Graven naar het verleden Rijndijkers voeren gezamenlijke aktie realisatie sportcomplex radicaal door Afbraak tussen Haagse Gewest Leiden KVP-Leiderdorp wil geen enkele of volledige samenwerking Bona Stars-Landlust zaterdag of zondag? broodjesbar inn 50 ct MARKTEN 19 - PAGINA DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 3 DECEMBER 1969 B. en w. van Wassenaar: Nog geen keuze Agglomeratie en (Van i correspondent) WASSENAAR In antwoord op vragen van enkele leden van de raad zeggen burgemeester en wethouders, dat zy het bepaald onjuist zouden achten nu reeds te kiezen tussen het Intergemeentelijk Overleg Haagse Agglomeratie en het Gewest Lelden, aan welke samenwerkingsvormen Wassenaar beide deelneemt. Een keuze komt, naar de mening van burgemeester en wethouders, pas aan de orde wanneer met name het onderzoek zal zyn afgesloten dat door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten zal zyn afgesloten en het Gewest Leiden zich beraadt over de meer definitieve bestuursvorm. Voordien zou een keuze zich alleen opdringen als ook het IOHA tot een definitieve bestuurvorm komt of in e» de bedde gewesten tot overdracht van bevoegdheden wordt besloten. Beide gewesten hebben initiatieven in voorbereiding op verschillende terreinen van overheidszorg. Voor Wassenaar is daarbij van bijzonder belang dat het overleg over de oprichting van het Re creatieschap 's-Gravenwoude thans is ingebracht in en plaatsvindt binnen het LO.H.A. In de Leidse agglomeratie is een verkeersonderzoek gestart, waarop door de overige gemeenten van het Ge west Leiden kan worden ingehaakt. Mogelijkheden afgetast tast over de vorming en adviesorgaan Inzake de economische ontwikkeling. Het dagelijks bestuur van het Gewest Leiden heeft besloten zich door een ambtelijke werkgroep te laten advise ren ten aanzien van het woonschepen- vraagstuk. Het lijkt b. 'i'oeg inde re Langebrug afgesloten LEIDEN Met ingang van maandag 8 december a.s. begint in opdracht van de S.L.F. de aanleg van een nieuwe gas- tr&nsportleiding vanaf het Kort Rapen burg via de Breestraat, de Papengracht e*i de Langebrug naar de Doezastraat. Dit werk zal enkele weken duren. Als de aanleg van de leiding gevorderd is tot de Pieterskerkgracht zal de Lange brug voor alle verkeer en ook kortpar- keerders geruime tijd moeten worden af gesloten. Het verkeer zal dan d.m.v. borden worden omgeleid. De Van Duinhovens ook vanavond in de Leidse Schouwburg J.EIDEN. Mocht u het nog niet weten: vanavond staat het echtpaar Van Duinhoven onder regie van Elise Hoomans voor de tweede maal binnen nauwelijks vierentwintig uur op de planken van de Leidse Schouwburg. Ton en Ina (van Faassen) spelen „Het Vergeetboek", een komedie van Jean- Claude Carrière, waarmee ze eerder dit jaar ook al f(jne glimlachjes In de Schouwburg opriepen. Zonder het luchtige karakter van het blijspel ook maar een moment geweld aan te doen brengen ze het stuk vol sprankelende humor geroutineerd met flair. Een man treft plotseling in zijn ka mer een hem volstrekt onbekende da me aan. Gesteld op zijn vrijgezellen bestaan verzoekt hij haar de kamer te verlaten. Daartoee blflkt ze niet bereid. Dit thema was voor Carrière voldoende om een heerlijke komedie over de liefde te schrijven. Veel wordt gesuggereerd maar weinig bevestigd. Spelend ln het luxe decor