ih Gemeenteprogram van VVD gereed OOK DE BURGER HEEFT ZIJN EIGEN VERANTWOORDELIJKHEID Ook niet-Leidse PPR ers kunnen kandidaten kiezen menmg 11 Grote belangstelling bij begrafenis G. v. d. Does Kwart van Oegstgeestse schooljeugd ontvangt geen gymnastiekles Leidse rijschool gaat video-recorder gebruiken Leidse agenda Ondanks sneeuw op baan volop schaatspret in de Rijnstreek BIOSCOPEN MARKTEN DONDERDAG 8 JANUARI 1970 DE LEIDSE COURANT FAGQ14I redacteuren) (Van LEIDEN De werkgroep gemeente politiek van de VVD in Leiden heeft gisteravond in het Witte Huis te Oegst geest de Leldse raadsfractie van de VVD het afdelingsbestuur de nota „Ge- nieenteprograni 1970' aangeboden. In de nota, die twaalf hoofdstukken telt, stelt de werkgroep onder meer over de „pro bleemstad Leiden: „De verschillende ge meentelijke diensten zullen in samenwer- knig tot een totaal overzicht moeten komen van de benodigde aktiviteiten, gekoppeld aan een financierings- en in- i te rings en investeringsplan. Niet al leen de gemeenteraad moet zich hier- I mee bezighouden: ook de burger heeft eigen verantwoordelijkheid en dient op de hoogte te kunnen blijven van de stand zaken. Ook hij moet de gelegenheid hebben bepaalde ideëen of op- aanmer king naar voren te brengen'. WIJKCOMMISSIES. De WD-werk- groep toont zich geen groot voorstander van „hearings". Ze vindt, dat er tijdens de hearings te weinig praktische poli tiek wordt bedreven en geeft daarom de voorkeur aan tijdige en uitgebreide voorlichting. De werkgroep vindt tevens dat het gemeentebestuur er op toe dient te zien, dat alle voorstellen vanuit de burgerij in behandeling worden genomen en spoedig worden geantwoord. De werkgroep, die met geen woord rept over openbaarheid van de raadscommis sies, ia voor wel het formeren van wijk commissies, die evenwel geen officiële bevoedheden mogen hebben, maar door gebundelde vragen en voorstellen ter be schikking van gemeenteraad en gemeen telijke diensten te stellen, een slagvaar diger optreden kunnen bevorderen. VOORLICHTING. Over de gemeente lijke vóórlichting staat in de nota, dat niet eens per jaar, maar minimaal één maal per kwartaal er een huis-aan-huis orgaan dienst te worden verspreid. FINANCIEN. De financiële paragraaf van de nota luidt: „Het goed doen func tioneren van onze stad is een geldver slindende bezigheid. Alles kost geld. veel geld. Dat geld moet er op één of andere manier komen. In de eerste plaats dient de rijksoverheid Leiden in een dusdanige positie te brengen, dat we tot een slui tende begroting kunnen komen. De ge meentelijke bestuurders zuUen op alle mogelijkheden attent moeten zijn om de zaak financieel rond te krijgen. Als deze mogelijkheden tekort schieten worden aangedrongen op extra uitkeringen van het rijk. Deze uitkeringen moeten de autonome positie van ons niet aantas ten. Ook de inwoners van Leiden zullen hun steentje moeten bijdragen. Eis hier bij is dat de plaatselijke belastingen naar redelijkheid van alle groepen van de be volking worden geheven." Het voorbeeld dat de nota geeft luidi De gemeente zal attent moeten zijn op «o mogelijkheden die het rijk biedt: toe zien dat de juiste verfijningen worden toegepast, mogelijke extra subsidies tij dig aanvragen, zoals die voor krotop ruiming, REGIO De werkgroep zou verder onder