KVP-donderbui dreef af door ludiek succes van nieuwe groeperingen Hellenen verheerlijkten het kolonelsbewind in Minerva „Alles wat er vanuit Hilversum komt. is gelog en Chauffeur parkeerde auto via verkeerspaal in tuin REL DREIGDE OP POLITIEKE HEARING IN WARMOND GRIEKENLANDWEEK BEGON MET FOR UMA VOND INHAALMANOEUVRE MISLUKTE Mr. Van Heyningen en kolonel b.d. Kanters: „Europa kinderhulp" vraagt pleegouders voor vakantie Secretarie nu wellicht ook 's avonds open voor image van gemeentelijke stukken DE LEIDSE COURANT DINSDAG 3 FEBRUARI 1970 '(Van een onzer redacteuren) LEIDEN De grote verrassing gisteravond tijdens de discussieavond in socië teit Minerva was niet, dat de standpunten van de voor- en tegenstanders van de Griekse Junta niet nader tot elkaar kwamen, maar wel, dat de avond tot veler verrassing gedeeltelijk werd beheerst door Grieken, die luidkeels met Hellas- Hella8-geroep het kolonelsbewind verheerlijkten. De ongeveer veertig Hellenen waren met busjes door de Griekse consul in ons land aangevoerd en vormden de clack" voor mr. L. van Heyningen en kolonel b.d. Kanters, die zich in het forum geleid door Vrij Nederlandredacteur Joop van Tijn en gecompleteerd door mr. J. H. Smeets en het PvdA-Tweede Kamerlid Dankert uitgesproken voorstanders toonden van de kolonels, die in 1967 de macht in Griekenland naar zich toetrokken. Tijdeus de inleiding stelde mr. v. Hey ningen, die Calvjjn citeerde om zijn stel lingen te verdedigen, dat mensen die zich opwinden over-democratie eigenlijk zeer conservatief zyn: „omdat ze er nog in geloven". SteCcidócSowïant REL OF SPEL? OP DE GISTEREN ln Warmond gehouden politieke hearing heeft van de bestaande in de plaatselijke ge meenteraad zitting hebbende par tijen alleen de KVP iets van zich laten horen en dan voor een groot deel nog in ongunstige zin. De scheu ring in de KVP-fractie, zo vlak voor deze bijeenkomst, lag duidelijk vers in de gemoederen. Een enkele niets vermoedende vraag uit het publiek was voldoende om de bom, die op scherp stond, te laten barsten. Het mag min of meer als excuus aan gevoerd worden, dat de KVP'ers, die zo lang mogelijk getracht hebben deze partijaangelegenheid er buiten te houden en op de eigen ledenver gadering te bespreken, nu met alle kaarten ook alle emoties en enkele onvertogen woorden op tafel gooiden. De persoonlijke beschuldigingen die daarbij werden geuit, hebben de bij eenkomst, maar vooral de KVP, een beetje ontsierd en schoten geheel aan het doel van de avond voorbij. Duidelijk werd wel, dat het gelijk, dat ogenschijnlijk, door vage berich ten over de inhoud van de KVP- brïef aan de kant van de zes uitge treden fractieleden leek te liggen, wel eens aan de zijde van het KVP- bestuur zou kunnen zijn. Immers, wat is er tegen een zo open moge lijke kandidaatstelling voor een ge meenteraad, zoals het huidige be stuur dat wil. Wat kunnen de frac tieleden daar tegen hebben Hier lijken op de achtergrond prestige en persoonlijke belangen een rol te spe- Overigens bleek gisteravond duidelijk het succes dat de nieuwe groeperin gen in Warmond, D'66, GGW en PPR, hebben. Vooral het in een serieuze vorm gegoten ludieke ele ment van de algemene Warmondse belangen vertegenwoordigende groep geinteresseerden, die de lachers meermalen op hun hand kreeg, heb ben de hearing behoed voor wat leek op het uitlopen op een KVP-rel. Nee, Warmond behoeft zich niet te beklagen over gebrek aan politiek talent. „Het gaat er alleen maar om: heeft democratie in Griekenland zin? Er is daar een andere geestesgesteldheid, men moet andere maatstaven aanleggen. Het huidige bewind komt het Griekse volk ten goede", aldus mr. v. Heyningen, die daarop met luid boe-geroep werd ont haald. Applaus kreeg hij van de Grie ken toen hij zei, dat men de kolonels dankbaar moet zjjn, omdat er anders een tweede Vietnam in Griekenland was