mening VVSL VIERT 14DE LUSTRUM Minikamp voor woonwagenbewoners Tentoonstelling van oud antiek speelgoed voor iedereen toegangkelijk UW MENING Tom Mix Gin CIJFERTIPS BURGERLIJKE STAND Trainerskeuze Bewoners Westzijdeweg zijn er niet gelukkig mee BIOSCOPEN MARKTEN ZATERDAG 6 DECEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDEN Onder het motto 'Spell' niet alleen met dubbel I, maar daardoor ook met een dubbele be tekenis - viert de Vereeniging van Vrouwelijke Studenten te Leiden deze maand haar zeventigjarig be staan. De lustrumviering is aanzien lijk vervroegd en versoberd, omdat al bij de eerste voorbereidingen voor de viering van het negenen- zevenstigste lustrum van de univer siteit volgend jaar is afgesproken, dat In 1970 geen evenementen zul len worden georganiseerd, die de actieve en passieve belangstelling van het universitaire lustrum zouden kunnen afleiden. Tentoonstelling De versobering van de lustrumviering heeft onder meer tot gevolg, dat de gebruikelijke week voor de burgerij ditmaal is vervallen. Wel is op de zolder van het clubgebouw van de V.V.S.L., Rapenburg 65, een voor alle belangstel lenden gratis toegankelijke tentoonstel ling van oude en antieke spelletjes en speelgoed ingericht. Deze expositie, die ongeveer tachtig objecten omvat, is op dinsdag 9 en don derdag 11 december geopend van twaalf tot vijf uur op op woensdag 10 en vrijdag 12 december van twaalf tot acht uur. Voorafgaand aan de eigenlijke lustrum viering, dat wil zeggen tot en met dins dag 16 december, is op het feestterrein het pand Beuth, Kaiserstraat 25 een voor alle leden van de Leidse uni versitaire gemeenschap toegankelijk lustrumcafé gevestigd, waar de bezoe kers tijdens het borrelen worden bezig gehouden door onder meer diverse mu ziekgezelschappen. Musical De eigenlijke lustrumviering begint op dinsdag 16 december met een reünisten dag met intocht in de stad van reünis ten en leden en duurt de verdere week. Gedurende die tijd wordeji, naast andere evenementen, in het Nederlands Con gresgebouw in Den Haag drie voorstel lingen gegeven van de musical „De dag dat de onschuld" doodging", die op ver zoek van de V.V.S.L. is geschreven door Bram Vermeulen en Freek de Jonge ofwel het duo „Neerlands hoop in bange dagen"., De voorstellingen worden ge organiseerd door Eddy Hobbema, ter wijl de muzikale leiding berust bij Jur- fiaan RÖntgéh, die ook de arrangemen ten heeft geschreven. De choreografie is ontworpen door Larry Oaks, de ontwer per van de choreografie van onder meer de musical „Oliver". „ONWAARACHTIGE POLITIEK" LEIDEN, 4 dec. 1969. Het Ujkt verblijdend, dat vakbondsbe stuurders en z.g. radicalen, waarvan er enkelen m.i. ten onrechte in de 2e kamer zitten, de mensen met de hoge inkomens, vreselijk bezorgd zijn met de kleine werknemers, omdat zij alles doen, steeds opnieuw, om de huren laag te houden, ja elke huurverhoging uitstellen, on danks dat het huurprobleem een kost prijsprobleem is en niemand kan bewe ren, dat een behoorlijke huiseigenaar met een huis van vóór 1940, zijn huis voor de door de regering vastgestelde huur verwonen en dus zelf ook gedeelte- gaande van een redelijke verhuurder. Een verhuurder kan zijn eigendom Ver waarlozen, doch ook dan lijdt hij verlies. Uitzonderingen kunnen geen rol spelen. Echter als men een onderzoek instelt dan blijkt, dat de meeste van deze strij ders voor een lage huur, zelf een