Soldaten van fortuin" S)e Celcbc (Bou/ïatit 55 Poppenkastvertoning bij Haagse Comedie onder leiding van Johan de Meester Uitsluitend „Als bestel tegen de pond ligt zullen we verder zien Geen toneel première m Amsterdam Bijl Martine weer terug DEEL STER IN KLEUR TELEVISIE VANAVOND Directie VPRO PROGRAMMA'S in overleg met personeel PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 2 JANUARI 1970 Het éne „neen na het andere ffYE Partij van de Arbeid weigert in te gaan op een suggestie van KVP- .iongeren om tussen de besturen van 's lands twee grootste partijen tot een gesprek te komen; natuurlijk met de bedoeling een nieuwe kans te scheppen voor een vooruitstrevend programma in de nabije toekomst, dat Katholieke Volkspartij en socialisten dan samen gaan uitvoeren. Daarop zegt de Partij van de Arbeid, bij monde van haar hoogste leiders ..neen"; de socialisten willen niet met de KVP spreken maar alleen tegen de KVP demonstreren; zij begeren slechts een openbare discussie en dan nog slechts om daar nogmaals te verklaren waarom de Partij van de Arbeid tegen hei-stel van samenwerking met de KVP haar veto handhaaft. WOLKOMEN-terecht zegt dan de KVP op haar beurt weer „neen"; want lm zoverre als de socialisten hun veto verklaren wi'lïen, valt er niets nieuws meer te verwachten en in zoverre zulks een gevolg is van spanningen binnen hun eigen partij, zullen Vondeling en Den Uyl een dergelijk oorzakelijk verband tn een openbare discussie gegarandeerd ontkennen. Aangezien de KVP-jongeren met hun initiatief geen demonstratie hebben be doeld, maai- een serieuze poging om na uitgehuild te zijn opnieuw te beginnen, dwingt werkelijkheidszin te erkennen, dat na het éne „neen" tegenover het andere „neen" hun initiatief een dood geboren kindje Is- DELANGRIJKER wordt nu af te wach- "ten wal de KVP programmatisoh voor de periode na het kabinet-De Jong te bieden heeft en welke garanties de partij zelf geeft, dat zo'n programma in een praktisch beleid kan worden om- Moeten de socialisten dan al is het maar binnenskamers erkennen, dat het programma goed is, maar de KVP ndet goed genoeg om het te helpen uit voeren, dan weten de kiezers hoe de Partij van de Arbeid liever blijft gokken op haar progressief akkoord met een grote kans dat daarop geen regerings meerderheid te behalen valt, zodat de toestand na de komende Kamerverkie zingen onduidelijk blijft. Tenzij D '66 zich dan redelijker gaat tonen dan de Partij van de Arbeid nu is. Wie weet te bewijzen hoe groot op de dag van heden de kans hierop is, vinden we een standbeeld waard- Wij kunnen het in elk geval niet. We nemen trou wens aan. dat de heer Van Mierlo het ook niet weet. Plus en min bij belangstelling voor universitaire studies TT EN paar boeiende conclusies vallen er weer te trekken uit de voorlopige cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek verstrekt over studierichtingen dae eerstejaars deze cursus aan hoge scholen en universiteiten gekozen hebben. Met uitzondering van Leiden en Wage- ningen is het aantal eerstejaars weer groter dan dat in de cursus 1968-1969; landelijk ligt het aantal nu op 16.968, ongeveer duizend meer dan in oktober 1968 Het ziet er niet naar uit, dat de groei nu een toppunt bereikt heeft- Wat de studierichting betreft, Is er wat meer variatie: met uitzondering van „Engels" is landelijk gezien de animo voor de faculteiten van de letteren min der groot geworden; hetzelfde geldt voor medicijnen, landbouwkunde en geschie denis. Groei blijft er in de belangstelling voor godgeleerdheid, farmacie, de meeste exacte studierichtingen en sterke groei valt te melden uit de sector van de maatschappijwetenschappenprocentueel gezien vooral bij sociologie, pedagogie en psychologie. Deze stroom van gegevens legt weer eens een sterk accent op de nog steeds met beantwoorde vraag: is de grotere of kleinere belangstelling bij het