PIERROT QUICK BOYS VOETBALDE IN BEGINFASE WEL OP ZONDAG BELASTINGVERHOGING IN ALPHENSE RAAD AANVAARD Vitale uitvoering Die Jahreszeiten' Zaterdagvoetbal werd voor Katwijkers financieel succes CASSETTES „WMF" ROOYAKKERS N.V. Byrd-hits WHITE RABBIT: „Optreden moet geen sleur worden" POP-KORT SHIPWRECK" elpee met verborgen hits Runaways-manager over modder van Frans Zaalberg DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 30 JANUARI 1970 ADVERTENTIE KATWIJK. Denis Stavleu laat met trots het stukje zien «lat «ie voorzitter van v.v. Noord wijk in het jubileumboek van Quick Boys schreef. „Kijk, als 7.0 J Iemand dat van je zegt, dan kan je daar I terecht blij mee zyn. Het blijkt dat er mensen zijn, die gezien hebben wat je voor Je club gedaan hebt en er ook be- wondering voor hebben". Voorzitter Van I Nes zegt in het betrokken artikel: „Uit die tijd (de twintiger jaren, red.) her inner ik me nog heel goed de ster van uw eerste elftal: Denis. Good Old De nts. Toen niet „Old" en ook echt niet zo „good". Hij was een geweldenaar; zo wel in het aantal doelpunten dat hij scoorde, als in zyn spelopvatting. Het is me nog steeds een vreugde als Ik Denis j by U weer ontmoet, zij het nu op de tribune. Ik vind hem nog geweldig maar nu om zijn vitaliteit". Stavleu kent Quick Boys door en door. j Lid vanaf de oprichting en sportman in hart en nieren. Als hij eenmaal op zijn praatstoel zit. dan is hij met geen enkele j mogelijkheid meer te stoppen. Dan komt er een koffer bij met krantenknipsels, aanschrijvingskaarten te voorschijn; o.a. Natuurlyk over Quick Boys. Er komen die voor het Leidse Elftal, want hij is de eerste Quicit Boys-man, die voor dit elftal uitkwam. ..Met Quick Boys" zegt de 72-jarige, „heb ik van alles meegemaakt. Er zijn j Abms heel vreemde dingen gebeurd, maar ik ben een vechter en laat de boel niet in de steek als het misgaat". De overgang van het tweede naar het derde decennium van deze eeuw zijn voor voetbalminnend Katwijk roerige dagen geweest. Dus ook voor Dennis Stavleu. Hij was als bakkersknecht uit Leiderdorp In Katwijk verzeild geraakt en toen daar een voetbalvereniging opgericht ging worden was hij er bij. Daarom bedankte hij als lid van LFC. Dat was in 1920. Maar omdat hij vreesde, dat Quick Boys weer tenonder zou gaan. pakte hij het in 1921 officieel aan. Het werd een echte club. „Maar", aldus Stavleu, „ik ben geen Katwijker van origine, dus komt mij de eer niet toe tot de oprichters te behoren". Schuldenlast Met de boys ging 't aanvankelijk slecht. Er was nog een schuld uit het allerpril ste begin en omdat men daar niet voor op wilde draaien toen de zaken in 1921 officieel aangepakt werden, moest men een vereniging onder een andere naam oprichten. Dat ging Stavleu te ver. Persoonlijk stel de hij zich garant voor de schuld en de naam Quick Boys kon gelukkig gehand haafd blijven. Wat ook grote problemen gaf, was het feit dat Quick Boys aanvankelijk zon dag voetbalde: „Je b.egrijpt wel, tfat, kon, in eeu dorp als Katwijk niet. De een durfde niet voor de buren. «1e ander niet voor zijn baas enz. Het publiek kwam ook niet, maar men liep op zondagmid dag wel „toevallig" langs het veld om te vragen hoe het afgelopen was. Ach ja, zo ging dat toen." Financieel kwam Quick Boys aan de grond te zitten. Daarom werden de za ken drastisch gewijzigd. Er werd bcslo- j ten om op zaterdag te gaan voetballen. En zie. de toeschouwers stroomden toe; het ledental steeg; financieel ging het best Penningmeester Stavleu had de zaak gered. Stavleu is ook de man, die in Katwijk het adspiiantenvoetbal op gang heeft gebracht. Trouwens, hij heeft zich op velerlei