STIEFBEEN ZETTE HAAGSE CONSTRUCTEUR OP SCHRIJVERSPAD TON CAPEL: mensen wat een. mensen ZATERDAG 13 DECEMBER 1969 DEN HAAG Helaas. Zelfs de welwillen de kritieken der vaderlandse televisie recensenten hebben de katterige stem ming in de vierkamerwoning aan de Haagse Steenwijklaan 292 nauwelijks kun nen opvijzelen, 't Is elf uur op de grijze day after the night before. Ton Capel staart vanaf zijn driezitsbank naar de stomge- slagen beeldbuis, die twaalf uur geleden de eerste aflevering van zijn komedie „Zo goed als nieuw" in fletse kleuren de 1,1 MtfiThgirr^ 20.45 Zo go©d ais nieuw. klem Komedie rond d» handoi m gebruikt» automobielen, deer Ton Capel. Vanavo nd de eerste aflevering ven een vrokeiukse eerie qesitueerc n »en gemgv weer gebruikt» automobielen -W-don verhandeld fvr.us Wie» Andersen F)» Hetty Vo'boogt Frrek Morn»Ksppmt te Mant '".Mm Keöb kiart Cor Wrtschge Muziek Hsny Bannblk. Dykerentwrvp i*h P Koenraods Regit- Nick van den Boezem (2ie toelichting). «Ie trilt kamer heeft ingetraand. Ter hoogte van het middenrif is hij voorover geknakt, zo dat zijn gepijnigd hoofd en het roestbruine colbert met toebehoren haaks de kamer inwijst. Aan de muur boven hem brandt feestelijk licht in een troebel aquarium, dat met boomstammetjes is gebarrica deerd. „Ook de vissen hebben er onder te lijden", zegt mevrouw Capel hoofdschud dend, „het is echt jammer dat het zo ge lopen is. Ton had beter verdiend. Weet u, dat hij ook zulke leuke versjes schrijft. Er zitten heel leuke tussen. Die maakt hij er gewoon tussendoor. Ton kan alles". Ze zeggen: de humor ligt op straat maar dan wil ik wel graag weten waar?" Een glimlach waait over het gezicht de schrijver. Hij heeft er inmid- i een nachtje over kunnen slapen de eerste reacties van buurtbewo ners bijeengesprokkeld. „Ze vonden het erg leuk", zegt hij peinzend, „maar ook erg kort. Dat was de algemene klacht. Ik geef toe, dat die eerste af levering inderdaad wat kort is uitge vallen. Maar ik ken de achtergronden. Ik weet, wat er uitgehaald is. Begrijp oed. Ik heb nooit met iemand ik ben een vis. Ik haat onenig heid, ik vind het verschrikkelijk om met iemand woorden te hebben. Ik loop als het even kan met een grote boog omheen. Maar met deze serie heb ik tot nog toe alleen maar narigheid ge had. Ik weet niet, wat het is. Ik schrijf een dialoog, ik lfeef me in, ik ne voor, hoe zo'n autohandelaar praat. Ik laat hem een auto taxeren tegen de eigenaar zeggen: „hij staat op blote voeten". Dan zegt die ander: ,,wat bedoelt u?" Zegt die autohande laar: „zijn schoenen benne versleten, het eelt komt door de zolen". Zo gaat dat nog een tijdje door. Ik laat die handelaar over auto's praten alsof hij ver mensen heeft En omgekeerd. Ms hij het over een knappe meid t.eeft, roept hij. dat ze goed op d'r ban den staat. Heeft u gisteravond gekeken? Dan heeft u ook gemerkt, dat die hele tekst er niet meer in zat Dat vond er de regisseur niet leuk. In de tweede aflevering laat ik Wies Ander over een oud wagentje zeggen, dat een lorrenbak is. Dat vindt me- ?r de regisseur een vies woord, zegt Daar heeft hij museumstuk van ge maakt. Ik heb gevochten als een leeuw, lk heb gezegd: „over mijn lijk. Dat lorrenbak blijft er in". Het kan ook in de derde aflevering zijn". .Onze zoon van achttien is zeer kri tisch", deelt mevrouw Capel tussen de schuifdeuren mee. „wat wil je van een jongen van achttien. Maar hij zei ook spontaan, dat hij het erg leuk vond. En erg kort. Dat zei hij ook. Het had hem best wat langer* mogen duren. Als hij er niks aan had gevonden, had hij het ook gezegd. Zo is Rudi wel. Die zal het echt niet mooier maken, dan het is". Karakterspelertje „Ik wil het eerlijk bekennen", mom pelt de schrijver, „ik heb een week niet kunnen slapen. Ik heb alsmaar lig gen woelen. Ik wist, dat het er