MERENWIJKPLAN DOOR GED. ST. GOEDGEKEURD Griekse volk krijgt kans niet om democratie te realiseren Studentenhuisvesting staat gemengde bewoning toe Weggeworpen lucifer oorzaak van fikse brand Politie in Katwijk arresteert 6 jeugdige inbrekers PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 4 FEBRUARI 1970 Grit'ken la ndweek in Leiden Door druk achter schermen var Engelsen en Amerikaanse CIA (Van een medewerker) LEIDEN „Het Griekse volk heeft niet de kans gehad om de demokratie te realiseren", zo wilde de konklusie, waarmee Marie-José van Nieuivstadt- Schunck, een van de medewei-kers aan het Griekenland-bulletin, gisteravond haar samenvatting van de Griekse ge schiedenis opende. Zij sprak in een van de collegezalen aan het Stationsplein, in het kader van de Griekenlandweek voor een bescheiden auditorium van on geveer honderd personen. Vanaf 1936 is de wil van de meerder heid van het Griekse volk stelselmatig onderdrukt, onder andere door de dik- tator Metaxios, die met steun van Enge land een fascistische politiek voerde. Tijdens de tweede wereldoorlog werd Griekenland verdeeld in drie bezettings zones en economisch door de Duitsers geheel leeggeplunderd. Verraderlijke rol De EDAS werd opgericht, een revolutio naire socialistische boerenpartij, die aan vankelijk in de bergen een partizanen strijd voerde, maar er in slaagde de Duitsers de macht in Griekenland af te nemen. De verraderlijke rol van Enge land kwam weer sterk naar voren toen het een aantal infiltranten dropte, die de bevolking moesten losweken van de EDAS. Zij richtten de „veiligheidsbatal jons" op om bet Griekse verzet uit te moorden. De EDAS werd gedwongen tot samen werking met de Engelsen, wat resul teerde in een voorlopige regering, waar in de EDAS sterk ondervertegenwoor digd was ondanks haar aanhang van Griekenland moet rechts zijn om in de westerse invloedssfeer te blijven tachtig procent van de Griekse bevol king. Dit alles werd de oorzaak van de Griekse burgeroorlog, die de wereld opinie een omzwaai bezorgde ten gunste ran de Grieken. Hulp luuir leger De geschiedenis van Griekenland na deze burgeroorlog vertoont hetzelfde beeld. Griekenland werd in 1944 reeds, door een akkoord tussen Stalin en Chur chill tot de Westerse invloedssfeer ge rekend en na 1947 pompte Amerika er voor ruim twee miljard gulden Marshall hulp in, waarvan overigens twee-derde naar het leger ging. Tegen grondwet De communistische partij was verboden. De linkse EDA-partij werd opgericht en kreeg bij de verkiezingen van 1951, 10 procent en in 1958 25 procent van de stemmen. Deze ontwikkeling naar links werd door de Verenigde Staten gevaar lijk gevonden en de USA begunstigde de oprichting van de Centrumpartij vai Papandreou, die zich echter ook steed linkser ging opstellen en in de sestige jaren groeide van 1,3 tot 54 procent Het ontslag van Papandreou als rege ringsleider in juni 1965 ging lijnrech tegen de grondwet in. Deze coupe vai koning Constantijn was gesteund dooi de Amerikaanse militaire missie en d< CIA. Een serie minderheidsregeringei volgde, maar tóen de verkiezingen o/ 28 maart 1967 onvermijdelijk roerde pleegden de kolonels op &1 april hut staatsgreep. Economische plundering Economisch was en is Griekenland er nog steeds slecht aan toe. De wet op de buitenlandse investeringen van 195:; bepaalde, dat geïnvesteerd kapitaal n< één jaar al voor tien procent mag woor den teruggehaald door de buitenlands» investeerder, terwijl van de winster eveneens tien procent onmiddellijk naai het buitenland mag worden afgedragen De export van Griekenland bestaat vooi het merendeel uit goedkope