Sfe£cid4cSoii^cMit KRO-THEATER: EEN DUIDELIJKE ZAAK I CASINO DE PARIS JEUGDSENTIMENT Nederlander Dave met eigen geluid Udo Jürgens Sport in weekeinde Eucharistie- Gamma over geslachts ziekten KORT GEDING OVER TONEEL Mies eet met Caret Briels Wat doet drs. Schmelzer voor de kost? DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 31 JANUARI 1970 Geen duik in icater, zonder steekproef IN hun memorie van antwoord aan de Eerste Kamer geven minister Veringa en staatssecretaris Grosheide blijk van een verstandiger inzicht dan onderwij.-- autoriteiten de laatste tijd wel eens doen. Ze schrokken er niet voor terug te laten blijken, dat ze zonodig met de onderwijsreorganisatie een stuk verder willen gaan dan de huidige wetgeving mogelijk maakt. Zo staan ze, ook blijkens hun antwoord aan de Senaat, positief tegenover de gedachte om eindelijk een emde te gaan maken aan de kwaal van het „zitten blijven". Nu zal de praktijk in dit geval mogelijk meer problemen opleveren dan het principe: het doorbreken van het leerstof jaarklassensy teem heeft waar schijnlijk ook financiële consequenties. Tot nog toe is bij kritiek op hen zitten blijven nogal eens gemakkelijk beweerd, dat dit ook een vorm \-an geldverspilling in ons onderwijssysteem is. De reorganisaties, die nodig zijn om de kwaal te saneren, gaan vermoedelijk meer geld kosten. Maai- dat mag geen bezwaar zijn, wanneer de minder- begaafde kinderen daardoor beter aan hun trékken komen en de democrati sering van ons onderwijs in deze zin gerealiseerd kan worden. We zijn het met minister en staats secretaris eens. wanneer ze het principe van het afschaffen i'an het „zitten blijven" zonder voorbehoud aanvaarden en intensief bevorderen, dat nagegaan wordt, hoe men tof een andere onderwijspraktijk kan geraken- TT EN ander punt, dat de aandacht van de twee bewindslieden heeft, is de Integratie van het algemeen voortgezet onderwijs. In hun memorie van antwoord lezen we op dit punt een wat voor zichtiger houding En ook dat lijkt ons Er is de laatste jaren wat te veel ge preekt over de alleenzaligmakendheid vt,n het systeem van grote scholen gemeenschappen: er wordt de laatste tijd te gemakkelijk gesproken over de Zweedse middenschaal ails ideaal van een onder wij sdamocra t iserlng In onze krant hebben we er al enkele malen op gewezen, dat grote scholen gemeenschappen en middenschool als middelen om doorstroming te bevorderen en differentiatie uit te stellen naast be paalde voordelen ook nadelen met zioh meebrengen. We blijven ons nog steeds afvragen of de ware democratisering van het onderwijs niet veel beter kan I geschieden door vervolmaking van de j „mammoet" dan via een totale nieuwe I reorganisatie die volgens sommige beroepspedagogen z© dringend nood- zakelijk is. In elk gevat verwondert het ons. dat menigeen bereid is na een kort bezoek aan Amerika of Zweden de loftrompet te sieken op daar toegepaste onderwijs vormen. Dikwijls wordt daaraan dan nog de conclusie gekoppeld, dat Nederland weer bezig is een doodlopend water binnen te varen. HYEZER dogen troffen we in de N.R-C een artikel aan met Zweedse klachten over he| door buitenlanders zo geroemde ondeiwijs in Zweden. In het Svenska Dagbladet wordt gesignaleerd, dat Zweden de kwaliteit van het onderwijs i-n bepaalde opzichten lijdt onder hel volgen van nieuwe inzichten als de