„Als Toon vrijkomt maakt hij me van kant" Ontwerpers spelen dubbel spel Paus is bereid „te helpen" in celibaatskwestie Ontwaarding geld samen bestrijden Goede tijd voor stomerijen Binnenkort hoeven kinderen niet meer te blijven zitten Dat was al lang zo bij 'kaas uit het vuistje' Nederland nog steeds grootste eierexporteur Zorgen door vergroting produktie en lagere prijs RADIO VATICANA: Met de rug tegen de muur Vondeling vroor in tuin ziekenhuis dood WOENSDAG 21 JANUARI 1970 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 MAN VERDRINKT ZICH NA MOORD OP VROUW Voorspelling uitgekomen 1 (Van een onzer verslaggevers) OOSTERHOUT. „Als Toon vrijkomt, maakt hij me van kant". Deze noodkreet, die mevr. E. B.-Fijneman (35) uit Ooster hout enige tijd geleden tegenover buurtbewoners uitte, spookt nu door de hoofden van dezelfde mensen uit de Ohmstraat. Gister middag is bekend geworden, dat in de nacht van maandag op dinsdag deze vrouw inderdaad is vermoord. En de politie neemt voor vaststaand aan dat haar man, Toon B. (37), inderdaad ook de dader is. Na zijn daad heeft deze man zelfmoord ge pleegd door zich te verdrinken in het Wilhelminakanaal. De vrouw is gewurgd met een shawl. Gisteravond laat is door de sectie te vens gebleken, dat met grote kracht een tafelmes onder de linkerborst in het lichaam van de vrouw is gestoken. Zelfs het heft was het lichaam binnen gedrongen. Bij het eerste onderzoek is dit niet opgemerkt door het geringe bloedverlies. De politie neemt daarom aan, dat er pas na de wurging, toen de vrouw al was overleden, is gestoken. Er zijn ook steekwonden in de rug ge vonden. De moord moet tussen vier en zeven uur in de vroege dinsdagmorgen zijn gebeurd. De vermoedelijke dader is enkele da gen geleden ontslagen uit de gevange nis, waar hij een straf van ongeveer negen maanden heeft uitgezeten we gens seksuele handelingen met zijn 16- jarige dochter. De man is tegen de wil van zijn vrouw toch weer teruggeko men naar het huis in de nieuwbouw wijk Oosterheide. Het echtpaar het had vijf kinderen van anderhalf tot zestien jaar was gewikkeld in een echtscheidingsprocedure. Zaterdag avond is Toon B. toch bij de rouw binnen weten te komen. Er volgde een ruzie. Iemand heeft daarvoor de poli tie gewaarschuwd, die ook op het to neel is verschenen en de man met zachte drang uit het huis heeft laten gaan. Mevrouw Bets B. zou haar 15- jarige zoon Peter van zijn werk hebben thuisgehouden om ..een beschermer"* in haar buurt te hebben. De politie be aamt tegenover ons dat de jongeman Werkgeversvoorzitters in open brief Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De voorzitters van het Verbond van Nederlandse Ondernemin gen en het Ned. Christ. Werkgeversver bond, W. Bruynzeel en mr. P. van Boven, hebben een open brief geschreven over: „Verdienen en uitgeven in de jaren '70". ZÜ doen een beroep op iedere Nederlan der om aan de bestrUding van de inflatie mee te werken. „Ons beweegt de zorg om de voort durende geldontwaarding. De laatste tien jaar ls de gulden ruim 1/3 minder waard geworden. In het laatste jaar alleen is de gulden 7% in waarde gedaald. Dat is helaas een Europees rekord, aldus de werkgeversvoorzitters. Wij staan aan het begin van de jaren zeventig. Willen wij in 1980 kunnen zeggen dat die een voor spoedige periode is geweest, dan moet daarvoor nü de grondslag worden gelegd. Dan moet op korte termijn paal en perk i de geldontwaarding worden gesteld. Wij doen een dringend beroep op alle partijen om er aan mee te werken dat lonen