ontstaan. Mr. Smeets hekelde het halfzachte be leid van de Nederlandse regering: „De Nederlandse overheid heeft niets anders gedaan dan een beetje aaipoezen en nooit werkelijk pressie uitgeoefend." Kolonel Kanters betoogde, dat de Grie- kenlandweek een anti-Griekenlandweek is. „En ik kom u vertellen waarom." De kolonel stelde, dat er ln Nederland valse voorlichting wordt bedreven en dat de rapporten van de Europese commissie niet juist zijn. „Ik vraag me af: wat zijn de ware bedoelingen van de duistere machten achter deze aktie tegen Grie kenland?" Het Tweede Kamerlid Dankert wilde dat Nederland eindelijk eens nee gaat zeg gen tegen Griekenland in de NAVO en hoopte dat Nederland met de EEG- partners geen associatie-besprekingen gaat voeren met Griekenland. Het peil van de discussies die daarna de forumleden voerden met de ongeveer vierhonderd studenten, was niet hoog. De Grieken en de tegenstanders van het Griekse bewind schreeuwden om het hardst. Rechts Om-redacteur Max Le- win colporteerde en de AVRO maakte opnamen, welke vanavond ln Televizier worden uitgezonden. Over de stellingen van mr. Van Heynin gen zei een stem in de zaal: „Zo verde digde de NSB in de dertiger jaren Hit- Ier ook". Antwoord van mr. Van Hey ningen: „De zwarthemden van toen zijn nu de vieze hemden". Kolonel b.d. Kanters over de censuur in Griekenland: „We vallen hier dood over dat beetje censuur, maar hier is het veel erger. De staat kan beter censure ren dan een willekeurige journalist. Waarom protesteert u niet tegen de toestanden in Rusland?" Max Lewin vroeg: „Kolonel is Engeland vaarder geweest. Is het juist meneer Smeets, dat u NSB'er bent geweest?". Smeets: „Ja op mijn zeventiende jaar". Waarop vanuit de zaal werd betooogd: Iedereen praat vanuit zijn eigen straat je. Kanters over de martelingen in de Griekse politebureau's„Ik sprak van de week toevallig een Griek, die op de elfde verdieping van een flat tegenover een politiebureau woont. Hij vertelde me, dat van al die kletsverhalen hele maal niets waar is". Het gelach was na deze verklaring uiteraard niet van de lucht. Tegen half twaalf werd een TV-film getoond van Jaap van der Zwan. Reactie van mr. Van Heyningen op de film: „Ik wantrouw alles wat er uit Hilver sum komt. Het is allemaal gelogen". Gelukkig waren het er slechts weinigen LISSE, Hearing KVP Lisse Van avond om 8 uur wordt de eerste KVP- hearing gehouden in de aula van het Fioretti-College aan de 1ste Poellaan. LISSE, Land- en Tuinbouw Vrouwen Vanavond maakt de afd. Lisse-Engel van de LTV een excursie naar de R.K. Huishoudschool, Achterweg 1. Lisse, aanvang 7.30 uur. Na een rondleiding zullen de dames worden voorgelicht be treffende het maken van een eenvoudige rijstschotel. LEIDEN De stunt, die een 21-jarige chauffeur uit Lei den destijds met zijn vracht auto op de Rijnsiurgerweg te Rijnsburg uithaalde, had zeer schadelijke gevolgen. Toen hij een personenauto ging inhalen botste hij name lijk tegen een bebakeningston en een verkeerspaal op. raak te hierdoor in een slip en kwam .via een rijwielpad uit eindelijk in een voortuin te- De kantonrechter, mr. W. de Koning, las o.a. in het proces verbaal, dat verdachte een hele ravage had aangericht en de totale schade enkele duizenden guldens bedroeg. Verdachte voerde tot zijn verdediging aan, dat tijdens de inhaalmanoeuvre de per sonenauto ging slingeren en hij daardoor genoodzaakt werd naar links uit te wijken met alle gevolgen van dien. „U staat met deze lezing van de oorzaak geheel alleen, want de getuigen hebben des tijds verklaard, dat die per sonenauto absoluut niet van de rechte weg afweek", zo diende de kantonrechter na raadpleging van het proces verbaal verdachte van re pliek. De officier, mr. T. van Daalen, eiste een boete van 100 subs 20 dagen. Ver dachte vond de eis rijkelijk De kantonrechter was een andere mening toegedaan. Hij