van Agos- tino Pace bezorgen het echtpaar Van Duinhoven, dat onder contract staat bij Toneelgroep Theater, het publiek een onbekommerde avond. Vereniging Oud Zoeterwoude nu een stichting ZOETERWOUDE Dezer dagen ver gaderen in het raadhuis voor de tweede maal de belangstellenden voor histo risch Zoeterwoude. In deze vergadering werd besloten tot de oprichting van een stichting die zich zal bezig houden met de geschiedenis van Zoeterwoude en het wekken van de belangstelling daarvoor. Het voorlopig dagelijks bestuur van de stichting bestaat uit mevrouw A. E. C. M. Kortmann-Keulen, voorzitter, de heer C. Paardekooper, secretaris, en de heer H. Th. v. d. Lans, penningmeester. Als voorlopige jaarcontributie is een bedrag van ƒ5.- vastgesteld. Nieuwe kunnen zich opgeven bij de se- Paardekooper, Prix-Caprilli Jeugdrijschool „New Forest" VOORSCHOTEN In de uitstekend uitziende manége van Zeist te Voorscho ten werd de Prix Caprilli verreden door twee groepen deelnemers. De A-groep •eed een niet gemakke- goed gesprongen werd. lijk® proef, wel De vorderingen waren duidelijk b de B-groep (12 deelnemers) werd even eens goed gesprongen, weigeringen kwa men weinig voor. De abrupte aanpak van •ommige ruiters veroorzaakte fouten, die »dig - bekend: A-groep le prijs Rieneke Kan- bier met Landine; 2e prijs Marjan Boek kooi met Colerit; 3e pr. Wilma de Visser met Dorette. B-groept le prijs Evelyn Kamminga met Regina, 2e prijs: Gerard Böttcher met Orcy; 3e prijs: Francis Zierfuss met Jaarvergadering „Brandwaarborg" ZOETERWOUDE De Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij „Zoeter woude" houdt haar jaarvergadering op donderdag 4 december in het Don Bosco- huis, aanvang 19.45 uur. De verlies- er winstrekening over het afgelopen, ver lengde boekjaar geeft een voordelig sal do van f 4.469,51 te zien. Bij de be- stursverkiezing zijn de dri leden allen herkiesbaar. Goede resultaten bij Biafra Comité Leiden LEIDEN. De actie van het Biafra Comité Leiden vordert goed. Tot nu toe is voor by na 10.000 gulden binnen gekomen op girorekening 318000 t.n.v. Lelden Helpt Biafra. Dit geld wordt overgemaakt aan het landelijk Biafra Comité voor voortzetting van de voed- selvluchten naar Biafra. Begonnen wordt ook met de verkoop van de Bia- fra-boekjes. Het boekje kost drieëneen halve gulden: twee gulden van de op brengst van elk boekje gaat naar de actie. Vijfhonderd Leidenaars willen al meehelpen bij de verkoop van het boek je. Anderen kunnen zich melden aan het LHJ-gebouw, Levendaal 101. Gezien de grote animo zullen de boekjes ook in Voorschoten, Leiderdorp en Oegst- geest te koop worden aangeboden. „Eerlijk zijn tegenover kiezers LEIDEN Sinds kort. is de tuin en de vijverparty voor het gebouw van de LTB-verzekering en aan de Hoge Rijndijk gecompleteerd met een bronzen beeld van de bekende beeldhouvjer Niek Jonk. Bij de opening van het gebouw - in ok tober 1967 - kreeg de kunstenaar de opdracht van het bestuur. Het beeld stelt Hesperides met de gou den appels voor. Voor de LTB was Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Arthur Patrick z.v. A. de Roode en P. M. Kasterop; Erik Matthijs Willem z.v. B. B. Osse- voort en J. A. Brittijn; Edwin z.v. W. Hillebrand en S. v. Polanen; Neeltje Jacoba d.v. C. Zuflderduijn en H. v. Dijk; Jolanda d.v. D. Klein en E. Hillebrand; Jeroen