mening IRIME EN SCHMINK ERLOREN HET AN DE LAGE E Gelijkspel van VEGLO tast de leidende positie niet aan Musicerende politiemannen vieren halve eeuw bestaan G. A. C. Hoppezak (80): „ik ben altijd de pisang op verjaardag' Open brief aan de KVP- kringvoorzitter Ibe lings Winkelier in Boskoop beroofd NSDAG 20 JANUARI 1970 DE LEIDSE COURANT EIDEN HOPPEZAK is een begrip Leiden en omgeving. Wie op z'n tijd Ich anders voor wil doen dan hij is n deze drang mag je tonelisten toch el toeschrijven maakt niet zelden ebruik van de diensten van ene Hop- ezak, toneelkapper. Zoon Wim meet graag een metamorfose aan. Vader ierard zit al tien jaar niet meer in het maar het is ons ditmaal om hèm egonnen. G. A. C. Hoppezak heeft er ichtig levensjaren op zitten en nu, op e vigilie van het feest der zeer ster- en, leek het me niet onaardig eens bij em binnen te stappen om vooral bij udere lezers het geheugen op te kun- en frissen. Een frase als „U bent i?eker de jongere broer van meneer?" oet het bij een entree natuurlijk altijd anneer men een wat bibberige Besteling verwacht te ontmoeten. Het innetje was echter oprecnt gemeend, haar het was niet de broer, wel ge- voon dé Hoppezak. Zo te zien iemand, ie wat onwennig net aan zijn pensioen begonnen. De heer Hoppezak glim- h'Jacht tevreden tegen zijn vrouw („zie e wel, daar tuint er weer één in"). Me vrouw Hoppezak: „Ik ben nou 22 jaar onger, maar de mensen zien het DE LEZER MAG uit het een en ander concluderen, dat het de voormalige toneelkapper, grimeur en costumier G. A. C. Hoppezak voortreffelijk gaat. Het dartele is er uiteraard wat af, maar je ziet het hem niet aan, dat hq zo'n vijftig jaar lang met de handen in het haar (van anderen) heeft gezeten. Hij zou zó weer kunnen beginnen met een snorretje plakken en een likje geven. De heer Hoppezak weet wat pruiken zijn, behalve, de bokkepruik, die kent hij niet. Het gaat alleen iets rustiger dan vroeger; „nee, geen borreltje nu, kom strakjes maar met een boterham," geeft hij zqn lichtelijk verwonderde echtgenote te ken nen als zijn bezoeker een voorproefje van het feest van morgen te genieten krijgt. De jarige van woensdag staat onver minderd met beide benen volop in het leven. Hij is nog niet aan het avondrood toe. Bij 't ochtendkrieken komt voor hem weer een nieuwe dag met veel beleve nissen en mogelijkheden. Daarom komt hij er niet toe om diep te spitten in het verleden. Hij heeft er gewoon de tijd niet voor. Goed, hij is toneelkapper ge weest en hij wil wel vertellen, dat hij maatschappelijk op zijn 25ste als kapper bq zqn vader in de Breestraat is be gonnen, dat hij nog een tijd in hoeden en petten heeft gedaan, maar het blijft wat harrewarren met jaartallen. De heer Hoppezak vertelt liever over zingen. KJA ENIGE AANDRANG mijnerzijds krijg ik te horen, dat hij schier on afzienbare rijen toneeldilettanten in de verf heeft gezet, gekapt, bepoederd. Stu denten blankette en kleedde Hoppezak bij de vleet („daar kon je mee lachen"), de Timdelerclub, het oude Nut en Ver maak, de operettevereniging Pulchri Studio (als hoofdrolspeler, grimeur en verkleder), 't Zwaantje te Hazerswoude („eigenlijk de beste") en op seminaries kwam G. A. C. Hoppezak ook al de boel versieren: de Franciscaanse kweek in Katwijk liet zich door hem vermommen evenals toneellustige broeders van de Voorhoutse BNS en wereldheerltjke theo loganten en filosofanten in Warmond. Het Leidse Litteris Sacrum, dat al ja renlang zelfbewust een status ophoudt, heeft de heer Hoppezak niet tot zijn cliënten mogen rekenen. Hij