Zes onderscheidingen voor kolonne-leden van Rijnland B. en w. van Voorschoten vinden de raad geen kritisch lezer van aanbiedingsbrief Nieuw VVV-kantoor Leids Stationsplein JEUGDBENDE NA VIER MAANDEN OPGEROLD Leidse agenda BURGERLIJKE STAND MARKTEN DE LEIDSE COURANT LEIDEN Eindelijk komt er een eind aan de benarde en povere huisvesting van het Leidse WV-kantoor. Dc NZH begint namelijk na de winter met de bouw van een 150 m2 kantor plein en de ingang va gebouw zal dan worde; nu nog gehuisvest in hoopt eind volgend ja; NZH-restauratie aan het Stafions- l het NS-station. Dit gelijkvloerse i verhuurd aan de WV, De VVV, le politiepost aan de Steenstraat, r het nieuwe kantoor in gebruik binatie met een daar te bouwen wijkpostkantoor. Dit plan gaat echter niet door, zodat het WV-bestuur bijzonder blij is met de nu ontstane mogelijkheid aan het Stations plein. De grond hier (waarop onder meer een urinoir- en een taxistandplaats) is eigendom van de Spoorwegen. De gebouwendienst van de NS heeft ook het ontwerp voor het nieuwe gebouw gemaakt. Er wordt bij de bouw reke ning gehouden met de mogelijkheid te zijner tijd een etage ten behoeve van het NZH-karatoor op het VVV-.kantoor te bouwen. Bij de reconstructie van het Stationsplein zal rekening worden gehouden met het WV-kantoor wat de parkeer gelegenheid betreft. Gedacht wordt aan een speciale regeling voor kortparkeerders bij het gebouw. Stedebouw kundig wordt de bouw van het VW-kartoor als een belang rijke verfraaiing van dit deel van het Stationsplein gezien. In feite keert de WV dan weer ongeveer terug naar de oude vestigingsplaats, vanwaar zij in de oorlog door het bombardement van het station werd verdreven. Vele jorem is gezocht naar een nieuw onderdak en ten slot men dit te hebben gevonden op het Schuttersveld Zoals bekend is de heer R. A. Dekker, nu nog directeur van de WV te Noordwijk, per 1 januari tot directeur van. de Leidse VW benoemd. Aangezien voor hem no-r geen opvolger is gevonden in Noordwijk zal hij echter tijdelijk dacht ook nog zijn aandacht moeten schenken aan de Noord- com- w fikse VW-belangen. Uwhuishoudhulpjevoorde hele dag is King. Elke King pepermunt is namelijk een „rondje energie" waardoor u nèt iets meer presteert. Omdat King stimuleerten activeert. Natuurzuivere King u, houdtmondenfrisen mensen monter. ,r» LEIDEN De Leidse politie heeft de ze week, een uit zes personen bestaande jeugdbende opgerold, die zich van au gustus tot november in ongunstige zin bijzonder aktief heeft getoond. Een 22- jarige sloper, een 16-jarige bijrijder, een 16-jarige antenneplaatser, een 16-jarige voeger en een 17-jarige verkoper heb ben o.m. een bezoek gebracht aan een woning aan de Zijlsingel waar voor on- Lambermont gaat de Leidse raad verlaten LEIDEN De heer J. C. J. Lam- KVP-fractie in de Leidse gemeen teraad, heeft in een schrijven in antwoord op een brief van het L- de Leidse ge meenteraad niet zal aanvaarden. De heer Lambermont is sinds '58 lid van de Leidse raad en sinds 1966 fractievoorzitter van de KVP- fractie als opvolger van de heer Alleen „Casino" open Banen veelal nog niet opgespoten LEIDEN Ondanks de koude van de laatste da'geri wórdt nog slechts op bescheiden schaal geschaatst. De gladde ijzers zijn in feite alleen nog maar on dergebonden in Noordwijk waar op de baan „Casino" gistermiddag en avond zo'n duizend twaalfhonderd schaats liefhebbers aan hun trekken konden ko men. Ook vandaag zal de baan, mits het kwik niet al te zeer tot boven het vriespunt zal stijgen, geopend zijn en wel •anmiddag van 2-5 uur en vanavond van 