mening WONINGNOOD KRANT NEEMT PRECAIRE SITUATIE IN LEIDEN ONDER DE LOEP J: Jan Fokkelman: Ik hoop niet dat we een krachtige buitenparlementaire aktie moeten gaan voeren, maar als het moet, dan moet het" „We kunnen alleen maar heil verwachten van het PAK PAK-partijen komen bijeen Met auto via boom in sloot gecaramboleerd Mej. B. Pauw Sassenheim niet won kapshow tevreden over bloembollenoogst Leidschendamse raad vindt parkeerplaatsen te duur BIOSCOPEN Raad Voorhout beslist over 3e veld Foreholte DINS 1 BDTNSDAG 9 DECEMBER 1969 t'-LLH E^nr. DE LEIDSE COURANT .EIDEN Bij alle Leidse gezinnen is een van deze dagen de woningnood- crant in de bus gestopt. Een krant, die zoals de naam al vermeldt, de precaire woningsituatie in Leiden onder de loep neemt en dat in een qplage van 32.500. Men zou deze krant het eerste tastbare resultaat kunnen noemen van het co mité Woningnood, dat op 30 oktober van dit jaar werd opgericht. Dit comité vindt, dat er nu eindelijk maar eens iets gedaan moet worden aan het schrik- jarende tekort aan goede en bewoonbare woningen in Leiden. Er moet nu maar eens naar Den Haag worden gegaan om geld te eisen van de regering. Zo kan iet niet langer. Woordvoerder van dit comité, waarin kunstenaars, scholieren, studenten en huisvrouwen zitten, is Jan Fokkelman (29), drs. in Hebreeuws en wetenschappelijk medewerker aan de universiteit. Hoewel hijzelf en zijn vrouw en twee kinderen niet te klagen hebben over hun huis, voelt hij zich toch direct betrokken bij de Leidse situatie. Met hem hadden wij een gesprek over de woningnood en over het comité. pamflet r Het comité is eigenlijk voort- staan en c gekomen uit de actie van de eenvoudig Waardgrachl. Voor een deel wel. Eén van de initiefne- heeft destijds erg veel moeite ge daan voor die Waardgracht-actie. Kees YV'alle. Ja, maar dit comité heeft veel verder rei kende doelen. Namelijk de hele woning nood in Leiden, waar de Waardgracht een onderdeel van is. Ik vind het wel hoogtijd worden, omdat we nu in een periode van vier jaar zitten, in '66 en '67 ging het nog een beetje, maar daarna is de nieuwbouw geslonken. Het bureau huisvesting heeft veel minder mensen kunnen helpen en we zitten allemaal zo'n beetje te wachten tot die Merenwijk hui- gaat leveren. Zolang is het erg suk kelen, terwijl de cijfers bar en boos zijn. Als ik even mag doorgaan: we willen op het ogenblik een flinke morele zet geven, zodat er meer aandacht aan wordt aesteed. En tegen de achtergrond van die beroerde woningnoodcijfers (aantal wo ningzoekenden in sept. 4039, red.): de autoriteiten moeten meer gaan onder- Leiden heeft 'n groot tekort op de begro ting. Het zou bovendien kunnen worden aangevuld, omdat de woningnood er ook heeft te lijden. Als Leiden belangrijke financiële steun kreeg, zou er een ver snelling op gang worden gebracht van sanering, renovatie (vernieuwing, red). Leiden heeft een heel bijzondere situatie dat moet je goed onder de ogen van de regering kunnen brengen. Ja, die is nog niet erg verbreid. Hier in Leiden zeker niet, maar ik denk, dat die ingang zal vinden. Je hebt wel het probleem van de studentenhuisvesting, dat is in feite minder schrijnend dan gezinnen in krotten of met inwoning. Hebben de mensen van het co mité ook daadwerkelijk ondervon den, hoe het is om in een krot te Nou, dat kan je heel moeilijk meten. Ik vind wel, dat het langzamerhand zover is gekomen, dat de gemeente een ver trouwenskwestie kan gaan stellen. Dat Leiden bijna onbestuurbaar wordt. Dat woord is niet meer vreemd bij wethou- en burgemeester. Je zou dus kunnen stellen: is er binnen een bepaalde termijn nog geen geld, dns kunnen B. en W. idet langer de verantwoordelijk had dragen? Ze zouden de verantwoordelijkheid niet langer meer moeten willen dragen. Ze moeten dan het blijtje er maar bij neer- Denkt het comité, dat bepaal de politieke partijen achter deze ideëen staan? Dat hebben we ons niet zozeer afge- gooien. vraagd, omdat