Mop Chen: ,Kampioen voor tweeduizend mensen' Oud-HYL'ers komen tot oprichting van handbaldub Apollo PHILIDOR SCHAART ZICH NA ZEGE OP NAAMGENOOT TUSSEN DE KOPLOPERS Conditie stond bij de training voorop TOV-junioren na sensationele strijd in landelijke topklasse Zuid-Hollandse dammers halen uit laatste drie partijen één puntje Van Geet kan LSG via afgebroken partij niet meer aan winst helpen Rijnsburgse dammers vallen terug naar hoofdklasse Remises voor Bronstring en Yarkevisser ti Cock v. d. Hulst finisht voor Joop Zoetemelk SPORTBIJLAGE MAANDAG 15 DECEMBER 1969 (door Jan Preenen) HAZERSWOUDE „Laat ze maar boven komen". Het klinkt alsof een chef zijn secretaresse laat weten dat hij zijn zakenrelaties kan ontvangen. Zo autoritair is Mop Chen, de 22-jarige Leidse lichtgewicht- Judoka echter niet. Neemt hij op de mat zelf het initiatief, in de omgang met anderen is hij gewoonlijk nogal gesloten en verbergt hij maar moeilijk een zekere schroom. Door de aanwezigheid van sparring partner Aad van der Luit (voorzitter J.C. Eendracht) toont hij zich heel wat ontvankelijker. Vriendelijk, waarbij hij de karakteristieke Chinese onderdanigheid aan de dag legt, ontvangt de kantoorbediende van de Vleeswarenfabriek Hazerswoude ons. Toch komt de kleine, stevige knaap parmantig aanlopen. Het bolle gezicht onder het kortgeknipte zwarte stekelige haar is één gulle lach. Een smalle streep gestold bloed tekent zich af op de linkerwang. Zijn neus.is, evenals zijn gelaats trekken, echter te fijn om hem voor een bokser aan te zien. I vestigt de aan onverschilligheid gren- j zende onbewogenheid van de flegmatieke 48 Leden OEGSTGEEST „Gezien de steeds stij gende belangstelling voor handbal in het algemeen en voor zaalhandbal in het bij zonder, alsmede de mogelijkheden welke de accommodatie in de gemeente Oegst- geest biedt, hebben we genieend de be langen van de sport te dienen door op richting van de handbalvereniging Apollo". Aldus het voorlopig bestuur van deze vereniging in een brief, waarin zij de oprichting bekend maakt. In het bestuur hebben zitting genomen: Jaap Zwart (voorzitter), Wil Somerwil (vice-voorz.), secretaris Wim van Oosten en Pol Cas- pari (penningmeester). Secretaris Van Oosten deelde mede, dat dit bestuur be staat uit oud-leden van HVL. In die ver- eniging konden zij zich niet verenigen met het beleid, zoals door het bestuur Gesticuleren Aad van der Luit: „Chen heeft vaak veel gebaren nodig om zich uit te kun- nen drukken. Toen wij op een zondag morgen naar de centrale training gin gen zat hjj in de trein ook weer zo te gebaren. Omdat hij er geen erg in had dat er 'n ober langs kwam sloeg hij het blad j met koffie uit zijn handen. Chen stond j LEIDEN De overwinning van 51 even op, zei „sorry" en gine: weer zit- ten. De goede manWa, zo Verbouwereerd *'/z. die het Leidse philidor op Philidor. dat hij geen woord kon uitbrengen". Mop j Leeuwarden behaalde, kwant zeer regel- Chen slant zich. ontspannen als hfl ia „atjg t„, stand v00r Leeuwarden geflatteerd. De fraaiste overwinningen werden behaald door R. A. G. de Graaft en H. van Maaren. Een gesloten siciliaan werd door De Graaff op de hem beken de wijze behandeld. gevolgd, en