NATIONALE HERDENKING VAN BEVRIJDING IN GROENOORDHAL Voldoende aantal bedden chronisch zieke bejaarden LEIDSE KOREN MOETEN WACHTEN OP MUZIEKHUIS Raadsleden liepen weg om niet te stemmen over wethouders BENTHUIZEN ZIT ZONDER RAAD Ondanks vage ideeën van comité Binnen halfjaar nota J gesproken, over zwemgelegenheid ONDERZOEK NAAR FUNCTIES VAN DE LEIDSE BINNENSTAD NA DE SLOTTIK VAN DE VOORZITTER WAS LEIDEN AAN VOOGDEN OVERGELEVERD Sportinstuif met 360 voetballertjes Zuinig met afbreken van panden &60 ZATERDAG 20 DECEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT (Van onze raadsverslaggever) LEIDEN De Groenoordhal is door het Nationale Comité 25 jaar Bevrijding uitgekozen om er op 5 mei 1970 een nationale manifestatie in te houden. Wat er die dag precies onder de veelomspannende over kapping voor zal vallen is nog in de schoot van de toekomst verborgen. Het Nationale Comité, dat de bevrijdingsherdenking wil verzilveren, heeft zelf - maar er is nog alle tijd - tot op de dag van vandaag nog slechts een „uiterst vaag" denkbeeld over wat die landelijke manifestatie moet inhouden. Dit abstracte nieuws bracht wethouder Sannes gisteravond in de raad, toen hij antwoordde op vragen over recreatie en sport. Aanleiding hiertoe was een vraag van de socialist Zunderman geweest die gevraagd had wat de Vijf Meiviering voor Leiden zal gaan betekenen. I'll** onderschreef de wethouder graag. Over We kunnen dus nog niet Spreken dat enkele inconveniënten, zoals Veertig pet. van woningen is hier goed van een veelbelovende nationale feestplanning wat de Groenoord hal betreft. Dat vond de wethouder ook wel jammer, want het Leidse Comité Bevrijdingsdag was eigen lijk al druk met zijn programma bezig. Het landelijke comité heeft nog helemaal geen programma en dat wordt voor het plaatselijke co mité, aldus de heer Sannes, een uiterst moeilijke zaak, want beide feestuitingen zullen toch gecoördi neerd en op elkaar afgestemd moe ten zijn. SLUITING VAN DE ZIJL IS ONAFWEND BAAR .Misschien nog verheugender nieuws was bestemd voor zwemlustig Leiden. De wethouder, overtuigd van de grote be hoefte aan een overdekt zwembad, zeg de mede namens het gehele college toe, dat de raad vóór Pinksteren 1970 een nota krijgt voorgelegd over de zwem gelegenheid in Leiden. Deze nota houdt tevens in het resultaat van het overleg met de randgemeenten in. Er zal dan tevens het resultaat \an het overleg daan om te komen tot de „zeer spoedige verwezenlijking" van 'n overdekt zwem bad. De heer Van der Klugt wist het al (zei hij in zijn repliek): van overkapping van De Vliet kan niets komen. Wethouder Sannes zei het nog eens duidelijk: „het zit er niet in; deze zaak is uit en tena bekeken". ÖpklhlppCIl onbegonnen zaak Triester is het met het bad De Zyi ge steld. „Dit is gewoon verouderd en daarom nog slechts voor een zeer be perkte categorie inwoners aantrekke- aldus de heer Sannes. Opknapen :n onbegonnen zaak. Hij was van mening, dat dit bad zo spoedig mogelijk gesloten moet worden. Een suggestie van de heer Versnel om zwembad te laten bouwen door de Sportfondsenbaden wimpelde de wethouder af met te zeggen, dat het niet juist ia zich vast te leggen op deze n.v. omdat er meer maatschappijen zijn die zwembaden bouwen en ook zelf ex ploiteren. Hij had geen enkel bezwaar tegen overleg met de buitengemeenten iver particuliere bouw zijn reeds contacten door de gemeente gelegd. Het -achten is nu op de aangekondigde ivembadnota. Het college, zo zei de heer Sannes, f\ niets bekend over het eventuele opoffe- ,'an de Pomonavelden aan de Anna- klinlek. Hij zal zich er ook niet zonder meer by neerleggen als dit het geval zou zyn. De twee byvelden aan de Haarlemmerweg kunnen z.i. gehand haafd bljjven b.v. voor voetbalwedstrij den door personeelsverenigingen, in het bestemmingsplan Morskwartier (waar- het ontwerp spoedig tegemoet kan worden gezien) is ruimte gereserveerd een aantal sportvelden en een