antenne S)s CeieEe Qowïa/nt Bouwbedrijf Hendriks: „Brandpunt' negatief TELEVISIE VANAVOND Communisten gearresteerd in Indonesië Zeskamp in show en sport Pastoraal Concilie op radio en t.v. De tovenaar van Saburac radio- et: programma'S SS™ 3dagen gratis reizen Triomf van Mayall in de Doelen Caméra ziet in het donker Gangster in ziekenhuis vermoord PAGINA 2 DE LE1DSB COURANT ZATERDAG 3 JANUARI 1970 Katholieke scholen Katholiek Onderwijs Verbond, geschopt: hij stelde openlijk de vraag of het „eigene" van de katholieke school momenteel niet van binnenuit wordt aangetast- De vraag werd gesteld, nadat de heer Knippen eerst het standpunt van de organisatie van de katholieke onder wijzers had omschreven: voor jonge leer lingen (met name die van het basis onderwijs) is handhaving van de katho lieke school op grond van religieuze, so ciologische en pedagogische motieven ge wenst; wamt jonge leerlingen zijn tegen over opvoeders van verschillende levens beschouwing en met andere opvattingen dan die welke in het huiselijk milieu vam de kinderen leven in feite weerloos MET dit standpunt wijst de heer Knippen de „algemene" of „natio nale" school, waarvoor ook van katho lieke zijde nogal eens propaganda wordt gemaakt, dus voor de tegenwoordige situatie af wat het basisonderwijs betreft. Maar hij koppelt daaraan de vraag of de katholieke school voldoende blijft pro beren dat wat; zij pretendeert waar te maken. Aan de hand van wetenschappelijke onderzoekingen constateert de heer Knippen, hoe er allengs een verschil van mening groeit tussen de opvatting van de meeste ouders en van verschillende aan het katholiek onderwijs verbonden leerkrachten; hij vermoedt met name een kloof tussen de wens van de ouders en de praktijk van verschillende godsdienst leraren: hij maakt zich niet in de laatste plaats bezorgd over de decanfessionali- seringsdrang bij vele studenten aan de katholieke pedagogische academies, de vroegere kweekscholen. ÜET zijn juist onderkende problemen het risico dat de katholieke school de naaste toekomst van binnenuit uit gehold wordt, bestaat. Ergens hebben wc ook hier te maken met een stuk spanning die de verhoudingen tussen oudere en jongere generaties beheerst- Maar met de heer Knippen vinden wij, dat het de ouders zijn, die. op de basisscholen van het bijzonder onderwijs het levens beschouwelijk klimaat hebben te be palen: niet een paar godsdienstleraren (ook niet wanneer dat priesters zijn) en niet de aankomende generatie jonge Sommigen vinden een dergelijke op vatting een pleidooi voor het vasthouden an achterhoedegevechten. Wij achten het inderdaad niet uitgesloten, dat in de nabije toekomst het bijzender onderwijs kleiner territorium wordt terug gedrongen. Maar dan is ook de mogelijk heid aanwezig, dat dit bijzonder onder wijs (al dam niet op organisatorische basis oecumenisch) een nieuwe krachtcentrale wordt voor het opgi-oeien en gevormd worden in een positieve levens- en wereldbeschouwing: wel modern, maar niet achristeiijk- TEERSTE voorwaarde is dan, dat de ouders, die het zo willen, op de bij zondere scholen pedagogen en mede werkers weten, die van de waarde van het bijzonder onderwijs overtuigd zijn. Zo niet, dan kunnen die pedagogen hun heil beter elders zoeken- Hoe hard dit op gehoor ook moge klinken. Onderhandelingen nu moeilijk (Van een onzer verslaggevers DEN HAAG „Overtrokken", noemt een van de directieleden de heer E. J. Hendriks van het bouw- en aanne mersbedrijf uit Den Haag de televisie- uitzending van „Brandpunt" die gister avond aandacht schonk aan de deplora bele positie van het bedrijf en het daar aan verbonden ontslag van 140 man per