we expres niet partijge bonden willen zijn. We komen uit de burgerij en willen min of meer namens de woningzoekenden praten. Ek kan om gekeerd wel zeggen, dat wij alleen maar heil kunnen verwachten van een duide lijke PAK-situatie. Als ik het goed heb, Leiden de grootste gemeente, die gaat werken met een PAK-constructie in de verkiezingen. Als het PAK hier de meer derheid krijgt, kunnen we er vrij zeker van zijn, dat een college met een meer derheid van PAK-mensen werkelijk al les eruit zal halen, wat er uit te halen valt. Om die woningnood hier sneller te pakken. Het is nu wel de tijd geworden om eisen te stellen aan de rege ring, zoals liet raadslid Ampt- meijer zegt in de woningnoodkrant. Ja, dat vinden wij van wel. Waarom eigenlijk deze krant? We willen een zo groot mogelijke aan dacht vestigen op de woningnood, zo vlak de begrotingsbehandeling, zodat er misschien iets uit die raadszittingen zou kunnen komen. En we wilden zoveel mo- geljjk mensen attent maken op ons be- Verbetering van verlichting op kruispunten in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT Door de ver keersintensiteit is het noodzakelijk de verlichting van de kruispunten Scliulp- vveg-Gooweg en Zilkerduinweg-Hoog- duinweg in Noordwijkerhout te verbe- eren. Er worden op beide kruispunten tezamen niet minder dan 47 nieuwe lichtmasten geplaatst, hetgeen een uit gaaf betekent van 56.500.-. Omdat het hier kruispunten van pro vinciale wegen betreft draagt de pro vincie Zuid-Holland hierin met een be- rag van 42.375.- bij. Op korte termijn zal aan de raad ook nog een krediet worden gevraagd voor verlichting van nieuwe en verlengde gedeelten provin ciale weg en wegkruisingen, met r voor de 's-Gravendamseweg. doeleinden. Het is niet zo alle Leidenaars te berei- gegeven moment hebben maken ln plaats van een is een krant. Op deze ma- hopen we ieders aandacht te krij- Als je meteen maar de voorpagina „woningnood-krant" zet, zien de mensen dat staan en zal die krant niet meteen op de hoop van de reclamefoldertjes be landen. Er zijn een paar studenten bij, ja. Dat komt voor een deel, omdat de tegenwoor dige student geen privileges wenst op te en een gewone burger van een ge- s stad wil zijn. In die krant staat een stukje, waarin wordt gezegd, dat stu denten niet meer recht hebben op spe ciale voorzieningen dan andere studeren- en werkende jongeren. Dat vind ik uistekende mentaliteit. Je moet geen schot optrekken tussen studenten en an dere jongeren. LEIDEN Teneinde de totstandkoming van het Progressief Akkoord Leiden (PAK) te bekrachtigen, organiseren de deelnemende partijen PvdA, PSP, PPR en '66 a.s. vrijdag een gezamenlijke ledenvergadering in zaai Mekel, Hoge Woerd 87, om 8 uur 's avonds. Er zal van gedachten worden gewisseld over de inhoud van het akkoord en -het opgestelde programma, alsmede om de kennismaking tussen de verschillende partijen te bevorderen. Ook zal een pro gramcommissie worden ingesteld, die tot taak krijgt het programma up-to-date te houden. Als bekend hebben de leden vergaderingen van alle partijen reeds met de overeenkomst ingestemd. Er zijn er een paar, die in een krot zit ten of onder hele beroerde omstandig heden wonen. We hopen bij de bevolking zoveel mogelijk steun los te krijgen voor die manifestatie van 13 december. En ahhesie-betui gingen. Via ingezonden stukken hébben we aan 't begin van de aktie al tientallen brieven binnengekre gen van moeilijke gevallen. Mensen, die elk strohalmpje aangrijpen om er op een of andere manier uit te komen. En wij moeten wel oppassen geen valse illusies te wekken. Dat is erg gevaarlijk. Het co mité kan ook niet in een. handomdraai de situatie oplossen. Je kan alleen maar, je moet probreen vanuit het denken op langere termijn op korte termijn wat soulaas te krijgen. Wij pleiten ervoor, dat alle lege gaten, die in diverse straten zijn gevallen, worden opgevuld met nieuwbouw bijvoorbeeld. Als Leiden meer geld ter beschikking