maniereD in de sport verdien stelijk gemaakt. Op de atletiekdagen van de Leidse Voetbalbond haalde hij prijzen weg bij het polsstokspringen, het kogelstoten en het touwtrekken. Hij is de enige, die de Merentocht zesmaal int reed. Hij nam deel aan de Elfstedentocht en momenteel is hij nog actief biljarter. Medailles en herinneringsvaandels getui gen ervan. uc Krocsemeijcr Op het rever van zijn colbertje draagt Stavleu van 1915 af lid van de Leidse Voetbalbond een gouden balletje. Een balletje dat in Holland Sport-kringen nog al eens wordt waargenomen: het is een blijk van persoonlijke waardering van Holland Sport-voorzitter Luc Kroe- semeijer. Kroesemeijer en Stavleu leer den elkaar goed kennen als scheidsrech ters. Denis Stavleu floot vijftien jaar en is nog altyd rapporteur voor de sub- 1 commissie Den Haag. waar Kroesemeijer j voorzitter van is. Stavleu over Kroes"; „Dat is een geweldige vent. Als er iemand is die lk het gun ryk Ie worden, i dan is hij het. Hy is a's Leidenaar be- j gonnen met lorren ophalen, maar hij heeft het eeu fantastisch eind geschopt. Hy heeft me l>eloof «I persoonlijk afscheid te komen nemen, als ik er mee stop." Ook over zijn loopbaan als fluitist kan Stavleu smakelijk vertellen. „Ik heb er eens in een wedstrijd drie uit moeten sturen. Dat was bij Rouwkoop 2-DVS 2 Rouwkoop kon nog kampioen worden, maar het stond wel op losse schroeven. Ze gingen er van twee kanten keihard tegenaan. Op een gegeven ogenblik nadat ik al een keer had gewaarschuwd zegt er iemand tegen me; „Als u hem er niet uitstuurt, dan trap ik hem eruit." Nou. dan had hij aan mij net de verkeer de. Ik stond bij wijze van spreken al klaar om terug te meppen." Staveleu heeft zich voor zijn club altyd een vechter van de goede soort getoond. Niet alleen voor Quick Boys deed hij alles, maar ook nu nog voor zijn biljart vereniging. B. en W. hadden besloten dat de club in Sporthal Cleyn Duin, geen bil jarts zou krijgen, maar Stavleu, die zag dat zijn club tenonder dreigde te gaan, had een mondelinge toezegging van wet houder v.d. Plas. Stavleu zou Stavleu niet z(jn als hij die toezegging niet waar maakte. Succes bleef niet uit: er wordt gebiljart in Cleyn Duin. HORLOGER - JUWELIER MAARSMANSTEEG 21 LEIDEN - TELEFOON 20778 VRAAGT FOLDERS! Krottenprobleem langdurig ter sprake Copie van Mayflower in Leidse binnen stadswateren LEIDEN Het bestuur van de Leidato en Lellento zal een copie laten maken van de Mayflower, het schip waarmee de Plllgrimfathers naar Amerika zeilden. Tijdens de Pilgrimfathers-herdenking, die van 29 april tot en met 29 mei in Leiden zal plaatshebben, zal deze copie van de Mayflower in de Leidse binnen stadswateren varen. 55' LIEFSTE HANNEKENI Beste Lu- kas! Beminnen en bemind te worden is het hoogtepunt van vreug de, is des levens zaligheid en geluk!" Zomaar enkele strofen uit het derde gedeelte („De Herfst") van Haydns oratorium „Die Jahreszeiten", dat gisteravond door het Toonkunstkoor en het Gewestelijk Orkest voor Zuid- Holland in de Stadsgehoorzaal werd uitgevoerd. Dat deze tekst (uit een luchtig duetje) hier bewust geci teerd wordt, is op zijy, .ipinst typerend, voor de magistrale scheppingskracht van Joseph Haydn. Al was hij in wezen éen zeer religieus persoon, het lijkt hem geen enkele inspanning gekost te hebben om de tekst naar („The Seasons"" van J. Thomson) in dit reuzenwerk van opgewekte „spiel- freudige" muziek vergezeld te doen gaan, terwijl het werk in zijn geheel zijn lijfspreuk („In nomine Domine") volledig nakomt. Nog een voorbeeld van Haydns wispelturige, maar oh zo doordachte compositiestijl is het voortreffelijke „Wijnkoor," waarin