ARD SCHINK HAD NA EERSTE DAG ZIJN TITEL AL OP PAPIER GEZET Zuiderduin brak been in veldrit Binnen uur stond Haag '68 voor helft in „echte" Europa Cupstrijd Fornaess pas op 1 O km naar titel Pfrommer: „Bols mist een sprint" CLAESSON ZWEEDS KAMPIOEN V. D. HULST TITEL ZUID-HOLLAND BASEL STRIBBELDE EEN SET TEGEN SPORTBIJLAGE (Van ome sportredactie) DEVENTER Eenmaal heeft Ard Schenk tijdens het toernooi om het Nederlands kamni- oenschap schaatsen werkelijk voluit moeten rijden om de titel te kunnen grijpen. Zaterdag avond, toen Schenk de resultaten van de eerste dag analyseerde, zag hij het gevaar dat Jan Bols vormde met zijn sterke tien kilometer. Ard Schenk vond het wapen om ook Jan Bols te ver slaan. Gisteren, vroeg in de middag, reed hij een formidabele 1500 meter. Met zijn geweldige lange slag gleed hij naar een tijd van 2.07.4 en daarmee naar zijn derde Nederlandse titel. Een na afloop lakonieke Ard Schenk daarover: „Als Aid Schenk, die zijn kandidatuur al op de 500 meter stelde met een tijd van 41.99, goed voor de eerste plaats, voegde daar een zege op de 1500 meter en een derde plaats op de 5 kilometer aan toe. Op de langste afstand hoefde hij niet eens meer voluit te gaan. Hij bevestigde nog steeds zijn groeiende vorm, waarmee hij, volgens coach Leen Pfrommer, tot de groten in de wereld behoort, maar nog niet tot de heel groten zoals For- naess en Verkerk in topconditie. „Dan moet hij onder de 15.30 rijden", aldus Pfrommer. Ard Schenk is realist genoeg om dat te beamen. De concurrentie in Europees en wereldkampioenschap is groot. „For naess, Claesson en nu weer die Groen- vold, die op de Noorse kampioenschap pen heel sterk heeft gereden, en niet te vergeten Kees Verkerk. Als hij had mee gereden in Deventer, had je een heel andere wedstrijd gezien. Op dit moment was ik echter zelfs niet bang geweest voor een Verkerk in topvorm zei Ard Schenk zelfbewust. Hij en de weer fitte Verkerk zijn de twee grootste troeven die Nederland in het internationale schaatsspel kan gooien. Bols en de ver rassende Jappie van Dijk missen nog te veel op de sprint om zich bij de eerste zes in een internationaal toernooi te kun nen klasseren", verklaarde Leen Pfrom mer kritisch. Hij was overigens vol lof over het rijden van Bols en Van Dijk. Vooral op de langere afstanden. Pfrom mer: „Jan Bols heeft het nog geprobeerd, maar het was al voor de tien kilometer bekeken. Mij heelt eigenlijk het rijden van Jappie van Dijk het meest verrast Ik had hem een vijfde plaats toebedacht, maar hij wordt me daar eventjes derde". Niet te houden Na een voor zijn doen vrij goede 42.4 op de 500 meter, leek Jappie van Dijk lange tijd kans te hebben de vijf kilome ter te winnen. Vooral na zijn race van 7.46.4 waarmee hij de tot dan toe snelste deelnemer, Ard Schenk, ruim was ge passeerde. Jan Bols verbrijzelde echter twee ritten daarna alle illussies van de Fries. Hij was 0,9 seconden sneller. Vech ter Jappie van Dijk verraste op de twee- Jan Bols bij me in de buurt had kunnen blijven op de 1500 meter, was hij gevaarlijk geweest want pakweg tien seconden kan hij altijd góed- knaken op de tien kilometer. Vooral als hij weet dat hij de titel kan grijpen. Dan ga je toch alsof je vleugeltjes hebt! Ik had een schema van 2.08 uitgeknobbeld en ik kwam uit op 2.07.4. Jan daarentegen ging weg op 2.10.0 met de duide lijke bedoeling om er dik onder te blijven, dat lukte niet, dus kon ik met de geruststellende ge- dachte, dat ik 34 seconden op hem mocht ver liezen, aan de tien kilometer beginnen". Jan Bols knikte wat somber bij het verhaal van zijn kernploeggenoot. „Het ging gewoon niet op die 1500 meter. Ik was er niet, zoals op de 5 en de 10 km. Daar ging het lekker, evenals mijn sprint trouwens: 42.92 is voor mij vrij goed. Niet eens j een