De afschuwelijke zestiger jaren Militairen mogen na zware dienst gaan uitrusten „Van pil niet veel gevaar te duchten ROKKEN LANG, MAAR GESPLETEN Pachman in ziekenhuis Septuagint loyaal met bisschoppen PRIJS VOOR GUARDIAN Loiredrama voor rechter jonge enthousiaste kracht AMANUENSIS MEUBELEN W. J. ZIRKZEE N.V. een HOOFDLEIDSTER w\r\C¥Uk VRIJDAG 23 JANUARI 1970 PAGINA ROME Gesteld dat u ergens in de koffers op zolder of in een verborgen hoekje van de klerenkast modellen f Jf^KC ontdekt uit de periode van de Dior-re- \AI volutie, dan maakt u kans deze zo zijde, aan de rugzijde of over de vier naden. Knopen mer Italiaans up-to-date gekleed te I paan. Materialen buiten beschouuinp hi 1 K gelaten. Wat bijna een kwart eeutv I \aVaI\ geleden alle dagbladventers in Pa rijs de straat op joeg met grote kop- 4" fW IA* pen op de voorpagina, wordt hier nu |Gi L/CJ zonder veel ophef getoond. Rokleng- 27 te zowat 40 cm boven de grond, ge- plisseerde of uit vier panden gekuip- niet aan gedacht. of ze willen er- te rokken, in de rok met hoge cein- gens nog aanknopen bij de ininikle- tuur bovenop het rest in contraste- ren, resultaat: rokken en jurken zijn rende kleur, met ceintuur en schoot- gespleten en vertonen behalve de je. Zelfs de breedgerande hoeden uit geplooide of geplisseerde of strak- die tijd hebben we bij bepaalde col- zittende minirokken, vrij opvallend Verkopers van knopen kunnen zich in de handen wrijven: de nieuwe mo de maakt hiervan ruimschoots ge bruik om de gewenste effecten te verkrijgen. Daarbij gaat het er vooral om het silhouet te verlengen door verticale naden en siernaden die meestal voorzien zijn van kno pen: verguld, vernikkeld, heel veel ju weel knopen die ontworpen worden in ateliers van artiesten. Handwerk Liefhebesters van handwerken kun beeld voor ogen krijgt, weet u onge veer hoe de elegante dames zich Feillllle fatale kunnen kleden. Hetgeen we aldus bij Biki te zien krijgen, zou destijds terzijde gescho- De overeenkomst is overigens enigs- ven worden als niet te dragen. Ge- zins oppervlakkig. Dior moest zich schikt voor vamps en de zogenaam- namelijk aanpassen bij de zedig- de „femme fatale" zoals we die ken- heidsbegrippen van zijn tijd, en hij nen uit de films van Marlène Die- liet onder de lange rokken vrolijke trich en andere museumstukken. Al- onderkleding dragen. De huidige ont- le rokken hoe breed ze ook mogen werpers hebben geen onderkleding zijn en sommige zijn maar smal- meer nodig of ze hebben er gewoon letjes zijn gespleten: vooraan, ter- nen hun beste borduurnaald opzoe ken. Na vele jaren hebben we hier opgetekend. Meestal op witte zomer- opgetekdn. Meestal op witte zomer kleding, of als boordverwerking voor kaftans, mouwloze mantels en ka zuifeleffecten. U kunt zeker niet be weren dat de mode iemand wil uit sluiten deze zomer. Alles is moge lijk. alles is toegelaten. Behalve het gebruik van weefsels of van kleuren die niet op het palet zijn weergege- Compagnie overgeplaatst (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Een Van Heutszcom- pagnie van zo'n 200 dienstplichtigen mi litairen wordt vandaag van Havclte naar Keizersveer overgeplaatst. De he le compagnie gaat na het intensief be waken van atoomkoppen in Havelte wat verpozing zoeken in Keizersveer. Enke le weken zullen de dienstplichtigen daar PRAAG (Reuter) De gearresteerde Tsjecho-Slowaakse schaakgrootmeester Ludek Pachman. aanhanger van Dub- cek's