kiezen van een studierichting in overeenstem- mmg met de toenemende of afnemende behoeften van de maatschappij? Wij zijn niet zonder zorgen over cte opvallend sterke groei in de belang stelling voor maatschappijwetenschappen; bijna achtduizend van de 16.968 eerste jaars opteerden voor een studie in deze richting; naast ruim 2200 „rechten" en bijna 1800 „economie" niet minder dan 1411 aspirantsooiotogen of politicologen, 114 psychologen en 713 pedagogen De ervaring leert, dat van oeze eerste jaars er heel wat tijdens hun universi taire studie zullen mislukken of „om zwaaien"; een eerste reden om zich af te vragen of we hier niet bij menigeen mer een nieuw modeverschijnsel te maken neoben- Een belangrijker vraag lijkt ons nog te zijn: gaan deze jongemensen, die zien In maatschappijwetenschappen wiil- ten bekwamen, voorzien in behoeften van de maatschappij, of gaan ze nieuwe oehoeften creëren? l>e zeer sterke toename m de belang stelling voor de maatschappij weten- scnappen wettigt naar onze mening de vrees, dat zich daar het massificatle- verschijnsel gaat voordoen. Wanneer dit verschijnsel de samenleving steeds noopt c*n op naar hoede te zijn, geldt het in nog sterkere mate voor deze vakken en wetenschappen. Meer abstract en min der controleerbaar zullen ze voor de maatschappij kwalijke gevolgen hebben, wanneer ze aan kwaliteitsverlies onder- nevig worden. Van zo'n kwaliteits vermindering kan al sprake zijn, wan neer men taken daar gaat zoeken, waai geen reële taak te wachten ligt. op de duur werken de maatschapplj- wetei.schappen dan zelfs op stuwende wij ze mee aan de desintegratie van onze mg- grappenmakerij Bij de nieuwjaarspremière van de Haagse Comedie is het door gaans lachen geblazen. Met uit zondering van vorig jaar, toen ,,De Humorist" in reprise werd gebracht, kiest men immers voor het amusement van de gasten van de gemeente Den Haag, die op de avond van 1 januari ter schouw burg komen., een plezierig stuk van Engelse makelij. Dit jaar „Soldaten van fortuin", uit de tijd van de Restoration-plays, geschre ven door Thomas Otway. Een stuk dat in onze eeuw niet meer van belang werd geacht, nadat het in de 17e en 18e eeuw toch veel gespeeld is geweest. Na een Lou dens succes ermee van drie jaar geleden, heeft de Haagse Comedie het ook eens aan de vergetelheid ontrukt. Het nieuwjaarspubliek kon het kenne lijk maar matig waarderen. Dat moet vooral op rekening van regisseur Johan de Meester worden geschoven. Hij is de regie van dit stuk als gast komen doen en daarin mislukt. Het stuk van Otway is gebruikt als basis voor een avond pro bleemloos vertier, aangenaam divertis sement. Het stuk bevat een aardig ver haaltje van twee soldaten op vrijersvoe ten. die in hun pogingen om hun da mes te veroveren enerzijds worden gehol pen door een merkwaardige oudere man, die van twee walletjes snoept en ander zijds tegengewerkt door een echtgenoot, een oud vies jaloers mannetje. Allerlei vermakelijke listen brengen de naars tenslotte bij elkaar in bed. Dit simpele gegeven wekt de schijn, dat het hier inderdaad om een brokje amusement zonder meer gaat. Johan de Meester heeft het bij die schijn gehou den, daaruit moet men afleiden, dat hij het stuk dan toch kennelijk niet goed gelezen heeft. Het is immers geschre ven al blijkt daarvan uit de voorstel ling niets door iemand die een gewel dige haat tegen de maatschappij had; het huwelijk een schandalige instelling vond; het leger verderfelijk achtte en de burgerlijke opvattingen evenzeer; een man kortom, die geen raad wist met het leven en daar uiting aan gaf. De eni- AMSTERDAM (ANP) Ongeveer 10 a 12 mensen die gisteravond te gast wil den z(jn bij de nieuwjaarsvoorstelling in de Amsterdamse Stadsschouwburg heeft de mededeling via radio en televisie dat de voorstelling in verband met de uit gifte van valse toegangsbewijzen door de groeperingen die zich