en prijzen in 1970 niet voor de zoveelste keer uit de hand lopen". Van regering en parlement wordt ge vraagd de overheidsuitgaven minder te laten stijgen dan tot nu toe gebruikelijk was en de maatregelen te beperken die de kosten van levensonderhoud omhoog drijven. Op de werkgevers wordt een beroep gedaan om alleen met erkende vakbonden te onderhandelen over arbeidsvoorwaarden en niet te zwichten r onverantwoorde looneisen, ook niet onder dreiging met staking. Ook wordt er op aangedrongen prijsverhogingen zo veel mogelijk achterwege te laten. Van de vakbeweging wordt gevraagd bij het stellen van looneisen de economische mogelijkheden in het oog te houden. inderdaad in de ziektewet was, maar dat hij omstreeks twaalf uur thuis is gekomen en toen zijn moeder zag lig gen. Buren hadden het opmerkelijk ge vonden dat de gordijnen dicht geble ven waren, maar de vrouw hield ze vaker gesloten, omdat ze zich zou scha men voor de inrichting van haar huis. Verbaasd De raad voor de kinderbescherming heeft zich al geruime tijd geleden over de oudste dochter ontfermd. De ver moedelijke dader was reeds vele ma len veroordeeld, ook onder meer we gens vermogensdelicten. Hij is zelfs verpleegd geweest in een gerechtelijke psychiatrische inrichting te Vught. „We waren verbaasd hem weer thuis aan te treffen", vertelde de korpschef van de Oosterhoutse politie, hoofdin specteur W. Baas ons gisteren. „We wisten officieel niet dat hij vrij was, tot zaterdag dan. We waren in zekere zin ook op de hoogte van de uitlating van de vrouw, dat ze bang was dat haar man haar nog eens van kant zou maken. Deze exacte klacht heeft ze echter niet onlangs bij ons geuit. Ze is dan ook niet bij ons langs gekomen; maar ik wil niet zeggen, dat ze hele maal zonder angst was", aldus hoofd inspecteur Baas. Een buurvrouw, die het slachtoffer da gelijks van dichtbij heeft meegemaakt, vertelde: „Bets hield veel van haar Toon. Maar heeft gekozen voor haar dochter. Ze was gek op haar kinderen en wat haar man met haar dochter heeft gedaan, kon ze niet verkroppen". De zoon Peter was gisteravond laat in staat de politie een gedeeltelijke ver klaring te geven: „Maandagavond is vader weer teruggekomen. Hij is sa men met moeder naar zijn broer in Roosendaal, waar hij in de kost was gegaan, gereisd. Om half elf waren ze thuis, daarna zijn we allemaal naar bed gegaan. Ik naar het andere bed op de slaapkamer van moeder. Ik ben lang wakker gebleven. Zeker tot kwart voor drie, toen vroeg vader hoe laat het was. Eerder had hij al gezegd, dat hij het bed uit wilde om koffie te drinken. Ik ben in slaap ge vallen en om ongeveer half elf wakker geworden. Ik heb niet ge hoord dat zij het bed zijn uitgegaan", aldus de verklaring van de jongen. De shawl waarmee zijn moeder is gewurgd, lag de avond tevoren op een stoel in de huiskamer. De politie neemt aan dat beide echtelieden normaal het bed zijn uitgegaan en dat er in de ka mer onenigheid is geweest Bang „Beneden gekomen zag ik mijn zusje spelen en ook dat de bovenkleding van mijn moeder nog óver een stoel hing. Toen ben ik bang geworden", aldus de verklaring van Peter tegenover de po litie. Hij heeft het huis afgezocht en is daarna naar het schuurtje gelopen, waar hij het lichaam van zijn moeder zag liggen. De man moet na zijn daad de brom mer van zijn vrouw uit het schuurtje, waar hij haar vermoedelijk naar toe heeft gebracht, gepakt hebben en naar het Wilhelminakanaal-zuid zijn gere den. Dit kanaal loopt op enige kilome ters afstand van het huis in de Ohm