hervormingsbeweging, is volgens vrienden van hem in Praag met een schedelbreuk en enkele gebroken ribben naar het ziekenhuis van de gevangenis overgebracht. Het is niet bekend hoe hij aan deze verwondingen is gekomen. Pachman werd na ongeregeldheden bij de eerste verjaardag van de invasie van de landen van het Warschaupact in au gustus 1969 gearresteerd. Kort daarna ging hij in hongerstaking. In het weekblad van het leger. „Obra- na Lidu" is Pachman onlangs beschul digd van het vormen van ..een platform van weerstand tegen de partij". lichte dienst doen, voor een belangrijk deel bestaande uit wat lichamelijke oe- feningen. De Van Heutszcompagnie had een zware bewakingstaak in Havelte er wa- bij de dienstplichtigen nogal wat on lustgevoelens hierover. Voor de Vereni- ging Van Dienstplichtige Militairen wa- i ren die aanleiding om de Groningse pro fessor in de sociale psychologie dr. H. A. Hutte te vragen een onderzoek in te stellen. De hoogleraar concludeerde on der meer dat de zware bewakingstaak uit een oogpunt van geestelijke volks gezondheid verwerpelijk is. Het steeds maar weer wacht lopen is psychisch een te zware belasting, zo meent prof. Hutte. De leger voorlichtingsdienst spreekt tegen dat de overplaatsing van de com pagnie naar Keizersveer het resultaat is van het rapport van prof. Hutte. Mi nister Den Toom (Defensie) heeft het rapport vorige week vrijdag ontvangen, maar drie weken terug a! was het be sluit tot overplaatsing genomen. Zo ver klaarde de leger voorlichtingsdienst. Eerder waren al klachten over de te zware bewakingstaak bij de legerleiding ontvangen, op basis waarvan het besluit tot overplaatsing werd genomen! (Door AUstair Cooke WASHINGTON. In de toekomst zullen de zestiger jaren, evenals de vrolijke negentiger jaren en de „roaring twenties", ook een onderscheidende bij naam krijgen. Mijn sug gestie is, da t we ze gewoon weg de afschuwelijke zes tiger jaren noemen. Dit zeg ik met om leuk of cynisch te zijn. Na 37 jaar in de V S- geleefd te hebben, door de diepten van de depressie naar de regering van Nixon, kan ik /.eggen, dat ik geen periode zo teleurstellend heb gevonden als de zes afschuwelijke jaren, die ingeluid werden door de schoten in Dallas, die naëchoden in Watts, Detroit en Newark en de schoten op het balkon van bet motel in Memphis en in het hotel in Los Angeles, die narommelden in de straten van Chicago en gedurende de presidentiële verkiezingen. Als we nauwkeurig will dan blijven er op die manier precies vier voorafgaande jaren kunnen beschouwen als 't paradijselijke Kennedytijdperk en ik geloof WENEN (AP) De Tsjechische mi-waarachtig dat het een paradijs nister voor Cultuur Miloslav Bruzek *eweest 'f; Ie. a Vietnam werd praktisch in- aan8ekondigd. dat de volgende geMd door de ,uide en hol. maand artiestenraden zullen worden in- klinkende bluf van de inaugu- I gesteld. Deze zullen vrijwel het lot van rele rede: „Laat iedere natie j de artiesten in handen krijgen. Waarne- weten, of zij ons goed of slecht I mm hier verwachten dat de raden een ,dat wa iedenï P™5 i zullen betalen iedere last zullen nieuw werktuig van de regenng worden dn|gen iKjOT moei,ukheid aa„ j tegen artiesten die nog steeds onwillig zullen pakken, iedere vriend staan tegenover het bewind. zullen steunen, iedere vijand Oorlog in Vietnam een alles bevuilend monster T sjecho-SIowakije zullen bestrijden om het voort bestaan en 9ucces