zwembad. Uitbreiding van speelruimte voor UVS r wel in, maar op wat langere ter mijn als n.l. aan de andere bespeelster complex vervangende ruimte kan wor den geboden. Het Roodenburgcomplex kan wèl op korte termijn (als het geld er is) wor den uitgebreid ten koscte van de aan grenzende speelweide. Over een oefencircuit voor Swift om de ls t.a.v. korfbalveldeneen beslis- Groenoordhal zal binnenkort (even- sing worden genomen. De reconstructie van de Leidse Hout is nog niet rond. Dat wordt wel een zaak van lange adem, gezien de financiële kanten. Tuindershelangen Gemeentewerken is nog aan een rap port bezig over een mogelijke plaats voor een manege. In de toekomstige be stemmingsplannen voor Merenwijk (ge bied De Kwaak) en het Vlietpark wordt rekening gehouden met de belangen De fractieleden van Prot. Christelijke groepering in de raad (op de voorgrond) en de PvdA-fractie (op de acïile ro-'d) maakten evenals alle andere fracties gisteravond een vermoeide indruk. Een weekje „begroten" gaat niemand in de „kouwe kle ren" zitten. te weten 266 woningwetwonin gen, 64 gesubsidieerde particuliere wo ningen en 29 ongesubsidieerde. In aan bouw zijn 739 woningen, te weten 229 woningwetwoningen, 360 gesubsidieerde particuliere woningen en 150 ongesubsi dieerde. Volgend jaar komen in aan bouw 60 woningwetwoningen aan de Besjeslaan (tegenover de Leiderdorpse brug) en 24 gesubsidieerde particuliere woningen aan de Hoge Rijndijk. In de Merenwijk zal volgend jaar met de bouw van 256 woningen worden begon nen. Een extra toewijzing van 100 wo ningen voor de Merenwijk ligt in het verschiet. (Van onze raadsverslaggever) LEIDEN „Jongens, mag ik het nou eens alleen proberen". Burgemeester Van der Willigen nam tegen half twaalf gisteravond, toen de vijfde dag van de begrotingsbehandeling aan het uitdoven was, de hamer ter hand om een formidabel ceel van begrotingsonderdelen weg te tikken. De „jon gens" - behulpzame secretaris en belendende wethouders, lieten hun voorzitter maar zijn gang gaan: begroting voor zus tik, begroting voor zo tik, de ene na de andere. Tenslotte de begroting in zijn geheel. Niet meteen een tik, maar de mededeling, dat de drie PSP'ers (omdat huisvesting, waar over begin volgend jaar een nota verschijnt, niet in de behandeling was opgenomen) tegen het aannemen ervan waren. Dezelfde halsstarrigen en de socialistische mevrouw Kerling en partij genoot Gransch stemden bovendien tegen de post B B. De aanvullende bijdrage uit het gemeente fonds, tekenend voor Leidens grote nood, kreeg unanieme steun. De zaak was rond, het tekorl van 7.75 miljoen werd in deze vijfdaagse behande ling amper genoemd. Het kind is aan zijn voogden overgeleverd. niet nodig De slotceremonie van do begrotings behandeling - toch al zo verschillend van voorgaande jaren - werd ditmaal bepaald door het onderzoeken van de geloofsbrief van mr. H. E. A. Driessen, opvolger van de vertrekkende KVP'er M. v.d. Klugt. Op deze brief was niets aan te merken, dus kan de heer Dries sen op 2 Januari, na de nieuwjaarsrede van de burgemeester tot de vergadering worden toegelaten. De eerstvolgende zitting van de raad is op 12 januari; dan wordt de agenda van maandag j.l. afgewerkt. M. v. d. Klugt Afscheid van de heer Van der Klugt. „U was van 1961''tot september, toén u periodiek aftrad, en vanaf 1965 tot nu lid van de raad" zei mr. Van der Wil ligen. „U was een meelevend en perfect raads lid (zoals er overigens hier 39 zitten). U zat in tal van commissies (volgde op somming). We zullen u missen, omdat u een prettig lid van onze raad bent geweest. Graag tot ziens, als dat mo gelijk is." De heer Van der Klugt, die een wederwoord had. kreeg de onaf scheidelijke aan een afscheid in de raad verbonden presse-papier. Na het over koepelend slotwoord van de burgemees ter met dank aan iedereen en wensen voor een goed Kerstfeest antwoordde de heer Portheine namens de raad als op één na de oudste in