Leo Duyndam: „Ik wil nooit meer in die zesda agsetroep" NIEUWE NAAM OP ÜTAFELTENNISTROFEE STEEDS HOGER/TSB SPORTCOMMENTAAR Scylla na drie jaar voorbij gestreefd Bazen sprint weer snelle op schaats FORNAESS TOTAALZEGE IN HAMAR MAANDAG IS DECEMBER 1969 SPORTBIJLAGE (Van ome sportredactie) AMSTERDAM Toen het zesdaagseprogram ma gisteren aan het dagelijkse verplichte num- de koppelkoers over onbekende afstand oe was waren Leo Duyndam en Freddy Eugen er niet bij. Ze zaten op dat moment in hun piassagekamer en deden er uit de doeken hoe te over Peter Post dachten, want om hem waren dro re uit de Amsterdamse zesdaagse gestapt. De ïouding van Post en de instelling van de andere Suidei renners zaten hen zo hoog dat ze zich geroepen voelden een unieke rel te veroorzaken. Leo Duyndam legde de opstand tegen Post en de rest van het peleton zo uit: „Hij regeert op een niet te accepteren manier en geen mens die er wat van zegt. Dat ben ik beu, al die jaknikkers rondom Post. Ze volgen hem blindelings als hij wat zegt, maar is hij niet in de buurt dan kan keren ze op hem, de lafaards. Hier, in Amster dam probeerde Post ons kapot te rijden, Freddy Leljn Loeveseijn heeft er (gedwongen) zijn gemak van genomen. Hü kwam zaterdag ten val in de Amsterdamse daagseketel die borrelde van de grote rel en gisteren smakte hü nogmaals tegen het hout. Reden genoeg om in cabine op verhaal te moeten komen. (Van onze tafeltennismedewerker) DEN HAAG Voor de vierde maal i successie organiseerde de Haagse ta- tltennlsverenlging YVibats zaterdag in e sporthal aan de Steenwijklaan het -Mrlijkse mixed teamtoernooi om de ^J"c" hesterfield Trophy. Zoals gebruikelijk •erliep dit onderhand vermaard gewor- len toernooi weer praktisch vlekkeloos, iet diverse interessante partijen, waar- weer eens de hegemonie van de heren an Scylla werd benadrukt: Hoewel 'edlloyd verstek moest laten gaan, daar gebr. Schools door een familiefeest erhinderd waren, vergoedde de zeer mannende finale tussen de favorieten j cylla en Steeds Hoger/TSB ruim- fijlchoots dit manco. De enige aanmerkin- en die op dit toernooi gemaakt zouden R« unnen worden: de niet zo beste verlich- bnk ng die de speelruimte voor tafeltennis Yncf minder geschikt maakt en 't feit dat de Enyèl aanwezige telblokken slechts spaar- lam werden gebruikt, daardoor het dik- r ijls lastig was de wedstrijden te volgen. In de poules plaatsten zich bij de laat- acht Scylla, Gossima, AMVJ, Wibats iaasbree, De Treffers, Steeds Hoger/ SB en De Salamanders. Verrassingen 'aren er niet, of het moest de rugbles- zijn die de thans bij het Amstel- se REA spelende Frans Duim noop- de strijd te staken. Scylla, dat met een verzwakt dames- moest verschijnen (Ria Bakker, ige tijd uitgeschakeld geweest door 'n inisarm en debutante Marjan van rp> plaatste zich tegen Gossima door •He winst bij de heren en het gemengd ibbelspel bij de laatste vier. evenals MVJ dat Wibats weinig kans gaf. Voor- I de dames van Wibats lieten het afwe- ?n. De heren deden wat in hun vermo- en lag en scoorden twee punten, waar- 'genover AMVJ er in totaal vier stelde. Iaasbree versloeg De Treffers. De eni- winst voor de „Veners" werd behaal- oor nationale kampioene Mary van uiten en Nelly Elstgeest die hun enkel eden wonnen. Steeds Hoger/TSB com- leteerde het viertal door De Salamanders 52 te verslaan. Ellen Klatt verloor haar vroegere clubgenote Veronique an der Laan. lalve finales