van de vrij heid veilig te stellen". Maar na een strijd van zes jaar tegen een toch zo nietige vijand geven zelfs de meest strijdlustige ha viken in het Pentagon toe, dat Amerika niet in staat is om meer dan „tweeëneenhalve oor log" te voeren en dus zeker niet ie drieënveertig oorlogen, die de V.S. door verdragen verplicht zou kunnen zijn te voeren In i960 kondigden de V.N. het ontwikkelingsdecade aan, waarin de rijke landen een be gin zouden maken met de over- biuggimg van de kloof tussen de armen en hen. Aam het einde van de deoade had Oe Thant echter niets beters te berichten dan dat de kloof zich op angst wekkende wijze verbreed had en dat de toekomst voor velen hongersnood en revolutie in- In 1961 kondigde John Kennedy onder universele imstemmimg en toejuichingen de „alliantie voor de vooruitgang" aan, de hooggestemde en idealistische betaling van miljarden dollars aan Latijns-Amerika. Vandaag is er echter geen teken van een Latijns-Amerikaanse econo mische unie en neemt de be volking nog steeds op een wer kelijk schrikbarende wijze toe. Duwvermogen In 1963, slechts een maand of twee voor zijn vermoording, keek president Kennedy mach teloos terug op bijna honderd wetten voor behuizing, bur gerrechten. gezondheidszorg, publieke gezondheid, model steden, belastinghervorming etc etc. etc -j-, die door de daar toe geëigende Congrescommis sies in de ijskast waren gestopt. Een vooraanstaand politiek kenner en een vriend van Ken nedy schreef een boek. genaamd „De democratische impasse" Het zou heel goed kunnen zijn. dat het oongressdonele systeem te traag is, te ongevoelig voor de snelheid, waarmee belang rijke hervormingen moeten worden doorgevoerd, te traag om het land naar een bestuur bare eenheid te leiden. Maar in 1963 moest men veel van deze impasse wijten aan Kennedy's fatale onvermogen om de op rechtheid van z'n tegenstanders in het Congres te respecteren en aan zijn onvermogen om de vriendschap van de belang rijkste commissievoorzitters, die zich eens tegen hem verzet hadden, te verwerven. Het beste, dat waarschijnlijk in hei politieke leven van de natie gedurende deze decade ge beurde. was Lyndon B. John sons' gave om vriend en vij and met elkaar te verzoenen en zijn daaruit voortvloeiend ver mogen om tijdens het negenen tachtigste congres tussen ja nuari en oktober 1964 zelfs meer weten aangenomen te krijgen dan Roosevelt gedu rende de crisisjaren, toen iedereen toch zo bevreesd wa6 En dtt gebeurde nog naast enorme toewijzingen voov De fensie, die ongeveer de helft van het totale budget besloegen Het is heel goed denkbaar, dat als er geen Vietnam geweest was, Johnson dan met zijn reuzentrappen het leven ui de steden zou hebben verbeterd, lucht en water zou hebben ge zuiverd, de negers tot gelijkheid zou hebben verheven, iets, waar hij vroeger niet enthousiast voor oor heeft gestreden, iet vergeten, dat de de burgerrechten bekeerling Men moet r zijn werk v tot de laatste. En tijdens de meest afschuwelijke periodes van rellen en onlusten moet men niet uit het oog verliezen, dat er gedurende de vijf jaar van Johnson meer is gedaan om de neger te bevrijden dan in de afgelopen 350 jaar Het is dui delijk, dat zelfs dat nog niet genoeg is geweest. Maar his torisch geziien is het toch een heleboel. Monster Maar iedere keer als we weer nieuwe moed krijgen, beginnen te hopen op een nieuw tijdperk van radicale herbouw, botsen we tegen Vietnam