De vermaarde topkwaliteit Bosch auto-accessoires tegen sterk afgeremde prijs Zoelen raakte juniortitel kwijt ANTON EBBEN HIELD TWEE SECONDEN OVER WfcifcK IJshockeyteam won en verloor van Denen 3.90 1.70 73.80 11.90 73.80 11.50 DE T/FTPSE COURANT JEUGDKAMPIOENSCHAP TAFELTENNIS ZWOLLE De laatste ronde van de achtkampen om het Nederlands junioren kampioenschap tafeltennis is sensatio neel verlopen. Anton-Will van Zoelen en Hans van den Broek beiden nog on geslagen en beiden favoriet vochten een hartstochtelijk duel uit. Anton-Will van Zoelen, de Noordwijkse ercklas- ser, veroverde na spannende strijd de eerste game met het kleinst mogelijke verschil: 2119. In de tweede game kreeg Van Zoelen bij de stand 2020 een schitterende kans op prolongatie van zijn vorig jaar veroverde titel. Hij be nutte hem niet: 2022. Ook de beslis sende derde game gaf een summum aan spanning. Opnieuw werd het 20 20 en opnieuw werd het 2220 voor Hans van den Broek van TSF uit Schie- Bij de meisjes een sensationele win nares. Lisette Vaessen uit het Limburg se Maasbree eindigde voor de twee kern ploegleden Son ja Helzel en Annemieke van Moorst. Nadat zij Annemieke van Moorst met 2116, 2113 een lesje had gegeven, kreeg ze in de laatste ron de nog wel een nederlaag te slikken (21—17. 23—21 tegen Êonja Helzel). maar dit was van geen belang meer omdat de zestienjarige Lisette Vaessen toen al een niet meer in te halen voorsprong had genomen. Bij het kampioenschap voor de aspi ranten (tot 15 jaar) zegevierde weer een speler van TSF, W. van der Poort. De als favoriet gestarte Rotterdammer Hans van Lingen werd tweede. Meis- jeskampioenc werd Mieke Arntz uit Tiel die de Haagse Renée Fierlier uitschakel de. In de groep tot 13 jaar (de pupillen- afdeling) streden W. Dumez (Graauw) en Theo Louwers uit Hazerswoude om de erepalm. Dumez besliste de strijd in zijn voordeel. De grote favoriete bij de meisjes, M. Wagemakers, stelde niet teleur en eindigde als eerste voor Sylvia Verpoort van Salamanders. (TSF); 2. I Joi I der Zeer (JCV); 4. Joc i (ScyllaL 3. Koot (Wlbats); 7. B.- - 8. Bert Akerboom (De Treffers). Junioren meisjes: 1. Lisette Vaessen (Maas bree); 2, Annemieke van Moorst (Rea); 3. Sonja Helzel (Rea); 4. Net van Rijn (Steeds Vooruit); 5. E. Compeer (Gossima); 6. M. van der Poel (Gossima); 7. M. Koreneef (Phoenix); 8. Monique van den Berg (Rea). Aspiranten meisjes: 1. Mieke Arntz (Tiel); 2. Renée Fierlier (Phoenix): 3. Marijke Vogels Aspiranten jongens: 1. W. van der Poort (TSF); 2. Hans van Lingen (Xerxes); 3. Bert van der Ham (Wilskracht); 4. Evert Koreneef (Phoenix); S. Billy van Alphen (Sett); 6. F. Blegelaar (Phoenix). Pupillen meisjes: 1. M. Wagemakers (Vice Versa); 2. Sylvia Verpoort (De Salamanders). Pupillen jongens: 1. W. Dumez (St. Aloy- slus); 2. Theo Louwers (Avanti); 3. E. Hen driks (Wilskracht); 4. Leon van Zuylen (Phoe- ZLIDLAREN De Nederlandse com binatie Anton EbbenKalrouan is even als twee jaar geleden winnaar geworden van de Grote Prijs van Zuidlaren. In de finale van de internationale springcon coursen die tijdens deze vijftiende indoor concours hippique werden gehouden, kwam de Nederlander in de tweede bar rage als laatste ruiter in de (iistc. .Met de Engelse Miss Janet Smith en de Duitser Soenke Soenksen was Ebben foutloos tot deze tweede barrage doorgedrongen Evenals Soenksen kreeg Ebben 4 straf- punten, maar hij was net iets sneller. De grote favoriet Itarvey Smith uit Enge land had in de eerste barrage teveel ri sico genomen cn strandde met Matt.v Brown op de forse oxer, het grote strui kelblok die in de uitverkochte Prins Bernhard Hoeve (4.000 toeschouwers) stond opgesteld Daaarvoor was deze 1.70 meter hoge en twee meter brede hindernis voor Jan Maathuis met The Saint een te groot ob stakel gebleken. Harry Wouters van den Oudenwever met Rameau en de Duitser Lutz Goessing met Pennv verloren door twee springfouten de aanspraak op de Opel Kadett. De sympathieke Franse rui ter Jean Palmer met Saphir. die ook in de eerste en tweede manche foutloos was doorgekomen, werd in de eerste barrage gediskwalificeerd De tijd was in de tweede barrage beslissend Eerst ver- Janet Smith met Romanus in de ring Na drie weigeringen moest Janet Smith het parkoers verlaten scheen de populaire Engelse amazone Met veel bravour presenteerde daarna Soenke Soenksen met Phebus zich aan de jury De Duitser nam vlot de eerste hindernis maar dc oxer werd hem nood lottig. Toen kwam het grote moment: de combinatie Anton Ebben met Kairouan kwam op. In de immense springpiste kon men een speld horen vallen. Een zucht van verlichting ging door de hal, toen de Nederlander de eerste hindernis feilloos nam, een schreeuw van ontzetting volgde toen ook voor Kairouan de oxer te mach tig bleek Maar toen de tijd bekend werd gemaakt klaterde een ovationeel applaus op: 45 seconden