maakt een hulpeloos gebaar: „de kapper die Litteris kan helpen moet nog geboren worden Ik verduidelijk, dat deze kapper reeds leeft, maar helemaal uit Amsterdam moet komen om het de lastige Littera- nen naar de zin te maken. Het zij zo, wat je ver haaltDe heer Hoppezak laat het er maar bij„ze weten het daar allemaal beter, bij Litteris." Hij was er in elk geval wel steeds bij als het bloemencorso van Flora gefor meerd moest worden: „al de lui op die wagens moesten aangekleed en ge schminkt worden." Na de bevrijding was het een dolle zaak. Hele optochten wer den er besteld en vooruit contant be- taald: geld was niets in die tijd. O ja, en de zorg, dat St.-Nicolaas waardig en baardig straat en dak op kon was voor de heer Hoppezak een van de hoofd zaken, die nu door zoon Wim behartigd worden, bij drukke toeloop van Sinten bijgestaan door vader. „maar ik weet ze niet zo gauw. Vooral met studenten ja, travestie en zo; je hoort en ziet zoveel C. Hoppezak over het heden begint. Daar heb je dan de hobbies: roken, ,Och, ik zit vol leuke herinneringen", kaarten en reizen, maar vooral zingen. koortje" (term van oud-deken Haring), dat in tal van kerken drie-, viermaal per week rouw en trouw klankrijk op luistert en ook nu en dan op het kerkhof. „Welzijn nu niet meer zo nodig van wege die verschillende dameskoortjes in de parochies. Maar in de Leonardus worden wij nog steevast gevraagd, ook op de Haagse Schouw en in Wassenaar aan de Stoeplaan". Met vier of vijf man wringt het AOW-koor zich soms in een auto en dan gaat het weer de dienst des des Heren glans bijzetten met een twee stemmige Perosi of een Gregoriaans Re quiem. Ook als solist is bariton Hoppe zak nog steeds een gevraagd nummer; hij haalt trefzeker de lage E, de gron dige tegenvoeter van de hoge C bij de dames. Ecce panis van Van Leeuwen en Francks Panls angelicu6 gaan er meestal nog grif in. „Behalve bij sommige pas toors," vult mevrouw Hoppezak wat te leurgesteld aan „die schuiven dit meestal af. Het wordt steeds minder, laat staan een Mis met drie heren „Dat zingen is een vaste prik voor me," herneemt de echtgenoot onverstoorbaar. In de twintiger jaren had Gerard Hop pezak zijn eigen kwartet, het Solanus- kwartet, waarvan ook Jan Alofs, Eduard Vere en Jan Cras deel uitmaakten. DE HEER Hoppezak neemt soms „be stellingen vooraf" aan. Laatst was er iemand, die aan zijn toekomstige uitvaart denkend per se zij nonge- twijfeld treurende nabestaanden wilde vergasten op een Requiem van Perosi. De heer Hoppezak kon het niet weige ren. Praat met Hoppezak en het komt in orde, dacht ik met een variant op een oud gezegde. Wat zingen een mens toch goed kan doen! Gerard Hoppezak lijkt even vitaal als zijn professionele collega-zanger Herman Schcy. Als hij niet meer de zangkunst zou kunnen bedrijvenIk heb nog nooit een beurt hoeven afzeggen, meneer; nog geen week achtereen heb ik op bed ge legen. Ik hoef gelukkig nooit stil te zit ten". Zo is G. A. C. Hoppezak, tachtig jaar, specialist in Marialiederen, eena bedreven in het vaardig handwerk ach ter de coulissen en nog steeds pronkend met een stem, die sonoor afdaalt tot in de laagste registers. Dan gaat de telefoon. De heer Hoppe zak zegt zoiets van „daar heb je het weer. Ja, dat is goed een half maatje meenemen Als hij de hoorn heeft opgelegd, kijkt hij triom fantelijk. „Het is potverdorie wat, leder jaar weer moet ik op m'n ver jaardag zingen. Woensdag wéér en wéér Wassenaar. Ik ben altijd de pi sang op mijn verjaardag, meneer; u hoort het nu zelf. Nou Ja, ik hoef