seconde achter Ard. Ik dacht toen nog wel kansen te hebben. Het kwam anders uit". Jan j Bols haalde wat fatalistisch zijn schouders op. i De nauwelijks te doorbreken tweemanstop Ver- kerk-Schenk heeft hem tot een wat berustend wens gemaakt. Zijn kansen om de titel te grijpen, waren al voor zijn magistrale race tegen stayer-concurrent Jappie van Dijk verkeken. Daarmee was ook al vóór de tien kilometer het, door het niet deelnemen van Kees Verkerk, toch wel gedevalueerde kampioenschap beslist. voorkomen". Met ruil Ronnie Nooitgedagt „Toch niet", zei Leen rijdt altijd goed als Hij is een typische Nooitgedagt finishte net voor Hekman ei Harm Kuipers een kernploeg. ne voorsprong werd zesde. Verrassend? Pfrommer: „Ronnie het erop aankomt, evenementsrijder", met zijn totaal nog Piet Vink die met wig dreven in de de dag weer met een tweede plaats op de 1500 meter in 2.09.5. Daarna kon hij zelfs Bols passeren als hij .maar twee seconden sneller was op de tien kilome ter. Bols en Jappie van Dijk traden te gen elkaar aan voor de langste afstand, ïan Bols sloeg met een snelle opening direct een gat tussen hem en de felle Fries. Jappie van Dijk kon hem met geen mogelijkheid meer houden. Van Dijk moest achter Bols en de regelmatig rij dende Schenk genoegen nemen met een derde plaats. Evenementsrijder Tegenvallend was het rijden van Peter Nottet. „Deventer was een teruggang na mijn goede rijden in Heerenveen. Vooral op de lagere afstanden zat ik vast". Nottet wist zich met goede tijden op de OSLO Europees- en wereldkampioen Dag Fornaess is voor de tweede .keer in >iin korte, maar zeer succesvolle carrière schaatskampioen van Noorwegen gewor den. Na drie afstanden werd de ranglijst nog aangevoerd door de verrassend sterke Roar Groenvold maar op de 10.000 m gleed Fornaess naar een sterke töd van 15 min. 49,3 seconden, waarmee hjj Groenvold ruim twintig seconden achter zich liet. Het volle punt, dat hU hierdoor op Groen vold won, was voldoende om in het alge meen klassement als eerste te eindigen Fred Anton Maier werd op de tien kilo meter tweede in 15 59,7. In de algemene rangschikking kwam hij echter niet ver. der dan de achtste plaats. Het eindklassement luidde 1. Fornaess 177,868 punten; 2. Groenvold 178,247; 3. Thomassen 179,363; 4. Tveter 181,212; 5. Stensen 181,887; 6. Hendriksen 182,387; 7. I Stiansen 182,697; 8- Maier 182,772; 9. Bol- I lerud 183,503; 10. Olsen 183,410. Göran Claesson is gisteren in Uppsala schaatskampioen .van Zweden geworden. Claesson. die vorig jaar tweede was bij het wereldkampioenschap in Deventer, I won drie afstanden: de 1500, .5000 en 10 000 meter, met grote overmacht. Jonny Höglin, die last had van griep, eindigde als derde. Het eindklassement luidt: 1. Claesson 177.740 pnt., 2. Sandler 182.460; 3. Höglin 183.540- kortste afstanden toch als vierde te klasseren, net voor de regelmatig rijden de Eddy Verheijen die zei: „Ik ben wel tevreden. Ik heb mijn best gedaan. Dat Peter en Jan harder gingen, is niet te Uitschieters De kernploegleden Co Giling, Karei te Winkel en Arie Eriks kwamen pas na hen in de totaalstand voor. Leen Pfrom mer daarover: „Karei te Winkel en Arie Eriks konden gewoon niet harder. Er is voor iedereen een grens. Die grens ligt voor Verkerk pas bij een wereldkam pioenschap, voor Eriks en Te Winkel mis schien wel bij de kernploeg". De bonds coach vond vooral het rijden van Vink een verrassing. Pfrommer: „Ik word mis schien wel wat eentonig maar zijn sprint is te slecht". Voor uitschieters zorgden verder Wim Beukers door hoge klasse ringen op de twee lange afstanden en Ab Krook die, bevrijd van wedstrijd zenuwen hij was uitgeschakeld voor de laatste zestien naar een 3de plaats op de 1500 meter reed. Het waren inci dentele verrassingen van een kampioen schap dat