Verkeer in binnenstad zat zaterdag even vast als anders PENDELBUS BRACHT GEEN VERLICHTING Vrouw gedood, drietal personen ernstig gewond u kunt 20% extra op uw effectenaankoop verdienen sparen, verstandig en handig IJsclub Voorschoten had zeer goed seizoen LFC speelde toch en verloor MARKTEN MAANDAG 1 DECEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Begeleidende maatregelen bleven uit L KID EN Hoewel hel nog te vroeg is om conclusies te trekken over de vrijdagavond bij bijze van proef gestarte pendelbusdienst tussen het Groenoord- terrein en het stadscentrum, kan na de ervaringen van vrijdag en zaterdag wel '•-worden geconstateerd, dat de eerste re sultaten zeer pover waren. Vrijdagavond vervoerde de pendelbus 130 passagiers i 125 terug en op het parkeer- Ttlg j Zaterdag bedroeg het aantal 270 hondei auto* [iroenoordterrein geparkeerd. Ms men bedenkt, dat de vier bussen, lie zaterdag waren ingezet om de pen- leldienst zo goed mogelijk te lat,en fun deren, zeker 2500 passagiers hadden kunnen vervoeren, dan blijkt wel, dat :1e automobilisten uit Leiden en omge ving beslist hun weg nog niet hebben drukke stad kbaar, dat er het beslist niet de gehele dag s minder waren gerekend honderd geparkeerd. Daar kwam nog bij, dat er in de stad geen „begeleidende maatregelen" waren genomen. Het verkeer zat net zo vast als op andere zaterdagen en het één- richtingverkeer op de Korte Mare als mede de parkeerverboden werden ge woon genegeerd. De chauffeurs van de pendelbussen hadden daardoor de groot ste moeite om in de als ideaal gestelde vijf minuten van het Groenoordterrein naar de Hartebrug vice-versa te rijden. Bovendien was het dikwijls onmogelijk de halteplaats bij de Hartebrugkerk te Vaak daardoor midden op i de passagiers in en :en waardoor het overige ver weer helemaal vast liep. ge mensen, die wel van de pen- gebruik hebben gemaakt het sy- sonder zoeken de auto parkeren op het grote Groenoordterrein en ver volgens voor een kwartje per bus heen en terug naar en van het centrum. Het ligt voor de hand, dat de proef een veel beter start zou hebben gehad als gelijktijdig drastische maatregelen bet. i ntram waren genom irkeen De j ilïst is nu eenmaal moellyk vrijwillig iit zijn auto te krijgen. Zoals bekend vordt deze week elke avond tot en met londerdag de proef met de pendelbussen •oortgezet. Bestuursmutaties bij PvdA-Leiden LEIDEN Het bestuur van de afde ling Leiden van de Partij van de Arbeid bestaat met ingang van vrijdag jl. uit: Th. J. Dnike, De Wetstraat 16 (voor zitter); H. G. de Block (2e voorzitter); H. A. den Besten (penningmeester); H. v. Eek (rayonwerk); L. F. Meijer (se cretaris); Th. J. Siskens (lid); mevr. M Brussee-Kouwenhoven (administra trice); M. Wolters, Rijnstraat 24 (pers en porpaganda) en C. J. M. Schuyt (stu diecommissies). Afgetreden zijn: S. Mud, A. Faas en R. J. In 't Veld. Voor inlichtingen wende men zich tot het adres Rijnsrtaat 24, tel. 44193. Behandeling begroting 70 ZOETERWOUDE De gemeenteraad gaat op woensdag 17 december de be groting behandelen. Een belangrijke ver betering ten opzichte van de afgelopen jaren. De behandeling geschiedde toen pas in het nieuwe jaar. soms zelfs pas A. J. ZOETERWOUDE De he« lasse te Boskoop heeft zijn benoeming oor de gemeenteraad, tot hoofd penbare basiss< de Dorpsstraat Frontale hotsing in Alphen Ds. Van Drie nam afscheid LEIDERDORP Ds. J. van Drie heeft gisteravond in de Scheppingskerk af scheid genomen van de gereformeerde kerk. Zoals wij al eerder berichtten heeft ds. Van Drie de functie van stu dentenpredikant in Delft aanvaard. Bij zijn afscheid werd hij gisteravond o.a. toegesproken door dokter H. Bakema namens de gemeente en Martin Loos namens de cathegesanten. Van laatst genoemde kreeg hij o.m. 