niet nè te zingen, ik ben zó weg Ton Pietera Voorhout19 januari 1970 Geachte onbekende Iet is te betreuren dat onze eerste ken nismaking d.m.v. een ingezonden stuk 'o moest plaatsvinden. Immers thans heeft u mij, bij de lezers w ingezonden stuk, slechts op grond van door anderen verstrekte be vooroordeelde informaties kunnen intro ns duceren, dus zonder deze informaties op de juistheid te onderzoeken. Toch had u de moed te stellen dat mijn verhaal „vol zit met onjuistheden". Allereerst: Het is niet mijn verhaal, naar dat van een journalist over mij. dein uw ingezonden stuk is echter dat ,vol onjuistheden" tot twee door u be- landelde beperkt gebleven. De rest van uitvoerige uiteenzetting moet helaas worden gezien als een omlijsting, ken nelijk bedoeld als een soort politieke in- y*tie en toegediend om de nog slulme- i' node KVP'ers gevoelloos te maken voor M pijnlijke waarheid. De twee door u behandelde punten zijn: de zetelkwestie en de groslijst. Bij de letelkwestie geeft u toe dat juist is wat daarover in het verslag van het inter view is weergegeven. (Overigens, hoe stelt de KVP zich op met betrekking tot de zetelbezetting in de Leidse raad door vier uit de PvdA-fraktie getreden leden? Volgens een bericht uit de Leid- Courant zal de houding van de KVP- fraktie zeer loyaal zijn. Dat Is een ge heel ander geluid dan ik van de KVP te horen kreeg). Het tweede punt: de groslijststemming. Ook u durfde het nog niet aan mij in het gelijk te stellen. Neemt u eens de moeite mijn brief van 26 juli 1965 aan het 8tatenkringbestuur te bestuderen. Bij mijn daarin vermelde overwegingen heb ik als eerste genoemd: „De wijze waar de mate waarin de KVP-leden hun Invloed middels de groslijststemming bij het huidige systeem kunnen doen gelden, zijn met de demokratische op zet, dus met de middelen ter verwezen lijking van het doel der Katholieke Volkspartij, in flagrante strijd". Mijn voorstel tot wijziging van het gros- lijstsysteem werd door het statenkrlng- bestuur volledig ondersteund, overgeno men en ongewijzigd als bestuursvoor stel bij hogere partij-organen ingediend. Nimmer is een reaktie ontvangen en wat sedertdien door uw bestuur of het statenkringbestuur gedaan om aan dat ondemokratisch stelsel een einde te ma ken? Niets, integendeel zelfs u waagt het nog het als een probaat middel voor te schotelen. U schrijft ook dat dit niets met de omstreden zetelbezetting te ma ken heeft. Alles, mijnheer Ibelings. Een party die o.a. hiermede te kennen geeft, zelf haar morele verplichtingen tegen- de leden niet te volbrengen, ver liest het recht om iemand die juist om die reden de partij verlaat te vermanen. Tenslotte één voorbeeld: De groslijst telt twaalf geadviseerde kandidaten. Er zijn vier verkiesbare plaatsen. Er worden twintigduizend stemmen uitgebracht, an negenduizend op nummer één. Een door goedgelovige KVP'ers begon- voorkeursaktie, bedoeld om kandi daat nummer tien lijsttrekker te maken, levert voor die kandidaat elfduizend stemmen op (tweeduizend meer dan er één). Overeenkomstig uw probaat middel, om invloed uit te oefenen op de volgorde der lijst, krijgt nummer éénnegendui zend punten plus tweemaal elfduizend punten totaal éên-en-dertigduizend punten. Kandidaat nummer tien, met de meeste stemmen, krijgtelfduizend punten plus tienmaal negenduizend pun ten. Totaal honderd-en-éénduizend pun ten. De reglementen schrijven verder voor, dat de kandidaat met het minst aantal punten de eerste plaats krijgt toe gewezen. Nummer één blijft dus num mer één. Wat de meeste kiezers