7.30-10.30 uur. Ook in de Kikkerpolder werd gisteravond geschaatst, zij 't clan- en. De baan was wel opgespoten, - niet officieel voor geopend ver- •d. Naar alle waarschijnlijkheid zal dit vandaag wel het geval. De banen t, Roomburg en Leider dorp (vereniging LJssport) zjjn met het op de weinig zekerheid biedende weerberichten nog niet opgéspoten. VRIJDAG 12 DECEMBER Schouwburg De Timdelerclub: „Pas >p dat je geen woord zegt". Aanvang 20.00 uur. Komedie van Dimitri Frenkel Frank. ikenhal Opening expositie Gijs Gijs- rs. 20.00 uur. Zaal Mekel, Hogewoerd 87 Alg. leden vergadering PAK-partijen. 20.00 uur. De Waag Forumavond Biafra-comité. 20.00 uur. ZATERDAG 13 DECEMBER Zaal Maria GIjzensteeg Bingo-avond Leidse Harmoniekapel. 20.00 uur. Clubhuis „Tot Ieders Ge noegen" speelt „Tot wederdienst bereid".- Aanvang 20.00 uur. De Kleine Burcht Expositie „De Snel- vlieger" (vogels). Centrum Hooglandse Kerk Experi menteel Kerkewerk. Ds Schoonheim spreekt over „Bijbelse Kernwoorden". Stadsgehoorzaal Feestmiddag voor arbeiders. 14.30 uur. ^Ëggtr RSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Aan de Leidse Universiteit is gisteren de heer W. O. Kwant tot doctor in de geneeskunde geproveerd op een proefschrift, getiteld „The influence of a tranquilizer chlor-promazineon the red colle membrane". Promotor was prof. dr. H. L. Booij. LEIDEN Tot bouwdirecteur van het centrum is door het Collége van Cura- id, Rijnsburg en Oegst- geest, bezit thans in het oude Rynlands Lyceum eigen oefen- en instructieloka len. De leden van de kolonne zijn hier over bijzonder verheugd en het kwam gisteravond tydens een feestelijke bijeen komst sterk tot uiting. De voorzitter van de Ned. Vereniging Roode Kruis afd. Rijnland, burgemeester T. A. J. van Ey- singa sprak een hartelijk woord van wel en dankte het gemeentebestuur Oegstgeest voor haar medewerking bij het verkrygen van een goed onderdak oor de kolonne. „U vormt een klein nderdeel van een wereldorganisatie 'aarvoor het boeiend is te werken," al- us de burgemeester. De voorzitter toonde zich voorts bijzon- verheugd te kunnen mededelen dat hoofdbestuur een aantal onderschei dingen beschikbaar had gesteld. Deze werden voor het front van de kolonne in het bijzijn van de bestuursleden de heren W. J. Sirag en R. Oechies en de echt- notes van de burgemeesters van War- >nd en Voorhout, resp. de dames Lan- gemeijer en Stolwijk alsmede de kolonne- kommandant de heer v. d. Horst en de P. W. van der Mark uitgereikt. Burgemeester Van Eysinga overhandigde de medailles en oorkonden i mej. J. A. Dubbelaar en de heren P. G. van Rijn en M. Vooys vanwege 10-jarig dienstverband. De heer A. varr Delft en mej. A. van Delft ontvingen de onderscheiding voor twintig jarig dienst verband terwijl als laats aanmerking kwam de heer W. F. dorp die al dertig jaren zijn aan de kolonne wijdt. Het was laatstge noemde die het bestuur afd. Rijnland en Hoofdbestuur de dank van allen over bracht. Hij bood de kolonne een prjjzen- kast aan die door de v. d. Mark werd onthuld. Tenslotte bood de kommandant van de verbindingsdienst, de heer J. van Wijk een naamplaat aan welke buiten het gebouw zal prijken. Deze werd ont huld door Burgemeester van Eysinga. Dit Nicolaas en Zwarte Piet waren ter verdere opluistering wezig Wethouder Menken reageerde op mening mr. Hanssen IV, dal Hal zitter de KVP, afd. Leiden, liet wethou der S. Menken ons weten, dat de mening van mr. Hanssen over kan- dldaat-wetlioudesr etc. louter zijn persoonlijk mening is. Het is geen bestuursmening en geen fractie- mening. Grofsmederij gaat