DELTA-LLOYD IS DE ZEKERE KAMPIOEN DE ALGEMENE MAAKTE MET GELUKSPEL KAMPIOENSCHAP REGENBOOG NIET ONGEDAAN fafeltenniscompetitie in ereklasse nu reeds beslist Te grote passiviteit Ivan Bakker en v. d. Helm kost te veel punten UITSLAGEN EN STANDEN SPORTBIJLAGE MAANDAG 9 FEBRUARI 1970 partyeni: met zeventien en tien van Mulder en met 21-15 en 22-20 van Bat ten. Dat hij van Goudsmit verloor, is niet zo heel vreemd. Het werd 17-21 en 12-21. Door deze grote zege staat De Treffers jnet negen punten bovenaan, op één punt gevolgd door SVT/Climax. (Van onze tafeltenT.ismedewerker EIDEN „Er is niets meer aan te doen. De competitie is beslist. De nieuwe ndskampioen heet Delta-Lloyd." Dit was liet veelgehoorde commentaar van de van Scylla, die zaterdagavond na een marathon-wedstrijd van vier uur kwartier hun meerdere moesten erkennen in Frans en Bert Schoofs en irel Deken, de topspelers van Delta-Lloyd, die met 3-7 na een sensationeel rlopen wedstrijd de volle winst behaalden in de militaire, sportzaal. Er waren ig wel Leidse optimisten, die stelden, dat Delta-Lloyd best eens zou kunnen irliezen by Steeds Hoger/TSB en dat Seylla dan door een overwinning op het .msterdamse team nog langszij zou kunnen komen. „.Maar," zo zei captain Bakker, ïar geloof ik niet in. We moeten het nuchter bekijken. Het is. afgelopen. Die gens zijn kampioen." *t ziet er inderdaad wel naar uit, dat Amsterdammers niets meer kan ge want ze hebben een voorsprong punten op de naaste „belagers", icli leek het zaterdagavond niet zo ►rspoedig voor hen te gaan verlopen, twee partijen had Scylla een rsprong van 2-0. Bert van der Helm iloeg in een snelle partij Karei Deken 1-21, 21-14, 21-17) en Gerard Bakker weinig moeite om na 23-21 Frans ■hoofs met 21-12 te verslaan. Op 15-14 de eerste game was de tijdregel in erldng getreden en dit was duidelijk in voordeel van Bakker, die een veel ompletere speler bleek. Het zag er heel n naar uit dat Ed van den Berg voor daverende verrassing zou zorgen ►r Bert Schoofs te kloppen en hier- -r de stand op 3-0 te brengen, maar 19-21, 21-17 en 14-15 besliste zijn loo- ng-drive de strijd: 15-21 en 1-2. bi het dubbelspel kwam opnieuw aan ^1"apt licht, dat de Leidse combinatie niet zo best draait. Evenals in de finale het Wibats-toennooi een tijdje ge- den (tegen Joëls/Onnes) bleek dat de gTote passiviteit van Bakker en Van ci >r Helm kostbare punten kan kosten, id t ok tegen Bert Schoofs/Karel Deken :p het niet zoals het Leidse kamp dat giraag gezien had. Het waren voor de formidabele looping-dirves van hoofs, die het spel een gunstige wen- ng gaven voor Delta-Lloyd. Na 12-19 in eerste game werd het nog 'n „narrow- 19-21maar in de tweede game ird het Scylla-duo zonder meer over- ^feeld: 12-21 en 2-2. ard Bakker-Karei Deken werd een andioos hoogtepunt. Beide spelers, die rsk keu elkaar altijd geweldig in vorm zijn, bbffl een fanatieke strijd gevochten. «-12 in de eerste game won Bakker 21-14. In de tweede ging het voort ui ïgjrend gelijk op, maar na 15-15 maakte ken met geweldige forehandklappen laatste punten. De derde game verliep. 'e hrillerachtig". Bakker kwam in de eede helft ver achter, maar na 10-16 lij weer volledig terug''en op de ind 17-18 had hij zelfs de beste kansen, int hij Is dank zijn vele jaren ervaring tstekend tegen de spanning opgewas- Deken echter bleef subliem spelen hij maakte en- door enkele schitterende nten 17-20 van. De tot het uiterste concentreerde Bakker gaf echter niet op en hij kwam gelijk: 20-20. Toen maak te Deken een schitterend punt, waardoor hij op 20-21 was gekomen en hij maakte de partij met een onhoudbare kantbal uit. Het begon er somber voorScylla uit te zien, want na 2-0 was het 2-3 geworden. De confrontatie tussen de twee sterkste Nederlandse internationals, Bert van der Helm en Bert Schoofs, zou wel eens be