anciënniteit. In de Burgerzaal verenigde men zich lustig koutend rond de tafels voor een gretige hap in een broodje en een welkome dronk wijn. Diner was een eer Eerder op de avond had de burge meester nog het een en ander verteld over de Lakenhal. Hij hoopte, dat het zyn, de entreegelden weer in te voeren. Over het EEG-topdiner zei hij uitputtend overleg te hebben gepleegd totdat hij zei: Directeur, dit zal moe ten De veiligheidsmaatregelen wa ren van dien aard, dat dc kunstschatten Raad verslikte zich bijna in stapel moties Gisteravond werden tussen de bedrijven door nog vele moties door de raad ver werkt. afkomstig van de PSP. Door het grote aantal raakten sommige raadsle den in verwarring en met de mond vol er waren juist rondo's door de bodes rond gedeeld» zeiden enkele „ja" ofschoon ze „nee" bedoelden. Per slot werden de mo ties „verruiming woonruimtevordering" en „Leiden woningnoodgebied" aange houden. De motie over stopzetting van het slopen van huizen voor verkeers- doeleinden werd verworpen, evenals die over „adhesiebetuiging aan doelstelling aktiegroep automotisering sanering Den Haag" en „bestemming woningen Me renwijk voor urgente woningnoodgeval len". De motie „Aanstelling ambtenaren voor systematisch woningonderzoek" werd in preadvies genomen. De motie „bebouwing braakliggende gronden" werd ingetrokken, die over „oprichting gemeenschapsbouwbedrijf" aangenomen. De motie Duyverman tenslotte (verzoek om binnenstadsnota met oriëntering over sanerings-, bebouwlngs- en verplaat- singsschetsmatige plannen in te dienen vóór 15 december 1970) werd z.h.st. aangenomen. geen risico liepen. „Dit diner konden wij niet voorby laten gaan, gezieh de image van Leiden. Sommige gasten waren onder de indruk \an de outillage." De kosten, aldus de burgemeester, zul len door het Rijk worden vergoed. Al leen de diensten van de ambtenaren komen voor rekening van de gemeente. „Het was een eer voor onze stad, al die hoge lieden," vond de burgemeester. De toiletten schijnen ook een extra beurt te hebben gehad, maakten wij uit zijn uitlatingen op. De avond ging niet voorbij zonder „per soonlijke verklaringen", waaraan deze béoTotinesbehandeling zo rijft! is geweest. en van deze verklaringen wei d afgelegd dooi de heer De -Vroomen, die nog eens onderstreepte wat hij deze week al eens had gezegd in verband met zijn heen gaan: hij heeft niets tegen het raads werk als zodanig, alleen neemt hij het zijn party kwalijk, dat deze op onvol doende gronden heeft besloten na de ver kiezing eventueel bestuursverantwoor- delijkheid te aanvaarden. Streekdagschool in oprichting LEIDEN Besturen van de acht la gere technische scholen te Leiden (3), Alphen, Oude Wetering, Katwijk, Voor hout en Hillegom hebben besloten een gemeenschappelijke streek-dagschool te stichten voor beroepsbegeleidend onder wijs aan de bedrijfsjeugd. Dit onderwijs wordt momenteel nog op part-timecursussen overdag en/of des avonds via het leerlingenstelsel aan ver schillende scholen gegeven. Regionaal bijeenbrengen en verbeteren hiervan zou voor zeker 1.200 in verschillende be drijven werkzame jongeren een ver betering betekenen. LEIDEN Volgend jaar wordt de res tauratic van het St. Elisabethshof waar chronisch zieke bejaarden zullen worden gehuisvest, voltooid. Daar zullen 70 bed den worden geplaatst. Het r.k. verpleeg huis bij de kerk in Oegstgeest krijgt 100 bedden, het in aanbouw zynde tehuis in Leiderdorp (van de diaconieën) 120 en tehuis in Noordwyk 150. De voor ziening in dit deel van Zuid-Holland is meer dan voldoende. Deze cijfers gaf wethouder Menken aan de Leidse raad. Ten aanzien van de be jaardenoorden deelde hij mee, dat in het te bouwen tehuis van de hervormde diaconie aan de Lorentzkade plaats zal zijn voor 140 bedden, in het te bouwen bejaardenhuis aan de Nieuwe Rijn 70, in het te bouwen tehuis van Roomburg bij de kerk in Oegstgeest 120, in het in het noorden van de stad te bouwen huis