde waar Jong Ade naar streefde, nl. het 100ste doelpunt in de zaalcompetitie sei zoen 1969-1970. De maakster ervan was Helma v. d. Geest. Nadat CWP gescoord had zette Jong Ade een slotoffensief in dat echter juist toereikend was: 6-5. Een strafworp leek het gelijkspel binnen te halen. Leek, want van dit presentje werd geen gebruik gemaakt. Camera: Adalen 31 (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15.uur. Lido: Guns of the magnificent seven (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 700 en 9.15 uur. Luxor: De ijskoude killer (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Teorama (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Fanny Hill (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: De lange gele schaduw (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. WATERPOLO ROTTERDAM De Alpliense Zwem- club heeft het vierde speldeel van de wedstrijd tegen Rotterdam zaterdag avond tot een goed einde gebracht. Het vierde speldeel moest alsnog ge speeld worden, omdat de wedstrijd vijf weken geleden bij de stand 6-2 gestaakt werd. Het badpersoneel vond het welle tjes en ging naar huis. Uiteraard wisten de uitstekend voor de dag komende Alphenaren deze voorsprong te consoli deren en zegevierden tenslotte met 8-3, waarmee zij de tweede plaats in de eer ste klas bereikten, met één punt achter stand op het Utrechtse Zwemlust. Wel ingericht, niet bewoond KOUDEKERK A. D. RIJN In het clubgebouw van de voetbalvereniging „Koudekerk" werd de 8ste ronde ge speeld in het klaverjastoernooi van de voetbalvereniging. De uitslag werd: 1. mevr. Pont 5334 pnt.; 2. J. Langejans sr. 5228: 3. Adrie Paling 5220; 4. L. J. Pa ling 5159; 5. C. Goudkuil 5151: 6. J. van Amsterdam 5054: 7. P. Pont 5009. Na 8 ronden heeft J. de Bruin de leiding met 38357 punten. ALPHIA—BERGAMBACHT 1—1 (0-1) Tot twaalf minuten voor tijd heeft het er naar uitgezien dat Bergambacht de sterkste zou blijken van dit zwakke duo. Toen echter trof Henk Keijzer met een fraaie kopbal doel, waardoor de achter stand teniet werd gedaan. De Alphena ren werden met deze handicap gecon fronteerd in de 16e minuut van de eerste helft toen de in zebra-shirts voetballende bezoekers een groot overwicht uitdruk ten. Leen de Heer scoorde met een strak schot langs de weifelende Alphia-verde- diging. die zich echter daarna knap zou herstellen. Onder aanvoering van aus- putzer Koopman werd het overigens be paald niet imponerende aanvalsspel van de bezoekers al snel ontregeld. Na de hervatting vertoonde de wedstrijd een heel ander beeld, doch ook de nu sterk aandringende Alphenaren wisten het wlndvoordeel slechts magertje uit te drukken. (Van een onzer verslaggevers) BOSKOOP In de nacht van zaterdag op zondag is een splinternieuwe bun galow op de Dammekade (nabij grens Bodegraven) geheel uitgebrand. De bun galow was reeds geheel Ingericht, maar werd nog niet bewoond. De oorzaak moet volgens de politie wor den gezocht in de ovet verhitting van een oliekachel, die zich in dc bungalow bevond. Deze was zaterdag na het ver laten van de woning wellicht te hoog opengedraaid, zodat oververhitting zou I zijn opgetreden. 't De heer S. Hijsman (chef kwekerij v. d. Akker) zou in verband met zijn dage lijkse werkzaamheden over drie weken met zijn familie de bungalow gaan be- i>* bungalow, die totaal uitbrandde, alwaar de brandweer werd gewaar- wonen. H. is nu voornemens om tezelfder schuwd. Later verleende ook de Bos- i plaatse een nieuwe woning te laten koopse brandweer nog assistentie, maar I bouwen, daar van het gebouw niets De brand werd zaterdagnacht omstreeks beider ingrijpen mocht niet meer baten. BAARN Piet Beelen heeft zondag in Baarn de jaarlijkse Domein Cross over 7500 meter gewonnen. De Spartaan atleet, die zijn titel verdedigde, legde het parkoers af in 23 min. 3.1 sec. Beelen moest verwoede strijd leveren met Bram Wassenaar, die tenslotte op twee secon den achterstand finishte. De overige at leten bleven een halve minuut of meer bij dit tweetal achter. In het eerste deel van het parkoers kon Tom Fairlie de twee koplopers nog aardig bijhouden, maar moest toen zijn concurrenten la ten gaan. De uitslag was; Heren: 1 Beelen (Spartaan) 7500 meter 23 min. 3,1 sec.; 2 Wassenaar (AV23) 23.5.1; 3 Fairlie (Quick Nijmegen) 23.32.- 4 Van Gerven (Spartaan) 23.45.5; 5 Steenkist AVR) 23.49.5; 6 De Jong (Phoenix) 24.1.2. Dames: 1 Bernie Lenferink (Fortis) 2000 meter 9.42.7; 2 Ria Groen (Trias) 9.42.7; 3 Ineke de Graaf GAC) 9.50.-; 4 Joke v. d. Stelt (Spartaan) 10.15.1; 5 Elly de Leeuw (BAV) 11.49.9. R. Bakker directeur streekmuziekschool Alphen a. d. Rijn ALPHEN AAN DEN RIJN. Het be stuur van de streekmuziekschool te Al- phen aan den Rjjn heeft de heer R. Kakker te Zwolle benoemd tot directeur. De streekmuziekschool zal per augustus van dit jaar van start gaan met lessen algemene muzikale vorming. Spoedig ook hoopt het bestuur met instrumentaal onderwijs te kunnen beginnen. De heer Bakker is geboren in Amster dam. Hij is 40 jaar oud en gehuwd. Na de middelbare schoolopleiding volgde hy verschillende muziekstudies, waarbij hij zich vooral toelegde op de algemer# muzikale vorming en de schoolmuziek Op het ogenblik is de heer Bakker hoofdleraar AMV-schooImuziek aan stedelijk Muzieklyceum te Zwolle. In afwachting van een eigen huisvesting zal het eerste onderwijs gegeven worden in een aantal scholen in de gemeente Ter Aar en Alphen aan den Rijn. De directeur zal zolang in een gemeentelyk kantoor worden geplaatst. Zoals bekend is van gemeentezijde in principe beslo ten, bij ontruiming van het Christelijk Lyceum dit gebouw voor een deel tot Muziekschool te bestemmen.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4