slissend kunnen zijn. In de eerste game kon de Amsterdammer net terug van een tournee in Tsjechoslowakije en Oos tenrijk doen wat hij wilde. Hij gaf backhandaanvallen en looping-drives dat het een lieve lust was. Via 1-9 en 12-18 won hij met 15-21. In de tweede game speelde Van der Helm het spelletje beter. Hij gaf Schoofs weinig kans zijn looping drive in het spel te brengen en hij won deze game op het nippertje: 22-20. In de slotfase kreeg Bert Schoofs echter weer alle kans zijn gevaarlijkste wapens vol ledig te benutten en dit kwam Van der Helm op verlies te staan. Het werd na tussenstanden van 7-10 en 12-16 ten slotte 18-21. Toen Ed van den Berg hier na niet zo taktisch speelde tegen Frans Schoofs, werd het via 12-21 en 17-21 2-5 in het voordeel van Delta-Lloyd. De strijd was in feite beslist. Het kleine restje Doop dat er nog in de Scylla-harten aanwezig was bij een gelijkspel waren de kansen op het landskampioenschap immers nog niet ge heel verkeken was radicaal verdwe nen na de nederlaag, die Bakker leed tegen Bert Schoofs. Opnieuw had Bakker 'Vrouwe Fortuna- niet aan zijn zijde, want na de 21-18-winst in de eerste game, moest hij zowel de tweede,als de derde met 19-21 gewonnen geven. In deze wed strijd werd weer eens duidelijk, dat Bak ker toch nog steeds een van Nederlands topmannen is en het begint meer be vreemding te wekken, dat hij geen deel uitmaakt van Tigermans topselectie. Minderen als Anton-Will van Zoelen en Hans van den Broek en eigenlijk ook wel Frans Schoofs (3e) daarentegen wel. Het was nu 2-6,en de resterende twee partijen waren niet meer dan formali teiten. De door de nederlaag volkomen gedesillusioneerde Ed van den Berg werd er door Karei Deken met twaalf en .vier afgeknald, waarna Bert van der Helm' in een demonstratiepartij tegen Frans Schoofs de eindstand op 3-7 be paalde:' 21-16, 21-18. hebben". Maar wat zo vaak voorkomt, gebeurde ook nu: de aanvaller was door het vele prikken „het gevoel" kwijt geraakt en met 21-13 was het een Lim burgs punt. Jacques van Veen bracht vervolgens de stand tot 2-1 terug door Brepoels met twee keer zestien terug te wijzen, maar na het verloren dubbelspel (negen en vijftien) was het 3-1 en het zag er toch wel somber uit. Maar de „fighters" van Doc'os kwamen volledig terug. Eerst was Ton l'Ami in een „time-limit-wedstrijd" knap de meer dere van Thai en toen was het tijd voor 't hoogtepunt van de ontmoeting: Geers- heuvels-Van Veen, een titanenstrijd, die na de eerste game 21-11in het voordeel van de Limburger leek uit te gaan val len. Maar zijn grote taktische inzicht redde Vam Veen: hij ging een stapje achteruit en kon hierdoor de zo gevaar lijke aanvallen van Geersheuvels vaker onderscheppen en met 18-21 en 11-21 was hij de verrassende winnaar. Hier- doof ongetwijfeld aangemoedigd, slaagde Bert van Paridon fel aanvallend erin Brepoels een grote nederlaag van 15-21 en 14-21 te bezorgen. De stand was omgebogen: van 3-1 was het 3-4 geworden. In zijn laatste partij voltooide de ge weldig spelende Jacques van een zijn hattrick: 11-21 en na 4-4 op tijd ge speeld 13-21 tegen Thai. Aan Ton l'Ami de eer om het zesde punt te scoren- Hij deed dit zeer gedecideerd. De zwakste Maasvogel-speler Brepoels was geen partij voor de geconcentreerd op winst spelende l'Ami: 17-21. 