op. Het af schuwelijke van Vietnam is, dat het al bijna geen geschilpunt meer is. het is meer een soort technologisch monster in een griezelfilm, dat alle leven rond om verschrikt en bevuilt. Tot dat de oorlog over is, zullen we niet weten of de wil zowel als het geld aanwezig is om de wonden van de steden te ge nezen, om de neger te helpen, met „de vastberaden spoed", die hit acceptabel zal vinden. Het is mogelyk, dat de neger e de radicale ieued. blank e zwart, reeds te cynisch zyn - door Vietnam, door de wyd verbreide corruptie in staats- en stadsbesturen, dooi de invloed van de mafia, dooi de atmosfeer van geweld on nog langer de gewoonte var creatieve compromis, noodzakelijk is voor een doel treffende regering, te i teren. Misschien zijn er i moment niet genoeg aanhan gers meer over om het svsteen te redden en te hervormen. Al dat zo is, dan lijkt het i voor de hand liggende gevolg een zeer sterke reactie van massa's der middenklasse het aan de macht komen a het fascisme door democratisch middelen. Andere naties hebben hun hip pies en hun rock an' cultuur, hun door verdovend middelen bedwelmde jeugd hun „vervreemde" studenten t bevolkingen, die steeds mate rialistischer van houding den. Maar alleen Amerika heel in tien jaren tijds de trauma tische desillusie ondergaan va het verlies van haar status al de weldoende leider van reld en van haar veranderin in een reus, die in haar eige netten verstrikt is geraakt, di verdacht is, bevreesd en zonde leiders. Er is nooit een tijd geweest, d; zovele Amerikanen over eigen heden en verleden hoopten en hun oude bluf liete varen, dat zij de mouwen zouden rollen om de moeilijks job aan te pakken- De enij troost moet zÜn. dat de Amer kanen in de zestiger jaren tei minste met de werkelijke pr< blemen van hun maatschap begonnen te worstelen, hoe schuwelijk deze problemen o zijn mogen. (Copyright The Guardian). Zwarte Panters gaan handel in narcotica aanpakken NEW YORK (AP) De „zwarte pan ters" in New York hebben aangekondigd de handelaren in verdovende middelen uit een negerwijk van New York te zul len verdrijven, ook al zou dit oorlog met de mafia betekenen. „Wij zullen ze op straat aanhouden, fotograferen en hun foto's op biljetten met het opschrift „gezocht" aanplak ken", verklaarde donderdag Carlton Yearwood, een leider van de zwarte pan ters in de Queens. De actie begint in de Corona-east Elm- hurstwijk van de Queens. „Het kan ons niet schelen of zij het leuk vinden of niet. Wij zullen ze in hun huizen opzoeken, we zullen naar de feestjes gaan waar zij ko men en naar de gelegenheden waar zij zich ophouden. Ze zullen zich nergens kunnen verbergen", zei Carlton Year- Geen directe actie beleid Schrijversfestival wel geld maar nog geen tijd (Van onze correspondent) NIJMEGEN Het internationale schrijversfestival, dat dit jaar in Nijme gen georganiseerd wordt, biedt de kans de stad op een goede en positieve wij ze voor het voetlicht te brengen, dit schrijven burgemeester en wethouders in hun advies aan de raad om de stichting Nijmeegse Internationaal Schrijvers festival een subsidie van 20.000 dul den te verlenen. De opzet van het festival waarvoor me dewerking is verzekerd van allerlei or ganisaties van schrijvers, letterkundigen en de boekhandel, willen gedeferentieer- de confrontatie van een ruim publiek met binnen- en buitenlandse schrijvers hun boeken en opvattingen. Om het publiek te stimuleren, deel