vond de geëiste boete gezien het gevaar, dat ver dachte had opgeleverd, te mild en vonniste met 150 subs 30 dagen. alsmede bij wijze van waar schuwing een voorwaar delijke ontzegging der rijbe voegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar, eiste de officier tegen een 21-jarige automon teur uit Leiden. De monteur dankte deze hoge eis aan het feit, dat de auto. waarmede hij destijds op de Langegracht werd aan gehouden, vrijwel onberijd baar was, op vier gladde ban- te voor enige clementie. De kantonrechter kwam hem enigszins tegemoet en von niste met een totale boete van 250 subs 50 dagen. In zake de voorwaardelijke ont zegging der rijbevoegdheid j vonniste hij conform. I de voorwaardelijke intrek- king van verdachtes rijbe- I voegdheid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar eiste. Het vonnis luidde geheel conform. Bollen pellen (Jvermoedip RIJNSBURG Een 3R- jarige bloemen grossier uit Rijnsburg kon geen verkla ring geven voor liet feit, dat In studentensociëteit Minerva aan de j Breestraat discussieerden gisteravond in het kader van de door de SSB georga niseerde Griekenlandweek mr. Smeets, het Tweede Kamerlid Dankert, Vrjj Ne- derland-redacteur Joon van Tijn, mr. Van Heyningen en kolonel b.d. Kanters. Wrak den reed, tal van roestgaten vertoonde en waarvoor geen geldig kentekenbewijs werd afgegeven. Het verweer van de monteur kwam hier op neer: „De politie heeft sterk overdreven. Zo slecht was het echt niet met die auto ge steld". „Volgens het proces-verbaal van de politie-deskundige be tekende die auto een groot gevaar op de weg", aldus de kantonrechter. „Ik werk zelf in een garage en weet dus heus wel iets van auto's af", reageerde verdachte hierop. Waarop de kantonrechter prompt repli ceerde: „Ik zou mijn auto niet graag door U laten re pareren, want U heeft wel een vreemde kijk op de staat, waarin een goede auto moet verkeren". „Ik heb al zoveel schade, om dat de auto moest worden gesloopt", zo pleitte verdach- zijn auto destijds in een bocht van de Brouwerstraat ging slippen en vervolgens tegen t wee gevels opbotsteWel wist hij, dat het wegdek dooi de regen nogal glad en de bocht nogal lastig te nemen „U had tevoren nogal wat sterke drank genuttigd en was daardoor waarschijnlijk wat overmoedig geworden", veronderstelde de rechter. „Ik was nog best in staat de auto te besturen", wierp ver dachte tegen. Waarop de rech'ter repliceerde: „Volgens de getuigen wekte U anders de indruk niet helemaal nuch ter te zijn". De officier zocht de oorzaak van de slippartij eveneens in het drankgebruik dat hij dan ook als een strafverzwarende omstandigheid zag. Vandaar, dat hij zowel een geldboete van ƒ100 subs 20 dagen als VOORHOUT Een 32-jarige bloembollenkweker uit Voor hout kreeg destijds een pro cesverbaal omdat hij een jon gen en twee meisjes, die nog geen 15 jaar oud waren op zijn bedrijf bollen had laten pellen. Ter zitting verklaarde hij gisteren: „De moeders van die kinderen zaten ook bij mij bollen te pellen en de kinde ren hielpen een handje. Ik verleende hun officieel echt geen arbeid". „U werd door de politie ge waarschuwd voor dit feit en ging er toch mee door", merkte de officier terloops op. Omdat verdachte nu een maal in overtreding was eiste de officier ter correctie een boete van 30 subs 6 dagen. „Als ik die kinderen had weggestuurd, was ik de moe ders ook kwijt geweest en ik kon toen echt geen enkele kracht missen", voerde ver dachte alsnog tot zijn verde diging aan. „Het is in deze streek een nogal veel voorkomend euvel, dat men kinderen die nog niet de vereiste leeftijd heb ben in het hoogseizoen bol len laat pellen", zo merkte de kantonrechter in zijn von- niswijzing o.a. op. Hij had niettemin begrip voor ver dachtes moeilijkheden en be perkte zijn vonnis tot een boete van 5 subs 1 dag. NIEUWKOOP De Stichting „Euro pa