Jack van Hellemond „kapitein HODDENBACH KOERST WEER OP ZEGE AAN varend trainingscentrum en coach zeilverbond ALLEEN RUSKA EEN VOL PUNT Mislukte aanval Hort op schaaktroon Taimanov Hoe ver reikt Flying Lady Judobond wil weer met Geesink praten Onbehaaglijke sfeer boven judomat JUDOCLUB „EENDRACHT" LEIDEN Stal Marion wordt verkocht Damfinalisten RUS BLEEF ONGESLAGEN üitelagen SPORTBIJLAGE MAANDAG 2 FEBRUARI 1970 (Van onze zeilmedewerker) AMSTERDAM Een veertig jaar oud opleidingsschip, de Prinses Juliana (met 36 kooien) is tijdens de algemene ledenvergadering van de KVNWV eigendom geworden van het zeilverbond. Dit schip, waarop vroeger per soneel voor de binnenvaart werd opgeleid, zal, na in het dok te zijn geweest, als varend trainingscentrum van het Verbond in de vaart komen. Aan boord is alles aanwezig om ongeveer veertig man te huisvesten. De Prinses Juliana past geheel in de plannen die de Verbondsbestuurders lanceerden om de wedstrijdzeilerij in Nederland op een gezonde basis te funderen. Tevens werd op de vergadering besloten dat de 26-jarige Hilversummer Jack van Hellemond voor drie jaar als full-time trainer-coach in dienst zal treden bij het Verbond. Van Hellemond zal de leiding krijgen van het varend zeilcentrum, maar daarnaast ook de gehele doorstroming (van opleiding van de zeiljeugd in verenigingsverband tot aan de topzeilerij) moeten leiden en organiseren. Een taak, die de fors gebouwde Hilversum mer zwaar op de schouwers zal drukken. Hoewel de contracttermijn op drie jaar is gesteld, ziet Van Hellemond het als zijn belangrijkste taak om te zorgen dat onder de ploeg, die aan de Olympische Spelen van 1972 deelneemt, uit de Neder landse zeiljeugd een brede basis wordt gevormd. Van Hellemond, die op het CIOS het vak judo koos, is de eerste Nederlandse zeilcoach. Na ruim drie jaar in de Finnzeilerij te hebben mee gedraaid heeft ook Van Hellemond ont dekt dat onder de zeiljeugd veel talent schuilt, maar dat de doorstroming vrijwel ontbreekt. Op het weekeinde van 20 en 21 maart is de eerste training van 1970 voor aanloopklassen (Flying Junior, Stern, Vaurien, O.K. en Solo) en voor de Olympische klassen gepland. Alle trai ningsplannen moet Van Hellemond uit werken in overleg met de sectie Zeil- wedstrijdsport van de K.V.N.W.V., .'elke naam tijdens de vergadering werd gewijzigd (om het eenvoudiger te ma ken?) in K.N.W.V. (Koninklijk Neder lands Watersport Verbond). Dat het Verbond de zaken serieus wil aanpakken, blijkt duidelijk uit de gang van zaken met de Prinses Juliana. Bin nen enkele weken, nadat men had ver nomen dat het niet mogelijk zou zijn een woonark van grote afmeting regelmatig van Medemblik naar het westen te ver slepen, werd besloten om tot aankoop van dit oud-opleidingsschip over te gaan. Verbondsplannen voor een vast zeil- Jack van Hellemond: opleiding judo aan CIOS, Nederlands karatekampioen en om z(jn veelzijdigheid extra te onderstrepen ook de eerste zeilcoach in Nederland. centrum te Medemblik veranderen niet met de komst van de Prinses Juliana. Het realiseren van deze plannen zou echter zeker tien jaar vergen en dit vonden de bestuurderen terecht te lang. Ondanks het feit dat belangrijke be slissingen werden genomen met op finan cieel terrein zeer vèrdragende risico's, verliep de vergadering geruisloos. Ken nelijk was men doordrongen van „het heilige moeten" om bij de Olympische Spelen van 1976 niet weer de boot te Zonder tegenwerpingen uit de zaal werd de nationale status van de Clipper en Moth Europe voor een jaar verlengd. Wel maakte Van Coeverden