1 van Karl. Barth. (Van onze correspondent) ALPHEN A. D. RIJN Het afgelopen weekeinde vond te Alphen a. d. Rijn, als gevolg van het opgevroren wegdek en het verwaarlozen van de voorrangs voorschriften, een groot aantal ongeval len plaats, waarby één dode viel en acht personen min of meer ernstig gewond naar verscheidenen ziekenhuizen moes ten worden afgevoerd. De dodelijk verongelukte persoon is me vrouw W. Jasperse-Nelissen (37) uit Amstelveen. Zij werd in de auto van haar man, de heer J. Jasperse, bij de botsing klem gedrukt. De heer Jasperse liep ern stige verwondingen op en werd opge nomen in het Academisch ziekenhuis te Leiden. De auto van de heer Jasperse, komende uit de richting Nieuwkoop en rijdende over de Nieuwkoopseweg te Alphen a. cl. Rijn, is tegenvolge van het glad geworden wegdek gaan slippen en botste frontaal tegen een tegenligger. In de tegenligger, een personenauto, zaten de heer J. Schuring, Wachtmeester le kl. der Rijkspoliüe te Koudekerk a. d. Rijn en diens echtgenote. Ook de heer en mevrouw Schuring werden zo ernstig gewond, dat zij in het Academisch Zie kenhuis moesten worden opgenomen. Dr. Van den Ent Braat van Aarlanderveen verleende de slachtoffers de eerste me dische hulp. Beide voertuigen werden totaal vernield. Op dezelfde weg botste korte tjjd later een personenauto, bestuurd door de heer J. Th. de Vries uit Nieuwkoop, tegen ge volge van een slip, op de tegenllggende auto van mej. C. M. C. Werkster, school arts te Gouda. De bestuurster werd even als haar moeder, die bij haar in de auto zat, ernstig gewond. Zij werden opgeno men in het Goudse ziekenhuis „De Wyk". Mevrouw De Vries werd in de auto van haar man eveneens ernstig gewond. Haar man minder ernstig, maar beiden zjjn opgenomen in het Streekziekenhuis „Rijnoord" te Alphen. De auto's waren total loss. Aan deze slachtoffers ver leende dr. M. E. v. d. Steen de eerste medische bijstand. Uitstekend concert Werkmans Wilskracht" en Seaside Singers *ET SOLISTISCHE medewerking in Anneke van der Holst (r~ praan) Leldse MK kinderkooi mm in het i^Kees^Borger tenor) gaf de gelette" harmoniekapel „Werkmans cht" zaterdagavond tesamen met het koor „The Seaside Singers" uit Noordwijk in de Stadsgehoorzaal een zeer goed verzorgd concert, waarvoor Q gezien de kwaliteit - °"°'- werd daaraan toegevoegd •oemde Zigeunerkoor uit „Ri- ran Guiseppe Verdi, waarbij eervolle vermelding van het muzi kale en ondersteunende pianospel van dirigent B. Laros niet mag ontbreken. stelling had kunnen bestaan. De harmoniekapel toonde zich in het we scala van programma-onderdelen, dat werd uitgevoerd, vooral ritmisch sterk in de schoenen. De suite „Die ver- kaufte Braut" van Franz Léhar kreeg in dat opzicht een sterke vertolking, I vonden wij de samenklank niet al- trefzeker. OK BEGELEIDDE hij de twee so- ;n. die vooral aanvankelijk, bij uitstekende indruk achterlieten. >rden het met veel verve ge- Viljalied uit „Die Lustige Wi tijd ii Léhar. Anneke van der Holst gaf blijk van een volumineus geluid en een gerijpte controle over haar Bühnebewegingen, die bij dit genre liederen niet zijn weg te denken. Zo ook Kees Borger in „Dein ist mein ganzes Herz" van dezelfde componist. pourri Passing of the Regiments) ten er geheid in en klonken vaak dadig. Een mooie was ook „Amparito Roca" van Jaime Texidor, waarna het podium werd vrijgemaakt voor The Seaside Singers. Ze kregen direct al de zaal op hun hand met een glaszuivere vertolking van het aloude „We shall overcome", gezongen door het mannenkooiv Het De combinatie koor-orkest oogstte terecht veel succes met Edward Griegs „Landerkennung" met baritonsolo en het overbekende Israëlische volkslied klonken vaak wel- Hawa Naguilla. Het concert had geen mooier besluit kunnen