S)e&2idóe Soivfcant Celibaat: geen kwestie van prestige m PAUS dit is een gekleurd verhaal RELIGIEUZE GROEPEN Uit Bellevue De film van vanavond antenne Julien Schoenaerts speelt voor Belgische stakers NOS-documentaire over Jumbo-jets Dagelijks reportages in kleur over skiën DE LEHDSE COURANT WOENSDAG 1 FEBRUARI 1970 JIVE brief die paus Paulus aan zijn staatssecretaris kardinaal ViiLlot heeft geschreven, roept het beeld op van een man dlie onder de zware last van zijn verantwoordelijkheid en een grote be wogenheid des harten zijn eerste mede werker deelgenoot maakt van zijn zorgen, en daarin de gehele wereld laat delen. Dat is niet het beeld van een potentaat, voor wie slechts gezagsargumenten zouden gelden, en de brief behoort dan ook in de Kerk van Nederland serieus te worden genomen, met het respect dat een zo authentiek getuigenis verdient. Duidelijk is nu, dat de paus graag met de Nederlandse bisschoppen wil praten over wegen tot een passende oplossing van hun problemen, zonder het welzijn van de Kerk als geheel uit het oog te verliezen. Dat lijkt ons een redelijke gespreksbasis, zoals wij het ook redelijk vinden dat de paus zijnerzijds als voor waarde aan die dialoog verbindt, dat men van Nederlandse kant bereid moet zijn de resultaten van Noordwij kerhout nog eens ernstig te overwegen. Terecht, want we moeten er van Nederland uit geen prestigekwestie van maken. Dat zou ook niet van realiteitszin getuigen, want de Nederlandse wensen maken slechts zeer ten dele kans op verwezen lijking en een politiek van buigen of barsten is aü op voorhand afgewezen. de dialoog met Rome thans beslist niet haalbaar lijkt, is een pauselijke instemming met het hand haven van huwende priesters in het ambt. De paus heeft nog eens duidelijk gemaakt, dat hij zoiets onmogelijk in overeenstemming kan brengen met zijn gewetensplicht. Hij heeft bovendien raak geschoten met zijn verwijzing naar de traditie in de Oosterse orthodoxie Dat had in N oondwij kerhout de eer waarde vader Nicolas Ozolin ook al gedaan: de orthodoxie kent wel het wijden van gehuwden, maar wie een maal ongetrouwd in het ambt staat, mag ook daar niet achteraf toch trouwen. Daar staat tegenover dat ook in de Oosterse Kerk de visieop de seksualiteit en het huwelijk in twintig eeuwen weinig is veranderd. Maar de kans dat de Latijnse eKrk nu zou afwijken van de bestaande regel, is minimaal, zo niet nihil. ook veel minder controversieel lijkt: het wijden van, zoals de paus zegt, „rijpe, wijze, gehuwde mannen, die ge tuigenis hebben afgelegd van een voor beeldig gezins- en beroepsleven". De paus is ook daarvoor allerminst en thousiast, maar hij lijkt wel bereid er met het wereldepiscopaat over in dis cussie te gaan. Op dit gebied waren er trouwens onder Pius XII al precedenten, maar paus Paulus zou bij voorbaat de mogelijkheid willen beperken tot „extreme noodsituaties", waarin er „absoluut onvoldoende priesters" zijn. Zo'n noodsituatie valt op het ogenblilc voor Nederland niet aan te tonen: en- zijn hier feitelijk nog priesters genoeg, al groeien we onverbiddelijk naar een noodsituatie toe, als de aanwas uitblijft zoals zij de laatste" jaren vrijwel doet. Toch zal ook dat wel wat kunnen ver anderen, want de brief van de paus heeft minstens de verdienste dat zij duidelijkheid schept in plaats van on zekerheid waarin priesterkandidaten over hun toekomst waren komen te ver keren. Een ieder kan nu weer weten waar hij aan toe is. Dat zal velen bitter smaken, maar wie kan met stelligheid bewijzen, dat de paus ongelijk heeft als hij vasthoudt aan het ideaal van vol ledige beschikbaarheid? Hemd en rok bij Vondeling HEER Vondeling fulmineert thans tegen socialistische raadsleden die meedelen voor het lidmaatschap van hun partij te bedanken. Boos is de P.v.d.A-voorzitter vooral omdat de meeste van deze onte vredenen weigeren hun zetel weer ter beschikking van de Partij van