tegen het huidige toneelbestel verzetten niet bereikt. Zfj stonden voor de, dichte deuren van de Stadsschouwburg waar zich een klein groepje o.a. de actiegroep „Tomaat" had verzameld. Een van de leidende figuren vat) „Tomaat", de heer P. Binnerts, weten schappelijk medewerker van het Instituut voor Dramatische Kunst van de universi teit van Amsterdam, deelde bij de ingang de pamfletten uit. „In onze maatschappij is geen plaats meer voor het hoftheater van de zeven tiende eeuw, toen vosten toneelspelers uitnodigden om voor hun gasten te spelen", zo redeneert de heer Binnerts „Deze toestand is met een nieuwjaars- voorstelling zoals die nu in de Stads schouwburg wordt gegeven na drie eeuwennog niet veranderd. Daaraan moet een einde komen. Het toneel behoort niet tot enkele uitverkorenen maar het hele Nederlandse volk" Hij noemde het dan ook een succes dat. de voorstelling door de actie van de valse toegangsbewijzen niet is doorgegaan. De heer Binnerts ontkende zelf iets met de uitgifte van de kaarten te maken hebben gehad, maar vond het Idee geweldig. „Alles zal moeten worden afgebroken om plaats te maken voor een cultuur beleid. waaraan iedereen deel kan hebben". Hoe het nieuwe toneelbestel na de afbraak van het oude er uit zal moeten zien, kon de heer Binnerts niet zeggen. „Dat is ook mijn zaak niet. Het enige dat momenteel voor mü belangrijk is. is de Acteur Coward nu Sir Noel LONDEN (Rtr) De 70-jarige Britse toneelschrijver, acteur en producent, Noel Coward, is bij de tweejaarlijkse toekenning van onderscheidingen door koningin Elizabeth de titel „Sir" ver leend. Hij behoort tot de zevenhonderd personen uit het Gemenebest die wegens hun verdiensten zijn onderscheiden. afbraak van het huidige toneelbestel Wanneer dit tegen de grond ligt zullen we verder zien. In ieder geval moeten we vermijden, dat zich een nieuwe elitegroep vormt die het voor het zeggen krijgt" Burgemeester Samkalden was gister avond in de schouwburg aanwezig met het oog op eventuele moeilijkheden Behalve het uitdelen van de pamletten gebeurde er niets. Een politiebewaking bleef voor alle zekerheid achter. Mr. Samkalden gaf toe, dat door het besluit van B. en W. om de voorstelling niet te laten doorgaan de actiegroepen in feite hun zin hebben gekregen. „Dit neemt echter niet. weg, dat wanneer wij de voorstelling door hadden laten gaan en daardoor moeilijkheden waren ge komen zij eveneens een succes hadden geclaimd. Bovendien zouden wij dan een aantal goedwillende mensen hebben gedupeerd". De burgemeester, die het gebeurde betreurde, wilde zich niet uitlaten over eventueel te nemen maatregelen bij vol gende gevallen. Voorts wilde hij nog geen standpunt tegenover de revolutionaire wensen van de actiegroep kenbaar maken. Maar dat er in het stadsbestur over deze zaken uitvoerig beraad zal worden gehouden staat als een paal boven water, zo ver zekerde mr. Samkalden. Lekkere hapjes voor zieken Patiënten van de drie gemeente lijke ziekenhuizen in Amsterdam, die hun nieuwjaarsdag nood gedwongen in bed moesten door brengen, hebben geprofiteerd van het niet doorgaan van de nieuw jaarspremière- De N.V. Dikker en Thijs, die 500 hors d'oeuvres klaar had staan voor de receptie na de voorstelling, heeft deze in overleg met de ge meente aam de zieken geschonken, die deze gift als een onverwacht extraatje graag hebben geaccep- Martine Bijl, die lange tijd niet op het scherm is geweest ze was immens bezig met het zoeken naar een nieuw napertore zingt dan „Grote mensen- land", „Lazare en Cécile", „Frederiek- je", „Mannetje \youwtje", „Namelo ze". „Kinderen van toen", „Weet je nog wel mijn Aemslel" en samen met André van den Heuvel het door Henk van der Molen geschreven duet „Pappie". De gast André van den Heu vel brengt ook nog het liedje „Beest achtig" ten gehore. De muzikale lei ding van dil programma heeft Henk van der Molen. De