Grootscheeps structuurplan geeft KNAU nieuw gezicht „Als het 13 graden vriest, keur ik het veld pas af" Het was weer mis met de hockeyploeg Argentinië boekte eerste overwinning Dertig spelers in Ramseys selectie Kees Verkerk start niet in Deventer Twee Russinnen onder wereldrecord 500 m. Fortuinlijke zege van Russische schaakleider WOENSDAG 7 JANUARI 1970 DE T.ETDSE COURANT PAGINA 9 Van onze sportredactie) DEN HAAG. In handen van de buitengewone algemene vergadering die de Kon. Ned. Atletiek Unie op 17 januari in Utrecht houdt, ligt de beslissing of de atletiekbond een „nieuw, en vooral moderner, gezicht" zal krijgen. Dan wordt beslist of het structuurplan, waaraan een commissie van vijf onder voorzitterschap van de heer A. Koomen zeer vele uren heeft gesleu teld, zal worden aangenomen en het besturen van de KNAU slagvaardiger, meer open en centraler zal gaan geschieden. Teneinde dit plan doorgang te doen vinden, zullen er veren gelaten moeten worden. Zo zullen o.m. de negen distric ten worden opgeheven. Een kwestie die reeds de gemoederen in beweging heeft gebracht omdat de districten een grote zelfstandigheid bezitten en de besturen in feite autonoom zijn. In de plaats van die districten zullen vijf regionale werkgebieden worden gevormd West 1, West 2, Noord, Oost en Zuid die zuiver regionale taken zullen uitvoeren maar ook adviserend zullen optreden ten opzichte van het bestuur dat in het nieuwe plan wordt gevormd door een Unieraad van tweeënveertig leden die recht streeks door de verenigingen worden gekozen en viermaal per jaar met het Uniebestuur zal ver gaderen. Een Uniebestuur overigens dat door de Unieraad wordt benoemd. Behalve deze enorme UNIERAAD SPREEKBUIS VAN LEDEN KNAU-bestuurders hebben een kruis tocht gemaakt langs de 9 districten om het in het structuurplan gestelde toe te lichten. Er zal, zo weet men nu reeds, op 17 Januari vooral van het district Zuid oppositie komen. Een van de voor naamste voordelen van het structuur plan is'evenwel dat de Unieraad de le den in staat stelt hun stem te laten ho ren. De vice-voorzitter van de KNAU en voorzitter van de commissie die het structuurplan ontwierp, de heer A. Koo men, zei het zo: „De Unieraad is een spreekbuis waar ieder lid van de KNAU welkom is. Met dien verstande evenwel dat een uit en door de Unieraad geko zen agendacommissie beoordeelt of het te berde gebrachte onderwerp inderdaad zo belangrijk is dat het op de agenda moet worden geplaatst. Ieder lid kan echter ook een van de Unieraadleden persoonlijk voor zijn denkbeelden inte resseren en dan komt het onvoorwaar delijk op de agenda, via het Unieraad lid want in dat geval komt de agenda commissie niet in actie. Een van de ze tels in de Unieraad zal een kwaliteits zetel zijn, die wordt bezet door een lid van de Topsport Contact Commissie. Janse, Henk v. d. Horst en de atletes Els van Noorduyn, Marjan Thomas, Wil- ma v. d. Berg en Mieke Sterk. Bij mon de van Piet v. d. Kruk werd gisteren gesteld dat „de TCC diep teleurge steld is". Dit vond zijn oorzaak in het feit dat de TCC in meer geledingen van de KNAU vertegenwoordigd wil zijn. on der anders de Trainings Advies Commis- T.C. voor Jeugd w' In elk geval zal met het aanvaarden van het structuurplan de openheid het woord dat in het recente verleden zo veel en zo graag werd gehanteerd zeer zijn gediend. Het structuurplan voor ziet tevens in aanzienlijke