maar even echte spanning ken de maar dat wel een goed beeld gaf van de krachtsverhoudingen in de Nederland se schaatstop, Kees Verkerk die eenzaam in Heerenveen zijn trainingsrondjes reed, uitgezonderd. Titelhouder Ard Schenk, in het steeds donker wordende Deventer ijsstadion, waaruit tienduizend enthousiaste schaats fans al waren weggestroomd: „Het be langrijkste van dit kampioenschap was, dat de omstandigheden gelijk waren voor iedereen. Zaterdag harde wind. veel re gen, vrij zacht ijs, gisteren minder wind en harder ijs. Ik ben hier beslist niet on tevreden vandaan gegaan". (Voor uitslagen per afstand zie Resulta- MAANDAG 12 JANUARI 1970 SP0RTC0MMENTAAR Toen alles nog van een leien dakje ging. Voorop Cock v. d. Hulst, gevolgd door Herman Zuiderduin. die In het veldritkampioenschap van Zuid-Holland drie ronden voor de finish niet meer doorkwam. HU had zUn been gebroken. WASSENAAR De cycle cross om de Zuidhollandse titel, die gisteren op het landgoed Duinrell werd gehouden, heeft een overwinning opgeleverd voor Cock van der Hulst uit Zoeterwoude. Er viel echter een schaduw over zijn zege doordat de talentvolle Herman Zuiderduin uit Llsse bU een val zo ongelukkig terechtkwam dat hU zijn been brak. De Leidse Swift-Combinatie, die deze veldrit overigens goed was geregeld, was kennelUk niet voorbereid op ernstige ongevallen. Eerste hulp was niet aanwezig en nadat de gevallen Zuiderduin op een fiets was gehesen en vervolgens naar de jurywagen was gezeuld, duurde het nog langer dan een half uur voor een ambulance hem naar het ziekenhuis kon vervoeren. In het toch reeds zware terrein wa ren verschillende gedeelten door de dooi vrijwel onbegaanbaar geworden en al leen reeds de wijze, waarop de deel nemers zandbergen beklommen, „glet- schers" afdaalden, over -bruggen klau terden en zich met grenzenloos optimis me in modderbaden stortten dwong het respect af van de niet zo talrijke toe schouwers. Om onder deze omstandig heden ook nog een redelijke snelheid te ontwikkelen stelt haast bovenmenselijke Frankrijk geen schaatser voor E.K. WENEN Frankrijk zal niet deel nemen aan Europese schaatskampioen schappen voor heren, die 24 en 25 januari in Innsbruck worden gehouden. Als re den geeft de Franse schaatsbond op geen rijder te hebben die ook maar enige kans maakt zich te plaatsen in het klassement van de beste zestien. Vorig jaar was Frankrijk vertegenwoordigd door Fran cois Perrenoud. Baanrecords Erhard Keiler heeft zaterdag in de Ita liaanse plaats Cortina d'Ampezzo het baanrecord verbeterd op de 500 en de 1000 meter. Hij won de 500 meter in 39,4 seconden, waarmee hij achttiende seconde sneller was dan Johan Lind. Op de 1000 metere stopte de klokken voor Keiler na 1 minuut 21.6 seconden. Erhard Keiler zal volgens trainer Mourn van de Westduitse schaatsbond in Madonna di Campiglio een aanval op het wereldrecord over de 500 meter doen. Op de 500 meter voor klasse mentsrijders moest Gerd Zimmermann alleen de Engelsman Tipper laten voor gaan, maar op de 5000 meter was hij ze ventien seconden sneller dan zijn naaste concurrent. Sprinters: 500 meter: 1 Erhard Keller (W.- twee wielrenners: Cock van der Hulst en Herman Zuiderduin (Lisse) voldeden. Terwijl bekende en snelle coureurs als Joop Zoetemelk, Gab Minneboo, Leo Duijndam, Harry van Leeuwen en de door griep geplaagde cross-specialist Cor Rutgers de srijd voortijdig moes ten beëindigen gingen Zuiderduin en Van der Hulst onverdroten verder. Ze ven van fie elf te rijden ronden hadden deze renners zij-aan-zij afgelegd en reeds werd rekening gehouden met een span nende finish, toen een anti-climax volg de. In de achtste ronde ging Cock van der Hulst alleen voorbij de controle: Zuiderduin was gevallen en naar later bleek zo ernstig dat hij een beenbreuk had opgelopen. terende kilometer om tenslotte met een ruime "voorsprong als eerste over de eindstreep te gaan. Bijna een minuut later volgde nummer twee: G. Wilde- boer uit Apeldoorn (die zaterdag kam pioen cycle-cross van Gelderland was geworden). 