meer willen, dat de streekbelangen regionaal worden aangepakt. De stichting van schouwburg bijvoorbeeld zou In re gionaal verband bekeken moeten wor den. Eventueel zelfs een verdeelsleutel de kosten. DOORSTROMING De bouw van woningen ln de vrije sec tor, is volgens de werkgroep de oplos sing voor het bevorderen van de door stroming. De werkgroep wil ook, dat differentiatie in woningtypen door de gemeente wordt bevorderd. SANERING. De sanering is volgens de werkgroep onvermijdelijk voor de Leidse binnen stad. Ze schdijft daarover o.m.i „De sa nering dient te worden vastgelegd ln een gefaseerd structuurplan, voor leder openbaar met maximale Inspraak" en: De saciale en psychologische begelei ding dient maximaal te worden toege past". POLITIEBELEID Het ls noodzakelijk ook. aldus de nota, dat het totale politiebeleid in openbare vergaderingen van het gemeentebestuur wordt behandeld. De werkgroep schrijft in de nota ook, dat ze voor betere straatcontrole is: „De bewoners kunnen nu hun klok gelijk zetten op hét mo ment dat de dagelijkse patrouille voor bijkomt". SPORT In het hoofdstuk sport en recreatie staat „Het is een dringende eis, dat er overdekt zwembad tot stand komt, de bouw van instructiebaden dient met spoed ter hand te worden genomen". UNIVERSITEIT Ook de universiteit komt ter sprake in de nota: „Het is denkbaar dat de ge meente ln samenwerking met de uni versiteit een onderzoek instelt naar de psychologische problemen die ontstaan by sanering". MIDDENSTAND In het hoofdstuk economische aangelegenheden staat o.m.: Bij toewijzing van vestigingsplaatsen detailhandel mogen grote concerns niet bevoordeeld worden boven de zelf standige middenstand. VERVUILING In het kader van de problemen rond de vervuiling staat in de nota: De gemeente dient, zoveel mo gelijk in regionaal verband, alle moge lijkheden) aan te grijpen welke door de wet worden geboden om dit gevaar te bestrijden. LEEFBAARHEID ln het hoofdstuk Leefbaarheid zegt de nota tenslotte Historische monumenten en fraaie stadsgezichten dienen te worden be schermd en behouden. Instellen van eulturie jongeren- en bejaardenpaspoor ten dient zo spoedig mogelijk te geschie den. De vermakelij kheiclsbe 1 asting dient in principe te worden afgeschaft. Cul turele manifestaties dienen zoveel mo gelijk te worden gesubsidieerd, als ook de bezoekers hiervan redeiyke offers brengen. Toeristische attracties dienen mogelijk met steun van de gemeente tot stand te komen. Het stadscentrum dient een aangenaam centrum te worden: groenvoorzieningen, zitgelegenheden, mogelijkheid voor terrasjes, maar ook openbare toiletten. Opvullend is, dat ln de nota met geen nord wordt gerept over het onderwijs. (Van stadsredactie OEGSTGEEST Vele ouders doen geen bewuste schoolkeuze voor hun kind. Met dit gegeven voor ogen hebben enige leden van de PPR in Oegstgeest onder de hoofden van de Oegstgeestse scholen een enquête ingesteld naar de mogelijk- j Dirigent Hoogenboom verlaat Willibrordpar. De resultaten van de enquête zullen be gin februari in ieder geval voordat de kinderen voor het naar school gaan in augustus 1970 moeten worden opge geven in een boekwerkje huis-aan- huis in Oegstgeest worden verspreid. Ofschoon alle gegeven van de enquête nog niet geordend zijn, wilde mevr. H. Eerd-Coppens, een