te nemen, wordt natio nale en gedeeltelijk ook internationale propaganda gemaakt. Met name ver wacht men een hoog percentage jeugdi ge deelnemers uiteraard ook uit Nijme gen zelf. Inmiddels zijn moeilijkheden gerezen over het tijdstip van het festi val. Dit zou plaats vinden van 49 april, tijdens de Boekenweek. Nu een deel van de Nederlandse schrijvers de Boekenweek wil boycotten als hem eisen t a v. het „leengeld" niet worden ingewilligd heeft het bestuur van de Stichting Nijmeegs Internationaal Schrijversfestival de hoop uitgesproken dat het festival in een ande re periode zal kunnen plaatsvinden. celibaat (Van onze redacteur geestelijk leven) (Van onze redacteur geestelijk leven) UTRECHT Tijdens een vergadering in Utrecht donderdagmiddag, heeft de 15-leden tellende stuurgroep van Septua gint besloten, van directe actie inzake het celibaatsvraagstuk af te zien. Septuagint wil zich daarmee loyaal opstellen tegen over de bisschoppen, die uitdrukkelijk hebben gevraagd hun beleid niet te wil len doorkruisen. De stuurgroep vindt het, nu het acute celibaatsprobieem in het be leid van de Nederlandse bisschoppen en binnen korte tyd van de Wereldkerk is opgenomen, beter, zich opnieuw en duidelijker toe te leggen op het experi ment en bet groeiproces van kritische en actieve gemeenten. Wel zal Septuagint met belangstelling het tempo blijven vol gen, waarin de bisschoppen hun duide lijke principeuitspraak over dr ontkop peling van ambt en celibaat zullen uit- Een van de leden van de stuurgroep van Septuagint, kapelaan W. Al. om com mentaar gevraagd: „Septuagint heeft zich van meet af aan tot doel gesteld, aan kritische gemeentevorming te doen, zo wel in de richting van binnenkerkelijke vraagstukken als van algemeen maat schappelijke problemen. Het celibaats vraagstuk diende zich indertijd als een acuut probleem aan, als een noodzake lijk voorprobleem. Wij hebben, nu deze kwestie door het pastoraal concilie en bisschoppen op beleidsniveau is gebracht, ons werk gedaan. Wij hebben in dezen niets te regelen: „Septuagint is geen cu rie die een beleid bepaalt en uitvoert. Het woord is aan de kerkelijke leiding als zodanig. Intussen willen wij de ge meente stimuleren om nu tot handelen over te gaan op alle terreinen, eventueel rbis ook op het celibaatsvraagstuk". In het officiële communiqué, dat Sep tuagint c 'agavond heeft uitgege ven. wordt gezegd, dat de groep op vrij dag 13 februari een beleidsnota zal pu bliceren in de vorm van een open brief. Daarin hoopt Septuagint concrete plan nen over de critische gemeentevorming bekend te maken. In de komende weken zullen de stuurgroep en een aantal nog te vragen deskundigen zich op dit plan nader beraden. Liana Isakadse (Van een onzer verslaggevers) LONDEN Het Granadatelevisiepro- gramma „The Papers" heeft het Britse dagblad The Guardian uitgeroepen tot „krant van het jaar 1969". The Papers ls een jaarlijkse uitzending, waarbij on derscheidingen worden toegekend. De krant werd geprezen om zijn verbete ringen in allerlei redactionele afdelin gen, waaronder de algemene nieuwsga ring. Het meest geprezen werd evenwel de kwaliteit van de journalistieke pres taties in de krant. Onze krant heeft, zoals bekend, de pu blicatierechten voor Nederland van nieuws en artikelen van The Guardian. (Van onze correspondent L. Kleijn) PARIJS Het is gisteren een triest proces geweest in Angers. Terecht stond de 27-Jarige