3. J. Heesbeen (Tilburg). 4. C. Zoontjes (Tilburg), 5. J. Spetgens (Someren). 6. J. Zoetemelk (Rijpwete- ring). 7. G. Scheffer (Zelhem), 3 H Steekers (Noordwijkerhout), 9. T. van der Valk (Zandvoort) en 10. J. Stuiver (Zwolle). Door Cock van der Hulst was de afstand van 25 kilometer afgelegd ir 1 uur, 1 minuut 32 seconden. Bij de nieuwelingen was de volgorde 1. R. Aversteeg (Rotterdam). 2. J. Brink man (Rotterdam). 3. F. van der Berg (Noordwijkerhout), 4. J. Stiggelbout (Wierden) en 5. P. van Bergen (Oss). Aspiranten: 1. J. Jansen (Voorscho ten 2. J. van Abeelen (Tilburg). 3 van der Voet (Leiden). Chaotische situatie in de gelederen Toernooi van sneldamtitel DEN HAAG (AP) Zaterdag 24 janu ari zal in de kantine van de Postcheque- en Girodienst, Spaarneplein 2, het toer nooi om het persoonlijk snelkampioen- schap van Den Haag worden gehouden Elke speler krijgt tien minuten bedenk tijd per partij. Er zal worden gespeeld in de hoofd-, le, 2e en 3e klasse. Er zul len ook groepen voor 1 >sdammer de jeugd worden gevormd. De aanvang der wedstrijden is gesteld op 10.00 uui voor de voorronden en op 13.30 uur vooi de finales. Inschrijving bij de wedstrijd leider der HDDB; L. Bal, Vierhouten- straat 99, Den.Haag, tel. 638418. Jrychy (O.-Dld.i Eriiise Bjöi Dode bij autoraces BUENOS AIRES Tijdens trainings wedstrijden voor de „1000 kilometer van Buenos Aires" heeft zich zaterdag een ernstig ongeluk voorgedaan in de Argen tijnse hoofdstad. De Zweedse coureur Brostroem raakte met zijn Porsche 908 van de baan. Een baancommissaris werd door de wagen geraakt en onmiddellijk gedood. Brostroem liep ernstige verwon- dinge op en moest' naar een ziekenhuis worden gebracht. IN ALMA ATA NOG SNELLERE 1000 M ALMA ATA Tijdens de Russische sprintkampioenschappen die zaterdag op de Medo-baan in Alma Ata werden voort gezet, Ls opnieuw een wereldrecord ver beterd. Op de 1.000 meter voor dames bleef Ludmilla Fetsjina met 1 minuut 29,09 se conden 0,44 seconden onder het pas een dag oude record van Ludmilla Titoya, die op haar beurt Elly van den Brom (1.30,0) had onttroond. Op de 1.000 meter heren hield het we reldrecord van Ivar Eriksen juist stand. Boris Goeljajev maakte een tijd j van 1.19,64 waarmee hij slechts 0.14 se- 1 conden boven de tijd van de Noor bleef. (Van ome sportredactie) DEN HAAG De dames van Haag '68 kunnen al gaan denken aan de wedstrijd tegen de Poolse volley- balkampioen GTS Wisla Krakau. Ze kunnen in ieder geval deze week zorgeloos afreizen naar Zwitserland, want het is niet waarschijnlijk dat Universitat Basel in de returnwedstrijd van de voorronde van het Europa Cuptoernooi voor vlleybalkampiocneii Haagse deelneming aan de „echte" Cupstrijd kan verhinderen. Het team van Universitat Basel bleek zaterdag in de sporthal aan de Steenw'ijklaan zo zwak dat het bin nen een uur van het veld werd geveegd door een zeker niet op volle kracht spelend Haag '68. Alleen in de eerste set konden de Zwitserse dames het Haag '68 zonder de zieke Mathilde v. d. Berg moeilijk maken. Verrassend bleef Universitat Basel tol 77 bij en liep toen zelfs via 107 naar een voorsprong van 1210. De time-out van trainer/ coach Arie 't Hart redde Haag '68. Vooral dankzij het goede werk aan het net van international Marijke Bruggeman wonnen de Haagse meisjes de set mei 1512. Maar zoveel tegenstand had toch niemand van de zevenhonderd toeschouwers van de Zwitserse kampioensploeg verwacht. „Ik had al gezegd dat die Zwitsers me meegevallen waren; nu zag je het", zei 't Hart later. „We werden in die