de Arbeid te stellen. Deze handelwijze beschouwt dr. Von deling politiek onrecht, blijk van een egoïstische mentaliteit en van opportunis me. Helaas herinneren we ons niet dat de heer Vondeling dit ook betoogd heeft toen ontevreden „Boeren" de partij van Koekoek vaarwel zegden of toen een aan tal K.V-P.'ers besloten een nieuwe toe komst te zoeken in de Politieke Partij Radikalen. „Het hemd van de P.v-d.A. is nader dan de rok van mlnder-bevriende partijen", zal de heer Vondeling redeneren. Maar dit relativeert dan toch de recht matigheid van zijn toorn tegen „zetel- vaste" socialisten die geen heil meer zien in de toekomstige koers van de Partij van de Arbeid. (Vervolg van de voorpagina Deken Th. Joosten uit Echt acht de brief een schrijven van groot gewicht. „Ik vind het geweldig, dat de paus voet bij stuk houdt. Hij roept de Nederlandse katholieken immers op hun zienswijze te herzien. Als de paus de mogelijkheid open laat om in geval van pastorale noodzaak ook gehuwde mannen tot het ambt toe te laten, juich ik dit toe. Maar in Nederland wordt dit vraagstuk niet uit pastorale noodzaak bekeken. Men wil celibaatsontkoppeling voor zichzelf en voor anderen, maar niet vanwege de ge lovige gemeenschap, die in nood zou verkeren". Zaak laten rollen Kapelaan Jan Ruijter, lid van Sep tuagint vindt de reacties van de paus de laatste dagen snel en heftig. „Voor mij een bewijs te meer, dat we aan de laat ste stuiptrekkingen bezig zijn. "Wat Sep tuagint betreft: wij laten de zaak nu verder rollen. Het lost zich vanzelf op. Psychologisch is het gewoon belangrijk, dat de hele wereld aan de vraagstelling over het celibaat went. Voor ons is de celibaatskwestie altijd maar een klein puntje van veel bredere vraagstelling ge weest: die van kritische gemeentevor- Gehuwd priester prof. dr. H. van der Linde, hoogleraar in de oecumenische theologie meent, dat als te zijner tijd de gehuwde priester als iets vanzelfspre kends wordt gezien, wellicht de celiba- taire priester weer gewaardeerd zal wor den als het sieraad van de Kerk, dat de paus zo graag veilig wil stellen. Voorts meent hij. dat als alleen de celibatalre priester wordt geaccepteerd, dit een zeer groot obstakel zal zijn bij de inte gratie van de andere kerken binnen het grote geheel aan de ene Kerk van Jezus Christus. In de roomse kerk zal men daarmee terdege rekening moeten hou- ADVERTENTIE) Frisdrank moet écht fris zijn. Rivella is puur-natuurlijk, zuiver als kristal. Rivella bevat géén kleur stoffen of conserveermiddelen. Tot zover: een ongekleurd verhaal. Maar om U keuze te bieden tóch twee kleuren. Rood etiket: voor de liefhebbers van een zachte, milde smaak. Blauw etiket (zonder suiker): een pittige drank voor Iedereen die „de slanke lijn" eerbiedigt. altijd RIVELLA (huis. op lw gezondheid! De NOS-radio schenkt aandacht aan de experimentele reli gieuze groeperingen, zoals die de laatste jaren in ons land zijn ontstaan. Naar schatting zijn er in ons land on geveer 200 van dergelijke leefgemeen schappen. De groeperingen bestaan voor het merendeel uit jongeren. Som mige leden van de gemeenschap zijn kloosterling geweest, anderen zijn priesters. Zij typeren zichzelf als men sen met een diepe behoefte aan geloof en als zoekers, die steeds met God be zig zijn. Ze zijn voorstanders van het celibaat, omdat een gezin volgens hen teveel aandacht van hen zou opeisen. Het radioprogramma bestaat o.m. uit gQc opnamen van gesprekken, die Ed Peereboom voerde met een aantal le den van die experimentele religieuze groepering in Amsterdam, die 15 per sonen omvat. NOS Hilversum 2 19.20 NEDERLAND I NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Scala IK.OR: 19.30 uur: Kenmerk 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Pol. uitzending CPN NOS-NOT: 10.45 uur: Maatschappelijke ontwikkelingen Hoeveel er in zo'n negen jaar veranderd is, kunt u vanavond op uw televisie scherm