j Happel: „Tegen Fiorentina zou een ramp zijn geweest" Ondanks zege (1-0) floten toeschouwers Napoli uit Jan Janssen wil Feijenoord Vorwarts Berlin in elf jaar zes keer kampioen Oostduitsers móéten sterke ploeg hebben niet missen Eén op acht semiprofs ziet onvoldoende Feijenoord had veel ongunstiger kunnen loten Dorpmans: „Vorwarts maakte goede indruk" PAGINA 11 OOST-BERLIJN De eerste Duitse tegenstanden van Feijenoord in het Europa Cuptoernooi voor landskampioenen, FC Vorwarts uit Oost-Berlijn, acht de mogelijkheid om de halve finales te bereiken zeker aanwezig Trainer Fritz Belger, die de Oostduitse titelhouder sinds 1967 onder zijn hoede heeft, bracht zijn mening als volgt onder woorden: „Het beste bewijs "oor de internationale klasje van Feijenoord is de uitschakeling van wereldkampioen AC Milan. De Nederlanders zijn dan ook in de duels met ons ongetwijfeld favoriet. Wan neer Vorwarts echter voortgaat op de weg, die tegen Rode Ster Belgrado werd ingeslagen toch ook een club met een zekere Europese faam is er een kans op een goed resultaat" Dat Happel de zaken serieus opvat blijkt i wel uit het feit dat hij vóórdat Feije noord zijn eerste wedstrijd speelt Vor warts al verscheidene keren aan het werk aal hebben gezien. Happel is van plan in de komende weken twee of drie keer naar Ooot-Duatsland .te reizen om Vorwarts te Happel: .,Ik ken het Oostduitse voetbal vrijwel niet. Het enige wat ik er van weet is dat er zeer gedisciplineerd gespeeld «omdit en dat de Oostduitsers over een Toortreflelijke conditie beschikken. Maar roldoende. Daar kan men op rekenen Bijzondei- blij is Happel met de voor- iprong van Feijenoord om eerst een uit wedstrijd te spelen. Happel: „Dat is een groot voordeed. Wat dat betreft hebben we net zo fortuinlijk geloot als tegen AC - Milan. Om zeker te zijn voor de thuis wedstrijd zuiden we in Beriijn zeker twee doelpunten moeten maken. Dat zad niet gemakkelijk gaan en daarom is het zo mood dat we Vorw&rte de tweede wedstrijd in Rotterdam krijgen. Tegen AC MM an hebben we kunnen eden wat het voordeel bang dat we tegen Fiorentina zouden „I loten. Dat zou een ramp zijn geweest. Die Italianen zijn natuurlijk belust op re- - vanche nu wij AC Milan hebben gewipt. Dat raakt hun eergevoel. Fiorentina zou dubbel gedaden to het veld komen. Het zou er niet alleen voor knokken bij de laatste vier te 'komen maar er tevens een prestigeslag van maken. Nee. ik kan niet anders zeggen dan dat Ik gelukkig ben met deze uitslag, ad moeten we niet te rg vroeg juichen." - Voorzichtig Tevredenheid niet alleen hij Happel, 1J maar ook bij alle spelers, met uitzond e- ring misschien van ex-Ajacied Theo van n Duivenbode. „Ik weet niets af van het a zichtdg zijn. Ik raak niet zo snel in een l1, juichstemming. Ik vergelijk voor mezelf het Oostduitse met hel Westduitse. Het zijn tenslotte allemaal Duitsers. En West- Duitsland speelt bijzonder sterk Daarom ■- ben ik er nog niet zo gerust over." 1 Aanvoerder Rtous Israël: „Ik heb gelijk gekregen. Dinsdag heb ik het nog voor- -r speld dat wij in de kwartfinale tegen Vorw&rts zouden komen. We hebben ge- 'n lukkig geloot. Vorwarts za! ongetwijfeld hard spelen. Dat is voor Feijenoord geen probleem. Het Oostduitse voetbal is van klasse, dat weet ik nog van twee jaar geleden, toen ik to Rotterdam meespeelde in het Nederlands elftal tegen Oost- t Duitsland. Ze zijn snel en weten wat hard voetbal is. Wij hebben inmiddels internationale