lage huur verwonen en ds zelf ook gedeelte lijk ten koste van de huiseigenaren leven! Dit noemen de schijnheiligen nu radicaal. Zij gebruiken dit woord ten onrechte. Wie echt radicaal wil zijn moet beginnen zelf offers te brengen. Zij die nen niet de belangen van de laagstbezol- digden, de jonge generatie, die in heel dure woningen wonen en buiten de huur verhoging vallen, doch hun eigen be langen De huurcompensaties in het verleden met behulp van de PvdA en de vak bonden waren ook onjuist. Vele hoog- bezoldigden wonen gedeeltelijk of nu nog geheel gratis. De huurcompensaties waren voor ieder gelijk, niet de huren, die waren soms lager voor de hoger bezoldigden. Door de gecumuleerde huur compensaties, die in hun salaris inge calculeerd zijn, waren deze, na enige jaren hoger dan de werkelijk door hen betaalde huur. Zodat ze bij elke loons verhoging hiervan nog profiteren. Wanneer de prijzen van het levensmid delenpakket stijgen ontvangen de lioogst- bezoldigden en de vakbondsleiders het zelfde percentage. In werkelijkheid ont vangen ze dus 4, 5 en meer malen meer! Dit geldt dus niet de huidige regering. Dit voor de man die zegt dat hij de hui dige regering zat is. Wij zijn hem zat! Om de woningnood te bestrijden moet er een gedwongen, procentuële staats- woningbouwlening tegen zeer lage ren te in het leven worden geroepen van dat gedeelte, dat elke burger meer dan f 25.000,verdient, daarbij zal rekening moeten worden gehouden met de vaste lasten, die de betrokkene reeds heeft te ("Kagen. A. BERNARD. Studieplan badcentrum Katwijk Leidse raad gaat begroten LEIDEN. De gemeenteraad van Lei den komt maandag 15 december te 14 uur bijeen. De vergadering zal zo no dig worden voortgezet op: maandag 15 december 1969, te 19.30 uur; dins dag 16 december 1969, te 14.00 en te 19.30 uur; woensdag 17 december 1969, te.. 19.30 uur; donderdag 18 december 1969, te 14.00 en te 19.30 uur; vrijdag 19 december 1969, te 14.00 en te 19.30 uur; dit ter behandeling van de be grotingen voor 1970. Op de agenda van maandagmiddag staan o.a.: eervol ont slag aan de heer H. Hoorn uit zijn func tie van directeur van de Gemeentelijke Reinigings- en Ontsmettingsdienst; wij ziging van het getal wekelijkse les uren, gedurende hetwelk per verplichte leerkracht vakonderwijs wordt gege ven, voor de openbare school voor ele mentair buitengewoon onderwijs aan kinderen met leer- en opvoedingsmoei lijkheden en verhoging van het. aan de Stichting Roomsch-Katholieke Scholen voor haar l.o.m.-school aan het Rapen burg verleende voorschot op de ver goeding voor de beloning van vakonder wijzers over het jaar 1969 j het plaatsen van hekwerken om het gemeentelijk schoolgebouw Rijnsburgersingel 22 en het maken van een vervangende rijwiel berging op het binnenterrein van deze school; wijziging van de tarieven van de verhuring van de zalen van de Stadsgehoorzaal; subsidie in de kosten van de organisatie van de Leidse Pil grim Fathersherdenking in 1970, als mede het geven van een garantie; ver bouwen c.a. van het pand Breestraat 66 tot een creatief centrum; vernieuwing en uitbreiding van de apparatuur voor de koffie- en theevoorziening in het Stadhuis; verkoop van grond, gelegen aan de Willem de Zwijgerlaan; het slopen van aan de gemeente in eigen dom toebehorende panden, gelegen in aangewezen saneringsgebieden en bui ten aangewezen saneringsgebieden; verzoek Kerkeraad