zou krijgen, kan ook harder worden gewerkt aan sanering en het opknappen van huizen. Hebben jullie een duidelijk al ternatief voor het beleid, dat nu wordt geA'oerd Ja, op langere termijn dacht ik wel. Ruim 90 procent van woningzoekenden komt uit de laagstbetaalden voort. Dat mensen met een bruto-irikomen van minder dan 1000 gulden. Gerekend naar het peil van november '68. Dit zijn cijfers uit een nota van B; en W. zelf. En deze mensen zijn al niet eens meer in staat om de huurprijs te betalen van 'n nieuwe woningwetwoning. Dat zit fundamenteel scheef, vinden we. Op plaatselijk niveau is daar wat aan te doen door individuele huursubsidies. Het grote reservoir, is straks de Merenwijk en al die woningen gaan meer doen dan de huur van een woningwetwoning tot nu toe. Mensen met een inkomen van 1000 gulden zouden ei genlijk niet meer dan 150 (15 procent) gulden kwijt mogen zijn aan de huur prijs, maar de meeste woningzoekenden kunnen dat al niet betalen. En die zullen zeker niet in aanmerking komen voor een huis in de Merenwijk. Met een huurprijs van 200 tot 300 gulden. Wij vrezen, dat deze woningzoekenden het kind van de rekening zullen worden, omdat die Me renwijk in principe is bedoeld voor de midden-inkomens. Ook die doorstroming betwijfelen we. Niet zo veel. Je kan mensen alleen tot doorstromen bewegen, als je ze sterk be loond. 't Gaat nu om die mensen, die met een behoorlijk inkomen zitten in een veel te goedkope woning, die beter aan de laagstbetaalde kan worden ge geven. Het effect van droorstroming zal in ieder geval erg gering zijn en we vin den het niet verstandig daarop het beleid te baseren. Bovendien is het een niet rechtvaardige oplossing. De Merenwijk is bestemd voor de middenklasse, maar d< laagstbetaalden dragen de zwaarste las ten van de woningnood. Dat zou kunnen worden opgelost met huursubsidies, zodat de rest wordt bijgepast. De weg naar de Merenwijk wordt nu voor deze mensen afgesloten bovendien worden ze straks afge scheept met in Leiden vooral heel veel slechte woningen, die daarom juist zo koop waren. Ze komen voortdurend op,r;-de tweede plaats. We vinden, dat f goede huizen voor iedereén beschikbaar moeien? zijn, Er is een noodsituatie in Leiden en er moet snel financiële hulp worden gebo den. Zo niet, dan zou je krachtige bui tenparlementaire acties moeten voeren daar heb je mankracht en een orga nisatie voor nodig. Ik hoop, dat het zo ver niet zal komen, maar als het moet, dan moet het. Wat te doen met oude veemarkt? De "(oude) Leidse veemarkt is sinds enige maanden verplaatst naar de Groen- oordhal. Ik zou weieens wilïën weten wat er nu met het oude terrein gaat ge- beuren. Menige stad 2ou enorm blij zijn (WasSenaarï ruimte midden in het centrum. Ik hoop dat de gemeente Leiden spoed zet achter realisatie van de plannen het betreffende terrein. Het zou pracht plaats zijn een zwembad of een (te gebruiken) par keerplaats. Abonné Th. V. Gecharmeerd door Duits meisje Op do zitting van de kan tonrechter, nir. W. de Ko- nnig, liet de typograaf LEIDEN/NOORDWIJK verstek gaan, hetgeen de 23-jarige typograaf kantonrechter niet verhln- uit Den Haag maakte opi ,|pr,|p een en ander aan dc 30 juli j.l. te Noordwijk j hand van het proces-ver- de openbaarheid i Duits r kennis met je, dat wel een avond met t wilde. Het ver vormde geen pro- want de tourist" toerde door Nederland iet haar eigen auto. Na druk cafébezoek, waar bij de typograaf zo'n zes glazen bier naar binnen erkte, ging het paar nog ?n eindje met haar auto Omdat hij haar had ver- 't bezit van 'n rij bewijs plus een sportwa gen te zijn, mocht de ty pograaf haar auto bestu- i. Hij bezat echter geen rijbewijs en het bezit van de sportwagen was even- aan zijn rijke fanta- ontsproten. De gevol gen bleven die avond niet Op de Haarlemmer weg onder Warmond reed de fantasierijke typograaf T-kruising* recht- door de wegberm in om vervolgens met auto en eigenaresse via een flinke boom een