In de halve finales speelde Scylla een >annende wedstrijd tegen AMVJ. Gé 'akker en Bert van der Helm waren on laakbaar, maar AMVJ was goed be- onnen door het gemengd dubbelspel te binnen. Ria Bakker versloeg mej. J. *arga maar Marjan van Dorp verloor iet 2110, 2110 van Aukje Wynia. Het laduo Bakker/Van der Helm bereikte met tweemaal 2117 de finaleplaats. Ook bij Maasbree-Steeds Hoger/TSB bracht het herendubbelspel de beslissing, ten gunste van de Haagse ploeg. Bert Onnes leed een nederlaag in twee games tegen de Brabantse „hitter" an Suiskens. Ook in 't gem. dubbel was de „ijzersterke" comb. Ellen Klatt-Bert Onnes met 2119, 1221 en 2118 maar net aan de goede kant van de score gebleven. Peter Joëls liet Harry Vaessen (conditioneel niet sterk) met 2115, 2117 kansloos. Tineke Tan gel verloor van Kitty Vaessen, maar El len Klatt versloeg Lisette Vaessen. Het damesdubbelspel ging naar de Limburg se zusjes, waarmee de stand 33 was geworden. Met 2114, 1121, 2117 plaatste Steeds Hoger/TSB zich door Bert Onnes en Peter Joëls voor de eind- Te machtig Een finale tussen Scylla dat zijn naam reeds driemaal in het brons had laten graveren, en Steeds Hoger/TSB, dat met Onnes goede kansen had. Mede door toedoen van Bert Onnes ging het eer ste punt naar de Hagenaars. Mèt Ellen Klatt versloeg hij het duo Ria Bakker/ Gé Bakker met 2114, 2112 (10). Peter Joëls was volkomen kansloos te gen Gé Bakker 10—21, 15—21 (1—1), een tegenvaller voor Steeds Hoger/TSB, dat na de duidelijke overwinning van Joëls op Bakker in de laatste competi tiewedstrijd op een beter resultaat had gerekend. Ook Tineke Tangel kon het niet bolwerken tegen Ria Bakker: 1321, 14—21 (1—2). Aller ogen waren toen gericht op Bert Onnes in zijn strijd tegen Bert van der Helm. Hoewel Onnes in beide games een voorsprong had, verloor hij toch met 2 0. De bliksemsnelle en keiharde fore- handsmashes van de nationale kampioen waren Onnes keer op keer te machtig. Toch was Onnes in de tweede game in kansrijke positie gekomen: 1713. Maar toen Van der Helm steeds dichterbij kwam werd Onnes nerveus en serveerde hij op zeker moment zelfs uit: 1621, 1921 (13). Ellen Klatt verkleinde de achterstand tot 23 door Marjan van Dorp met 215, 213 de les te lezen. Het damesdubbelspel ging ook naar Steeds Hoger. Ellen Klatt en Tineke Tangel won nen met 21—9, 21—12 van Ria Bakker en Marjan van Dorp waardoor de stand gelijk was (3—3). Beweeglijker Het herendubbelspel moest de beslis sing brengen. Het werd een partij de fi nale ten volle waardig met goed en spec taculair tafeltennis van beide zijden. De grotere beweeglijkheid van Onnes en Joëls deed de balans naar Haagse zijde doorslaan, hoewel de tweede game na 2110 in de eerste een narrow es cape werd: 2220. Voor het eerst in de \ierjarige geschiedenis van de Chester field Trophy na Scylla dus een andere naam op de winnaarslijst. Voor het eerst moest Scylla genoegen nemen met „slechts" f 500.