produktie en regie berusten bij John Schelfhout. (Nederland I 22.10 uur) Andy Williams in eerste show van lange serie Vandaag slart de KRO met een nieu we erie televisieshows in kleur rond de Amerikaanse zanger en entertainer Andy Williams. In dit eerste program ma treden als gasten op de Engelse zangeres Petula Clark, Don Ho en de Amerikaanse bcatgroep Blood. Sweal and Tears. De KRO heeft enkele jaren geleden al een reeks Andy Williams- shows op het scherm gebracht. Intus sen heeft deze nu 37-jarige zanger een volkomen nieuw repertoire opgebouwd. Ook de decors, kostuums en keuze van de sketches getuigen van een moderne aanpak. In de volgende shows ontvangt Andy beroemdheden als Tom Jones, Bob Hope, Frank Sinatra en zijn dochters en vele anderen. De Amerikaanse MCA- televisie is in september met deze nieuwe serie, die 24 afleveringen telt, begonnen. Andy-nieuwe-stijl is bij de Amerikaanse kijkers aangeslagen. Evenals de KRO heeft ook de Engel se BBC de hele serie aangekocht. Andy Williams heeft in Amerika vooral be kendheid gekregen door zijn optreden in de „Tonight Show" van Steve Allan. ge reden om Soldaten van Fortuin" in 1970 nog eens ;e gaan spelen, moet hierin te vinden zijn. Johan de Meester houd; het uitsluitend bij de grappenmakerij waarmee Otway zijn twijfels aan de we reld omkleedt en zo buigt hij het stuk om naar het divertissement. Dat is een vervalsing, 'zo licht Johan de Meéstër de hand met het theater, strooit hij zand in de ogen van het publiek en pleegt hij in feite oplichting. Daarin ligt de voor naamste reden vari de totale mislukking die „Soldaten van Fortuin" naar mijn me- Er is meer. Johan de Meester heeft het stuk geregisseerd als één grote pap- pekast, met mooie pakjes en Jan Klaa sendecors van Wim Bijmoer. Steeds is te zien hoe de regisseur gestreefd heeft naar het maken van een mooi toneel beeld, zonder ergens enige afstand te ne men. De tekst, waar hij mee werkt, heeft die afstand juist wel: Bert Voeten be werkte het stuk in een tamelijk moderne taal. De woorden die hij daarbij ge bruikt, vertegenwoordigen een geheel an dere opvatting van het stuk en de wijze waarop het gespeeld zou moeten worden, daif, Johan de Meester huldigt. Ko van Dijk De acteurs brengen het onder leiding van zo'n regie natuurLijk niet ver. Want zelfs vak-technisch is er veel op het werk van Johan de Meester aan te merken. Mise-en-scene moeilijkheden waren door gaans onopgelost; soms moesten de men sen op het toneel maar wat doen om de door de regie niet gevulde leegte zelf maar in te vullen, De inzetten van de rollen waren vaak het sterkst, daarna zakte het peil heel snel tot vaak heel lage niveau's. Het materiaal dat de spe lers in hahden hadden, glipte hen als wa ter tussen de vingers vandaan, door het gebrek aan deskundige en gerichte spel- leiding. Nergens kregen zij vat op het stuk, op hun rol of op het publiek, leder- een bleef zo ver onder zijn of haar capaciteiten. Ko van Dijk trad voor het eerst weer op na zijn ziekte. Een open doekje ver welkomde hem. Zijn optreden had men toch graag in een ander verband gezien, de aanzet van zijn rol als vuige koppe laar was heel leuk. maar ook bij hem u>reekte de leiding van de regisseur zich. De zware rol kostte hem bovendien merk baar èen geweldige fysieke kracht, die aan het eind wel te zwaar leek te zijn Overigens is het onbegrijpelijk dat ac teurs als Wim van Rooij en Guido de Moor, die actief zijn voor het HOT. waar zij het toneel op zo eerlijk mogelijke wij ze willen beleven en aan anderen, voor al jongeren willen doorgeven, zich inla ten met een aanfluiting van een voor stelling, want dat is „Spldaten van For tuin'' naar mijn idee. De dubbelhartig- d die hieruit spreekt, is eigenlijk heel i Dijk als de uurigè koppelaar nne Will Blankerals dame van betere stand. larikers. Marijke Mer nroepcorrespondent) HILVERSUM. De bezitters van kleurentelevisietoestellen zullen op nieuwjaarsdag Jiebben bemerkt, dat een deel van de reclameboodschappen door de STER in kleur op de t.v. werden uitgezonden. Tegelijkertijd heeft tussen de t.v,- advertenties een kaleidoscopisch beeld- Mn fragment zijn intrede gedaan, dat steeds NEDERLAND I verandert en zowel in zwartwit als in NOS: kleur er aantrekkelijk uitziet. 