uitbreiding van het technische apparaat en het instellen van een aparte technische commissie voor jeugdatletiek, die met en na^st de t.c. voor de senioren zal werken. Voorts zal 'n wedstrijdegalisatiefonds worden opge richt waaruit de organisatoren van daar toe aangewezen wedstrijden bij een na delig saldo een subsidie kunnen ontvan gen. Dit grootscheepse plan van de KNAU wordt vergezeld van een fors aantal ne- venontnyerpen die de sport ten goede zul len komen. De heer Jan Kleyn, voorzit ter van de Nationaal Technische Com- rrnssïè, steldé met Voldoening Vast dat de provinciale jeugdtrainingen als verleng stuk van dé clubtrainingen zeer vóldoen endat' de Nederlandse Atletiek Trainers Vereniging grote activiteit aan de dag legt ten behoeve van de clubtrainers. Topatletiek KNAU-factotum Jo Moerman deelde mede dat bij het vaststellen van het wed- strijdprogramma voor 1970 voorrang was verleend aan de competitie; dat alle districtiskampioenschappen op één dag (Hemelvaartsdag) zullen worden gehou den en dat ook voor de districtenontmoe ting één dang is vastgesteld. Klap op de vuurpijl in het korte betoog van Moer- voor het eerst zal een atletiekwed strijd van hoog internationaal niveau worden georganiseerd. Dat zal gebeuren op 5 juli in Rotterdam en tot de deel- irs zullen Amerikaanse topatleten behoren. Nederland, dat het tot nu toe heeft moeten doen met min of meer. ge slaagde interlands kan voor de eerste maal atletiek van de eerste orde aan schouwen. Indooraecommodatie Een primeur onthulde ook de heer W Chr. Kaptein, voorzitter van de indoorat- letiekcommissie. Voor de tweede maal zullen an Nederland de indoorkampioen schappen worden gehouden maar voor het eerst op een rondbaan, op 7 en 8 maart in de Martinihal in Groningen. Daar wordt met medewerking van een spon sor een baan van honderd en zestig me ster gebouwd en zal de strijd om de in- doortitels op een volwaardige accommo datie worden gehouden. Deze baan is het prototype van de demontabele, mobiele accommodatie die de commissie wenst te verwerven. De heer Kaptein: ..Er zijn geen trainmgsaccammodatdes voor de in- dooratletiek. Vele verenigingen hebben BOMBAY De prestaties van het Ne derlandse hockeyteam in het landentoer- nooi in Bombay blijven uiterst wissel vallig. Na het verlies in de openingswed strijd tegen Japan herstelde het -Oran jeteam zich door een zege op Italië. Maar gisteren was het opnieuw mis. Van Ar gentinië, dat twee wedstrijden niet tot winst was gekomen werd met 10 vor- Het Nederlands elftal leek gebiologeerd en was niet in staat tot één gave com binatie. Ondanks het uiterst gebrekkige ploegverband kregen de voorhoedespelers Frans Spits, Bolhuis, Jos en Frans Chris- tis en Nolet enige kansen, maar dan ma nifesteerde zich een tweede tekortkoming: zwak schieten. Het Argentijnse team maakte een be tere indruk. De achterhoede was hecht georganiseerd. Toch zouden de Zuidame rikanen niet verder zijn gekomen dan een gelijkspel, als scheidsrechter Ramalinghan de situatie, die aan het enige doelpunt voorafging, juist had beoordeeld. Bij een korte corner in de vijftiende minuut van de tweede helft werd de bal door een van de Argentijnen met de voet ge stopt, terwijl een andere aanvaller ob structie pleegde tegen de Nederlandse doelman Buij. Ramalinghan zag geen van beide overtredingen en kende het doelpunt, gescoord door Bethold, toe. Zwak gesteund door de