z.v. B. v. d. Akker en A. W. M. Maas; Natasja d.v. H. H. Vodegel dam en W. A. J. M. Noordermeer; Es ther d.v. J. L. Goedegebinire en P. J. Ots; Maria Wilhelmina Elisabeth d.v. J. H. Visser en E. v.d. Linden; Thea d.v. W. v. d. Linden en J. v. Putten; Ma ria Margaretha Niesje d.v. H. Hogewo- ning en R. Schouten; Marvlck Sadied Moestaghesuzaman z.v. J. A. B. Mura- din en A. Huisman; Wendy d.v. W. F. Speekman en C. W. M. v. Tol: Engelina Maria d.v. M. J-. Kool; Eveline Schouten en H. Harteveld; Antnoius z.v. A. Romeijn en J. A. Ammerlaan; Hen drik Hermanus z.v. H. H. Teljeur en L. Durieux Rosemarie Elisabeth d.v. A. W. J. M. v. Noort en A. W. M. Vrou- wenvelder; Marcello z.v. G. Grasso en M. Miceli; Klazine Jakablne d.v. J. I. Massaar en J. M. A. Koudljs; Cynthia Maureen d.v. C. K. Faber en A. Hoe bink; Michiel Willem z.v. M. P. M. Brouwer en A. W. M. den Dubbelden; Linda Patricia d.v. J. J. v. Velzen en H. A. Snikkenburg; Silvia Belinda An- gelique d.v. R. E. Zwaan en T. V. den Braven; Caroline Bettina d.v. J. W. M. Bekkering en R. J. P. Paats; Coen Joa- chiem z.v. J. G. M. Franken en H. E. M. v. Latum; Connie Johanna Petronella d.v. H. P. Moes en A. F. P. Eckhardt; Robni Johannes z.v. J. J. Stafleu en W. Roest; Bianca Leontina d.v. L. A. M. v.d. Horst en J. S. v. Rijswijk; Mi- chaëla Dorothea Magdalena d.v. K. Ge- LEIDERDORP Na uitvoerig beraad is het KV P-bestuur van Leiderdorp van mening, dat wil z(j eerlijk tegenover de kiezers staan er eigenlijk maar twee reële mogelijkheden t.a.v. de samenwer king tussen de drie christelijke partijen in Leiderdorp zijn en wel, 6f geen en kele óf een volledige samenwerking, d.w.z. één program, één lijst en één fractie in de raad. 11 acne IS, een oepaaia andere dan de huidige christelijke fractie, die alleen uit de AR en CHU bestaat, meende het KVP-bestuur te mogen stellen, dat deze nieuwe club door een nieuwe figuur moest worden aangevoerd. Zo kwam de KVP tot haar voorstel van een nieuwe lijst met een nieuwe lijstaanvoerder en omdat het nieuw was geen zittend raads lid als lijstaanvoerder. Daarbij is door de I"*" voerder 1 behoefde te komen stel niets was beslist omtrent de ver vulling van de wethoudersfuncties. Waarnemend-voorzitter mr. J. M. Koe ken zei dit gisteravond tijdens de, matig bezochte, ledenvergadering van de KVP. In de daaropvolgende discussie kwam naar voren, dat zowel by de AR als de CH misverstand aanwezig was omtrent de kwestie rond de lUstaanvoerder van een eventuele gemeenschappeiyke lijst. De door deze partyen als eis van de KVP gekwalificeedre voorwaarde dient echter gezien te worden als deel uit te maken van een geheel pakket voorstel len, te weten: één program, één Hjst en één fractie onder leiding van een nieu we figuur. Na uitvoerige discussie werd het beleid van het KVP-bestuur door de leden onderschreven, waarbij het be stuur by verdere onderhandelingen van het beginsel diende uit te gaan dat de lijstaanvoerder geen zittend raadslid is. Wel werd het bestuur ln overweging gegeven dit uitgangspunt niet als een onvoorwaardelijke els by de gespreks partners te stellen. De vergadering sprak zich voorts uit voor een zodanige openopstelllng, dat de KVP bereid is tot samenwerking op kans van een voor allen aanvaardbaar gemeenteprogram en over de personen, huizt M. Aktas en A. Scheel