ervaring genoeg opgedaan om ons daarbij aan te passen. Verschrikkelijk Ruud -Geels, al geruime 'tijd op de re servebank dooi* een hardnekkige blessure: ,.We hebben geboft, dit is een tegenstan der waarop ik gehoopt had. We waren veel slechter afgeweest als we bij voor beeld Celtic, Fiorentina of Leeds United - hadden geloot. Nu weet je dat je een 1 zeer goede kans hebt de halve finales te kunnen halen. Ik hoop alleen dat ik tegen i die Oostduitsers mee zal (kunnen spelen, i Het is verschrikkelijk als Je tijdens de i Europa Cupduels op de reservebank moet zitten. Die sfeer is altijd geweldig- Dat heb Ik wel gemerkt dn de wedstrijden tegen Reykjavik dn de eerste ronde." De kans dat Geels er dan bij zou kun nen zijn is groot. Geels traint al weer lioht en kan waarschijnlijk binnen enige weken voetballen. Middenvoor gaat voor geen honderdduizend man opzij ARNHEM Jef Dorpmans is een van de weinige Nederlanders, die op de hoog te is van de sterkte van VorwSrts Ber lin. De Arnhemse scheidsrechter dankt deze kennis aan het feit dat hij op 26 november In Belgrado de returnwed- strüd tussen het Joego-Slavische Rode Ster en Vorwarts voor de achtste fina les van het toernooi om de Europa Cup 3 leidde. De Oostduitse formatie heeft bij Dorpmans een goede indruk achterge laten. „Het is een ploeg zonder sterren. Vorwarts speelt echter zeer goed en ge disciplineerd. Het zijn geen schavers. Feijenoord, kan, dacht ik, gelukkig zijn met deze loting. Het kan tegen deze plaag voetballen. Voor mij is het in ie- harde spel van de Oostduitsers. Hasd-l: „Het zijn spelers, die het van pure ka-acht moeten hebben. Ik weet toet of hun spelsysteem Feijenoord wel zal liggen." Kindvall: „Ik heb twee keer gespeeld tegen Oostduitsers en twee keer werd het een nederlaag. Het moet volgens mij een ploeg zijn die zeker zo sterk is als de Jos Coler, voorzitter van de sectie be taald voetbad van de KNVB. met Herik Zon als afgevaardigden van de KNVB to Rotterdam aanwezig, noemde het een gunstige loting. Coler: „Toch mag Feije noord toet te optóimdstdsoh zijn. Juist om dat het weinig van Vorw&rts afweet Het Nederlandse elftail heeft ervaren tot wat voor prestaties het Oostduitse elftal to staat is. Conditioneel ds Oost-Duitdland zeer sterk. Het blijft oppassen voor Feijenoord". Scheidsrechter beledigd: 1500 Mark boete FRANKFURT Rudi Gutendorf, trai ner van de Bundsligaclub Schalke '04, is gisteren in Frankfurt door de straf- commissie van de Duitse Voetbalbond veroordeeld tot 1.500 mark (ruim 1.400 gulden) wegens herhaalde belediging van de scheidsrechter in een vriend schappelijke ontmoeting tegen Wupper- taler SV. De aanklager had het dubbele geëist. Hoewel Gutendorf het hem ten laste gelegde volledig ontkende een suppor ter van Schalke had zelfs de schuld op zich genomen („de scheidsrechter heeft Gutendorf met mij verwisseld") kwam de commissie toch tot deze forse boeté, vergezeld van een berisping. Cajkovski ontslag bij Hannover '96 HANNOVER. De Joego-Sla- vische tr alinea- van Hannover '96, Zlatko „Tschji'k" Cajkovski, is gisteren op staande voet ontslagen. De Bundesligacflulb heeft de eens zo beju'belde oefenmeester beschuldigd van het voeren van onderhandelingen met het eveneens in gevaar verkerende München 1860. De Beierse club heeft in middels de Oostenrijker „Bimlbo" Binder aangetrokken. In januari, op de algemene ledenver gadering, wordt het officiële ontslag bekend gemaakt. Met het wegzenden van