van de initiatief neemsters. ons vanmorgen wel vertel len. dat gebleken is dat 25 pet. van de Oegstgeestse jeugd geen gymnastiek- onderwijs ontvangt op school. Van het duinlandschap en y strand gaat ook in deze tijd v het jaar een sterke bekoring uif. i y Misschien nog wel meer dan zo mers, want nu hoeft u deze bele venis niet te delen met ontelbaar vélen. In deze stille wereld, vlak y bij huis, kunt de ontspanning van lichaam en geest vinden die nodig is om het drukke leven weer aan te kunnen. „Je moet je er natuurlijk wel goed op kleden", zei ons een eenzame strandwan- delaar. HMaar het is werkeijlk een ver- rukking". Leefbaarheid in bet verkeer door nientaliteitsierbetering" STAPPEN ACHTERUIT! LEIDEN, 7 Jan. '70. De heer (ik neem tenminste aan, dat het geen dame is) J. L. H. v. d. Laan is boos op de man van „Kleurbekenning". Nu moet gezegd, het was geen lief stuk je, maar v. d. L. gooit er toch ook met zijn pet of hoed naar. Is hij vreemdeling ln Nederland? 'n Zeer vooraanstaand Journalist schreef onlangs het volgende: „Mag ik schry- ven, dat we zyn doorgedraafd? Dat de ene vernieuwing de andere vernieling heeft opgeropen en dat wy ons op dit ogenblik in een situatie bevinden, van waaruit niemand nauwkeurig de weg En het centraal missie-commissariaat schreef in een brief over de Nederlandse missieweek aldus: „Eerlijk gezegd zijn wq er zelf ook van geschrokken, dat zoveel missionarissen in hun vakantie in Nederland een enorme klap krijgen, ter wijl zij zelf toch elgenhjk bijzonder voor uitstrevend werk doen, is het niet te verwerken, dat zo velen hun werk als ouderwets en achterhaald beschouwen." Citaten, die er niet om liegen. Vernie ling inplaats van vernieuwing. En dus geen wonder, dat onze missionarissen een opduvel krijgen. Het thuisfront wan kelt! Natuurlijk zal de Heer de Kerk niet verlaten. Maar er staat nergens ge schreven, dat Nederland gevrijwaard is van wat Noord-Afrika overkomen is. S. MENKEN. Ruilavond „De Rijnstreek" (van onze stadsredactie) LEIDEN „Leefbaarheid in het ver keer door nientallteltsverbetering" is oan. de reden waarom de CABAN N.V., een organisatie van autoryschoolliouders, waartoe o.a. de Leidse ry-instructeur Ton van de Bos behoort, overgegaan ls tot de aanschaf van een videorecorder. De autorijscholen (die mede door de slechte onderlinge organisatie en de vele beunhazerij officieel niet tot het onder wijs worden gerekend) kunnen met be hulp van de videorecorder een belang- rijkse verbetering van het rij-onderwys bevorderen. De leerlingen van de autoryschool Ton van de Bos kunnen in het vervolg enige tijd voordat zy voor het examen opgaan j a raison van 17,50 een autorit maken, i die in zijn geheel wordt gefilmd. Met behulp van de videorecorder kan men het rijden van de leerling later in 't les lokaal van de autoschool op de beeld buis toveren, waardoor de leerling op zijn rijfouten opmerkzaam kan worden gemaakt. De video-recorder is niet alleen 'n uiterst nuttig hulpmiddel bij het lesgeven aan leerlingen, aldus de heer Ton van de Bos. maar ook zy die al jaren een rijbewijs hebben kunnen hun gewoonte-fouten door middel van de video-recorder re gistreren. „Preventie" met proces verbaal gehonoreerd ALPHEN De politie te Alphen aan den Ryn heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een