A. M. J. Monheim en C. D. G M. Cas- telein; G. P. M. v. Schie en M. C. W. v. d. Berg; M. J. H. Smidt en J. M. v. Dijk; W. v. Egmond en P. E. H. v. d. Berg; J. W. B. Westerburgen en H. M. v. Leent: H. v. Weeren en J. Gaasbeek; A. B. v. Hove en J. Willems; R. W. Nee- leman en G. H. Ouwerkerk; J. Ouwer- kerk en M. Kruit; F. A. v. d. Wetering en M. J. F. Langerak; J. H. v.d. Vaart en A. A. M. Stouten; P. P. W. v. Buul en S. C. Offers; J. H. Guldemond en H. A. v. Weeren; H. Borkent en A. Niehof; F. W. M. Hol en J. M. G. v.d. Zaan; D. F. H. v. d. Ree en C. C. A. v. d. Velden; A. L. v. Delft en P. Viele; J. Honsbeek en J. C. Kluts; H. Trouwee en W. Holle beek; W. Loeve en M. F. v. Praag; M. A. M. Opdam en J. W. Gorree; J. N. Hartman en H. Ju; W. Llgtvoet en M. W. M. v. Steenbergen; L. Kok en M. Vermeer. Overleden: D. F. N. v. d. Boogaard 1 mnd, z.; E. J. M. v.d. Hoeven 32j., vr.; C. Dool 88j., w.v. L. v.d. Linden: S. Neuteboom 5 d.. d.; H. X. Sevenhuijsen 80 j„ e.v. A. de Jong; T. Grebe 56 j., w.v. I. H. Siebeling. WARMOND Vanavond zal er ln het clubhuis van Warmunda „Het Overbos" een speciale St. Nicolaas-klaverjas- avond worden gehouden met vele prij zen. Deze klaverjasavond komt in de plaats van die van vrydag 5 december. Het aanvangsuur is gesteld op 8 uur. die hiert ;voering moeten geven. Voorts bracht de KVP-fractie verslag langryke punten in de algemene be schouwingen van de fractie op 1 decem ber j.l. gehouden, aan de orde werden gesteld, m.n. over de te wijzigen pro cedure die tot op heden door het col lege van b. en w. t.a.v. de bestemmings plannen wordt gevolgd. Tenslotte stelde het bestuur een ont- werp-gemeenteprogram 1970 aan de or de, dat aan alle leden zal worden toe gestuurd en waarover in het begin van het niewe jaar van gedachten zat kun nen worden gewisseld. LEIDEN Ir. H. H. Vos, directeur gemeentewerken, stond gisteren vol belangstelling toe te zleai toen zijn mannen een proefsleuf groeven in de fundamenten, waarop de Mathesis Scientiarum Genitrix tot voor kort rustte. Al zijn oudheidkundige belangstelling legde hy aan de dag naar wat het bodemonderzoek bloot zou leggen. „Iets spectaculairs verwacht Ik niet," vertrouwde hij ons toe. „We weten uit de archieven precies wat hier gestaan heeft. Dulmerhorst heeft namelijk destijds (in 1585) de hele binnenstad voor de belastingen in kaart gebracht. Uit de opgravingen by de Lokhorst weten we dat alles op de tien centimeter klopt." Hij haalt een kaart tevoorschijn en zegt: „Kyk, hieruit blijkt dat er toen zeven behuizingen hier waren. De fundamenten daarvan zijn grotendeels weggebroken toen de aannemer Vam Vliet uit Bergen in 1865 de Hoogere Burger School bouwde. Nee, dit is alleen hoogstens interessant voor het gewone stadsonderzoek," zo besloot ir. Vos zijn korte uitleg. Als er toch iets belangwekkends naar boven komt, zal dit doorgegeven worden aan het Rijksinstituut voor Oud heidkundig Bodemonderzoek. Brieven opgehaald; handtekeningen vanavond geteld (Van onze correspondent) HAZERSWOUDE Dinsdagavond zijn aan de Ryndyk de brieven opgehaald door een groot aantal vrywilligers, waarin de ingezetenen hun handtekening hebben kunnen plaatsen om er by het gemeentebestuur op aan te dringen behalve de sportaccommodatie langs de Gemeneweg uit te breiden, ook aai Ryndyk op korte termyn een