nabijgelegen sloot in te caramboleren. Beiden kwamen er won der boven wonder met 'n nat pak en 'n flinke schrik af. .De Duitse toeriste kon haar zwaar bescha digde auto echter totaal afschrijven. prijs te geven. Zo ook, dat de Duitse toeriste schade vergoeding (een nieuwe auto) van liem eiste. De officier, mr. J. Wessel, eiste een totale boete van f 200 sub. 40 dagen en twee weken voorwaardelijke hechtenisstraf met een proeftijd van 2 jaar. De kantonrechter nam een en ander (vooral het bier- drinken) nog zwaarder op en stelde de totale geld boete op f 250 sub. 50 da gen. Inzake de voorwaar delijke hechtenisstraf von niste hy conform. Overdreven LEIDEN Nadat 'n 23- jarige administrateur uit Leiden met zijn auto, ko mende vanaf de Papen gracht, op het voorrangs kruispunt bij de Breestraat geen voorrang aan een mede-automobilist had ver leend, hetgeen een fikse botsing veroorzaakte, ent- dekte verbalisant, dat zijn auto op twee gladde ach terbanden reed. Er volgde dus „en passant" nog een tweede proces-verbaal. Ter zitting vond hij 't oor deel over de banden sterk overdreven. De officier eiste een cor rectie van f 50 subs. 10 da gen e Cursus LEIDEN/OEGSTGEEST Tijdens bet onderzoek in de zaak, die tegen een 33- jarige automobiliste uit Oegstgee.st aanhangig wan gemaakt, kwam 't rechts college alras tot. de con clusie, dat verdachte® ken nis van de voorrangsregels nog al wat te wensen over liet. Zij stond terecht, omdat zij destijds met haar auto op het voorrangskruispunt Hazenboslaan-Lange Voort geen voorrang had ver leend aan een van links komende automobilist en aldoende een schadelijke botsing veroorzaakte. Even zweefde haar dan ook de rechterlijke ver plichting tot het volgen van een verkeerscursus bo ven het hoofd. Dat het vonnis conform de eis, uit eindelijk slechts een boete van f 60 inhield, dankte de automobiliste aan de mild heid van het rechtscollege. OEGSTGEEST Onedr grote belang stelling organiseerde de Nederlandse Kapperspatroonsbond gisteravond in het Willibrordgebouw te Oegstgeest een gro te kerstkapshow. Het betrof hier voorna melijk fantasiekapsels in het damesvak. De leden van de technische club hebben er hun beste krachten aan gewijd en het resultaat was voortreffelijk. De modellen ondergingen een ware me tamorfose en de fantasie strekte zich zo ver dat wy een dame zagen met een prachtige kroon van kaarsjes in het kapsel. Geïnspireerd op het Luciafeest in Zweden? Ook werd er gewerkt met kunstsneeuw en glitterwerk waarmede aanvaardbare resutlaten werden be- rejkt. In de salon-afdeling gingen de prijzen mej. Post (Haarlem), mej. B. (Leiden). De prijzen in de afdeling ,,Con- courswerk" gingen naar mej. R. Pauw (Leiden); mej. W. v.d. Linde (De Zilk) en dhr. H. Peters Noordwijkerhout). De trainer, de heer P. Bolenius demon streerde op veler verzoek bij een van de heren het aanbrengen van een haar- stuk, een zgn. toupet. SASSENHEIM. In zyn openings woord van de ledenvergadering der plaatselijke afdeling van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur hield voorzitter Westerbeek een korte terug blik over het afgelopen seizoen. Hy sprak van een redelijke oogst, al werd lang niet die top bereikt van de twee voorafgaande jaren. Gezien de grote onkosten zijn lang niet de resultaten be reikt met de cultures die behaald had den moeten worden. Bij de behandeling van de beschrijvings brief voor de algemene ledenvergade ring te Haarlem (15 december a.s.) werd in de' vacature 'Duin, de kandida tuur van de heer F. J. van Wijngaarden te Heemskerk voor het hoofdbestuur ge steund. terwijl dit in de vacature Roo- zen was de heer G. Faassen te Noord- De begroting werd goedgekeurd inclu sief de 10 tot 12 pet. contributieverho ging. Voor de deelname aan het bloe mencorso wordt dit jaar van de afde ling Sassenheim een 10 pet. verhoging berekend. Volgend jaar zal dit weer 20 pet. zyn. Groen-Wit bereidt 10e lustrum voor LEIDEN De Leidse R.K. Dames- en