landbouw- produkten, terwijl de konsumptiegoede- ren voor veel geld moeten worden ge ïmporteerd. De werkeloosheid is groot en blijkt vooral uit de veel te sterke uitbouw van de dienstensektor, zodat bijvoorbeeld van een kiosk in Athene vier gezinnen moeten bestaan. Een zeer gering aantal families bezit het overgrote deel ven het nationaal inkomen en dat alles brengt Griekenland steeds verder in hel Nieuwe boeken R.K. Openbare Bibliotheek LEIDEN Blijkens eten gisteren uitgegeven beslissing, die Gede- Duteerde Staten reeds op 29 ok tober 1969 hebben genomen, heb ben G.S. het Leidse Merenwijk- plan goedgekeurd. Uitvoerig gaan zij in het hieraan gewijde bijvoeg sel van het provinciaal blad van Zuid-Holland in op de bezwaren, die de gemeente Warmond tegen het plan indiende en de reactie daarop van b. en w. van Leiden. In de Warmondse bezwaren werd onder meer naar voren gebracht, dat in het plan de bebouwing dichter bij de gepro jecteerde secundaire weg nr. 6 en bij de Grootse Sloot ia ontworpen dan in het streekplan Rijnstreek-West is aange geven. G.S. hebben de bezwaren van Warmond niet ontvankelijk verklaard. Zij onthou den alleen hun goedkeuring aan enkele detailpunten van het Merenwijkplan, betrekking hebbendie op de noordhoek er van. Voor het overige hebben G.S. het plan nu goedgekeurd. In het Leidse stadhuis werd vanmorgen j onze mededeling over deze goedkeuring met. gejuich ontvangen. Zelf had men de beslissing van G.S. nog niet binnen; alleen was bekend, dat deze beslissing „een dezer dagen** zou afkomen. Woonboot aan Utrechts Jaagpad uitgebrand LEIDEN Gisteravond om ongevee LEIDEN Op zijn jong6te vergade ring beeft liet algemeen bestuur van de Stichting Leidse Studentenhuisvesting besloten tot een wijziging in de rege ling met betrekking tot de gemengde bewoning van zogenaamde stichtings- Tot nu toe kende de S.L.S. de catego rieën jongens- en meisjeshuizen. In de loop van 1969 zijn hieraan enige ge mengd te bewonen huizen toegevoegd. De S.L.S. stelde hierhy de voorwaarde, dat sanitair voor belde geslachten ge scheiden aanwezig zou zijn. Voorts werd een bereidverklaring van alle in het pand wonende personen verlangd, als mede aan akkoordverklaring van de ouders van minderjarige studenten. De nieuwe regeling houdt in, dat voort aan binnen een. afdeling of, indien geen afdelingen bestaan, binnen een huis ge mengde bewoning is toegestaan, wan neer alle bewoners (in huizen of afde lingen voor meer dan tien personen eventueel ook alle bewoners minus een) aap de stichting een bereidverklaring zenden. Toestemming van ouders is niet meer nodig. De stichting kan op grond van bestaande voorzieningen in overleg met de bewoners uitzonderingen maken. Uitgangspunt hierbij is. dat het sanitair zoveel mogelijk gescheiden moet zijn of kan worden uitgevoerd. Indien op een afdeling of in een huis over gemengde bewoning communis opinio bestaat, is het mogelijk direct hiertoe over te gaan. In gevallen van afdelingen van meer dan tien personen Voor studenten, die zich als kamerzoe- kan degene, die tegen de gemengde be- kende laten inschrijven, bestaat de mo- woning is, op zijn verzoek op de urgen- gelijkheid voorkeur uit te spreken voor tielijst voor een andere huisvesting wor- het type bewoning gemengd, niet ge- den geplaatst. mengd, geen voorkeur). ZOETER WOLD E. Een nonchalant weggeworpen lucifer door een 13-jarige jongen die een sigaret opstak was gister middag om kwart over één oorzaak van een brand op de gemeentewerf aan het eind van de Miening. De hier staande loodsen, eigendom van de gemeente, zyn In gebruik by het expeditiebedrijf van de Gebr. Onderwater. Het