BERT SCHOOFS IMPONEERDE Sabreurs waren het niet eens met jury Koersbaan Hilversum al morgen „het" feest ZAALHANDBAL ZONDER ORANJE SPORTCOMMENTAAR Schaatsers sneller dan in Deventer Voorwedstrijden tafeltennisbekers Bekerhoudster verslagen Leston en Polly snelste greyhounds FLAMINGO SIX MET FORSE HANDICAP Duitsland brak na de rust verweer SEIZOEN DEBUUT FORNAESS MEDAILLES GINGEN NAAR BUITENLAND Grote nederlaag driebanders SPORTBIJLAGE MAANDAG 1 DECEMBER 1969 (Van onze sportredactie) UTRECHT De voorwedstrijden tafeltennis om de NTTB-cup (heren) en Limburg Coupe (dames) hebben gisteren in Utrecht enige verrassingen opgeleverd.. Karei Deken, de laatste tijd zo voor treffelijk spelend, werd uitgeschakeld omdat hij o.m. van hoofdklasser Prorde verloor en de b- internationals Peter Joëls en Henny Stolk moes ten het loodje leggen tegen de Scyllaspelers Ed van den Berg en Gerard Bakker, overigens pas na gametelling. Bij de heren imponeerde beker houder Bert Schoofs het meest. Hij gaf onder meer Bert Onnes een afstraffing. Onnes plaatste zich toch voor de eindstrijd doordat hij, met veel fortuin, van oud-clubgenoot Mauri Colthoff won. Liefst zes wedslrijdpunten moest Onnes in de derde game ongedaan maken alsvorens hij kon zegevieren. De andere spelers die ongeslagen ble ven. waren Bert v. d. Helm en Nico van Slobbe, die het tegen Gerard Bakker wel heel gemakkelijk had, want op 13 11 in de derde game voor Van Slobbe was Bakker het niet eens met een arbi trale beslissing. Hij gaf de partij zonder meer gewonnen. De achtste speler, die zich plaatste, was Wim Schoonemeyer, ten koste van Karei Deken. Anton Wil van Zoelen en Ed van Loo (beiden Scylla) stelden wat teleur met lage klasseringen. Bij de dames was er minder spanning, omdat er slechts twee poules waren waaruit zich de beste vier plaatsten. In de eerste poule waren dat de Nederlands kampioene Mary van Ruiten, Aukje Wynia, Ellen Klatt (deze drie verloren tegen elkaar ieder een keer) en de War- mondse Nora Broxterman, die vóór de geselecteerde Annemieke van Moorst eindigde. In poule twee was er het grote duel tussen bekerhoudster Mieke Jenisch- Ten Broek, sedert haar huwelijk in West-Duitsland woonachtig en Veroni- que van der Laan. De 17-jarige Haagse besliste de strijd in haar voordeel maar verloor verrassend met 2220 in de derde game van Son ja Helzel. Als acht ste plaatste zich Ria Bogmans. De eindstrijd om de beide tafeltennis- opvallend toernooi bekers is op zondag 21 december in Geertruidenberg. Bert Schoofs (Van ome sportredactie) DEN HAAG Greyhounds en whip pets uit geheel Nederland troffen elkaar gisteren op de renbaan Clingendael, waar onder leiding van de Zuid-Hollandse Windhonden Ren Vereniging de jaar lijkse Sint-Nicolaasraces werden gehou- De grote zorg, waarmee eigenaars en eigenaressen hun snelle viervoeters om ringden, bleek o.a. uit de warme en modieuze „winterjassen" waarmee de soms broodmagere dieren op temperatuur werden gehouden. Bij het startsein gingen die jasjes echter uit en vlogen de hon den, slechts „gekleed" in een gekleurd aekje achter de imitatiehaas aan. Leston van de heer A. van Buren uit Hoenderlo liep de afstand van 350 meter in 22.5 sec. Niet alleen won Leston hier door de eerste prijs van de greyhounds uit de B-klasse, maar bovendien overtrof hij Polly van H. C. Teeuwen (Utrecht) die de wedstrijd voor A-klassers in 22.7 im) en 3. Rosilla (N. Pleysier n). 4. Brinno (C. Roerade. De: Bi) de whippet? waren de ui (J. (A. J. Groen, gen). 