9-21. Voor de derde keer was de volle winst behaald, waardoor Docos zowaar op de tweede plaats staat! Nadat Bert van Paridon in de tiende, niet meer belangrijke partij met dertien en elf kansloos was ver slagen door Geersheuvels. was er een einde gekomen aan riet minder dan vier en een kwart uur tafeltennis. Het juniorenteam van Docos heeft za terdag door drie zeges van Hans Waa.ver en twee van Hars Rodenburg gelijk ge speeld tegen SETT. Een teleurgestelde Gerard Bakker in zyn partij tegen Fr: Na de wedstrijd waren de Scyllanen het over één ding roerend eens: gewyzigde opstelling was voor een deel debet aan het débacle. Bert van der Helm: „We hadden in dezelfde volgorde moéten spe len als we de laatste jaren hebben ge- daaii tegen Delta-Lloyd. Dat is byna altijd goed uitgepakt." Hunter 25-Scilla 2 Scylla Z heeft de tweede overwinning behaald in de kampioenscompetitie ere klasse. Het werd in het Amsterdamse Van Nispenliuis 3-7 tegen Hunte>r 25. De Leidenaren hadden wel liet voordeel, dat Nico van Slobbe ziek teruggekeerd uit Oostenrijk niet meespeelde. Fal laux echter: „Ik geloof, dat we toch hadden gewonnen. We waren voortreffe lijk in vorm." Ed Fallaux bleef ongeslagen, evenals Anton-Will van Zoelen. Ze hebben in veel partijen bepaald geen tegenslag gehad. Van Zoelen bijvoorbeeld stoDd na een verloren eerste game in de tweede voort durend een punt of tien achter tegen Wim Schoonemeyer, maar won toch nog. Ook tegen invaller Klooster kwam hij na 20-16 in de derde goed weg: 21-23, Ed Fallaux had het vooral heel moeilijk tegen Van Leuffen: 19-21 in de derde game. Peter van Schie kwam niet tot winst, maar toch speelde hij verre van zwak. Tegen zowel Schoonemeyer als Klooster heeft hij redelijke winstkansen gehad. Maasvogels-Docos Een grandioze prestatie van Jacques van Veen zorgde er in de uitwedstrijd tegen Maasvogels voor, dat Docos voor de derde keer in successie een overwinning behaalde: 4-6 in het carnaval vierende Maastricht. Jacques van Veen was niet tg, m.qpi)pnA_zclf!j ^de, ongenaakbaar ge achte Geersheuvels moest zich gewonnen geven. Hierdoor is Docos op zes punten uit vijf wedstrijden gekomen, een vóór de competitie niet voor mogelijk gehou den resultaat. Het zag er in het begin van de vrijdag avond (vooral in verband met de festivi teiten) gespeelde ontmoeting helemaal niet naar uit, dat Docos ook maar kans had. Ton l'Ami was volkomen kansloos tegen de muurvaste Geersheuvels (21-7, 21-9) en ook Bert van Paridon kon ver dediger Thai niet verontrusten, hoewel deze het in de eerste game nog wat moei lijk had. Na 19-14 werd het 21-19. In de tweede' was het op 14-10 tijd (vijftien minuten gespeeld) en aanvaller Van Pari don „moest dus de meeste kans op winst De Treffers-AMVJ Dat De Treffers in een der degradatie- afdelingen van de hoofdklasse ver be neden zijn stand speelt, is aterdagavond opnieuw overduidelijk gebleken. In de vjjfde wedstrijd in „D" bleven de Roe- lofarendsveners weef ongeslagen. De reserves van AMVJ kregen in het tafel- tenniscentrum een 'ongenadige afstraf fing van Jacques van Ruiten c.s.: 9-1. I<ees Vesseur was de beste speler: hij verloor tenminste geen enkele game. Eerst versloeg hij met zestien en der tien de toch altijd lastige Erik Goud smit. Vervolgens stond hij de jonge Batten de invaller voor Aukje Wynia niet minder dan elf en dertien punten toé en tot slot voltooide hij zijn hattrick door van Mulder te winnen: 21-16 en 21-18. In het dubbelspel, met Jacques van Ruiten, verloor hij wél een game. De eindstand hier was: 21-15, 18-21, 21-13. Jacoues van Ruiten bleef, everals vorige week tegen swift, ongeslagen. Hjj begon tegen Batten en had totaal geen moeite om met twee maal tien te zegevieren. Ook Mulder kon hem niet bedreiger (21-17, 21-18), maar mr. Erik OoudSmit daarentee-en was Van Ruiten één game gemakkelijk de baas: 15-21. Tn de vol gende games was de verdediging van de geroutineerde Vener echter te vast voor de AMVJ'er: 21-11, 21-12. Bert Akerboom voldeed. Hij won twee TOV-Wibats 2 Met TOV zo heeft de praktijk van dit competitiejaar nu onderhand wel be wezen weet je het nooit. Verloren de Noordwykers vorige week mei onver wacht grote cijfers van Xerxes (dat op zijn beurt zaterdag niet 4-6 in het punt- loze PSV zijn meerdere moest erkennen in de wedstryd tegen Wibats 2, de lijst aanvoerder, stegen ze weer naar grote