van Rijn en Vliet 100, in het vrijzinnig-chr. tehuis dat in zuid-west zal worden ge bouwd 70 en tenslotte in een tehuis dat De gemeenten waar gronden en plannen klaar zijn en waar de gehele situatie extra voorzieningen nodig maakt, kun nen in aanmerking komen voor een bij zondere toewijzing. Lelden zal deze mo gelijkheid zeker benutten. Dit deelde wethouder Piena van open bare werken gistermiddag in de gemeen teraad. die toen nog steeds de begroting voor 197Q behandelde, mee. Binnenkort zal de raad een krediet wor den gevraagd voor een onderzoek naar de functies van de binnenstad. Het Idee van een raad voor de binnenstad zal de wethouder in het college van B. en W. ter sprake brengen. In de Stevenshofjes- polder (vroeger Voorschoten) kunnen wellicht 3000 woningen worden gebouwd. De wegtracé's zijn nu bekend. Er zijn met het oog op de directe voorbereidin gen al besprekingen aan de gang. Op enkele open plekken in de binnenstad zouden inderdaad woningen gezet kun nen worden. De moeilijkheid is ook een bouwer hiervoor te vinden. Het kunnen maar heel bescheiden plannetjes zijn. In de binnenstad zijn tot dusver 4029 woningen op hun kwaliteit onderzocht (verdeeld over 12 wijken). 1004 wonin gen bleken tamelijk geschikt te zijn, 1399 ongeschikt voor bewoning en 1626 goed. Veertig procent is goed. In verband met de sanering van de Camp merkte wethouder Piena op. dat de vele kleine bedrijfjes een moeilijkheid vormen. Voor terrasjes in de binnenstad LEIDEN Zondagmiddag half drie ~yn moeilijk geschikte plekken te vin- wordt in gebouw „De Zevensprong" Lei- ien. Er moet ook belangstelling zijn om den Noord Bernhardkade bij Os- en -e te exploiteren. Het Herenlogement is Paardenlaan een Kerstbijeenkomst ge- ->p het ogenblik in nauwkeurig onder houden. Er is voldoende ruimte om be- ^oek. Voor een eigen gemeentelijk bouw. zoekers ook met invalidewagens te ont- hedrijf voelen B. en W. niet. Het zou vangen. I zeer grote investeringen vergen. Het kantoor van het dienstencentrum zal niet worden ondergebracht in het Volkshuis aan de Apothekersdijk maar in het pand Noordeinde 2b. De wethou der meende, dat op het stuk van de so ciale begeleiding bij de sanering al vrij veel is bereikt. De sociale dienst heeft al hele groepen mensen bezocht en er is al een behoorlijk kapitaal aan uitge geven. Er zijn gelukkig tientallen ge zinnen die echt niets anders nodig heb ben dan een huis. Een zeer groot aantal mensen is goed begeleid. Restauratie Caeeiliagasthuis kwestie van geld LEIDEN Aan het slot van de begro tingsbehandeling voor 1970 heeft de wet houder van onderwys en culturele za ken nog uitvoerig antwoord gegeven op vragen, zyn portefeuille betreffende. In de Leidse schooladviesdienst heeft de wethouder het volste vertrouwen: „door een verheugende samenwerking tussen alle schoolbesturen en het gemeentebe stuur zal veel goeds voor het onderwijs tot stand kunnen worden gebracht". Mèt de heer Lijten hoopte hy, dat in deze dienst spoedig de omliggende gemeen ten kunnen worden betrokken. De re medial teachers zullen worden opgeno men in het team van deskundigen in de schooladviesdienst. De heer Sannes vertelde, dat het in de bedoeling ligt, het aantal speel-leerklas- sen uit te breiden. In dit schooljaar zul len namelijk cursussen voor leerkrach- het kleuter- en van het basis onderwijs gezamenlijk worden gegeven. De belangstelling voor deze cursussen is groot. Over sociale begeleiding van de kinderen op scholen in de maatschap pelijk achtergebleven wijken zei de wet- Sportstichting Wat de uitvoering van de werkzaam heden en de taakverdeling bij de Snort- stichting betreft (de heer v. d. Klugt) houder, dat er inderdaad een aantal ken niet goed van de grond is gekomen. Hetgeen te wijten is aan de wel zeer ongelukkige personeelssituatie. Hij hoopt nu op een flinke verbetering, om- Burgemeester en secretaris bleven alleen achter had hiernaar gevraagd) rei de wet- BENTHUIZEN. m« 