straat. Volgens de politie heeft geen van de andere buurtbewoners iets van het nachtelijk drama bemerkt. Ook de kinderen niet. De politie heeft vrij snel kunnen na gaan, waar ze de man moest zoeken. Aanvankelijk hebben vele politieman nen de hele stad Oosterhout afgespeurd tot in vele nog leegstaande nieuwbouw huizen toe. Inmiddels was het bekend geworden, dat een werknemer bij de Vandra een industrie langs het ka naal de politie had getipt, dat hij 's morgens om zeven uur toen hij naar zijn werk ging, een niet afgesloten brommer had zien staan tegen de vang rail langs het Wilhelhminakanaal. De man wist op dat moment niets van de moord. Via het verzekeringsplaatje op de brommer wist de politie snel de naam van de eigenaar te achterhalen. De brandweer is daarop gaan dreggen. Tegen half drie is het lichaam van de man gevonden. Sectie De gerechtelijk patholoog-anatoom dr. J. Zeldenrust heeft gisteravond op het politiebureau in Breda sectie verricht op beide lichamen. Een tech nische staf van de justitie-afdeling op sporingsbijstand uit Den Haag heeft een minitieus onderzoek in de woning gedaan. „We nemen wel aan dat de man zijn vrouw heeft vermoord, maar ROME Mocht de maximode ondanks alle tegenwerpingen de komende zo mer toch aan de orde komen, dan hoeft men de garderobe niet weg te gooien of te vernieuwen. Beter kunt u ideetjes van be paalde Romeinse couturiers volgen, die er wat anders op bedachten. Ver moedelijk om hun cliënten te dienen die of lang of kort willen dragen en zelfs voorlopig onbeslist blijven. Draag b.v. een minijurkje of mini rokje met witte bloes met daarover heen een lange mantel, met of zonder mouwen. Of draag over jurk of rok een lange rol, kuitlang of met splitt. Zorgt ervoor dat de kleuren overeen- n of kontrasteren en de zomer bij Barocco, die een heel stel bam boe-en-strobedrukkingen vertoont, af grasgroene lijnen waartussen kleurige bloemen. Mantel en vest blijven vol groene stengels, bloes of mouwen of sjaaltje zijn gebloemd. Mila Schon had geen enkel lang mo del: zij houdt het in haar technisch volmaakte collectie bij kort en Bpeelt met kleuren. Alles zit soepel en gemakkelijk, in weefsel® die steeds lichter, veerkrach tiger en elastischer worden en waar van de kleuren en versieringen meer en meer verfijnd worden. Heel veel kleine stipjes, kaviaarverwevingen, grafische motieven, blokjes, ruiten, loofwerk en de bamboe-en-stroreeks uitzet is klaar. Zo deden het Centina- ro, Barocco, Ognibene-Zendman. Ze wisselden ook af: in plaats van een pittig overhemdjurkje met wippende plooirok gebruikten ze korte broeken onder de splitrok. Of men het woord maxi al vlug samen met het woord mini in het modegeschiedenisboek kan klasseren: zover is het nog niet, en de kans blijft om naar eigen voorkeur lang of kort gekleed te gaan. Vele ontwerpers spelen dubbel spel met hun modellen. Eenzelfde kleur en motief worden gebruikt voor mantel en japon, of voor dag- en avondmodel len. Het weefsel is wol of zijde. Vooral bij persoonlijk gekozen bedruk kingen is het effect verrassend. Zoals van Barocco, naast andere naieve sty- leringen. De weefsels zijn vanuit Italië soms pas een daaropvolgend seizoen te ont dekken in Parijs en elders. Wit is de hoofdkleur, geen hippe tinten, geen schelle verblinding meer: alles is licht en teer. Nieuw zijn ook sjaaltjes, volledig aan gepast bij jurk, bloes of mantel, zo dat ze zowat de „handtekening" vor men van de ontwerper boven zijn cre atie.. Bij de langere modellen, beho ren hogere hakken. Juist zo