de aanteke ning dat vooral in de Moth Europe meer gezeild zal moeten worden, wil deze klasse volgend jaar definitief de status „Nationaal" verkrijgen. Sponsors Het tijdperk van de sponsors is nu ook voor de wedstrijdzeilerij aangebroken. Velen hebben jaren geleden al voor der gelijke financiële bronnen gepleit, maar het omvangrijke Verbondsapparaat ging toen niet overstag. Nu wel. Het sponsoren is echter alleen toegestaan indien dit gebeurt via de Stichting Bevordering Wedstrijdzeilen of via één of meer leden van het Verbond. Natuurlijk komt hierbij direct de reclame om de hoek kijken. Reeds eerder is bepaald dat reclame tijdens wedstrijden op een boot of in een zeil niet is toegestaan. Daar is nu aan toegevoegd: het is niet toegestaan dat een lid van de bemanning enigeleir vorm van waarneembare reclame op zijn kleding of persoon draagt. Dit geldt tijdens de wed strijden. Wat na het finishsignaal gebeurt, valt hier dus buiten en is derhalve het terrein waar sponsors een tegenprestatie kunnen vragen. Overleg Het vaststellen van het zomerprogram- ma leverde alleen een belangrijke tegen stelling op tussen de organisatoren van de Sneekweek (1 t/m 6 augustus) en de Alkmaardermeerweek (1 t/m 4 augustus). Tijdens de woordenwisseling bleek, dat de heren van de Alkmaardermeerweek te elfder ure hun data hadden verschoven, rdoor de vele zeilers uit het westen mogelijk niet naar de Sneekweek zullen gaan. Vorige jaren eindigde de Sneek week enige dagen voordat de wedstrijden Alkmaar van start gingen en konden de rondreizende zeilers juist op tijd in de Kaasstad zijn. Het overleg is nog ide. Voorts zijn naast de jaarlijks terugkerende evenementen twee interes sante kampioenschappen op het IJssel- 19 t/m 25 juli het wereldkampioen - p in de Vauriens vóór Medemblik en 26 t/m 31 juli het Europees O.K.- jollenkampioenschap vóór Enkhuizen. Verder is er één belangrijke mutatie. De Zuiderzeeregatta die een kwijnend bestaan leed, wordt enige maanden later op het IJsselmeer vóór Medemblik ver zeild. De vereniging Hollandia heeft na bestudering van de internationale zeil- kalender besloten de Zuiderzeeregatta (een internationaal evenement voor vijf Olympische zeilklassen) te houden van 20 t/m 23 augustus. SPORTCOMMENTAAR Elk jaar HET is de Nederlandse dames niet gelukt om Rusland, dat bij de laatste wereldkampioenschappen door Lasma Kauniste op de troon klom, een trapje lager plaats te doen nemen in de Europese titelstrijd. Een andere Russin, Nina Statkevitsj, bleef twee Nederlandse dames voor. Zilver en brons en bovendien nog een vierde plaats zouden voor veel landen, die zich ook intensief aan de schaatssport wijden, de vervulling van een droom zijn. Niet evenwel voor Nederland, dat gewend is geweest nog hogere ogen te gooien. Het gekrakeel over Akke Falkena heeft op de altijd voor Nederland minder dan ge dachte resultaten zijn invloed gehad. Over de niet geheel en al gevulde zak met medailles is heen te komen. Het is erger dat de K.N.S.B. jaar na jaar een affaire te verwerken krijgt. En steeds op het hoogste niveau. Huiskes, De Graaff, Zwanenburg, het waren alle onverkwikkelijke kwes ties. Er moet een lacune zijn als de affaires elkaar jaarlijks met de regelmaat van de klok opvolgen. Het beleid blijkt niet strak genoeg te zijn. Er is niemand die zo stevig boven de partijen staat dat hij kan ingrijpen. Er wordt gemarchandeerd en geprobeerd om te lijmen. De Ne derlander, die niet met hart en ziel verknocht is aan de schaatssport maar wel trots is op de verrichtingen van zijn landgenoten, moet langza