zien. Op 12 april 1961 ging de Russische kosmonaut Gagarin als eer ste mens de ruimte in, Amerika expe rimenteerde in die tijd nog met het supersonische raket, de X15. Nu nog geen negen jaar later zijn de Ameri kanen hun Russische collega's met 2 maanlandingen ver voor. De film „Het geheim van de X 15" werd in 1962 opgenomen, met volledige medewer king van de Amerikaanse regering. Het was een verhaaltje over en rond de ruimtevaart, die toen nog maar net de kinderschoenen was ontgroeid. Half familiefilmpje, half voorlichting met commentaar van James Stewart. Richard Donner tekende voor de regie van dit merkwaardig mengsel en de later uit de Dick van Dyke-show be kende Mary Tyler Moore had er een onbetekenend rolletje in „Aan hel thuisfront". „In een tijdperk dat ruimtevaart ook „gesneden koek" is voor de gewone burger is het wel aardig om te citeren wat onze film recencent over „Het ge heim van de X 15" schreef ten tijde van de Haagse première van de film in het West-Endtheater op 12 juli 1962. „Men moet wel erg luchtvaardeskun dig zijn om „Het geheim van de X 15" op volle waarde te kunnen schatten. In hun reconstructie van de eerste proef in VARA's kunstprogramma „Uit Bel- levue" is vanavond een gesprek te ho ren met de schrijfster Mary Dorna, jl.10 v wier boeken die zij omstreeks de jaren Biologie, les 6 dertig schreef, op het ogenblik weer in n.35 uur: de belangstelling staan. „Uit Bellevue" Mensen van deze tijd brengt bovendien een interview met 18.45 uur: de beeldende kunstenaar J. J. Schoon- Fabeltjeskrant hoven die in 1967 de tweede prijs won 18.55 uur; op de IX Biennale te Sao Paulo en Journaal wiens kwaliteit ook door vooraanstaan- __n_ de buitenlandse critici wordt erkend. De redaktie van „Uit Bellevue" wordt 19.04 uur: gevormd door Jan Kees de Rooy, Kees Jam voor tieners Schippers, en Hans Sleutelaar. Produk- 19.31 uur: tie: Frieda van Mondfrans. Regie: Jan De getrouwde vrijgezel Kees de Rooy. (Nederland 2 20 20 uur Kleur) 20.00 Journaal 20.20 uur: TROS-toto 20.35 uur: Het geheim van de X-15, film 22.15 uur: Persoonlijk 22.40 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal VARA: 19.04 uur: Midweek 20.40 uur: De dief van Washingtc 21.30 uur: Op de man af, interview 21.45 uur: Annie Cordyshow 22.30 uur: Journaal NOS: 22.35 uur: Kunstrijden 23.05 uur: Bij leven en welzijn, les 4 NEDERLAND II 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Scala 20.00 oor: Journaal 20.20 uur» m Bellevue 21.00 uur: Dit is het begin, documentaire H1RO: 22.05 uur: Hiromagazine 22.25 uur: Journaal TELEAC: 22.30 uur: Spaanse les 3 23.10 uur: Studeren 19.30 uur: Van gewest tot geweet 20.00 uur: Journaal VPRO: 20.20 uur: Berichten uit de samenleving 20.35 uur: Expo Japan 20.50 uur: Cinemanifestatle Utrecht 21.25 uur: Monkeybusiness, film Marx Brothers CVK-IKOR: 22.20 uur: Dateline San Francisco over hippieg 23.10 uur: Journaal (Van ome correspondent BRUSSEL Acteur Julien Schoen aerts Is, na dagenlang praktisch onvind baar te zijn geweest, opgedoken in de Limburgse mijnstreek, waar hij de sta kende mijnwerkers en automobielarbei ders kwam steunen. (Schoenaerts werd vorige week ontslagen bij de Antwerpse K.M.S.-theater, omdat zijn collega's het op de zenuwen kregen, hij verscheen niet meer In de schouwburg, of hij was verge zeld van een Amsterdamse blokfluitspe ler). Voor een publiek van stakende arbei ders trad een duidelijk overspannen Schoenaerts te Genk op met een pro gramma van volksmuziek. Terwijl hij- „De militair met palet en camera LEIDEN (ANP) Op dinsdag 10 februari, 10.30 uur, wordt in het stede lijk museum „De Lakenhal" te Leiden, de 18e tentoonstelling „De militair met palet en camera" geopend. De exposi tie telt 79 tekeningen en 120 foto's. In Leiden blijft de tentoonstelling tot en met 1 maart. Van 4 tot en met 6 maart is de expositie te zien in de manschappen- kantine van de Frederikkazerne in