hebben dan de gezamenlijke slotvertolking van „Land of hope and glory" met zang van so praan en gemengd koor en met be geleiding van orgel en orkest, dat door ,.Wilskracht"-dirigent W. R. G. Blom ervaren en muzikaal werd geleid. \r, 8. Heel eenvoudig, door met uw vrouw deel te nemen aan het Premie Spaarplan. Als u samen jaarlijks via effec- tenbewijzen voor f 500,- of minder een aandeeltje of obligatie koopt, krijgt u over dat bedrag later per jaar een premie van 20% (maximaal f 100,—). Belastingvrij. Aan het Premie Spaarplan kunnen deelnemen zij die in Nederland wonen, tot de leeftijdsgroep van 21 t/m 59 jaar behoren en in het vorige jaar een belastbaar in komen hadden van ten hoogste f 15.000,—. Het maximum spaarbedrag is f 250,- per deelnemer per jaar en f 500,- voor een echtpaar. Vraag morgen eens inlichtingen over dit spaarsysteem met effectenbewijzen.Banken,Boerenleenbanken,Raiff- eisenbanken, Spaarbanken en Hypotheekbanken zullen u. graag helpen. U kunt ook een brochure over alle spaarvormen van het Premie Spaarplan aanvragen bij het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, afdeling Voorlichting bezitsvorming, /®\Postbus 51, Den Haag. Leiderdorper in gekaapte Boeing Veilig geland in Rio de Janeiro LEIDERDORP „Het enige, dat Ik weet is, dat het vliegtuig gisteravond veilig is geland in Rio de Janeiro. Van myn man heb ik nog niets gehoord. Ik verwacht vandaag wel een telefoontje of een telegram." Dat vertelde ons van morgen mevrouw Besjes uit Leiderdorp. Haar man was een van 81 passagiers van het Braziliaanse vliegtuig, dat in de nacht van vrijdag op zaterdag by Lissa bon door een gewapende Algerijn werd Na op Porto Rico brandstof te hebben ingenomen daar mocht ook een lid van de bemanning uitstappen werd het vliegtuig door de Algerijn naar Cuba gedwongen. „Zaterdagmorgen hoorde mijn zoon ovei de radio-nieuwsdienst, dat het Brazili aanse vliegtuig, dat uit Parijs vertrok ken was, bij Lissabon gekaapt was. Daar zit vader in, zei hy direct. Vanaf dat moment hebben we flink in spanning gezeten. Gelukkig hoorden we vrij spoe dig, dat het vliegtuig in Cuba was vrij gegeven en dat het voor de vlucht naai Rio de Janeiro brandstof had Ingeno- LEIDERDORP Onder voorzitterschap - ian de heer D. J. Rooda hield de cultu- rele raad in de kapelzaal van de Schep pingskerk met de afgevaardigden van de erenigingen een vergadering waarin uitvoering een uiteenzetting werd gegc- an de werkzaamheden die in de af gelopen jaar werden verricht. tad zelf kwam zeven maal in ver- dering bijeen. Veel werk werd verzet door de verschillende commissies di •zoek deden naar de stand va ken op de verenigingen. Men besprak ikele subsidieverzoeken, het kinder- ikantiewerk, men hielp de postduiven vereniging aan een geschikte huisves ting. Ook de onderwerpen om t.z.t. te kunnen adviseren bjj de realisering van sporthal en sportpark werden uit voerig besproken. Er waren in de samen stelling van de raad vijf Hoe het verder gegaan hoorden we pas vanmorgen vroeg." heer J. E. Besjes (49) uit Leiderdorp, specialist hefwerktuigen in dienst is bij Siemens, was voor zover bekend de enige Nederlandse passagier ir gekaapte Braziliaanse Boeing-707. Rio de Janeiro moet hij een geïnstalleer de kraan gaan afleveren. Mevrouw Bes jes: Leiderdorpse Bridgeclub LEIDERDORP De uitslag van de rencompetltie, ronde 15 en 16 van de Leiderdorpse bridgeclub is als volgt: Groep Rood: 1. heren De Jong-v. Kins 1931; 2. mevr. en hr. H. de Vrind 1903; 3. Gerlich-v. Leeuwen 1860; 4. Lenaers- Schutte 1855, 5. Blom-Schippers 1854; 6. echtp. v. Klaveren 1811; 7. echtp. Danz 1794; 8. Bos-Jans 1759, 9. mej. en hr. A. de Vrind 1740; 10. echtp. Wessels 1702; 11. Karstens-Rebel 1701; 12. Tijs- sen-De Winter 1683; 13-14 dames v. Gel derDe Jong 1681; dames Jans-v. Zon neveld 1681; 15. v. Berge Henegou Helversteyn 1658; 16. dames Sch Zwarts 1637; 17. Danz jr.