hoog, dat een evenwicht bereikt wordt wat de zoomlengte betreft en de vorm van het been dat daaronder zichtbaar blijft. De schoenen zijn wit, lichtbeige, tweekleur of zwart. we moeten zoveel mogelijk zekerheid daaromtrent hebben", aldus hoofdin specteur Baas. De man stond als bijzonder ongunstig bekend, men weet te vertellen dat Toon B. voor een grijpstuiver in een café zijn splinternieuw bankstel verkocht. Zijn vrouw had pas sinds kort weer vloerbedekking en stoelen in de huiska mer. „Wanneer u de artikelen in het wetboek van strafrecht neemt, dan blijkt Toon B. ze alle overtreden te hebben", aldus typeerde de heer Baas. „Er is in dit geval naar mijn idee meer dan sprake van handelingen van een patiënt. De man moet wel haast in een vlaag van verstandsverbijstering hebben gehandeld", aldus hoofdinspec teur Baas. „Het is de vraag of we ooit werkelijk achter de oorzaak zullen komen". Rode Kruis bij gevangen Israëliërs AMMAN, (Reuter-AFP) Een team 'an het internationale Rode Kruis heeft in Amman een bezoek gebracht aan de Israëlische wi-ker die op de avond van nieuwjaarsdag door commando-strijders van El Fatah werd gevangengenomen. Volgens een woordvoerder van El Fatah had het bezoek plaats op verzoek van het Rode Kruis. Bij het bezoek zouden ook vertegen woordigers van het Palestijnse Rode Kruis aanwezig zijn geweest die hun collega's van het internationale Rode Kruis goederen meegaven voor het gezin van de gevangengehouden waker. De waker zelf zou hebben gezegd dat hij goed werd behandeld, hoewel dit be richt door het Rode Kruis in Amman niet werd ontkend of bevestigd. (ADVERTENTIE) De stichting „Opstaan tegen blijven zitten" wil een school zonder zittenblijvers. Geen klassen meer, maar groepen van leerlingen met hetzelfde leertempo. „Kaas uit het vuistje" is eigenlijk net zo: er is geen manier van kalk toedienen die meer aangepast is aan het springerige van kinderen. Ze hoeven niet te blijven zitten, ze kunnen een reep kaas meekrijgen als ze wandelen, spelen, naar school gaan. Belangrijk hoor, want de behoefte aan kalk gaat nooit over. (Feiten: kalk is onmisbaar voor groeiende botten en tanden. Alleen melk en dus kaas bevatten genoeg makkelijk opneembare kalk.) Ondanks problemen in pluimveesector: (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Voor de eerste maal in de geschiedenis is de export van pluim veehouderijproducten boven de 700 mil joen gulden gekomen. Daarmee is Ne derland het grootste eierexporterend land ter wereld gebleven. In 1969 be droeg de totale exportwaarde 740 mil joen gulden .tegen 647 miljoen in 1968. Een toeneming van 14 procent dus. Het aantal eieren dat de grens overging was 1135 miljoen, dat ls 25 procent meer dan 1968. Dat deelde vanmiddag de heer H .H. Garrelds, voorzitter van het Pro ductschap voor Pluimvee en Eieren mee in zijn jaarrede op de openbare bestuursvergadering in Zeist. Wie daarmee mocht menen, dat alles in de pluimveesector nu op rolletjes loopt en alle moeilijkheden opgelost zijn, komt echter bedrogen uit Is het de legsector verheugend, dat de pro ductie van eieren in 1969, evenals in het daaraan voorafgaande jaar is toegeno men, na een dieptepunt in 1967. Met de ze productievergroting is een aanmer kelijke prijsdaling gepaard gegaan. Ge zien de te verwachten productieuitbrei ding in 1970 kan de toekomst niet zon der zorg tegemoet worden gezien,zei de heer Garrelds. Onze brave vaderlandse kippen heb ben in 1969 4370 miljoen eieren gelegd. 