samenwerken met fabriek in V.S. LEIDEN. De Koninklijke Nederlandse Grofsmederij in Leiden heeft in principe overeenstemming bereikt betreffende technische samenwerking met de Camp bell Chain Company in de Verenigde Staten. Naar de onderzoekingen hebben ui wezen, maakt deze onderneming beste kwaliteits-ketting ter wereld transportdoeleinden. Het is de bedoe zo spoedig mogelijk met behulp specialisten van deze Amerikaanse derneming de fabricage van spei hijsmateriaal te beginnen. Naast 1 know-how zijn er i geveer zesduizend gulden aan sieraden zes kantines werden aangedaan, namelijk was het de jongelui hier riding. Een 23-jarige tirr nog ingerekend wegens heling. tn de nacht van woensdag op donderdag is ingebroken in een pand van een technisch bedrijf aan de Witte Singel. Naast een te verwaarlozen be drag aan geld (negen gulden), werd een bandrecorder met versterker meegeno men en een stoomstrijkijzer, hetgeen neerkomt op een waarde van ƒ2100,-. Veertig jaar bij M.- en Havendienst ceptie worden gehouden ter gelegenheid van het feit dat de heer G. Bergman veertig jaar in dienst is bij de Markt- en Havendienst. De 62-jarige Leidenaar kwam in 1929 als assistent-brugwachter j in dienst om op 1 augustus 1958 op te I Res. Orkest en Monique Haas Waardige vertolking Beethoven en Bruckner Stadsgehoorzaal beluisterde gis teravond de K&O-topper van deze maand: het Residentie-Orkest met als soliste Monique Haas, die het G-dur concert voor piano en orkest (4e) van Ludwig van Beethoven ver tolkte. Technisch deed ze dat nagenoeg vol maakt, al was in de eerste gedeelten het „hart" nog even zoek. Enkele Residentie Orkestleden waren hier echter debet aan, omdat zij met dit nogal moeilijke pianoconcert vaak vulden een prachtrol in Bruckners 5e Symfonie met bijnamen als de Fan tastische, de Tragische, de Middel eeuwse, de Geloofs- en Koraalsym fonie). Een compliment overigens aan het adres van het gehele orkest, zikaal spel (ook de blazers). Bruck ners Vijfde kreeg reliëf, ondanks zijn gecompliceerde polyfone structuur en lange tijdsduur, 80 minuten is lang; zowel van het concentratievermogen als het muzikale geestesl vergt het veel. hun partituur gebonden MONIQUE HAAS was inmiddels voortreffelijk op dreef. Ze liet allerfijnst passagewerk horen toonde zich ee zachter) heeft bedoeld. Veel deed echter niet af aan de lyrisch-roma tische bewogenheid, waarmee geco HET RESIDENTIE ORKEST zag kans de aanaacht minimaal te laten verslappen, door een volledige Ook in de moeilijkste gedeelten, de finale en niet te vergeten het me trisch effectje in het adagio len), werd de vertolking onder- udend én correct voltooid. Willem n Otterloo leidde muzikaal, met lesterschap, zou ik willen zeggen. ADVERTENTIE peel instrumenten. LEIDEN. Geboren: Florine Elvira, d.v. F. P. Küthe en C. L. van de Werk; Ingrid, d.v. A. Siere en G. J. Gijzenij; Petrus Johannes, z.v. A. Jonkers en W. ansen; MariaEsther en Johanna Eli sabeth, dochters van G. Harteveld en M. Maagdelijn; Adriana Heidi, d'.v. J. Zwaan en B. W. Struik; Suzanne Thé- rèse, d.v. C. J. de Baeij en M. M. L. R. T. S. Beljaars; Petronella Wilhelmina, d.v. N. B. M. Roovers en W. M. Rijs- dam; Elvera, d.v. T. P. J. Ober en H. C. Swets; Rose-Marie Martin d.v. M. van Wijk en M. E. v dam; Johann Bernhard, z.v. I sen en C. Peters; Johanne! z.v. G. Dijkhuis en H. I. E. Potgieter. Ondertrouwd: R. C. M. de Groot en J. G. M. Bakker; P. Broers en C. A. M. van Leeuwen; F. G. Staffeleu en S. M. Langezaal; E. E. M. G. Houbiers en M. E. Kwaadgras; O. van der Lelie en T. A. E. Stikvoort; M. J. Kraaij