kinderhulp stelt zich ten doel minder bedeelde Duitse en Franse kinderen in Nederlandse pleeggezinnen te plaatsen voor een hoognodige vacantiemaand (juli of augustus). Vele van de Duitse kinderen zijn van vluchtelingen ouders, die nu nog in kampen verblijven. De Stichting werkt nauw samen met de stadsbesturen van Hannover en West Berlijn en ook van Parijs. Sociale werkers en onderwijzend personeel selecteren op verzoek van deze instanties de uit te zenden kinderen, die voor hun vertrek allen medisch gekeurd zijn. Voor deze kinderen, die alle huise lijkheid, gezelligheid en ontspanning mis sen, worden pleeggezinnen gevraagd, waarin ze een maand lang kunnen ge nieten van een leven in een normaal functionerend milieu. Wie voor i dit prachtige werk voelt, kan zich ln ver binding stellen met de secretaresse van de Stichting voor Zuid-Holland, mevr. J. M. J. Arendse-Adema, Dennelaan 13, Nieuwkoop, (tel. 01725-1975) die gaarne alle inljchjngen verschaft. VALKENBURG Vanavond houdti-, de buurtvereniging „de Kanaalstraat" in de Jeugdhaven haar jaarvergadering, aanvang 7.30 uur. Donderdagavond 8 uur zal de heer T. Bakker in het raadhuis een uiteenzet ting geven over zijn reis naar Israël. LISSE, Huldiging A. P. Meershoek In verband met het feit. dat de heer A. P. Meershoek 40 jaar bij de Lissese Kistenfabriek ELKA werkzaam is, zal a.s. vrijdag om 11 uur een huldigings bijeenkomst plaats hebben in de kan tinezaal van het bedrijf. Discussieleider en gemeentesecretaris van Warmond P. J. Baas: „Ik toil wel meewerken met het 's avonds openstel len van de secretarie". zuiden van Harderwijk. geen 1 WARMOND De door alle politieke partijen en groeperingen in "t Trefpunt te Warmond georganiseerde politieke hearing dreigde gisteravond bijna op een KVP-rel uit te lopen, toen door de heer C. Buters om klaarheid ov,er de In de KVP-raadsfractie ontstane scheu ring werd gevraagd. Ex-KVP-fractie- voorzitter A. A. Willemse antwoordde dat deze kwestie beter in een KVP- ledenvergadering besproken zou kun nen worden, maar dat bij de behande ling op deze hearing dan ook alles op tafel gebracht zou moeten worden, waarop hij de daad bij het woord voeg de. Hierop ontspon zich een felle dis cussie met KVP-afdelingsvoorzitter J H. Th. Tijdhof. De heer L. G Dalhuyzen van D'66 stelde hierop als punt van orde. dat het om een politieke hearing ging en niet om een KVP-ledenverga- dering. De zo succesvolle bijeenkomst, be kwaam geleid door gemeentesecretaris P. J. Baas, die er angstig voor waakte dat de hearing niet overging in een teach-in, was begonnen niet de presen tatie van Warmonds nieuwe groeperin gen: D' 66, de Groep Geïnteresseerde Warmonders en de PPR. Na de disso nant, de rellerige KVP-onderbreking. gingen deze partijen na de pauze de hea ring bepalen. Eén grote fractie De woordvoerder van D'66, de heer L. G. Dalhuyzen, gooide het vooral op de lan delijke politiek, terwijl de GGW-woord- voerder A Heemskerk, in Warmond reeds gedoodverfd als de partij-ideoloog, er voor pleitte eerst een Warmonds pro gramma te maken voor men zich met de politiek buiten de -gemeentegrenzen ging bemoeien. Hij wilde een programma dat door alle partijen, ook door partij lozen, zou worden opgesteld. Daarna zou een gemeenteraad, los van de bestaande partijen of welke andere partij ook, moeten worden gekozen om zich te be lasten met de uitvoering van dit pro- Omdat de door het KVP-bestuur even eens als kandidaat voorgedragen heer G. v. d. Kroft zich niet beschikbaar had gesteld, zeker niet zolang de heer Groe nendijk kandidaat wilde blijven, kwam aldus de heer Willemsen alleen de over gebleven kandidaat, de heer Van Moor- sel, nog als wethouder in aanmerking. „En zo was het spelletje rond", aldus de ex-fractievoorzitter van de KVP. De heer Tijdhof verklaarde dat er een beleidslijn opgesteld moest worden om dat met name de