Cajkovski is het totaal van ontslagen trainers sinds de oprichting van de Bun- desliga to 1965 op 94 gekomen, der geval de meest gunstige tegenstan- Vorwarts dus geen sterrenteam. Maar beschikt het dan niet over een uitblin ker? „Ja ze hebben een bijzonder lan ge midvoor. Horst Bergerath heet hij, geloof ik. Dat is hun kasstuk. Het is een vent van negentig kilo. Hij loopt op el ke bal en gaat voor geen honderduizend man opzij. Tegen Rode Ster maakte hij twee doelpunten". Vorwarts had in Belgrado lange tijd het accent op de defensie. Unfair ver dedigen met geraffineerde trucs was er volgens Dorpmans niet bij. „De laatste twintig minuten stonden ze met de rug tegen de muur. Ze speelden stevig maar keurig. Als ik vier of vijf keer tegen hen heb moeten fluiten is het veel". De homogeniteit noemde Dorpmans de grootste kracht van Vorwarts. Andere kwaliteiten van de Oostduitsers: „Goed schakelen en technisch uitstekend spel", aldus Dorpmans. „Het is een ploeg die modern voetbalt. Je komt merken dat er een bekwame trainer achter staat". Voor de zesdaagsedie vanavond in Amsterdam begint, hebben verschei dene renners de latjes van de baan al beproefd. In een kille temperatuur, loacurvoor Harm Ottenbros zich mest een stevige sjaal wapende. AC Milan speelde gelijk MILAAN (AP) AC Milan en Bologna hebben gisteren hun achterstallige com petitiewedstrijd met 00 gelijkgespeeld. AC Milan staat nu met Torino op de ge deelde vijfde plaats, beide met 12 pun ten uit 11 wedstrijden. Cagliari voert de ranglijst aan met 18 punten. Rotterdamse amateurboksers tegen Belgen ROTTERDAM De Rotterdamse boks vereniging „Huizenaar" organiseert op maandag 15 december in gebouw „Odeon" te Rotterdam internationale amateurwedstrijden tussen een eigen equipe en een ploeg van Belgische bok sers. In de A.-klasse komt Stan Dries- sen uit tegen de Belg Osumba, Gerard Bok tegen de Belg Gerrit, Wim Jansen tegen Deruyter, Carel Jansen tegen Steenlandt, Leen van Diggelen, tegen Beurselinck en Eric Walcott tegen Lam- brecht. Het programma wordt aangevuld met (internationale)- partijen in de C- klasse en nationale duels, onder andere Klepke tegen Beens. (ADVERTENTIE) Bronchiletten Hoestdrank in tabletvorm. f 1.- Ajax alle kansen in returnwedstrijd (Van een speciale verslaggever) NAPELS Ajax heeft gisteravond in Napels ondervonden wat het voor een Nederlands elftal betekent zonder Cruyff en Keizer te moeten spelen. In de derde ronde van het toernooi om de Runners Up Cup verloor Ajax met 1-0 van Na- poli, dat nauwelijks meer is dan een middelmatige ploeg. Ajax heeft voor zichtig gespeeld in het begin van de wedstrijd, uit angst voor wat niet meer bleek te zijn dan de matte schaduw van een gevaarlijk elftal. Pas na rust gooi den de Amsterdammers alle vrees van zich af. drukten Napels verder terug, maar misten toen, behalve Cruyff en Keizer, ook net dat greintje geluk, dat ook een beter spelend elftal nodig heeft Ajax heeft zijn verdedigende speel wijze van meet af aan voor niemand verborgen gehouden. De voorhoede be stond in principe slechts uit twee spe lers. Dick van Dijk en Tom Soender- gaard. Extra-mankracht moest uit de tweede Lijn worden aangevoerd, maar in de eerste twintig minuten is Ajax daar nauwelijks aan toe gekomen. Napoli be heerste de wedstrijd, was numeriek veel sterker to eigen verdediging en bouwde daar zijn acties op (Panzariato en Pogli- ana) die verder werden uitgedragen door de sterke middenvelders