middenschool en het tot in vergaande mate doorvoeren van een systeem, dat naar een uniform peil van onderwijs voor iedereen streeft. Op de universiteit van Stockholm Is ontdekt, hoe studenten amper nog vol doen aan de minimumeisen voor het toepassen van de eigen taal. dat het gebrek aan precisie bij het gebruik van moderne talen en bij andere vakken hand over hand toeneemt en dat de houding tegenover intellectuele arbeid veel te wensen overlaat. In het aan Svenska Dagbladet ont leende bericht staat verder, dat in Zweden thans de afstand tussen gym nasium en universiteit (-niet alleen wat betreft kennis, maar ook he, vermogen om te studeren) zo groot is, dat in voering van een voorbereidend college jaar wei eens nodig zou kunnen blijken. WIE dit leest, gaat des te meer hopen dat de Nederlandse onderwljs- autoriteiten geen duik in het water zullen nemen zonder een steekproef te hebben genomen wat betreft de diepte. ■Want ondanks sommige enthousiaste verhalen over de middenschool is niet ondenkbaar, dat democratisering van het onderwijs op de duur zal neerkomen op een verlaging van het peil voor de be teren en niet tot meer kansen voor de op het eerste gezicht minder-begaafden. Terecht beperken de bewindslieden zich in dit opzicht dan ook tot een ver wijzing naar de mogelijkheden van de nieuwe experimentenwet. Maar laten zij ook bevorderen, dat het experiment echt tot experimenten leidt en dat men aan 'erdere propagering van zulke nieuwe onderwijsvormen pas begint, wanneer de evaluatie van de experimenten over een redelijke periode heeft plaatsgevonden- En dan in de eerste plaats de evaluaite •an Nederlandse experimenten- De schuld van mr. Schut ZOU minister Schut, als gevolg van de felle oppositiekritiek op zijn beleid, njn afgetreden, we durven bijna te ga randeren, dat de socialisten dan binnen •n paar weken wéér kTOkodSIletranen hadden gehuild, omdat 'n vriendelijk be windsman de woestijn ingestuurd werd omwille van fouten van 'n heel kabinet en van schatkistkanselier Witteveen in het bijzonder. In het geval van minister •De Block hebben de politieke vrienden van het duo Vondeling-Den Uyl dit to neelstukje opgevoerd, met min of meer succes. Tot een reprise is het in het ge val van minister Schut niet gekomen; ook regeringspartijen uitten deze week in de Tweede Kamer kritiek op zijn be leid, maar zij bleven reëel wat betreft het toekennen van schuld. Het tegenvallen van de woningbouwpro- duktie in de laatste tijd ligt gedeeltelijk aan toevallige factoren, gedeeltelijk aan het kabinetsbeleid; maar zeker ook voor een deel aan het beleeid dat de volksver tegenwoordiging in het verleden heeft ge voerd en ook aan de gedragingen van de gehele Nederlandse natie, zoals een A. R.-Kamerlid tijdens het recente debat terecht heeft opgemerkt. De Nederlandse natie is er als de kippen bij om ander mans woningnood tot volksvijand num mer één uit te roepen, maar ze is er nog meer als de kippen bij om te voorkomen dat de strijd tegen die vijand ook maar iets gaat aftrekken van de inlossing van eigen verlangens. In dit opzicht zijn de Nederlandse kie zers ook weer geconfronteerd met de dubbelhartigheid in het politieke spel van de onwiifeja- wn#t.^rtnuM^d,4»« het beleid een schande is, dat het kabi net een krachtig beleid ïTjoet opbrengen dat op kosten niet mag worden gekekeq. Omdat de P. v. d. A.