merhand een vreemde indruk krijgen van de ruzieënde hoge heren in de schaatsbond. Hoog tijd om die kwa lijke naam, die de K.N.S.B. bezig is op te bouwen, radicaal uit te bannen. Volleybalzorgen HAAG '68, Nederlands volleybal kampioen bij de dames, zit in zorgen. Er moet voor de Europa Cup worden gespeeld. In de voorronde versloeg Haag'68 het Zwitserse Uni versiteit Basel en moet voor de eerste ronde het Poolse GTS Wisla Krakau ontmoeten. Zo'n ronde bestaat, als bij alle Europa Cuptoernooien, uit een thuis- en een uitwedstrijd. Door dat de publieke belangstelling in de voorronde sterk tegenviel (gerekend op duizend bezoekers en er kwamen er nog geen zeshonderd) incasseerde Haag '68 duizend gulden minder dan waarop was gerekend. Er wordt nu een beroep gedaan op bedrijfsleven, particulieren e.d. om steun. Men hoopt ook op veel meer publiek als Haag '68 in de sporthal Steenwijk- laan op 18 februari tegen de Poolse ploeg speelt. Het wordt Haag '68 van harte gegund. Maar we begrijpen niet waarom Haag '68 het aanbod van Wisla niet heeft geaccepteerd om beide wedstrijden in Den Haag te spelen. Het hoort wel niet, maar het had veel zorg gescheeld. DEN HAAG De slepende controverse tussen het bestuur van de Nederlandse Jiu Jitsu en Judobond en Anton Geesink kan zyn ontknoping naderen. Op dinsdag 10 februari wordt op het bondsbureau in Utrecht een laatste bijeenkomst belegd, waarop de oud-wereldkampioen en de zich met hem solidair verklaard hebbende trainers en topjudoka's nogmaal hun grieven kunnen uiten. Het staat overigens nog allerminst vast dat Geesink van deze mogelijkheid gebruik zal maken. Bondssecretaris Luiten: „Ik heb Geesink al wel vier keei' geschreven, maar hij reageert niet. We hebben zelfs een vergadering verschoven omdat hij een trainings cursus in Bad Gastein bijwoonde. Maar ook bij die gelegenheid liet hij verstek gaan. Het is toch duidelijk bij wie de schuld zit. Anton Geesink daarentegen: De bond doet alles achter mij om. Ik word telkens voor voldongen feiten gesteld. Het is toch de gewoonste zaak van de wereld dat een trainer weet wat er met zijn leerlingen gebeurt. De heer Luiten kan deze redenering geheel volgen: Geesink is boos omdat de leraren en judoka's geen inspraak hebben. Daarom blijft hij weg. Maar hij hoort dit soort dingen alleen maar van zijn eigen mensen: Jan en Peter Snijders en Ernst Eugster. Als hij zelf eens wilde komen praten, zou hij merken dat de trainers wel degelijk medezeggenschap hebben, dat wil zeggen wat betreft de oefenstof. De frequentie van de trainingen wordt door het bestuur geregeld, omdat het geen doen is de uiteenlopende wensen van alle trainers in te willigen. Anton Geesink houdt echter vol: „Het bestuur doet maar. Al onze wensen worden genegeerd". DELFT Het conflict tussen Gee sink en het bestuur van de Judobond drukt onmiskenbaar de prestaties van de vertegenwoordigende nationale ploe gen. Een sfeer van onbehagen Anton Geesink in de ene hoek van de zaal en de bondsmensen altijd toevallig in de an dere, gespannen hangt boven de tata- mi. waarop de Nederlandse ploeg deson danks moet proberen zijn tegenstander te verslaan. Ook bij de zaterdagavond in Delft gehouden interland Nederland Frankrijk. De Fransen hebben een sterk team. Onlangs bleven zij Europees kampioen West-Duitsland de baas en zegevierden nog veel ruimer over Engeland, wat overigens minder zegt. Ook van de Ne derlandse senioren wonnen zij met 21, maar toch niet overtuigend. Veel minder dan de pupillen van Geesink (Peter Snij ders en Eugster) zijn de vervangers niet, maar