10 procent meer dan in 1968 toen ze al 9 procent meer legden dan in 1967. Perspectieven Dc gemiddelde producentenprijs in ons land voor eieren was echter in 1969 vijftien cent per kilogram lager dan in 1968. Voor de jaren 1967, 1968 en 1969 bedroeg deze achtereenvolgens 1,93 gld., 2,02 gld. en 1,87 gld. per kg. Voorwaar geen prettig vooruitzicht voor de pluim veehouders, al biedt het voor de consu ment nieuwe perspectieven voor zijn eitje bij het ontbijt. Voor de slachtsector is 1969 over vrij wel de gehele linie een vrij gunstig jaar geweest. Zowel met betrekking tot de productie, de export als de prijzen. De vooruitzichten voor 1970 roepen ech ter, gezien de verwachte uitbreiding van slachtkuikens, ook hier vraagtekens op. De export van braadkuikens was in 1969 bijna 9 procent groter dan in 1968. Ook over 1969 is Nederland de grootste gevogelteëxporteur ter wereld gebleven. Minister Luns bezoekt klooster van Rila SOFIA (ANP) Na een dag van be sprekingen en ontmoetingen met Bul gaarse leiders te hebben gehad, heeft de Nederlandse minister van Buitenland se Zaken, minister J. M. A. H. Luns, gis teren enkele uren vertoefd in het afge legen bergkloostcr van Rila, in het Zuid-westen van Bulgarije. De minister werd door de abt van het klooster ontvangen. Sedert anderhalf jaar zijn er weer monniken, nadat het gebouw acht jaar lang alleen piaar mu seum was geweest. Een deel van het ge bouwencomplex, met een kerk in By zantijnse stijl op de binnenplaats, is thans nog als museum in gebruik en staat niet onder leiding van de abt. Het aantal monniken bedraagt thans 14, wei nig vergeleken met de meer dan 200 die vroeger dit religieuze centrum heb ben bewoond. Zij doen voorts verschillen de vormen van handwerk. Het uitstapje naar het klooster heeft vrijwel de hele dag gevuld. Op de terugreis heeft mi nister Luns en zijn delegatie, die verge zeld waren van de Bulgaarse ambassa deur in Den Haag, dr. P. Voetov, nog enige tijd vertoefd in een buitenhuis van de regering van de volksrepubliek Bul garije. in het wintersportcentrum Boro- ADVERTENTIE Huidverzorging- zacht-zuiver-gezond PUROL en PU ROL-poeder (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG/ROME Paus Paulus ls bereid „de Nederlandse bisschoppen te helpen by het overwinnen van de moeiiykheden samenhangend met de tendens voor ontkoppeling van het celibaat in Nederland". Dit deelde Radio Vaticana gisteren mee in een kort commentaar naar aanleiding van de bisschoppeiyke ver klaring van het Nederlands episcopaat. Er werd niet gezegd, welke „hulp" de Paus aan het Nederlands episcopaat wil geven in de kwestie van het celibaat. Radio Vaticana verwees ook naar de brief van Paus Paulus aan kardinaal Alfrink, die het Vaticaan kortgeleden liet publiceren. lm Vatioaanse kringen leeft de mening, dat de paus door het standpunt van het Nederlands episcopaat voor wat betreft de ontkoppeling van het celibaat met de rug tegen de muur wordit gedrongen. In deze kringen meent men dat er voor de paus twee mogelijkheden overblijven: een felle afwijzing van ontkoppeling van het celibaat door middel van een scherpe brief aan de Kerk in Nederland of de kwestie van het celibaat ter discussie stellen op een speciaal bijeengeroepen bisschoppensynode, diie nog voor de aan gekondigde synode van 1971 zou moeten worden gehouden. Als „een voorzichtige stap van de Ne- landse bisschoppen op de weg tot hei priesterhuwelijk" kenschetste het reents- liberple Romeinse blad „II Tempo" ae verklaring van de Nederlandse bisschop pen. De meeste Italiaanse bladen onthou den zich van elk