soneel. De heer Hendriks deelde ons mee dat er door de televisie-uitzending eer negatief en eenzijdig beeld van de wer kelijke situatie werd gegeven „Zo werd er bijvoorbeeld met geen woord gerept over de voorschotten van bijna 100 guldden per werknemer, die wij zo hadden kunnen inhouden. Dat hebben wij niet gedaan", zei de heer Hendriks direct na de uitzending. „Bovendien zei een van de werknemers dat er geen op zeggingstermijn door ons in acht is ge- namen. Doordat de werknemers al een week met vorstverlet waren, hebben wij, gezien de lopende onderhandelingen, ge meend dat het de beste oplossing was hen niet voortijdig ontslag te geven. Er kon immers nog van alles gebeuren. Ik ver wacht nu helemaal niets meer. Door die uitzending zijn de onderhandelingen met de andere bouwbedrijven in een strik te recht gekomen", aldus de heer Hendriks- Volgens „Brandpunt" zouden het ar beidsbureau en de vakbonden niet inge licht zijn. Een van de andere directie- Communicatie bij R.Ph.O. slecht ROTTERDAM (ANP) Tekorten in de organisatie en de communicatie zijn de oorzaken van de spanningen in het Rotterdams Philharmonisch Orkest, zo meent een commissie, die op verzoek van de wethouder van kunstzaken een onder zoek heeft ingesteld naar de moeilijkhe den binnen de stichting Rotterdams Phil harmonisch Orkest. De gebrekkige communicatie kwam duidelijk aan het licht bij de afvloei ing van orkestleden. Deze afvloeiing, al hoewel noodzakelijk, heeft een sfeer van onzekerheid geschapen, die is bevorderd door de fouten die bij deze moeilijke ope ratie zijn gemaakt, aldus het rapport van de drie onafhankelijke personen. Dr. J. Battels, voorzitter van het bestuur van de Rotterdamse Kunststichting, A. de Boon, tweede voorzitter van het NVV, en E. Poslavsky, adjunct-direeteur van de Rotterdamse Muziekschool. Zij bepleiten onder meer minder be moeiing van het bestuur met de dage lijkse gang van zaken, één vaste diri gent (in plaats van twee, zoals nu), aan stelling van een personeelschef die deel uit moet maken van de directie, een be tere verhouding met de vakbonden (on der meer door het tot stand brengen van een collectieve arbeidsovereenkomst), in vloed van de orkestleden op het artistie ke beleid. De commissie heeft zich niet uitge sproken over de schorsing van de altist K. Diepersloot, naar aanleiding van diens kritische resiverslagen over de recente toernee van het orkest in Engeland. De- ge schorsing was de aanleiding tot het j onderzoek. leden deelde ons echter gisteren mee, dat het arbeidsbureau wel van de situatie op de hoogte was, terwijl de heer E. J. Hen driks ons liet weten dat het Sociaal Fonds in Amsterdam al enkele dagen voor de ontslagdatum ingelicht was- Volgens de heer E. Hendriks zijn het, zoals wij al eerder berichtten, 140 man die op straat komen te staan, als de andere partners het nu laten afweten, „En geen 240 man", zei de heer Hendriks, „zoals op de televi sie gezegd werd. Er zullen er wel hon derd indirect bij betrokken zijn. Wij heb ben al die mensen niets misdaan. Trou wens, ze hoeven maar te knikken en ze zijn weer aan de slag. Voor ons is de zaak juridisch helemaal rond". DJAKARTA (ANP) Het Indonesi sche persbureau Antara meldt op gezag van generaal Nawawi Alif, dat de Indo nesische militaire autoriteiten de afgelo pen weken vijftig communistische leiders hebben gearresteerd. In Noord-Celebes werd een komplot van communistische elementen ontdekt. Volgens Antara hebben verscheidene gevangen communisten de afgelopen maand geprobeerd uit de gevangenis naar het oerwoud te ontsnappn, maar hun plan werd ontdekt. Aan de andere kant hebben verscheidene communisti