-. Voor de winnaars was f750,beschikbaar. De derde prijs (250 gulden) ging naar Maasbree, dat AMVJ had verslagen in een duel, waarbij al weer Jan Suiskens uitblonk, die Mauri Coltof met keihard, aanvallend spel wei nig ruimte gaf. en mij. Bovendien kregen we te horen dat ze ons het ziekenhuis zouden infietsen. Wie „ze" zijn? De equipe-Post" En Freddy Eugen over de affaire: „Post heeft een chronische hekel aan mij omdat ik het met zijn manier van koersen nooit eens ben geweest. Zal ik eens wat zeggen? De Europese zesdaagsen zijn al vijf jaar zwak omdat regisseur Post zo slecht is". En wat zegt Post van dit alles? Post zegt: „Wartaal". riet begin van de narigheid lag ln öe vroege uren van zaterdag, toen Leo Duyndam Peter Post te lijf wilde gaan. Peter Post, met wie hij vijf zesdaagsen (waarvan een gewonnen: Gent) reed en met wie hij vorige maand tweede werd ln het Europees kampioenschap voor koppels. Zaterdagochtend kon Leo Duyn dam zich niet beheersen en vloog met geDalde vuisten op Post af. Dank zij snel ingrijpend baanpersoneel, dat een cor don om de briesende Duyndam legde, vielen er geen klappen. „Nog nooit", leg de Duyndam later uit, „heb ik met iemand ruzie gehad. Nog nooit". Peter Post kwalificeerde de „uitval" als een staaltje van kindei'achtig gedoe „want als je een beetje volwassen bent, ga je iets wat je niet bevalt uitpraten en niet uitslaan". Hup, hup, hup Wat beviel Leo Duyndam niet en waarom vertrok hij tenslotte uit de zes daagse? „Omdat", lichtte hij toe, „Post de andere renners tegen ons opzette. We konden nooit een ronde nemen. Telkens als we gingen, joeg Post de rest op. Hup hup, hup, riep ie dan". Peter Post daar over: „Nou moet hij ophouden, zeg, met z'n hup, hup, hup. Zal ik eens vertellen wat er gebeurt als ik hup, hup, hup, roep? Dan zeggen de coureurs: hup jij zeil maar, keizer. Jij bent toch die sterke jongen, ga je gang. Dat zouden ze zeg gen. Je denkt toch zeker niet dat er eén coureur is die Post nog meer laat ver dienen door hem naar de meet te bren gen. Ik zweer bij alles wat ik heb, dat ik geen renners tegen Duyndam en Eugen ophitste". Maximale prestatie „We je waarom ze gegaan zijn? Om dat ze niet meekonden. Ze wai'en te rwak en dat is verklaarbaar. Eugen heeft de hele winter nog geen uitslag ge maakt en Duyndam zat* twee maanden niet op'cle fiets. Wat willen ze dan? Dat ze vliegen? Dat ik ze bescherm? Ik spaar niemand. Ik fiets voor wat ik waard ben; dat dank ik aan mijn opvoe ding. Thuis hebben ze me geleerd dat iemand die je betaalt recht heeft op een maximale prestatie. Die lever ik onder alle omstandigheden en dan moeten de genen die zich sterk genoeg voelen maar zorgen dat ze bijblijven. Dan moeten ze koersen en niet proberen om via de directeur op kop te komen". Leo Duyndam: „Peter Post wilde mij kleineren en daarom schoof hij nu Koel en De Wit naar voren". Toen „de kei zer" dat hoorde kende zijn verbazing geen grenzen. „Daar heb ik amper meer van terug. Dus ik zou Koel en De Wit. aha, nou begrijp ik het. Zo, zo, Duyn dam was dus jaloers. Natuurlijk, dat was het, jaloezie. Hij kon niet hebben dat De Wit en Koel zo lekker draaiden. Hij had liever zelf op een ronde gestaan en die anderen op zes. Wel, dan hadden de heren harder moeten fietsen. Maar als ze in een dernywedstrijd binnen het kwartier op enkele ronden staan, en in een jacht zo twee toeren verspelen op Oldenburg-Loeveseijn en vanmiddag nog eens een tonde aan hun broek kregen, ls het hopelijk wel duidelijk hoe het met de kwaliteit van Duyndam en Eugen ge steld was. Ze konden niet eens het wiel houden en daar ging het bij hen toch Daar ging het Duyndam en Eugen In derdaad om, want na de rel van zaterdag gaven ze demonstratief blijk van hun verdere zesdaagseplannen. „Het enige dat ons nog interesseert", zei Leo Duyndam na zijn vechtlustige bui, „was het wiel van Post en Deloof. Voor het klassement hadden we geen enkele