6 - houder, da, er inderdaad een aantai ra- Eindelijk is er- de ideale "tic" in longdrinks met frisdrank of vruchtensap I ook puurlTborrel voor moderne mensen ■olkomen lege raadstafel worden gesloten, omdat alle leden weigerden aan de stemming ter benoeming van een wethouder deel te nemen. Ingevolge het reglement van orde was het onmogelijk zich van stemming te onthouden en dus zat er voor de heren niets anders op. De gemeenteraad be staat uit twee leden voor de Staatkundig Gereformeerde Party, een van de prot. chr. groep (combinatie AR-CHU), een van de Party van de Arbeid, een van Gemeentebelangen, een van de Christe- ljjk-progressieve party en een van de arbeidersparty. Nadat in februari van dit jaar nieuwe wethouders waren gekozen (een Protes tants-Christelijke en een van Arbeiders belang) omdat hun voorgangers (Ge meentebelangen en PvdA) geen ver antwoording meer wensten te nemen voor een door de raad voorgeschreven beleid, waarmee ze niet konden instem men, bedankten in november JJ. de beide SGP'ers als raadslid, evenals de Protestants-Christeiyke wethouder, de stelde zijn zetel als zodanig beschik baar. doch bleef aan als raadslid. Tot op heden heeft tot vyfmaal toe een benoemd verklaarde SGP'err voor het raadslidmaatschap bedankt, terwijl ook een Protestants-Christelijkbenoemd verklaarde bedankte. Drie leden (Gemeentebelangen, PvdA en Christeiyk-progresslef) hebben voor de raadsvergadering van gisteravond een verklaring afgelegd dat zij geen mede een eventuele stemming, omdat de SGP, de Protestants-Christelijke zijde van de opengevallen plaateen. duidelijkheid wenste over de vervuiling en arbeidersbelang eerst volledige Toen het punt aan de orde kwam, ver lieten zij de raadszaal (het Christelijk- progressieve raadslid was verhinderd de vergadering by te wonen), even la ter gevolgd door de andere drie, nadat andere wethouder (Gemeentebelangen) 1 werking «ouden kunnen verlenen mm wethouder w Noord nog had verklaard dat een stemming onmogelijk is voor dat in de open gevallen plaatsen zijn voorzien. De voorzitter waarschuwde voor de consequenties en deelde mee aan de commissaris der koningin in Zuid-Holland verslag te zullen uitbren gen. Hy voegde daaraan toe, vooralsnog geen oproepingen voor vergaderingen van de gemeenteraad en van het col lege van burgemeester en wethouders ba «uilen doen uitgaan. houder, dat besprekingen over de wijze waarop de afdeling onderwijs-sociologie van de universiteit in samenwerking met andere universitaire instituten kan wor den ingeschakeld, reeds begonnen zyn. Mtisettm mei len 'erkers Een gematigd optimisme koestert de heer Sannes t.a.v. de middelbare schoo' voor toerisme en de middelbare school groepsleiders vryetijdsbestedig. Het col lege gaat voort met besprekingen en wil zelfs met nog een andere school op de proppen komen waarvan er in Neder land nog geen enkele is, n.l. een insti tuut voor de opleiding van museummede- Wethouder Sannes wil binnenkort aan de raadscommissie Onderwijs een rap port voorleggen over het experiment sexuele voorlichting op lagere scholen. Nog in dit school laar zal aan het gvm- nasium en de twee openbare scholenge meenschappen bij wijze van exnerlm«nt sexuele voorlichting en sexueli aan groepen worden gegevei over de ontwikkeling van ond»»-'v:i«.t«»le- visïe staat hij positief. Om a«n--»">*fing van t.v.