sche leiders gepoogd zich in de gevan genis van het leven te beroven. Actie in Italië tegennieuwe mis ROME (AP) Het Italiaanse „comi té voor de verdediging der christelijke beschaving''. krachtig tegenstander van veranderingen in de kerk is van plan 100.000 handtekeningen te verzamelen van mensen die tegen de „nieuwe gekant zijn en de lijsten te doen overhan digen aan paus Paulus. Het comité waartoe onder meer enige conservatieve prelaten uit Vatikaanstad en twee kardinalen hehoren heeft i gedeeld dat men de handtekeningen staande zondag voor de Kerken wil gaan verzamelen. De conservatieve groepe ring is tegenstandster van de vereenvou diging van de mis zoals deze in heel Ita lië sinds november wordt opgedragen. lieuwe mis" zal tegen 1971 voor de hele wereld verplichtend zijn gesteld. Het niet meer gebruiken van het latijn de oude Gregoriaanse muziek en andere veranderingen, aldus het comité, dreigt „alles in de Kerk te zullen verzwakken, te misvormen en omver te werpen". Zaterdagmiddag krijgen 2 van de 12 Nederlandse gemeenten, die aan, het NCRV-programma „Dubbel-Zeskamp deelnemen, hun eigen televisieshow. Het zijn ditmaal het Groningse Stads kanaal en het Limburgse Valkenburg. Verplichte showonderdelen zijn ook nu weer de reclamespot, de film over de gemeente en omgeving, een zelf ge schreven Swiebertjescene, de Spraak waterval met hindernissen e.o. een orkest. Zeskampshow wordt op Nederland I uitgezonden om 16.02 uur. 's Avonds via hetzelfde net brengt de NCRV een rechtstreekse reportage uit de Markt hal te Doetinchem van Zeskampsport. Genemuiden, Rheden, Dronten, Wie- ringermeer. Hoogland en Alphen aan de Rijn zijn de zes ploegen die zater dagavond aan dit sportieve gebeuren deelnemen. De competitiestand van Zeskampsport is thans: Assen 51 pun ten, Bolsword 51 punten, Goes 44 pun ten. Helmond 37 punten. Stadskanaal 35 punten en Valkenburg 35 punten. De KRO-radio en televisie zullen in ver schillende programma's aandacht be steden aan het Pastoraal Concilie te Noordwijkerhout. Morgen zendt het KRO-radioprogr. Kruispunt (22.00-22.25) de openingsrede van kardinaal Alfrink uit. De actualiteitenrubriek Echo zal het Pastoraal Concilie op de voet volgen in haar uitzendingen. Maandag 5 januari (22.5023.10 Nederland 2) en dinsdag 6 januari (23.0723.25 Neder land 2) zal de KRO-televisie een ver slag geven van de op die dag gehouden bijeenkomst. Het KRO-televisieprogram- ma RisKante Kerk van zaterdag 10 ja nuari (21.45—22.25 Nederland 2) zal grotendeels ook gewijd zijn aan- het Pastoraal Concilie. Zondag zendt de KRO het televisiespel „Transplantatie" uit. Op de foto: de officier van justitie (Alex van Rooyen en de chirurg Gijsbert Tersteeg). WANNEER IS MEN DOOD? Een dode kan men niet n den. Maar wanner is een mens werke lijk dood? Dat is de actuele probleen- stelling van het televisiespel van Ma ria Fuss, dramaturge van de Bayeri- sche Rundfunk, gebaseerd op een be kroond spel van de Tsjechische auteur Oldrich Danëk. Daarin wordt de chi rurg prof. Charwat van moord beschul digd, omdat hij bij een ten dode opge schreven verkeersslachtoffer een nier heeft weggenomen hoewel diens hart. zij het zwak en onregelmatig, klopte, hoewel er nog van ademhaling sprake was en het encefalogram nog impulsen te zien gaf. Zijn hersenen waren ech ter zodanig beschadigd dat de zinjuigen niet meer functioneerden en er van een ingetreden klinische dood gesproken kan worden. Volgens een andere opvatting had 'de chirurg de biologische dood moeten af wachten, ook al zou het dan te laat ge weest zijn om de andere zwaar' zieke nierpatiënt te redden. De officier van justitie (Alex van Rooyen) weet