en F. van der Pluijm; C. M. Oosterveer en A. Paauw; S. K. van Westbroek en J. On derwater; D. Fraaij en J. M. Moeliker; J. Vos en J. D. Visser; W. C. Plezier en M. Ravensbergen; H. W. Smits en N. J. Weeda; H. G. van Duijn en A. M. J. Maassaar; J. J. Keppler en V. H. F. M. Knepflé; W. B. A. de Haas en T. J. M. Ouwerkerk; L. Schutte en S. van der Vos; S. P. A. van Goozen en E. Rekel- hoff; A. Marks en E. H. Sanderman; J. C. M. Ruijs en C. G. M. Warmerdam; W. C. avn der Bolm en A. Lepelaar; J. J. Sjardin en B. J. A. Daams; B. L. D. Perk en W. M. Jansen. Gehuwd: G. T. Zonneveld en S. BodriJ; R. J. van Oosten en J. C. Smittenaar; H. Ramak en M. Calkhoven; A. de Reuver en M. Arnoldus; J. J. Vermeer en T. H. Burger jon; L. Wielhouwer en E. P. M. Sweep; W. Wijntjes en N. L. Adriani; R. van der Zeeuw en J. M. Waasdorp; A. van der Reijden en C. M. den Os; J. J. de Korte en W. G. Jansen; D. Vrij en C. J. M. van Egmond: W. Stikkelorum en A. Schroder; J. H. de Jong en M. C. de Vrind; J. J. A. van der Geest en M. J. P. van Schie; H. W. Ka merling en C. P. Crama; J. P. Douma en M. J. Renzové.; J. C. H. Aalders E. H. Krab. Buslichtingen met Kerstmis LEIDEN Op woensdag 24 december zullen de lichtingen van de brievenbus sen te Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest geschieden om 17.00 uur en op woens dag 31 december om 16.00 uur i.p.v. 19.00 uur. De laatste lichting aan 't hoofdpostkan toor Gerestraat zal op 24 december om 19.15 uur en op 31 december om 18.15 uur geschieden. den Dubbelden; Klazina Jakobine d.v J. I. Massaar en J. M. A. Koudijs. Ondertrouwd: B. P. M. v. d. Hulst en A. M. A. Juffermans; H. Schroder en M. C. d. Leeuw; C. R. Abbink en J. C. F. Verhaar; A. C. A. Leppers en M. A M. v. d. Hoek. Getrouwd: A. Ruijgrok en B. von Sche ven; B. F. de Graaf en M. C. Rasser H. G. Stekelenburg en B. W. Smit; H A. Mulder en M. C. C. v. Vollenhoven Overleden: H. C. de Vries w.v. C. Lan gerijs; M. v. d. Meij e.v. J. Sieders; K Waijenberg e.v. L. T. v. d. Weem. „Teeuwen trapte niet na, maar haakte Lens" IIn hotel „Krooi Haag zijn gisteravond delegaties van HBS, LFC en de KNVB bijeengekomen om over de „kwestie-Teeuwen" te spre ken. Jan Teeuwen, de aanvoerder van LFC, werd op zondag 16 noyember uit het veld gezonden omdat hij volgens het rapport de Hagenaar Lens nagetrapt zou hebben. Scheidsrechter Lansbergen sprak zich gisteravond echter heel wat eufenistischer uit door te zeggen dat het haken" betrof. „Ik heb Teeuwen weggezonden om de situatie wat over zichtelijker te maken," zei arbiter Lans bergen, die in het omstreden duel aan kondigde dat hij strak zou gaan optre den. De referee mefkte dat op na on geregeldheden tussen Dick Sira en de Boerenpartij in Leiden LEIDEN Leden van de Boerenpartij uit Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond hebben afgelopen maandag op een vergadering in hotel Nieuw-Minerva opgericht de „Kiesvereniging Lelden en Omstreken van de Boerenpartij". de Boerenpartij. In het b« hebben zitting: H. Njjssen, Maredyk 131, voorzitter; W. Pompe, Rijnsburgerweg 92, secretaris; Q. ter Haar, Haarlemmer straat 249, penningmeester. De verga dering besloot verder het bestuur op te dragen op korte termijn een propagan- da-commissie in te stellen, teneinde by de verkiezingen van 3 juni 1970 ook in de gemeenten Leiderdorp, Oestgeest en Wassenaar met een lyst uit te komen. winddicht» absoluut waterdicht» evoerd beschermende bontkrc \et en zonder ceintuur te dragen. In donkerblauw, groen en bruin. Maten "4-56- IW I ir. J. Leidse Univi Zwel LEIDEN Op zijn verzoek is door