-fractie haar spie kers dit bij schering en inslag laat bewe ren. wordt het langzamerhand een beet je vervelend. Van de reging wordt ver wacht dat zij in het beleid naar urgenties kiest en deelt; aan de oppositie mag die eis kennelijk niet gesteld worden. Want veel meer dan de kreet dat de belas tingverlaging die Vondeling en Den Uyl nog niet zo lang geleden heel rede lijk noemden, niet had mogen doorgaan is deze oppositie in en buiten de Kamer nog niet gekomen. Wanneer drs. Den Uyl pathetisch uit roept, dat de Partij van de Arbeid veel haast heeft de kiezers aan 't woord te la ten om daarna op basis van 'n kiezers uitspraak zelf weer de handen aan de re geringsploeg te slaan, krijgen we meer en meer de behoefte te hopen, dat Den Uyl c.s. die kans gegeven wordt. We zijn hopelijk benieuwd, hoe hij dan waar gaat maken, wat er vanuit de P. v. d. A.-banken de laatste jaren beloofd en geëist is. Het lijkt ons een hele toer te worden, tenzij de socialisten dan wel bereid zijn het gehele volk voor de nood zaak van bepaalde offers te stellen. Zo ver zijn ze vandaag aan de dag be paald niet. Nu praten ze alleen over of fers waarmee in het kiesstrijdgewoel weinig populariteit te verliezen is. Parijs is wel loe aan een nieuwe injectie van de lichte muze. In de lichtstad zelf schijnt men zich dat z^n chauvinisme niet bewust te zijn en borduurt men voort op het oude stramien, maar het optreden gisteravond in het Haagse Congresgebouw van het Casino de Paris liet zich bijna rangschikken onder de noemer jeugdsentiment. Wat men doet is uitstekend in zijn soort, maar het tgnog steeds de gaminsfeer, het riedelende accordeonnetje en het Oh la la eest magnifique als een mooi meisje onder weke muziek uit glitterwikkels wordt gerold Twintig jaar geleden nam je er een tweedaags retour voor naar Parijs en dan ging je door voor een man van de wereld; wie er nu nog van ondersteboven is, ligt duidelijk achter op zijn tijd. An American in Paris is niet Dl, werk wordt overigens tot in de vingertoppen beheerst door Mick Micheyl, een meisje van het platteland, dat als danseres,, acrobate, zangeres en revue komiek in Parijs is geaccepteerd en heel waf pijten °P haar boog heeft- Maar evenzeer als een meisje als Mireille Matthieu heeft zij er moeite mee zich los te maken van Edith Piaf, die nog volop \-oortleeft in de imitaties van haar zingende grootheid. La vie en Rose ont brak dan ook niet op het repertoire- Men kan echt niet van Mick zeggen, da, zij er haar eigen sfeer niet in weet te leggen, maar daarmee krijgt de presentatie er nog niet per se iets eigens door. Zij zing, vooral sterk in het volkspoëtische genre, waartoe zelfs een nummer als Burgers van Calais is te rekenen. De hele Casinotroupe werkt op hoog niveau, maar hoogtepunten heeft het programma niet. Alles verloopt egaal goed, een beetje vermoeid ook wel. Dat is nóg te begrijpen van de dansmeisjes, maar zelfs de donkere Afrikanen schenen in zang en dans een stuk be zieling te missen. In dit kader paste dan ook helemaal de illusionist Brahma en de trapezewerkers, knap hoor, daar niet van. maar het beeld is zo overbekend Zelfs het applaus scheen vermoeid te klinken, ook al werd er bij diverse nummers meegeklapt. een Franse ge woonte onder de Fransen in een zaal met een Frans programma. Nochtans stond er een Hollandse noet op het