proberen het nu zelf andei te doen. „We hopen in Oegstgeest veel weerklan te vinden omdat er in deze gemeen! op handb&lgebied nog niets te beleve valt. Van de zijde van de gemeente vir< den we van de heer Landsbergen ambte» naar voor sportzaken, alle medewet, king", aldus Wim van Oosten. Voorlopi 1/ gaat Apollo tweemaal per week trainee' ]y in hét Rijnlands Lyceum met de damej in de gymnastiekzaal aan de Tromplaa met de heren. Na 1 maart zal i gelegenheid krijgen in de nieuwe Apollc sporthal te trainen. „Het is onze bedoeling zoveel moge lij oefenwedstrijden te spelen en deel t l toernooien. De afdeling De Haag van het Nederlands Handbal Vei bond zal ons op alle manieren steunei in het seizoen 70-71 beginnen we i de competitie. Die competitie zullen zowel op het veld als in de Mal spelet Op dit ogenblik hebben we reeds 48 ie den ingeschreven en we verwachten cU er nog velen zullen volgen", aldus Wii Mop Chen, een voorbeeld van onbewo genheid en zelfbeheersing, toont weinig emotie als hij zijn finale partij om het Nederlands kampioenschap tegen Karei Gietelink even later analyseert, hoewel hij zegt diep teleurgesteld te zijn ge weest toen scheidsrechter Felix Jans sens hem niet als winnaar uitriep, een been- en schoucfërworp, een grote punteif- achterstand leken goed te maken, ten spijt. „Ik wist dat ik een goede kans had om kampioen te worden. Ik stond voor de derde maal tegenover Gietelink. Twee geleden in de Energiehallen te Rotter dam en vorig jaar ook in de Vliegermo len. Beide keren verloor ik door conditie gebrek. Daarom heb ik speciaal veertien dagen met Aad aan dit punt geschaafd. Normaal train ik acht uur, nu kwam ik tot veertien uur per week. Driemaal ben ik naar de duinen geweest. Met mijn techniek zal het wel goed. Die kun je trouwens op zo'n korte termijn toch niet meer verbeteren. Dat is ook wel tot uitdrukking gekomen. De eerste zes mi nuten was Karei in de aanval, maar hij is toen wel zo te keer gegaan dat hij geen lucht meer had. Dat kun je ook wel nagaan. Binnen twee minuten maak te hij twee grove blunders, dat mag toch niet voorkomen". Eerste dan Mop Chen kreeg zijn titel dus niet, ondanks dat de zoon van arbiter Jansseus, Han, na het gevecht opmerkte: „Geweldig, de buit ia binnen, je hebt gewonnen". Eerzucht Op zjjn preetatdelijst, die in 1966 de grootste veranderingen onderging (In Enschede werd hij toen nationaal kampioen, waardoor hy voor de inter lands een vaste keus werd) wil Chen echter wel meerdere titels. Zijn eerzucht („twee jaar geleden werd ik tijdens een Paastoernooi verslagen. Om me niet te laten kennen kocht ik een sleutelhanger, die dan als medaille moest dienen.") dwingt hem daartoe. Het zit er wel in. Chen is op 't niveau gekomen van Giete link en is hem, afgaande op de strijd in Voorburg .zelfs voorbijgestreefd. Achter dit diuo zit 'n jonge groep, die echter voor lopig nog geen aanspraak schijnt te kun nen maken op een finaleplaats. Opmer kelijk is het wel dat de lichtgewichttop zich, met uitzondering van Chen en Gie telink, vrijwel vernieuwd heeft. Begin volgend jaar hoopt Chen een graduale promotie te maken, wat hem uitstekend van pas komt wanneer hij tegen die tijd de afdeling