dat er- zowel in medische als iü juridische kringen sterk uiteenlopende opvattingen bestaan. Aan de vooravond van het pro ces tracht hij daarom inzicht te krijgen in de verschillende aspecten van dit probleem door gesprekken met de chirurg (Gijsbert Tersteeg), diens assistent (Carol van Her wijnen), de neuroloog (Lou Steen bergen), de narcoteseur (Jaap Hoog- stra), de operatiezuster (Dore Smit), de vrouw van het slachtoofer (Car- la de Raet) en haar broer (Ed Bauer) die het profces aanhangig maakte. De schrijver, die in zijn stuk uitgaat van de medische ethiek in zijn land. die op sommige punten afwijkt van de onze, neemt geen eigen standpunt in. Daarvoor is de tijd nog niet rijp. De regisseur (t.v.-debuut van Léon Povel) heeft getracht de dramatisch verwerk te theorie vooral te benaderen vanuit de persoonlijke, menselijke gevoelens van de betrokkenen, die ermee instem men of er tegen in opstand komen. Zondag Ned. I KRO 20.35 uur. Opvolger van Floris „De tovenaar Saburac' lieuwe N.O.S.-jeugdserie, ■an Floris, die morgen het eerst op het scherm 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal (NOS) NCRV: 19.04 uur: Scheepsjongens van Bontekoe 19.13 uur: Met Swiep op avontuur Dubbelzeskamp NEDERLAND I KRO/RKK 11.00 uur: Eucharistieviering NOS 15.00 uur: Journaal 15.02 uur: Weekjournaal 15.22 uur: Verkeersinformatie •15.25 uur: Skippy 15.50 uur: De Verrekijker 16.00 uur: Passepartout 16.55 uur: Toto •18.55 uur: De fabeltjeskrant CVK/IKOR/KRO/RKK de 19.00 uur: Woord voor woord De kleine zielen 22.55 uur: Evangelie '3.00 uur: Journaal (NOS) NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Scala 19.05 uur: Woord voor woord (extra) KRO •19.30 uur: Knotse kneuzen rally •19.45 uur: De reis naar Helgoland NOS 20.30 uur: Journaal 20.35 uur: KRO-theater „Transplantatie", •21.50 uur: Gamma, „Vaart door het Poolijs" 22.30 uur: Amsterdams Philhar monisch Orkest NOS 22.55 uur: Journaal VARA: 19.30 uur: Eugen Cicero 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.20 uur: Onderwijs, nu ei 1 morgen 20.55 uur: Achter het nieuv 21.35 uur: Sporttribune 22.25 uur: Improvisatie 23.05 uur: Journaal (NOS) NEDERLAND II NOS •18.55 Uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal •19.05 uur: De tovenaar van Saburac 19.30 uur: Studio sport 20.15 uur: Panoramiek •20.40 uur: Wat doe ik voor d kost 21.10 uur: Studio sport 21.35 uur: Kort geding over pornografie 22.25 uur: Journaal De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprograir 17.55 Mededelingen. ZATERDAGAVOND HILVERSUM I j, ws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Pina- wo ïg naar het weekeinde: nieuws, nvt idetto Marcello: 22.40 Mededelin- i heb je een de opvolger Hoofdpersoon in dit dertien afleve ringen tellende feuilleton is Catweaz- le. een eenzame, wat zonderlinge to venaar, die eigenlijk leefde in het En geland van de Noormannen, maar zichzelf per ongeluk de tegenwoordi ge tijd in tovert. Hij staat in de moderne wereld met i, niets anders dan de kleren die hij muziek, achtergronc droeg, een haveloze mantel, een tover- ^9-3,0 Nieuws). 21,00 ring en een dito mes. Hij verbergt ^oo stereo: Ensembl zichzelf in een verlaten watertoren, oude muziek. 22.30 n die hij Kasteel Saburac noemt. In de s®ni 2245 stereo: toren ontdekt hij Touchwood, zijn lie- lie,c?^sprogn velingspad en dat verzoent hem enigs zins met het bestaan in de twintigste eeuw, maar zijn belangrijkste doel in dit leven blijft, terug te keren naar zijn eigen tijd. 19-a" Stereo: De Springplank: jonge ai Voor Catweazle bestaat de hele mo- ^ngerenprMrammli"6^ 00^1 stereo: derne wereld uit alleen maar to-ve- Uw schrijven%erzóekplatenprogj naars, die om strijd met hem wedij- 22-°.