programma en wel door het op treden van de zanger Dave, een Amster dammer. die door Europa zwierf en ten slotte in de Parijse revue terecht kwam. Zijn repertoire beweegt zich tussen het chanson on liet meer moderne popwerk en schijnt zijn eigen stijl nog niet hele maal gevonden te hebben- Maar alles wat hij zingt is eigen werk, van Meisje van mijn dromen to, Quand on a quelque chose, en hij beschikt over een evoca tieve stem met veel mogelijkheden, al krijgt men soms de indruk, dat hij er te veel van vergt. Hij past niet helemaal in het gekunstelde revuewerk van Sexv- jazz and blues, Crazy Cocktail, Escale ii Rio, Les Mousquetaires etc- en als hij zijn oorspronkelijkheid voor de toekomst veiliger wil stellen, dan moet hij daarin ook niet willen paasen. Na deze tijd komt een andere en na deze revuestijl even- T. O. Voor een officier van justtie bestaat er niets prettigers dan een duidelijke zaak en de officier in het stuk van dr. Voet en H. Keuls is ervan overtuigd dat ae dooeeddd van een oude dame. 'n dood door schuld is. Een zeer duidelij ke zaak! Dit stuk is het tweede in een korte reeks dat een brandend actueel probleem dramatisch weergeeft, terwijl ook in „Een duidelijke zaak" net als in „Transplantatiede procedure een open einde heeft. Het publiek moet be slissen in hoeverre een mens het recht heeft over zijn eigen lichaam te be schikken. De oude dame verzoekt haar zoon er voor te willen zorgen dat zij bij een derde beroerte geen medische hulp zal krijgen. Zij vindt dat zij het recht heeft om dit te eisen. Aan de andere kant staat de dokter die door zijn eed verplicht is de patiënt zo lang moge lijk in leven te houden. Tussen beiden staat de zoon die zijn belofte aan zijn "móeder gestand-wil doen 'èn daardbor volgens de officier tot een moordenaar Sara Heyblom is de oude dame. Haar kinderen worden gespeeld door Lies d. Wind en Tom van Beek. Yda Andrea is de verpleegster die een grotere rol in deze zaak speelt dan iedereen aan vankelijk vermoedt en Bert Dijkstra is de officier voor wie deze duidelijke zaak allerminst duidelijk wordt. Zondag KRO Ned. 1 20.35 uur. Hoewel hij al vele Jaren meeliep in de wereld van de showbusiness, kwam de doorbraak voor de Oostenrijkse zan ger Udo Jürgens in 1966 met het liedje „Mercie chérie". Thans maakt Udo Jürgens een tournee langs 150 steden in Duitsland, Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland samen met zijn 6-man sterke orkest. Van het optreden in Saarbrücken werd door Telefilm Saar een kleurenreportage gemaakt. Deze reportage, getiteld „Udo '70" zendt de NCRV'uit. NCRV Ned. 1 21.35 uur. Israël-Nederland Met ingang van vandaag zullen in het kader van de VARA Sporttribune uit gebreide reportages van belangrijke voetbalwedstrijden worden uitgezonden. Dit zal nu een 50 minuten durend ver slag zijn van de woensdag jl. in Tel Aviv gespeelde voetbalinterland Is raël-Nederland. Het commentaar wordt verzorgd dooi' Wim Hoogendoorn. ter wijl Jan Leyendekker de regie voert. Later zal de VARA wedstrijden uit de Duitse competitie en de Engelse beker competitie uitzenden. Zaterdag Ned. 2 21.35 uur. In „Studio Sport" op zondagavond zijn de volgende onderwerpen opgenomen: de basketbalwedstrijd voor dames Ne derlandPolen in Heerenveen. de vol leybalwedstrijd Haag '68Dekkersveld te Voorburg, de judo-interland Neder landFrankrijk in