belangstelling Prullenmand CRM, bij de in steden, die sen eredivisieclub (of meer dan een) bezitten, bij de Kamerfracties en alle sredivisieclubs is een stencil bezorgd van een zekere Coöperatieve Ver- sniging voor Beroepsvoetbal „Neder land" u.a., waarvan de zetel is ge vestigd in de Navanderstraat 10 in Rotterdam en de heer G. L. J. Groene- veld de voorzitter is. De heer Groene- veld en zijn medebestuurders, zo iie er mochten zijn is het in het geheel niet eens met de wijze waarop het voetbal in ons laind reilt en zeilt. Daarover doet hij in twee gestencilde aan beide zijden ddohtbetiikte, vellen omstandig en verward melding Hij stelt dat clubahauvinisme prevaleert boven gezonde en zakelijke overwe gingen en vraagt zich af of dit chau vinisme ook nog moet worden gesub sidieerd- Hij vraagt zich tevens af of het aantal van drieënvijftig betalende verenigingen waarvan de meeste liep in de schuld en armoede zitten moet blijven voortbestaan. De amateurolubs krijgen ook een veeg uit de pan omdat zij in plaats van drie mille zelfs zes mille durven vragen voor een speler, die naar een seml- profclub overgaat. Het woord slaven handel komt veelvuldig voor in de stencils. De gemeente Enschede wordt aangevallen, omdat FC Twente bijna een miljoen „ving" voor Rijnders en Van Dijk en de gemeente een schuld van 110.000 gulden kwijt schold- Het ls een onverantwoordelijk gedoe van de gemeentebesturen, concludeert de coöperatieve vereniging enz. en er wordt ook nog gemeenschapsgeld aan gespendeerd. De coöperatieve vereni- elry» enz. wil, dat er een centraal bu reau voor subsidie komt. onder toe zicht van het rijk; wil een vrije toto en een lotto, wil afschaffing van de transfers. Enfin, de coöperatieve ver eniging enz. wil zoveel wat velen ook wel zouden willen, maar wat of on mogelijk is of nooit zal worden be reikt En als het dan op zo'n verwarde wijze naar voren wordt gebracht als de coöperatieve vereniging enz doet bij monde van de heer Groeneveld mag rustig worden aangenomen, dat de vereniging zonder levenskansen ls opgericht en het stencil bij CRM, de Kamerfracties, de gemeenteraden en de eredivisieolubs zal terecht ko men waar het thuis hoort, in de prullemand. moet de mindere koppels die nog maals niet gemist kunnen worden in het spel, mijlen de keel uithangen. Maar wie durft zijn boterham te ris keren door de machtigen van de piste te weerstreven. Leo Duyndam en Freddy Eugen hebben het gedurfd. Misschien heeft dat tot gevolg dat ln het circus, waarin alles tevoren wordt gedeeld, ook eens rekening wordt ge houden met de kleineren. Van krui mels is het maar sober eten. Onbereikbaar? Kruimels Post: „Dat was waardeloos. Ze ver dedigden hun kansen niet eens en dat was voor mij een teken van zwakte. Geen werk leveren voor je geld is laf. En daar heb je nou meteen mijn sterkste kant, die de jongeren zo dikwijls ver keerd uitleggen. Ik sjouw voor mijn centen. Oké, ik kan soms lastig zijn, maar ik ben voor mezelf ook niet mak kelijk". „Ik heb niks tegen Duyndam. Ik neem hem zelfs deze affaire niet kwalijk, want Ik weet dat Eugen de hetze veroorzaakte. Eugen heeft Duyn dam opgejut, dat is alles. Maar Leo had verstandiger moeten zijn en niet op die praatjes moeten Ingaan. Het zit Eugen dwars dat hij nooit boven mij is kunnen uitgroeien". Niks tegen Duyndam „Verder zal Leo het feit dat ik hem afwees als partner voor deze zesdaagse wel dwars gezeten