niet zo uit zou komen als ik het bedoeld had. Dat is de pest bij mij. Ik schrijf en dan zie ik het een bepaalde acteur spe len. En goed. Precies, zoals ik het in mijn kop heb. Ik had die autohande laar eigenlijk voor een komiek geschre ven. Voor Piet Bamberg en van de Mounties. Of Jan Blaaser. Maar er wa ren toevallig geen komieken vrij voor deze serie en daarom is het Wies ge worden. Ik heb die hele tekst voor Wies omgewerkt, Wies doet het gewel dig. Een karakterspelertje, dat zie je bij de eerste regel al". Mevrouw Capel knikt meelevend. „En Rien van Nunen", zegt ze aarzelend. ,,die had het ook gekund. Weet u, dat Ton momenteel gewoon een zenuw- hoest heeft. Het werd echt tijd, dat die serie er uit ging" Ze plant een huise lijke elleboog op de massieve tafel, waaraan haar man het grootste deel van zijn humoristisch oeuvre heeft vervaardigd. Als de drie kinderen thuis zijn, wil hij ook nog wel eens uitwij ken naar de slaapkamer, waar hij met veel passen en meten zijn schrijfbehoef ten tussen de bedden heeft gepast. In het begin noteerde hij zijn vondsten met een pen in een schoolschrift, maar nu de zaken voorzichtig floreren heeft hij een typemachine ingescha keld. „In Hilversum", zegt Capel ge amuseerd. „in Hilversum roepen ze' ..Capel schrijft vlugger dan wij kunnen lezen" Ja. daar heb ik inderdaad wei nig moeite mee Ik ga zitten en ik fan taseer onder het tikken Dat is gek. maar het kost me weinig moeite Het borrelt vanzelf bij me op. Ik stel me gewoon voor, wat er zo>- kunnen gebeu ren in een gegeven situatie. Dat had ik als kind al. Ik heb mijn hele leven ge fantaseerd. In dienst vertelde ik enor me verhalen en dan zeiden ze na af loop, ik zal maa. zeggen de kornuiten van de compie. die zeiden dan: „je hebt wel een beetje overdreven Capel". Dan dacht ik: „je moest eens weten, dat ik het hele verhaal verzonnen heb" Mijn zoon van vijf heeft precies het zelfde. Die komt met de meest fantas tische verhalen bij je. Een paar dagen geleden had hij het over een vis van twintig meter, die hem in zee achter volgde. Dat is geweldig. 'Dat moet je hem horen vertellen". „Die vis was tweehonderd meter", BI Ton Capel: „Ik lig soms 's nachts in bed te schudden van het lachen". corrigeert mevrouw Capel aan het an dere einde van de kamer. „Tweehonderd meter", herkauwt de schrijver verzaligd, „hoe verzint zo'n jongen het. Ik vind het heerlijk om zo maar wat voor me uit te dromen. Ik heb ook altijd journalist willen worden. Of acteur. Dat leek me nou geweldig. Weet u. wat ook zo vreemd is. Dat ik nooit door iets geïnspireerd word Als ik i een café kom en ze weten, dat ik schrijf, beginnen ze ineens allerlei mop pen te spuien. Dat doen ze dan in de hoop, dat je ze v eg of laat gebruikt Maar ik heb er niks aan. ik zweer het Het ene oor in het andere uit. zo gaat dat bij mij Dan zeggen ze de humor ligt op straat Dat zeggen ze toch al tijd. Dan vraag ik „kunt u me mis schien ook zeggen waar?", want bij God. ik zie het niet liggen Hier soms in de Steenwijklaan7 In die grauwe, smakeloze nieuwbouw? De straat maakt me alleen maar somberder Neen. bij mij moet het van binnenuit komen Uit dat koppie Als die dienst weigert, kan ik wel inpakken Ik lig soms 's nachts in bed te schudden van het lachen Dan heb ik me weer iets voorgesteld, een gekke situatie of zoiets en daar bescheur ik me dan om. Ik heb ook altijd een bloknootje naast het bed liggen Daar schrijf ik met grote letters een trefwoord op, zodat ik het de volgende ochtend nog weet. Zo ontstaan bij mij de gekste verha- heb er meer natuurlijk, die kop maalt heus wel door. Dit gaat over een man, die een verschijning krijgt van zijn betovergrootmoeder. Die staat opeens in een hoek van zijn slaapkamer. Ik stel me voor, dal het een knappe meid is. Het moet een echt stuk zijn. Dat