de tengere salongeest plotseling plaats heeft geruimd voor een ophitsende boerendans. AL DEZE SCHRILLE tegenstel- lingen werdén gisteravond door dirigent Iskar Aribo muzikaal door zien. Zijn uitstekende leiding was grotendeels gericht op het koor, het geen nu en dan beslist nodig bleek om de concentratie niet te laten ver zwakken en de vertolking genuan ceerd en zuiver te houden. Dit is naar mijn smaak helemaal gelukt. Het Gewestelijk Orkest verklankte fle geniale orkestratie erg fijntjes, al zou een extra repetitieavond wellicht enkele (kleine) smetjes hebben doen voorkomen- De concentratie was er echter, en de weldadige orkestrale klankeenheid ook. DE SOPRAAN Nelly van der Spek vond lk van het solistendrietal de sterkste troef. Erg zuiver en ritme- vast zong ze, ook in talrijke gedif ferentieerde „loopjes". Van Henk Meyer (tenor) en de bas Henk Smit kan dit eveneens gezegd worden, maar het was juist haar stabiele volume, dat zich van hen onderscheid de. Maar koor, orkest en solisten hadden tesamen een vitale en zuivere klankeenheid geproduceerd, waarvoor een stampvolle gehoorzaal graag en veel applaus over had. willem schrama Piet Ordeman nieuwe hoofd- redakteur LUB LEIDEN Hef bestuur van «Ie Stich ting Opinieblad Rijksuniversiteit Leiden („LUB-stichting") heeft gistermiddag Piet Ortlemnn benoemd lot hoofdredac- teur van het LUB. Hij krijgt tot taak zo spoedig mogelijk een uit alle universi taire geledingen bestaand redactieteam te formeren. Piet Ordeman volgt Hein Vink op. die aan het begin van deze week ontslag had genomen, nadat de stichting gewei gerd had sexkontalctadvertenties op te nemen. De redactie trad toen en bloc af. In een communiqué zegt het stichtings bestuur, dat het zich verantwoordelijk acht voor het advertentie-beleid. De te vormen redactie zal in de grootst mo gelijke vrijheid haar opinievormende taak kunnen verrichten. Het gevoerde beleid van de stichting is goedgekeurd door de ALSV, die een collectief abonne ment op het LUB heeft. Tsjechische grootmeester Kavalek geeft simultaan-seance in Leidse Mensa LEIDEN Woensdag a.s. organiseert Catena Schaakvereniging Black White een simultaanseance in de Mensa, Rapenburg 6, met de Tsjechische grootmeester Kavalek. Aanvang 20.30 uur. De seance is voor iedereen toe gankelijk. A WOUBRUGGE Het eerste elftal van Woubruge komt tegen Schoonhoven als volgt uit: doel G. Wit; achter: C. v. Dorp, L. Witteman, F. Treuren. H. Kijk in de Vegte; midden: D. Schuilenburg, Th. Kooien, C. Brunt; voor: J. Wolvers, C. A. van den Hoek, J. Burggraaff. (Van onze correspondent) ALPHEN A.D .RIJN De Alphense gemeenteraad (ir. Scherpbier CHU was af wezig) heeft zich gisteravond in een langdurige vergadering fel verzet tegen het voorstel van b. en w. tot verhoging van de straatbelasting, de reinigingsrechten, rioolheffingen, de opcenten personele belasting en de hondenbelasting; vrijwel alle raadsleden hebben hierover bet woord gevoerd en alle leden van hef college kwamen om beurten de achtergronden van «leze onprettige voorstellen belichten. De raadsleden hadden alle begrip voor de positie van liet college met de mg tegen de muur; het moest kiezen tussen het curatele van de overheid op de hals halen, afzien van verdere werkuitvoeringen, verwaarlozen van het streven naar meer leefbaarheid voor de gemeente, te beleven dat de begroting, dm «'en tekort van ruim een half miljoen aanwyst, vertraagd de overheid passeert en tenslotte wel licht geen goedkeuring verkrijgt of zo laat. dat liet college tot non-activiteit wordt gedoemd, dan wel de genoemde belastingen te verhogen. Deze verhogingen zyn f edige verdeling van