precies. En dat was 1.9 seconden sneller dan de combinatie Soen ke SoenksenPhebus. De finale van de nationale springconcoursen werd gewon nen door de Groninger Albertus Mellema uit Beerta die een foutloos parkoers reed in 32,3 seconden. Henk Wiering met Mon Petit uit Tilburg werd in 34,7 seconden tweede en zijn stadgenoot Rob Erag met Carnaby Street derde in 35,6 seconden. De landenwedstrijd voor landelijke rui ters leverde een Duitse zege op. Neder land werd tweede. België derde. Zaterdag had de Brit Harvey Smith een interna tionaal springconcours gewonnen, Tjeord Velstra werd toen vijfde met LTSspoir, Anton Ebben zesde. of geen WKER DE BILT Een depressle, waar van het centrum vanmorgen ten zuiden van IJsland lag, deed z\jn •nvloed op het weer m een groot ieel van West-Europa gelden. Een front van deze depressie bereikte MEDE: fjler e„ (laar DEELT k.n.m.i. sneeuw gistermiddag het zuidwesten van het land en trok in de avond en lacht verder naar het noordoosten Vanmorgen lag het over het noord- osten van ons land, maar de ver- jlaatsingssnelheid van het systeem was slechts gering Het front werd voorafgegaan door regen en sneeuw. De temperaturen bleven hierbij om het vriespunt schom melen. In het ftont, dat bij de de pressie behoort, heeft zich inmid dels een storing boven de Noordzee ontwikkeld- Deze \rekt naar het zuidoosten en zal vrijwel over ons 'and trekken. Verwacht wordt, dat het frontdat nu nog over het noordoosten van ons land ligt, zich slechts langzaam zal verplaatsen, zodat het ook morgen zijn invloed >p het weer in het noordoosten zlijft uitoefenen De temperaturen blijven daar dan ook dicht bij het vriespunt In het zuidwesten van het land kunnen echter maximum waarden bereikt worden, die niet veel van die van vandaag ver schillen. vooruitzichten voor woensdag: pe rioden met buien en temperaturen In het algemeen iets boven nor- Weersvooruftzlchten voor woens dag in cijfers gemiddeld over ons land: aantal uren zon: nul tot drie: min- temp.: één tot vier graden boven normaal: max. temp.: on geveer normaal tot drie graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens tioaalf uur: zestig procent; kans op een geheel iroog etmaaldertig procent Weer in Nederland Tweemaal speelden de üshockey- teams van Nederland en Denemarken tegen elkaar. Dit fraaie groepje ont stond in Nijmegen waar de Denen revanche namen voor de nederlaag In Heerenveen. De puck. waarmee geacht wordt te worden gespeeld, Is ergens onder het lichaam van de doelman verdwenen. Een doelpunt werd het niet. De overwinning in het eerste c as verdiend, Nederland speelde iets M.eller daa de Denen die alleen In Garaten Nielsen een kracht van betekenis had- HEERENVEEN De Nederlandse Ijs- hockeyploeg heeft in het weekeinde ge wonnen en verloren van het Deense ijs- den. Toch was het spel van de Neder- hockeyteam. Zaterdagavond won Neder- landse ploeg teleurstellend. Er werd land In bet uitverkochte Thialfstadion vaak onzuiver en onbeheeret peepee id. Nederland was echter sterker en drukte het overwicht uit in treffers van Joop (10). Rudy Bakker (20) en Ad de Groot (30). Pas daarna slaag den de Denen erin doelman Hans van den Boogaard op de knieën te krijgen, (31). De Denen namen gisteren in Nijme gen revanche. De Nederlandse ploeg maakte vooral ln de eerste en tweede periode een zwakke indruk. Er werden in de verdediging veel fouten gemaakt en daarvan profiteerden Gerber en An- dersson (02). Vlak voor het einde van de tweede periode scoorde Tonnie de Groot (12). In de laatste periode start te Nederland wel met een offensief dat de gelijkmaker van Gentis op leverde. maar de zege ging toch naar de Denen. Gerber maakte de winnende Bosch bougies geven uw motor meer kracht. Ze zijn voor elke auto op de juiste afstand afgesteld en daardoor probleemloos door uzelf te verwisselen. Van 2.40 voor Bosch ruitewissers garanderen u steeds helder zicht. Pasklare maten voor de meest courante automerken. Dus gemakkelijk door uzelf aan te brengen, wat op zich al veel bespaart. Per set 2 stuks in blister arpakt vanaf Bosch Halogeen vèrstralers werpen kogelvormige lichtstralen van 400 meter. Lensdoorsnede140 mm. De vèrstraalruiten zijn van wit glas. Van 107.60 per set 2 stuks v Bosch achteruitrijlamp. Biedt een helder verlicht vlak van 140 x 65 cm achter uw wagen, hetgeen achteruitrijden beduidend veiliger en eenvoudiger maakt. Bosch Halogeen mistlampen met groot doordringend vermogen. Naar 1 euze met wit of geel glas. Lensdoorsnede Bosch mist-achterlamp voor opvallend sterk rood achterlicht Biedt u en uw mede-inzittenden extra veiligheid bij elke vorm van slecht weer Van ,7.80 .oor ^.80 Halogean lamp. Zowel in 6 als 12 volt. Ideale lamp voor mist of vèrstralers. Lichtsterkte H3. VROOM DREESMANN uw prijsbewuste warenhuis leiden - alphen

Leidse Courant | 1969 | | pagina 13