Chr. Geref. Kerk om in de kosten van da voorgenomen res tauratie van het pand Steenschuur 11 een gemeentelijke bijdrage van 30 pet. te verlenen in plaats van de toegezegde 10 pet.; pre-advies op het adres van het actie-comité „Noodverbinding Korte Vliet", waarin namens bewoners van de Leidseweg en de wjjk Noord-Hof land in de gemeente Voorschoten wórdt verzocht om de totstandkoming- van 'n tijdelijke verbinding tussen Noord-Hof land en Leiden-Zuidwest in de plaats van het gesloopte bruggetje over de Korte Vliet te bevorderen; intrekking van het besluit van de Raad van 14 nov. 1968 om over te gaan tot de bouw van een electriteitscentrale in de Barrepol- der te Zoeterwoude; het invoeren van plastic zakken ten behoeve van de huis vuilophaaldienst en het in verband hier mede aanpassen van de verschillende verordeningen; overeenkomst met de gemeente Warmond inzake de verwer king van afvalstoffen, afkomstig uit die gemeente^ in de Leidse vuilverbran dingsinrichting; verordening houdende instelling van een herinneringspenning voor ambtenaren der gemeente Leiden; OEGSTGEEST Aan de Rijksuniversi teit van Groningen is geslaagd voor het examen doet. geneeskunde, de heer .1 P. R. Bouland uit Oegstgeest. OBJECTEN WACHTEN OP GOEDKEURING LEIDEN. Financieringsmiddelen zijn ontvangen voor de uitgaven in de eerst komende 12 maanden van de volgende investeringen: vernieuwing Lourisbrug 225.000); bedrijfsmiddelen Dienst van Gemeentewerken 1968 170.000); aanleg gedeelte Plesmanlaan 462. 500); aanleg wegen en een speelweide nabij de Morssingel 148.800); bouw openbare g.l.o. school aan het Strauss- pad 600.000); revisie van het stad huiscarillon 150.000); aankoop grond Vlietweg 20 (f 75.600); ombouw op aardgas van de c.v. Installatie van het stadhuis 155.300); bouwrijpmaken van de Merenwijk 781.000). Dit houdt in dat de raadsbesluiten, waarbij de kredieten voor bovenge noemde investeringen beschikbaar zijn gesteld, thans voor goedkeuring in aanmerking komen. Deze kredieten zijn daarom opnieuw op de begroting ge bracht. Spoorwegen en „Onrendabel", klonk dezer dage over de Nieuwsdienst. Kunt U mij zeggen, waarom spoorlijnen voor Ouden van da gen onrendabel zijn, want hoe moeten ouderen die geen auto bezitten zich over lange afstanden gerieflijk, vlug en veilig verplaatsen? Is „Defensie" soms ren dabel De straten in Leiden zijn voor de voet gangers door het plaatsen van auto's op de voetpaden levensgevaarlijk ge worden. U loopt langs de Nieuwsteeg verder langs de Pieterskerk, vergeet niet de ouderwetse bestrating (waarop de au- staan) te bewonderen en wat een antieke sfeer met deze auto's: wilt U een ander geval verzuim dan niet over de Hooglandse Kerkgracht te strul- Mijn vader zat vroeger omstreeks 1907 in de commissie van „Leidens Belang", maai- toen was de voetganger gelukkig in tel. Als het zo doorgaat in Leiden dan stel ik voor: Leiden zonder gelei ding met een ij te gaan schrijven Lijden. KATWIJK Deze week is de plattegrond van het toekom stige „Badcentrum" te Katwijk gereed gekomen. Aangeno men kan worden dat er aan dit centrum, dat nog maar in een voorstadium is, nog wel het een en ander geschaafd zal worden. Subsidiëring Pilgrimfathers herdenking LEIDEN. Op 31 juli 1970 zal het 350 jaar geleden zijn, dat de zgn. Pil grim Fathers vanuit Leiden, via Delfs- haven, scheep gingerr naar Amerika, alwaar zij op 19 november 1620 arri