vuur greep in de 13 ton stro die hier lagen opgeslagen snel om zich heen en er dreigde, mede door de harde wind, groot gevaar voor een tweetal houten woningen. De dichtstbijstaande woning werd door de vlammen aan de achterzijde aange tast. Het bejaarde echtpaar Van der Horst, onlangs 50 jaar getrouwd, moest deze in alleryi verlaten. De heer L. Onderwater, die vanuit de na bijgelegen ambtswoning door mevrouw Detmers werd gealarmeerd, zag nog kans twee vrachtauto's uit de brandende loods te rijden. Omwonenden leverden ook een belangrijke bijdrage bij de red ding van materiaal uit de loods. De zeer snel ter plaatse zijnde Leidse brandweer wist de woning, die aan de achterzijde geheel zwart is geblakerd, ternauwernood te behouden. Een cara van, die in de loods een winteronderko- men had, alsmede een grote hoeveelheid auto-onderdelen en schotten gingen in de vlammen -op. Ook de 13 ton stro, vo- riwe week aangevoerd, moet als verlo ren worden beschouwd. De totale schade voor de fa. Onderwater bedraagt meer dan tienduizend gulden. Daarnaast is er e»en schade aan de loods van de gemeente en de houten woning. ZOETERWOUDE De klaverjas sers worden heden-, woensdagavond, om S uur verwacht in het clubhuis van SJZ. Theater bracht Oom Wanja zeer knullig IJl TP EN. „Oom Wanja" van de Russische schrijver Anton Tsjechov is al vele malen opgevoerd. Ook in Nederland. Het Nieuw Rotterdams Toneel en de Nederlandse Comedie hebben het stuk meermalen succes vol opgevoerd en dit jaar staat het op het programma bij Toneelgroep Globe en Toneelgroep Theater. Eni ge maanden geleden kon men in de I-eidse Schouwburg de uitvoeringen zien van Globe onder de uitstekende regie van Ton Lutz. Gisteravond voerde Theater het op (voor leden van K O) onder regie van Adrian Brine. Om meteen maar met de deur in huis te vallen: de regie viel ons zwaar tegen en het spel van de spe lers zo mogelijk nog meer. Tsjechov werd onreriht aangedaan. Niet eens zo zeer. dat men er niet in slaagde de authentieke wereld van Anton Tsjechov te doen herleven, maar wel omdat het geheel zeer knullig werd gebracht. Oom Wanja. de beheerder van een landgoed, heeft 25 jaar gewerkt zon der enige waardering daarvoor te rug te krijgen. Zijn zwager is terug gekomen uit de stad en legt op alles en iedereen beslag. Diens jonge vrouw die zich in, de provincie alleen maar kan vervelen, houdt iedereen aan het werk en Oom Wanja wordt radeloos, omdat zij niet op zijn avances in gaat. Zijn nichtje Sonja. die zichz-lf erg lelijk vindt en er bijna een min derwaardigheidscomplex aan over houdt, is hopeloos verliefd op Mackail Astrow, een arts, die het leven met bepaald geweldig vindt. Als de zwager het plan opvat om het landgoed te verkopen barst de bom. De zaak wordt gesust. Tenslotte ziet iedereen de ware situatie onder ogen en beseft men. dat men met zijr. ei gen ongeluk verder moet leven. Max Croiset kon de „Oom Wanja" van Tsjechov geen moment waar maken. Hij speelde erg ongeloofwaar dig en benaderde de figuur Oom Wanja geheel verkeerd. Hans Croiset maakte als arts ook al geen sterke indruk. Sigrid Koetse. die de rol van Helene vertolkte kon daar weinig aan verandesren. Met „maniertjes" pro beerde "zij haar rol enig aanzien te geven. Het mislukte echter jammer lijk. Alleen Bernard Droog als de aan lager wal geraakte landeigenaar vol deed één moment en wel toen hij een enkele tientallen seconden durend monoloogje hield in het tweede be drijf. De iroDiie, Tsjechov eigen, wordt ver doezeld en is nog nauwelijks herken baar. Wordt Oom Wanje vaker op de manier gespeel als Theater het doet, dan ls het binnen