inwoner van de Louise de Colignystraat wegens het toedienen van een aantal klappen aan een 14-jarige jongen, die met een sneeuwbal zijn ka- merruit had getroffen. De jongen liep een gescheurde lip op en zijn moeder deed aangifte bij de politie. Vleeswagen in de brand ALPHEN Doordat een wiellager was warm gelopen, is woensdag op de Rijks straatweg nr. 11 nabij de Kooibuurt te Alphen a. d. Ry'n brand ontstaan in een met tien ten vlees beladen vrachtauto. De bestuurder, de heer A. de G., die tydig enige rookontwikkeling had waar genomen, heeft met een eigen brand- blusapparaat getracht erger te voorko men. Dit gelukte echter zelfs niet nadat een passerende automobilist twee snel- blusapparaten had leeggespoten. De Al- phense brandweer, geassisteerd door de politie, slaagde hierin wel, maar toen was aan de vrachtwagen en de oplast al flink schade toegebracht. heer Ad. Hoogenboom als dirigent de Schola Cantorum, het jongenskoor en de laatste tijd ook van het dameskoor en gemengd koor uitstekend werk ver richt in de Willibrordparochie. Daarnaast is hij directeur van de Lei- derdorpse Muziekschool, een veelomvat tende taak, die hem dermate in beslag neemt, dat hij afscheid heeft moeten ne men van de Oegstgeester koren. Officieel wordt dit hedenavond te 19.30 uur in de Jozefzaal van het Willibrordgebouw „gevierd". De directie zal o.m. worden overgenomen door de heer P. Gordijn. Het onlangs opgerichte gemengd koor zal vanavond in het Parochiehuis onder zijn leiding om 20.30 uur repeteren. Eveneens da mes- en heren die graag deel uit willen maken van het gemengde koor óf graag een repetitie ter kennismaking mee wil len maken zyn dus hedenavond harte welkom. I (Van een onzer redacteuren) I LEIDEN Alle PPR-leden dus ook I zy die buiten Leiden wonen kunnen i meebeslissen wie de PPR-kandidaten in j de Sleutelstad zullen zyn bij de gemeen- I teraadsverkiezingen die begin juni van I dit jaar zullen worden gehouden. De j PPR-knndldaten dienen lid le zyn van de PPR en moeten tevens het PAK-pro- gramnta en de PAK-ovcreenkomst vol- I ledig ondersehryven. (Zoals bekend I maakt de PPR deel uit van het Pro- i gessief Akkoord in Lelden.) Dit werd gisteravond o.m. vastgesteld op de al- gemene ledenvergadering van het PPR- aktlecentrum Leiden e.o. i Onder voorzitterschap van voorzitter J. A. A. J. Duindam, (die in zijn openings woord het onlangs opgerichte Komitee Woningnood kwalificeerde als een groep, I die een extreem socialistische doctrine volgt) besliste de vergadering over de het opstellen Ijst voor de ge raadsverkiezingen en over de procedure voor het opzeggen van het vertrouwen in een PPR-raadslid. Tot opzegging van het vertrouwen in een PPR-raadslid wordt besloten by absolute meerderheid van het aantal uitgebrachte stemmen op een PPR-ledenvergadering waarop de vertrouwenskwestie wordt gesteld. V iertallencompetitie B.C. „De Sleutels" LEIDEN. Uitslagen van de viertallen competitie van de Bridgeclub „De Sleu tels". Stand na de eerste zitting: Groep A: 1. team De Vrind 4; 2. team Bloemhoff 4: 3. team Rompes 2. Groep B: 1. team Vrijenhoek 6; 2. team Tan 4; 3. team De Goede 3. Groep C: 1. team Derogee 6; 2. team Vos 6; 3. team Bernard 5. Groep D: 1. team Wessels 6; 2. team Robbers 6; 3. team v. d. Bijl 6. ZATERDAG 