Den In Genk „als Vlaamse Gandhi" zelf klarinet speelde, werd hij begeleid door de Amsterdammer Cochuit, blok fluitspeler, dichter en filosoof, en door de Zwitserse wereldburger Jacquier, gi taar- en mondharmonicaspeler. Tussen de verschillende liedjes riepen de artiesten dingen zoals „vrede, vrede, geluk, of heb je de bakker al opgebeld?" In een interview, later, vertelde Schoen aerts dat hij naar Genk was gekomen als een Vlaamse Gandhi: „Ik ben tegen alle geweld. Ik vind het niet goed dat men stenen naar rijkswachters werpt. Ik ben niet naar hier gekomen omdat ik medelijden zou hebben met de mijnwer kers. maar omdat ik hun kracht, hun moed en hun vastberadenheid bewonder. In een geweldloze strijd wil ik hen graag steunen want wat hier gebeurt is goed. Men heeft ons te lang gehouden voor brave koeien, die men zo maar kon trappen en schoppen en slaan; nu zijn die koeien ineens kwaad geworden, nu gaan ze bijten. Ik houdt er niet van dat men zo op kijkt naar mensen die men „bazen" noemt. Wij zullen pas gelukkig kunnen zijn als bazen en arbeiders leven in een sfeer van wederzijds respect". Schoenaerts vertelde ook de Fordfa briek in Genk te hebben bezocht: De fa briek is door de rijkswacht en prikkel draad hermetisch van de wereld afgeslo ten. „Het deed me denken aan Kafka", zei de acteur. Over de rel in Antwerpen van vorige week zei hij dat het begon als een loon- kwestie. Hij werd niet op tijd, en niet ge noeg betaald, en was daarom gaan pro testeren tegen iemand van het stadsbe stuur. Die man zou wraak hebben geno men door blokfluitspeler Cochuit te laten verwijderen. Julien Schoenaerts eiste ook recht op antwoord bij de Belgische radio en tele visie; sedert vorige week zouden er te veel onware berichten over hem zijn ver- Melanie blijft tien dagen DEN HAAG Na haar optreden tij dens het komende Grand Gala du Disque zal de Amerikaanse zangeres Melanie nog tenminste 10 dagen in Nederland blijven voor een aantal concerten. Vrijdagnacht 6 maart treedt zij op in het Concertgebouw te Amsterdam, za terdagavond 7 maart in De Doelen te Rotterdam en zondagavond 8 maart in het Circustheater te Scheveningen. Me lanie geeft volledige concerten en zal dus zowel vóór als na de pauze optreden, zonder bijprogramma. nemingen met door piloten geleide ra ketten, die van onder een moedervlieg tuig in de ruimte worden losgelaten, wordt met zoveel vaktermen gewerkt, dat de leek alleen maar kan vermoe den, wanneer de situatie benauwd gaat worden voor de ruimtevaarders en wanneer alles naar wens verloopt. De drie uitverkorenen voor de eerste ex perimenten brengen via het filmdoek iets over van de spanning -waaronder zij zo nu en dan verkeren, maar het „thuisfront"-verhaaltje is toch wel iets te veel Hollywoodcliché. De erva ren bioscoopbezoeker weet bijvoor beeld. dat als een der ruimtevaarders zijn zoontje vaderlijk op de grote ver diensten van „moeder" wijst, het juist deze kosmonaut is die bij de eerstvol gende vlucht de dood vindt. Zo gaat het nu eenmaal in films. Voor degenen, die al een basisken nis over de luchtvaart hebben, een in teressante film met voor iedereen unieke authentieke opnamen vanuit de door de ruimte voortrazende X 15. Hoe zal nu ons oordeel over deze film luiden? Na Stanley Kubricks „2001 a space Odyssey" zal dit werkje wel een sterk verouderde indruk ma- NOS Ned. 1 20.35 uur. Medewerkers van TROS ontevreden over Landré (Van ome omroepcorrespondent) HILVERSUM Hedenavond houden de t.v.-medewerkers die in vaste dienst zjjn by de TROS, een vergadering waarin men met vertegenwoordigers van het bestuur zün grieven wil bespreken over het eigenmachtig op treden van de directeur, mr. J. Landré. Het is niet de eerste maal dat speciaal de t.v.-medewerkers van de TROS in opstand komen tegenover hun directeur, die zij vooral verwijten maken wegens het censureren van de scripts. Een en ander zou in de loop der jaren mede hebben geleid tot een opvallend groot verloop onder het creatief t.v.