Delft, de ijshockey- wedstrijd NederlandBelgië in Gro ningen en de zaalhandbalwedstrijd Ni- locSittardia te Amsterdam en het Eu ropese kampioenschap schaatsen voor dames in Heerenveen. In „Langs de lijn" van de radio, dat zondagmiddag van 14.30-17.00 uur en van 18.00 tot 18.30 uur via Hilversum 1 wordt uitgezonden, wordt naast 'n aan tal wedstrijden in het betaalde voetbal aandacht besteed aan het Europees kampioenschap schaatsen te Heeren veen, overzicht waterpolo, amateurvoet bal, uitslagen microkorfbal en zaal handbal. In de sportrubriek van het N.O.S.-tele- visieprogramma „Scala" wordt van avond tussen 19.04 en 19.30 uur via Ne derland 2 aandacht besteed aan het kampioenschap schaatsen voor dames in Heerenveen. Sara Heyblom in „Een duidelijke zaak" viering Berliner Antigone, Leopold Ahlsens t.v.- spel naar een novelle van Rolf Hoch- huth, staat in zeker opzicht ver af van Sophocles' tragedie waarop het geïnspi reerd is. By Sophocles, daarin nage volgd door de bewerking van Anoulh weet Antigone dat haar daad de dood betekent. ZU begaat die daad toch, in de wetenschap dat zy een objectief gezien gerechte straf zal ondergaan, omdat zü daarmee haar broer ook na diens dood op de meest wezeniyke manier helpt. In Berliner Antigone realiseert Anne zich bij het plegen van haar daad niet wat har boven 't hoofd hangt. Wat zij doet gebeurt omdat haar eigen geweten hoger telt dan de wet van het land- Als later blijkt dat haar leven in eigen hand wordt gelegd, zij krijgt anders dan Antigone de kans tot herroeping, kiest zij niet voor de wet, maar voor het geweten. Het Antigonemotief werd daardoor iii feite uitgediept. Ook al omdat Anne niet wordt getekend als de moedige heldin, maar eerder als een zwakke vrouw voor wie het moeite kost niet voor het leven te kiezen- zy wordt daarmee de belichaming van de stelling dat echte helden verschrikkeiyk bang kunnen zün. Dat echte heldhaftigheid bestaat om ondanks angst te kiezen voor wat het geweten voorschrüft. Het spel was voortreffelijk opgebouwd in reeksen flash-backs die de persoon lijkheid van de titelfiguur haarscherp tekenden. Verdienste vonden we het daarbij dat dit tijdens de nazitijd spe lende gruwelijke verhaal er niet op de eerste plaats uitkwam als anti-nazis tisch, maar eerder als een pleidooi voor de individuele gewetensbeslissing die uit kan gaan boven welke wet ook. Het UFA-team zorgde voor een schitterende t.v.-vormgeving. We zijn de AVRO er kentelijk dat ze ons gisteravond met dit l.v.-evenement kennis liet maken- Doebiedoe was half op dc speelse, halt op de religieuze toer. Hei eerste aspect slaagde zonder meer. Bij het tweede voelden we ons niet gelukkig- De Onze Vaderparufraze vonden we, meningen van pater en dominee ten spyt, een hacheiyke aangelegenheid. Dat het enige commerciële nummer „De kerk" van D. C. Lewis op de hitparade hoge ogen gooit vinden we bedenkeiyk, omdat het met relegie geen bliksem te maken heeft. Ook de dreunbewerking van de prachtige negrospiritual „Were you there" leek ons smakeloos. Merkwaardigerwijs werd aan pater en dominee geen mening gevraagd over een song die door Ramses Shaffy werd voorgedragen. Die song was oncoventio- neel, maar xe benaderde de echte geest van het christendom naar onze smaak beter dan alle commerciële deunen waar Doebiedoe ons verder op vergastte. Vg. Gamma is ditmaal gewijd aan de ge slachtsziekten in Ne4erland. Het uig- gangspunt voor dit programma is hel proefschrift van de epidemioloog H. Bij kerk: „Het voorkomen van geslachts ziekten in Nederland, 1967". Dr. 