10 JANUARI Geref. Kerk, Oude Vest: concert Jeugd- kamerorkest o.l.v. Henk Briër, werken van J. S. Bach, 20.00 uur. MAANDAG 12 JANUARI Schouwburg: „Met biydschap geven wij kennis" met Gerard Cox, Conny Stuart en Frans Halsema. K. O. 20.00 uur. Debatten over samenwerking KVP, CHU en AR in Hazerswoude HAZERSWOUDE. Vrijdag 9 Januari a.s. zal er door de kiesverenigingen van de drie christelijke partyen (KVP, AR en CHU) worden gedebatteerd op de te houden ledenvergaderingen. Daar zullen de leden zich kunnen uit spreken over het opgestelde programma voor samenwerking tussen genoemde partyen. Over het algemeen zal het wel wenselijk zijn dat deze vergaderingen vooral ook door de jongeren zullen wor den bezocht. Dit zou kunnen leiden tot een beter beeld wat men ten aanzien van de toekomst zich voorstelt. Regel matig werden deze vergaderingen door een vaste kern van oudere leden be zocht en hierna werd kritiek geleverd op genomen besluiten. Aarlanderveen AARLANDERVEEN De Aarlander- veense IJsclub organiseerde gistermid dag op de baan op de Ringvaart achter de Dorpsstraat schaatswedstrijden voor jongens en meisjes. Voor deze wedstryden bestond zowel van de zyde der ouders als deelnemers- (sters) grote belangstelling. Na 'n span nende strijd wist Herman Vink zich ais eerste te plaatsen bij de jongens; 2de werd Leo v. Egmond; 3de Ton Bunnik en éde Bert de Bruin. By de meisjes ze gevierde (10-11 jaar)t Trudy Kleibeu- ker, 2e Dicky Oskamp, 3e Joke Wijfje, 4e Marian v. t Riet. Boskoop BOSKOOP In Boskoop organiseerde de IJsclub „Otweg" op de baan een kop- pelwedstrijd voor personeelsleden van het boomkwekerscentrum. Tal van koppels hebben vaak een felle en sportieve stryd geleverd met 'n fraaie wisselbeker als inzet. Duid aangemoe digd door een groot aantal toeschouwers gaven de koppels elkaar niets toe en waren er tal van spannende races te zien. Uiteindelyk wist het koppel P. en V v Schaatsen in Zoetenvoude ZOETERWOUDE Na de senioren en junioren waren gistermiddag de pupil len van S.J.Z. aan de beurt voor hun schaatskampioenschap. De uitslagen 910 jaar: 1 Ted Schrader; 2 Leo van Leeuwen; 3 Ono van Rossum; 4 John Semp; 5 Cor van Veen. 1112 jaar: 1 Wouter v. d. Loo; 2 Ruud de Groot; 3 Cees Jan van Leeu wen; 4 Huub Slingerland; 5 Sjaak v. d. Geest. De C-junioren komen a.s. zaterdagmid dag om 2 uur aan de start. De pupillen contactochtend van a.s. zaterdag komt i.v.m. de schaatswedstryden voor de schooljeugd te vervallen. A.s. zaterdag 10 januari schaatswed strijden voor de gehele Zoeterwoudse schooljeugd, zowel jongens als meisjes, van de le t.m. de 6e klas op de Noord Aa. De deelnemers (sters) gelieve zich zoveel mogeiyk reeds op de scholen aan te melden. Zondag 11 januari kortebaan wedstryd voor dames, ingezetenen van Zoeter- woude op de Noord Aa, aanvang 13.00 A.s. zondag 11 januari Noord Aa afvalwedstrijd Aanvang 14.30 uur. K. Hunnik voor een Jaar beslag te leg gen op de wisselbeker; 2e werden de gebroeders H. en K. Verkade; 3e de gebroeders J. «n C. Harkes uit Hazers woude: en 4e het koppel gebroeders J. en A. Rykaart Hazerswoudse IJsclub kon gistermiddag doorgang vinden. De baan was door het bestuur der ijsclub van sneeuw vrijge- ZOETERWOUDE. houdt de Philatelistenvereniging „De Rijnstreek" een gewone ruilavond in het Dorpshuis