zij missen toch juist het vleug je routine en conditie om te profiteren van de kleinste kans. Lichtgewicht Chen eindelijk een kans omdat Gietelink geblesseerd is legde het op beslissing van het Duitse arbitrale trio af tegen Mounier. Een te afwachtende houding in het begin werd hem noodlottig, de aggressiviteit tegen 't einde bijna fataal. Debutant-halfmid- den Theo Schneider verleende zijn on welwillende medewerking aan de kort ste partij van de avond. Fel besprong hij zijn tegenstander, zette een worp in, maar de Fransman Guichard nam over en sloeg de Hagenaar al na vijftien se conden tegen de mat. Middengewicht Van Polanen en half- 5 vaargewicht Marchant dwongen hun res pectieve tegenstanders Coche en Rouge een onbeslist af. Poglajen liesblessu re zou in de op een na hoogste ge wichtsklasse Rouge wellicht beter heb ben kunnen hanteren. Marchant, tot voor kort van Geesinks kodokan dojo, viel con ditioneel na vier minuten van de zes weg. Pakkend slot Zwaargewicht Wim Ruska zorgde voor een pakkend slot, door de Fransman Brondani na ruim drie minuten met een snelle beenveeg te werpen. De Amster dammer. tweede bij het wereldkampioen schap alle categoriën, vorig jaar in Mexico, sloeg flitsend toe in een moment van onachtzaamheid van de Fransman, wiens hoop op een onbeslist ijdel was. 't Was het enige Nederlandse ippon (vol De Fransen zouden waarschijnlijk niet zo'n duidelijke totaaloverwinning hebben behaald als de Nederlandse aspiranten in een "wat sterkere opstelling hadden kunnen uitkomen. Coach Rapmund moest in laatste instantie zijn toevlucht nemen tot Boersma, De Lange, Van Put ten en Van Aken in plaats van Koning, Eykelenburg, Bosman en Peters, die te veel wogen. Alleen lichtgewicht Floren- tinus bleef over van het oorspronkeleijk team, maar ook hij kon de eer niet red den: 05. De Nederlandse junioren leverden goed werk: zij wonnen met 32. Vooral zwaar gewicht Weber imponeerde met twee keer waza ari (tegen Deloof). Sylvesti* (Fr.): ,'aar: De Lange (Ned.) verliest ■1 van Lesgourgues (Fr.); Van Aken (Ned.) verliest op t licht: Brandt (Ned.) winl halfmldden: Carles (Fr.; midden: Siekman (Ned.) wint (Fr.) wint op beslissing licht: Chen (Ned.) verliest op beslissing (Ned.) onbeslist i (Fr.): ar: Ruska (Ned.) wint op lppon „Urtain" sloeg weer toe BAYONNE Jose Manuel Ibar, de Spaanse zwaargewicht, die onder de bij naam „Urtain" vrijwel elke wedstrijd door knock out wint, heeft gisteren in Bayonne, zijn 27ste overwinning behaald. Slachtoffer was ditmaal de Amerikaan Eddie Jones, die in de tweede ronde met een gebroken kaak de strijd moest staken. „Urtain" bokst op 13 maart in Ma drid om het Europees kampioenschap tegen titelhouder Peter Weiland (W.-Dld). Schranz won wereldbeker GARMISCH PARTENKIRCHEN (AP) De Oostenrijker Karl Schrariz heeft gisteren de Kandaharwereldbeker afda ling gewonnen in Garmisch-Partenkir- chen. Hij legde 't traject 324b m. met een verval van 800 meter af in 1.58.08. Tweede werd zijn landgenoot Karl Cordin in 1.58.90, derde de Westduitser Franz Vogler in 1.59.19. ADVERTENTIE VESTESTRAAT 40 en TITUS BRANDSMALAAN 150 LEIDEN Z.W. Ondanks prijsstijgingen handhaven wij onze lage contributie en hebben wij onze matoppervlakte weer met 50 m2 uitgebreid. Contributie voor jeugd 0.75 en voor senioren 1.