'Bij kerk, verbonden aan het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid pro moveerde onlangs op dit proefschrift. De geslachtsziekten in Nederland ver tonen een stijgende lijn. Tussen 1957 en 1969 is het aantal met meer dan 170 Zn-CSCSC procent gestegen. In 1967 werd het aantal syfilispatiënten in Nederland op grond van enquêtes bij huisartsen en dermatologen (huidartsen) geschat op 650, het aantal patiënten met gonorroe op 6700. De belangrijkste in- en expor teurs van geslachtsziekten zijn nog steeds zeelieden. Prostituées zijn nog steeds 'n belangrijke verspreidingsbron van venerische ziekten. Deze groepen zijn 't reeds vanouds. Nieuwer echter zijn andere door geslachtsziekten be dreigde groepen: tieners en homofielen. Zondag KRO Ned 1 21.10 uur. TV-CONCERT Het Amsterdams Philharmonisch Orkest concerteert o.l.v. Anton Kers jes. Uitgevoerd worden: Ouverture „Raymond" van A. Thomas, „Fontane di Roma" van O. Respighi. „Jota Ara- gonesa" van M. Glinka. Zondag KRO Ned. 1 22.00 uur. „Actiegroepen ageren terecht tegen het niet maatschappelijk functioneren van het gesubsidieerde Nederlandse toneel" is de 6telling die in „Kort 6e- ding" onder de loep wordt genomen. In elke aflevering van „Kort Geding" staat een actueel thema „terecht". Twee pleiters, een pro en een contra de stelling belichten het voor en het te gen ervan, waarbij zij elk drie getui gen opvoeren en bewijsmateriaal pro duceren. Een onafhankelijke jury van 21 leden doet uitspraak. De pleiter vóór de stelling is in de uitzending van 21 februari mr. P. H. Bakker Schut. Zijn opponent is mr. J. C. F. Pons. Voorzitter is zoals steeds mr. W. E. Haak. Zondag NOS Ned 2, 21.35 uur. Het wekelijkse etentje, dat Mies Bouw man in het kader van het programma „Finale" met een bekende Nederlan der heeft, zal vanavond worden genut tigd in het gezelschap van Carel Briels, de man die met wisselend succes vele spectaculaire evenementen heeft geor ganiseerd. Hilversum 1, 18.30 tot 21.00 uu*» Ter gelegenheid van Kerkenbouwzon- dag zendt de KRO-televisie een eucha ristieviering vanuit ,de St.-Bavokerk ie Haarlem uit. Celebrant is mgr. Th. H. J. Zwartkruis, die ook de predika tie houdt. Diaken is kapelaan G. van Rooyen. Het kathedrale koor o.l.v. .Tan Valkestijn zingt de Missa Laudate Dominum De Coelis van Orlando di Lasso. Organist is Jan Schouten. Zondag KRO Ned. 1 11.00 uur. Kapitein Harmsen De vijfde aflevering van de televisie serie Kapitein Harmsen draait ditmaal om zoon Karl. Karl Harmsen, die in de rang van derde officier deel uit maakt van de bemanning van de Ugan da, vermoedt na een aantal ongeval len aan boord, dat er opzet in het spel is. Wanneer Karl ontdekt dat er tijdens de reis goud gesmokkeld is aan boord, is het voor hem niet moei lijk meer te achterhalen wie de dader van alle onrust is geweest. Zondag KRO Ned. 1 19.45 uur. NOS: 16.00 uur: Journaal NCRV: 16.02 uur: Zeskampshow 17.00 uur: Kijkkast NOS: 17.35 uur: Schaatsen 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal NCRV: 19.04 uur: Scheepsjongens van Bontekoe NEDERLAND I KRO: 11.00 uur: Eucharistieviering TELEAC: 13.30.uur: Studeren NOS: 14.00 uur: Schaatsen Heerenveen 15.00 uur: Journaal 15.02 uur: Weekjournaal 15.22 uur: Verkeersinformatie 15.25 uur: Skippy 15.50 uur: De verrekijker 16.00 uur: Openbaar Kunstbezit 16.15 uur: Passepartout 16.55 uur: Totouitslagen CVK-IKOR: NEDERLAND I NOS-NOT: 10.45 uur: Walter en Connie 11.10 uur: Notre Ville 11.35 uur: Maatschappelijke ontwikkelingen 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal NCRV: 19.04 uur: Scheepsjongens van Bontekoe 19.13 uur: J eugdherinneringen 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Dubbelzeskamp 21.35 uur: Udo '70-show 22.25 uur: Hier en nu 22.50 uur: Evangelie 22.55 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 17.00 uur: Bidden met open ogen TELEAC: 18.20 uur: Schaken, les 16 NOS: 18.55 uur: Fabeltjeskrant IKOR: 19.00 uur: Woord voor woord 19.05 uur: Russisch- Orthodoxe Kerk KRO: 19.30 uur: Knotse kneuzenrallye 19.45 uur: Dok VII. filmserie 20.30 uur: Journaal 20.35 uur: Een duidelijke zaak. 19.30 uur: Breng eens een zonnetje 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Tweekamp 20.45 uur: Please sir 21.10 uur: Weg van de haven, film 22.00 uur: Colloquium Musicum Judaicum Hum. Verbond 22.20 uur: Thuis best 22.50 uur: Journaal 19.04 uur: Scala VARA: 19.30 uur: Onderwijs deel I 29.00 uur: Journaal 20.20 uur: Ironside 21.19 uur Achter het nieuws 21.35 uur: Sporttribune IsraëlNederland 22.25 uur: Improvisatie 23.05 uur: Journaal 22.00 uur: Tv-concert 22.36 uur: Journaal NEDERLAND II NJOS: 18.55 uur: Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal 19.05 uur: Tovenaar van Saburac 19.30 uur: Studio Sport (1) 20.15 uur: Panoramiek 20.40 uur: Wat doe ik voor de kost? 21.10 uur: Studio Sport (3) 21.35 uur: Kort geding, epet 22.25 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaad 19.04 uur; Scala VARA: 19.30 uur: Coronation street 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Lucieshovr 20.45 uur: Psychologische teet 21.50 uur: Reisverhalen, show 22.25 uur: Achter het nieuws 28.05 uur: Journaal HILVERSUM 1 18.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Fina le- - op weg naar het «weekeinde: nieuws, muziek, achtergronden en amusement. (19.30 HILVERSUM II 18.19 Uitzending van de Christelijk Histori sche Unie. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. (NOS) Het Hoogovenschaaktoernooi in Wijk aan zee. 19.03 Stereo: De Sprlnkplank: •zoekpia- tenprogramma. 22.00 Kursief: een program ma dat schuin tegen de dingen aankijkt. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 Stereo: Goaleen muzikaal sportprogramma met kommentaren, reportages en gekruide BELGIE 324 m NEDERLANDS 18.00 Nieuws. 18.03 Taalwenken. 18.30 Fran- se les. 18.32 Herinneringen. 18.45 Sport. 18.51 Taalwenken. 18.55 Grammofoonmuziek. 19.00 Nieuws, weerbericht en actualiteiten. 19.40 21.00 Sport j HILVERSUM Drs. W. K. N. Schmelzer, fractievoor zitter van de K.V.P., zal de gastheer zijn in de quiz „Wat doe ik voor de kost", die de N.O.S.-televisie uitzendt. Het panel, bestaande uit Hans van der Vlugt, Hansje Löhr, Teun van den Berg en Harriët Freezer moet proberen het beroep van een aantal gasten in de studio te raden. Als arbiter treedt Hans Kuhlemeier op. De redactie van het programma is in handen van Ank van Zachten. Cor van Leeuwen heeft de re gie. Zondag NOS Ned. 2 20.40 uur. mededelingen). 