hoogte en zegevierden na een achter stand van 0-3 met 6-4. Door dit prima resultaat is TOV. evenals De Treffers in „D", lijstaanvoerder, met zeven pun ten uit vijf wedstrijden. TOV kwam, zoals gezegd, met 0-3 ach ter. Eerst verloor Peter Turk met 14-21 en 16-21 (na 6-10 waren er vijftien minuten verstreken en werd er dus met hantering van de tijdregel verder ge speeld) van Frans Stuhlemeyer, waarna Ted van der Ploeg met het kleinst mo gelijke verschil (negentien in de derde) de eer moest laten aan Bert van der Spek. Nul-drie werd het door Jan Hoo- gendoorn die het indrukwekkende trio vami oud-internationals completee de die met 20-22, 21-19 en 17-21 (na 9-12 „op tijd") Rudi Alkemade klopte. De toestand leek dus hopeloos voor TOV. maar door een verrassende zege van het duo Turk/Van der Ploeg in 't dubbel spel tegen Van der Spek/Hogendoorn werd 't 1-3. Hierdoor hadden de TOV'ei s kennelijk weer wat moed verzameld, wamt door drie achtereenvolgende over winningen in twee games stond men ineens met 4-3 vóór. Van der Ploeg sloeg Stuhlemeyer na 21-19 met niet minder dan 21-7^ van de tafel. Turk verraste met negentien en vijftien Hogen- doorn, waarna Alkemade Bert van der SDek deklasseerde: 21-14, 21-13. Vier-drie en de spanning was nog vol ledig aanwezig. Ted van der Ploeg ech ter boorde de ongetwijfeld nog aanwezige hoop in de Haagse harten volledig de grond in door na een met 20-22 verloren eerste game van Jan Hogendoom de twee volgende zeer simpel met 21-15 en 21-7 te winnen. Rudi Alkemade mocht in zijn laatste partij trachten de volle winst veilig te stellen. Hij deed dit zon der meer voortreffelijk: met groot ver schil boekte hij winst op de moegestreden Stuhlemeyer (21-10, 21-S). Dat Turk in zijn laatste partij nog met 17-21, 22-20, 18-21 van Van der Spek verloor, was alleen voor de statistiek van helane. In de eerste klas behaalde TOV 2 een goede zege met de cijfers 8-2 nn Ging 2 De grote man was Kees van der Zwet die ongeslagen bleef. Will Turk (2). Jan Hermans (1) en het dubhelspel zorg den voor 7-3. Het landel'i'ke junioren team heeft tegen de verwachting in riet niet 0-10. maar „slechts" met 2-8 van VDO klop gekregen. Peter van den Rerg en Albert Wiinands verschalkten ieder één tegenstander. Overgangsklasse Scylla 3 krygt met de week meer kans op het kampioenschap, hoewel het team zaterdag na een voorsprong van 5-2 de kansen liet liggen tegen mede-kop loper Steeds Hoger/TSB 2. Het werd 5-5, maar de Leidenaren moeten nog een keer thuis tegen dezelfde opponent en dusTheo Bakker won twee maal (onder meer van Rob Joëls!) en Karei van ScWe presteerde dit zelfde. Hein Crisnyn zorgde voor het viifde punt. Scylla 4 en 5 behaalden in de gegradatie- afdelingen beide een goede overwinning en zijn hierdoor vrijwel veilig. ATTC/Boot kan het kampioenschap wel vergeten na de nederlaag van 2-8 die ln eigen zaal geleden werd tegen het zeer sterke TSF 2. De Treffers 2 speel de in dezelfde afdeling gelijk tegen Vic tory '55 2. De Treffers 3 tenslotte kon tegen het taaie Aviolanda niet tot winst komen. Het werd 3-7 doordat elke Vener één partij in zjjn voordeel besliste. Avariti Avanti I heeft een nipte zege behaald tegen Sportlef. De sterke man was Leo Straathof, die zich drie keer liet felici teren. Ron Fase (1), Joop de Boer (1) en het dubbel maakten de zes vol. Het tweede heeft zeer gemakkelijk met 9-1 gewonnen van Gossima 6. AJIeen Piet Kerkvliet liet een steekje vallen. Het meisjesteam speelde mat teleurstel lend gelijk tegen VW. Els Vreeburg bleef ongeslagen, maar dit bleek, niet voldoende. Het landelijke jongensteam behaalde een goede overwinning van 7-3 op Intiem '55. Theo Louwers won twee keer en Peter orvers één maal, maar de grote man was Jan van Wet ten. die niet te verslaan bleek. Deze zestienjarige Hazei'swoudenaar begint uit te