te Leiderdorp. Nu er vo rige maand een nieuw bestuur is geko zen ligt het in de bedoeling binnenkort een ruildag te organiseren, waar naast postzegels ook ander ruilmateriaal aan wezig zal zijn. Er zal daarbij echter geen verkoping worden gehouden. Men kan nog geen datum noemen i.v.m. de zaalhuur. Het secretariaat wordt be heerd door de heer J. W. den Elzen, Bo- nifatiusstraat 18 te Zoetenvoude H.R., tel. 01710-44075. ZOETERWOUDE Morgen, vrijdag 9 januari, organiseert de K.P.J. de der de kaartavond van dit seizoen voor haar leden en die van de L.T.B. ln het Don Boscohuis. Aanvang 20.00 uur. ZOETERWOUDE De leden van de Chr. gem. Zangvereniging „Zingt de Heer" komen a.s. vrijdagavond op de planken van „Ons Huis" voor een toneel uitvoering. Opgevoerd wordt „Bedreigd geluk" een spel in drie bedrijven van Anke Wildonck. Hazerswoude HAZERSWOUDE De j.l. zaterdag af gelaste nationale rondewedstryd van de maakt en 22 rijders konden de strijd aanbinden. Er waren veel ryders van buitenaf ge komen en het was wel te bezien dat de plaatselijke favorieten het heel moeilijk zouden krijgen. Het bewys werd dan ook wel geleverd, want na het verrijden van enkele pools waren ze al uit het veld van rijders verdwenen. In de finale ont stond een felle stryd tussen 4 rijders, die waren overgebleven en de prijzen dienden le verdelen. De uitslag van de ronde-wedstrijd was als volgt: 1 M. Pen- nings uit Nieuw Vennep; 2 S. B. de Vries uit Rotterdam; .3 A Ravensber- gen uil Voorschoten; en 4 H. Perfors uit Rotterdam. KATWIJK AAN DEN RIJN Er gistermiddag een zeer grote belangstel ling bij de ter aardebestelling op de al gemene begraafplaats aan de Kerklaan van het stoffelyk overschot van de lieer G. van der Does, die zaterdag op drieën zestig jarige leeftijd overleed. leiding voorzitter M. Prins, oe-1 koopliedenvereniging bij de Katwijkse stuursdeputaties van de Kring van Tuin- veiling e bouwveilingen in Zuid-Holland, het Pro vinciaal Verband van Tuinbouwveilin gen en de Bond van Westlandse Tuin bouwveilingen, de voorzitters van de Leidse groeteveiling, de Rflnsburgse groenteveiling en de bloemenveiling Flo ra te Rynsburg, resp. de heren D. van Vliet, W. Star en P. van Delft, het be stuur van de Proeftuin Rynsburg, de heer J. W. Vendel, assistent rijksbouw- "onsulent te Oegstgeest, vertegenwoor- - digers van de afdeling Katwijk en de kinng Leiden van de Christelyke Boeren Onder meer merkten wij op de wet houders H. Haasnoot J. Bergman, een aantal raadsleden en oud-raadsleden.' Bestuurs- en personeelsleden van de Groentenveilingvereniging Katwyk en Omstreken, waarvan de overledene v zitter was, een vertegenwoordiging het bestuur en de staf van het Centraal en Tuindersbond. van de Hollandse Bureau voor de Tuinbouwveilingen onder Maatschappy voor Landbouw, handelaren in groente en fruit. Voorafgaande aan de begrafenis werd in de Ned. Herv. dorpskerk een rouwdienst gehouden. Voor de aanvang daarvan werd nog het woord gevoerd door mr. A. J. O. Baron van Wassenaer van Catwijck uit Den Haag, de heer J. J. Timmermans, betaalmeester van de Katwijkse groente veiling, namens het bestuur en het per soneel. en de heer J. Baart uit Dordrecht, een vriend van de overledene. De dienst Met de L.T.B. naar Canada NOORDWLJK Het secretariaat van de L.T.B.afdeling Noordwijk, deelt mede, dat ln september van dit jaar de mogelykheid zal worden geboden familie of kennissen in Toronto (Canada) te bezoeken met doorrelsmogelijkheid naar andere delen van Canada of Amerika. De kosten van deze reis zullen ongeveer werd geleid door ds. A. Baas. Na afloop f 625.bedragen. Nadere inlichtingen was er in het kerkgebouw gelegenheid i kan men krygen bij de L.T.B., Dreef 22 tot condoleren. 