3. Captain (J. Schuiten, C-klasse: 1. Aranka (H. Dekkers, Valken burg) in 25.5 sec., 2. Don Carlos (F. van Don gen, Breda), 3. Asquina (H. van der Weerdt, Nederlaag tennisleraren KEULEN De Nederlandse tennisle raren hebben gisteren in Keulen met 111-verloren van hun Westduitse col lega's. Het enige Nederlandse punt kwam op naam van Franken, die de Duitser Winen met twee keer 75 versloeg. (Van onze paardesportmedewerker) DEN HAAG Op de Hilversumse koèrsbaan wordt dinsdagavond Sint- Nicolaas geëerd met een programma dat geen twijfel laat aan de goede intenties. Een koers onderscheidt zich: de Grote Decemberprijs. Flamingo Six moet het met veertig meter handicap opnemen tegen paarden als Ero AlkestlS, Ger Westlandia en Gehade Hollandia en met twintig meter tegen Fernanda D, Faith Hollandia en Entry Volann. Ferananda D zal wel de sterkste zijn op deze 2020 meter. Maar ook zij zal het niet tegen Flamingo Six op zijn best kunnen uithouden. Verder is het een aardig programma zonder hoogtepunten. Om half zeven is de eerste start. Het programma met onze favorieten Pepernotenprijs (2020 m, met trio): Hielke D - Hilma - Heer du Commerce. Outsider: History Way. Schimmelprys (2040 m): Hernanda Leron - Han Ogaden - Houtspecht S. Outsider Hanover Shoe. Surpriseprijs (2400 m. autostart, met trio): Hansi Buitenzorg - Herwouter Trlx SpeculaasprUs (2020 m, eerste afd.): MtlNSTER. Achtenveertig uur na het voor hen zeer teleurstellende gelijke spel (1616) hebben de Westduitse zaal handballers in Münster revanche ge nomen op het Nederlandse team (2210). Toch konden de Duitsers de vijfduizend toeschouwers niet overtuigen. De Neder landse ploeg speelde in de eerste helft zeer goed. Toen Nederland na vijf minu ten met 21 leidde, werd in het Duitse kamp al voor een herhaling van Utrecht gevreesd. In de eerste helft was Nederland nog wel gelijkwaardig aan de Duitsers, die In Müller en Hansi Schmidt topscorers hadden met ieder vier treffers. Na de rust brak het Nederlandse verweer zeer snel. De vermoeidheid ging meespreken en er vielen gaten in de verdediging voor de uitstekende doelman Ger Norbart, waarvan de Duitsers snel profiteerden. Zij liepen via 136 en 197 uit tot 2210. De Nederlandse doelpunten wer den gemaakt door Keyzer (4), Cantel'berg en Loeffen (beiden 2), Sondaar en Kivil. West-Duitsland kwalificeerde zich voor Schaatsseizoen eindigt met landenontmoeting INZELL De wedstrijden van 5 tot en met 8 maart in Inzeil, waarmee het schaatsseizoen wordt afgesloten, krijgen de vorm van een vijf- of zeslandenont- moeting. Nederland heeft zich zaterdag defini tief aangemeld. De Nederlandse ploeg zal bestaan uit vier rijders, die uitkomen in de klassementswedstrijd en drie sprin ters. De overige deelnemende landen zijn West-Duitsland, Zweden, Noorwegen en Finland. Rusland heeft op de uitnodiging nog niet officieel gereageerd. het toernooi om het wereldkampioen schap dat 26 februari in Frankrijk be gint. De volgende landen plaatsten zich ook: Zwitserland door tweemaal (1110 en 229) van Luxemburg te winnen; Ca nada na twee keer (2117, 1815) winst op. de Ver. Staten; Joego-Slavië dat Spanje (2814, 2615) uitsdhakelde; Noorwegen door winst (266, 356) op België; Rusland door twee overwinnin gen (2210, 3319) op Finland. Niet verschenen De kwalificatiewedstrijd tussen Israël en Oost-Duitsland is zaterdag in Tel Aviv niet doorgegaan omdat de Oost duitsers zonder opgaaf van reden niet naar Israël waren gekomen. De Oost duitsers hadden de eerste wedstrijd, in Sohwerin, met 352 gewonnen. Nadat Israël zich, zoals de reglementen dat voorschrijven, in de hal had opge steld, hebben de Israëli's van het Inter nationaal Handbal Verbond geëist dat zij tot winnaars worden uitgeroepen en zullen worden toegelaten tot