de kortste keren werkelijk een „museumstuk". J. L. LEIDEN De onlangs afgetreden re- daktie van het Leids Universiteits Blad met oud-redakteur Herman Amptmeyer voorop, onderneemt een aktie, om zich zelf weer geïnstalleerd te krijgen op haar oude stoel. Ze heeft binnenkort een gesprek met het bestuur van de Algemene Leidse Studenten Vereniging en wanneer dat niets Uithaalt roept de oude-redaktie een algemene ledenver- i gadering bij elkaar, waarvoor ze al 105 I handtekeningen van ALSV-leden heeft i verzameld. Deze vergadering zou dan het beleid van de ALSV-leden in de LUB-stichting, die het blad uitgeeft en de nu al be- I ruchte sexrubriek verbood, moeten af- i keuren en tegelijk de andere leden van de LUB-stichting, onder wie prof. Bear- j Ting en mr. R. in 't Veld onder druk i moeten zetten, om de sex-rubriek en daarmee de oude redaktie weer terug te halen. Zou dit gebeuren, dan betekent dit onvermijdelijk een aftreden van prof. Beerling als voorzitter van de LUB- I stichting. Hij heeft zijn voorzitterschap onlosmakelijk aan zijn verbod verbon- Kaarters werden afgewezen LEIDEN. De oranjevereniging uit Leiderdorp liad kennelijk in de roos ge schoten met liaar idee om weer eens een klaverjasavond te organiseren. Twintig paren moesten n.L worden af gewezen wegens plaatsgebrek in het Van de overigen, die wel een plaatsje hadden weten te bemachtigen, werd de heer T. den Os de grote winnaar met een puntentotaal van 5499. De poedel prijs daarentegen was voor de heer A. P. Bosman met 3573 punten. De wedstrijd leider, de heer P. Vervark, kon verder nog de volgende prijswinnaars aanwij zen: 2. B. Borreman 5386 punten; 3. J. den Dubbelden 5382 punten; 4. A. Piket 5382 punten; 5. Mevr. Den Os 5314 pnt. Studenten praten over toneelbeleid LEIDEN Op maandag 9 februari houdt de afdeling Dramaturgie van de Leidse Universiteit in het Academie gebouw, Rapenburg 73, een voor alle belangstellenden toegankelijke avond over het Nederlands toneelbeleid. Het doel van deze avond, die om acht uur begint, is, zoals de afdeling Drama turgie het formuleert, niet het gebruik van tomaten te bespreken, maar infor matie te verschaffen en na te denken over eventuele oplossingen. Inleidingen zullen worden gehouden door drs. W. Ph. Pos. medewerker voor dramaturgie te Amsterdam en Leiden, en de acteur Bram van der Vlugt, be stuurslid van de Nederlandse Vereni ging van Toneelkunstenaars. Er zal ge legenheid zijn tot discussie. Voorschotens Nur stelt voorstelling uit VOORSCHOTEN. Dinsdag a.a. zijn t bijzondere voorstellingen gepland In Voorschoten, nanielyk een jubileum concert van bet Christelijk Vocaal En semble in de Moeder Gods kerk en een uitvoering, georganiseerd door het Nut, van het Nederlands Marionettentheater „i'orgy and Bess". In onderling overleg is besloten, dat het Nut de avond zal verschuiven naar maandag 23 februari. Ook het Neder lands Marionettentheater kan dit rege- leD. Nu dus deze moeilijkheid uit de weg ge ruimd is, kunnen vele Voorschotenaren belde uitvoeringen, die men niet graag zou willen missen, bywonen. LEIDERDORP - Geslaagd - Aan de rijksuniversiteit in Utrecht is geslaagd voor het propaedeutisch examen godge leerdheid J. Vlieger uit Leiderdorp. Voorschoten groeit snel VOORSCHOTEN. Het aantal inwo ners in de gemeente Voorschoten gaat betrekkelijk snel in stijgende lijn. Per 1 januari 1970 waren er 21060 inwoners. Vorig jaar waren er per 1 januari 19879 inwoners. In het voorjaar van 1969 werd door de geboorte van Arjan Westhoek de 20.000ste inwoner geno teerd. Het aantal geboorten bedroeg 382; het overlijden 114; geboorteover schot 268. Aantal