Ter Aar van Judoclub Een dracht (75 leerlingen) onder zijn hoede krijgt. Legt hij dezelfde wilskracht aan de dag als bij zijn aktieve judobeoefening dan zit er voor hem 'n goede toekomst in. Want van afzien wil Mop Chen, die als 14-jarige de Japanse terminologie van het judo over zich heen liet komen, niet Enkelbreuk Toen hy in 1963 tijdens een trainings partijtje met Adri van Polanen na een schouderworp zijn enkel brak (Polanen viel met zijn hele gewicht op Chen) bleef hij even nuchter als anders. Zo koel, dat geruime tijd later pas geconstateerd werd dat er van een breuk sprake was: „Ik voelde pijn en het begon dik te worden. Luiten zei toen tegen me dat ik maar even moest gaan zitten, zodat ik zo weer kon verder gaan. Maar het ging niet meer. Mijn moeder dacht aan een gescheurde spier. Later raadde ze me aan naar de dokter te gaan. Achter op de fieta ben ik toen naar de geneeskundige dienst geweest'. Chens carrière werd er negen maanden door onderbroken. Nog altijd ondervindt hy veel hinder van deze bleseure: „Soma ga ik nog wel eena door mijn enkel. Een rekband kan ik er niet omheen doen. Die zou te glad zijn. Als je dan op het kanvas terecht komt ga je zo onderuit." Een tweede voorval be door de gemoedelijkheid van het gesprek, grinnikend op de knieën als hij aan dit tafereeltje wordt herinnerd. „Ik moet altijd even loskomen", gaat Chen dan verder, daarmee doelend op zijn prestaties: „Het liefst heb ik een ju- doër tegenover me, die op snelheid werkt. Hoe beweeglijker en sneller hij is, des te beter vind ik het. Ik word dan als het ware meegenomen. Tegen een judoka, die op kracht gaat werken, heb ik die mogelijkheden niet. Het gaat dan alle maal stugger en zwaarder en de tech niek lijdt er onder". Dieet Als Mop Chen teruggaat naar kantoor („soms zou ik wel eens willen dat ik in de fabriek werkte. Met al die stoom om met heen zou het geen probleem zijn om mijn gewicht op peil te houden. Ik weeg thans 65 kg. Als lichtgewicht mag ik maar 63 leg wegen. Maar die twee kilo gaan er met een week dieet zo af. Als ik een belangrijke wedstrijd heb eet ik een maand van tevoren al biefstuk. Ik kan het tegen inkoopprijs krijgen, dus dat zit wel goed") wuift hij langdurig. Mop Chen, een kampioen, die als zodanig gehuldigd werd, maar niet als winnaar in de annalen zal wor den opgenomen: „Je bent kampioen voor tweeduizend mensen, maar wat heb je eraan? Over Gietelink wordt later nog gesproken, maar mij zijn ze al gauw weer ver geten". Na twee pionnen gewonnen te hebben schoof hij zijn eigen pionnen snel naar de overkant. Ooiman zag geen enkele Grootmeesterlijk De stijl van Van Maaren maakt een grootmeesterlijke indruk. Centrumover- wicht werd op heldere wijze in een ko- ningsaanval omgezet. Een opruimings offer vernietigde de zwarte koningsstel ling. Enkele krachtzetten beëindigden de party'. De 3de overwining kwam van M. Stam. Een dubieus pionoffer gaf de Leeuwar dense zwartspeler de beste kansen, maar met enkele dreigingen wist Stam zijn tegenstander handig bezig te houden. Tilstra raakte het spoor bijster en toen was de Leidenaar er als de kippen bij om een beslissende aanval in te zetten. De overwinningen, die Leeuwarden hier