wilden is dus niet haalbaar. Het Is echter nog veel erger. De kandi daten op nummer twee, drie en vier die zelf geen enkele stem hebben verworven zullen op hun verkiesbare plaatsen blij ven staan omdat hun puntenaantal la ger zal zijn dan dat van de kandidaat die elfduizend stemmen kreeg. De overgrote meerderheid der kiezers zal dus zelfs genoegen moeten nemen met het feit dat hun kandidaat slechts een reserve- plaats mag bezetten. Uw voorbeeld dat er toch meerdere ma len kandidaten omhoog zijn „gekrikt" is weliswaar niet onjuist, maar zeer mis leidend. Het is inderdaad bij hoge uit zondering mogelijk de eerste niet-ver- kiesbare een plaats hoger te doen krij gen. In mijn voorbeeld zou hem dit on geveer vierduizend stemmen moeten op leveren. Dat is twintig procent van het totaal uitgebrachte stemmen, hetgeen in de praktijk een hopeloze zaak zou be tekenen. Voor elke kandidaat na hem geplaatst wordt het steeds hopelozer. Mijnheer Ibelings, verzamel de nodige moed en durf te bekennnen dat ik ook gelijk heb wanneer ik, nogmaals, zeg dat de groslijst „boerenbedrog" is, zij het en „intellektueel" brein ontsproten. Echt, ik gun de KVP een rustige oude Doet u dit ook en poog niet op nieuw met „bokshandschoenen" aan „muggen" te vangen. Collegiale groeten van, A. W. DE GROOT. Discussie gesloten Red. AUTO GESTOLEN ALPHEN AAN DEN RIJN. Een onder het viaduct van de Koningin Ju- lianabrug geparkeerde groene perso nenauto (Citroen Ami 6 - kenteken FR3737, met witte kap) is mee genomen toen de wagen in de nacht van zondag op maandag daar gepar keerd stond. De waarde van de auto Is 1800,-. Lighthouse in finale van talentenjacht HILLEGOM Voor de finale op zater dag 31 januari van de „Big Apple" talen tenjacht in Treslong plaatsten zich zon dagmiddag de beatgroepen Lighthouse uit Oude Wetering; Mike Brown Selec tion uit Beverwijk/Wijk aan Zee en „Art of Music" uit Haarlem/Hillegom. Die volgorde kende de jury, bestaande uit de heren Brands (Leiden), Drogtrop (Haarlem), M. Delprado (Leiden), R. van der Maal (Baarn), Fr. Jansen (Heemstede) en de dames Bouman en Heur, toe uit de acht mededingers. Aan de tweede voorronde a.s. zondagmiddag 26 januari n.m. 14.00 uur in Treslong nemen deel: Berry Bush Set uit Amster dam; Creepy uit Heemstede; Purple Evening uit Amsterdam; Barrell Organ uit Bennebroek; Kings Road uit Zand- voort; Elition uit Haarlem; Zodiaks uit Noordwljk/Hillegom en Quality fyted Section uit Vijfhuizen. LEIDEN Met nog drie punten voor sprong op zijn naatse concurrent speel de het eerste team van Veglo een uit wedstrijd tegen A.B.C. 1. Opgemerkt moet worden dat, beide heren E. Guérin en M. va>i Balgooy in slechte vorm sta ken vanwege de griep. In het eerste heren-enkel kreeg E. Guérin geen vat op zijn tegenstander De Vogel; het werd 15-2 en 15-7, wat het eerste verliespuntje betekende voor de spelers van Veglo. In het txoeede heren-enkel kwam Van Balgooy uit tegen J. Hoeve en daar Van Bulgooy zich op de gemengd-dubbels concentreerde liet hij deze partij zonder LEIDEN Het Leidsch Politie Muziek- Gezelschap bestaat 50 jaar. Morgen (21 januari) wordt ter gelegenheid hiervan In de foyer van de Stadsgehoorzaal een receptie gehouden, van 7-9 uur. Dp vrijdag 23 en vrijdag 30 januari is er een uitvoering in de grote zaal. In het feestprogramma dat dezer dagen is verschenen geeft secretaris W. van Ek een beknopt overzicht van deze halve eeuw. Dat nemen wij hier gedeeltelijk „Ons muziekgezelschap werd op 23 ja nuari 1920 opgericht door onze oud collega's W. Post, H. van