het college van Curatoren van de Leidse Universiteit aan de heer S. J. van den Bergh eervol ontslag verleend als lid en voorzitter van het bestuur van het Academisch Ziekenhuis Leiden. Tot zijn opvolger is benoemd ir. W. Starrenburg, LEIDEN, 12 dec. Groenten Appelen 15-16; peren 52-54; aardappelen 20-21; andijvie I 84-102; idem II 54-81; kroten, gekookt 50; boerenkool 22-38; rode kool 22-29; prei 47-57; stoofsla 45-46; sprui ten A 130-161; idem B 121-165; cahm- pignons 320-340; uien drielingen 16-26; uien middelgrof 46-52; uien grof 26; witlof 127-207 per 100 kg. Knolselderij 20-53; sla 11-21 per 100 stuks. Peter selie 6-19; selderij 6-14 per 100 bos. was met een sluitende begroting voor Voorscho ten en inplaats van waardering voor deze begro ting kritische beschouwingen gehouden had, die voorkomen hadden kunnen worden indien de aan biedingsbrief van b. en w. beter bestudeerd was. In het bijzonder wethouder dr. Kamminga (WD) toonde tijdens een helder maar helaas soms emo tioneel betoog aan, dat de beleidslijn in de be groting zeker te vinden is en dat de „kennisover dracht" over de begrotingsmaterie een pover re sultaat heeft gehad. Wethouder Iestra (PC) meende een gevoel van onbehagen te constateren bij een deel van de raad, in het bijzonder ten I aanzien van de bemoeiingen voor de bejaarden, j De woordvoerder van de KVP, de heer Schuur man, stelde in zijn tweede woord, dat hij bij het 1 nalezen van de stukken tot de conclusie gekomen i, dat hij zich wat onzorgvuldig geformuleerd Mr. Esselaar (KVP) sprak zijn waardering uit voor de wethouder van fnianciën, dr. Kamminga, maar voegde er aan toe „waardering betekent nog geen heiligverklaring, wij verschillen met elkaar op principiële onderdelen'!. SCHADUW De scherpe kritiek op het college van b. en w., vooral van de zijde van de KVP, Prot.-Chr. groep en de PvdA wierp een schaduw op de tweede begrotingsavond. De kritiek van de KVP en PC, dat de wethouder voor financiën het getij mee- gehad heeft en geschermd heeft in de aanbie dingsnota met het verwezenlijken van grote pro jecten, die deels door een goedkope lening (sport hal), deels door fnianciële hulp van hogere or ganen verlceerstravers en station) tot stand zijn gekomen, werden weerlegd door wethouder Kam- Voorschoten nog i' G.S. wachttijd is maar vijf maanden. De wethouder toonde aan, dat de begroting van Voorschoten reëel sluitend is. Er is nergens op bezuinigd, de post subsidies is aan zienlijk vergroot tot bij 600.000,— (inclusief de indirecte subsidies). Als ooi-zaken voor deze slui tende begroting noemde de wethouder de gun stige uitkeringen van het rijk; de wijze van be steding en de eigen belastingen, die wel hoog maar niet uitzonderlijk hoog zijn. „Een niet slui tende begroting en daarmee een beroep doen op extra uitkeringen, betekent het verliezen van financiële zelfstandigheid", aldus de wethouder. Er is een redelijk optimisme voor de toekomst. Het verschil tussen financiering en jaarlijkse exploitatie is in de beschouwingen van de fracties niet tot uitdrukking gekomen. De vaste schuld van de gemeente Voorschoten ligt lager dan het landelijk gemiddelde. In totaal 41 keer is een kredietbijdrage ingediend en G.S. hebben deze alle goedgekeurd tot een totaal bedrag van ƒ8,1 miljoen. MISVERSTAND Wethouder drs. Van der Laan (KVP) wees op het grote misverstand bij de KVP-fractie over het structuurplan. Het structuurplan is een ruimte lijke schets, die het grondgebied van de gemeente raakt, gericht op het gebruik van de bodem. Dit nota's, welke ten nauwste verband houden met dit