geeft een extra humoristische werking. Die betovergrootmoeder zorgt ervoor, dat die man e?n zaak kan beginnen. Elke aflevering een nieuwe zaak. Dat lijkt me een geinig idee. Ik ben ook bezig met Engeland. Ik heb een zuster in Londen, die een deel van de autohandelaarsserie heeft ver taald. Dat zit nou in het vat. Mijn zus- Ier heeft ook naar Brad Ashton gebeld, toen ik bij haar was. Ashton is één van de grote jongens in Engeland. Hij zei gelijk: „Capel. Capel, die naam ken ik". Dat klopt ook wel, want ik heb hem indertijd ontmoet, toen hij in Hil versum was. Nou ja, ik heb hem in de studio zien lopen. Ashton heeft ook gezorgd, dat ik John Hayes als agent kreeg. Die gaat nu mijn zaken behar tigen. Hij heeft me al gevraagd, of ik wat wil schrijven voor Tommy Cooper. Ik kan je de brief laten lezen. Cooper schijnt van alles te kunnen gebruiken. Het zit er ook in, dat ik ga werken voor Aur'ralië en Duitsland. Zelfs in Ame rika schijnen ze belangstelling te heb ban. Auteur van VARA-serie over autohandelaar is niet kapot van resultaat gedroomd, dat ik nog eens een keer mil jonair zou zijn, maar dat is natuurlijk een fantasietje geweest. Ik ben al tevre den met een rustig huisje, dat ergens afgelegen ligt. Ik wil een klein plaatsje op deze wereld, waar ik gezond kan leven en op mijn gemak kan schrijven". Mevrouw Capel knikt. „Ja", zegt ze gretig, „dat heeft Ton wel verdiend. Hij heeft niet eens een eigen hoekje, waar hij zich terug kan trekken .Ik be grijp nog niet, hoe hij dat allemaal fikst". „En dan praat ik nog niet eens over die juffrouw hier beneden", roept de schrijver schamper, „dat mens met d' klarinet". „Schei uit, schei uit", weer zijn vrouw af. „Kijk", legt Capel uit, „als je niet schrijft heb je er weinig last Toen ik dat constructiebedrijf nog niet had, hoorde ik niks. Heel Nederland hangt vol met mijn constructies. Noem maar op. Lichtbakken voor de biosco pen, stalen ramen voor neonreclames, ik heb het allemaal gemaakt. Ik had 'n verschrikkelijke hekel aan dat werk Vraag maar aan mijn vrouw. Hoe vaak heb ik niet gezegd: „ik ga niet meer naar die rot zaak". „Schei uit", zegt zijrv vrouw lachend Stiefbeeii Capel tilt een precieus zwart tasje op zijn schoot en vist er enkele krante knipsels uit. „Ik hoop niet, dat u denkt: „ik ben de eerste, die het verhaal hoort", zegt hij, „want in dat geval zal ik u te leur moeten stellen. U moet bedenken, dat die serie van de autohandelaar al zo'n vijf jaar oud is. Het is begonnen met Stiefbeen. Die verdween op een ge geven moment van het scherm en il dacht: „waarom laten ze zo'n koste lijke serie ineens vallen?". Ik wist toer niet, dat het een vertaling uit het En gels was. Ik ben nog diezelfde nacht hier aan de tafel gaan zitten en 's mor gens had ik een complete aflevering van Stiefbeen klaar. Stiefbeei bokswedstrijd. Ik heb hem laten lezen aan mijn zuster, die lerares Nederlands is en die vond het wel wat. Moet ie je voorstellen. Ik had nooit één letter op papier gezet". ,.Hij w as beter dan al die andere Stief- benen Ton", vult zijn vrouw haastig aan, ,,dan zeiden ze allemaal". „Ik heb dat ding opgestuurd naar de NCRV", zegt de schrijver, „en Dick van Bommel was gelijk enthousiast. Hij zei wel. dat het niet te gebruiken was vanwege het plagiaat, i vroeg meteen, of ik wat anders wilde schrijven. Dat is toen die autohande laar geworden. Ik heb aan allerlei bi roepen gedacht. Melkboer, kleermake' Noem maar op. Ik vond die autohan delaar uiteindelijk de dankbaarste f: guur. Ik stuur de serie op en wat denk ik in mijn blanke onschuld? Ik denk ..dat komt de volgende week op de tele visie. Daar beginnen ze gelijk twee jaar heb ik de serie bij de NCRV weggehaald en naar de Vara gestuurd. Ik had mijn zaak verwaarloosd wilde wel eens resultaten zien schrijverij.Ik kreeg