tegenover kon stellen, hadden een uiterst dubieus karakter. N. Schouten leek Te Velde op te rollen, „zag spoken" en ver loor daarna eigenlijk toch onverdiend. De tijdsoverschrijding van Th. Piket be zorgde de andere nederlaag voor Leiden. Erg jammer voor de goed en actief ge speelde partij. Zelfs toen Piket nog 5 minuten had, was zijn stelling glad ge wonnen, maar hij overzag een snelle beslissing. LEIDEN De belangrijke wedstryd ln de le klasse KNSB tussen de koplopers LSG en DD is nog niet tot een beslis sing gekomen. Het eindspel, dat Van Geet moet gaan uitspelen, zal waar schijnlijk niet de volle winst opleveren, zodat de einduitslag 4'/2-5l/2 in het na deel van onze stadgenoten zal worden. De wedstrijd had een zeer spannend verloop. Toorman liet zich in een ge wonnen stand mat zetten. Door 'n goede overwinning van Kort en een blunder van v. d. Spek tegen De Vries kwam LSG met 2-1 voor. Regelmatige neder lagen van Jongsma en De Groot ver anderden deze voorsprong weer in een 2-3 achterstand. Hörchner wist de Haag se aanval uitstekend op te vangen en kon daarna met een dame-offer de strijd in zijn voordeel beslissen. De stand werd 4-3 door een zeer goede overwinning van v. d. Wolk, die door een pion-offer een zeer actief loperpaar verkreeg en daar uitstekend gebruik van maakte. In een geweldige tijdnood waren er toen nog twee partijen aan de gang. Wichers haalde de tydcontrole niet, waarna de uitslag afhing van Bekker, een uitste kende vluggeraar, die helaas op dat be slissende moment de winnende zet niet zag en verloor. Hiermee werd de voor lopige eindstand bepaald op 4-5. LSG I—DD I: 1 D. D. v. Geet-J. J. Lind ner afg.; 2 A. K. P. Jongsma-M. Rosen thal 0-1, 3 J. C. Kort-B. J. Schendstok 1-0, 4 A. de Groot-Chr. P. v. Weezei 0-1. 5 E. G. de Vries-H. P. v. d. Spek 1-0, 6 J. P. C. Wichers-R. v. Oortmetsen 0-1, 7 B. V. Bekker-P. L. de Hazeth 0-1, 8 J. Toorman-M. W. G. de Bolster 0-1, 9 P. Hörchner-A. Breet 1-0, 10 E. v. d. Wolk-W. V. Roemjanzen 1-0; voorlopig denspel de beste kansen had. Gezien de stand van de wedstryd werd hem door de Leidse captain gevraagd zyn toen gelyke stelling remise te geven. Scholl accepteerde gezien zijn tydnood. Dat de partij tussen J. Piket en Kramer remise zou worden had wel niemand ver wacht. Na tien zetten was Pikets stel ling wel zo'n ongelooflijke puinhoop. De door Kramer aangeboden dameruil bracht hem wel een eindspel met plus pion, maar de actieve verdediging van Piket zorgde voor het halve punt. d. Berg (Leiden) Piet Beelen won in Gouda GOUDA Piet Beelen (Spartaan Lisse) heeft zondag in Gouda een stratenloop over 6700 meter gewonnen. Zijn tyó was 21.27.4; 2 R. v. Karteren (Metro) 21.51.8; 3 K. van der Weide (AV '23) 22.58.4. Dames 1200 meter: 1 J. van der Stelt (Spartaan Lisse) 4.37.5. d. Pol. Lang durig initiatief voor Etmans, die mis schien ln het verre eindspel nog wat had kunnen proberen. Verberg had bijzonder veel te danken aan zijn' ervaring met de door hem gespeelde variant. Hij leek opgevouwen te staan maar uit 'n pionoffer kreeg hij een loper-eindspel met minuspion. Op grond van zijn erva ring in „vluggertjes" had hij dit op re mise getaxeerd. En terecht. De afgebroken partij