Bianchi en Juliano. Maar dichter bij het doel van Bals verdween ook de „snee" uit de combinaties, doordat de linie Swart- Suurbier- Hulshoff - Rijnders - Krol vóór Vasovic en Bals zeer overtuigend afbrak. Gert Bals kreeg het dan ook niet erg moeilijk. De druk van Napoli was hevig, maar zelden echt gevaarlijk, al moest Krol in de achtste minuut pijlsnel toe- stormen en een hoekschop weggeven, om Hamrin niet de kans te gunnen om in te koppen. De 28.000 toeschouwers zagen in de dertiende minuut Napoli door de verdediging van Ajax heensehieten. Hulshoff werd van de bal gehouden door Altafimi, en Hamrin en Juliano kwamen daardoor alleen voor Vasovic, maar het pasje van de kleine Zweed was onzuiver en Vasovic keerde het dreigende gevaar gemakkelijk. Juist toen Ajax stap voor stap zijn verdedigende stellingen verliet, maakte Napoli een doelpunt door een moment van verminderde attentie in de achter hoede van Ajax. Te veel aandacht werd ■feesteed aan de «iel opkomende Monte- (Van onze correspondent ROTTERDAM In de kantine van de Arbeiders Pers waar zich de Fetfenoordploeg had verzameld om de uitslag van de loting voor het Europa-Cuptoernooi te vernemen, zat ook Jan Jansen. De wielercrack uit Putte blijkt een fervent aanhanger te zijn van de Rotterdamse topclub. Hij had de eerste wedstrijden van Feijenoord uitvoerig gevolgd op het televisiescherm. Jan Janssen was met zijn vrouw Cora naar Rotter dam gereden om bij de Feijenoorders te kunnen zijn als de uitslag bekend werd. Janssen was alleen niet erg gelukkig met de speeldata, 4 en 18 Janssen: „Ik moet van 26 januari tot en met 4 maart in Groningen rijden. In de zesdaagse. Maar ik denk wel dat Groningen een dag eerder zal beginnen nu bekend is dat de eerste wedstrijd op 4 maart ge speeld wordt. Dan kan ik in elk ge val de eerste wedstrijd volgen. Ik zou het niet graag willen missen". fusco en te weinig aan Manservisi, de vervanger van de zieke Canzi, die recht voor doel mee naar voren stormde. Uit de pass van Montefusco kon Manservisi de bal net dat kleine tikje geven dat nodig was om Bals te passeren. Huls hoff reddende rechtervoet slaagde er niet in de bal voor de doellijn te stop pen: 1-0. Vlekkeloos In de tweede helft Is geen sprake meer geweest van een Napolitaans overwicht. De oude Hamrin was uitgeblust, Alta- fini werd voortreffelijk gestopt door de vlekkeloos voetballende Hulshoff en de andere Italianen konden geen gaten vin den In het door Ajax nog steeds zeer sterk bezette middenveld. De vloed aanvallen van Napoli nam geleidelijk af. De overtuiging was ver dwenen, het onvolledige Ajax daarente gen groeide naar een betere vorm. Ajax was in het laatste half uur In zijn veld spel tenminste een klasse beter dan Na pels, maar ook de achterhoede van Na poli hield het onder druk een half uux vol, niet in de laatste plaats door doel man Zoff en de uitstekende ausputzer Zurltoi Toch maakte Zoff een foutje, op Trainer Belger: Toch zijn we niet kam loos" Natuurlijk hadden we liever een tegen stander van de sterkte van Galatasaray of Legia Warschau gehad, maar ook ik vind dat bij de laatste acht nooit uitge sproken zwakke clubs zijn. We zullen de tijd, die ons nog scheidt van de eer ste wedstrijd op 4 maart, goed gebrui ken en hopen dat we geen blessures krijgen. Ik beschouw het niet als een voordeel dat wij de eerste ontmoeting thuis spelen. Tegen Rode Ster was de wedstrijd in Berlijn zeer zwaar". De FC Vorwarts Berlin maakt