groeien tot een geweldige kracht voor Avanti. Hij bewees dit onlangs al door een overwinning van Van den Borg, de nationaal erkende jeugdciack. Dank zij de training van Gerard Bakker is hij zo langzamerhand gevaarlijk geworden voor zelfs de sterkste jeugdspelers. Steeds Vooruit Steeds Vooruit 1 heeft verrassend ver loren van Phoenix 3: 4-6. Nu moet ge wonnen worden van De Treffers 4 om goede kansen op het kampioenschap te behouden. Nól Sikking en Nora Broxterman won nen ieder twee keer; Joop vam der Zwet stelde wat teleur met nul keer winst. Het grootste struikelblok was de Delfte naar Harry van Baarle. Het tweede team behaalde een zeer overtuigende zege met de cijfers 10-0. Nel van Rijn, Louis Ritzen en Hans van Wissen tekenden voor dit resultaat. Nu heeft dit team zes punten uit drie wedstrijden. Pit '54 Het begint er somber voor Pit '54 uit te zien In de eerste klas. Eén punt tut drie wedstrijden en dat terwijl er twee teams automatisch naar de tweede klas degraderen. Afgelopen week was het Zoeterwoudse drietal een gretige prooi voor Gossima 4: 1-9. Marian van der Helm, de wissel vallige, scoorde als enige tégen. Beter deden Pit '54 2 en 3 het. Beiden wonnen^ respectievelijk met 10-0 en 6-4. Hier door hebben Ipeicle teams regelijke uit- "ichten op promotie naar de tweede klas, want ze zijn alle twee nog ongeslagen. Play Fair Dank zij drie prachtige zeges van Dineke Heuzen beeft Play Fair een goede over winning van 6-4 behaald op VW. Ada Commissaris en Lida Schuurbiers won nen ieder één keer, terwyl het dubbel de zes completeerde. De kans op het kampioenschap wordt met de week gro ter voor de Lelmuidcnsen. Tn de eerste klas heren verloor Play Fair net het kleinst mogelijke verschil van Gios, dat enkele oud-hoofdklqssers her- hergt. Arrold Heuzen won twee maal en invaller Jos Wolkers één keer. Het duo Arnold en Harry Heuzen won bovendien de dubbelnartij. In de promotie tweede klas is Play Fair 2 na de afgelopen week verrassend koploper: het favoriete VW 2 dat overigens slechts met twee man opkwam verloor met 6-4. Ruur Mollers bleef ongeslagen, Wim van Ermond moest één tegenstander felici teren. te: wijl. Jon Wolkers slechts de reglementaire winst behaalde tegen de ■■('et ornrekomen speler. 0RDRECHT De Algemene heelt uitstekende prestatie, geleverd door fgenboog ln eigen huis een punt af- arn indig te maken. Aan dat ene punt Iiad- n overigens de Dordtenaren genoeg i zich kampioen te noemen, zodat bei teams met deze uitslag tevreden wa- I n. igenboog startte met een fel offensief, de tiende minuut pas beloond lrd met een treffer. Nadat oud-inter- tional Schipper, die overigens volledig Igeschakeld werd door Wim v. Iter- strafworp had gemist, kwam thuisclub via een afstandstreffer ir toch op 2-0. In deze aantrekkelijke in hoo£ temP° gespeelde wedstrijd acht Bart Lambooy op fraaie wijze Algemene weer wat dichterbij (2-1). een strafworp van Scheepsbouwer nn de thuisclub weer op 2 punten orsprong (3-1), die door een benutte afworp van Wim v. Vliet werd gemaakt. Door indschot van Schipper en een gemiste rafworp van Scheepsbouwer gingen .s. kampioenen de rust in met een sten voorsprong, die zij in de tweede ft moesten prijsgeven. Aanvankelijk illen bbe n'eb 20 best 'n Leidse omdat de bal te kort in de aanval houden kon worden. Maar nadat Bart mbooy in de 15e minuut een straf - rp had benut werd Regenboog wat de gasten goed pro- ,n i' eerden. 