eerste set helemaal meegesleept in hun spelletje en bovendien hadden de meisjes te veel zenuwen. Alleen in de tweede set speelden we goed". En net toen die tegenstand in de tweede set dan wel werd verwacht, brak het ritme bij de Zwitserse ploeg omdat Haag "68 naar een hoogtepunt reikte Binnen tien minuten maakten de Haagse dames hel uitzicht op de eerste ronde elke ploeg die vooi het eerst aan het toernooi deelneemt, moet voor ronden spelen nóg rianter Via 71 en 102 sloe gen en tikten de meisjes zich lustig naai de zege van de tweede set (152), Binnen tien minuten was elke illusie- van Universitat Basel een illusie die niel meer behelsde dan het winnen van één set dc bodem ingeslagen. Overspoeld „Op dat moment", aldus de Zwitserse coach Fred Haussener, „ging de internationale ervaring meespre ken. Maar wij hadden wel gedacht dat Haag '68 sterker zou zijn. Tegen de Polen geef ik de ploeg geen kans. misschien haalt Haag '68 daar alles bij elkaar tien punten". In de derde set nadat was aangekondigd dat ADO bij winst van Haag '68 een extra-premie vooi de volgende ronde in het voor uitzicht stelde liep Basel nog wel uit naar 31 en 43 maar werd toon weer overspoeld door het Haagse aanvalsgeweld. Dat bracht Haussener tot wat vreemde ingreep. Hij verving Ursula Muller door Sylvette Graf die tot dan toe op het speleisbankje had gezeten om die wisseling een paar seconden later weer teniet te doen. Haussener: „Ik wilde Ursula rust geven en bovendien is zij beter in het achter veld". Te veel gevergd Ook Arie 't Hart zette een wisselspeelster in. Anne ke van Beelen, de aanvoerster, mocht even rust nemer en Anneli.es Visser nam haar plaats in. Dankzij haar beweglijkeheid ('t Hart: .„Dat meisje heeft toe komst".) liep Haag '68 tot 84 uit. Universitat Basel kwam nog wel terug tot 88, maar dat had te veel van de kracht van de Zwitserse dames gevergd. Haag "68 stelde de totale zege met 159 veilig. Scheids rechter Eberhard Schulz uit West-Duitsland, die zijn eerste Europa Cupwedstrijd floot („Maar ik heb al wel verscheidene landenwedstrijden gefloten") had meer venvacht van Haag '68. „Ik heb wel betere Hollandse dames gezien. Ik had meer beweeglijkheid verwacht, maar ik denk dat ze hun tegenstander onderschat hebben. Ik was trou wens verbaasd dat die Zwitserse dames zo beweeg lijk waren. Vooral dat Tsjechische meisje. Helena Bastova was goed. Tegen Krakau geef ik Haag '68 weinig kans. Moeilijk te verteren HET is geen grootspraak geweest toen de Friese trainer Klaas Visser voor de nationale schaatsstrijd aan kondigde. dat zijn rijdsters een wig zouden slaan in de kernploeg Hu stapte in Deventer met een kampioene en een nummer vijf, respeotievelijk Attje Keulen-Deelstra en Akke Fal- kena. van het ijs. Er zat voor de KNSB natuurlijk niets anders op dan de de kampioene in de kernploeg te plaatsen- Coach Kee^ Broekman heeft nog pogingen in het werk gesteld Wil Burgmeijer te behouden Het lukte niet. Met het compromisvoorstel Akke Falkena en Rieneke Demming en na de Europese titelstrijd een afvalster van de zeven, werd een breuk voor komen. Er is echter wel aangetoond, dat met het samenstellen van de kern ploeg voor dit seizoen niet ver genoeg Ls gekeken. Niet tot in Friesland. Daar komt ene Jappie van Dijk van daan, die zich hoog in de vaderlandse top nestelde- Er is ook aangetoond, dat de jeugd bij de dames niet de vorderingen heeft gemaakt waarop was gehoopt Attje Keulen en Stien Kaiser voeren de lijst aan. Een enorme prestatie van beiden maar een moeilijk te verteren zaak voor de jeugd. Recht van coach VOOR de trip van de hockeyploeg naar Bombay stelde coach Roepie Kruize dat hij ging experimenteren en dat de resultaten, in cijfers ge meten. niet doorslaggevend mochten zijn. Dat zijn ze dan ook niet geweest. Ofschoon