9 18.45 uur: Met ingang van nieuwjaarsdag is bo- Fabeltjeskrant vendien de zendtijd voor t.v.-reclame 18.55 Uur: met 24 minuten uitgebreid, waardoor AVRO: de N.O.S. zich genoodzaakt zag om de 19.04 uur: eveneens in kleur uitgezonden Fabel- Doebidoe. tjeskrant reeds om kwart voor zeven op beide netten te starten. De Stichting Etherreclame (STER) is niet voorinemens om ten behoeve van het bedrijfsleven aparte reclamëblok- ken in kleur uit te zenden. De adver tenties in zwartwit en kleur zullen elkaar afwisselen. Momenteel is een derde van de t.v.-advertenties in kleur en het zijn vooral de groot-adverteer ders die van deze kostbare publiciteits mogelijkheid gebruik maken. Overigens is de vraag bij het bedrijfsleven naar zendtijd voor reclameboodschappen viermaal zo groot als'de thans beschik bare 500.000 seconden per jaar. (ADVERTENTIE) Handen en Li ppen ruw?PÜRQL Het was goed jaarwisselen bij de t.v. Voornamelijk dank zij de AVRO. Die begon 's middags 'al met hartverove- rende uitzending van Stuif-es-uit, het programma dat onder iets andere be naming KRO's „Oebcle" naar de kroon dreigt te steken, niet het minst door de gevatte presentatie van Ria Bre mer. Deze aflevering had hel karakter van een terugblikkende „special" en bewoog zich op extra-goed niveau. De lange AVRO-avond bracht een Te- levizier uit een Amsterdamse kroeg waar voornamelijk ouderen spraken over de jeugd. De discussie verliep verschrikkelijk rommelig, maar was bepaald wel aardig om te volgen. Na het nieuws kwam Seth Gaaikema. In een show waarin hij tegenover een excellent gehoor sterke en zwakke kan ten van zijn talent toonde. Zijn sterk ste kant is zijn woordspelig meester schap dat door niemand overtroffen wordt. Dal hij in zelfgezongen teksten niet excelleert bleek óók uit deze show die over hel geheel overigens van voor treffelijk gehalte was. Datzelfde kunnen we van de show van Corry Brokken zeggen. Meestal ver drinkt zij in haar eigen programma's omdat er nauwelijks ruimte voor an deren is. Die ruimte was er nu wel. Met toptalent als Herman van Veen en voorts onder meer -Paul van Vliet, die thans ook voor een éénmalig num mer zijn beste beentje voor wilde zet ten. Het deed deugd te zien dat Corry toch duidelijk de ster van de eigen show bleef. Dat zij temeer schitterde nu zij in die show zich aan „concurren tie" blootstelde. Handige Willem Duys haalde zowel Seth als Corry in zijn Vuist, benevens Bert Haanstra. wiens Alleman op „I" te zien was. Ook Duys had duidelijk extra-armslag gekregen en zijn Vuist was dan ook duidelijk van boven-nor maal gehalte. Dat enge liedje, waar Feike Asma (de hemel vergeve het hem!) de orgelbegeleiding van verzorg de, vergeten we dan maar. Op het andere net gooide de NOS na tuurlijk hoge ogen met Haanstra's Al leman. Maar het quizprogramma dat eraan voorafging achten wij een com plete mislukking. Het bracht een ton op voor UNICEF. Da's mooi, maar het is. in STER-termen. een flutbedrag ge zien de propaganda die er vooraf voor gemaakt is. De uilzending zelf leek ons. naar wat we ervan zagen, de moeite van het uitzenden niet waard. Nieuwjaarsdag bood weer de goede be kenden die ons in vele uitzendingen dierbaar zijn geworden. Nieuwjaar is ondenkbaar zonder Strauss-concert en skispringen, 's Avonds was de keus tus sen VPRO en TROS niet moeilijk. De TROS bood namelijk Brederodes „Spaanse Brabander", zoals die een jaar geleden onder regie van Erik Vos als nieuwjaarspremière bij de Neder landse Comedie ging. Erik Vos had een heel persoonlijke