5 Minuten voor het eindsig- het wederom Lambooy, die •orde en zodoende zijn ploeg (spel schonk. In de resterende tijd :elden er nog twee ploegen op bal :it. De Leidenaars re ntje tevreden en Regenboog kon zich dit resultaat gaan opmaken kampioensfeest. CUS-FORTUNA 8-6 Algemene een goede dienst bewezen r Fortuna met 8-6 te kloppen. De idenaars zijn overigens door dit re- l'aat zelf vrij van degradatie gew< i. Vicus verdiende de zege en heeft hele wedstrijd een voorsprong gehad. de 20e minuut vielen de ilpunten. Na de openingstreffer Vavier maakte Fortuna gelijk, zij aan een voorsprong ging bou- die niet meer werd afgestaan. Le- Link en Bram Westhoek zorgden C >r 3-1 en na een tegentreffer lftenaren liet Wim Meyer vlak rust 4-2 aantekenen. de hervatting liepen de zwart-witten 'lot naar een ruimere voorsprong, die Fortunezen niet hebben kunnen goed- lulken. Bram Westbroek en Theo Kriek achten Vicus op 6-2, waarna Fortuna 6-4 ophaalde. Het had spannend kun- i worden als de gasten in de 11e ml- niet een strafworp onbenut hadden laten. Dat werd het in de laatste 10 minuten echter toch, want na een tref fer van Bram Westbroek uit een straf worp kwamen de gasten goed terug. Bij 7-6 kon Vicus, Fortuna een halt toe roepen doordat Wim Meyer onder de korf voor 8-6 zorgde. Vicus ging de resterende tijd op balbezit spelen en deed dat in een vrij hoog tempo, het geen een grote tegenstelling was met het spel voor de rust. Met 8-6 in het voordeel van Vicus werd ook het einde bereikt, waarmee Vicus in veiligheid is. FLUKS-ROZENBURG 7-4 Doordat Fluks gisemiiddag tegen Rozenburg zelf aan de goede kant van de score bleef en stadgenote KNS de rood-witten een handje hielp door Ons Huis te kloppen, heeft Fluks de titel in IA gegrepen. Frans de Haas, invaller voor Ab Nies- sing, hielp zijn ploeggenoten in de derde minuut al over de zenuwen heen door raak te schieten. Na de gelijkmaker van de Rotterdammers was Fluks weer aan bod, dat via twee treffers van Jan Hein- richs na een kwartier spelen een ver diende 3-1 voorsprong nam. Rozenburg kwam echter terug tot 3-2 waarna Co de Haas voor Fluks een strafworp on benut liet. In de 20e minuut maakte dezelfde speler echter zijn fout goed door van ver in te schieten (4-2). Doordat de gastefi een vier meter worp lieten lig gen, brak met deze stand ook de rust Ook in de tweede helft was er sprake van een eentonige wedstrijd, waarin nau welijks enige combinatie opgezet werd. Rozenburg kwam toch uit een door braak op 4-3, wat Fluks op tijd wakker schudde. Ruud Niessing en Co de Haas zorgden er voor dat de Leidse aanhang weer wat ruimer kon ademhalen (6-3). Nadat de bezoekers nog een strafworp haddeb gemist, besliste Frans de Haas tien minuten voor tijd de strijd door in te schieten. Dat Rozenburg tenslotte nog op 7-4 kwam, was voor onze stad genoten al van geen enkel belang meer. Fluks werd dus onbereikbaar voor de andere ploegen en promoveert nu dus naar de Overgangsklasse, met welk re sultaat wij Fluks van harte feliciteren. KNS-ONS HUIS 6-5 KNS heeft Fluks en zichzelf een uitstekende dienst be wezen door de nr. 2 van de ranglijst Ons Huis met miniem verschil te klop pen. KNS herstelde zich dus goed van Reeds in de 4e minuut miste Wim Bra- kel een strafworp, maar na de openings treffer van Ons Huis was het even later door dezelfde speler wel raak 1-1Na dat Hen Brakel voor zijn ploeg een strafworp had benut en gemist, kwa men de Rotterdammers, die voor hun laatste kans op de titel vochten, goed terug. Via twee strafworpen kwamen zij met 3-2 aan de leiding, maar via een doorbraak van Wim Bralcel werd het weer gelijk (3-3). Door een succes vol afstandschot van Mary Zirkzee ging KNS met een 4-3 voorsprong de rust in, welke voorsprong reeds in de le minuut van de 2e helft weer verloren ging 4-4 De beslissing viel, naar later zou blij ken, in de volgende twee minuten. In de 2e minuut nl. bracht Wim Brakel uit een strafworp KNS weer aan de leiding (5-4). Een minuut later had Hen Slech- tenhorst met een verre bal succes en dat betekende 6-4. Na een gemiste straf worp kwam Ons Huis toch nog op een punt van KNS (6-5), waarna beide ploe gen ieder nog een strafworp misten. Ons Huis probeerde met onsportief spel in de slotfase de zaak