de last de bur- B. en iv. niet rug tegen de muur V.d. Vlies: Voorstel is onsympathiek Velen vonden het voorstel bijzonder on sympathiek omdat er dwang achter zit. vanwege het begrotingstekort. Vooral de kleine man ondervindt al meer dan hem lief is, een zware drukvan de overige belastingen. Dit bracht de heer v. d. Vries (PvdA) naar voren. Hij noemde dit een onsympathieke be lastingdruk als dit gezien wordt tegen de achtergrond, dat de overheid met miljoenen smijt. De normen zijn scheef. Hij stelde daarom voor op de voorge stelde verhogingen een verlaging toe te passen, met name wilde hij de reini gingsrechten in die zin reduceren. Dit moest hij later evenwel terugnemen om dat eht in strijd was met de voorschrif ten van G.S. Achtergronden die dit soms helemaal niet appreciëren, en dan is het geen werk meer van een handomdraai. Een ander probleem is. hoe moeten de oners eruit gehaald worden als er geen passende woning en omgeving aan wezig zijn. Op de plaats van één afgebroken krot woning kan moeilijk méér worden ge bouwd. Op de ruimte van meer wonin gen kan aan flats b.v. worden gedacht, en wat dies meer zij. „De gemeente doet haar uiterste best, maar wij zitten soms met de rug tegen de muur gedrukt, ja vaak zelfs tegen de overheidsmuur zo zei wethou der Deerenberg, van het krottenprobleem dat door veel raadsleden onder de loep is genomen. Naamgeving Wethouder J. J. Goedhart (CHU) var financiën nam het leeuwendeel van d« •verdediging van de onderscheiden be- lastingverhogingsvoorstellen voor zijn Omtrent de naamgeui rekening. Hij belichtte de achtergron- bieden en projecten den, de situatie waarin de snel groeien- hakte de burgemeester de knoop door- de gemeente de daarop afgestemde in-, Wie is tegen het complete voorstel f vesteringen moet doen. Niemand f Dan is het aangenomenen Nadat zowel de heer v. d. Vlies zijn hij liet de hamer vallen, vertellend,'dat voorstel op de reinigingsrechten had uitgangspunt uas aan Alphen-noord een teruggenomen, werden de respectieve- historische benaming verbinden en daar- lijke voorstellen tot verhoging ondershceiden gemeentelijke belastingen z.h.st. aangenomen. OEGSTGEEST - TELEF. 01710-51855 REEDS 30 JAAR DEALER VAN MERCEDES-BENZ voldoet het voorstel Woningnood De'moeilijkheden welke zich rond de on- bewoonbaarverklaringsprocedure van woningen opstapelen vormen te Alphen aan den Rijn een van die problemen wel ke van buiten de invloedsfeer van het gemeente bestuur worden veroorzaakt Dit was de conclusie van de reactie van burgemeester en wethouders in de ge meenteraadsvergadering. op informaties van raadsleden. De gemeente doet al haar best om het aantal van dergelijke woningen zo vlot mogelijk te reduceren, maar ondervindt nog wel eens de nodige protesten, tegen werking en radicale weigering. Per slot van rekening gaat het hier ook om men sen om wier bestwil het te doen is, maar SAMA-buisorde voor Sassenheims Liesbetb Pit 1 Van onze correspondent) SASSENHEIM De organisatie van SAM A-winkeliers, bekend om zijn originele ideeën, heeft het initiatief genomen om ieder jaar diegenen uit Sassenheim, die de nationale pers halen, te onder scheiden, door hen op te nemen in de speciaal hiervoor ingestelde Huisorde van de SAMA. De pri meur hiervan had Liesbeth Pit, die op 1 oktober van het vorig jaar tweemaal op één dag „total loss" werd gereden. De zilveren plaquette behorende bij de huisorde werd Liesbeth gis teravond thuis op de Parklaan omgehangen door voorzitter Hol land, die vergezeld was van z'n bestuursleden. Bloemen en een waardebon van 25,- hoorden bij de onderscheiding. Het bericht van Liesbet pechdag, waarvan De Leidse Courant de primeur had op 2 oktober, haalde niet al leen de nationale, maar oolc de in ternationale pers. Zo stond het in de Duitse „Bildzeitung", in Enge land in de „Sunday Mirror", Dailly Expres" en „News of the World". Uit reacties vanuit Ame rika bleek dat het bericht zelfs daar was gepubliceerd in Kalama zoo, Kentucky en New-Yersey. 