onderwijzer Michel D. aan sprakelijk geacht voor de dood van ne gentien schoolkinderen. Wellicht herinnert men zich wel dat in juli vorig jaar de 40 kinderen in de leeftijd van elf tot vijftien jaar gingen baden in de Loire-bij Juigne Onder het gewicht van de kinderen brokkelden de zandbanken af en dezen kwamen terecht in water van ongeveer twee meter diep. Een snikkende onderwijzer stond gis teren voor de rechtbank, en ook in de zaal waar veel ouders het proces bij woonden waren velenu niet meer meester van hun ontroering. De advo caat-generaal was van oordeel, dat de onderwijzer nooit toestemming had mo gen geven. „Maar het geval is zo tra gisch. „aldus de officier", dat ik alleen maar een symbolische eis wil stellen, namelijk vier maanden gevangenisstraf". Het vonnis zal later bekend worden ge maakt. Bruisend en zelfverzekerd trad gister avond in de Doelen te Rotterdam de uit Georgië afkomstige violiste Liana Isa- kadza op in de Symphonie espagnole in d van Edouard Lalo, begeleid door het Rotterdams Philharmonisch Orkest on der leiding van Edo de Waard. Zij maak te de indruk in haar jeugdig élan te wil len optornen tegen het orkest en inder daad de eerste viool te spelen. Zij wist aan haar viool een volle en ronde klank te ontlokken, die bij tijd en wijle als een weldadige golf geluid over je heen kwam. Technisch op een behoor lijk niveau, waar perfectionering zeker nog mogelijk is; in het allegro verwaai- den de notenritsen en enkele keren was de nauwkeurigheid in het noten kiezen niet optimaal. Maar de overtuiging waarrpee, zjj zich inzette, maakte deae onvolkomenheden tot een minder be langrijke factor. De wijze waarop Edo de Waart het orkest aanvoerde was^goed zodat eenieder een ovationeel applaus werd toegeklapt. Volkomen in tegenstelling hiermee was het werk van Edgard Varèse: Inté- grales voor blazers en een zeventiental verschillende slaginstrumenten. Het bij zondere van deze compositie is, dat Va rèse een nieuw soort muziek realiseer de voorlopend op de hedendaagse elec- tronische muziek. De akoestische moge lijkheden werden er door de uitvoeren den waar gemaakt, en naarmate men vorderde in het tweede en derde deel werd de spanning meer voelbaar, mede door het voortreffelijke werk van de bla zers, die weer toonden, dat zij veel waard Met een prachtig uitgevoerde solo door de althobo zette men Le carnaval romain van Hector Berlioz in; de kleur rijke instrumentatie werd tot in détail gespeeld en dit leidde er mede toe. dat het een enthousiaste uitvoering werd. Tot slot voerde men de zevende sym phonie in d (1885) van Antonin Dvorak uit. Deze imposante symphonie werd al thans wat betreft het allegro maestoso- naar waardigheid ten gehore gebracht: de detailuitwerking was goed, maar het gevaar is, dat men zich er in verliest. Dit meenden wij dan ook te moeten constateren in de rest van het werk dat geleverd werd, een toch wat vlakke, niet sterke uitvoering en visie. Eind goed. al goed gaat dan wel niet helemaal op, maar nadat men de spurt gewonnen had van de overgang van het derde naar het vierde deel, ging men in een climax naar het stevige einde van deze sym phonie. Vanavond wordt dit concert weer ge geven, maar in plaats van de zevende symphonie van Dvorak, worden de Va riations for orchestra van Elgar uitge voerd. Goldzieher voor senaatscommissie: zetting Voortzi onderzoek geioenst WASHINGTON (AP) Dr. J. Gold zieher, een Amerikaanse