°. stereo: ik heb een boom g veren, en 'hoewel zijn nieuwsgierig- Avondgebed t1&w*llt 22IS4oae' heid voortdurend wordt opgewekt, Goal...!: muzikaal sportprogramma blijft hij zich onbehaaglijk en onthutst voelen door alles wat er om hem heen gebeurt. Gelukkig blijft hij niet helemaal al- -•JCuSu^ kj.ju Aciuaiuei leen;,-hij ra-atot-bevriend met'-de '14-ia>- 1 n\§$Seia w,peni1'«18'A5 SSFSÈ™'- bisteren, rife Carrot, het zoontje van een we- W.' «S? duwnaar die een boerderijtje heeft llteiter in de omgeving van de watertoren.' Hoewel Carrot niet gelooft dat Cat weazle afkomstig is uit het verleden, meuws>- 23 worden zij dikke vrienden die samen heel wat beleven. De serie werd geproduceerd door de vara- Britse tv-maatschappij London Week- weer: géva end; de oorspronkelijke titel was dedelingen) „Catweazle". Zondag Ned. 2 N.O.S. Y®£b°"d- 19 05 uur. vin Ichfu HILVERSUM II gf kruide NCRV: BELGIE 324 M (Nederlai luchtpost. Afzender 3.00 Nieuws. .03 De Eddij Sportinfoi de Lichte Muziek. Nieü\ Nieuws, berichten Popmuziek. (23.00 Landbouwkroniek. 12.40 Weerbericht, lelingen en SOS-berichten voor de ers. 12.55 Buitenlands persoverzicht. Nieuws, weerbericht, dagklapper en Enny de Leeuwe doet ook wat voor de kost 1 kerktijd. AVRO: 12.00 Mu: muzikale show. 13.01 en gospelsongs. sportreportages luziek. VARA: 17.00 sportreportagt_ 18.30 Audacitas delingen. 18.10 Lanfs de lijn: •beschouwingen. VARA: vervolg hoorspel. 18.50 tegenzin: discussie De Nederlandse operazangeres I Spoorenberg geeft begin 1970 een tal concerten in Suriname onder piciën van de Sticusa. ADVERTENTIE J.A. Baggerman wordt bij ANP hoofdredacteur DEN HAAG (ANP) De raad van beheer van de Stichting Algemeen Ne derlands Persbureau (ANP) heeft be noemd tot hoofdredacteur de heer J. A Baggerman, thafts correspondent van het ANP te Brussel. De heer Baggerman Is 46 jaar en sinds 1946 in dienst van het agentschap. Voor zijn aanstelling te Brus sel was hij gedurende enige jaren redac teur voor Europese zaken. De heer Bag german zal op 1 mei in functie treden. Hij volgt de heer J. W. M. Martinot op, die met ingang van die datum benoemd is tot adjunct-directeur, hoofd persza ken van de NV Philips Gloeilampenfa brieken te Eindhov en. Jaarkaart of 3-maandskaart 65+? Als speciale nieuwjaars attentie kunnen alle houders van een 65+-kaart (ook van een 3-maandskaart) op de dinsdagen 13, 20 en 27 januari helemaal vrij reizen. De 65+-kaart is dan uw spoorkaartje 2e klasse. -v voordelig uit met NS De Engelse bluesvertolker John Mayall geldt als één der belangrijkste figuren in de moderne bluesmuziek. Hij bracht vele formaties voor het voetlicht en heeft vele LP's volgespeeld. Bij het volgen van zijn carrière ontdekt men een steeds sterker wordend verlangen om tot een melodieuze, doch vooral ver antwoorde eigentijdse muziek te gera ken. Welnu, de verwachtingen door zijn LP „Turning Point" gewekt heeft hij gisteravond in de grote Doelcnzaal te Rotterdam ons inziens nog overtroffen. zelf tenslotte toonde zich de rtistige doch uiterst creatieve inspirator van zijn groep. Zijn vocals alsmede zijn spel op mondharmonica en elektrische gitaar hebben aan niveau sterk gewonnen en bleken het beluisteren zeker waard, j In het voorprogramma beluisterden wij Oscar Ben tons Blues Band uit Haarlem Zij produceerden een verdienstelijke Rhythm and blues, waarvoor echter bij velen weinig aandacht bleek te zijn. Zij verlieten de zaal rustig doch beslist. Vporwaar een ondankbare taak waar voor Cuby and the Blizzards en Livin' Blues, hiertoe door Paul Acket aange zocht geen belangstelling bleken te heb ben De AVRO-radio heeft van dit boeiend concert opnamen gemaakt, v. R. Enny de Leeuwe zal morgen de onderwerp."'vpro-"U19.