-toestellen voor het basisonder wijs mogelijk te maken wil hy een meer jarenplan doen vaststellen. Het restauratie- en bestemmingsplan voor het Caeciliagasthuiscomplex is bin nen, maar de indiening ervan bij de raad zit nog vast op de niet helemaal duidelyke financiële aspecten, aldus de heer Sannes. De oorzaak hiervoor kan niet alleen bij de universiteit worden gezocht. Muziekschool Als hulsvesting voor de Muziekschool wordt aan het Herenlogement gedacht. „Maar dit helemaal te restaureren pand is op zichzelf volstrekt onvoldoende om de school te herbergen, zodat naar aan vullende ruimte moet worden uitge- Wat de Leidse koren betreft zei de wethouder, dat deze koren niet om, wat de heer Gransch „wat repetitieruimte" noemde, vragen, maar Uefst een heel „muziekhuis", waarin alle koren hun re- LEIDEN De sportinstuif, die morgen door de NKS-af<leling Leiden wordt ge organiseerd in de Groenoordhal, belooft een groots festyn te worden. Pupillen van 10-11 jaar zullen elkaar van twaalf uur (een kwartier daarvoor vindt de opening plaats met vlaggenparade en de drum band de Ryntani boers uit Zoeterwoude) tot kwart over vier bekampen ln een vyftal onderdelen Naast hun lievelingsport, voetoallen, zul len zij deelnemen aan zaalhandbal, esta fetteloop, hindernisloop en doelschieten. Het spelelement is daarby voorop ge steld. Vandaar dat de organisatoren zich niet beperkt hebben tot voetbal, maar ook andere aktiviteiten op het program ma hebben geplaatst. Aan dit spektakel, dat opgezet is om de allerjongsten, die in tegenstelling tot hun collega's van 12-17 jaar geen Rektor Vestertoernooi hebben, tegemoet te komen nemen 18 clubs deel met 20 spelertjes, hetgeen er op neerkomt dat 360 voetballertjes mor gen de veemarkt-sporthal zullen bevoG petlties moeten kunnen houden. Een be- grijpelyke wens, maar verre van goed koop. Er. wordt ijlptiemlnaan gewerkt, m. In de s de Culturele Raad. In februari wil het college het gereed gekomen plan yoor huisvesting van K&Ö in de raad brengen: „het geheel wordt echter vry veel duurder dan vo rig jaar kon worden voorzien", aldus wethouder Sannes. LEIDEN Mevrouw Den Haan-Groen, rormlmr wethouder verkeerszaken, heeft gister middag in de Leidse raad een mededeling gedaan, waarover in de raad gemengde waardering zal bestaan. De wethouder zei, dat ze zuinig zal blyvcn met het af breken van panden voor verkeersdoel- einden. Als in het kader van het verkeers- schema nieuwe plannen opduiken zal zij de betreffende commissies (ook die voor volkshuisvesting) tijdig daarvan op de hoogte stellen. De PSP-motie ten doel hebben de ombouw van de B.B. tot alge mene rampenorganisatie werd door de raad met 25 tegen 3 stemmen verwor- 9e£eidóeSouAa*it Een enerverende week zit er voor de gemeente Leiden weer op. De begro ting voor 1970 is aangenomen. Maar dat zullen weinigen van degenen die de spanningen en sensatie deze week op de voet hebben gevolgd zich straks nog herinneren. De politiek heeft het glansrijk van de begrotingsdrift ge wonnen. Nooit, dachten wy, is het be grotingsbesef zo weinig lijfelijk aan wezig geweest in de raad als thans. Bijna elke dag stond in het teken van de komende raadsverkiezingen, het PAK ('n woord om nóóit te vergeten), verhitte gemoederen, beledigde perso nen en groeperingen. En dat alles go- vat onder één noemer zo hoort het tenminste „voor het welzyn van De aanvullende bijdrage uit het ge meentefonds, waar de gemeente nu op gaat wachten om weer een tyd vooruit te kunnen, leek een bijzaak. Maar nóg horen we het PAK-geschut, de felle verwyten van paktgenoten en we zien het verdrukte groepje van vijf in de P.v.d.A.-sector. En dan natuuriyk Her man Amptmeyer als de gebeten hond, die met de democratie omging als met een speelbal. In het PAK-kamp zyn de publieke kanonnades, waarby een hevig geïnte resseerde bevolkingsgroep zich zat te verkneukelen of verbyten, verstomd. Binnenkamers zal het „progressieve front" nog danig natrillen. Vóór 12 ja nuari zal uitgemaakt moeten worden (dit hebben de Vyf gesteld en Ampt- meijers openbare biecht ln pers en PSP-partijblad zal daarby doorslag gevend zyn) ln welke geschakeerde op stelling en met welke strydbare man schappen politiek links zich aan het kiezersvolk gaat presenteren. Als de Leidse zaak bestuurlijk nu maar bUjft lopen. Burgemeester Van der Willigen kon in elk geval vannacht rustig gaan slapen. Om met hem te spreken: „God dank, dat er in b. en w. nooit' aan politiek wordt gedaan".

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3