deskundige in geboortenbeperking, heeft voor een senaatscommissie verklaard, dat roken, autorijden of varen in een motorboot honderden keren zo gevaarlijk zijn als het gebruik van de pil. Toch meende hij. dat het onderzoek naar eventuele gevaren van de pil moet worden voortgezet, waarbij alarmerende berichten moeten worden vermeden. Uiteindelijk moet de vraag wie de pil zal gebruiken aan elke vrouw zelf en aan haar arts worden overgelaten en aan niemand anders. Drie andere getuigen die gisteren voor de comissie verschenen hebben de pil, zoals andere getuigen voor hen gedaan hebben, in voorzichtige termen wel in verband gebracht met verschillende vor men van kanker en veranderingen in de stofwisseling. Goldzieher vroeg: „Weten we hoe vaak vrouwen werkelijk gevolgen ondervinden van de pil?" Zijn antwoord was ontken nend op grond van een studie waarin een groep vrouwen een aantal jaren dezelfde soort pil gebruikten die echter elke zes maanden uiterlijk veranderd werd. Elke keer als dit gebeurde begon een aantal vrouwen te klagen over mis selijkheid. Aangezien er geen wijziging was aangebracht in de pil zelf kon dit alleen maar psychologisch zijn geweest. Een andere vraag: „Weten we of het gevaar van kanker toeneemt bij de pil?" Goldzieher verwierp verklaringen van andere getuigen dat het synthetische vrouwelijke hormoon oestergeen dat in de pil wordt gebruikt kanker bij vijf soorten van dieren heeft veroor zaakt. Hij zei dat oestergeen bij vele andere dieren geen kanker had veroor zaakt en dat oestergeen al 35 jaar in omloop is geweest vóór verschillende andere soorten van gebruik zonder dat er een merkbare toeneming van kanker was ontstaan. „Integendeel", zei Gol| zieher", er treden minder tumoren by vrouwen die hormonen gebruik| dan bij vrouwen die helemaal geen h< monen gebruiken" Derde vraag: „Weten we zeker dat pil liet levensgevaar vergroot door tro bose?" Een Brits rapport aanhalend, Goldzieher dat *j?r tuts en -1958 en 1& tang voordat de pil Wijdverspreid w4 gebruikt, een sjipr«tt:.nwife seizing v het sterftecijfer bij zowel jonge mann als vrouwen "was geweest tengevolge v trombose Gezien deze spontane sne stijging in het voorkomen van embol wordt het heel moeilijk vast te stellen er ook nog toeneming van embolie geweest als gevolg van de pil. „De recente Britse studie", zei Go zieher, „dat het roken een rol kan Ik ben gespeeld in de stijging van sterftecijfer bij de pil gebruikende wen die aan embolie zijn gestorv Mickery Theatei in moeilijkhedei AMSTERDAM (ANP) Als de ri ring voor het einde van deze maand met een toezegging komt betreffende te verlenen subsidie zal het veelbesp ken Mickery Theater in Loenersl gaan verdwijnen. Het bestuur var stichting Mickery Workshop heeft telegram gestuurd aan het minist* van CRM, waarin wordt aangedron op een spoedige beslissing inzake subsidie-aanvraag die het bestuur maanden geleden indiende. Het in 1965 opgerichte theater, reeds enige tijd in financiële moeil heden verkeert, kan het programma langer voortzetten als er spoedig g garanties komen. Ritsaert ten Cate, de leiding van het theater heeft, kon teren niet meedelen om welk bedrag gaat. Het bestuur komt nog vóór eind van de maand bijeen om over voortbestaan van Mickery te beslis Ritsaert ten Cate zei, dat wanneer g subsidie wordt verleend het best niets anders overblijft dan het the: te liquideren. Voor vaders met dure kinderen een aanvullend