de eind- Nobels prolongeerde biljarttitel 47/2 DIEREN De Haarlemmer Chris Nobels heeft zijn biljartkampioenschap anker kader 47/2 eerste klasse geprolon geerd. Nobels, Steures en Vet eindigden gelijk met tien winstpunten, maar Nobels noteerde het beste gemiddelde (22.63; promotiegrens ligt op 27.00. i (Heverlee, Belg.) IJshockeyzege Den Bosch NIJMEGEN De ijshockeyclub Den Bosch heeft zaterdag in Nijmegen een selectie uit Praag met 63 verslagen. De tussenstanden waren: 30 32 en 01. Er waren 800 toeschouwers. Hofnar - Glittering Jewel - Gamin B. Grote Decemberprjjs (2000 m): Fla mingo Six - Fernanda D - Faith Hollan- Prys van Zwarte Piet (2020 m, met trio): Calumet Bulwark - Fedde B - Cristine Williams. Outsider: Ejctase. Marsepeinprüs (1500 m): Irona Buiten zorg - ivon Buitenzorg - Isabel O. Prijs van St.-Nicolaas (2420 m, met trio): Edmund van Peterhof - Emprit S - Eronlca W. SpeculaasprUs (2020 m, tweede afd): Hermance - Edel Six - Flna. HILVERSUM -van .E, 3. Hilma. Toto: w. 12,50, pl. 1 1,70, 1 1,70, 14,—; kop- indauJetprUs '(2000 m): 1. Fred (B. Dapper jr.) 1.26.8, 2. Gravin 3. Gea Volann. aid (dead heat) 1. BUly Boy (C. Hettelmg) en Dora Harvester D (F. J. Alkemade) 1.26.8, To^w. 114,50 en 12.70, pl. 15.40, 1 2,30, 14.50; koppel 13,40 en 12,60; cov. 15,30 en Trojkaprljs (1600 m): 1. Entry Volann (M. van Leeuwen) 1.23.2, 2. Clara Williams, DAT MAG ondergronds, klachten over de ver- er gelukkig mee. Zelfs Celtic niet, deling van de totopat en daarom stond dat erdoor weid bevoordeeld Het lot niET KEIZER is in de wedstrijd dat punt op de agenda van de ver- laten beslissen na een beslissing»- I tegen SW tweemaal op onbehoor- Badering d.e vorige mek iverd ge- wedjtnjd elk geval reeier dan grond gewerkt. Dat gebeurt m het hedendaagse voetbal meermalen en niet alleen bij Piet Keizei'. In Am sterdamse kringen speelt men met de gedachte een proces aan te spannen tegen de Schiedammer wegens het opzettelijk toebrengen van lichamelijk letsel Indien de diagnose van dr- Rollnk juist is en Keizer zijn kniebanden heeft gescheurd, zou het voetballen voor hem wel eens afge (zwakke) argumenten aangevoerd door enige vertegenwoordigers van sportbonden. Zwak omdat ze met het grootste gemak werden ontzenuwd door de penningmeester van de NSF, dra. S. Bakkenist, die met een klap alle bezwaren gefundeerd omver ke gelde- Omdat hij beter op de hoogte was en zich beter had voorbereid. Vragen stellen is alleen dan nuttig indien men ze effectief kan ver wat langer Europa-Cupvoetbal in sommige gevallen. Maar men voor komt misschien dart zowel de winnaar als de overwonnen ploeg een bittere nasmaak blijven houden door die lo ting. Hoewel men er natuurlijk nooirt helemaal uitkomt, want zelfs loten na een (onbesliste) beslissingswedstrijd blijft een vervelende zaak- Men be reikt er hoogstwaarschijnlijk we4 mee dat de ploegen in elk geval willen lopen kunnen zijn. Indien hem op de openbare weg iets dergelijks was overkomen, zou Keizer ongetwijfeld naar de politie zijn gegaan om een aanklacht in te dienen. Dat is een normale zaak. Niemand laat zich op straalt slaan of schoppen en rich kropen echter ijlings in hun stel lingen toen zij met argumenten werden omver gekegeld. Bovendien: de NSF is niets anders zo werd weer eens uitdrukkelijk gesteld dan de verzamelde bonden, die der halve opdrachten zouden kunnen ge hoogstwaarschijnlijk een aardige wedstrijd op- SPELREGELS QEESINK is door de NJJB ontheven dat even anders- De voetbalbond heeft een eigen rechtspraak, all wordt daarop de laatste tijd veel kritiek geuit. Maar wat gebeurt indien Keizer inderdaad niet meer kan