-v. Mourik 1602, 18. Van den Kommer-Leopordi 1576; 19. Van der Bijl-Supesteyn 1573; 20. echtp. Pouw 1529. Groep Zwart: 1. echtp. Middelburg 1958, 2. Hoogervorst-Van der Vliet 1899, 3. Van den Oever-Pieters 1896: 4. echtp. Den Hartog 1884; 5. De Koning-v. Zon neveld 1879; 6. echtp. Den Hollander 1856; 7. echtp. Zwanenburg 1815; 8. Veldhuyzen-v. Vliet 1775; 9. dames Bos- Gerlich 1765; 10. echtp. Thesingh 1758; 11. Blansjaar-Pul 1736; 12. Noor: Speckmann 1719; 13 en 14 dames Bave- laar-v.d. Kommer 1697; v.d. Bogaard-v. Ham 1697; 15. echtp. Kruts 1620; 16. mevr. v. Schendel-hr. Stokhuyzen 1606; 17. mevr. Paes-hr. Hermans 1591; 18. echtpr. Verduin 1529; 19. echtp. Swart 1499; 20. dames v.d. Brink-Latour 1369. Leiderdorpse verenigingen niet langer gereserveerd t.o. van Culturele Raad Slipschades hadden weinig ernstige gevolgen - LEIDEN Tengevolge van 't gladde wegdek heeft er In het afgelopen week- gevallen plaatsgevonden, waarhij zich echter slechts blikschade voordeed. Op rqksweg 4 slipte zaterdagmorgen om 0 uur de personenauto van een 35-jarlge Rijswyker. De auto draaide om zyn as talud. Het voertuig elandde was total loss Op ryksweg 4 was het vier keer raak. n Dordrechtenaar slipte, eg af en belandde in de konden vervuld. Stond tuit de verenigingen eerst wat geresterveerd t.o. van de informatieve werkwijze van de raad om dat men vreesde zyn onafhankelijkheid te verlie- is duidelijk gebleken dat bij de be sprekingen die men met de verenigings- heeft gekregen en dat men de culturele raad steeds meer gaat zien als wat men enkel kvil zijn een stimulans om tot aktiviteiten te komen en bestaan de verenigingen op elk gebied zo veel mogelijk te helpen. Daarom zal ook de groot mogelijke inspraak van de bevolking moeten heb- reeht, nabij de afrit Leiden. Zijn De heer Roorda bond het de afge- I was total loss. vaardigden op het hart alles subsidie in de nacht •agen te richten aan de raad w 2ze in een nadere bespreking de betrokken vereniging gladheid op de weg Omstreeks dezelfde tyd belandde de per sonenauto van een 56-jarige Haagse da me tegen een vangrail in de middenberm, eveneens tengevolge van een slip. Een 53-jarige automobilist onderging al daar hetzelfde lot. Beide auto's waren flink beschadigd. In de nacht van zaterdag op zondag slipte een auto van een Amsterdammer i in iloot te- zaterdag op zondag geraakte de auto van een 22-jarige Ha genaar op de Voorschoterweg door de Kunstmarkt is tweede traditie van Voorschoten geworden VOORSCHOTEN Daar burgemees ter L. de Kool van Voorschoten wegens ziekte verhinderd was, opende wethou der dr. HL S. Hammings vrijdagmiddag drie uur de inmiddels traditie geworden jaarlijkse kunstmarkt in het Ambaclits- ip de Voorstraat. De genodigden jrden elkoi de Voor het bestuui e Kunstkring Je heer W. J. Vis, die opmerkte da Voorschoten twee tradities kent: di [>aardemarkt en de kunstmarkt, niet dl lerschil, dat de prijzen hier lager lig ~'j het kopen van een paard! Hij bracht Voorschote: werking er mogelijk g< komst een permanente voor de verleende mede- sprak de wens uit, dat het :posltierulmte in het Ambachtshuis in te richten. Wet houder Kamminga was humoristisch openhartig: „Temidden van deze artis tiek begaafden en artistieke belangstel lenden gebiedt de eerlijkheid me te zeg gen, dat ik minder van kunstwerk af weet dan van vliegwerk." Hy vond het echter een aangename taak de kunstmarkt te openen, waarin hij aspecten herkende, die in het gemeente bestuur ook nagestreefd worden. In de tentoonstellingsruimten zijn hon derden kunstwerken te koop, niet uit zonderlijk duur, integendeel, zelfs voor de nieuwe