inkomen. Een nevenfunktie waarin U de eigen finan ciële perikelen kunt overwinnen EN deze bij anderen helpt voorkomen. Goede algemene ontwikkeling en telefoon is Vrije bezichtiging ZATERDAG a.s. 1.30 tot 3 uur MODERN HOEKHUIS ZAANSTRAAT 69 - LEIDEN zonnig gelegen, voor- en achtertuin met uitgang, c.v. (olie), part.: zit-eetkamer met parket, keuken, le et.: 3 slaapkamers, douche. Zolder over gehele huls met grote dakkapel en wastafel. Goede staat. Vraagprijs 65.000. KIMMEL en Co, makelaars - Den Haag - Tel. 070- 249249. Na kantoortijd 070-395469 of 249729 Auto's Occasions Auto's Opel Rekord 1700 '663450.— Opel Kadetta 1967 3750.— Opel Kadetta 1965 2250.— DAF 42 super de luxe 1967 3750. Ford Taunu8 17M super 1966 3200. Ford Taunu8 15M open dak 1967 3500. Ford Taunus 12M TS 1965 1950.— Fiat 1500 comfort 1966 2950 Fiat 850 praohtauto 1966 2600. Fiat 600 prima inruilauto1400. Austin Glider 1965 vanaf 1950. Simca 1300 1965 1950.— Volkswagen Kever 1966 1 2650. Volkswagen Kever 1967 f 3200. Volkswagen Kever 1968 i f 3350. Volkswagen Ponton 1966 3100. Volkswagen 1600 TL 1966 3650. Mercedes 220S '63 vanaff 2250.- Dodge Dart zuinige 6 cil3500. Dodge Dart 11000 km 1 Jaar 9900 BESTEL EN STATIONCARS VW bua met banken 1968 4250. VW Pick-Up slechts 23000 km 2900.— Kadett-Caravan 1967 f 3800. Ford 15M luxe stationcar 1968 4400.— Fiat 600T stadsbestelauto 1966 1900.- Occasion en Garagebedrijf JAN v. d. MEER Hoge Rtfndijk 4* Hoge RUndfik 4a Telefoon 25259 Lelden Telefoon 25259 GUNSTIGE betaling GUNSTIGE garantie WIJ VRAGEN liefst met Mulo- en typediploma, als assistent*e) bij onze administratie, waartoe ook verschillende werkzaamheden bij boekhouding en fakturering Geboden wordt een gezellige werkkring met goed salaris, afhankelijk van leeftijd en ervaring. Fa. W. J. Laman Leiden Donkersteeg 8-10 Telefoon 43741 GEVRAAGD spoedig mogelyk: VRACHTWAGENCHAUFF. Tevens vragen wij: PERSONEEL voor vaste indiensttreding en JONGELUI (mnl.) voor minstens 1 week. Goede verdiensten. Steyn's Emballage N.V. Industrieweg 2 - Voorschoten - Telefoon 01717-8708 Rijksuniversiteit Leiden Bij het FARMACEUTISCH LABORATORIUM kan worden geplaatst een De voorfceur wordt gegeven aan degene die in het bezit is van het betreffende diploma, doch ook zij die met deze cursus tot ongeveer de helft ge vorderd zijn en op enige ervaring kunnen wijzen, worden uitgenodigd te solliciteren. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het Hoofd van de afd. Personeelszaken der Rijksuniversiteit Leiden, Stationsweg 46 onder vermelding van no. Voor het opnieuw stofferen van Uw geven wij vrijblijvend ADVIES EN PRIJSOPGAAF INTERIEURVERZORGING Van 't Hoffatraat 5-7 Leiden Tel. 24610 Het bestuur van de stichting „Stichting Katholiek* Scholen te Oegstgeest" zoekt wegens he aanvaarden van een werkkring buiten het onderwij: van de huidige hoofdleidster per 1 april 1970 voor haar Montessori-Kleuterschool ,.'t Mierennest" De school is gevestigd in een nieuw gebouw ei heeft momenteel twee klassen. Het is niet uit gesloten dat binnenkort een derde klas gevormi zal kunnen worden. Belangstellenden wordt v,«.zocht hun sollicitatie richten aan het bestuurslid Mevrouw J. H. Osse Koumans. Lange Voort 7. Oegstgeest; tel. (01710 53176. KOSTHUIS GEVRAAGD 2 van onze mensen werken voor ca. 5 maanden Leiden. Voor hen zoeken wij een goed kosthu Weekends afwezig.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 10