structuurplan, waarin het ver keer een belangrijke zaak is. PLANNEN De ernstige kritiek op de bestemmingsplannen van de zijde van de WD en de PC zou alleen zelfkritiek kunnen zijn, omdat b. en w. het uit gestippelde beleid van de raad uitvoeren. Maar de kritiek is ongegrond. In iedere wijk is per karakter Adegeest dere wijk (Vlietwijk), maar iedere wijk heeft 8 m2 groen per woning. De wijk Noord-Hofland Is pas in aanbouw. In deze wijk komt experimen tele bouw. Een belangrijk groengebied in deze wijk komt langs de spoorlijn. Rijksweg 11 is in behandeling en wacht op de uitspraak van de minister. De verwachting is er dat Rijkswater- uitgea irden: de vraag is alleen, aldus de wethoui financiële consequenties niet afgewikkeld worden op de gemeente en de provincie. In 10 jaar tijd heeft Voorschoten 2535 nieuwe woningen gekre- in de woningwetsec 971 ln de pre het weinig doen aan de vormgeving van woninge Dit jaar zijn er vijf speelplaatsen voor de jeugd bijgekomen, waarvan vier verhard met speelwerk- tuigen. De speelgelegenheid ls daarmee uitgebreid van 9,5 ha tot 12,75 ha. WIJKRADEN sprak wethouder Iestra (PC). Voorschoten volgt nauwgezet het Haagse experiment voor onderwijs vernieuwing. Het moeilijke punt is echter de coaching van de leerkrachten. In overleg met de betrokken wethouder van het gewest Leiden, zal de gemeente Leiden gaan zorgen voor plaatsings mogelijkheden voor onderwijskrachten. Het open baar onderwijs heeft zich al goed aangepast; over het bijzondere onderwijs wilde de wethouder geen mededelingen verstrekken, de verantwoording daarvoor ligt bij de schoolbesturen. B. en w. voe len er niets voor om een kindercrèche te subsi diëren. Huisvrouwen met kleine kinderen moeten hiervoor zelf maatregelen treffen. Primair be hoort de opvoeding toe aan de ouders en deze mag niet afgeschoven worden op de overheid. De kritiek omtrent de bejaardenzorg van de zijde van de KVP mist iedere grond. Hoewel de be jaardenzorg nog niet af is, ligt Voorschoten dui delijk voor op andere gemeenten. RAADHULSKLANKEN Burgemeester De Kool stelde dat „Raadhuis klanken", het mededelingenblad van de gemeente, nog steeds in het experimentele stadium is. De vernielzucht van de jeugd is groot, toch zullen de groenstroken niet verboden worden, met uit zondering voor voetballen. De openbaarheid van de commissies van advies en bijstand berust niet bij de raad; b. en w. kunnen dit zelf beslissen. Voorlopig zijn b. en w. nog geen voorstanders hiervan. Openbaarheid van deze commissie doet afbreuk aan de openbare behandeling in de raad. ROTTERDAM - IJSSELMONDE - HOOG VLIET - SCHIEDAM - VLAARDINGEN - LEIDEN - ZEIST - ARNHEM - ZAANDAM - MAASTRICHT LEIDEN, 12 december Vee Stie ren 14; melkkoeien 80; vette koeien 270; vare koeien 121; pinken 12; gras kalveren 4; vette kalveren 10; nuchtere kalveren 1; vette schapen 30; vette lam meren 2220; drachtige zeugen 26; schrammen 22; biggen 794; gelten 40; Totaal 3640; fokstieren 800-1200; slncht- stleren 4.50-4.80-5.00; melkkoeien 975- 1350-1650; vette koeien 4.30-4.80-5.10; 2de en 3de kwal. 3.70-4.10. vare koeien 700 100 1250 1350; pinken 525 700 815; graskalveren 450 475 525; vette kalveren 3.50 3.75 4.10; vette schapen 90 100 115; vette lammeren 125 135 155; drachtige zeugen 550 650 675; schrammen 115 125 135; biggen 95 105 110; geiten 25 35 65 90; slacht- stieren, melkkoeien rustig; vette koelen levendig; vare koeien goed; pinken rus tig; graskalveren rustig; vette kalve- stug; vette schapen goed; vette geiten redelijk tot goed.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3