commentaar op de ver halen over de bisschoppelijke verklaring. Meerderheid Het Franse avondblad Le Monde wijst in haar hoofdartikel op het feit, dat er waarschijiJijk op een bisschoppensynode geen meerderheid te vimden zal zijn voor een voorstel tot ontkoppeling van het celibaat. Het blad ziet de houding van de paus als doorslaggevend. Het katholieke Franse blad La Crolx meent dat de verdeeldheid in de wereld kerk zal toenemen. Het ziet in de ver klaring een verzwaring van de last, die al op het pausschap rust. De Waalse bisscnoppen In België heb ben een verklaring uitgegeven, waarin zij zeggen va9t te houden aan de pause lijke afwijzing van calibaatsontkoppe- ling. Zij onthouden zich van een ooi-deel over de Nederlandse bisschoppelijke ver klaring. Prof. dr. E. Schillebeeckx, theoloog te Nijmegen en adviseur van kardinaal Al frink, zei tijdens een tv-uitzending van „Brandpunt-Extra" op dinsdagavond: „De bisschoppen doen aan de hand van een zeer concreet wrijvingspunt het celibaat een beroep op hun recht tot verantwoordelijkheid voor de eigen kerk provincie, zoals dat door het tweede Va ticaans Concilie principieel is vastge legd. Op grond van de verantwoordelijk heid voor de Nederlandse Kerk wensen de bisschoppen overleg te plegen met het hoogste kerkelijk gezag over een vernieu wing van het algemeen kerkelijk beleid inzake het celibaat. Zij gaan dan ook geen toestemming voor hun geplande be leid vragen, maar overleg plegen, omdat zij inzake het celibaatsvraagstuk niets kunnen ondernemen. Het celibaat immers is in de kerkhistorie terecht gekomen by de zogenaamde primaaitsrechten, voorbe houden dus aan de paus. De eerste re actie uit Rome, via de perschef van het Vaticaan, wijst er op, dat het Vaticaan de beleidsnota ook als zodanig verstaat. Mgr. Vallaimc immers zei, dat de paus van plan is de beleidsnota intensief te bestuderen. Het nieuwe in de dialoog zit erin, dat de paus geconfronteerd wordt met de visie van een gehele kerkprovin cie, mede in de afcelliingname van het episcopaat. Ik hoop dat er zo vlug mo gelijk een oplossing gevonden wordt voor het celibaatsvraagstuk, opdat de aan dacht verlegd kan worden naar de kern van het priesterprobleem: de crisis in de identificatie van de ambtsdrager." Vervroegd Kardinaal Suenens van België acht het niet uitgesloten dat de volgende bisschop pensynode, in 1971 te Rome gepland, ten gevolge van de beleidsnota der Neder landse bisschoppen inzake het celibaats vraagstuk, vervroegd zal worden. Temeer is dit mogelijk omdat tijdens de laatste bisschoppensynode in oktober 1969, door de Parijse kardinaal Marty om spoedige behandeling van het priestervraagstuk gevraagd is. Tijdens een KRO-radio-uit- zending, gewijd aan de beleidsnota, (ADVERTENTIE) wenste kardinaal Suenens geen officieel commentaar uit te spreken. In een extra-radio-uitzending van vijf kwartier behandelde de KRO-radlo de celibaatskwestie. Vier deskundigen, mgr. dr. M. Kuypers, vicaris-generaal van het bisdom Haarlem, de socioloog dr. H. Goddyn, pastoor N. Vendrik, directeur van het contactbureau priesters en reli gieuzen en de psycholoog dr. J. Wedma, lector aan de universiteit van Nijmegen, discussieerden in de studio onder leiding van Dick de Vree. Af en toe werden in dit programma zowel belangstellenden in de studio als telefonerende luisteraars in de gelegenheid gesteld hun mening te zeggen. Bij de KRO-studio kwamen tus- 7 en 9 uur al ruim 250 telefonische re acties binnen. Het merendeel van deze reacties was negatief. Slechts enkele luisteraars deden de suggestie om door middel van een schriftelijke actie de bis schoppen hun adhesie te betuigen in deze beleidskwestie. Ouders van een dag oud meisje nog niet bekend termiddag is In de tuin van het St.