van Van Halderen stond glad gewonnen, maar er werd toch maar remise gegeven. Hij speelde een fraaie Ben-Oni, waarin wit zich alleen maar kon verdedigen. Van Halderen wikkelde bekwaam of naar een gewon nen Dame-eindspel. Bordpunten belangrijk Over het remise geven van deze partij die de overwinning veilig stelde, daar er niet geai'bitreerd, maar uitgespeeld zou worden werd nogal verschillend ge oordeeld. Vanwege liet enorme gedrang aan de top zouden, de bordpunten wel eens heel belangryk kunen zyn. Uitslag Philidor Leiden - Philidor Leeuwarden: A. M. J. v. d. Berg-E. Scholl J. J. Piket-H. Kramer y2; M. D. Etmans-v. d. Tol J. J. H. Ver- berg-Boersma N. Schouten-Te Velde 01; R. A. G. de Graaff-Ooiman 10; H. van Maaren-Aarts 10; Th. Piket-Franx 01; M. Stam-Tilstra 10; H. van Halderen-Visser Totaal 5%—4%. LEIDEN Na slechts een jaar In eerste klasse te hebben gespeeld ke« Rynsburg weer terug naar de hoofdkla se en zal daar de plaats innemen vi DCL dat na een lange reeks van jare in de hoofdklasse, moet degraderen. Misschien is er nog een kansje dat erin kan blyven. wanneer KDC ha« promotiewedstrijden tot een goede einc weet te brengen. De Katwijkers waren ongetwijfeld d seizoen de sterkste dammers. Met i I liefst zes punten verschil op no. 2 den zij de glorieuze kampioen. Ong» twijfeld zullen zij in de komende kar*'/ pioenswedstrijd hooge ogen gooien j G. v.d. Wiel en Th. Zwetsloot de gel deren zijn komen versterken. In de klasse zal het wel op een beslissing wedstrijd uitdraaien tussen Lisse Kijk uy, ,,van, ZegveljJ.^Lisse moet n wel 1 wedstrijd spelen, 'doch deze zulle» - zij ongetwijfeld wel van WDG 2 we .winnen. De diverse standen zijn: Na de derde ronde is er drang ontstaan aan de kop. De twee Phi- lidors. Watergraafsmeer en debutant Het Oosten leiden nu met 4 uit 3. Elndst. Hoofdklasse 10 19 10 13 10 10 6. DCL 10 Stand 2e klasse: 1. Kijk Uit 8 14 2. Lisse 7 12 3. HDC2 1 '4. Sm. St. 2 8 Eindstand le Klas* 1. RDC 2. Sm. St. 3. OGB 4. SDV 5. KDC 5. LDC 6. ADC 2 7. RDC 2 8. WDG 2 9. KDC 3 LZC verliest: 0-25 Ook deze keer bleek weer dat LZC niet mee kan komen in de hoogste afdeling van de jeugdcompetitie waterpolo. Te gen ZIAN hadden de Leidenaars geen schijn van kans, en een doelpunt van LZC-zijde viel er dan ook niet. Zoveel te vaker achoten de Hagenaars raak: zij boekten een 25Q overwinning. LEIDEN Eon zeer sterk Zuidhollands tiental bleek ook dit jaar niet in staat de Noordhollandse dammers (zonder Ton S\jbrands) te kloppen. Het alles of niets was blijkbaar het parool voor de Zuid hollandse dammers. Na ruim 4 uur spelen hadden zij een voorsprong opgebouwd van 9-5, doch het had 10-6 kunnen zijn als M. v. Dijk 'n winnend eindspel niet toch nog remise liet lopen. De laatste 3 partijen, die toen nog aan de gang waren, leverden slechts 1 punt op. De Leidse student Bronetring zorgde daarvoor. Ook de an dere Leidse vertegenwoordiger Ceee Var- kevisser, zo juist teruggekered uit Rome, zette remise. Aan het begin van de wedstrijd reikte de voorzitter van de Zuidhollandse Dambond, F. B. v. Vlo ten. aan C. Varkevisser een diploma uit met de aanetkenlng van Int. Dammees- Verlies junioren Ds jeugd van Zuid-Holland was ook dit maal niet opgewassen tegen de Noord hollandse junioren. 