heren Willemsen en Weijers na de verkiezingen niet meer in de raad zullen terugkeren. Mr. Groe nendijk zou niet uitgerangeerd zijn als wethouder, maar er is gewoon van uit gegaan dat de KVP drie potentiële wet houders beschikbaar heeft. De heer Dalhuyzen voorzag hierbij der mate grote tegenstellingen, dat hij het onmogelijk achtte dat op deze wijze werkelijke resultaten zouden kunnen worden behaald. Wat in de landelijke politiek niet haalbaar is. kan volgens de heer Heemskerk wel in een kleine gemeente. Hij ontkende niet dat er mo gelijk grote tegenstellingen zouden kun nen optreden, maar juist het gezamen lijk werk tot meer onderling begrip tus sen de verschillende belangengroepen zou kunnen leiden. Bovendien wees hij op het grote gebrek aan politiek bewust zijn bij sommige leden van de politieke Dra. Van de Kuyen (PPR) vond dat spe cifiek Warmondse aangelegenheden, zo als woningbouw en grondpryspolitïek. alleen landelijk opgelost kunnen worden. Ook de wensen op deze punten kunnen volgens hem beter worden uitgevoerd wanneer men zich ook in kleine ge meenten direct voor de landelijke poli tiek uitspreekt. Wethouder n ippen De heer A. A. Willemsen gaf nog eens een motivering waarom de zes KVP- raadsleden uit de fractie waren getreden. Wat in de circulaires, die sinds die scheuring driftig door Warmond werden verspreid, nog niet aan de orde kwam. Is dat volgens de heer Willemsen een poging word gedaan KVP-wethouder mr. V. C. Groenedyk te wippen. Rancune Volgens .Ie beer Willemsen was er bij de heer Tijdhof sprake van rancune n.a.v. de afwijzing door de fractie van zijn kandidatuur^destijds voor de functie vim gemeentesecretaris in Warmond. „Dat Is beneden elk peil", reageerde de lieer Tijdhof fel, daarbij ondersteund door de zaal die in hevige opschudding was geraakt. Toen hierop een rei dreig de. wilde schoolhoofd Buters zijn vraag intrekken, maar dit bleek niet meer mo gelijk. Pogingen van de vice-voorzitter van de KVP-kring Leiden, de heer Bak ker. om te bemiddelen in het plotseling ontstane geschil, werden door gespreks leider Baas van de hand gewezen, omdat de zaak wel degelijk de Warmondse po litiek raakte. Geen proces Daarna beschuldigde de heer Willemsen de heer Tijdhof ervan dat deze de ge meente een proces heeft aangedaan om in een dienstwoning te kunnen blijven wonen, hoewel hij beloofd had die te ontruimen (De heer Tijdhof was tot twee jaar geleden loco-secretaris in Warmond). Daarop vroeg een zeer geëmotioneerde heer Tijdhof rechtstreeks aan burge meester Langemeijer of dit zo was, waarop de heer LangenieUer ontkende dat een dergelijk proces was gevoerd. zijn en dat dit wat de tijd betreft in een volgende ambtsperiode zeker niet heter zou worden. Mr. Groenendijk heeft in Leiden een advocatenpraktijk. Wat het uittreden van mevrouw Van der Zalm-Langezaal uit 't KVP-bestuur betreft, verklaarde de heer Tijdhof dat zij het beleid tot op de laatste dag- heeft onderschreven. Het eveneens uitgetreden KYP-raads- lid G. J. van der Kroft verklaarde, dat het vertrouwen tussen het KVP-hestuur en de meerderheid van de fractie nu zo was, dat er voor hen geen reden was nog langer KVP-raadslid te blijven. „We hebben gekozen voor de donderbui in plaats van de boerenfluitjespolitiel;. maar daarbij zitten we nu diep in bet Over zijn mogelijk wethouderschap z. i de heer Van der Kroft dat het KVP- bestuur hem niet had gevraagd of In; wel tijd beschikbaar zou hebben om die functie eventueel te vervullen. Dat de fractievoorzitter geen afschrift heeft ge kregen van de langzamerhand zo ge wraakte brief die tot de scheuring van de Warmondse KVP-fractie leidde, noem de hij een der oorzaken van de ver- Veel opener Geen tijd genoeg Hij citeerde een brief van wethouder Groenendyk waarin deze letterlijk ver klaarde geen voldoende tijd ter beschik king te hebben om het wethouderschap zo