POLITIE JAAGT OP SCHIETTUIG Burgers beter egen overheid berchermen St.-Michael niet tevreden over politie- salarissen DIKKE VRIENDEN Beroep op regering om initiatieven in kwestie Biafra Open brief aan Kamer Beernink maakt haast met mogelijke afschaffing van de filmkeuring Advies over kusdrempel Ex-president van Brazilië overleden EUROPEAAN AAN ZIJN KERSTTAFEL: NET MIDDELEEUWS (ONDERDAG 18 DECEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT Schietballpoints: Uiterst gemeen" (Van een onzer verslaggevers) KERKRADE Een vuurwapen- ndst bij een huiszoeking: in de Play- yclubbar in Kerkrade trekt in het on- irzoek van de Kerkraadse recherche n wijd vertakt spoor. Aangenomen irdt dat de twintig zogenaamde „ball- intpistolen" en vijftien gaspistolen (omstig uit Duitsland zijn. Bij vele derlandse politieposten vermoedt men de omgeving van Kerkrade een porlcentrale schuilt van gaspisto- De polities van Rotterdam en Den menen hieromtrent over aanwij- Bgen te beschikken. !n Utrecht werd woensdag nog een fel-; jacht gemaakt op klanstiene wa- nbezitters. De Utrechtse politie deed r Utrecht ongekend grote wapen angst: in een in ,de steek gelaten auto an een van de wapenhandelaars von den de rechercheurs 22 automatische kaliber 6.35 pistolen, 45 zgn schietball points en 690 patronen ven verschillend kaliber. Twee Arnhemse kooplieden, de 47 jarige A. E. B. en de 54-jarige P. C. Th, beiden in de wapenhandel voor de politie geen onbekenden, zijn gearres teerd wegens overtreding van de vuur- wapenwet. De in Kerkrade gevonden vuurwapens worden als „uiterst gemeen" gekwali ficeerd. Hoofdinspecteur Geene van de Kerkradse recherche die het onderzoek leidt, oordeelt deze wapens levensge vaarlijk als afdreiging bij de bankover vallen en dergelijke. De ballpoints van vermoedelijk Duitse of Tsjechische ma kelij, worden veelal gebruikt bij sluip moorden. De ballpoints hebben het uiter- van gewone pennen. Men kan er overigens niet alleen mee schrijven. Maar ook mee schieten. De Amsterdam- wapendeskundige P. Wilking, bekend als pistolen Paultje, neemt aan, dat dit schiettuig in Oost- en in West-Duits- land geproduceerd wordt. Mr. NIERS (K.V.P.).: (ADVERTENTIE) Die regenjas kan ik zelf wel waterdicht maken. Met Harmisol van mijn drogist. (Van c parlementaire redactie) )EN HAAG Bij de behandeling van begroting voor justitie in de Eerste ler, heeft mr. Niers (KVP) dins- aangedrongen op een betere rechts- icherming van de burgers tegenover overheid. Beroepszaken op het ge- van de bijstandswet en de ruimte- ordening dienen sneller te worden ehandeld. Mr. Niers bepleitte de ta iling van een speciale kamer voor be- urlijke geschillen bij de vijf gerechts- en. Hij vroeg een snellere afdoen adoptieverzoek. >e socialist Brongersma zei dat als er land van gezagsondermijning ake is, ook magistraten zich daaraan >r hun uitspraken schuldig maken. kan haast niet anders dan dat de bters uit een bepaalde kring voort- De rechterlijke macht plant sn inteeltachtige wijze voort. Wr. Van Wijk (PSP) vroeg snel een ïimissle in te stellen om de zaak linreb geheel te bezien. Mr. Piket IU) vroeg een onderzoek in te stel- iaar een niet uitgezonden VPRO-te- ieprogramma, waarin een dubbel- ngster van de koningin, mevrouw ssenburg uit Kwintsheul, zou optre- Hij vroeg zich af of er hier mis- en sprake was van majesteitsschen- en van huisvredebreuk bij het pa- Noordeinde in Den Haag. waar de imen zouden worden gemaakt. - Commissie jekijkt strafmaat zedelijkheids- delicten (Van ome parlementaire redactie) (EN HAAG Minister Polak heeft Bmorgen bij de behandeling van de rotlng in de Eerste Kamer medege ld dat een commissie zal worden in- teld, die de minister zal adviseren r de strafbepaling bij delicten op gebied van de zedelijkheid. )e minister bestreed