middenlinie heb- de achterstand weg te werken. De on macht op het veld irriteerde de Neder landers. De stemming werd wrevelig en dat was nog lang niet over toen het ge zelschap zich per bus op weg naar het hotel begaf. Excuses voor de nederlaag werden niet gevonden. Het Indiase b- team won met 21 van België, dat voor het eerst aantrad'. De ranglijst ziet er als volgt uit: 1. India-a 4 pnt (2 wedstrijden) strijden) 42; 3. India-b 3 pnt (2 wed strijden) 214. Nederland 2 pnt (8 wed strijden) 43; 5. Argentinië 2 pnt (3 wed strijden) 28; 6. West-Duitsland 1 pnt (1 wedstrijd) 00; 7. België 0 pnt (1 wed strijd) 12; 8. Italië 0 pnt (2 wedstrij den) 09. ENGELAND—NEDERLAND LONDEN In Londen is de Engelse selectiegroep voor de interlandwedstrijd tegen Nederland, op 14 januari bekend gemaakt. De volgende dertig spelers hebben een uitnodiging ontvangen: doel verdedigers: Banks. Bonetti, Stepney en Shilton; ach terspelers en midden spelers: Cooper, Hughes, Wright. Hunter, Smith, J Charl ton. Labone, Madeley, R. Moore, Nullery, H. Newton, K. Newton, Oakes, Reney en SCHAATSKALEA DEK AMSTERDAM De schaatskalender van de KNSB vermeldt voor donderdag 8 januai-i de volgende evenementen: Andijk: IJsselmeertocht; Assendelft: nat. kortebaanwedstrijden heren en junioren A en B, 13.30 uur; Kortenhoef: wedstrijdtocht; Nieuwe Niedorp: toertocht; Kampereiland: nationale kortebaan- wedstrijd voor heren, 13.00 uur; Zwiggelte: nationale kortebaanwed- strijd voor heren, 19.00 uur; Roden: nationale kortebaanwedstrijd meisjes, 13.30 uur; Nieuwkoop: plassentocht; Zevenhuizen/Bleiswijkmolentocht, start tussen 9 en 15 uur: Ter Aar: wedstrijd over 100 km op de Lange Aarse plas, 12.00 uur. omwenteling indien het structuurplan wordt aangenomen heeft de KNAU voorts een aan tal plannen ontwikkeld inzake de jeugdatletiek. de indooratletiek, de recreatiesport en is, zoals voorzitter Frans Jutte het gisteren op een bijeen komst in motel „Hoornwijck" in Rijswijk ver klaarde, de Topsport Contact Commissie nieuw leven ingeblazen. Al die vernieuwingen, al die activiteiten brachten de heer Jutte ertoe te con cluderen: „VVe zijn in 1969 geconfronteerd met nogal wat problemen. Maar die hebben we over wonnen, alle (en dat laatste met stemverheffing). We zijn ervan overtuigd dat we op de goede weg zijn en dat we vol optimisme 1970 kunnen ingaan". wed de beschikking over gymnastiekzalen maar daarin bevindt zich geen atletiek- materiaal. Ook in sporthallen ontbreekt dat. De commissie zal daarom de Tech nische Raad voor de binnensporten van de NSF verzoeken richtlijnen voor bouw en inrichting van sporthallen te verstrek ken, uiteraard ten dienste van de atle tiek. Een enquête onder de gemeenten heeft evenwel reeds uitgewezen dat geld gebrek de oorzaak zal zijn dat geen com plete accommodatie kan worden aange schaft. De commissie indooratletiek heeft dan ook gemeen dat het alternatief is een demontabele, mobiele accommoda tie met rondbaan met verhoogde boch ten die als een soort reizend circus van stad tpt stad gaat. Hiervoor is een be drag van een ton benodigd. De commis sie zal bij de NSF aankloppen en heeft honderd en vijftig grote ondenemingen in staat gesteld reclame in deze accom modatie te maken". Begeleiding topsport Het „reizend atletiekcircus", zoals het meteen werd gedoopt overigens ten onrechte want het is een uiterst serieu ze zaak zal een van de middelen moe ten zijn om.de