0 WOUBRUGGE De voor heden (vrijdag)avond aangekondigde jaarver gadering van de gymnastiekvereniging Kwiek en Lening is uitgesteld tot vrij dag 6 februari. Aanvang 9 uur. ook voor jou ook voor jou ook voor jou ook voor jou ook voor jou ook voor jou ook voor jou ook voor jou ook voor jou ook voor jou De Leidse popgroep „White Rab bit" bestaat uit vijf wonderboys, die nu ongeveer anderhalf jaar bij elkaar zijn om muziek te ma ken. Het zijn vriendelijke Chris (elektrische en akoestische gitaar), zachtaardige Pego (drums, bon- goos en percussiun), malle Jan (bas en backing), praterige Piet (orgel en piano) en perfectionis tische Peter (zang, gitaar, fluit en mondharmonica). Wat 1 ziek makei „Dit is moeilijk te beantwoorden; het is beslist niet in te delen in een vakje. Zelf vinden wij een goede benaming: „rock-muziek", maar dan niet volgens 't oude begrip „rock" (zoals Elvis b.v.) maar het Amerikaanse begrip „rock" (d.i. de aanduiding voor muziek zoals wij hier betitelen met beat-muziek en zo). Wij willen gewoon van dat „biet- groep" en al die toestanden af. Meestal noemen ze het undergrond en daardoor word je of je wil of niet toch weer in die sektor ingedeeld. Soms is onze muziek „heavy" (=hard-rock), maar we hebben vooral de laatste tijd veel rustige stukken: allerlei sfeer- en effectgeluidjes, mooie uitgewerkte melodieën met als klimax erg massale, bombastische orgiën van geluid (puf)!! „Bij een optreden moet je je gevoels uiting kwijt kunnen. Belangryke fak- toren hierbij zyn op de eerste plaats publiek en op «ie tweede plaats: sfeer. Wat het publiek betreft vinden wy ty perend dei verdeeldheid van meningen, «lie zo vaak weer afhankelijk is van de heersende mening van bepaalde toon aangevende personen. Overbodig te vermelden, dachten wfl, «lat specifiek danspnblick bij ons niet helemaal aan zijn trekken komt. Gelukkig vindt de evolutie van het be luisteren en beleven van muziek meer en meer plaats, al gaat dit veel te langzaam. Als Je persé wilt dansen (als expressie-vorm) dan gaat dat al tijd wel. Wat betreft sfeer: dat moet natuurlijk grotendeels van Jezelf als muzikant uitgaan, al kan de omgeving of ruimte waar je optreedt een grote invloed daarop uitoefenon. Ook moet optreden beslist geen sleur worden, om dat er altijd ruimte moet blijven om Je door andere ideeën en toestanden te kunnen laten beïnvloeden. Dit houdt nauw verband met het feit dat er altijd een analyse moet kunnen worden ge maakt van wat als groep binnen je mogelijkheden ligt." Punt één voor ons is: goeie muziek maken; al het andere is een bijkom stigheid. Dat wil echter niet zeggen: minder belangrijk. Alle bijkomstighe den -f- hoofdzaak moeten een goed sluitend geheel vormen. Daarbij zijn we wel doordrongen van het feit, dat Je het kommersjele gedeelte niet uit het oog mag verliezen. „White Rabbit" Inclusief roadmanager Wat de toekomst betreft, „Ome Hen" onze manager doet al bet mogelijke om alles te knnnen verwezenlijken, maar ver vooruit Idjken achten we niet 7.0 vreselijk belangryk. Laten we het voorlopig maar houden op goeie live optredens met fijn publiek en «ie Juiste sfeer en r.o, dat Is al heel wat. Dat moet dan ook vanavond gaan ge beuren ln de Grote Burcht. Voor de rest zien we alles niet zo scherp meer. Als laatste opmerking zou«len