dat de justitie zaken als die van de Damslapers en agdehuisbezetters formalistisch was ;etreden. Met betrekking tót de k Weinreb verwees hij naar de vra- het Tweede-Kamerlid Diepen- 'st. Deze zaak eist een grondige stu- en daarom kon de minister er nog nader op ingaan. >p vragen over een niet uitgezonden RO-televisieprogramma, waarin de koningin had eten optreden, zei de minister niet de ruk te hebben, dat hier een misdrijf Tas vermoord meisje gevonden in Oostende (Van t ^respondent) 1RUSSEL Een tas, eigendom rin Milller het meisje wier lijk In ustus werd ontdekt In een bos te Dk, nabij Maastricht, is gevonden in bagagekast van het station te Oost- s. In de las zaten kleren en énkele soonlijke gebruiksvoorwerpen V; isje. arin Müller is op 5 augustus verdwe- uit de ouderlijke woning in Det- ld, Duitsland. Zij werd het laatst ge- 'eg naar Keulen. >p 17 augustus werd haar lijk gevon- in Genk. Het duurde echter maan- voor men haar kon identificeren: gebeurde pas nadat een foto van was getoond tijdens de Duitse TV- ending. 5e ontdekking van de tas in Oostende vijst maar wat men reeds vermoed- dat zij op een bepaald ogenblik ge- >gd heeft naar Engeland te reizen, len denkt nu, dat Karin Müller op 8 ustus in Oostende was. Zij heeft de 'ht niet doorgebracht in een hotel of f een camping, want in geen enkel re- r is haar naam teruggevonden, acht het niet uitgesloten, dat zij ló rde bij vrienden of kennissen. De itendse politie hoopt dat deze mensen 1 zullen melden. Partijen houden actie om volk bij politiek te betrekken DEN HAAG De meeste politieke partijen in ons land gaan zich gezamen lijk beraden over acties om de bevolking meer bij het politieke gebeuren te be trekken. Binnenkort komt een werk groep uit de partijbesturen bijeen om zich over de activiteiten te beraden, en de verspreid levende ideeën hierover te inventariseren. Het initiatief voor deze acties is ge nomen door D '06, partijvoorzitter Beek mans heeft enkele maanden geleden een brief geschreven naar de partijvoorzit ters, waarin hij zijn bezorgdheid uitsprak over de te geringe betrokkenheid van de bevolking bij de politiek, en waarin hij voorstelde om een gezamenlijke, van alle partijpolitiek vrije actie te houden. Op deze brief zijn positieve reacties gekomen VVD, P.v.d.A., KVP, ARP. CHU, PPR en GPV. Van de overige partijen is nog geen reactie binnen. De heer Beekmans heeft opzettelijk zijn voorstel buiten de openbaarheid ge houden om bij de andere partijen niet de schijn te kunnen wekken dat het een publiciteitsstunt van D '66 betrof. Om dezelfde reden betreurt hij dat het plan nu toch nog voortijdig is bekend gewor den. De organisatie van het verdere over leg tussen de partijen heeft Bij overge dragen aan het centrum vorming demo cratisch burgerschap in Haarlem. De heer Beekmans zou alle organisaties die «ich in enige vorm bezighouden met politieke vorming, in de komende actie willen betrekken. (ADVERTENTIE) Bartex is de fijnste snelscheercrême die ik ken. En nog de voordeligste ook! UTRECHT (ANP) De katholieke politiebond „St.-Michael" meent, dat het aanpassen van de salarissen van de poiltie-ambtenaren aan de algemene loonontwikkeling niet voldoende is. In een hoofdartikel in de „Katholieke po litic-ambtenaar" wordt gesteld, dat de politietaak sinds de verschijning van het rapport-Boot dat nog steeds de ba sis voor de salariëring vormt, zich zo danig heeft ontwikkeld, dat de politie niet meer tevreden kan zijn met de hui dige funclicsalarissen. Uit het niet slagen van de werving blijkt volgens St.