der Schaft en C. Bruinsma. Dank zij hun doorzettings vermogen in de eerste levenstijd van de vereniging, kunnen wij nu het gouden jubileum vieren. Vanaf de oprichting tot 1923 trad als direkteur op de heer M. Kouprie. Door verandering van zijn werkzaamheden moest hij als direkteur bedanken. Hierna werd als direkteur be noemd de heer M. Bolderdijk, die gedu rende 24 jaar zijn beste krachten aan onze vereniging heeft gegeven. Het is onder zijn leiding geweest dat het LPMG bij de Leidse burgerij populair is gewor den. In 1947 moest hij om gezondheids redenen zijn werkzaamheden staken. De heer Bolderdijk werd opgevolgd door de heer B. Verweel, die tot 1950 het mu ziekgezelschap leidde. Door emigratie naar Canada werd zijn verbintenis met ons verbroken. Na hem werd de heer D. Anderson tot direkteur benoemd. Vermeld zij. dat vóór zijn benoeming tot direkteur, de heer Anderson werkzaam lid wa« van onze vereniging. Het behoort tot de uitzonderingen in de politiemu- Wat de heren ln deze wedstrijd aan pun ten verspeelden maakten de beide Veglo- dames H. van Balgooy en T. van Houten weer goed. In het eerste dames-enkel- spel versloeg mevrouw T van Houten haar tegenstander mej. van Soest met 6-11, 5-11 en mevr. H. van Balgooy bracht de stand op 2-2. Met zeer veel moeite speelde het duo Van Houten- Guérln het eerste gemengd-dubbel ln winst voor Veglo (12-15, 9-15) waarna het echtpaar Van Balgooy echter ver stek liet gaan in het tweede gemengd- dubbel met 6-15, 15-13 en 15-7. Het he ren en dames-dubbel moesten tot slot de beslissing brengen. In het heren-dubbelspel speelden E. Guérin en M. v. Balgooy tegen Welland en Vogel in twee sets verlies ondanks een toch gelqkopgaande strijd (15-11, 15-12). De dames van Veglo speelden het zo belangrijke laatste puntje in handen van Veglo, wat de eindstrijd op 4-4 bracht Met nog drie wedstrijden te spelen maakt Veglo 1 een goede kans om als kampioen van zijn afdeling te eindigen. Smash-Flight Smash 1 kwam deze keer in de return wedstrijd uit tegen Flight - en klopte dit team met 7-1. Spadon maakte ook deze keer weer korte metten met Knee- fel: 15-3 en 15-12. Veel moeite had ver volgens J. Laman in zijn tweede heren enkel, waarin hij uitkwam tegen Van Midden, die hem in drie sets tot een nederlaag wist te dwingen (15-9, 12-15 en 13-15). In deze thuiswedstrijd speel den ook de beide dames van Smash 1, mej. L. Smith en S. Slijkhuis goede par tijen. Zij kwamen ln de enkel-spelen uit tegen Langhout en Lanken, die zij resp. versloegen met 12-10, 11-3 en 11-2, 11-0. Een enerverende party was het eerste gemengd-dubbel van het duo Smith- Laman, die hun tegenstanders Langhout- Kneefel in twee sets tot een nederlaag konden dwingen met 15-8 en 17-15. Het koppel Slijkhuis-Spadon zorgde even eens voor winst zodat een gelijkspel voor Flight wel bekeken was (15-2, 15-4). In de overige partijen had het team van Smash niet al te veel moeite om ook deze laatste punten in zyn voordeel te spelen en de einduitslag van 7-1 was hier zeker op zyn plaats. Meerburg-Duinwijck Meerburg 1 kwam ook deze keer weer i gehandicapt voor de dag omdat zyn eerste heer, A. de Vrind, na zijn heren enkel te hebben uitgespeeld door ziekte zqn overige partijen moest overlaten aan zijn broer Ui. de Vrind. Door deze omstandigheden speelde Meerburg 1 een zwakke wedstrqd tegen het Haarlemse Duinwyck 8, wat als eindresultaat een gelijkspel opleverde. P. v. d. Loo wist de stand toch nog op 2-0 te brengen door het tweede heren enkel op goede wijze tot winst te spe len. De dames