woorden waar te maken van voorzitter Frans Jutte: „We zullen de indooratletiek dit jaar beslist van de grond brengen". Zoals hij ook ten stel ligste zei: ..We zijn ervan doordrongen dat de jeugdatletiek eigen leiding en zeer bijzondere aandacht behoeft en we zul len daarnaar handelen, We zullen ook de begeleiding van de topsport zowel maat schappelijk medisch als technisch alle aandacht geven die ze verdient. En een speciale commissie zal onderzoeken welke plaats de reoreatiesport in ons bestel dient in te nemen." Boordevol plannen is de KNAU het nieuwe jaar binnengetreden. Er zijn er zelfs al gerealiseerd. De grote omwente ling staat echter nog te wachten, op 17 januari als de buitengewone algemene vergadering over niets meer of minder krijgt te beslissen dsn over een nieuwe toekomst voor de KNAU. Cassias Clay schrijft boek NEW YORK De oud-wereldkam pioen boksen in het zwaargewicht, Cas sius Clay, gaat voor de uitgeversmaat schappij Random House een autobiografie schrijven, die nog dit jaar zal uitkomen. Clay schrijft het boek met de journalist Richard Durham Clay heeft reeds 60.000 dollar ontvangen als eerste betaling op een voorschot van meer dan 200.000 DEVENTER Kees Verkerk zal zijn Nederlandse schaatstitel zaterdag en zondag bij het nationale kampioenschap in Deventer niet verdedigen. Verkerk, die de afgelopen week wegens griep het bed moest houden, voelt zich niet volledig fit en heeft zich daarom teruggetrokken. Hij wil deze extra rusl- periode gbi'uiken om zich voor te bereiden op de internationale kampioenschappen van de komende weken. Verkerk trainde gistermiddag ook niet met de kernploeg Zijn plaats In de Nederlandse titelstrijd zal worden ingenomen door de 20-jarig» Thecf Roozendaal (Zwaagdijk) die deel uitmaakt van de trainingsgroep van Egbert van het Oever. Tennismeisjes in single eruit BLOEMFONTEIN De Nederlandse tennisters Betty Stöve en Judith Salome zijn gisteren uitgeschakeld in de derde ronde van het tennistoernooi van Oran je Vrijstaat. Betty Stöve verloor met 61, 86 van de Amerikaanse Peaches Bartkowic en Judith Salome werd verslagen door de Amerikaanse Denise Carter met 63, 61. Fred Hemmes moest met 61, 61 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Kreiss. De Nederlandse meisjes handhaafden zich in het damesdubbelspel. Betty Stöve en de Australische Helen Gourlay won nen in de tweede ronde met 61. 61 van het Zuidafrikaanse dubbel Madden- Kruger. Judith Salome en Pat Austin (VS) zegevierden met 57, 64. 75 o- ver het Zuidafrikaanse dubbel Boshof- Whitehouse. In de reeks toernooien om een hoofd prijs van 10.000 dollar, waarom de prof tennissers in Australië spelen, heeft Tom Okker gisteren in Adelaide mei 75, 36, 63 gewonnen van de Brit Roger Taylor. Door voorgaande nederlagen is Okker uitgeschakeld voor de eerste prijs. De meest serieuze gegadigde is Tony Roche, die met 75, 75 van zijn landgenoot John Newcombe won. Queek winnaar van vierschansentoernooi BISCHOFSHOFEN Het Duits-Oos- tenrijkse vierschansentoernooi skiën is gisteren geëindigd in een overwinning voor de Westduitser Horst Queck. Hij legde in het totaalklassemenl van de vier wedstrijden (Oberstdorf, Gar- misch. Parten-kirchen, Innsbruck en Bischofshoven) met 943,4 punten be slag op de eerste plaats voor de Noor Bjoern Wirkola (921.6) en de Rus Napal- kov (901.5). De wedstrijd in Bischofshofen werd ge wonnen door de Tsjech Jiri