-Michael, dat de wet van vraag en aanbod niet functioneer!. „In de huidige tijdsomstandigheden is het werk van de politieman een voortdu rende beproeving", aldus het blad, „de golf van criminaliteit kan alleen worden ingedamd door een voltallig, bekwaarrt en goed uitgerust politie-apparaat". Als het om een olifant en een nijlpaard gaat, is het wat moeilijk te spreken over een idylle, maar het heeft er alles van, daar in Blydorp. Beide in Afrika geboren en niet zo'n klein beetje getogen dieren, zoeken bevallig toenadering, onkundig kennelijk van apartheidspolitieke strevingen in een deel van 't moedercontinent De voelhorens worden uitgestoken en de kin wordt gestreeld; je moet wel een huid als een olifant of een nijlpaard hebben om daar ongevoelig voor te blijven. Identiteit drie verdachten bekend gemaakt ROME (AFP) De identiteit van drie van de acht mensen die verdacht wor den betrokken te zjjn geweest bü de bomaanslagen in Milaan en Rome, is be kendgemaakt. De drie zijn de 19-jarige Duitse kap ster Elga Borth en de jonge anarchisten Emilio Borghese en Roberto Mander. De vader van Borghese is een hoge ambte naar en de vader van Mander is diri gent. De laatste is op het ogenblik de tournee in Nederland. De acht verdach ten worden op het ogenblik door de Ro meinse politie verhoord. AMSTERDAM (ANP) Kerkelijke leiders, vakbondsvoorzitters en hoogle raren onder wie rtobelprijswinnaar prof. dr. J. Tinbergen, hebben met enige an dere Nederlanders in een open brief een dringend beroep gedaan op de regering initiatieven te ontwikkelen rond het con flict in Nigeria en zo uitvoering te ge ven aan de belofte In de jongste troon rede dat ze „alles doen wat In haar vermogen ligt om het menselijk leed te verzachten en een vreedzame oplossing te bereiken". De ondertekenaars van de brief, ook gericht aan de Tweede-Kamerleden, die volgende week de begroting van Buiten landse Zaken bespreken, .menen dat de Nederlandse regering „zeer duidelijk steun verleent aan het Nigerlaans-Brits- Russisch standpunt". Dat blijkt volgens hen uit de woorden van minister Luns in de Verenigde Naties. Daarin stelde hij „de plaatselijke autoriteiten in het oos ten van Nigeria" (Biafra) verantwoorde lijk vöor het niet hervatten van de voed- selvluchten van het Rode Kruis. Een an der symptoom van de Nederlandse steun dit standpunt vinden ze de bewering mr. Luns dat het conflict alleen in Afrikaanse kring op te lossen is, zijn weigering het in de Verenigde Naties aanhangig te maken en zijn weigering aan te dringen op een staakt het vu- dat partij kiezen zou betekenen. De van de regering voor de nood in het omsingelde gebied, gaat de brief verder, loopt gevaar lippendienst te •den, nu ze in het laatste halfjaar geen enkele financiële hulp geboden heeft de luchtbrug van de gezamenlijke Kerken (afgezien van de recente 1,2 mil joen) en haar hoop blijft vestigen op het Rode Kruis, dat al sinds vele maanden haar voedselhulp gestaakt heeft. Het enige middel, zegt de brief, om de impasse te doorbreken zou wel eens volkenrechtelijke erkenning van Biafra kunnen zijn, of tenminste erkenning in re Biafra dit van Nigeria eist. Een ander verlangen van de ondertekenaars grootscheepse regeringshulp voor de luchtbrug van de Kerken, nu het Rode Kruis opgehouden heèft te functioneren, indien men nog niet overtuigd is, met spoed een parlementiare missie. De briefschi'ij vers zeggen tot hun be roep op regering en Kamer te zijn over- in om te voorkomen dat het twee de of derde miljoen Biafraanse slacht offers gevallen is voordat de diplomatie uitgemaakt heeft in hoeverre Biafra zelf de schuld hiervan draagt. Ondertekenaars van de brief zijn: prof. mr. A. D. Belinfante, prof. dr. H. Berkhof, mgr. J. W. M. Bluyssen, dr. F. Boerwinkel, prof. dr. K. Breur, prof. dr. de Bruijne, prof. dr. A. de Froe, prof. dr. E. L. Smelik, prof. dr. Jan Heringa, P. Kloos, prof. dr. A. J. F. Kobben, prof. dr. H. M. Kuitert, drs.