sportcomplex te realiseren (in de onmiddellyke nabijheid van de woonwyk Rhynenburch). de organisatoren, de petitie Bernajdus", die het initiatief tot de actie nam, hebben de gehele Rijndijk weer „afgestroopt", nadat zij maandag avond de brieven bij de bewoners had den overhandigd. De bewoners had overigens nog eens via een geluidsinstal latie erop gewezen, dat de actie niet alleen van belang is voor genoemde voet balvereniging, maar ook voor de sport ln het algemeen aan de Rijndijk. Vanavond komen de bestuursleden van „St.-Bernardus" byeen, om de hand tekeningen te tellen. Donderdagavond, even voordat de gemeenteraad een aan vang neemt en wanneer de begrotingen voor de dienst '70 onder de loep worden genomen, wordt de petitie aangeboden, voorzien van de handtekeningen. De raad vergadert om 8 uur in het gemeentehuis. Het ligt in het voornemen Omstreden loting Koot. Het nieuwe i is Zwetkade ZOETERWOUDE De veertien- gse kaartavond in het clubhuis van 1 staat vanavond in het teken van het Sint-Nicolaasfeest. Er zijn veel bo- verdienen. De klave rjas- LEIDEN Vit het sportprogramma ipondentie-adres „Goal", dat de KRO-radio zaterdag de ether inzond, moest Bona Stars verne men dat door middel van een loting, vorige week donderdag op hi 'orden r verwacht. bureau van de basketballbond verricht, de kruiswedstrijden tegen Landlust in eerste instantie in Amsterdam-Noord zullen worden gespeeld en vervolgens, zondagavond in de Leidse Vyf Meihal. Voor de Leidse vereniging is dat echter i verwezeniyken. Zondagavond be schikken namelijk de micro-korfballers de hal, zodat Bona Stars op zyn LEIDEN Dit is het laatste mootje, dat er nog over ls van het voormalige Dlaconeesenhuls, dat moest wijken voor het Witte Singelplan, de nieuwbouw van de Leidse universiteit. De Witte Singel bood gistermiddag deze merkwaardige aanblik. Klubwedstrijden. gewichtheffen LEIDEN De LKV de Spartaan orga niseerde maandag jl. clubwedstrijden voor de jeugd. Tydens deze wedstryden zijn er zeer goede préstaties geleverd. In het byzonder door H. Lichtvoet, C. vna Gellecum en L. de Romyn. Na een felle strijd was de verdeling van de prijzen als volgt: 1 H. Lichtvoegt 62,5- 62.5-80 205 kg; 2 C. v. Gellecum 52.5- 50-62,5 165 kg; 3 L. de Romijn 32,5- 32,5-40 105 kg; 4 B. Dolieslager 40- 40-45 125 kg; 5 H. Smit 60-57,5-72,5 190 kg; 6 C. Serlies 45-45-65 155 kg. De wedstrijden worden maandag 8 dec. voortgezet met nieuwelingen en gevor derden. De nieuwelingen zijn: K. van H. Filippo, K. Bavelaar; ge- wagers, Leidenaar in beroep tegen besluit b. en w. LEIDEN Woensdag 10 december a.s. behandelt de Commissie Beroepsschrif- ten een tweetal beroepen tegen besluiten Te 15.15 uur wordt het beroep behan deld van de heer E. A. H. Halverhout te Leiden tegen een weigering van afgifte van een bouwvergunning voor de bouw van een garage aan de Melchior Treub- laan. Om 16.00 uur behandel de Com missie een beroep van de heer J. Ver hoeven te Koudekerk a. d. Ryn tegen een aanschrijving tot woningverbetering van een hem behorend pand aan de Buys Ballotstraat. De zitting wordt gehouden in de kamer van b. en w. N. Mol ere-lid Leiderdorpse IJssportveraiiging LEIDERDORP Me aantal leden vergader in haar kantine de Leiderdorp. De yssp. i zeer gering >rtverenlging j de heer W. Hendrlksen, betreurde in zyn openingi woord deze