Raska met een puntenaantal van 235,4 en sprongen van 104 en 97,5 meter, voor de Westduit ser Rainer Schmidt (232.9-100,5 en 101) en Wirkola (232.3-100 en 100). KELLER REED BAANRECORD IN INNSBRUCK ALMA ATA Bü schaatswedstrijden op de hooglandbaan van Alma Ata is gisteren het wereldrecord dames op de 500 meter tweemaal verbeterd. Nieuwe recordhoudster is de Russische Tatjana Sidorova met een tijd van 43.9 seconden. Ook Vera Krasnova bleef met 44.1 seconden nog ruim beneden het bijna een Jaar oude wereldrecord, dat met 44.6 seconden op naam staat van de Oost- duitse Ruth Schleiermacher. Bij de heren won Anatoly Lepesjkln de 500 meter in 39.9 seconden. De Duitse sprinter Erhard Keiler heeft gisteren op de baan van Innsbruck van zich doen spreken. In de derde wed strijd van de vierbanentournee vestigde hij op de 1000 meter een baanrecord met een tijd van 1.22.6. De uitslagen luiden: 500 meter: 1. Erhard Keller (W.-Dld.) 40.2 2. Per Bjoerang (Noorw.) 40.8; 3. Lindt (Noorw.) (Noorw.) at.) öe Amerikaanse sprinter Neil Blatcti- ford heeft gisteren bij schaatswedstrijden tn Drammen het op zijn naam staande baanrecord verbeterd tot 40.7 seconden. In een latere rit kwam de Zweed Haakan Holmgren tot dezelfde tijd. Sprinteri Klasse: 1. Neil Blatchford (VS) «0.7: 2. HaKan Holmgren (Zweden) z.t. 500 meter: all roundltlasse: 1. Dag Por nacss (Noorw.) 41.5; 2. Magne Thomassen (Noorw.) 41.8; 3. Boar Groenvold (Noorw.) Bjoern Tvet Hernijaune (Noorw.) (W.-Dld.) 1.22.6; 2. Eerste winst Ligterink GRONINGEN Met het nodige geluk heeft de zestienjarige Russische meester Beljavski zich gehandhaafd aan de kop van de finalegrocp A van hel interna tionale schaaktoernooi i|x Groningen. Met zwart tegen de Schot Pritchett spe lend. kwam hij gisteren in de zesde ron de moeilijk te staan. Zijn tegenstander had gemakkelijk remise kunnen maken. Om onduidelijke redenen produceerde Pritchett echter een reeks zwakke zet ten en verloor. Dit alles zeer ten ongerieve van de Hongaar Adorjan, die tegen Urzica met een prachtige combinatie won, maar niettemin in de rangschikking een half punt op Beljavski acfyter blijft. In de finalegroep B won Ligterink voor de eerste maal. waarvan Mossong het slachtoffer werd. De winst van Hen ry op Schauwecker was het gebeuren van de dag. In groep C bleef de situatie ongewijzigd, daar zowel de Pool Nag- rocki als de Nederlander Baljon wonnen. Baljon blijft aldus een half punt achter. zijn partijen van gisteren B: Schauwecker—Henry finalegroep C: Nagrockl—Rooft hoofd 1—0; Loeff Ier—Baljon 0—1. finalegroep A: 1. Beljavski (Rusl.) 5Aj pnt.; Adorjan (Hong.) 5; LJuboJevic (J.-Sl.) 4; 4. Pritchett (Schotl.) 3%; Bellon (Sp.) 6. Velikov (Buig.) 2K: 7/8. Jacobsen (Den.) en Urzica (Roem.) 2; 9. Ristoja (Fint.) lij; 10. Eales (Eng.) 1; finalegroep B: L Schulze (W.-Dld.) 5 pnt.; 2/3. Omsteln (Zweden) en Schauwecker (Zwlts.) 4: 4/5. Hausner (Tsj.-! SPORTWERELD LONDEN Voor de derde ronde van het toernooi om de Britse FA-cup zijn gisteravond de volgende wedstrijden ge speeld; Hillington Borough—Sutton Uni ted 00; replay derde ronde; Carlisle United—Nottingham Forest 2—1; eerste divisie: Manchester City—Burnley 1—1. BERLIJN Peter Post zal in de zes daagse van Berlijn, die van 16 tot 22 ja nuari wordt gehouden, een koppel vor men met de Fransman Alain v. Lancker. Bij de twaalf gecontracteerde koppels, bevindt zich een geheel Nederlandse: Gerard