gevestigde personen 2604; aantal vertrokken personen 1691; vestigingsoverschot 913. Aantal perso nen verhuisd binnen de gemeente 1379. Aantal voltrokken huwelijken 177. Lezing van prof. Klasens ipv diesviering LEIDEN Maandag a.s. zal prof. A. Klasens, directeur van het Rijksmuseum j van Oudheden, in het Groot. Auditorium van de universiteit spreken over „Uni- j versiteit, universitaire collecties, mu- De bijeenkomst, die kwart over vier i begint, komt in de plaats van de jaar- i lijkse diesviering, die dit jaar in ver- band met de viering van het negenen- j zeventigste lustrum van de universiteit in de maanden juni en juli niet op de j gebruikelijke wijze in februari wordt I gevierd. Toch visdagen LEIDEN De visliefhebbers hebben zich nogal verwonderd over ons bericht i Ln de editie van 29 januari, waarin wij schreven dat de traditionele visdagen van het feestprogramma, dat de Leidse Universiteit ter gelegenheid van het 395-jarig bestaan had opgesteld, ge schrapt wai-en. Er zal echter wel dege lijk worden gevist. Afgevoerd van het j programma zijn wel evenementen als skellerwedat ryden behendigheddswed-j strijden. acht uur is een woonboot uitgebrand die gelegen was aan liet Utrechts Jaagpad ter hoogte van de Watertoren. Een bewoonster van het Jaagpad ontdekte de brand, waarschuwde de be woner van een nabygelegen boot, die op zijn beurt de brandende woonboot bin nendrong, omdat, hij in de mening ver keerde dat er een kind in lag te slapen. Het kind verbleef echter op dat moment met zyn ouders ln Utrecht. Tijdig slaagde de man er wel in flessen met butaangas te verwijderen, waar door erger werd voorkomen. De brand weer, die inmiddels gearriveerd was. kon niet voorkomen, dat de woonboot totaal uitbrandde. De schade is nog niet be kend. De bewoners van de boot hebben de afgelopen nacht doorgebracht op het Leidse politiebureau. De brand is ver moedelijk ontstaan doordat een pan van een brandend gascomfort is gevallen. Oud-redaktie van het LUB wil weer op oude stoel LEIDEN Het braakliggend stuk grond tussen de Vondellaan en het Plesmanviadukt werd lange tijd als zgn. „niemandsland" beschouwd. Daar is inmiddels verandering in gekomen sinds de Vondellaan een verbinding heeft gekregen met het viaduct en langs die weg grote (koop)-huizen zijn gebouwd. In dit gebied is nog een verzorgingsflat geprojecteerd en een gemeentelijke bedrijfstechnische school, die de oude school aan de Medusa straat moet gaan vervangen. Uitblijven van subsidieaanvrage bezorgt Sparta begrotingstekort LEIDERDORP Voor het eerst sinds haar aansluiting by 't K.N.G.V., sinds 1 januari van dit jaar, vergaderde de Leiderdorpse gymnastiekver. Sparta met haar leden. Er waren welgeteld 23 van de totaal ruim 750, waarvan er echter maar honderdvyftig stemgerechtigd zyn. Jammer dat penningmeester Van Driel niet met de gemeentelyke bepalingen in zake subsidie-aanvragen op de hoogte Treurig moest hij nl. mededelen, dat er een tekort op de begroting van het vorige jaar was gekomen van twee duizend gulden. Dit onder andere door een tussentijdse (gemeentelijke) verho ging %'an de zaalhuren van vier tot vijf gulden per uur. Nochthans bedroeg het voordelige saldo van de vereniging zo'n 2300.