Oranje in de laatste wed strijd, tegen India A, de deur dicht hield en derhalve een 0—0 behaalde scoren is niet de sterkste zijde van Oranje gebleken zijn wedstrijden tegen erkend minder sterke hockey- landen verloren gegaan. Indien hieruit winst wordt geput in de vorm van keuze en samenstelling van volgende ploegen, is dat geen doodwond. Een coach moet het recht hebben te ver liezen. Er mag dan wel worden ver wacht, dat er resultaten uit de op bouw te voorschijn komen. Dat hoeft niet eens onmiddellijk maar wel tijdig voor München. Durf gevraagd TYAT recht om te verliezen durft L' voetbalcoach Kessler nog maar steeds niet aan. Van elk interlandduel maakt hij een prestigekwestie- Ook van dat tegen Engeland Er is niet zonder juichkreten vernomen, dat Piet Keizer zich weer beschikbaar heeft gesteld voor het Oranjeteam. Een aanwinst voor het moment, maar niet op de lange duur. Indien Kessler serieus wil opbouwen, heeft hij voor de wereldstrljd in 1974 bepaald niet veel aan Keizer, die nu zesentwintig jaar is Een voetballer is tegenwoordig met dertig nog wel niet stokoud en kan tot opvallende prestaties komen (Coen Moulijn), maar er wordt wel geweld gedaan aan de opbouw, waar bij moet worden uitgegaan van jonge spelers met toekomst. Laat Kessler maar de moed hebben te stellen, als Kruize. dat voorlopig niet op resul taten moet worden gerekend Maar laat hij dan welbewust bouwen en over verloop van tijd met „het" team te voorschijn komen Incidentele suc ces j es zeggen zo weinig als het om een plaats in een wereldtoernooi gaat Bezinning MET trots heeft de KNAU een structuurplan gepresenteerd, dat beoogt aan de top een fors ingrijpende wijziging te brengen. Een Unieraad, gekozen door de verenigingen, die dus hun eigen mensen in het bestuurs college kunnen brengen, dat wordt gevormd met het Uniebestuur, dat door de Raad wordt gekozen. Dat is een vorm van inspraak zoals dc ver enigingen al geruime tijd nastreven. Niet iedereen is er gelukkig mee- District Zuid steibbelt tegen. Geen wonder. Daar huist een man, die heeft gedongen naar de functie van voor zitter maar de reis niet haalde. Ook hogere, thans in functie zijnde, be stuurders ónder andere in na- tionaal-technische commissies schij nen niet geheel en al verrukt te zijn van het plan. Zo zijn er al strubbe lingen voor de belangrijke vergadering van aanstaande zaterdag, waarop het Ja of neen omtrent het plan moet. vallen. En ook als het neen wordt, zal het voor sommige bestuurders een zelfoverwinning betekenen indien zij aan blijven. Wijsheid is in deze een niet te versmaden eigenschap Wie zich voorhoudt dat het zaterdag om de KNAU gaat'en om de toekomst van de bond. dient zich meer dan twee maal te bedenken alvorens een besluit te nemen dat die bond schade be rokkent. En dat geldt zowel'voor ach ter als voor de groene tafel. Probaat middel IN de voetbalwereld wordt al het mogelijke gedaan om ongeregeld heden op de tribunes te vermijden. Desondanks kan soms niet worden voorkomen, dat er dingen gebeuren, die ernstig moeten worden betreurd, zoals het gooien met bierflesjes. Daar staan vanwege de voetbalbond strenge straffen op voor de betrokken club en meestal Ls het publiek wel zo wel levend om hiermee rekening te hou den- Er is vrijdagavond op de HQKLT ook gegooid. Gemakkelijker dan bij voetbalwedstrijden met veel meer publiek en veel uitgebreider tribu nes kan de dader worden achter haald. Het gaat, zoals de bezoekers van de HOKIJ weten, om die ene tribune, bevolkt door lieden, die er constant op uit zijn anderen het ge noegen te vergallen. Daar komen ook de donderbussen en dergelijke van daan Enig strenger toezicht zou won deren kunnen doen. Verwijdering van de onverlaten is het meest probate middel-

Leidse Courant | 1970 | | pagina 11