Omtzigt en M. de Vrind verloren beiden hun partij van J. de Leeuw en Van Steijnen, wat de stand op 2-2 bracht. Het eerste gemengd- dubbel werd vervolgens gewonnen, doch het tweede dik verloren. Het heren-dub bel bracht ook geen winst voor Meer burg. De dames H. Omtzigt en M. de Vrind zorgden tenslotte voor het gehjk- spel, door winst in het dames-dubbel. Veglo 2 had een gemakkeiyke week om dat zqn tegenstander Panache 1 de wed- stryd door bepaalde omstandigheden ca deau gaf aan het Leidse team. Uitslagen Veglo 4-Tortuga 1 6-2; Service 1-Racke- teers 1 5-3; DKC 4-Rackteers 1 7-1; Racketeers 1-Akt Nijhoff 1 7-1; Leidse Shut 2-Veglo 5 2-6; Smash 2-Excelsior 1 4-4; Excelsior 3-Smash 3 0-8; Vedo 1- Leidse Shut 1 5-3; Leidse Shut. 2-Excel- sior 3 7-0; Vlletwijk 4-Leidse Shut. 3 6-2; Leidse Shut. 4-EVBC 4 7-1; Delft 4-LUSV 1 6-2; Excelsior 4-Smash 4 2-6; Smash 4-Shiloh 2 2-6; Mariahoeve 5- Smash 3 4-4; Smash 2-Racketeers 2 7-1; Racketeers 1-DKC 1 2-6; MVO 3-Racke- teers 1 2-6; Lisse 5-Racketeers 5 8-0; Veglo 3-Akt Nyhoff 1 5-3; Veglo 5- Mariahoeve 6 7-1; Leidse Shut. 1-Tor- tuga 1 0-8; Florida 2-Leidse Shut. 2 3-5; Leidse Shut. 3-Marlahoeve 9 8-0; Meer burg 2-Shiloh 2 4-4; Meerburg 3-MVO 6 4-4. Chris Lantrok Z.H.-kampioen LEIDEN. By het gisteravond gehou den kampioenschap van Zuid-Holland in gebouw Amicltia in Den Haag won de 16-jarige bokser van het Leidse DTS, Chris Lantrok. na een uitstekend gevecht ln de finale van de C-junioren weltergewicht op punten van A. Ver boon van Straatman uit Den Haag. BUIT F 3000 ziekwereld dat een korpslid optreedt als direkteur van een tot dat korps beho rende muziekvereniging. De heer Ander son heeft op voortreffelijke wijze ons muziekgezelschap geleid en onder zqn leiding is de hoogste top bereikt op mu ziekgebied. In 1965 moest ook hij om gezondheidsredenen de dirigeerstok over dragen. Na hem werd onze huidige di rekteur, de heer A. Hilkhuljzen, be noemd. Concours Vanaf de oprichting tot 1950 heeft het muziekgezelschap wel regelmatig docli niet elk jaar aan een muziekconcours deelgenomen. In 1934 werd de Ere-Afde- ling bereikt. Van 1939 tot. 1950 is niet deelgenomen aan een concours. In het jaar dat de heer Anderson direk teur werd is meteen een begin gemaakt met deelneming aan concoursen onder auspiciën van de Koninklijke Nederland se Federatie. In dat jaar kwamen wij uit in de le afdeling en na elk volgend jaar deelgenomen te hebben bereikten wij ln 1961, nog onder leiding van de heer An derson, de top in de Federatie, Vaandel- afdeling. In 1963 kwamen wij in het be zit van het Federatie-Vaandel en in 1967 behaalden wij met een le prfls in deze afdeling een eerste wimpel aan dit vaan del. .Al deze successen hebben wij ln hoofdzaak te danken aan de bekwaam heid van onze direkteuren. In 1922 werd een Vaandel-comité opge richt. Zij, de heren J. van der Heyden, D. Binnenkamp en A. Stoeke, stelden zich ten doel gelden bijeen te brengen voor het aanschaffen van een vaandel. Dit doel was spoedig bereikt, doch het comité bleef bestaan. Door de werk zaamheden van dit comité werden regel matig wensen vervuld die normaal on vervuld zouden moeten blijven. Dit co mité heeft zijn arbeid vervolgd onder de naam Huldigingscomité. Het Huldi gingscomité dat in ons jubileumjaar 1970 van zich zal laten horen, staat nu onder leiding van mevrouw N. A. den Haan-Groen. Damescomité Het Dames-comité mag meld biyven. De vele werkzaamheden door deze dames verricht teneinde by elk lustrum ons aangenaam te verrassen worden op hoge prijs gesteld. Het is