hebben. Toen dat voorstel kwam, heb ik meteen „nee" ge zegd. Heren, zei ik, als jullie de onge trainde Duyndam met mij laten rijden, gaat die jongen af want in Amsterdam moet ik er fel tegenaan. Geef hem een coureur met wie hij rustig op gang kan Romen. Dat heb ik gezegd. Als ik wer kelijk wat tegen Duyndam had, zou lk wel met hem gestart zijn, want dan lk hem in de vernieling kunnen fietsen. Maar ik heb niks tegen die jongen. Hij moet alleen niet zo kinderachtig zeuren cu gebrek aan vorm achter een smoes verbergen". Leo Duyndam: „rost is een fantastische renner, daar zeg ik niks van, maar lk vind hem oncollegiaal. Vroeger had ik dat niet in de graten, maar als ik nou eens terugdenk. In ieder geval wil ik nooit meer in die zesdaagsetroep. Ik ben het zat, al die Jaknikkers rondom Post. Hier ging het zover dat we bedreigd werden met een valpartij. We rijden Jullie het ziekenhuis in, zeiden zt neb mijn leven zo lief, dat het me beter leek af te stappen". Nog nooit In al dat tumult zocht zesdaagsedirec teur Kurt Vyth naar een juiste benade ring van het probleem. Zijn eerste reac tie: „I ondertieem niets tegen Duyndam en Eugen. Ik vind het alleen onverstan dig. Als je groot wilt worden, moet je je niet terugtrekken wanneer de cor ren tie hard is. Dat heb ik ook nooit gedaan". Later op de avond, iets harder: „Ik ga de contracten eens nakijken en contact opnemen met de KNWU en de vereniging van baandirecteuren, want het is natuurlijk wel een zaak die zich nog nooit heeft voorgedaan". de op 1 ronde: 2. l'ost-De Loof (Ned.-Belg.) 240 pnt.: op 2 ronden: 3. Oldenburg-Loevesljn (W.-Did.-Ned.) 166 pnt.; 4. Gllmore-Lawrle (Austr.) 151 pnt.: op 3 ronden: 5. Koel-De Wit (Ned.) 178 pnt.; fl. Ottenbros-Renz (Ned.- W.-Dld.) 88 pnt.; op 5 ronden: 7. Schulze- Jansen (W.-Dld.-Ned.) 162 pnt.; op 10 ronden: Daler-PUnen (Tsj.-Sl.-Ned.) 205 pnt.; op ronden: 9. Wagtmans-Pfennlnger (Ned.- its.) 141 pnt.; op 18 ronden: 10. Van der as-Van Midden (Ned.) 189 pnt. Dekker kampioen bandstoten ENSCHEDE Piet Dekker uit Dode- waard is zondag in Enschede nationaal kampioen bandstoten eerste klasse ge worden. Hij verzamelde 12 matchpunten, even veel als Jan Doggen (Heerlen), die ech ter door zijn lager algemeen gemiddelde op de tweede plaats eindigde. De eindstand: (resp. punten, hoogste serie en algemeen gemiddelde): 1. Dekker (Dodewaard 12 34 3.83 2. Doggen (Heerlen) 32 23 3.54 3. Duysens (Heverlee) 8 24 3.33 6. Jacobs (Amsterdam) 7. Vet (Berkhout) 8. Van Bracht (Waalwijk) GEEN zesdaagse tn Amsterdam zon der een rel, maar nog nooit een van zo'n omvang als ln het atgelopen weekeinde is losgebarsten. Er was al enige deining tevoren toen een „siga renfabrikant in het zuiden des lands" zijn portie reclame eiste door iets te eisen, dat onmogelijk was, omdat de oepalingen nu eenmaal anders luiden. Het spel werd echter knap mee gespeeld en de sigarenfabrikant mocht voor de aanvang van de zesdaagse al tevreden zijn- Hij ageerde niet meer. Toen barstte een enorme rel los, die eindigde in het vertrek van het koppel Leo DuyndamFreddy Eugen. En dat was nu net niet gespeeld. Dat was menens. Het koppel beschuldigde Peter Post, die op zijn beurt de hele zaak met een licht schouderophalen afdeed Maar eenieder weet. dat een zesdaagse een spel is, waarin de ve dettes het voor het zeggen hebben en de kleinere mannen goedgunstig wor den bedeeld met de kruimels. Een Jaarsalaris als startgeld voor