sinds elf jaar met grote regelmaat aanspraak op het Oostduitse kampioenschap. Het ver overde in 1958 voor de eerste keer de titel, om er daarna nog vijf te laten vol gen: 1960, 1962, 1965, 1966 en 1969. De club speelde oorspronkelijk in het Lud- wig Jahnsportpark (30.000 plaatsen), maar verhuisde aan het begin van dit seizoen naar het Walter Ulbrichtstadion dat met een capaciteit van 65 000 toe schouwers de vergelijking met het Feijenoordstadion kan doorstaan „Bioscoopopname" van het duel NapoliAjax. een fel schot van Suurbier. Mühren echter kwam een fractie te laat om de bal over de lijn te drukken. Suurbier en Mühren, een achterspe ler en een middenvelder. Dat was teke nend voor het veranderde spelbeeld. De sublieme Hulshoff in het centrum van de verdediging had tegen de uitgeputte Na- politanen, die in condit.oneel opzicht het meest te kort kwamen geen steun meer nodig en Swart (zeer sterk in verdedi ging en opbouw), Mühren en Muller konden gaan duwen tegen de wankelen de Napolitaanse verdedigingsmuur. Dat was alles Maar in de voorste Unie van Ajax ont brak het vonkje genialiteit dat de muur had kunnen doorbreken. Napoli behield zijn voorsprong, dat was alles. Het ver trek na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Buchelli was een afgang: onder een schril gefluit van de teleur gestelde toeschouwers. Die voelden dat 1-0 tegen dit gehandicapte Ajax niet ge noeg kan zijn voor de wedstrijd die over vier weken in Amsterdam wordt ge- na bU vorige toernooien vrijwel steeds in de eerste ronde te zijn uitgeschakeld In het „premièreseizoen 1959-'60 stuit ten zij al dadelijk op de Engelse kam pioen Wolverhampton Wanderers, die te sterk bleek (2—1 0—2). Twee jaar later won Vorwarts in de eerste ronde de thuiswedstrijd van Linfield (Noord- Ierland) met 30, waarna de Ieren zich terugtrokken. Als volgende tegenstan der kwam Glasgow Rangers uit de bus. De Schotten zegevierden beide malen, in Berlijn met 21 en in Glasgow met 4—1- In het seizoen ,62'"63 was de eerste ronde tevens de laatste, doordat het roemruchte Dukla Praag met twee over winningen (30 en 1—0) Vorwarts de toegang tot de achtste finales versper de. In 1965 en 1966 stuitten de Oostduit sers achtereenvolgens op Manchester United (02 13) en Gornik Zabrze, dat nog een beslissingswedstrijd nodig had (1—2 2—1 1—3). Het huidige seizoen verloopt voorspoe diger. Na eliminatie van de Griekse kampioen Panathinalkos (20 11) kwam Vorwarts, zij het slechts via de regel van de to uitwedstrijden dubbel tellende doelpunten in de kwartfinales: 21 en 23 tegen Rode Ster Belgrado Eerste plaats De ploeg van Vorwarts telt zeven inter nationals, van wie Jürgen Nöldner (30 interlands), Gerhard Körner (28) en Otto Frassdorf (25) de bekendste zijn. Na het verdwijnen van de routiniers Unger, Krampe en Kalinka heeft het elftal een verjonging ondergaan door het aan trekken van spelers als Strübtog (22), Withulz (21) en.Laslop (21). Het team schijnt de laatste tijd aanzienlijk aan inzet, atletisch vermogen en conditie te hebben gewonnen. Op het ogenblik neemt FC Vorwfirts Berlin op de Oostduitse ranglijst de eer ste plaat3 in Eén ADO-speler moet bril dragen DEN HAAG. Bü ruim 27 pet van 1 de Nederlandse semi-prof voetballers valt iets aan te merken op het gezichtsver mogen: gezichtsscherpte, dieptezicht, kleuren onderscheiden cn het zijdelings gezichtsveld. Van ongeveer de helft van deze groep, 12,23 pet is de gezichts scherpte bepaald