2 Partijen leverden de volle winst op. Een van die partyen werd gewonnen door de RDC'er Rien Kromhout, die zijn tegenstander zeer vakkundig naar verlies speelde. De ge detailleerde uitslag luidt: Noord-HollandZuid-Hollanrl, senoren 1 W. F. L. v. d. Sluys-C. Varkevlsser 1-1, 2 J. de Boer-E. P. Bronstring 1-1, 3 C. Pippel-F. Gordijn 1-1, 4 H. Werner-W. Roozenburg 2-0. 5 P. v. Heerde-F. Boog 0-2. U M. v. Hal-J. C. Weerheym 0-2. 7 J. Tielrooij-J. v. d. Weteringh 1-1. 8 F. Holstvoogd-L. P. Kaïn 2-0, 9 D. Kie- witt-M. v. Dyk 1-1, 10 H. de Groot-J. J. C. de Koning 1-1; totaal 10-10. Junioren: 1 J. Goud-J. Storm 1-1, 2 B. Donselaar-Th. Hordyk 1-1, 3 A. Goeree- L. Rulgrok 2-0, 4 M. Winter-L. Torn 2-0, 5 R. Clerc-E. v. As 2-0, 6 H. Schut-A. Boon 1-1, 7 F. de Haas-R. Kromhout 0-2, 8 C. Benjamins-L. Mechielse 2-0, 9 P. de Greef-J. D. A. Leenaars 0-2, 10 M. de Wolf-F. Brakus 1-1; totaal 12-8. LEIDEN Het juniorenteam van TOV heeft na een sensationele middag tafel tennis de vurig begeerde plaats in de hoogste landelyke junioren-klasse be reikt. In Roelofarendsveen, in het tafel- tennlscentrum van De Treffers, werden zaterdag de beslissingswedstrijden tus sen Never Despair (Den Bosch), Xerxes (Rotterdam) en TOV (Noordwijk) ge speeld, met als inzet de resterende kam- pioensplaats. Het had niet spannender kunnen zijn. De uitslagen getuigen daarvan: Never Despair-Xerxes 55, Xerxes-TOV 55 en TOV-Never Despair 64. In deze laatste wedstrijd viel de beslissing in de tiende en laatste party en dan ook nog in de beslissende derde game. Het in de serie wedstrijden, die gelijktydig op drie tafels werden verspeeld, enkele partijen voor de afloop nog volslagen onduidelijk wie er zou gaan zegevieren. Dan stond Xerxes het gunstigst voor; even later was dat Never Despair. Maar in de slotfase beslisten de TOV'ers de strijd toch in hun voordeel. Wie het laatst lacht Tegen Xerxes sloeg Peter van den Berg twee punten bij elkaar, terwijl Goof van der Hoorn en Albert Wijnands belden één maal scoorden. Het dubbel zorgde voor 55. In de wedstrijd tegen Never Despair bleek de grote homogeniteit van de jeugdige Noordwijkers: Goof van der Hoorn eu Peter van den Berg wonnen ieder twee partijen, waaraan Albert Wij nands er - opnieuw - één toevoegde. Weer een dubbelzege en de eerste plaats ln de beslissirigspoule was een feit. Zon der meer een grandioze prestatie van de TOV'ers. In de eerste-klascompetitie verspeelde TOV 2 de laatste kans op een promotie positie. Tegen ongeslagen koploper De Treffers bleef dank zij twee zeges van Jan Hermans het verlies tot 28 be perkt. Hieraan kon de vooruitgespeelde PIT '54 Ook Pit '54 had een eerste-klaskoploper te bekampen: Smash uit Monster. Het werd uiteraard een gemakkelijke zege voor Smash; 91. De eer werd gered door Anneke Koek, die in de tiende en laatste partij Fred Brok verraste. Ma rian van der Helm en Cas Koemans kwam niet tot winst tegen dit team, dat vorige week in Roelofarendsveen de Haagse beker won door een overwin ning op het Leidse Den Burcht: 53. Pit '54 behaalde in de derde klas een 91 overwinning op Scylla 9. Dit resul taat kwam tot stand doordat zowel Coby