meteen eer foontje van de Vara. Ze kochten de he le serie en ze waren erg enthousiast. Dat was in 1966. Ik heb daarna nog vijf versies geschreven, ik ben in feite nog steeds bezig. Pas wilden een aflevering in kerstsfeer hebben voor eind december. Die heb ik nog tussen moeten frommelen. Ik heb r Dat vind ik natuurlijk leuk, dat streelt de ijdelheid. Maar ik hoef er echt niet nieuw ideetje. Ik rijk van te worden. Ik heb wel als kind Lorrenbak Misschien begrijpt u nu, waarom ik zo'n lange lijdensweg met een zenu hoest naar die eerste aflevering heb zitten kijken. Ik weet het. Het was geen honderd procent. Het had allemaal be ter gekund. Maar ik weet. wat er speeld heeft. Het moest allemaal v> een dubbeltje gebeuren. Ze hebben eerst alle filminlassen uitgegooid daarna zeiden ze: „Ton. kan er n schien nog een figuur uit. want dat scheelt ons weer een acteursloon" Zo wordt er gewerkt. Als ik u de man af vraag. U heeft die eerste af levering ook gezien. Hoe vond u hem Eerlijk. U vond hem toch ook geen 100 procent?" Mevrouw Capel schudt het hoofd was te kort", zegt ze, „dat zei Rudi ook. Rudi is erg kritisch". De schrijver sluit zijn tas en roept strijdvaardig: „Maar dat lorrenbak moet er in blijven. Dat eis ik". Boven hem verdringt men zich achter de ruit van het aquarium. Ook in de Haagse Steenwijklaan wordt de vis duur betaald. LEO THURING Kinderaftrek voor leerling-verpleegster Nadat het Hof te Den Haag bij uitspraak op 13 juni 1968 beslist had dat een leerlingverpleegster voor de loonbelasting als studerend kon worden aangemerkt (wU schreven hierover reeds eerder) is nu een uitspraak van het Hof te Leeuwar- van 9 september 1968 gepubliciteerd waarin voor de inkomstenbelasting hetzelfde standpunt werd ingenomen. De inspecteur meende dat van studeren niet kon worden gesproken op grond van het feit dat de dochter niet in het ziekenhuis verblijft om voor het beroep van verpleegster te worden opgeleid doch in de eerste plaats ter uitoefening van het beroep van lecrlinverpleegster. welk beroep een volledige dagtaak oplevert en dienoverenkomstig wordt beloond. Dat in casu dus niet sprake is van een toestand duurzaam leerlingschap, waarvoor het kind zich onder leiding van een leer meester Jieeft gesteld. Met aanvoering van motieven oordeelde het Hof'In Leeuwarden echter ..dat de opleiding van een leerlingverpleegster niet een secundaire plaats inneemt binnen het kader van haar werkzaamheden. Bovendien, dat uit een en ander moet orden afgeleid, dat de voor werkzaamheden beschikbare ttid van de dochter grotendeels door het volgen van een beroepsopleiding in beslag werd genomen vaaraan niet in de weg staat dat de dochter in die tijd produktieve arbeid heeft 'erricht en krachtens de geldende regeling loon als leerlingvemleogster genoot", let resultaat van deze belangrijke uitspraak is dus dat. indien de ouder aan nemelijk kan maken dat de dochter, leerlingverpleegster zijnde gerekend naar toestand aan het einde van het jaar. voor tenminste in bolanerüke mato (f J«? per jaar f 16.per week» daadwerkelijk te zijnen laste komt. hii voor de dochter ook voor de inkomstenbelasting aanspraak op kinderaftrek heeft. Los renteloze studievoorschotten nog dit jaar af Ingevolge artikel 46 van de wet op de inkomstenbelasting komen onder meer als buitengewone lasten in aanmerking kosten ter zake van studie en oplei ding voor een beroep. In verband m 't een arrest van de II. R. uit 1956 werd door de fiscus steeds het standpunt in genomen dat indien men van geleende gelden studeerde, de uitgaven eerst drukten als buitengewone last in het jaar dat men de gelden terugbetaalde. Indien u dus als kind bijvoorbeeld een renteloos voorschot kreeg om uw stu die te bekostigen en u dit bedrag te zijner tijd terugbetaalde, kon u tn dat jaar het terugbetaalde