— per week WIJK AAN ZEE Het 32e Hoogoven- schaaktoernooi is gewonnen door de 43-jarige Russische grootmeester Mark Taimanov. Hij bleef ongeslagen. De Rus scoorde 12 punten uit 15 partijen. In de slotronde versloeg Taimanov zijn grootste Van onze paardesportmadwerker) HILVERSUM De amateurs hebben dinsdagavond in de vierde koers te Hil versum de beschikking over de hoogste klasse van de avond. In deze draverij met twaalf paarden is uiteraard veel ge legen aan de bekwaamheid van de rijder en bij amateurs mogen daar nog wel eens grote verschillen in zyn. Wellicht kan Dorus van Rood en Noot hier weer eens winnen. En dat dan niet omdat hij zélf ver boven de rest uit steekt, maar wel door de stuurmans kunst van J. W. Hoddenbach. die zeer veel van zijn laatste koersen won. Of oud-internationaal voetballer Henk van der Linden met zijn Entry Volann tus sen de negen dravers aan de kop door kan komen is de vraag: het paard heeft de capaciteiten. Op de mijl is weer Flying Lady een vrij zekere favoriet. Hoever echter rijkt dit paard? Zij heeft dit prille jaar al veel gewonnen en eens moet het toch althans tijdelijk gebeurd zijn. Wie neemt het dan over? Misschien Edou- blaise of Esmeraldine H. Om half zeven is de eerste start. Het programma luidt: Bizonprys (2000 m, autostart, met trio): Gay Areta - Hades - Henri van Wendy. Boaprys (2040 m): Galatea - Helene H - Haroldine. Buffclprys (2000 m, autostart, met trio): Gerda Kraan - History Way - Hilda Dunst. Amateur-winterkampioenschap IV (2020 m): Dorus van Rood en Noot - Entry Volann - Barbarossa W. Outsider: Fire Bird W. Baviaanprys (2000 m, autostart): Gra- cia .Trickson - Grace Rodney - Hippo. Cachelotprys (1600 m. met trio, auto start): Flying Lady - Edoublaise - Gea Volann. Outsider: Esmeraldine H. Antilopeprys (2420 m): Exclusief du Commerce - Fitis S - Dora Williams. Albatrosprys (2000 m, autostart, met Irio): Heros - For Ever - Guy Volann. Outsider: Estella. Bizonprys (tweed afd.): Hein West- landia - Gita Pluto - Goya. Sprt 0 pi. 12,70, f pel f 33,—: cov. 14,6n. Pelikaanprijs (2040 in): 1. Calatea (Th. Kooy- man) 1.26.8. 2 Hlelke D, 3. Gerda Kraan. Toto: w. 12.40 pi. 1 1.20. 1 1.40, 1 1.30; kop pel 13,50: cov f 4,80: trio: 116.30. LUsterprUs (200C m): Entry Volann (M. van Leeuwen) 1.23.5, 2. Mnerzluchs, 3. pi. 1 1,70, 13,50, 12,70; kop- 1 10,60. I 18, Pools) 1.26.4, pel f 13,50: c Kievltprys trio 1 663,—. 900 m): l. Filter (F. J. Eeren- Hlppo, 3. Gcluk Frances. Toto: w. 13.30, pi 11,50, 12. pel 18.50; cov. 14.60. SperwerprUs (2000 m): 1. Fos (S. A. Hart- man) tijd niet opgenomen, 2. Grace Belwin, Toto: w. 17,—, pi. 13,30. 112.10, 12,10; kop pel 114,70; cov. 137,10; trio: 1 1626,20. McrelprUs (2400): 1 Flultlljster S (J. Wa- genaar Jr.) 1.25. 2. Azuro Pluto, 3. Baron Toto- w. 12"0, pi. 11,60. 1 1.80; koppel (Van onze paardesportmedewerker) DEN IIAAG Dc gebroeders Snetse- laar uit Venlo die in een zeer hoog tempo een stal van dravers opbouwden stal Marion en vervolgens een prachtige stoeterij op poten zetten in Beinmcl, wil len de zaak van de hand doen. De stoeterij die onder de naam Buiten zorg al snel doorstootte naar een top- plaats zal worden verkocht. Het betreft behalve het bedrijf ongeveer zestig paarden, in het algemeen fokmerries en veel veulens. Koerspaarden heeft stal Marion niet meer in eigendom. ARNHEM Na de laatste ronden in de halve-finalegrocpen van bet toernooi om het Nederlands damkampioenschap zijn de acht spelers bekend, die met ti telhouder Sijbrands, Wiersma, Varkevis- ser en Van Dijk in de finale zullen uit- komeh. De finalewedstrijden beginnen op De uitslagen van de laatste ronde zijn: Groep a: D. de Jong-Prinsen 2-0.; De Rulter- Bronstring 1-1.; Gordijn-De Boer 1-1.; Den Doop- Bandstra 2-0.; Drost-De Ruiter 1-1. De eerste vier In groep a zijn; Bronstring, Gordijn, Crane en D. de Jong. Groep b: W. de Jong-Edlnk 0-2.; Van der Sluls-De Koning 2-0.; Bakker-Okrogelnlk 1-1.; Palmer-Bergsma 1-1.; Wlggers-Heerlnga 0-2. De eerste vier ln groep b zijn: Palmer, Bergsma, Edlnk en Van der Sluis. GELEEN Smoke Eaters uit Geleen heeft gisteren in eigen huis de wedstrijd om de Coupe internationale tegen Gre noble met 114 gewonnen. De tussen standen waren 3—0. 