van der Helm als Henk van Veen onge slagen bleven en Theo van der Helm twee keer won. Van het juniorenfront ook uitstekend nieuws: jongens 1 wer den herfstkampioen in de derde klas. Peter van der Salm, Ton Paardekooper en Wim den Eisen tekenden voor dit resultaat. Zij zullen overigens nu wel in de tweede klas worden ingedeeld. Beslissing viel in laatste game van wedstrijd BARONIE Ondanks drie overwinningen van Han- neke Nieuwenhulzen heeft Baronie 1 met 6—4 verloren. Dit kwam omdat slechts het dubbelspel tegen Phoenix nog maar kon worden gewonnen. De heren deden liet al niet beter: verlies van 73 tegen Play Fair 2. Hans van der Hurk en Jan Nijland wonnen ieder één keer en ook het dubbelspel kwam in Alphense han den. RTC Het tweede RTC-team moet zijn heil ook gaan beproeven in de degradatie afdeling tweede klas. De nederlaag van 64 tegen Phoenix 5 was hiervan de oorzaak. Nico Bouwmeester en Jan van Luiing wonnen ieder twee maal, maar Wim Hogenboom (invaller voor Wim van Iperen) kreeg geen been aan de PLAY FAIR Ook het Leiniuidense eerste herenteam van Play Fair moet het waarschijnlyk de degradatie-afdeling (eerste klas) gaan proberen. Tegen Gossima 4 had gewonnen moeten worden, maar meer dan 55 zat er niet in. Arnold Heuzen in drie keer, Harry Heuzen één keer ook het dubbel was voor Play Fair. Theoretisch heeft Play Fair nog een kansje op een promotiepositie. Dan moet Gossima 4 deze week verliezen, terwijl de Leimuidenaren van Steeds Vooruit moeten winnen. En dat lijkt toch wel een te moeiiyke opgave. STEEDS VOORUIT Steeds Vooruit 1 reeds zeker van promotieplaats eerste klas heeft monsteroverwinning van 100 behaal op Excelsior uit Den Haag. Dat Nol Si): king en Nora Broxterman drie wonnen was niet zo verwonderiyk, mas dat ook Nel van Ryn hierin slaagde, toch wel een zeer verheugende ontwil keling te noemen. Steeds Vooruit 2 is in een hevige sti in de tweede klasse gewikkeld. Liefi vier teams stryden om drie plaatsen de promotiegroepen. Na de nederlaa van 64 (twee zeges van Louis Ritze: en één van Hans van Wissen) stas de Warmonders vierde, maar hebben alle kans om één team te passeren, war neer deze week tenminste gewonne; wordt. Als dit gebeurt dan hangt hr maar net van de uitslagen van de ander clubs af, wie er overgaan naar de pro motie-afdeling. NOORDWIJKERHOUT In de bosse- van Noordwykcrhout hield Swift lias vierde competitie-rit. Het drietal J. Zc* temelk, O. v.d. Hulst en T. v.d. lal maakte dat er spanning ln overvlof T. v.d. Valk moest echter lossen doe een lekke band. C. v.d. Hulst wist daan J. Zoetemelk de baas te blyven en woi 1. C. v.d. Hulst, 2 J. Zoetemelk, 3 L. Jong, 4 J. Rietbroek, 5 W. v.d. Berg. Nieuwelingen Ook hier een spannin: Zoals nog vrywel nooit gebeurd wa moest hier een sprint de beslissing bret gen. Met banddikte wist A. Meske: G. Zandbergen te verslaan. De verder uitslag luidt: 3 K. Akkerboom. 4 S. Strij 5 B. Akkerboom. Aspiranten: 1 J. Jansen, 2 C. Valentie 3 T. van Bemmelen, 4 H. Lammers, 5 van Duin; A-jeugd; 1. P. Poet, 2. F. Zoetemelk B-jeugd: 1 A. Goossen, 2 W. v. Duir Veteranen: 1 T. Brand, 2 W. Wassim 3 J. de Jong, 4 G. Mieremet.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 12