we wil len zeggen, dat we beelie* niet naar Canada gaan. Patronaatsgebouw wordt popcentrum OEGSTGEEST Het Patronaaisge- bouw te Oegstgeest zal In het komende jaar een groots popcentrum gaan wor den. Aanstaande 7 februari 1970 begint er In het Patron aatsgebouw (iedére zaterdagavond, vanaf 20.00 uur) een popshow te draaien. Voor de komende maanden zijn reeda geboekt! Veronica drive-In show (7 feb.)Shoes (14 febr.); Motions (21 febr.); Earth and Fire (28 febr.)Ginger ale (7 mrt.); Brain box (14 nirt.)Golden Ear ring (21 mrt.)Swinging Soul Machine (28 mrt.). Een rij van „klinkende" namen. Het entree komt te liggen op 4.50 gemid deld. De zaal is geopend om 19.30 uur. Hopelijk laat de Oegstgeeslei jeugd en de daar omheen wonende jeugdigen bloedverwanten het er niet bij zitten en komen zij eens een kijkje nemen. 0 Andy Kim komt op I maart naar Duitsland om Radio Luxemburg's Gouden Leeuw ln ontvangst te nemen. Over een bezoek aan ons land wordt onderhandeld 0 Volgende week komen de eerste produktles van het Trend- label op de markt: „The Sun In My Morning" van Abel en „Melanie Cries Alone" van Consortium 0 24 januari Bob Vrieling op TV met „Prikkebeen" 0 John Sebastian, oprichter van de legendariese Loving Spoonful, woont op het ogenblik in de Reprise studio's en neemt meteen maar even een LP op „Water Town" heet de LP, die Frank Sinatra net opgenomen heeft 0 Alle zeven albums van de Incredible Stringband zijn op het. ogenblik uit verkocht 0 Los Payoa zitten 16 en 17 maart ln Nederland voor opnamen van KRO televisie, uiteraard ook met hun nieuwste „Adios A Jamaica" 0 Deze week in ons land: Les Compag nons de la Chanson 0 Volgende maand verschijnt de tweede Polydor LP van John Mayall, opgedragen aan de we duwe van the late great J. B. Lenoir 0 „Little Misunderstood" van Eddy- sons in Amerika uit, gevolgd door de eerste LP van de groep „Doors Live At The Aquarius" LP van de Doors wordt voorlopig niet uitgebracht. Er komt binnen afzienbare tijd wel een studio album met „Universal Mind" De Sandy Coast Is. eig«'nlijk altijd al een geweldige groep geweest. Zo'n vijf jaar geleden waren ze regelmatig in Leiden te vimlen en toen was reeds te voorspellen, «lat deze jongens groot se plannen hadden. Hel aantrekken van organist/fluitist Ron Westèrbeek is '11 sublieme bijdrage geweest aan het toch al 7,0 erg muzikale geheel. Het resultaat: een heel fyne elpee („Ship wreck" Page One MORS 201), die onlangs door Phonogram op de markt werd gebracht. Alle composities zyn eigen werk. In een interview met gitarist Hans Vermeulen (mie) onthulde hij in deze rubriek reeds enkele bijzondere kwali teiten van deze opnamen. We hoorden toen een proefbandje. Het reuzenwerk „Shipwreck", waarmee de elpee aan vangt, is namelijk een goed doordachte compositie: melodieus, ritmisóti; varia tierijk, begrijpelijk, maar niettemin aanvaardbaar progressief. Het melodi euze aspect overheerst echter vaak in grote mate. Een nummer als bijvoor beeld „I may happily forget" is zonder meer een verborgen hit te noemen. In dien iemand als Dusty Springfield dit op haar repertoire zou nemen, voor spelden wij haar een groot succes er mee. Hans Vermeulen zingt het overi gens ook gaaf, evenals „North Canadi an Paradise" (een beetje zwak van tekst) en „Timothy". Heel anders is het ironische „Blue Blackman's Blues" (perfect gespeeld), waarmee de Sandy Coast niets meer of minder wil zeggen dan: kijk, wij kunnen het ook maar houden er niet zo erg van, het houdt te weinig in. Waarna deze woorden kracht wordt bijgezet door een fraai en pittig nummer: „Advice". De elpee wordt besloten met „Re Re ie loup een aardig