ruime beurs is er heus genoeg. De werken omvatten vooral grafieken, keramiek, schilderijen, sieraden, foto's, batiks, objekten en wanddoeken. De handel kwam direct op gang na de opening, menigmaal moest het briefje „verkocht" worden aangebracht. De kunstmarkt, waar behalve de Voor- schotense kunstenaars ook negen gast- exposanten hun werk verkopen, is za terdag geopend tot 9 uur 's avonds. Op zondag 30 november van 1 tot 5 uur Vitamine-diefstal LEIDEN Van een vrachtauto, ge parkeerd in een hal op de Leidse groen teveiling, werden in het afgelopen week- total loss. Op de Lage Morsweg slipte omstreeks 01.00 uur de auto van een 23-jarige Leidenaar, In de (flauwe) bocht l»y de Conradstraat. Het voertuig belandde te gen twee aldaar geparkeerd staande auto's, die belde flink beschadigd wer den. Een personenauto, bestuurd door een 20-jarige Rijswijker, slipte zondagmid dag om half drie in een bocht op de Herensingel, sloeg twee keer over de kop en belandde vervolgens tegen de deur van een perceel aldaar. De deur was vernield en de auto rondom be schadigd. Onder invloed van alcohol reed zater dagavond omstreeks half zeven een 33- jarige Hazerswoudenaar vanaf de Vis- brug in verboden richting de Botermarkt op, ter hoogte van de fontein. Derhalve botste hij tegen twee in de goede rich ting rijdende auto's op, waardoor by de betrokken voertuigen flinke blikschade Jubilerende leden gehuldigd door Kath. Graf. Bond Meyer, hoofdbestuurder, zei, op de structuurwijzigingen kwestie georganiseerden-ongeor- jn ingegaaix dat de tijd sterker de tendenzen waar- vakce LEIDEN Er was een redelijke belang stelling van de zijde van de leden voor de 61e jaarfeestviering van de Kath. Graf. Bond, afdeling Leiden, di dagavond in de aula va scholengemeenschap gehouden werd. Een woord van dank sprak voorzitter A. N. Jans tot de jubilarissen, de heren C. Snelderwaard, die zijn vijftig-jarig lidmaaschap herdacht en cle heren J. L. Veen eau C. van der Kaay, die bei den hun veertig-jarig lidmaatschap vier den. Twee andere jubilarissen waren door omstandigheden verhinderd. Hij dankte hen voor hun trouw aan da or ganisatie en hun medeleven. ir het oordeel van de heer Meyer, zo'n grote behoefte om tot eenheid te komen, doch de neiging om toch in die richting te denken en te praten zou wel eens een reden kunnen vinden in de behoefte om de vakbewe ging zo lang mogeiyp in stand te hou den. Mochten de organisaties steeds kleiner worden dan kan alsnog in die richting besloten worden. Na zijn dank a gen gedaan te van de bond i heer Meyer in de jubilarissen te heb- :n beroep op de aanwezi- hebben om het ledental it te breiden speldde de an de jubilarissen het kregen de VOORSCHOTEN Het s> '69 is voor de IJsclub Voor goed seizoen geweest. Op J vorig jaar werd het eigen gebouw offi ciéél geopend, welke opening gevolgd werd door een korte ijsperiode. Dit jaar vierde de ijsclub nogmaals een paar da gen hoogtij op het ijs. Beide ijaperioden waren echter te kort om icedstrijden te kunnen uitschrijven, maar lang genoeg om weer een grote ledenwinst te kunnen tellen. Bijna 2000 gezinnen zijn thans lid en dat stemde vooral de penning meester tot grote vreugde, die naast de aflossing nodig voor het nieuwe club huis vrijwel zonder financiële zorgen het kwik ziet dalen. Vorige maand is een begin gemaakt met de aanleg van een nieuwe verlich ting. Acht palen met ieder twee armen gaan het ijsclubterrein verlichten, de Bij de rondvraag tijdens de ledenverga dering gisteravond kwam ter sprake di sportaangelegenheden, welke commissU bestaat uit leden van de Sportraad, le den van de gemeenteraad en ambtena ren van het gemeente-secretarie. Op vraag of de Sportraad en de functionele commissie dezelfde taak hebben, kon voorzitter