bedrag als bui- tengewone last aanmerken. Hoewel de wet spreekt over studiekos ten zonder meer, werd ingevolge een ministeriële toezegging zelfs goedgevon den dat het gehele terugbetaalde be drag als buitengewone last in aanmer king werd genomen dus zowel de ge leende bedragen die betrekking hadden op de studiekosten als zodanig als die welke betrekking hadden op de kosten can het levensonderhoud. Deze toezeg ging werd gegeven omdat het praktisch nogal bezwaren opleverde deze terug betalingen van de voorschotten te split sen. Maar de H.R. gooide bij haar arrest van 28 mei 1969 roet in het eten. Zij besliste namelijk dat het tijdstip van de aftrek van de buitengewone las ten niet meer kan worden beïnvloed door het afsluiten van een lening ter Notaris mag kosten éure Jaguar afschrijven Qm 7-icl) voor het uitoefenen van zijn beroep te verplaatsen, schafte notaris K.. zich een .Jaguar aan voor de prijs van ruim f. 25.000.-. Hij bracht alle kosten van deze luxe auto ten las te van zijn winst en berekende voor privé-gebruik 10 procent van de cata logus-prijs. Hij stelde, dat het ener zijds zakelijk noodzakelijk was. om bij een zekere categorie van cliënten in een auto te verschijnen, waarvan kwaliteit en uiterlijk volkomen in o- vereenstemming waren zowel met het aanzien van het notariaat als met de maatschappelijke standing van die cliënten en anderzijds, dat de rij- eigenschappen van de jaguar, waar mede afgezien van de porsche die nog duurder is inhaalmanoeuvres sneller kunnen worden uitgevoerd dan met enige andere auto. zodat het ge bruik van een jaguar, vooral op smal le of bochtige wegen, naast enige tijd winst een belangrijke verhoging van de rijveiligheid oplevert. De inspecteur meende, dat in het gebruik van de jaguar tevens een e- lement van persoonlijke behoefte bevrediging schuilde in zoverre, dat het voor de notaris primair een per soonlijk genoegen is te rijden en zich te vertonen in een zo'n dure en fraaie Hij meende slechts als zakelijke kosten te kunnen aanvaarden de uit gaven, die de notaris gedaan zou heb ben, indien hij een goedkopere auto had gebruikt, welke auto in voldoende- mate aan het doel beantwoord zou hebben. De inspecteur meende, de meerdere uitgaven bij de winstbere kening als zijnde privé-uitgaven te kunnen elimineren. t Neen. verdedigde de notaris zich, immers door de werkelijk gemaakte kosten terzijde te stellen, omdat deze kosten als ondoelmatig en nodeloos werden beschouwd, treedt de inspec teur in het beleid van de ondernemer, welke bevoegdheid de wet hem niet toekent. Het Hof te Den Haag stelde bij haai uitspraak van 18 October 1968 di nota ris in het gelijk Het betreft immers onweersproken een beroepsauto en dus komen de kosten ten laste van de winst. Slechts wanneet de keuze van het vervoermiddel zo evident door per soonlijke motieven bepaald waren ge weest. dat de daarnevens aanwezige zakelijke motieven in het niet zouden verzinken, zou het gelijk aan de kant van de inspecteur gesteld kunnen wor den. Als voorbeeld wordt dan aange haald de notaris, die zich ten einde zijn cliënten te kunnen bereiken, niet een personenauto zou hebben aange schaft. maar een tandbouwlraclor of een karos met vierspan. Slechts dan zou het duidelijk zijn. dat zijn handel wijze niet door zakelijke motieven was ingegeven, doch door een voor liefde zich op excentrieke wijze te verplaatsen. financiering van een buitengewone last. Het doet er du» niet meer toe uit wel ke gelden uitgaven, die in beginsel als buitengewone lasten in aanmerktng ko men (ziekte, overlijden.invaliditeit, be valling, kosten levensonderhoud, eigen studie e.d.j. worden betaald. Deze uit gaven worden steeds geacht gedaan te zijn uit uw inkomen, ook indien u le- heeft afgesloten. Hieruit volgt dal studiekot <ok al i zij ge