veerden. De Pilgrim Fathers worden zoals bekend beschouwd als de grond leggers van de Verenigde Staten van Noord-Amerika. De Leidse VW heeft het initiatief ge nomen om plaatselijk te komen tot een passende herdenking van dit historisch gebeuren, waarin Leiden zo een unieke schakel vormde. Naar de jongste ramingen is met de gehele organisatie een bedrag van ca. f 150.000,- gemoeid. Aan het gemeen tebestuur is verzocht om een bedrag van 50.000,- in deze kosten te subsi diëren. B. en W. geven de raad in overweging het verzoek in te willigen, met dien ver stande evenwel, dat een subsidie van f 25.000,- beschikbaar wordt gesteld ten laste van het lopende dienstjaar en voorts een gemeentelijke garantie wordt gegeven tot een bedrag van ma ximaal 25.000,-. Diplomazwemmen LEIDEN In het Zweilandbad behaal den de volgende leerlingen van de stich ting ter Bevordering van het Zwemon- derricht in Leiden en Omstreken het zwemdiploma B: A. M. de Bock; U. N. J. Hulskamp; J. W. L. M. Mudde; M. J. M. Splinter; L. Zandvliet; A. C. Lepe laar) L, E. van der Burg; C. G. Baas; J. C. Duiserj N. Schoof; H. Bakker; M. C, Well; S. C. C. van Raad; C. P. C. Elk; M. C. J. Colsen; J. A. N. van der Drift; J. Manuputty; R. Schouten; A. Steenkamp; M. B. Ruigrok; J. Verhoogt L. l'Amie; W. M. Heijkoop; S. Joustra; H. van Rijn; A. van Tongeren; G. Gor dijn; A. M. Mey; J. den Hollander; H. van Egmond; W. van der Leek; C. J. M. Spoek; P. Kotterman; S. Lucas; E. de Rooy; M. Hoogeboom; M. E. van der Brink; N. Lancel; A. P. A. de Vries; M. J. Baas; J. J. M. Tulkens; L. den Hollander; M. T. van Tongeren; M. van der Keur; P. A. van der Logt; R. A. H. Roling; J. Caspers; W. M. Roffel; J. J. Teske; F. A. K. The; M. P. W. van der Weg; P. P. Regensburg; P. .T. Wa- Eindelijk is er... de ideale "tic" in longdrinks met frisdrank of vruchtensap Om"lang"te drinke BLOEMSCHIKCURSUS Man versloeg 27 vrouwen BOSKOOP De wedstrijd op de slot avond van de bloemschikcursus van dt Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde werd door de enige mannelijke deelne mer, vóór 27 dames, gewonnen. Het was een geanimeerd slot van deze cursus waarbij de deelnemers werd ge leerd hoe met eenvoudig materiaal eer bloemstukje kan worden opgemaakt: een kop en schotel versierd, een vaasje kan worden gevuld, een tafelstukje of een driehoekstukje kan worden opge maakt. De uitslag van de wedstrijd met bloemstukjes was: 1 T. Geerling, hoog ste aantal punten; 2 mevr. EL Noorlan- der; 3 en 4 mevr. Van Drunen en mevr. Fioole. Kop en schotel: 1 mevr. Spruijt, 2 mevr. Binken. Vaasje: 1 mevr. C. Koch, 2 mevr. Both, 3 mevr. C. Slin gerland. Tafelstukje: 1 mej. C. Rijnbeek, 2 mevr. A. K. Vlasman. Driehoekstukje: 1 mej. Joke Vergeer, 2 mevr. Verschue- ren, 3 mevr. Rijkaart. Drie troostprijzen waren voor: mej. N. van Jaarsveld, Vermeulen en de dames Huisman. Op 15 december a.s. is er één cursus avond voor het maken van Kerst stukjes. Hiervoor kan men zich opgeven hij de heer W. Tol, Reijerskoop 45a, tel. 2855. Na actie landgenoten STOFFELIJK OVERSCHOT MAROKKANEN NAAR AFRIKA LEIDEN Dank zij een zeer groot soli dariteitsgevoel onder de Marokkaanse mede-gastarbeiders in de gehele streek van Noordwijk tot Haarlem, Leiden en Alphen a/d Rijn toe, kunnen de drie Marokkaanse arbeiders, die zondag te LeiÖerdorp bij een ongeval door ver drinking om het leven kwamen, in hun vaderland worden begraven. Door een gezamenlijke actie brachten zeer vele Marokkaanse werknemers geld bijeen om het transport mogelijk te maken. Ili: Olympia-UVS Roodenburg-Gouda 2A: Blauw Zwart-HBS VUC-LFC Lugdunum-Alphen 3A: PDK-SJC Teylingen-VCS Van Nispen-HVV Stolwijk-Spel. Lisse SB: RKAW-Delft 4A: DOCOS-SJZ DOSR-Foreholte VTL-BGC. Floreant W armunda-Rijpwetering 4B: ASC-GDA WSB-Wassenaar 4C: Alphia-Woerden RKNSV-B LEIDSE VOETBALBOND 1: ZLC-SVLV LDWS-Leidse Boys Randstad Sp.