onvoldoende. Een en ander is de uitkomst van een door de Stiahting „Oog en Bril" in de maanden september, oktober en novem ber verricht onderzoek onder 733 con tractspelers van 43 clubs uit de ere divisie, de eerste en de tweede divisie. De resultaten zijn de clubbesturen meegedeeld, waarna aan diverse spelers is verzocht hun ogen nog nader te laten onderzoeken voor een eventuele correc tie door middel van een bril of contact lenzen. Met betrekking tot de resultaten van het onderzoek bij de spelers van de twee Haagse semi-profclubs deelde namens ADO, manager Hartmann desgevraagd mee: „Van onze 29 contractspelers zijn er 27 in orde bevonden. Twee moesten naar een oogspecialist. Op diens advies zal één een bril moeten gaan dragen, van de ander zal onze clubarts bekijken wat het moet worden". De heer Hart mann wenste niet te antwoorden op de vraag welke twee spelers het betreffen! „Als een bril gaat dragen komt het toah ook niet in de krant?" Dat is juist Maar wij zijn geen beroepsvoetballev van ADO. De heer Nijs van Holland Sport: „Bij ons zijn er ook wat gevonden, maar dat is heel normaal. Vijftien procent van de spelers zal naar de huisarts gaan om te .kijken of ze een bril moeten gaan dragen bij het lezen of voor andere dingen. Niet speciaal voor het voet ballen". Het Haagse voetbalpubliek zal het te zijner tijd wel zien. Met of zonder bril. Prov. Groningen subsidieert betaald voetbal GRONINGEN Het topvoetbal in de provincie Groningen, in casu de Stich ting Betaald Voetbal GVAV en dc voet balvereniging Veendam, spelende in res pectievelijk de ere- en de eerste divi sie, zal voortaan ook door de provin ciale overheid financieel worden ge steund. Nadat de gemeenten, waar de clubs zijn gevestigd, subsidies hadden toege zegd, besloten de Provinciale Staten van Groningen de subsidievoorstellen van het provinciaal bestuur te volgen, zij het met acht stemmen tegen. GVAV zal een provinciale subsidie ter grootte van tien procent van de ontvangen recettes, ver minderd met de daarover te betalen vermakelijkheidsbelasting, ontvangen, en de voetbalvereniging Veendam vijftien procent van de ontvangen recettes, eveneens verminderd met de vermake lijkheidsbelasting. De minimumbijdragen zijn gesteld opt voor GVAV 50.000 gulden en voor Veendam 25.000 gulden. De subsidietoe zeggingen gelden voor de seizoenen 1968-1969, 1969-1970 en 1970-1971. Algemeen waren de staten van me ning, dat het tot de taak van de pro vinciale overheid behoort het leefkli maat mede te bevorderen door het in stand houden van topvoetbal, dat in het noorden toch al zo dun gezaaid is. Pure kracht Twee Feijenoorders'hebben wel ervaring toet het Oostduitse voetbal. Het zijn de twee (buitenlanders Frans Basil en. Ove Kindvall. Basil speelde met het Oosten rijkse nationale elftal tegen Oost-Duits- land en Kindvall speelde de eerete maal tegen Oost-Duitsland in de interland met Zweden en voorts to het Europa Cupduel tussen zijn voormalige club Noariköptog en Lokomotiv Leipzig. Basil ie vooral bevreesd voor het bikkel- DONDERDAG 11 DECEMBER 1969 DE LE3DSE COURANT [BOTTERDAM Feijenoord had het niet beter kunnen treffen, was de tendens van het commentaar op de voor de Rotterdammers zo gelukkig verlopen loting van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen. Toen de naam van de Oostduitse kampioensploeg Vorwarts Berlin werd genoemd als tegenstander van Feijenoord in de kwartfinale overheerste meteen het optimisme