geringe belangstelling, even als het enigszins terug gelopen leden be stand. Uit het jaarverslag van de secre taris bleek dat het geringe aantal dagen die de ysbaan maar kan zyn geopend de laatste jaren hiervan wel de grootste oorzaak zyn. De vereniging telt op het ogenblik nog ruim 2000 leden. zaam maar zeker losser wordt, hetwelk volgens het bestuur voornamelijk te wij ten ls aan de verstedehjking van Leider dorp. Het bleek dat de vereniging finan- cleël gezond is te noemen. Op voorstel van het bestuur werd de heer N. Mol voor zijn grote verdiensten van de ver eniging door de vergadering benoemd tot de zuiveringsinstallatie, h voorkomen dat zich achter aan de baan bQ de Jachthaven een wak vormt, by de zuiveringsinstallatie is het gemakkelij- een halve baan 10.000 zal kosten, hiervoor is overleg gepleegd met een plaatselijke Installateur en Philips om een zo goed mogelijk rendement van de verlichting te krijgen, de materialen hiervoor zijn al vroegtijdig besteld, maar nog steeds niet afgeleverd. De baan die nu onder water staat lokte de vraag uit waarom men zolang wachtte met het openen van de ysbaan, het antwoord was dat het ys tenminste 7 cm dik moet zijn om op een dag 2 3000 mensen te kunnen dragen. Bij de bestuursverkie zing werden de heren J. Borst en D. van Sandyk bij aclamatie herkozen. IJs en weder dienende zullen op de baan de lange baan kampioenschappen junioren van de K.N.S.B. in het district Zuid Hol land worden verreden. Voorts zal men clubkampioenschappen vroegst om tien uur zou kunnen spelen. Over de loting bestaan overigens grote twijfels. De heer Noë, die de loting ver richtte, deelde namelijk mee eerst Bona Stars te hebben getrokken wat er op neer komt dat de eerste ontmoeting in Leiden zou worden gespeeld. Merkwaardig doet het bovendien aan, dat bondsvoorzitter Storm, die zater dagavond het duel Bona StarsD.ED. bywoonde, in het geheel niet repte over de loting. Een compromis met Landlust (Bona Stars stelde voor het eerste duel in Amsterdam te spelen om half zes en vervolgens de return om negen uur in Leiden) bleek niet mogeiyk. Intussen dreigt Bona Stars, dat uiterlijk vanmiddag om vier uur aan de NOS- sport moest opgeven wanneer de ont moeting ln Leiden wordt gespeeld, een financiële strop op te lopen. Een t.v*- verslag levert immers altijd enkele hon derden guldens op. Op een officieel schijven wacht Bona Stars, aan wiens belangen zonder meer is voorbijgegaan, nog altijd tevergeefs. LEIDEN Morgenavond organiseert de Leidse Harmonie-kapel in het zaaltje aan de Maria Gyzensteeg een kaart avond. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 13 december organiseert de LHK een bingo avond. DE IS dusdeze maand elke donderdag broodje paté op het hoekje bij henk pieterskerkgracht 28 leiden - telefoon 20880 In de avond te verrijden. Door de slechte ysjaren voor de jeugd gestopt o belangstelling meer LEIDEN, 3 dec. Groente Appelen 17 18; Peren 57; Aardappelen 21; Andij vie I 71—79, idem H 47—69; Kroten 1215; Kroten, gekookt 50; Boeren kool 1219; Rode Kool 20; Prei 22— 59; Spinazie 130145; Spruiten A 53 —61; idem B 54—56; Witlof 109—174, alles per 100 kg. Knolselrey 27—40| Sla 10—15, per 100 stuks. Bleekselderij 24—28; Peterselie 12—13; Seldery 6—8i Uien 26—44, per 100 bos.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5