-Eli- sabethziekenhuis te Alkmaar het stoffe lijk overschot gevonden van een pasge boren kind. Dc afschuwelijke ontdek king werd gedaan door een werknemer van het ziekenhuis. Het vondelingetje een meisje van naar schatting een dag oud, volgroeid en met donker haar lag in een kartonnen doos, dichtbij een af gesloten deur in het hoofdgebouw. Toen het kind werd ontdekt, waren de levens geesten reeds geweken. Een snelle zuur stofbehandeling in het ziekenhuis le verde geen resultaat meer op. Aangenomen wordt, dat het meisje is overleden kort voordat zij werd ont dekt. Om half een 's middags stelde de directie van het ziekenhuis de politie van de vondst op de hoogte. Een aantal rechercheurs is gisteren de gehele mid dag bezig geweest met het onderzoek, dat gisteravond nog weinig had opgele verd. Er is nog niets bekend over ae identiteit van de ouders. Een tragische bijkomstigheid is, dat de doos al vroeg in de morgen door verschillende voor bijgangers is opgemerkt. Zij besteed den er toen echter weinig aandacht aan, omdat in de onmiddellijke nabijheid van de polikliniek een kinderpaviljoen wordt gebouwd. Als gevolg van deze nieuwbouw ligt er in de tuin veel afval. Ook in andere hoeken van de tuin lagen kartonnen dozen. De recherche neemt na een eerste onderzoek aan, dat het kind al in de vroege dinsdagmorgen, naar schatting omstreeks half één 's nachts, te vondeling werd gelegd. Per soneel van het ziekenhuis heeft op dat tijdstip enig gerucht en voetstappen ge hoord. Toen men niets zag werd er ver der geen aandacht aan geschonken. handdoek gelegd. Het kind had nieuwe kleertjes aan en was dik ingepakt. Het moet om half tien 's morgens toen de doos voor het eerst werd gezien, nog hebben geleefd. Aangenomen wordt dan ook, dat het meisje door de kou (het vroor dinsdagmorgen licht) ls tfverle- Gisteravond is op het lichaampje sec tie verricht door de anatoompatholoog van het ministerie van Justitie, dr. Voortman. De politie heeft op dit mo ment nog geen enkele aanwijzing om trent de identiteit van de moeder. Aan genomen wordt, dat het kindje zondag of maandag is geboren. Aan de wijze waarop de navelstreng van de baby was afgebonden, meent men te kunnen afleiden, dat bij de geboorte geen arts aanwezig is geweest. Moeizaam beraad over coalitie in Italië ROME (AP) Het top-beraad van de vie.- politieke partijer in Italië die behoren tot centrum-links beeft niet ge leid tot een overeenkomst die het land opnieuw een meerderheidsregering zou moeten geven. De besprekingen en on derhandeling»-.. worden voortgezet. De partijleiders vergaderden terwijl in 't land de arbeidsonrust weer toenam. Personeel bij openbare nutsbedrijven en het openbaar vervoer staakte en zelfs het personeel van het Vaticaan richtte zich tot de paus met de wens om hogere lo nen. Premier Mariano Rumor, die het land sinds augustus aan het hoofd van een volledige christendemocratische min derheidsregering leidt, heeft in het open baar verklaard, dat hij zich niet in staat acht het land in de huidige onrustige si tuatie te besturen tenzij hij wordt ge steund door een stevige meerderheid, Daarmee stelde hij zich candidaat voor de leiding van een nieuw coalitiekabi net van centrum-links, zoals dat tot ver leden zomer bestond.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5