de grote mannen, die evenwel niets kunnen uitrichten zonder de kleine koppels, die voor tegenstand mogen zorgen, maar toch weer niet zo, dat er gevaar gaat dreigen voor de grote heren. Dan grijpen ze meedogenloos in. Hoe sterk hun macht is. blijkt uit het rijden om premies. De vette prijzen zijn nimmer voor de kleine jongens, die alleen mogen rijden om een dozijn handdoeken of beddelakens. Van de auto en het slaapkamerameublement moeten ze afblijven Alles wat (veel) geld oplevert, Ls nog eens voor de groten Ln het vak die zes dagen heftig schrapen en alleen de allerkleinste kruimeltjes laten liggen- Dat regeren drie miljoen Mark uitgekeerd „ais financiële ondersteuning aan vijftien honderd topsporters"- In drie jaar ls de steun eerst verleend aan 55 top sporters, daarna aan 521 en dit jaar aan 1500. Elk half jaar wordt ter dege nagegaan of een topsporter nog ln aanmerking komt voor steun. Dalen zijn prestaties door eigen schuld, dan houdt de hulp op. Wat een stimulans moet betekenen voor de Duitse sport- top. die daarvan dan ook blijkens de resultaten ernstig is doordrongen. Atleten, zwemmers en turners be horen tot de „ondersteunden"- Een Stichting Nederlandse Sporthulp be staat niet Zou dat een onbereikbaar ideaal zijn? Op aller lippen FR is in elk geval één groep sport - beoefenaars in Nederland, die, zij het op andere wijze, een forse rugge steun heeft gekregen. Dat zijn de schaatsers, wier bestuur een vorste lijk aanbod kreeg van de zijde van het bedrijfsleven. Akkoord, de des betreffende firma sbreeft ook een doel na: sterke vergroting van de omzet, maar daarvoor werd een plan ont wikkeld waarmee de topsport in Ne derland uitermate is gediend. Wat wil men indien op andere wijze niet aan de benodigde financiën is te komen en de natie min of meer eist, dat Nederland op de schaats baan een eerste viool blijft spelen, maar niet bereid blijkt tot het be houden van die vooraanstaande plaats bij te dragen Natuurlijk ontvangt de firma een fors stuk reclame in ruil voor het geld. dat wordt uitgekeerd- De naam van het produkt is op aller lippen en als het produkt zelf dat ook Ls, zit de KNSB goed Maar er wordt in elk geval niet geëist, dat de schaatsers als sandwichmannen met de reclame op de rug en borst en broekjes gaan rijden. Er kan dan zelfs van een zekere mate van onbaat zuchtigheid van de firma worden ge sproken. Indien op een dergelijke ma nier meer grote zaken zouden kunnen worden ingeschakeld, zou een eeuwige roep am geld zwakker kunnen klinken. AMSTERDAM De Noordhollander Jan Bazen, een van onze talenten op de sprint, was gisteren b(j wedstrijden op de Jaap Edcnbaan in Amsterdam weer snel. Hü won de 500 meter onder bepaald niet gunstige weersomstandigheden in voortreffelüke tüd van 41,9 seconden In het klassement eindigde hij echter als derde, omdat hij op de 1500 meter tegenover Ab Krook en Jorrit Jorritsma te veel verloor. De uitslagen zijn: 18.733 pnt.: 2. Jorrits- Pennings f StrUd op vele fronten met dezelfde Intentlei de Chesterfield Trophy In de waoht slepen. Dat kon t lukken en dat was Steeds Hoger/TSB. eveneens 92.700 3. De Koning 92.9: Zilveren Toren Jappie van Dijk heeft gisteren bij ge westelijke langebaanwedstrijden in Jor- werd de Zilveren Toren gewonnen. Van Dijk won twee van de drie afstanden, de 1500 en 3000 meter en eindigde hierdoor voor Van der Veer, die evenwel een lager aantal puniten had (154 817) dan Van Dük (155.2001 Het eindklassement luidt: 1. Van Dijk J55.2( (winst op twee afstanden); 2. Van der Vet 164.817; 3. Hoekstra 156.200 4. Blecker 158.06 Russen op dreef Ruth Schleiermacher heeft dit week einde bij internationale schaatswedstrij den in Oost-Berlijn de 500 meter gewon nen. Zij was eentiende seconde sneller (46.9 sec.) dan Ljoedmilla Titova. Alle andere wedstrijden met uitzondering van de 100 meter, die met een overwinning van de Oostduitser Wunderlich eindigde, werden gewonnen-door Russiscne rijders en rijdsters De belangrijkste uitslagen zijn: 500 meter: 1. Ruth Schleiermacher (O.-Dld.) 46.9 sec.; 2. LJoedimUla Titova (Rusl.) 47.0; 3. Nina StartkevlstJ (Rusl.) 47.6; 4. Irma Jegerova (Rusl.) cn Las ma Kaoenrtstc (Rusl.) 47.9. 1500 meter: 1. Nlna Statkevlstj 2.26.7; 2. Ka- pltolina Serjegina 2.31.1; 3. Ljoedmilla Tsjc- letsjova (Rusl.) 3.31.8. 4. Tatjana Awcrina (Rusl.) 2.32.1; 5. Lasma Kaoennistc 2.33.3; 8. Jev (Rusl.) 42.5; 3. Kaplan (Rusl.) en Tsje- koeljajev (Rusl.) 42.8; 5. Ivanov (Rusl.) 42.9; 6. Joemasjev (Rusl.) 43.3. looo meter: 1. Wunderlich (O.-Dld.) L26.0; 2. 1500 meter: 1. Tsjekoeljajev 244.8; 2. Kap lan 2.12.5; 3. Joemasjev 2.13.4; 4. Wunderlich IJ3.6; 5. Lavroesjkln (Rusl.) 2.13.8; 6. Mat- Beltman (Ned.) 2.19.9; 9; 10. De Rijke (Ned.) Gisteren werd voor de tweede keer een ersomstandtgheden. De UJden De uitslag was: 1. Goeljajev Sandler 5000 meter Ook in Hamar zün dit weekeinde in ternationale schaatswedstrüden gehouden De 5.000 meter werd gewonnen door Or- jan Sandler (Zweden) voor zün landge noten Claesson en Hüglin. De eerste plaats in het klassement na vier afstanden was voor Dag Fornaess, die bijna anderhalve punt voorsprong had op Johnny Höglin. (Zwed.) 40.8; 2. Hakan Holmgren (Zwed.) 44.2; 41.9; 5. Roer Groenvold (Noorw.) 444; 5. Sveln Erik Stiansen (Noorw.) 42.5; 8. Per Willy Gut- tormsen (Noorw.) 424. 1000 meter (sprint): 1. Johan Bind 1.84.4; 2. Lasse Efskind^ (Noorw.) 1.254; 3. Xvar Erlksen 3»oo meter: i. Dag Fornaess 4.27.3; 2. Per Willy Guttormsen 4.30.2; 3. Oerjan Sandler (Zwed.) 4.32.7; 4. Johnny Höglin 4.34.0; 5. Goe- ran Claesson 4.34.6: 0. Gerd Zimmerman (W.-Dld.) 4.34.8; 7. In gar Bollerud (Noorw.) 4.36.6; 8. Roar Groenvold (Noorw.) 4.37.7. 8. i Goeran Claesson 2.104; 5. Sveln Erik Stl- isen 2.10.5; 6. Oerjan Sandler 2.10.9; 7. Gerd immerman 2.11.4: 8. KJell Owe Carlsson ent: 1. Fornaess 175.31 Claesson 177.864 4. 179.410; 7. Stiansen 180.003 8. Groenvold 180.630. Alle vier Bij schaatswedstrijden in Kongsberg, waar de bezetting overigbns duidelijk minder sterk was dan in Hamar, won Magne Thomassen alle vier afstanden: de 500 meter in 41.6, de 3000 meter ln 4.31.4, de 1500 meter in 2.11.1 en de 5000 meter in 7.52.9. De eertijds gevreesde Fred Anton Maier bleef op deze laatste afstand zeveneneenhalve seconde op hem ten achter. Sten Stcnscn 2.12.4; 3. tveter 48 l?7erd Henriksen 8.12.9; 5. Bjoern Eindklassc on Maler 182.706 pnt.; 4. BJoêrn Tveter 184.520 Bij wedstrijden voor dames te Kongs berg won Lisbeth Berg de 500 meter (47 seconden) en de 1500 meter (2.29.6). Op beide afstanden was Sigrid Sundby twee de (48.1 en 2.33,3). Tweemaal Koskinen Bij nationale wedstrijden in het Fins» Lahti heeft Timmo Koskinen zowel ds 1500 meter (2.12.7) als de 5000 mete* (7.55,8) gewonnen. Timo Luostarinen ein digde op beide afstanden op de tweede plaats met resp. 2.15.2 en 8.10.8).

Leidse Courant | 1969 | | pagina 11