financierd uit een lening, uitsluitend 1 aftrek kunnen leiden in het jaar waar in deze studiekosten zijn betaald of ver rekend, ter beschikking zijn gesteld dan wel rentedragend zijn geworden. De te rugbetaling van de lening is dus irre levant. De staatssecretaris van Financien heelt echter hij resolutie var 17 oktober 1969 bepaald dat aflossingen pan renteloze studievoorschotten welke voor 1 janua ri 1970 plaatsvinden, nog ten volle als buitengewone last worden aangemerkt, dus zelfs zonder de kosten van levens onderhoud af te splitsen. De oude rege ling blijft dus tot l janhari 1970 ge handhaafd op grond pan deze resolutie. Zo u het geld daartoe niet heeft, kunt u dit geld misschien lenen. De aflos sing van de bestaande studieschuld blijft dan immers toch nog als buiten gewone last aftrekbaar. BEZ0EKK0STEN AAN ZIEKE IN ANDER WERELDDEEL De ouders van belanghebbende, 42 jaar. woonden reeds lang In Canada Toen de moeder ongeneeslijk ziek werd en de wens uitsprak het gezin van belanghebbende nog eenmaal te zien. werd aan deze wens voldaan Belanghebbende bezocht met haar twee kinderen, oud 6 en 11 jaar. haar moeder in Canada. Van de totale kosten ad 3940.kwam slechts 1430,— voor rekening van belanghebbende zelf- Het restant werd betaald door haar vader terwijl ook een flink bedrag werd gefour neerd door een fonds van oud-militairen en nagelaten betrekkingen Het bedrag 1430.voerde belanghebbende op als buitengewone lasten zijnde kosten wegens ziekte en overlijden van moeder in Canada. Het Hof in Leeuwarder, verwierp deze kosten op grond van de overweging dat in de gegeven omstandigheden geen reis kosten tot een dergelijk bedrag plegen te worden gemaakt. De H.R. echter besliste dat dit niet de maatstaf voor de al dan niet aftrekbaarheid als buiten gewone last diende te zijn. doch dat slechts beslissend is de vraag of die reis kosten al dan niet redelijkerwijs moeten worden beschouwd als naar aard en omvang normale, in rechtstreeks verband met de ziekte gedane uilgaven. Of zulks in casu het geval was dient nu nog nader door een ander Hof (verwijzing volgde) te worden beslist. Bij gering inkomen veelal teruggaaf vermogensbelasting Ingevolge artikel 14 lid 3 i ting geldt als t op de vermogensbclas- verzoek zal 1-160 gulden worden teruggegeve Zo u het grens tot welke vermogensbelasting wettelijk vruchtgenot van het vermogen van het (mlnder- over een bepaald jaar op het inkomen mag drukken. 80 procent van het belastbaar inkomen van het voorafgaande kalenderjaar verminderd met de over dat kalenderjaar ver schuldigde inkomstenbelasting. Indien er dus een gering inkomen ls, doch wél vermogen, hetgeen bij kinderen nogal eens voorkomt, wordt de vermogensbelasting zeer matig. Stel een kind heeft in inkomen van 2.000 gulden en een vermogen jarig) kind heeft, kunt u de over het vermogen van het kind verschuldigde vermogensbelasting in mindering van uw m- Komen brengen- Vermindering van de vermogenbelasttng zou zich ook kunnen voordoen indien u maar een gedeelte van het kalenderjaar oinnenlands belastingplichtig ber»t geweest, bijvoorbeeld behoorlijk omdat u zich In de loop van het jaar hier te lande vestigde, zoa.r uw Inkomen uit dien hoofde laag is De H.R. accep teerde deze stelling echter niet en besliste bij arrest d.d. 8 oktober 1969, no- 16168 dat de regeling vervat in art- 14. 500.000 gulden De vermogensbelasting bedraagt dan zonder Ud 5 van de wet op de vermogensbelasting alleen geldt in i binnenlands belastingplichtige, die voor 500 000 gulden min 40.000 gulden, zijnde de belastingvrije som, dit is 2-760 gulden. Aangezien een zeker Jaar in de vermogensbelasting is aangeslagen, Ka» wnH 2 000 gulden geen inkomstenbelasting ver- gedurende het „gehele" aan'dat jaar voorafgaande kalender-

Leidse Courant | 1969 | | pagina 13