te redden, maar ook dat mocht niet meer baten. Zll IDERK WARTIER-OSCR 6-4 Zui derkwartier heeft ook de tweede ont moeting tegen OSCR in haar voordeel beslist. Door de 6-4 zege, waarin inval ler Rob den Hertog een groot aandeel had, blijft theoretisch de zeer kleine kans op liet kampioenschap gehand- Zuiderkwartier begon overigens niet overtuigend, want in de 4e minuut miste Rob den Hertog een strafworp en een paar minuten later deed Gfls Kloos het zelfde met een opgelegde kans. In de 17e minuut nam de thuisclub door Rob den Hertog de leiding, waarna Kloos 'n strafworp werd onthouden. De gasten kwamen nu op gelijke hoogte, waarna Nico v. Leeuwen ook een strafworp liet liggen. Joep v. Dam zorgde ervoor dat Zuiderkwartier de tweede helft met een 2-1 voorsprong kon beginnen. OSCR bleef hardnekkige tegenstand bieden en dat blijkt wel uit het scoreverloop. Na de gelijkmaker werd het 3-2 door Den Hertog, waarna de gasten opnieuw langszij kwamen (3-3). Hier kwam ver andering in toen Nico v. Leeuwen en Joep v. Dam (strafworp) Zuiderkwartier naar 5-3 schoten. De OSCR-verdediging werd soms helemaal uit verband gespeeld, waarvan met name Gijs Kloos niet kon profiteren. Nadat het bij 5-4 nog span nend was geworden, besliste Rob den Hertog 9 minuten voor tijd de strijd door nogmaals raak te schieten', CRESCENDO-HPV 5-4 Kampioen Crescendo heeft de grootste moeite ge had niet HPV, dat met een eervolle 5-4 nederlaag genoegen moest nemen. In de tweede helft had de Leidse formatie wel een ruime 5-2 voorsprong opgebouwd, maar de gasten konden toeli nog tot 5-4 ophalen. Overigens speelden de Roterdammers nogal hard, waartegen Crescendo niet helemaal opgewassen bleek. De lijstaan voerder van de tweede klasse nam door twee goed genomen vrije worpen van Ton Ouwerkrek na 20 minuten spelen een 2-0 voorsprong. De gasten probeer den via een treffer de bakens enigszins te verzetten, maar kregen daar geen gelegenheid voor. Vlak voor de pauze bepaalde Louis Kok de ruststand op 3-1, welke score 6 minuten na de hervatting door HPV in 3-2 werd gewijzigd. Door Ton Ouwerkerk en. een doelpunt van Louis Kok kwam Crescendo weer wat ruimer aan de leiding (5-2). HPV bleef echter goed volhouden en dat doorzet ten werd in de laatste 10 minuten nog beloond met twee doelpunten. In de res terende 6 minuten gaf de gTo'en-witte formatie de zege niet meer uit handen, waardoor Crescendo nog steeds onge slagen is. VLA A R DING EN-N OOR DER KW A R- TIER 3-1 Voor Noorderkwartier gaal het er somber uitzien. Met nog een wed strijd voor de boeg moet er voor de roodbroeken nog een wonder gebeuren, willen de Leidenaars liet volgend seizoen nog uitkomen ln de derde klasse KNKB. Gisteren werd ln Schiedam van Gaar dingen verloren, dat nu een punt meer heeft verzameld dan onze stadgenoten. Met de rust keken de Leidenaars al te gen een 2-0 achterstand aan, die in de tweede speelperiode niet weggewerkt kon worden. 10 Minuten na de hervat ting' verkleinde Hans Yzerman lets van de achterstand, maar direct daarop had de thuisclub vanaf de uitworp ook suc ces (3-1). In de resterende tijd, waarin nog wel veel spanning heerste, werd er niet meer gescoord, waardoor Noorder kwartier nu rode lantaarndrager is ge worden. Met de uitwedstrijd tegen Schie dam voor de boeg is er 'voor Noorder kwartier niet veel hoop meer. UITSLAGEN Hoofdklasse A: AKC-Swift 5-4. OvergangsklasseVicus-Fortuna 8-6, Trekvogels-DKC 11-6 DKC gedegra deerd), Spangen-Ready 3-9, Regenboog- De Algemene 4-4 (Regenboog kam pioen). Zuid-West IA: HSV-Ons Huis 4-9, Ro- zenburg-KNS 9-4, HSV-Phoenix 7-6, KNS-Ons Huis 6-5, Fluks-Rozenburg 7-4 (FlUks kamp.)1B: Tjoba-Quick 12- 6, Zuiderkwartier-OSCR 6-4, Spenvers- ODO 12-2. 2A. Crescendo-HPV 5-4, Hoogvliet-Dubbel Zes 6-5. HPV-Terhey- den 2-6, Hoogvliet-Terheyden 7-7, Olym- piaan-Zwervers 4-4. 