- F. H. Landsman, J, Lanser, G. M. A. Lekkerkerker, prof. dr. G. A. Linde boom, A. F. Luijendljk, prof. dr. C. van der Meer, P. J. J. Mertens, H. Middel koop, arts, prof. dr. Gesina, H. J. der Molen, prof. dr. P. Muntendam, vrouw M. van Nispen tot Sevenaer-Ruys de Beerenbronck, K. Reijnierse, arts, prof. dr. E. L. Semlik, prof. dr. Jan Tinbergen, G. J. van Vlijmen en Th, de DEN HAAG Tijdens de replieken van de begroting van Binnenlandse Za ken deelde de liberaal Wiegel een motie in waarin hij de regering vraagt om de nieuw in te stellen adviescommissie in zake afschaffing van de filmkeuring voor volwassenen aan een zodanige termijn te binden, dat de regering nog dit zittings jaar met een wetsontwerp bij het parle ment kan komen. Mej. Goudsmit (D '66) en de heer Laban (PvdA) Heten weten totaal geen behoefte aan een nieuwe ad viescommissie te hebben. Het duurt an ders allemaal te lang; deze materie is voldoende voorbereid, zo zelden zU. De heer Laban dreigde al samen met D '66 een Initiatiefwet te zullen Indienen ter zake afschaffing van de filmkeuring voor volwassenen. zal de commissie daarom met klem vra gen uiterlijk in juli volgend jaar haar advies uit te brengen. Dan kan de toe zegging inzake tijdige indiening van het wetsontwerp gestand worden gedaan- Verwacht mag worden dat de heer Wiegel na deze ministeriële toezegging volgende week zijn motie zaj intrekken, Over de verbetering van de financiële positie van de burgemeesters van de klei nere gemeenten zei minister Beernink desgevraagd, dat deze mei terugwerkende kracht vanaf 1 januari 1969 zal ingaan. De minister heeft de Kamer meege deeld, dat hij de kiesraad alsnog om een advies zal vragen over de eventuele In stelling van een kiesdrempel, waardooor (zeer) kleine politieke partijtjes uit het parlement zouden kunnen worden weerd. Uitdrukkelijk stelde de minister dat. het kabinet hierover echter bepaald nog geen etandpunt heeft ingenorqen, maar alleen uit is op het verkrijgen vai „een zo breed mogelijk inzicht" van deze komende kieswetwijzigingen. Met deze mededeling kwam de minister tegemoet aan de verlangens van de Kamerleden Fievez (KVP) en mej. Haars (CHU), De Duitse bulkcarrier ..Tele Olden- dorff", die dinsdagavond op de Noor- derpier van Hoek van Holland is gestrand, hoopte men vanmiddag los ie trekken. Om drie uur vannacht is men namelijk gereedgekomen met het lossen van een lading van 300, ton soyabonen. Dit moet volgens des kundigen voldoende zijn om het schip bij hoog tij (vandaag rond het mid daguur) los te krijgen. RIO DE JANEIRO (Reuter) president Arthur da Costa e Silva Brazilië is gisteren in Rio de Janeiro overleden. Hij is 67 jaar geworden. Op 31 augustus van dit jaar werd bekend gemaakt dat generaal Da Costa e Sil va. die toen nog president was, door een hersenbloeding was getoffen en loplg rust moest houden. De werkzaamheden 'van de president werden overgenomen door een militaire junta van drie man. Zij droegen later generaal Medice als opvolger van Da Costa e Silva voor. Op 25 oktober werd generaal Medice door het Braziliaanse congres tot president gekozen. Voorstel P.v.d.A. Bevolking moet commissaris en burgemeester zelf kiezen (Van t 3 parlementaire redactie) Rusland bedreigd met culturele boycot LONDEN (AP) Een groep van 31 vooraanstaande schrijvers en kunstenaars heeft gedreigd met een internationale culturele boycot van de Sovjet-Unie. in dien dit land volhardt In zijn „schan dalige" behandeling van «(in eigen schrU- i. In een brief aan de Times ver klaren zjj met ontsteltenis vernomen te hebben, dat Alexander Sols.jenltsln uit de Russische schrijversbond is ge zel. Dit is een „misdaad tegen de be schaving". zeggen zij. e ervaring heeft geleerd", aldus de schrijvers, „dat mondelinge' protesten voldoende indruk maken de Rus sische autoriteiten. Wij doen echter een beroep op hen een einde te maken aan de vervolging