-St. Bernardo* 2Oranje Groen-KRV MMO-Meerburg Unitas-Wet. Boys LEIDEN Erwin R. P. A„ z.v. P. M. J. Otten en M. V. M. Heunen; Johannes .v. A. Deijn en I. M. van Ginneken; Kitty I. M., d.v. H. A. M. Schouten en M. A. A. Wesselman; Cornelis, z.v. C. A. Abspoel en J. van Leeuwen; Hendrik v. J. Schalk en N. Verheij; Yvonne, d.v. P. J. van Rossuni en A. van Beelen; Pietronella H., d.v. H. A. F. van de Wak en H. P. M. Delfos; Pascal J. Z., J. A. Meijer en M. Smits. Getrouwd: J. F. van der Plas en C. de Mooij; A. W. Schoenmaker en vV. van Oosten; J. W. M. de Jong en J. Breede- veld; W. G. van den Berg en G. Cnossen; A. J. Daleman en E. W. van Stralen; C. Rijsdam en F. de Roode; J. M. de Tombe C. O. G. Doove; A. J. den Dopper M. van 't Wout; G. V. Villerius en van der Weijden; L. J. Hoogenboom C. M. C Loos. Overleden: K. Waijenberg (54); M. P. den Outer (66); T. Ennema (78); A. de Groot (81); E. E. Baart (67); M. Wage- maker (56). Ondertrouwd: T. H. W. Freriks en T. P. der Geer; E .A. van Gaspel en G. G. Vellekoop; A. J. Kevenaar en R. M. A. Roest; P. T. C. M. van der Maat en G. M. Brunt; C. J. P. Schuiling en A. J. Elferimig; H. Wolters en J. C. G. Devilee; L. C. van der Lans en W. J. J. M. Conjjn; J. Velzel en M. Missaar; M. T. H. Schoo- nenberg en Z. J. Mullens; J. J. Vogelaar N. J. E. Hendriks; E. A. Peters en P. H. W. van der Burg; J. P. Dongel- t en E. C. Koelewijn; W. M. van Mourik en H. van Tomgereir; H. L. van Amsterdam en A. M. van Soest; P. P. F. ter Haar en M. J. G. van Wijk; E. A. il en N. T. Francisca; T. J. J. Peters C. M. J. L. Sloos; A. M. v. Duuren C. C. M. Starrenburg; H. P. A. M. Gordijn en P. M. A. Goddijn; W. L. Sas- en W. H. Holswilder; P. C. C. M. Oomen en Q. R. M. Strooij; P, Keijzer M. A. van Goozen; R. M. J. Weise A. M. E. Verplancke; F. Bakker W. M. E. van Weeren; R. A. Nieuwen- burg en M. M. Gauger; P. J, Wetselaar H. J. M. ToMdo; W- Akkerman en M. Moerkems; A. A. F. L van de Pol en M. A. B. Duyvesteijn; H. L. Haak en M. P. Meijs; H. Hlensch en G. C. Morré; M. Sinit en H. S. Kerdijk; P. G. C. Kraan en G. W. M, Mioch) R. Pardon T. S. H. van der Vliet; B, A. J. Pee- ters en E. L. van Rij; C. Noorlander E. C. den Haan; J. Boersma en J. S. van der Burtgh; W. Rewer en J. M. L. Zaal berg; P. L. Wentzel en C. Schenk; R. W. F. Vooren en J. G. M. F. Bergwerf; C. C. A. de Nooijer en M. van der Steen; G. W. Kromhout en A. B. den Duimen; A. G. Oomen en E. P. M. Meulemams; H. C. Vissoher en L. Pezie. LEIDEN Agada, d.v. C. de Mol en 'an Oossanen; Hendrik, z.v. J. G. Boudewjjn en M. H. Rijsdam; Linda d.v. T. H. J. Verstegen en I. M. de Vries; Wilhelmina, d.v. J. F. Bak- sn W, van Weeren; Micael W., W. Colijn en M. Y. Lesquillier; Dennis, v. W. J. Peschier en J. A. Verra; Erwin 1. P. A., z.v. P. M. J. Otten M. Heunen; Johannes A., z. I. M. van Ginneken; Kitty I. M., d.' H. A. M. Schouten en M. A. A. Wessel- i; Cornelis, z.v. C. A. Abspoel Leeuwen. Getrouwd: S. C. Chang en