- Dus, aldus de heer Van Driel, geen subsidie. Edoch, het erelid, de heer G. van der Kol, wist beter. Aanvragen vond hij, en je komt er nog voor in aanmerking ook, ondanks het voordelige saldo, maar dank zij het opgelopen tekort op de begroting. Mevr. T. van Evert-van der Reijden en voorziter J. Vochteloo waren beiden af tredend. doch mevrouw Van Evert stelde zich, na twintig jaar, niet meer herkies baar. Voor haar kwam mevr. A. E. Derksen-Limonard de bestuursgelederen versterken. Een tinnen vaasje met orchi- deën was de beloning voor het vele werk dat mevrouw Van Evert voor de ver eniging had overgehad. Tot slot, tydens de rondvraag, sprak de heer L. de Geus, als voorzitter van de Leidse Turnkring, zijn hlydschap uit over de komst van Sparta als grootste vereniging naar het K.N.G.V., en daar mee ook naar de verbonden Leidse ver enigingen. „Al worden de omstreken zo langzamerhand veel belangrijker", aldus de heer De Geus. Hy besloot met nog eens zijn veel ge hoorde wens kenbaar te maken om alle turnbonden, algemeen, katholiek zowel als protestant, samen te voegen. De avond werd informeel besloten met de vertoning van enige films door 't KNGV, onder andere de Wereldkampioenschap pen 1966 in Dortmund. Serie run 15 inbraken sinds oktober nu opgelost (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK De gemeentepóli tie in Katwyk heeft na lang speurwerk een zestal jeugdige inbrekers van 12 tot 22 jaar uit Katwyk kunnen arresteren, die zich de periode begin oktober 1969 tot eind januari 1970 hebben schuldig ge maakt aan vyftien inbraken ln hun woonplaats. Het zyn een 12-, 13-, en 14- jarige scholier, een 15-jarige leerling draaier, een een 15-, en 22-jarige fa brieksarbeider. Zy pleegden inbraken in diverse scholen in Katwijk, het clubhuis van voetbalvereniging „Quick Boys", de kantine van voetbalvereniging „Kat wyk", het clubhuis van de padvinders een pompstation en twee bedryven. Met de auto van de leider van de groep, de 22-jarige K. H. ging men er 's avonds en 's nachts op uit, gewapend met een schroevendraaier. De jongens drongen meestal binnen door het vernielen van een ruit. De gestolen goederen werden dan in de auto geladen en naar de woon schuit van H. gebracht. Zij ontvreemde o.a. 15 transistorradio's, een pick-up, grammofoonplaten, ge- reedsschappen, eetwaren, rookartikelen, en handschoenen alles ter waarde van 3000 a 4000 gulden. Bovendien werd nog een bedrag van 500,- gestolen dat on der de groep werd verdeeld. De daders hebben inmiddels alles bekend. Drie van de minderjarigen zijn reeds op vrije voe ten gesteld. De drie anderen worden morgen voorgeleid aan de officier van justitie in Den Haag. Geen uitkering woonwagenbewoners in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Gisteren, juist vóór de middag (zoals we reeds berichtten), arriveerden in Zoeterwoude drie woon wagens die werden geplaatst op 't par keerterrein aan de Dr. Bouwdijkstraat. Terwijl de vrouwen met hun talrijke kinderschaar bij de woningen in de om geving aanklopten om kinderkleren to gen de mannen naar het gemeentehuis waar zy op een uitkering aandrongen omdat zij geen geld hadden om verder te reizen. Daar wilde men de zaak eerst goed be zien, waarom de mannen werd ver zocht na de middag terug te komen. Na overleg werd besloten geen uitkering te verstrekken. Dit kregen de mannen later, ook bij een herhaald bezoek, te horen. De gemeente Zoeterwoude die deelneemt aan de gemeenschappelijke regeling voor het woonwagenkamp te Leiden kan hen niet hierheen verwijzen, omdat er aan de Haarlemmerweg geen plaats is. Aanwinstenlijst van de r.-k. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Steenschuur 17 Ontwikkelingslectuur v. Andel: Ze= eeuwen Loevestein; Andersen: Barok en Rococo; v. d. Berg: Kritieke ruimtelijke ordening; Bounoure: Amerikaanse schil derkunst; Dekker: Zo snij je een lino: v. Dinther: Zo, teken je figuren; Evers: Impressionisme, expressionisme en ab stracte kunst; Geysen: Jazz; De Gruy- ter: De Haagse school, dl. 2: Hoppe; Snijden in hout; Kattenberg: Michelan gelo; Kleinstra: Nieuwe smalfilm ideeën by tientallen; Kleinstra; Over kleurendia's gesproken: Maar en Ze- bothsen: Creatief wonen; Moolenbel eii v. Beek: Poppen voor de lens; Pahlen: De wereld van de opera; Du Rij v. Beest Holle: De volken van het oude oosten; Sachs: De geschiedenis van de dans; Staab: Goed filmen; Verschuure: Invloed van automatisering op ruimtelijke ont wikkeling; Vinkenoog; Leven en dood van Marcel Polak; Wehowski-Brümmer: Speisezimmer; Idem: Wohnraume; De wereld van Picasso; Zeeman: Zó schrijf je een calligrafie; Zuid-Hollands Molen boek; Achterberg: Blauwzeer; Auwera: Schrijven of schieten; Beider: Verglaas de spiegel; Bisrell: Engelse letterkunde: Buddingh: Lexicon der poezie; De Ceu- laer: Dat zei Claes, dit zegt Claus; v. d. Doel: Creatief gedichten lezen; Edinga: Tien huizen, duizend levens; v. Geelen: Auteurs van de 20e eeuw; Hotchner: Papa Hemingway: Kafka: Brieven. 2 din.: Ruitenbeek: Psycho-analyse en li teratuur; Vestdijk: Eén op de zeven; Bahman Nirumand: Perzië, voorbeeld van een ontwikkelingsland; Beekman: Schotland; v. d. Berg: Metabletica v. tl materie; Beulens: De Vlaamse stran den; Bouman: Een handvol mensen, Brusse: Neem nou Londen; Calvino: Italiaanse sprookjes; Camara: Revolu tie in vredesnaam; Chinese sprookjes; Cronin: Lodewijk XIV. zonnekoning; Von Daniken: Waren de goden kosmo nauten?; Debray: Revolutie binnen de revolutie: A. en M. Denis: Land-rovers in de rimboe; Devillers: Wat Mao wer kelijk heeft gezegd; v. Dijken: Wachten op de morgen; v. Egeraat: Gids voor Denemarken; Falk-Rönne: In het hart van Zuid-Amerika; Görz: Joegoslavië: Haak: De Franse revolutie; Hepburn Vaarwel Amerika; Den Houter. Per auto naar de Noordkaap: idem: Zig zag door Ierland: Karol: Eeuwig China in beweging; Kemperink: De prehisto rie van Nederland; Kloosterman: Het maoïsme en de kulturele revolutie; Krook: Toeren door Zuid-Holland, 2 dln; Kruizinga: IJsland; Kruger-Henriët Kijkwijzer Spanje; Lauffer: De klassie ke geschiedenis in jaartallen; Malraux: De kibboets; Mccarty: Hanoi; Merriam: Het Ardennenoffensief; v. Mourik: Gids voor Hongarije; Myrdal: Rapport uit een Chinees dorp; Pachman: Zeven da gen in augustus; Rivelt: Australië; Rob: Wintersport in Oostenrijk en de Dolo mieten; Rob; Zwitserland. Franse West- Italiaanse Alpen; De Sablonière: Stap horst; Smedts: Engeland; Spaans-v. d. Bijl: Lodewijk-Napoleon; idem: Josephi ne de Beauharnais: Stibbe: Sparta; Tal- mon: Romantiek en revolutie: De toe komst van het Waddengebied: Torres Restrepo: Revolutie; Vladislav: Engelse sprookjes; Het waddenboek; Wadlopen; Wechs: Voettochten in de Alpen; Wie lick: Gouden Eeuw; Wilson: Dokter Ma ry Verghese. Nederlandse romans - Aafjes: De rech ter onder de magnolia's; Asimov: De komst van de robots; Barrett: Een man is een man; Bernlef: De schaduw van een vlek; Biggie: Opstand van de één- handigen: Breedveld: Café-restaurant „Het verloren paard": Carmiggelt: Mijn moeder had gelijk; Gijsen: De val van Zijne Ev. minister Plas; Guareschi: Don Camillo: Basta!; Harrington: Inspec teur Kerrigan en de verdwenen getuige; Havank en Terpstra: Schaduw's bede vaart; Hebden: De dolende ridders; Hee- resma: Teneinde in Dublin: Hemingway: De sneeuw van Kilimandzjaro; Johnson: De uitvallers: Lev: God, Moeder wat haat ik de oorlog; Maclean: Poppen aan een touwtje; v. Praag: Jacobsladder; Price: Liefde op papier; Queen: De fa tale aktentas; idem: Verdacht en voort vluchtig; Quentin: Moord in Hollywood; Russell: Ik ben hier zelf ook vreemd; Spark: De image van een filmster.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4