'te Haarlem, tel. 023-319262 (toestel 25). Geen ernstig letsel Kind ging enkele malen kopje onder ALPHEN Gistermiddag omstreeks llf.SO uur is te Alphen aan den Rijn de 2/i-jaar oude Johannes Bieshaar, wo nende in de Hortensiastraat ter hoogte van de Bloemhof straat, door het ijs van de Aar gezakt en enige malen kopje onder gegaan. Zyn moeder, die aan het Inkopen was, schoot toe en samen met de winkelier Byleveld slaagde zij erin de drenkeling op het droge te brengen Dr. J. K. Plat- teschor kon geen ernstig letsel con stateren. LEIDEN In 1969 hebben in totaal 130.525 personen, de diverse evenemen ten in de Stadsgehoorzaal meegemaakt. De concerten trokken de meeste bezoe kers n.l. 36.130. Vergaderingen en ten toonstellingen trokken reap. 18.295 en 18.250 bezoekers. Camera: Gluletta van de geesten (18 jr.) Door de week en zondag: 2.30 en 7.00» Nachtvoorstelling vr. en zat. 24.00 u.t „Orfen Negro" (18 jaer). Lido: „On her majesty's secret service' (14 jr). Dagelijks: 2.30, 700 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Luxor: „Oproer" Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: „The Graduate" (18 jr) Prolon gatie. Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: „The Love Bug" (a.l.) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Rex: „De schaamtelozen" (18 Jaar l Dagelyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag; 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling vr. en zat. 23.30 u.: Het oceaangedrocht valt aan (18 jr.). DEN BOSCH, 7 jan. Vee Aanvoer totaal 6098 dieren; 2191 runderen, 188 glaskalveren, 304 vette kalveren, 2379 nuchtere kalveren, 314 schapen, 10 fok- zeugen, 497 slachtvarkens, 212 biggen. 1042 slachtrunderen. Prijzen: melk- en kalfkoeien 1000-1750. guste koeien 850- 1275, graskalveren 360-590, kalf vaarzen: rood 1275-1750. zwart: 1100-1500, klam- vaarzen 1050-1150, guste vaarzen 900- 1175, pinken 650-875, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 175-330, weidescha- pen 65-100, lammeren 60-95, drachtige zeugen 525-650, biggen 83-95 per stuk, slachtrunderen extra kw. 5.05-5.50, le kw. 4.40-4.95, 2e kw. 3.85-4.30, 3e kw. 3.60-3.80, vette stieren 4.80-5.25, worst- koelen 3.40-3.65 p. kg geslacht gewicht, vette kalveren le kw. 4.55-4.85, 2e kw. 4.30-4.50, 3e kw. 4.10-4.25, nuchtere sl.- kalveren 1.26-1.65, slachtzeugen le kw. 2.30-2.35, 2e kw. 2.05-2.18, slachtvarkens 2.50-2.62 p. kg levend gewicht, vette schapen 110-145, vette lammeren 105- 140 p. stuk. LEIDEN, 7 januari. Groente Andy vie A 1.39-1.64; andyve B 70-1.07» kroten, gekookt 50; boerenkool 27-40» prei 94-1.41; spruiten A 1.20-1.31; sprui ten B 1.21-1.29: champignons 3.60-3.65» uien drielingen 36-49; uien middelfyn 61; uien middelgrof 54; uien grof 59; witlof 1.08-1.73; knolseldery 58; sla A 29-35» sla B 18-25; selderij 9-20.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3