M. C. E. Kal- lenborn. Overleden: J. Mark (48); R. Tamin (11); G. Gijsenij (83); A. Touwsma (82); M. Simonis (48); R. de Jonge (53); A. E. van Os (69); F. J. van Kampenhout (70); E. Dekker (80); M. B. A. Akham- lich (43); M. M. M. Arrahmani (26); M. A. A. Outhmani (37); M. M. C. J. Jan sen (5); M. Meijvogel (74); J. de Vreugd (58); D. Paaso (51); E. van Iterson (82); A. C. P. Groenewegen (41) A. Vonk (63). OEGSTGEEST Geboren: Ramon Rei- nler zn. van M. J, W. van Hage en J T. M. van Steljn; Marc J. L. zn .van H. W. M. van Hedel en C. F. R. Coque- lin; Dirk A. zn. van T. J. A. Koppers en A. M. C. J. Govaert; Sabine M. dr. van M. van Tol en M. G. T. van der Zwet; Nicolaas R. A. zn. van T. Oud- kerk en A. C. Vermaas. Ondertrouwd: W. P. Hartwijk en M. W. C. van der Star; J. P. Juffermans en M. A. Zandbergen; R. M. A. van Velzen en A. K. van Schie; H. van de Ven er A. H. Janson; J. Wisse en W. de Vis ser; C. T. Vogelaar en I. Vianen; W. M. Heijman en A. van Tilborg. Getrouwd: J. P. de Groot en G. var Meij; P. G. Riem en P. M. Alkemade; J. H. Wiggelinkhuijsen en E. E. Es; J. C. de Bruijn en J. M. Kolijn; H. van Linge en M. C. C. Heijboer; P. A. Offers en M. R. van Haersma Buma. Overleden: W. K. Slmonl* w.v. F. A. H. Fisser; C. F. van Duyn w.v. K. G. Eckenhausen; I. Vogelenzang; P. J. Epskamp e.v. A. A. Luljendijk. BURGERL. STAND VOORSCHOTEN - Geboren: Elisabeth J., dr. van M. J. M. Siero en J. H. Rietman; Christiaan R. S., zn. van A. H. Meis en M. B. Wieligmans; Anke W., dr. van W. S. Veeman en I. Bouma; Jeanine H., dr. v. J. H. de Smidt en J. G. Middendorp; Monica J. B., dr. v. J. Kuik en G. Overvliet. Elisabeth W., dr. v. F. Otto en A. W. P. van der Voort; Liseolt R., dr. v. J, Ri- versma en M. Pouw ;Masja, dr. v. R. Mooten en M. L. Leenaers; FTanciscus J-, i. V. W. A. Kos en M. Blok. Ondertrouwd: Hubertus P. van den Dun- gen te Nijmegen en Dorothea M. I. Eek; Theodorus R. M. van Geyiswijk en Johanna G. ensen; Johannes H. van der Hoek te Dordrecht en Rita J. Boucke; Petrus C. J. Bollen te Wassenaar en Pe- tronella Th. M. de Jong; Jacobus van der Leek te Leiden en Maatje J. Briars; Theodoor A. J. de Wit te Leiden en Ma ria M. A. Wiegant; Cornelis J. Barn- hoorn te Valkenburg en Hendrika S. v Delden; Hendrikus Keijzer te Den Hel der en Ella Alblas. Gehuwd: Pieter de Jongh te 's-Graven- hage en Marijke A. A. C. Avezaat Overleden: Gerardus v. Dongen (72); Jacoba M. C. Leugering e.v. J. Kok (49) M. V. Johanna M. R. Loesberg e.v. A. Brussen A. Deijn (88); Hendrikus C. Nouwens (58). Roodenburg: doel: M. Keereweer; ach ter: B. de Jonge, C. Pennenburg-, I. Weerlee en A. Ooyendijk; midden: W. Rijsbergen en J. van Weerlee; voor: Klinkhamer, S. den Os, J. Rietkerken W. v. d. Kaay. UVS: doel: W. Sloos; achter: N.N., H. Rol, B. Lardé en R. de Groot; 'midden: A. Koren en J. Leget; voor: J. Vervex-, S. Teske, L. Holl en R. van Zijp. LFC: doel: W. Visser; aohter: EL v. d. Berg, A. Heymans, J. Teeuwen en H. Sira; midden; W. v. d. Linden en K. Hannaart; voor: P. van Laarhoven, C. van Weerlee, J. Munne en F. Gublea. woonwagenkamp te dienen, zijn de buil- hem ter hand gesteld, nadat de hamer lijke bocht in de weg levenseevaarliik' «lozers en graafmachines reeds in stel- betreffende het voorstel reeds was ge- aldus mevr. Van Griethuizen Zii zei ling gebracht. Het ziet er dus naar uit, hanteerd. De heer J. Verlare, gemeente- gisteravond via de