Herengymnastiekvereniging „Groen-WIt" bestaat in 1970 vijftig jaar. Een jubi leumcommissie bereidt een feest ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan reeds voor. Oud-leden em sympathisanten kunnen aam het slagen van het jubileum bijdragen door een bedrag over te maken op gironummer 69.22.38 ten name van de heer J. F. Burghouwt te Leiden. De heer P Meershoek, Bartokstraat 92, tel. 32253 kan verder alle gewenste in lichtingen verstrekken Als eerste punt werd gisteravond in de Leidschendamse raad f 750,beschik baar gesteld voor <le vervaardiging van sokkels voor de te plaatsen kunstwerken in het rosarium in De Heuvel en de plantsoenen aan de Koolmeeslaan en Torenvalklaan. De wijziging van de po litieverordening betreffende bet afste ken van vuurwerken werd goedgekeurd en heeft betrekking op vuurpijlen, voet zoekers langer dan 65 nun en met een diameter groter dan 9 mm, luchthuiiers, vogelverschrikkers. B. en w. kunnen on der bepaalde voorwaarden ontheffing Verder is het verboden vuurwerk af te steken op een promenade of in een pas sage, in een portiek of in een voor het publiek toegankelijke besloten ruimte of volksverzameling en op plaatsen waar het afsteken van vuurwerk hinder of overlast kan veroorzaken. Bij overtreding van deze artikelen kan een straf bepaald worden van ten hoog ste twee maanden hechtenis of een geld boete van ten hoogste driehonderd gul- Aangekocht is perceel Voorburgseweg 46, groot ongeveer 2168 m2, bestaande uit huis, tuin en schuren. Daar b. en w. van oordetl zijn dat de heffing van vermakelijkheidsbelasting verouderd is en niet meer past in het huidige belastingstelsel ging de raad er mede akkoord deze belasting ingaande 1 januari af te schaffen. In %de begroting voor 1970 Is ter zake een opbrengst geraamd van f 4000, De raad ging mede akkoord dat voor het gebruik van een container met eeu nilioud van 500 liter by eenmaal ledigen per week f 24,betaald moet worden en voor tweemaal ledigen per week f 36,-. Voor een container met een inhoud van 750 liter zijn de kosten resp. I 29,en f 46,Voor het ledigen van een vuilnis emmer werd de kosten bepaald op f 2,40 voor de eerste emmer en op fl,50 voor een tweede emmer. De heer Boone stel de voor, de kosten niet met 29 pet. te verhogen, maar met 10 pet., doch dit voorstel werd met 13 tegen 8 stemmen Aanleg parkeerplaatsen betekent huurverhoging Door het snel toenemend autobezit is het aantal beschikbare parkeerplaatsen in de diverse straten van de wijk Prin senhof in die mate onvoldoende geble ken dat van een prakeerprobleem ge sproken kan worden. Thans is besloten dat in de toekomst per woning ook een parkeerplaats aanwezig zal zijn. Ten koste van de geplande groenvoorziening zal hte mogelijk znij 994 nieuwe par keerplaatsen aan te leggen, waarvan de totale kosten begroot zijn op f 664.100,-. Van deze parkeerplaatsen zijn er 155 bestemd voor de bewoners van premie woningen, zodat de aanleg hiervan voor rekening van de eigenaren van deze woningen zijn. De aanlegkosten van de overige 839 parkeerplaatsen komen voor rekening van de woningbouwverenigin gen. Vooral tegen dit laatste bleken meerdere raadsleden gekant te alen om dat dit ook roar hen die geen auto heb- huurverhoging met zich- mede in f 1,75 per woning per maand, ook voor de elders gebouwde woningen. Na lange discussie werd het voorstel afgestemd met 9 tegen 7 stemmen. Voorzitter Kolfschoten zal nu overwe gen op welke wijze het toch haalbaar zal zijn om de parkeerplaatsen betaal baar te krijgen. Daar het noodzakelijk is het verkeer ook bij gladheid doorgang te doen vin den, achten b. en w. het noodzakelijk wegenzout in voorraad te hebben. De benodigde hoeveelheid wordt geraamd op 300 ton, waarvoor de kosten f 16.000,- znllen bedragen, waarmede de raad ak koord ging. Hom ien belt is ting Na ampele bespreking heetf de raad besloten de belasting op het houden van honden als volgt vast te stellen: luxe honden le hond f 40,2e hond f 60, 3e en volgende hond f 80.