9.45 Uitzending Humanistisch Verbond. IKOR: 10.00 Onderweg: Van de hak op de tak de Kerk door. 10.30 Dienst van Schrift en Tafel. 11.30 Reaktlef. een programma na kerktijd. AVRO: 12.00 Muzi kaal Onthaal: bonte muzikale show. 13.00 Nieuws. 13.10 De toestand in de wereld, lezing. 13.19 Radiojournaal. 13.35 Radar: radioperiodiek. 14.05 Stereo: Promenade-or kest met zangsolisten: amusementsmuziek. NOS: 14.30 Langs de lijn: sportreportages en -uitslagen en lichte grammofoonmuziek. VARA: 17.00 Stereo: Licht orkest en solisten. 17.50 Nieuws. NOS: 18.05 Mededelingen. 18.10 Langs de lijn: sportreportages en -beschou- verzoekplatenprogra Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Radiojour naal. 22.55 Stereo: Te elfder ure: licht gevarieerd platenprogramma. 28.98-14.00 ws. 19.35 L'Arte del Arco: oude kamer- iek voor klavecimbel en viola da gamba. Balans. Consultatie Wereldraad van een over ontwikkelingssamenwerking. HILVERSUM II KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Stereo: Badii oude en klassieke muziek (gr). 9.00 N: en waterstanden. 9.15 Stereo: Laudate: oude gewijde muziek (gr). 10.00 Eucharist psalmen in de nieuwe berijming, muzikale lezing. 13.45 Stereo: Semi-klassieke kamer muziek (gr). 14.10 Voordracht van poëzie Ochtendgijmnas- tan de voorpagina). VARA: 8.00 Nieuws. ws: 12.41 Actualiteiten). 14.05 Senoolra- 14.30 Stereo: Bariton en piano: seml- iieke liederen (opn). 15.00 Gerefc n uit de Kerk. IKOR k van mens tot mens dichtbij. NCRV: 19.00 bevrijding in deze tijd. lezing. 19.45 Stereo: Klassieke muziek (gr). 20.03 Com nu mei van geestelijke liederen. KRO. 20.30 Stereo: Muziek a Go Go: licht HILVERSUM II Actualiteiten; 7.50 Overweging; 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. 9.10 Gymnastiek voor de hulsvrouw). 10.00 Klas sieke orkestmuziek (gr). NOS: 10.15 De komende week ln het Nederlandse muziek leven. KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de ardenprogramma. 11.55 Me iddagdienst. NOS: 15.30 Zoeklicht op Ne- 1: informatie over Utrecht, afgewis iet muziek. (16.00-16.02 Nieuws). Over- 'jorlichtlng17.20 De Surinamer R. D i. Spreker: H. A.^Samson. NCRV: 17.3< HILVERSUM III V: 9.00 Nieuws. 9.02 Fit: licht platen- rnma. 10.00 Nieuws. 10.03 Popstation Nieuws). TROS: 12.00 Nieuws. 12.01 (of Los). KRO: 13.00 Nieuws. 13.0: tountrymuzlek. (15.00 16.03 lORRRrrr: pop- BELG1E 324 m NEDERLANDS Nieuws. 12.03 Gevarieerde muziek. ericht, mededelingen en SOS-berich- ichlppers). 12.55 Buitenlands uws. weerbericht, :hten. 13.20 Tafel- 14.03 Schoolradio. (15.00-15.03 Nieuws). 18.00 Nieuws. 16.08 Beursberichten. 16.09 Programma voor de 1 liefhebbers. 23.95 HILVERSUM III zondag. 11.00 Nie 13.02 NAR: Nedex beiders. AVRO: 16.00 Nieuws. 16.02 Muziek kantjes. 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojournaal met toto-uitslagen. 17.05-18.00 Supercles dreammachine: lichte platen. BELGIE 324 m NEDERLANDS 12.00 Licht muziekprogramma. 33. Nieuws, weerbericht, mededelingen, dat klapper en SOS-berlchten voor de schippers Belcantoprogramma. (14.0 .00-23.00 Wegwijzers voo 15.30 Sport en muziek. (17.0( en 18.00 Nieuws). 18.30 Katholiek-godsdiim stige uitzending. 19.00 Nieuws en we«rtoo- richt. 19.30 Gevarieerd muziekprogramma 22.00 Nieuws, berichten en culturele actual' teiten. 22.20 Dansmuziek. (23.00 Nieuws

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2