telefoon: Êr is hier dat liet gemeentebestuur binnen zeer secretaris, zei na afloop van de gemeen- iemand, die een stuk grond gratis wU afzienbare tijd bet juridische wapen in teraadsvergadering, dat liet schrijven beschikbaar stellen. Het ligt vlak bil de handen lieeft, om excessen, zoals giste- tijdens de stemming was overhandigd grens met Benthuizen. Dat terreintle ren en de dagen ervoor In en rond het door twee bewoners van de Westzijde- ligt zó, dat niemand last heeft gemeentehui» plaatsvonden, te bestrij- weg. Mosterd na de maaltijd derhalve, woonwagenbewoners." de»- zo werd het genoemd. NOOIT GEBRUIKT De bewoners van de WestzLJdeweg zijn GESCHENK? niet gelukkig met de plaats, die de ge- Zel wethouder H. v. Rijn donderdag. avond tijdens de gemeenteraadszitting: t.- -- zeker van_ dat het kamp - -- - - 6"cun.«=uimScu 31 win- piaiiuacii nooit gebruikt zal worden." Mevr. J. A. v. Griethuizen-Van Schaik, nen waren, om te beginnen met de aan- Hij meende, dat de woonwagenbewo- zeggend te spreken namens de bewoners leg van een verhard terrein. ners niet "est el d ziln on vraat» HAZERSWOUDE Het einde van de van een zestiental woningen aan de West- „Zijn wij dan geen mensen? Ons ia plaatsen, want: „Dan kunnen ze man" woonwagenexcessen In Ha/.erswoude is z.jdeweg: „Dat kamp komt hier vlak niets gevraagd, of er bezwaren bestaan een keer per week om bijstand komerC in zicht. Gisteren, de dag nadat de ge- tegenover. Hoe is het mogelijk, dat er tegen vestiging van dit woonwagenkamp En wethouder F. Kouwenhoven tijdens meenteraad besloot, om aan de West- geen rekening werd gehouden met onze vlak voor de deur. Is dit democratie?", die zelfde büeeDkomst; Het trival zydeweg een kampje, voor maximaal handtekeningenactie?" Tijdens de don- vraagt zfl. „Wij zijn hier brlezend. 't Is volgens mil niet om ©en standDtoate. Ik drie woonwagens, aan te leggen, is reeds derdagavond gehouden raadsvergadering toch waanzinnig. Is dat nou een Sint- ben er heilig van overtuigd, dat dit soort begonnen met de werkzaamheden. Op heeft burgemeester C. G. v. Dobben de Nicolaasgesohenk voor de bewoners van mensen wat anders zoeken Ze wilton een stukje grond, dat reeds in 1960 Bruyn het schrijven van de bewoners de Westzijdeweg Dit Je hier een kin- alleen mtav «*n uHkerina m j. ui werd aangewezen om fce*yn*rtyd als inderdaad voorgelesen, maar bet werd derrjjke buurt, je hebt hier een jnr nai sfestwV J' HAAGSE POLITIERECHTER Doorrijden na ongeluk beboet met 180 gulden DEN HAAG/LEIDERDORP. „Ik heb er spyt van als haren op m'n hoofd", luidde de mededeling van een 22-jarige onderhoudsmonteur uit Leiderdorp, die met de door hem bestuurde auto op het Levendaal in Leiden na een aanrijding te hebben veroorzaakt zonder meer was doorgereden. Hij was net nit een café gekomen, doch volgens verdachte was hij nog best in staat zijn auto te bestu ren. Hy zou echter zyn geslipt. De officier van justitie stelde evenwel, dat iedere hoeveelheid drank al kwade gevolgen kan hebben. „Dat wegrijden geeft in dit geval juist te denken, want u wilde zeker liever maar gauw weg wezen, voordat de politie zou arriveren", luidde de ver onderstelling. Gezien die omstandigheden eiste de of ficier 80,- boete voor de aanryding en 100,- boete en drie maanden in trekking van het rijbewijs voor het doorrijden. „Dit soort autobestuurders kunnen we niet hebben op de weg", aldus de rech ter, die