*30 L'arte 1 N.O.S.-televisiequiz „Wat doe ik voor VI: oude kamermuziek (opn) de kost"? leiden. Het panel, bestaan- avro?S?„i?r?£rT"!? ts'm' de uit Harriet Frec-zer. Hansje Löhr, eerd v'erzóekplatenpfogramm|SPI Teun van den Berg en Hans van der 22-40 Mededelingen. 22.43 Radiójo Vlugt, moet in deze quiz weer de be- stS',,'S roepen van, verschillende gasten in de g -3.55-24.oo Nieu studio raden. Hilversum 11 Met de geheime gast, die zoals ge- kil^iew^„£iïTs\ 8o 2 stereo woonlijk aan het einde van het pro- «t.Sdeï ï.ïs ïtiSli- LmTS gramma verschijnt, zal een vraagge- sprek worden gehouden. Zondag Ned. 2 N.O.S. 20.40 uur. rlstieviering. 11.00 Nieuws. 11 '02 9,r°ep°fk?st ey solist: semi-kiassieke m Mededelingen. NCRV: 12.00 Ker |uzlek (opn). muzikale lezing Zwart"216* -(er> NOS: 14.30e'Noo en solisten: kla Literair progra, ele kroniek. 13,0 ngen voor de jeugd. 13.25 'n cd.e0"lem,™ berijming, Zelden hebben wij dan ook een zeer jeugdig publiek de zaal bleek volle dig uitverkocht zo gefascineerd zien luisteren naar hun idool. De muziek die deze nieuwe welgeteld zijn tiende Mayallband creëert is bijzonder boeiend. Melodielc en ritmepatroon verraden een gedegen vakmanschap gecompleteerd door een iijdom aan ideeën. John Mayall heeft zich ditmaal weten te omringen door zeer kundige muzikanten die in staat bleken zijn visie p de moderne blanke blues juist te interpreteren. De stersolist vap deze formatie is zonder twijfel John Almond (22), die zeer sterk soliëerde op fluit, alt- en tenorsaxofoon. Zijn improvisaties loonden een zeer boei ende opbouw in melodielijn die met ver bluffend technisch kunnen en fraaie J toonvorming werden verklankt. Op akoestische gitaar manifesteerde CAVAILLON (AP) Een oud-ge- John Mark. Deze gitarist creëert in I vangene, de 39-jarige Antoine Mondolini hoofdzaak de ritmisohe basis van Mayalls j is in een ziekenhuis te Cavaillon. waar band. Hij deed dit uiterst bekwaam en hij lag 11a een ongeluk, in zijn bed aan wist dit ritmepatroon kundig te varië- gevallen en vermoord door een groep ren, daarin bijgestaan door Steve mannen. Thompson op basgitaar. John Mayall Mondolini was vlak voor het ongeluk uit de gevangenis, waar hij zat wegens geweldplegingen tegen de politie en het verrichten vangewapende roofoverval len, ontslagen. Hij werd ook verdacht vrouwenhandel, gokken en smokke- ingh: volksmond: volksmuziek.' Standard Telephones and Cables, de -college. cvk: 17.01 Britse ITT, heeft een tv-camera op dienst- 18 00 Com de markt gebracht, waarmee opna- gesprek van mins men zijn te maken bij een extreem llet Wilde Ganzen-t laag lichtniveau. Het licht van de ster- ^"'woording. ncrv ren is al genoeg om s nachts scherpe dienst "dlr genezln beelden te verkrijgen. Daar de type GTNV 1 gedoopte ca mera reeds werkt bij een beeldver lichting van slechts enkele honderd duizendste kaars, kunnen scenes op- De nieuw cameraconceptie maakt ge bruik van een Vidiconbuis gecom- A' bineerd met een ITT-beeldversterke.