bij de spelers van Feijenoord, die zich met secretaris Groeneweg, KNVB-bestuurslid Jos Coler en Henk Zon, Sparta-aanvoerder Hans Eykenbroek, wielren ner Jan Janssen en nog enige prominente sport- figuren in de kantine van de Arbeiders Pers in Rotterdam hadden verzameld. Bijzonder tevre den met de loting toonde zich trainer Ernst Happel: „Ik ben blij met deze tegenstander. We hadden er veel slechter af kunnen komen. De moeilijkheid is echter wel dat ik weinig van de club afweet. Je moet dan oppassen de tegen stander niet te onderschatten. Dat zou gevaar lijk zijn. Dat risico zit er natuurlijk altijd in als je te optimistisch bent. Daarom zal ik dat de komende weken ook steeds aan mijn spelers Louter opgewekte gezichten bij Feijenoorders toen het resultaat van de loting voor de kwartfinales van het toernooi om Europa Cup 1 bekend was. Van links naar rechts: Moulijn, Van Hanegem, die op de goede afloop maar vast een sigaar heeft opgestoken, Jansen, Treytel voorhouden. Onderschat Vorwarts niet. Als je logisch nadenkt moet je wel tot de conclusie komen dat het een sterke ploeg is. Je komt tenslotte niet zonder meer in de kwartfinale van de Europa Cup. Als jc in dat stadium te licht over de tegenstander denkt, ben je fout." CHESTERFIELDTOERNOOI Scylla verdedigt tafeltennistrofee DEN HAAG Voor de vierde maal i successie organiseert de Haagse ta feltennisvereniging Wibats zaterdag (Aanvang 9 uur. finale ongeveer 16.30 uur) in dc sporthal aan de Steenwijk- laan het nationaal mixed teamtoer- om de Chesterfield Trophy, waar- drie aantrekkelijke geldprijzen zijn verbonden. Het Leidse Scylla heeft reeds driemaal de Trophy (en de eerste geld prijs) gewonnen en behoort weer, met het Haagse Steeds Hoger/TSB, tot de favo rieten. In totaal nemen twaalf van de sterk ste teams, bestaande uit twee dames en twee heren, deel aan dit toernooi dat gratis toegankelijk is daar het in eerste instantie is gericht op het pro pageren van het damestafeltennis. Ned- lloyd heeft zich teruggetrokken, wat een reden temeer is om als grote strijd Scyl- la-Steeds Hoger/TSB te voorzien. De Leidenaars komen uit met onder meer Bert van der Helm en Gerard Bakker en Steeds Hoger/TSB brengt onder i Bert Onnes, Peter Joëls en Ellen Klatt achter de tafel. DEN HAAG. Nederlandse dames- tafeltennisteams zullen volgende week tweemaal uitkomen tegen Engeland. De eerste wedstrijd wordt donderdag 18 december in de sporthal van Weert ge speeld, de tweede, een dag later, in de sportzaal „De Hommel" in Utrecht. In Weert vormen Aukje Wynia (AMVJ, Amsterdam), Verooiique van der Laan (De Salamander, Den Haag) en Mary v. Ruiten (De Treffers, Roelofarendsveen) de Nederlandse ploeg; in Utredht Vero- nique van der Laan, Ellen Küarbt (Steeds Hoger/TSB, Rijswijk) en Sonja HetzeJ (REA, Amstelveen). De Engelse afvaardiging bestaat beide dagen uit Susan Howard, Linda Bash- ford en Susan Beokwitih. Niet over rozen De weg naar successen op Europees ni veau ls voor FC Vorwürts niet ovei zen gegaan. Pas dit jaar reikten de Berlijners verder dan de achtste finales, Toto speelt op buitenland DEN HAAG In verband mi wedstrijden op Bporttoto no. 19 v lag geven wij u hierbij de United 23—24; 1 22—23; Arsenal 23—23; Newcastle 22—22; Not tingham 1 a—15; Southampton a Sheffield Wednesd. 2zu. Duitsland, Bundesllga: Borussla M.G. 15—23; Bayern Mil 1521; FC Köln 15—20; Hcrtha BSC 15—18; Borus l 15—14; Kal serial

Leidse Courant | 1969 | | pagina 11