verdachte overeenkomstig de els van de officier veroordeelde. In de bres voor wethouders HAZERSWOUDE De KVP-, ARP-, CHU- en PvdA-fracties hebben bij monde van de heer C. Matze tijdens de gemeenteraadszitting verklaard, de kri tiek van SGP'er L. Matze tydens de ver gadering van 27 november ten aanzien van het beleid van de wethouders, te zien In het licht van onvolledige infor maties. Naar het hen voorkomt ligt de oor zaak hiervan in het slechts korte lid maatschap van de heer L. Matze. Zij rekenen op de inzet van de wethouders in de toekomst. De WD heeft deze verklaring niet ondertekend. Raadslid A. Berlemon: „Geen vooroverleg is er gepleegd. De wethouders moeten zich zelf maar ver dedigen." Het initiatief tot de verkla/- ring ging, aldus de heer Berlemon, uit van de CHU. De heer L. Matze maakte aan het slot van de vergadering een opmerking ten aanzien van een schriftelijk antwoord op een vraag, vóór de vergadering van 27 november gesteld. Hy had schrifteiyk gevraagd, het woord te mogen voeren inzake de ontslagaanvrage van burge meester C. G. van Dobben de Bruyn (hetgeen hij ook heeft gedaan, red.). Genoemd raadslid meende, dat het amt- wooid bewust langer op zich zou heb ben laten wachten dan wenselijk was. Gemeentesecretaris J. Verlare né de vergadering: „Dat noem ik wantrou wen. U beledigt daarmee het secretarie- personeel. U moet dat onder vier ogen doen. Dat kunt u niet rechtstreeks ia de raad tot mij zeggen." LEIDSCHENDAM Aan de Techni sche Hogeschool in Delft is geslaagd voor het examen doet. scheikundig in genieur, de heer N. W. Olieman uit Leidschendam. ADVERTENTIE Th. J. van der Heijden lid van de Nederl. Veren, van Rechtskundige Adviseurs. Burgerlijke staud LEIDERDORP Geboren: Vanessa M., d.v. A. Fallaux en L. Trouwee; Claas S., z.v. C. V. Reys en H. J. Nievaart. Ondertrouwd: H. K. Eding (23) en G. E. Heyveld; J. Vyibrief (20) en J. G. Hoogervorst (19). Getrouwd: A. J. Maas (23) en A. M. Truyers (22); O. F. de Graaf (18) en G. D. Tyssen (21); F. E. Pierhagen (27) en J Zaal (24); A. E. Meijer (23) en J, Hagenaars. Camera: „If(14 jaar) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. 5 december geen avondvoorstellingen. Nachtvoorstelling: vr. en zat. 23.30 u* „Wie doodde Salvatore Giuliano?" (13 jr.) Lido: „99 Vrouwen" (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uuiv 5 december geen avondvoorstellingen. Luxor: „Bloedbad in Rome" (18 jr.) Dageiyks: 2.30, 7.00 ep 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. 5 december geen avondvoorstellingen. Studio: „Last Summer" (18 jr.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. 5 december 9.15 u. geen voorstelling. Trianon: „Gejaagd door de wind" (14 jr.) Dageiyks (ook zondag) 2 en 8 uuiv Rex: „Soho in de greep van Gorilla" (18 jr.) Dageiyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling: „Het naakte vlees" (18 jr.). KATWIJK, 5 dec., Groente wasp een (per kist): Al 4,30-6,30; A2 2,60-4,60; BI 7,10-11,70; B2 2,10-3,50; Cl 4,50-6,70; C2 3,80-5,10; breekpeen (per kist) 1,70- 4,30; andijvie 37-59; bloemkool (per stuk): 8 st. per bak: n 81; 10 st. per bak: II 35; 12 st. per bak: I 46; n 15-67; boerenkool 26-32; knolselderie (per stuk) 26-39; sla (per stuk) 16; spruiten: ge schoond; I 97; II 49; ongeschoond: Al 67-81; BI 60; uien (per kist) 2,70-6,6 Aanvoer wasp een 170.000 kg,

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3