allegaartje, maar een beétje „gepikt" van The Beatles (Ob-la-di, etc.). Al met al toch een bijzondere THE Bl'RDS zijn bepaald een groep, die regelmatig iets van zich laten boren. Bespraken we reeds de recente elpee „Easy Rider", onlangs bracht CBS een verzamelplaat uit (hoe kan-ie anders heten dan „Greatest Hits"?) met tal van oude nummers, waarmee ze 7.0 enorm beroemd geworden zyn. (CBS 63107). De bekendste zijn wellicht de Dylan- composities „Mr. Tambourine Mann" en „All I really wanna do" (nu in su per-stereo). Maar ook minder beken de versies als „The Bells of Rhymney" en „Chimes of freedom" staan erop. Ook zullen velen zich nog de (destijds) gewaagde composities als „Eight miles high" en „5 D" herinneren. Een der fijnste bijdragen aan deze plaat vinden wij echter nög steeds „So you wanna be a rock 'n roll star", met dat fraaie koortje aan het eind. Met aan dit scala van. hoogtepunten nog „Turn! Turn! Turn!" en „My back pa ges" toegevoegd, kunnen we de keus wel erg gelukkig noemen. De opnamen zijn bovendien in handen geweest van mensen als Terry Melcher, Gary Usher en Allen Stanton. Overbodig te zeg gen, dat deze zeer goed zijn. Gaarne wil Ik nog ei berg (zie „Ook voor ten wel, «lat liet heli fantasierijke brein VI liet raakt kant nog 1 Het valt ook niet m 'ordt gesteld. LEIDEN, 27 januari 1970 /«•11 Inliakcn op het geval Frans Zaal- jou" d.d. 24 januari j.l.). Insiders we ft verhaal is ontsproten aan het zeer in Zaalberg. Kortom, het is gelogen, val. als op je aanwezigheid geen prijs gezegd, eruit gezet wordt. Het ging tenslotte om kwaliteitsverbetering van de band, zowel mo reel als muzikaal. Pijnlijk wordt het dan ook. dat hij niet meer in superlatieven over zichzelf kan praten, kort ge zegd: hij slaat een enorm modderfiguur. Dan rest hem maar een wapen (zijn sterkste): liegen. Verder spreekt hij: „ik ben getild". Hy bedoelt hier natuur lijk: opgetild. Opgetild door een waanvoorstelling van din gen die niet bestaan. Hier geldt natuurlijk: de wens ls de vader van de gedachte. Ook het geval Couzijn staat geheel op zichzelf. En hoe graag Zaalberg hel zou willen, liet weggaan van Couzijn heeft niets tc maken met „ga-jij-dan-ga-ik-ook". Hij degradeert hiermede Couzijn tot een zielige slaafse figuur. Verder zegt hij: „Ik hoor niets meer van ze". Nou, dat is nogal eenvoudig. Dat lag n.l. helemaal niet in onze bedoe ling, wij hebben geen enkele interesse in Zaalberg. Dan over de muziek van ons. Hij vond het niet goed. Maar dat is simpel weerlegd: hij mist het vermogen daartoe. Het is natuurlijk te begrijpen, nadat hy is weggestuurd, dat hij als een kleine jongen met modder gaat gooien. Wij hebben geprobeerd de hand boven zijn hoofd te houden en voor hem (alleen voor hem) bovenstaande te verzwijgen. Hij wilde zelf anders, jammer voor hem. Ten slotte dit: met liegen kom je snel vooruit, alleen, je komt zo moeilijk terug. Hiermede is voor ons de zaak Zaal berg afgedaan Met vriendelijke groeten, N. BRANDS, manager Runaways. P.S. Deze brief is geschreven met medewerking van de echte Runaways. Louter ter informatie van onze jonge lezers hebben wij niet alleen liet „wel", maar ook het „wee" van de Leidse pop groep The Runaways onderzocht. Wij hebben daarbij ieders noorden letterlijk geciteerd. Ter verduidelijking van mana ger Brands reactie, voelen wy ons echter genoodzaakt mee le delen, dat Frans Zaalberg met ik hoor niets meer \an ze. niet bedoelde, dat hij zijn oude kameraden niet meer sprak. Hy doelde echter op mogelijke successen van The Runaways. Daar hoorde hij niets meer van. Redactie „Ook voor jou",

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4