- personeeL De radio-medewerkers van de TROS hebben zich ook ditmaal van deze actie tegen mr. Landré gedistantieerd, aan gezien hun programma's vrijwel on gemoeid worden gelaten. Schiphol treft voorbereidingen (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Op 21 januari van dit jaar werd de eerste Atlantische lijn dienst geopend met de Jumbo-jets- Boeing 747 tussen Londen en New York. Deze luchtreis die op de Atlan tische route maar liefst 360 passagiers kan vervoeren, veroorzaakt aanzienlijk minder geluidshinder dan zijn veel kleinere soortgenoot, de Boeing-707. In een documentaire, die de NOS-tele- visie zondagavond 8 februari van 21.30 tot 22.20 uur via Nederland 2 uitzendt, wordt ingegaan op de vele complica ties, die 't omschakelen naar 't Jumbo tijdperk met zich meebrengt. Na een uitvoerige bezichtiging van de Jum bo, zowel van binnen als van buiten, wordt een blik geworpen op de nog verdere ontwikkeling in de vliegtuig- Luchthavens moeten bijvoorbeeld wor den aangepast aan het verkeer met deze reuzevliegtuigen. De hangars moeten bijna tweemaal zo groot zijn als voorheen. Tunnels die onder de startbanen lopen moeten worden ver- Bij Parijs wordt op het ogenblik al 'n derde aan het nieuwste vliegverkeer aangepaste luchthaven gebouwd. Lon den zoekt koortsachtig naar een ge schikte plaats om eveneens een derde vliegveld te bouwen. In maart zal op Schiphol worden be gonnen met de bouw van een kolossa le hangar ten behoeven van het dage lijks en periodiek onderhoud van de drie Boeings 747, die de KLM begin 1971 verwacht. Ook de Boeings 747 van de SAS en Swissair zullen in deze han gars door de KLM in onderhoud worden genomen. Dit in het kader van een tech- MededeUn8en- nische samenwerkingsovereenkomst van de drie maatschappijen. In deze door de BBC vervaardigde do- cumentaire wordt ook aandacht be- V0°0°rr dg huls, steed aan het probleem van de geluids- dat kind?, pedagogische lezing." hinder. De produktie van dit program- Muziek uit de B ma was m handen van Michael Wei- .K*™» m hSf-v.s.gev programma. (12.26 Mededelingen t.b.v Casinomuziek. -ogramma voor de Jazzkronlek. Loondebatten op radio en tv (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De NOS-televisie zal dagelijks in kleur samengevatte repor tages uitzenden van de wereldkam pioenschappen skiën, die in Selva di Gardena (Italië) worden gehouden. Het schema van de uitzendingen, die door Herman Kuiphof van commen taar zullen worden voorzien, ziet er als volgt uit: Zaterdag 7 februari 18.1518.45 uur Nederland 1, kwalificaties voor de fi nale van de speciale slalom voor he- Zondag 8 februari 16.40 uur Nederland 1, speciale slalom voor heren. Deze reportage vormt een onderdeel van het sportprogramma van 16.15 tot plus mi nus 17.30 uur, dat voorts een documen taire over het ijszeilen en een reporta ge van de Europese kampioenschappen kunstrijden in Leningrad bevat. Maandag 9 februari 18.1518.43 uur via Nederland 1 eerste mange van de reuzenslalom voor heren. Dinsdag 10 februari 18.1518.45 uur Oud-direcleur (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De NOS-televisie zal in drie verslagen aandacht besteden aan de loondebatten. die volgende tvTOTT 1 1 week dinsdag 10 en woensdag 11 fe- MlxU OVCrlCClGIl bruari in de Eerste Kamer worden ge houden. Op dinsdag en woensdag van 18.15 tot 18.45 uur via Nederland 2 en op woensdag bovendien van 23.05 van 23.30 uur via Nederland 1. De uitzen dingen worden door Joop van Os van commentaar voorzien. Ook in de parlementaire rubiek „par lement" van de NOS-radio komen de loondebatten aan de orde en wel op dinsdag van 22.38 tot '22.45 uur via Hilversum 2 en op woensdag om plus minus 21.40 eveneens via Hilversum De redactie van „parlement" berust bij Wiel Cremers en Henk Enkelaar. Laatstgenoemde zorgt ook voor de pre sentatie. HILVERSUM (ANP) De heer Eli Bomli, een der eerste omroepmede werkers, is te Utrecht overleden. De heer Bomli is 72 jaar geworden. Eli Bomli trad reeds voor 1930 als violist op voor de VAR A-microfoon. In 1930 kwam hij in dienst bij de VARA als chef van de afdeling programma- dienst. In 1940 werd Eli Bomli tot be stuurder van de VARA benoemd. In de naoorlogse periode tot aan zijn pen sionering in april 1962 heeft Eli Bom li zich aanvankelijk als hoofd van de programmadienst N.R.U. en later als directeur van deze dienst, ingezet voor de reorganisatie binnen de omroep van het gezamenlijk koor en orkest apparaat. o.m. door de instelling van de bekende dirigentencursus. via Nederland 1 tweede mange van de reuzenslalom voor heren. Woensdag 11 februari 18.1518.45 uur via Nederland 1 afdaling voor dames. Donderdag 12 februari worden er geen wedstrijden gehouden. Vrijdag 13 februari 18.1518.45 uur via Nederland 1 speciale slalom voor da- Zaterdag 14 februari wordt tussen 15.00 en 18.45 uur via Nederland 2 de repor tage van het wereldkampioenschap schaatsen voor heren in Oslo op daar voor geschikte momenten onderbroken voor skireportages uit Selva (reuzen slalom voor dames). Zondag 15 februari worden eveneens de reportages uit Oslo tussen 13.15 en plus minus 17.30 uur onderbroken door skireportages nu met betrekking tot de afdaling voor heren. Weduwe Martin Luther King in Nederland HILVERSUM Deze weck brengt mevrouw Coretta King, de weduwe van de vermoorde Amerikaanse negerleider, dr. Martin Luther King, een bezoek aan Nederland. Aanleiding hiertoe is het verschijnen van haar boek „Mijn leven met Martin Luther King". Op 11 februari organiseert de NCRV- televisie in samenwerking met uitgeverij Ten Have N.V. te Amsterdam in de grote zaal van het Congrescentrum van de RAI een vrijheidsconcert waar mevrouw King zingit en spreekt. Deze avond begint om 20.15 uur. Mede werking verlenen het koor „The Rivals" o.l.v. Rob van Dijk en het trio Louis van Dijk. Het concert wordt door de NCRV op genomen en in een extra-uitzending, zaterdag 14 februari om 22.45 uur via Nederland II, uitgezonden. Zo halverwege het t.v.-seizoen valt er weinig zinnigs meer als commentaar te zeggen over de programma's zoals die gisteren geboden werden. KRO en AVRO brachten hun vaste aankopen en hun vaste eigen series. Bij de KRO was dat Brandpunt Buitenspel, rubriek die wat moeilijker draait dan in het vorige seizoen. Dat bleek nu weer. BB was het best in het „kruimelwerk", in de woordgrap jes dus die over het programma ver spreid waren. De reportages die de eigenlijke inhoud vormden mevr. Keulen-Deelstra. Jan Bols en Arthur Ashe misten allemaal diepgang. Sinds de Vuist van Duys als het ware gekoppeld is aan Tclevizier-magazine is Willem Duys voornamelijk aange wezen op artistieke zaken. Gisteren be vond hij zich daar wel bij omdat voor de Vuist een aantal mensen beschik baar was die in het licht-artistieke vlak best in de publiciteit wilden. Om dat in dit vak Duys zich als een vis in het water voelt, werd het nog een aar dige uitzending ook. Televizier sneed heel wat onderwer pen' aan. Afgezien van de zelfgekozen rommelige presentatie is het magazi ne toch best aardig. Het gunt do kij kers ook wat luchtigs na alle moeilij ke toestanden in de wereld die behan- dled werden. Dit in de vorm van een reportage van het nieuwe programma van 't Casino de Paris van Jan Brus- se dat, als we Brusse geloven moeten voor een belangrijk deel draait op Ne derlandse toeristen. De „stoutigheden" die vervolgens ver toond werden zouden door de VPRO- leiding waarschijnlijk zijn afgekeurd als ontoereikend voor 'n jeugdprogram ma. Waarmee het bewijs geleverd werd dat de Parijse revue momenteel „kuiser" is dan de Nederlandse t.r. Over de vraag of we daar blij om moe ten zijn zou een heel lange discussio kunnen worden opgezet. Vg.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2