—, waakhon den voor elke hond f32, Nadat een groot aantal voorstellen op onderwijsgebied waren aangenomen be sloot de raad de percelen 96 en 98 in de Veuestraat1 te doen slopen. De hier door vrijgekomen grond kan eventueel als parkeerruimte benut worden. De minister van Onderwijs heeft twee urgenties verstrekt voor de bouw van gymnastieklokalen. B. en w. stellen voor deze lokalen te doen bouwen naar een ontwerp van de Kon. Ned. Heidemaat schappij en hiervoor een onderhandse aanbesteding te doen plaats hebben. De bedoeling is een lokaal te doen bouwen ln Leidschendam-Zutd en het andere lo kaal in Prinsenhof. KATWIJK De gemeente Kat wijk heeft zeer onlangs het gehele gebouwencomplex gekocht van de kunstharsfabriek Synthesein Kat wijk, die binnenkort naar Ber gen op Zoom gaat verhuizen. De fabriek maakt grondstoffen voor plastics. De gemeente Katwijk wil het 1,8 hectare grote terrein gaan bestem men voor de dienst openbare wer ken, die er zijn kantoren krijgt. Tevens zal de gemeentewerf èr worden gevestigd. De mogelijk heid tot aankoop kwamvrij on verwacht. Wellicht zullen enkele sterk verouderde gebouwen op het terrein afgebroken worden. Camera: „If(14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: „99 Vrouwen" (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: „Bloedbad in Rome" (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: „Last Summer" (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: „Gejaagd door de wind" (14 jr.) Dagelijks (ook zondag) 2 en 8 uur Rex: „Soho in de greep van Gorilla' (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zonda#i 2.80, 4.45, TJW en 9.15 uur Heidem ij. maakt begroting Bejaardenwoningen (rlond-''»nkoop in St. Agnes-tuin VOORHOl'T. De raad van Voorhout heeft twee openbare vergaderingen in het verschiet en wel op dinsdag 16 de cember (20.00 uur) en vrijdag 1!) de cember (14.30 uur). Op de eerste verga- dering zal gelegenheid geboden o orden oni algemene beschouwingen te houden op de gemeentebegroting 1970. Burge- beslist aan bejaarden woningen In nog groot, aldus b. en w. in de bestaande voorraad oldoende. ■ethoudci zullei op ,1e tweede vergadering hierop antwoorden. Voorts zal de raad beslissingen hebben te nemen omtrent de volgende, voor stellen van het college van b. en w.: Er zullen plannen worden aangetrok ken betreffende een derde speelveld voor de Sportvereniging „Foreholte". Ten einde tot een konkreet plan en bovenal tot een gespecificeerde kostenbegroting te komen, ia door het gemeentebestuur aan de Kon. Heide Mij. opdracht gege ven een plan met bestek gereed te ma ken. Zij vragen hiervoor een krediet van 2500,-. Als alles naar wens gaat verlopen, ook wat de financieringsmo gelijkheden betreft, hoopt men nog in 1970 aan de uitvoering hiervan te be ginnen. Het college onderhield zich hieromtrent reeds lange tijd met de Congrega tie van de Zusters Franciscanessen te Veghel. om een gedeelte van de achter tuin van Huize .St.-Agnes" aan te ko pen, om er dan bejaardenwoningen te bouwen (plm. 28), bestemd voor zelf standige bewoning. Dit zal een naar de mine van b. en w. gunstig gelegen stuk erond zhn. M-heel gelegen binnen de dornskern. Het vaat om 3320 m2 en de koonnriis moet f 37 non.- z|-|n. Van deze meters grond zal 1300 m2 worden ge. hrulkt voor aanleg van een gedekte dorpsplein en 1100 voor wegaanleg. Alarmsysteem Bij een in de afgelopen zomer heftigs uitslaande brand in de gemeente, waar bij vier gezinnen tegelijk dakloos wer den bleek er bij de brandalarmerfng iets niet geheel goed te funktioneren. Een goede oplossing menen b. en w. te hebben gevonden door de brandmel ding (e doen geschieden onder een be paald nummer en via een speciale lijn op de eentrale nieldingspost der ge meente Leiden. Als dit alles doorgang zal vinden kan dit nieuwe systeem per september 197® In werking worden gesteld.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3