van Solsjenitsin. „Indien deze oproep tot niets le'dt blijft ons geen andere weg over ;!an beroep op de schrijvers en kunste- s van de wereld om en internatio nale culturele boycot te beginnen tegen land, dat zichzelf buiten de bescha ving heeft geplaatst, totdat dit land de barbaarse behandeling van zijn schrij- ;rs en kunstenaars staakt". Het protest was getekend door Gra ham Greene, W. H. Auden, Arthur Mil ler, A. J. Ayer, Giinther Grass. Rolf Hochhuth, Julian Huxley, Mary Mc Carthy, Meyer Schaplro, Muriel Spark, Philip Toynbee, A. Alvarez, Hannah Arendt, Carlo Bronne. Constant Bur- niaux, David Carver, Georges Dopagne, Pierre" Emmanuel, Daniel Gilles, Brian Glanville, Robert Goffin. Peter Hart- ling, Klaus Harpprecht, Uwe Johsnon, Alfres Kainz. Rosamond Lehmann, Kath leen Nott, William Styron, Edmond Van- dercammen, Victor van Vriesland en Ber nard Wall. VMF Utrecht wil kredietfaciliteit van 35 miljoen DEN HAAG (ANP) De Verenigde Machinefabriek (VMF) te Utrecht wil een kredietfaciliteit van de Nationale In vesteringsbank tot ccn bedrag van 3fi miljoen gulden. Dit is meegedeeld tUdens het gisteren gevoerde overleg tussen de raad van bestuur van de VMF met de commissie voor sociale zaken en econo mische zaken uit de Tweede Kamer. De beide Kamercommissisies overleg den ook met de directie van de Neder landse Spoorwegen. Van die zijde werd dit overleg gewezen op de dringende e komen tot grotere een- zekere concentratie van rollend materieel. Een j kunnen leiden tot lagere de produkten. bestuur van VMF wijt dé ontstane moeilijkheden voornamelijk aan de moeilijke concurrentiepositie in het buitenland. Buitenlandse fabrieken zou den zich schuldig maken aan „dumping- praktijken". Van de zijde van de NS heeft meft evenwel onder meer gesteld, dat de directie geen aanwijzing heeft dal in het bltitehland tegen dumpingprijzen wordt geleverd. Veeleer Is het, naar de mening van de NS-direetie zo, dat de bui tenlandse fabrieken een grotere markt bestrijken, waardoor de algemene kosten over meer afnemers kunnen worden omgeslagen. noodzaak heden via ee fabrieken var concentratie z kostprijzen v De raad Minister Klompé sprak met BBK DEN HAAG (ANP) Voorzitter Bob Bonies en secretaris Ernst Vijlbrlef van de Beroepsvereniging van Beeldende Kunstenaars hebben gisteren in een tweeëneenhalf uur durend gesprek met minister Klompé de wensen en sugges ties van de BBK op tafel gelegd. Vol gens het ministerie van CRM was het een constructieve bijéénkomst, die in een goede sfeer is ver-lopen. De bespreking met de BBK sluit aan bij een serie ge sprekken van ministers met andere ver tegenwoordigers van de beeldende kun stenaars en die van de AIAP, de inter nationale organisatie van beeldende kun stenaars. De minister heeft de drie ver tegenwoordigingen verzocht hun voorstel len nog eens schriftelijk te formuleren, waarna ze de mogelijkheden nader zal bezien. DEN HAAG De provinciale en ge meentelijke bevolking moeten in de toe komst de commissaris van de koningin en de burgemeester kiezen. In afwach ting van de daarvoor nodige grondwet wijziging moet de benoeming van deze functionarissen plaatsvinden op aanbe veling van de Provinciale Staten e gemeenteraden. Dit geldt ook vooi herbenoemingen, aldus het partijbestuur van de PvdA. Het pré-advies van het PvdA-bestuur Wordt voorgelegd aan. hel partijcongres, .dat op 16 en 17 januari in Groningeh het partijcongres verwacht. Partijvoorzit- gram moet samenstellen. Hel. voorstel verlangt tevens een grote openbaarheid in het proviticlaal en gemeentelijk be stuur. Dit houdt tevens in, dat ook de commissievergaderingen als regel open baar moeten zijn. De discussies over deze kwesties zijn ook in de PvdA nog niet ten einde. Het partijbestuur zelf denkt er nog genuan ceerd over. Het zelfde wordt ook op het partijcongres verwacht. Partijvoorzit ter dr. A. Vondeling kon gisteravond niet zeggen, of het voorstel van het par tijbestuur op het congres een meerder heid zal krijgen. Het congres moet ook beslissen over bét minimumloon. Volgens het voorstel van het partijbestuur moet dit ingaan op 21-jarige leeftijd verschillende afde lingen willen het ook voor achttien-jari gen ingevoerd zldh, zoals de werkende jongeren al eerder geëist hebben. Het partijbestuur wijst dit vooralsnog af. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Voor de Nederlander schijnt het kerstmaal niet compleet te zijn zonder kon()n. Tenminste, dit vertelde dezer dagen een van de 12 miljoen Nederlanders, die ons land telt. En kalkoen dan? „Nee, voor m(j geen kalkoen", zei htf. Andere Neder landers denken er waarschijnlijk anders over, zoals Italianen, Duitsers, Fransen, Engelsen, Belgen, ieder voor zich, ook wel hun eigen gedachten hebben over de kerstmaaltijd. Toch kent ieder Europees land zijn kerstspecialiteiten. die onderling zeer sterk verschillen, zoals de Europese Gemeenschap ontdekt heeft. „De eenheid en tegelijk de verse hel denheid van Europa blijkt voldoende uit de geruchten die elk land voor Kerstmis gereedmaakt", aldus de Brusselse EEG. Er is heel wat verscheidenheid, Om een aantal voorbeelden te noemen: Tsjecho-Slowakije, Polen en Oosten rijk: karper. Engeland en Frankrijk: kalkoen. Spanje: ln de oven ge braden goud brasem. Hongarije; het speenvarken. Italië: paling. Denemar ken: gans, met de bijvoeging: te groot voor een en te klein voor Uvee. Zweden: licht gezouten ham en Gemarineerde tong. Dit wil natuurlijk niet zeggen, dat deze landen geen andere kerst- specialiteiten kennen. Italië bijvoor beeld eet ook zijn gebraden kalkoen, gevuld met saucijs, ragout van ge vogelte, geraspte pecorino en paneer- De gans opx het kerstdiner van dé Denen ziet er bijzonder voedzaam uit: gevuld met appelen en pruimen, Opgediend met rode kool en aard appelen die met gebrande suiker en boter zijn aangemaakt. Daarnaast kennen ook de onderschei den streken in een aantal Europese landen hün eigen specialiteit op 25 en 26 december. Wie bijvoorbeeld kent in het Franse PoitoU niet de Verrukkelijke wild- en gevogelte schotels, in de Rousstllon niet de oesters en patees? Op Sicilië kijkt men nogal minachtend neer op de kerstpalingen in Rome, Napels en Ligurië, Sicilië houdt zich veel liever bij de sfinclone, dc deeg- vorm opgevuld met gehakt, kalfs-, vakeris- en kippevlees. de zogenaam de picatiglio, en dit alles wordt dan aangemaakt met selderij, tomaten, peterselie en peper. De kalkoen heeft echter sinds de zes tiende eeuw zijn weg gevonden aan het kerstmaal in tal van landen: Spanje, Portugal, Frankrijk, Polen, Rusland. Duitsland, Engeland, Neder land. Onder de namen die variëren van „dinde", „lndiauk", „turkey", tot. het Nederlandse ..kalkoen'. En of u daarna dan nog plumpudding, rijstepap, cassata, kletzenbrot, mohn- spielen, fulhog of een vruchten cocktail eet, dat ligt aan uw smaaK of uw kennis, die u in allerlei Euro pese landen opgedaan heeft. En mocht u dit alles hlet zo erg ..christelijk' ta de- oren klinken: laat het toch maar zo zijn. Want veel Wat wij op 25 en 26 december op onze kersttafel hebben, danken wij aan middeleeuwse en laat-middeleeuwse monniken en zusters. Aan de mon niken allerlei pittige dranken en gerechten, aan de nonnen vooral de vele Europese gebaksoorten. Dek de tafel feestelijk en schuif een bordje bij voor iemand, die misschien wacht op een uitnodiging van u. Zoals de middeleeuwer altijd deed om gereed te zijn voor iedere onver wachte gast, of zoals de EEG rond Kerstmis 1969 zei: „Is er een mooier symbool van het Europa in wording?"

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5