Koel-Leyn Loevestijn. TOKIO De Australiër Johnny Fame- chon heeft gisteren in Tokio zijn wereld titel boksen in het vedergewicht behou den door een overwinning op uitdager Fighting Harada (Japan). Famechon sloeg zijn tegenstander na 1 minuut en 9 seconden in de veertiende en voorlaat ste ronde knock out. BRUSSEL Vijfennegentig Belgische sportjournalisten hebben Eddy Merck;x uitgeroepen tot sportman van het jaar 1969. Merckx verwierf 459 punten. De ge wichtheffe^' Serge Reding werd tweede met 288 punten voor Jacky Ickx (91) en Joel Robert (85). (IJsl.) 3ft; 6 (Ierl.) 2'/s; finalegroep C: Baljon (Ned.) 4 Loef fier (Oost. •lgtei i; io. i Flying Lady icon HILVERSUM De uitslagen van de giste- ■en in Hilversum gehouden koersen lulden BeaprIJs (2020 m): 1. Frio Duffy (M. L. 5 Gay Westlandi*. TCTpL f 1.40, f 1,40, f 1,20; kop- 0 m): (J. Carel Gchade Hollandla. Toto: w. 11,70, pl. f 1,20, fl.SO, f 1,30; kop pel f 5,70; cov. f4.30; trio: 137,90. Tortelduif prijs (2440 m): 1. Hippocraen (M. vergay) 1.34.8. l. Hurricane GG, 3. Gré f 1,70, pl. X 1,20, f terkampioenschap (2020 Plying Lady (mej. N. E. N. Geersen) 1.30.0, Dooyeweerd) 1.27.8, 2. Billy Boy, 3. Ferdl- Toto: w. 11,90, pl. f 1.20. f 1,70; koppel 15.50; cov. f4.80. Kendprljs (2020 m>: 1. Gezina (J. Wage naar Jr.) 1.27.8, 2. Azuro Pluto en Dumas (dead heat). Toto: w. f 1.60, pl. tl.40, tl,SO, f3,70; kop pel f 3, en f39,80. f6,40: trlot tXJ» iracla Peterhof f2,— koppel Dinsdagmiddag: het Olympisch Stadion is bedekt met een flink pak sneeuw Maar voor da Oostduitse scheidsrechter Rudit'Glöckner die vanavond het duel voor de Runners Up Cup tussen Ajtu en Napoli tal leiden kennel pk nog niet dik genoeg Hij tweede van rechts) verklaarde althans onder deze omstandigheden (nog) geen aanleiding te zien de wedstrijd af te gelasten. Links de bedrijfsleider van het stadion, de heer Koper, en tweede van links Leo Hom. bij internationale ontmoetingen van Ajax belast met „de begeleiding" van de scheidsrechter. Timman vierde HASTINGS Na de achtste ronae i van het schaaktoernooi in Hastings ne men de Hongaar Portisch en de Joego slaaf Gligoric samen de eerste plaats in met zes punten. De Westduitser Un- zicker volgt met 51/» punt en de volgen de plaats wordt gedeeld door de Rus sen Vassily en Smyslov en de Neder lander Timman die zijn afgebroken par tij uit de zevende ronde tegen Unzicker remise speelde. Zij hebben allen 4 pun- Moore, Peeters, Thompson. Alan Oakes is een nieuwe i de geselecteerden. Deze halfspelers, die graag mee ten aanval trekt, vervs' de geblesseerde Nobby Stiles. Een tv de wijziging in vergelijking met de lectiegroep, die voor de vorige maand gespeelde interlandwedstrijd tegen Por tugal was aangewezen, is de keuze van Tommy Smith. Hij komt in de plaats van Colin Harvey, die een infectie heeft. Smith is zelf pas hersteld van een knieoperatie. Engeland speelt slechte twee inter landwedstrijden voordat coach Sir Alf Ramsey een lijst van veertig namen aan de FIFA moet opgeven In verband met het toernooi om het wereldkam pioenschap. Na de wedstrijd tegen Ne derland volgt op 25 februari een ont moeting in België. Op 16 april moot de FIFA de lijst in bezit hebben. Ajax-Napoli voor scheidsrec hter test voor w.k. Mexico (Van onze sportredactie) ZEIST „Als we tegen de Napolitanen moesten kaarten, zou Ajax met ruim verschil kunnen win nen", zei Ajaxtrainer Rinus Michels in het be sneeuwde