Verseput niet direct gerond antwoord geven. De vergadering kreeg de toezegging, dat deze za spoedig nader onderzocht zal worden indien blijkt d meer heeft IJsclub Voorschoten uittreden. LEIDEN In de macht op zeterdag werden met een straatstenen twee etalageruiten van een slijterij a de Zyisingel vernield, waarbij enkele fl< sen werden vernield en meegenomen, LFC heeft gisteren (ongewild) vrije zondag benut om vriendschappelijke wedstryd te spi tegen het Rotterdamse Overmaas. LFC-terrein bleek goed bespeelbaai r-yn. Na de aftrap bleek dat er bij de geel- i zwarten meer kansen werden gescha- pen dan bij de Maasstadbewoners. Men j bleek echter niet over een goede af- Theater brengt Handkes „Kaspar" jarige 1 LEIDEN Donderdag a.s. zal „Theater" voor K. en O. in de Leidse Schouwburg brengen „Kas par" van Peter Handke. Dit mo derne meesterwerk van de 27- erd in 1968 uit- jpen tot het beste stuk van het jaar. Bij 24 theaters is dit werk in het speelplan opgeno men. In dit opzienbarende werk verzet Handke zich tegen het tra ditionele theater. Van een verhaal of door toneelmatige entourage bepaalde sfeer, is in het geheel geen sprake. Alleen het woord is essentieel. Het woord grqpt in, verandert en heeft macht. Handke experimenteert met het woord, zet het in eer. steeds andere om geving en brengt het tot leven in gezang, van de 2 „THEATER" heeft bq de opvoe ring van dit stuk een zeer hoge mate van perfectie bereikt Toch zal een adequate nabespreking van het werk noodzakelijk zyn want ongetwyfeld zal menig schouwburgbezoeker bij het aan schouwen van Handke's toneel stuk. het gevoel gekregen hebben „de woestijn in te zijn gestuurd". K. en O. heeft er daarom by de directie van „Theater" op aange drongen een nabespreking te la ten plaatsvinden waardoor het „onopgeloste" van dit meester werk min of meer opgelost zal kunnen worden. Na de voorstel ling van „Kasper" is dan ook een bespreking gepland tussen bezoe- Deze unieke voorstelling van In ternationale allure wordt in Lei den gespeeld op donderdag 4 de cember in de Leidse Schouwburg, aanvang 20 uur. Inlichtingen over, en plaatsbespre ken voor deze voorstelling by: Weerlee alleen doelman Horik, naast. If Eenmaal kw lee 1 ;ebles :rd Weer- lerd i r Meurs. Ook Overmaas half uur spelen twee n, doch de paal bracht gen worden prachtige ki redding. Direct'na de hervatting werd doelman Visser gepasseerd, maar de op de iyn staande Aat Heymans bracht wederom redding. Echter, na een half uur spelen moest LFC zich gewonnen geven en Ko ning leidde zijn ploeg naar 0-1. In de 40ste minuut maakte opnieuw De Ko ning (In buitenspelpositie?) het twee de doelpunt tegen de thuisclub: 0-2. LFC kwam wel steeds weer terug, maar eenmaal voor het doel van de Rotter dammers aangekomen, bleek er steeds een been van de tegenparty tussen een schot te komen of was het doelman Horik die roet in het eten wierp. Uit 'n ROTTERDAM, 1 dec. Vee Aanvoer totaal 3885; slachtrunderen 1507, var kens 378. Prijzen: slachtrunderen 495- 515, 4051450,. 360-385, 330-345; varkens 282-286, 277-282, 274-277; stieren 460- 525; worstkoeien 320-340; slachtzeugen groot, redeiyk, lager; varkens, korter, vlot, hoger, enkele prima's boven note ring. AMSTERDAM, 1 dec. Vee. Aanvoer 191 runderen. Prys 3.60-5.20 p. kg gesl. gew., handel willig; 69 varkens, prys 3.46-3.50 p. kg gesl. gew., handel kalm. LEIDEN, 1 dec. Groente Cham pignons 310-330, 13-18, peren 59, aard appelen 19-20, andyvie I 61-69, H 16-49, boerenkool 10-27, rode kool 18-20, groene kool 25-29, prei 49-59, spinazie 127-128, stoofsla 45, spruiten A 52-57, spruiten B 50-54, witlof 1.10-1.69, knolseldery 27-45, bleekseldery 15-25, peterselie 9-15, selde rij 9-10, uien 38-47.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3