42 en 42. De wedstrijd werd bijgewoond door 1500 toeschouwers. Mevrouw Taimanov vierde eenzaam haar verjaardag in Moskou. Mark Taimonov kon haar telefonisch een fraai geschenk aanbieden; overwinning in het Hoogpvenschaaktoemooi. de Poolse meester Witkowski en de Joego-Slaaf Danov. Zij zullen volgend jaar in de meestergroep mogen uitkomen. concurrent Hort op indrukwekkende manier. Grootmeester Donner won in 1963 het toernooi. Sedertdien hebben steeds Russische cracks deze lA-kracht- meting op hun naam gebracht. De totale aandacht van de kijkers con centreerde zich vrijwel op hel duel TaimanovHort. Zwart liet onmiddellijk zien, dat hij een laatste poging wilde doen het toernooi alsnog te winnen; hij stond slechts een hall' punt achter. Het was duidelijk dat de Tsjech om die reden de Leningrader-variant van het Hollands koos. De Russische grootmeester had weinig belang bij een clinch en bood vrij vlot remise aan. Hort weigerde. Een uurtje nadien bleek de Tsjech tot punten- deling genegen. Op zijn beurt zei Taima nov nee. De Rus was inmiddels door knap openingsspel een pion voor gekomen en zou waarschijnlijk langs technische weg kunnen winnen. Daar Hort niets te verliezen had, besloot hij tot een alles-of- niets-actie. De aanval bleek evenwel vrij zwak gefundeerd te zijn. Taimanov kwam tot consolidatie, tegenactie en zelfs mataanval. Toen capituleerde Hort. Opgehaald In de meestergroep trokken de routi niers de lijnen nog even heel scherp. Clarke moest onder het juk van Honfi door. die aldus een meesterresultaat boekte, terwijl Medina door remise tegen Antunac dezelfde titulatuur prestatie leverde. De kampioen van Hongarije, Forintos die onzeker van start ging, heeft de laatste week enorm op gehaald. Tot veler verbazing liet hij in totaal 10 punten aantekenen, waaronder zaterdag een met zwart bevochten winst op Van Geet. Hij werd daardoor tweede. In de internationale damesgroep vielen de vier Nederlandse speelsters vrijwel allen af. In de slotronde behaalden ze slechts 1 punt. Zo waren alle zes prijzen voor de gastspeelsters. De afstand tussen de Russische winnares Nana Alexandria en de nummers 2 t/m 5 bedroeg liefst drie punten. De reservegroepen zijn gewonnen door ronde ln de V4Vs." x Ree (Ned.)—Kavalek (TsJ.-Sl.) O-l, nen (Fin.)—Corlever (Ned.) Vj. Taimanov (Rusl.)—Hort (Joeg.) 1—0 en Fillp (TsJ.-Sl.)— KffiSl "n.®?°Cor ViV4Medida (Joeg.) O—I. Vrceken (Ned.) I—O. Alexandria (Rusl.)—Vokraiova (TsJ.-Sl.) V6—V4- Ferrer (Spaj—Timmer (Ned.) l—O, Tuk TaimanovHort De partij Taimanov (w Tal—bl Lc8—f5, 12. I»h3—g5 Dd8—d7, Lel—b2 e7—e6. 15. dSxeG e2e4 Lf5g4. PgSxe4 Ta8—efl, Dd7xe6, 16. Pe4g5 De«—e7, 18. Ddl—d5f Kg8— h8. 19. f2—f4 h7—h~6. PgS—h3 Pe5c6, 21. I 87—a5. 23. Dd5—(12 Kh8—h7. 24. Lb2x'g7 De7xg7. 25. IB1—dl Te3e7, 26. TO—cl a5—a4; 27. b3—b4 g3g5, 28. b4—b6 gSxf4, 29. b5xc3 Ld7xc6, 30. g3 g4 f4f3. 31. Lg2-h3 Dg7-e3. 32- Kgl—hl DeS—g3, 33. h4—h5 Te7—e5. 34. Tel—gl Dgsh4, 36. Tdl-el Lc3—d7. 35. Tfl-el Ld?—€6, 37. T£l—cl Te6—c5, 38. Tol—c3 b7—b5, 39. e4e5 TcSxeS, 40. C4xb5 Tf8f7, 41. Tc3—e3 Te5xe3. 42. Dd2xe3 Le6a2, 43. De3—d3t Kh7—hJ Dd3d2 La2—C4. 45. Dd2—c3+ Tf7—c7. t geeft2 op

Leidse Courant | 1970 | | pagina 11