3B: Vlaardingen- Noorderkwartier 3-1, Ten Donck-Hou Stand 6-11, All Ready-Schiedam 8-5. Res. IA: Ons Eibernest 3-Vicus 2 11-6, Vicus 2-Sperwers 2 6-5. Res. IB: HSV 2- De Danaïden 2 3-5, Zuiderkw. 2-Ons Eibernest 4 9-12, Sperwers 3-Fluks 2 5-10 (Sperwers ged.). Res. 2A: Trek vogels 3-Fluks 3 1-4 (Trekv, ged.). Res. 2B: OSCR 2-De Danaïden 3 4-7. Res. 3A: Achilles 2-De Algemene 2 8-12 (De Al gemene kamp.). Res. 3B: KNS 2-Deetos 4 10-5 (KNS 2 kamp.). Rijndelfland Rayon Leiden IC: Top 2- Madjoe 3-2, Ons Eiland 3-De Algemene 3 5-9 (O. Eil. ged.), Vicus 3-Crescendo 2 12-3 (Vicus kamp.). 2C: De Algemene 4- Crescendo 3 6-8, Algemene 4-Zuiderkw. 3 2-6, Top 3-Crescendo 4-7, Pernix 4- De Danaiden 4 7-0. 3D: Ons Eiland 4- De Danaiden 5 8-2, De Danaiden 5-Zui- derkwartier4 3-8, Fluks 4-Warmond 2 2-4, Ons Eiland 4-Vicus 4 10-4, Vicus 4- De Danaiden 5 4-3. 4D: Fiks 3-Noorder- kwartier 2 15-6, Madjoe 2-Vicus 5 6-2, KNS 5-Top 5 8-6. JunJoren A2: De Danadien-Pernlx 7-5. Vicus-Pernix 5-11, Noorderkw.-Fluks 3-8, Vicus-Zuiderkw. 3-1. Jun. B: Fluks (N)-De Algemene 4-13, Zuiderkw. B- Fluks (N) 3-2, Top-De Algemene (De Alg. kamp.). KNS-Fiks 4-7. Jun. C: Madjoe-De Danaiden B 2-7, Madjoe- Warmond 11-1, Ci'escendo-Ons Eiland 4-2. VIERDE KLASSE A 4e kl. A: DOCOS-Qulck Steps 2-0, War- munda-SJZ afg., Concordia H.-de Ooie vaars afg„ DOSR-Rijpwetering afg., BGC Floreant-Foreholte 3-4 9 3 le kl. B: Overmaas-Papendrecht afg., Oly mp- Nept unus 0-4, Unitas-Fluks afg., Roodenburg-UVS afg., CW-RVC 1-1, De Musschen-Gouda afg. 2e ld. A: DHC-Blauw Zwart afg., VUC-Leonidas 4-3, ODB-HBS 1-1, Naald wijk-Laakkwartier 1-1, Alblasseidam- Alphen afg. DERDE KLASSE A 3e kl APDK-Teijlingen 0-0, ONA-SJC 2-2. v. Nispen-VCS 1-0, VEP-Texas afg., Stolwijk-HVV 3-1, Spel. Lisse-GSV 3-1. ONA 11 7 4 0 18 28—10 Teylingen 11 5 5 1 15 19—7 SJC 11 6 3 2 15 20—13 Texas 10 5 1 4 11 14—12 GSV 11 4 3 4 11 15—5 VCS 11 4 2 5 10 13—16 Sportcl. Lisse 11 3 4 4 10 15—15 HVV 11 2 5 4 9 12—14 PDK 10 1 6 3 8 7—14 Stolwijk 11 4 0 7 S 11—25 Van Nispen 11 2 3 6 7 11—18 DERDE KLASSE B 3e kl. E Quick-RKAVV 2-0, EDS-Tone- gido 2-1. VOC-Delft afg., Archipel-Cele- ritas 0-1, RFC-RAVA 0-1, Wilhelmus -Lenig en Snel 5-1. Wilhelmus 11-9 VOC 10-11 RKAVV 11-15 Archipel 11-9 Quick H-14 Tonegido 10-7 Celerita.-, 11-13 RFC 11-7 RAVA 10-12 Delft 10-5 EDS 11-12 Lenig en Snel 11-4 DOCOS WarmuncTa Foreholte Concordia VTL BGC Floreant 10 3 RDpwetering 8 3 2 3 Quick Steps 10 3 2 5 SJZ 8 13 4 De Ooievaars .82 1 5 DOSR 9 12 6 14 13—6 14 17—9 12 21—17 ^1 14—11 10 12—12 9 17—16 8 15—17 8 13—12 5 10—13 5 11 21 4 8—17 VIERDE KLASSE B 4e kl. B: De Postduiven-Hoek v. Holland 0-0. VVP-Cromvliet 1-2, ASC-HMSH1-1, VVSB-de Flamingo's 2-1, Wa.ssenaar- GDA 1-1. Do Postduiven 10 5 5 0 15 154 11 5 4 2 14 15—19 WSB De Flamingo's 10 5 3 2 13 1812 WP 10 5 3 2 13 22—15 Cromvliet 10 6 0 4 12 1612 ASC 10 3 3 4 9 12—12 GDA 9 2 4 3 8 7—9 Wassenaar 9 2 4 3 8 1216 HMSH 10 2 3 5 7 1218 Hoek v. Holl. 10 0 4 6 4 9—23 DSO 7 1 .1 5 3 6—14 te kl. C: Alphia-Bcrgambacht 1-1, Unio- Lekkerkerk afg.. RKNSV-Woerden afg., Schoonhoven-Groeneweg afg Nieuwer- kerk-Bodegraven afg. LEIDSE VOETBALBOND le klasse: St.-Bern.- Randst.Sp.-LDWS 2-3, UDO-ZLC 1-1, Leidse Altior 12 7 St. Bernardus 11 8 LDWS 12 5 UDO 13 6 Randst. Sport 12 4 SVLV 10 4 ZLC 12 3 Stompvv. Boys 12 2 Alph. Boys 13 1 Leidse Boys 13 2 ■Stompw. B, afg., Altior-SVLV afg., B.-Alph. Boys 2-0. 5 0 19 33—9 1 2 17 23—15 16 27—17 15 21—18 12 15—19 10 12—12 10 16—24 9 11—16 6 8—20 6 14—30 2e klasse. MMO-VNA afg., I<RV-Weter. B. 0-1, Unitas L.-VVOA afg„ VNL-Or. Groen 0-3, WOA 10 7 2 1 16 18—13 Wet. Boys 11 6 4 1 16 28—10 Oranje Groen 12 6 2 4 14 21—17 Meerburg 10 5 3 2 13 21—17 KRV 12 4 3 5 11 17—15 VNL 10 4 1 5 9 17—19 MMO 10 3 2 5 8 14—17 Unitas Leid. 8 1 1 6 3 5—12 VNA 9 1 0 8 2 10—31

Leidse Courant | 1970 | | pagina 13