- plal die het lichtniveau met een factor ?aiP 35000 verhoogt. ,jeii Controle bij nacht zal het voornaam- 1?0( ste toepassingsgebied van deze ITT- Ron camera zijn. Men denke aan gevange- vooi nissen, haven- en fabrieksterreinen Rab spoorwegemplacementen, goederen- m 02 opslag, kortom al die plaatsen waar dioj. nachtelijke activiteit door onbevoeg- Sllp Gereformeerde kerk- n,IKORkel'3kS haIfuur mens. 18.45 Waarblijft dén ongewenst ordl geacht. Benoemingen bisdom Rotterdam ROTTERDAM (KNP) De bisschop van Rotterdam heeft de heer H. P. War merdam op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit de armbtsbediening als priester in het bisdom Roterdam. Kape laan J. W. M. de Jong werd eervol ont slagen als kapelaan van de H. Johannes de Doperparochie te Leimuiden en be noemd tot pastoor van de O. L. Vrouw VieitaHeparochie te Bleiswijk. Nederland naar tv-festival in Monte Carlo De aanslag in het ziekenhuis is vol gens de politie onderdeel van een ben deoorlog. De aanvallers hielden een verpleegster met een pistool in bedwang en maakten toen Mondolini af. De hele „operatie" duurde hooguit twee minuten. Mondolini, een Corsicaan, is de zoon van Barthelemy Guerini die de volgende week voor het gerecht zal verschijnen wegens het doden van een gangster. MAANDAG HILVERSUM I fleuws en ochtendgijmn: HILVERSUM De NOS neemt met twee inzendingen deel aan het Inter nationale Televisiefestival van Monte iYArR'\;. Carlo, dat van 9 tot en met 21 februari a s. wordt gehouden. Het zijn de „Lies- beth List Show" van de AVRO (die in Actual iteiten."6a.20v t het Concours om de Gouden Roos van en fcportsgcs. Montreux van dit jaar al werd be- 9.35 ■^terstanderf'2^ kroond met de Persprijs) en de „Fast- Niger(gr), g.so Koning" net Race 1969" (de NOS-documentaire ^"rubriek. 10.00 Voor de huisvrou" die onlangs de eerste prijs verwierf in ,1?°JL,?J?.reoRepertoi de categorie Sportnieuws van de World News Film Award. ■00 Stereo: Londons loderne muziek. Muziek uit derlandse Radio C luziek (opn). VPRO: 12.00 K vs). 14.25 Schoolra (13.00 I Hoofdschotel van het t.v.-menu was gisteren Kim Philby was de derde man, een gespeelde documentaire van de Duitse t.v. over dè spionagcaffaire van de zestiger jaren. Een ongelooflijk ver haal, met als ongelooflijkste element dat het allemaal echt gebeurd is. Der gelijke reconstructies kunnen de Duit sers voortreffelijk aan, het werd ook in dit programma bewezen. In het begin was het even wennen aan het feit dat de dialogen in het Duits gingen, maar dat accepterend la-eg en we toch een waarheidsgetrouw verhaal voor ogen met soms frappan te details als de sprekende gelijkenis van de acteur, die CIA-topman Allan Dulles vertolkte', met het origineel. Voorts bood de AVRO o.m. een Doebiedoe-aflcvering in het teken der zeventiger jaren die erg aardig uit viel en een eigen show van Martinc Bijl die wat mager uitpakte. Martinc maakt een erg mooi plaatje, heeft een erg lief stemmetje en zingt erg lieve liedjes. Maar een half uur lang Martineije Bijltje is heel erg lang. Vooral als zij als gast André van den Heuvel heeft. Zonder mooi plaatje, lief stemmetje enz. maar met een inter pretatievermogen waarmee lieve Mar tinc van de kaari geveegd wordt. Laat op de avond kregen we een „extra" in de vorm van het eerste van een serie interviews dat Walter Cronkite had met ex-president John son. De uitspraken die erin gedaan werden zijn al gepubliceerd maar het was boeiend om te horen hoe Johnson die uitspraken deed. Omdat dit „hoe" eigenlijk meer vertelde dan die uit spraken op papier deden vermoeden. We vonden er Johnson niet sympathie ker om worden overigens. We hopen dat de AVRO ook de „vervolgen" uit zal zenden. Liefst op een gelijk tijdstip, want we realiseren ons dat dit na praten slechts een betrekkelijk klein aantal kijkers zal boeien. Vg. Deelnemers aan Eurovisie Song Festival HILVERSUM Twaalf landen zullen deelnemen aan het Eurovisie Songfesti val 1970, dat op 21 maart a.s. in Am sterdam wordt gehouden. Het zijnt Engeland, Ierland, België, Luxemburg, Duitsland. Frankrijk, Monaco, Zwitser land, Italië, Joego-Slavië, Spanje en Nederland.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2