praktisch uitgesloten dat een mu ziekvereniging zonder financiële hulp kan blqven bestaan. Ons muziekgezel schap mag zich er in verheugen dat de financiële basis gezond Is, dank zij die leden van de Leidse burgerij die ons als donateur(trloe) eteunen. Zonder hulp vaardigheid zouden wij niet aan al onze verplichtingen kunnen voldoen. Wanneer de samenwerking van allen in de toekomst zo zal blijven als zij in liet verleden ig geweest, dan zal dit het belang dienen van het L.P.M.G. en de leden van het politiekorps. Dit zal te vens een goede verstandhouding bevor deren tussen de Leidse burgerij en de Leidse Politie. Tot zover secretaris Van Ek, die ons in kort bestek een helder overzicht gaf van het muziekgezelschap ln zijn halve eeuw bestaan heeft mogen ervaren. Wij voe gen daar nog aan toe, dat het bestuur het aantal donateurs momenteel plm. 850 gaarne uitgebreid zou zien tot 1100. Juist in deze feestelijke dagen is een extra financiële ruggesteun voor dit stukje „stadscultuur" bijzonder welkom. In september staat het gezelschap weer voor een grote financiële zorg. Het or ganiseert dan tydens twee dagen (19 en 26 september) zijn Jubileumconcours, waaraan tal van harmonie- en fanfare gezelschappen zullen deelnemen. Morgenochtend brengt de fanfare een aubade aan oud-voorzitter W. Post (94) die in het bejaardenhuis „Ryn en Vliet" aan de Aaltje Noorderwierlaan woont. Wij wensen het „Leidsch Politie Muziek Gezelschap" in zyn verdere carrière veel succes toe en natuurlijk een bui tengewone Jubileumviering. BOSKOOP Weer hebben één of meer inbrekers in Boskoop niet succes hun slag geslagen. In de nacht van vrijdag op zaterdag kreeg de sigarenwinkelier Th. V. ongewenst bezoek. Na aan de achterzyde van het pand de spanjolet' sluiting te hebben geforceerd lag de toe gang tot de woning open. Een geldkistje inhoudende 2.500.- en f 500.- aan waar debonnen en papieren waaronder polis sen e.d.) vormde de buit. De bewoner die van de herrie wakker werd, meende dat een auto ergens tegen aan reed. Na zich te hebben overtuigd dat dit niet het geval was begaf hy zich weer ter ruste, niet vermoedend, dat beneden zfln geld en papieren werden ontvreemd. Door de recherche wordt een onderzoek Ingesteld. Twee gewonden door inhalende tegenligger NOORDWIJK Omstreeks vier uur gistermiddag vond op de Nieuwe Zee weg te Noonhvjjk een verkeersongeval plaats, waarbij een personenauto met v(jf Inzittenden total-loss In het naast de weg gelegen teelland terecht kwam en twee Inzittenden werden gewond. De bestuurder, een 18-jarlge jongeman uit Sassenheim, moest plotseling afrem men voor een inhalende tegenligger, waarbij zijn wagen slipte. Rakelings langs een boom, scheerde de auto over een sloot het bollenland in. Twee pas- I sagiers, een meisje en een jongen, bra ken een sleutelbeen en moesten voor be handeling naar het Diaconessenhuis te Leiden worden overgebracht. De bestuur der liep onbetekenend letsel aan de hand op, terwyi de beide andere inzittenden ongedeerd uit het geheel vernielde voer tuig kropen. Sierstenen terecht ALPHEN AAN DEN RIJN. De 15 sierstenen (gezamenlijke waarde 600) welke vorige week ten nadele van de N.V. Cultuurweg op het bouwwerk aan de Kennedylaan te Alphen aan den RUn waren ontvreemd, bleken maan dagmorgen weer keurig netjes op hun oorspronkelijke plaats te zqn bezorgd. Of de dieven geschrokken zijn van de hoge waarde der stenen, dan wel dat zij na de perspublicaties er geen raad mee hebben geweten, ls niet duldeiyk.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3