opvatting van dit stuk. Het werd daardoor een heel bij zondere opvoering, die in de schouw burg door te weinig mensen kon wor den gezien. Dat de t.v. van zo'n bijzonder evene ment een registratie maakt die het vermaak van een paar duizend toe schouwers binnen het bereik van mil joenen brengt is prijzenswaardig in hoge mate. Dat uitgrekend de TROS zo'n evenement verzorgt als alternatief tegenover het VPRO-gedoe op het eer ste net verzoent ons met de gedachte dat de TROS straks wellicht de plaats gaat innemen van de VPRO als die door zelfmoord overleden zal zijn. Vg. r de tieners 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.20 uur: Televizier 20.40 uur: Kim Philby was de documentair spel 22.10 uur: Martine Bijl 22.40 uur: Journaal (NOS) TELEAC 22.45 uur: Cursus Spaans NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Scala KRO: 19.30 uur: 21.10 uur: Brandpunt 21.50 uur: Bonanza 22.40 uur: Journaal (NOS) 22.45 uur: Teleac Televisie morgen NEDERLAND II NCRV: 16.00 uur: Journaa (NOS) 16.02 uur: Zeskampshow 17.00 uur: Kijkkast De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's RADIOPROGRAMMA'S VRIJDAG RADIO- HILVERSUM I muziek (gr). (7.30 HILVERSUM 1 nd. Jan Verstappen 1 Later kreeg hij zijn eigen show bij de ABC-televisie. Hij is dikwijls vergele ken met zijn grote voorganger Perry Como. Enkele nUmmers, waarmee hij veel sucoes oogstte: „Canadian Sun set", „Put a little love" en Hawaiin Wedding Song". (Nederland II, 20.20 uur) VERJAARDAG IN HIJ EN ZIJ Omdat zij bedolven onder rekeningen zijn geraakt, besluiten de Hollisters aan verjaardagsgeschenken niet meer uit te geven dan vijf dollar. Dicks ca deau voor Paula wordt een jas, en Paula's cadeau voor Dick wordteen steen, die vijf jaar geleden, nog voor hun huwelijk op Dicks hoofd terecht is gekomen en sindsdien door Paula zorg vuldig is bewaard. Dick is met zijn ca deau niet zo gelukkig, maar voelt zich toch wel bezwaard wanneer de steen op een gegeven moment zoek is. Kost wat kost wil hij de steen terugvinden voor dat Paula hem verwijten maakt over zijn nonchalance. (Nederland II, 19.30 uur). HILVERSUM Op verzoek van de m(.n groepsraad van de VPRO, die het vol- Revc ledige personeel van dez eomroep ver- tegenwoordigt, zal op 5 januari tijdens j9 40 een bijeenkomst met de directie een uit- tion; voerig gesprek plaatsvinden over het programmabeleid en de bedrijfsstruc- tuur van de VPRO. Het gehede perso- de neel zal hierbij aanwezig zijn. Wellicht zullen ook vertegenwoordigers van de njeu vakbonden hierbij worden uitgenodigd, musi Kortgeleden heeft op aandringen van ^'00 de groepsraad oow al een gesprek tus sen de personeelsvertegenwoordiging en dJs8_( de directie plaatsgevonden. Onderwerp keer, van gesprek waren toen de financiële spor positie van de omroep en de eventuele voortzetting van de reclamecampagne. inu/j die de VPRO de afgelopen maanden een Gevs Ion heeft gekost. Ook bij deze bespre- kingen waren vertegenwoordigers van de vakbonden aanwezig. Geruchten, vol- rad gens welke de VPRO de vakbonden zou VA hebben uitgenodigd om de moeilijkhe- ,jek den van een eventuele afvloeiingsrege- 7.54 ling voor een deel van het personeel te bespreken, worden door de omroepor Werj ganisatie tegengesproken. Het aantal arbei leden/abonnees, dat het afgelopen jaar vortdurend is teruggelopen, vertoont Go£d momenteel weer een geringe stijging- opna Het aantal leden, abonnees en begun- tf.25^ stigers bedraagt momenteel rond 1J30 117.0000. nieuv inlichting: Mem 1 plaatjes. (16.00- ïekcindjeugduitzending. VPRO arbeidsverhoudingen. l( 1 behoeft geen kras: in jazz- en amusemen mse krbniek. 11.15 Lichte :k. 12.05 Stereo: Strijkt BELGIE 324 m (Nederlands) ie. 11.10 mededelinger nieuwe schippers). 1 tziek. (12.40-12.48 Weerbericht, en SOS-berichten voor de weerbericht, mededelingen,

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2