uit te oefenen als wel wenselijk zou De gedoodverfde nieuwe wethouder, de heer A. C. van Moorsel, zette uiteen dat het punt waar liet eigenlijk om gaal is, dat het KVP-hestuur en de partijleden samen de kandidatenlijst voor de. nieuwe gemeenteraad samenstellen. De opzet, is om dat zo open mogelijk te doen, veel opener dan dit ooit geweest is. Maar de fractie wilde op de stiel van het bestuur en de leden gaan zitten. Het gedeelte na de pauze begon mei wat heen- en weer gediscussieer over het door G.G.W. gestelde punt betreffende het al of niet aanstellen van een vak leerkracht voor gymnastiek met als kosten zestien mille voor de lagere sho len. waarover vooral enkele plaatselijke onderwijzers zich nogal opwonden. Daar na kwam het belangrijke uitbreidings plan Zwanburg aan de orde. Plan malburg Als het plan Zwanburg niet wordt goed gekeurd, hoe moet Warmond dan n>ig zijn woningprobleem oplossen, zo oraeht de KVP'er Tijdhof deze netelige kwestie ter sprake. Hij dacht zeil' aan een oplos sing in gewestelijk verhand. Drs. C. J. van Kuyen i PPR iMet het wel of niet bouwen in Zwanburg wordt het eigenlijke woningprobleem niet op gelost. Stedebouwkundig gezien zou het verstandiger geweest zijn een uitbrei ding van de bebouwing aan te sluiten op het plan Endepoel. Om politieke rede nen (de grond was te duur) is dat niet doorgegaan. Maar de gemeentelijke wo ningbouw grijpt terug op de landelijke politiek, waarbij aan ruimtelijke orde ning pas op de tweede plaats aandacht wordt besteed. Geen andere ruimte Burgemeester F. K. Langemeijer, die vaardig op diverse problemen wist in te haken zei te verwachten dat de woning bouw in de Zwanburgerpolder en daar mee het hele plan door de Kroon zonder meer zal worden goedgekeurd. Deze be roepsinstantie behandelt op het ogenblik een groot aantal bezwaarschriften tegen dit plan. Wat we daarnaast gaan doen, aldus de heer Langemeijer. is landbouw grond geschikt maken voor de recreatie. De woningbouw moet daar echter niet buitengehouden worden omdat deze de aantrekkelijkheid van het recreatiege bied zou bevorderen. Hij wees in dit ver band op dat b.v. het recreatiegebied ten ningen zijn weinig gezellig aandoet. En, aldus de burgemeester, we hebben geen andere ruimte kunnen vinden. Het plan Endepoel, dat vroeger een n uitzicht bood heeft nu de aanblik op het zuid-westelyk gedeelte van Warmond, danig bedorven. Democratisering Toen het punt inspraak, democratisering en het o.a. openbaar maken van de c< missievergaderingen aan de orde kwam, wees drs. Van Kuyen er op dat volgens de gemeentewet de fractieleden ln de raad moeten beslissen zonder rugge spraak te houden met hun partij. Hij noemde deze bepaling uit de tijd. Demo- cratisernig moet al beginnen bij de voor bereiding van de plannen, vond hij. Dat voor allerlei gemeentelijke stukken, onder andere de begroting jaarlijks een flink bedrag op tal el gelegd moet wor den wanneer men die thius wil ontvan gen, noemde hij ook een bezwaar. Dat bedrag zou sterk verminderd moeten worden of geheel moeten verdwijnen, zo dat iedereen zonder bezwaar kennis van de stukken zou kunnen nemen. Nu bestaat die mogelijkheid wel op de gemeentesecretarie, aldus drs. Van Kuyen, maar daar mag men de stukken alleen inzien tijdens de kantooruren. Wie dat nu wil doen, moet zijn baas een halve middag vrij vragen. Stel de secre tarie eenmaal in de week 's avonds, open aldus het PPR-lid. Gemeentesecretaris P. J. Baas haakte hier onmiddellijk op in en verklaarde onder applaus dat liy hier persoonlijk geen enkel bezwaar tegen had en bereid was om ook 's avonds belangstellenden inzage ln de stukken te geven, wanneer hier behoefte aan zou bljjken te bestaan. Hij voegde er echter aan toe dat dit wel aan de beslissing van b. en w. en de ge meenteraad moest worden overgelaten.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4