KNVB-Sportcentrum waar hU zijn ploeg twee dagen heeft samengebracht als voorbereiding op de return wedstrijd van vanavond tegen Napoli In de tweede ronde van het toernooi om de Run- ners-Up Cup. Rinus Michels had gisteren een Lichte looptraining gehouden en daar moest bet bü blij ven, want van een technische training op de b(j- 1 velden van het Sportcentrum kon geen sprake zijn. De Ajaciedei i het plet stig als hun oelenmeester. die af en toe naar buiten ging om te kijken of er toch getraind kon worden. Tonny Pronk zat aan de grote „speeltafel" en hield als een ware croupier een oogje in het zeil en de boek houding bij. De kaarten werden geschud. Rinus Michels: ..Voor mij zijn de kaarten nog niet geschud. Napoli is voor Ajax een moeilijke tegen stander. In Napels hebben de jongens goed ge speeld en we waren zelfs niet kansloos- Napoli heeft echter een hechte verdediging. Ik heb de laatste competitiewedstrijden van de Italianen goed bijgehouden, slechte één tegendoelpunt. Ik heb ge- hoord dat de Italianen erg optimistisch zijn omdat ze denken dat Ajax niet zo goed uit de voeten kan op een besneeuwd veld. Ze herinneren zich zekei de ontmoeting tegen Benfica in Amsterdam". Glas bier Of de ontmoeting vanavond doorgang zal vinden, werd algemeen betwijfeld. De Oostduitse scheids rechter Glöckner, die gisteren al van een stevig glas Hollands bier genoot, was zeker van zijn zaak. De wedstrijd gaat door. In Duitsland wordt ook op besneeuwde volden gespeeld Lachend voegde de Oostduitser, die drie jaar geleden Cruyff in de vriendschappelijke interland legen Tsjecho-Slowa- kije van het veld stuurde eraan toe: „Alleen als het dertien graden vriest, zal ik het. veld afkeu- Klnus Michels vond de uitspraak van Glöcknei wat al te voorbarig. „Glöckner heeft belang bij het doorgaan van de tweede, ontmoeting tussen Ajax en Napoli- Vanavond zal hij door een rapporteur van de FIFA worden beoordeeld, want deze wed strijd zal voor hem de laatste test zijn voor een eventuele uitzending naar Mejcico. Glöckner, ad ministrateur van de Oostduitse Voetbalbond, staat op de FIFA-lijst van 31 geselecteerde scheidsrech ters voor het toernooi om het wereldkampioen schap. Maar wat ons betreft mag de. wedstrijd doorgaan. Ajax heeft zich mentaal goed voorbereid en een eventuele afgelasting zou nadelig zijn voor onze concentratie- Glöckner kan de ontmoeting 24 uur uitstellen, maar als er toch op een slecht veld gespeeld moet worden, heb ik dat liever woensdag. De jongens zijn gebrand op een revanche". Winterstop „Natuurlijk ben Ik niet erg gelukkig met het spelen van wedstrijden in deze omstandigheden, ook niet vriendschappelijk. Als er een winterstop zou zijn, had ik minder zorgen. Het is een geforceerd» zaak om in de wintermaanden voor twee belangrijke bekerwedstrijden (zondag Vitesse en nu Napoli) te moeten aantreden. Er moet een volledige winter stop komen want op deze manier kan het Neder landse voetbal niet verder. Bovendien zou een winterstop ook een bepaalde service aan het be talende publiek zijn. Het publiek weet dan, even als de clubs, waar'hét aan toe is". Met een somber gezicht keek Michels opnieuw naar buiten- Het pak sneeuw werd dikker en de bijvelden van het Sportcentrum onbespeelbaar. De zestien Ajacieden keken niet op of om. Schoppen aas was troef en dat was voor hen het belang rijkste.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 9