voetballen? Dan wordt v. d. Korput wellicht ven. „Ails u het er niet mee eens bent, zegt u het maar en dan zullen wij het uitvoeren", hoorden degenen die hun stem (altijd dezelfden erbij) lieten klinken. Terecht schrikt men dan terug van de consequenties. De NSF Kamerlid clra. J. Voogd heeft in de Tweede Kamer gevraagd of de vrij heid van meningsuiting van sport beoefenaars en functionarissen niet wordt belemmerd door de dreiging levenslang geschorst in het uiterste geval maar is Keizer brodeloos. Het mag een wonder heten, dat niemand eerder op het denkbeeld is gekomen een tegenstander, die opzetteilijk licha melijk letsel toebrengt, aan te klagen bij de burgerlijke rechter- Men hoeft zich op het sportveld toch niet laten welgevallen wart op straat niemand zal toestaan? Nog wonderlijker is het In feite, dart de „sterke arm", aan wezig op sportvelden, toestaat waar voor zij in het openbare leven is aangesteld: het handhaven van de orde. Vechtpartijen op straat worden snel de kop ingedrukt en de daders worden in de kraag gevart. Op sport velden mag men iemand letsel toe weet bijzonder goed waarover zij spreekt en waarvoor zij werkt- Als het anders moet of beter kan. is de NSF beslist mans genoeg Gelukkig, want dat ontslaat de sportbonden van veel (recherche)werk- NIET BEVREDIGEND FR behoeft niet veel te worden ge- loot om voetbalalubs in de vol gende ronde van Europa Cup 1 en 2 te brengen. Maar toch net iets te veel. En veel te veel als je toevallig PSV bent, dat eruit wordt gewipt door een muntje. Celtic Glasgow heeft dan ook naar de UEFA geschreven, dart het niet zo gelukkig is met het be- tndei-daad het geval- Er zijn bonden, die leden straffen omdat ze in het openbaar zeggen wat zij ervan den ken Indien dat zonder vorm van proces gebeurt, is het onjuist, want de teden zouden wel eens gelijk kunnen hebben- En ais ze dart op een fatsoen lijke manier naar voren brengen, is daar niets laakbaars aan. Er zijn echter ook „spelregels^1. Hert riet ernaar uit, dart Geesink die heeft ge schonden. Hij trekt van leer omdat hij vindt dart de Judoband het niet goed doet en hij wel. Hij wil zijn visie doordrijven en als erover wordt ge sproken en de strijdbijl is begraven, wroet hij die nog eens naar boven en begint opnieuw. Dan heeft ons inziens maar weer eens te gebruiken echter wel een precedent van ver gaande omvang geschapen, indien Ajax inderdaad een aanklacht indient bij de burgerlijke rechter. MANS GENOEG (T\E Nederlandse Sport Federatie Is niet bevreesd de „moderne weg" ln te slaan- Er wanen, min of meer lotoing, nadat Benfioa de tweede wed strijd met 30 had gewonnen en zo doende op gelijke (doelpunt)voet was gekomen met de Schortten. Het loten is evenwél ingevoerd om beslissings wedstrijden te voorkomen- Dan moe ten er weer data worden vastgesrteld. er komt geharrewar omdat de een dan niet kan en de ander niets voelt voor die datum enz. Een loffelijk stre ven van de UEFA, maar niemand is teneinde grotere schade te voorkomen indien de betrokkene niet heeft kun nen aantonen, dart hij inderdaad gelijk heeft En dat kon Geesink niet- Drs Voogds vraag heeft in elk geval de verdienste dat er wellicht iets wordt gedaan aan het straffen van hen, die hert inderdaad bij het rechte eind hebben, maar zonder meer wor den uitgerangeerd omdat „het de bondsbestuurders niet aanstaat". .26.6, 2. Hofnt 18,70, pl. 12,30, 12,60 pel 112,60; cov. 17,60: trio: f 372,10. Leerlingenkampioenschap 1969 (2000 m, 2ae afd 1. Eddi Scotch (M A. Pools) 1.24.5, 2. Toto: w. 18.70, pl. f 2,50. 12,10. 15.90; kop- Vlllgantéprljs (2000 m. 1ste afd l: 1. Fire Bird W (J. van Dooveweerd) 1.26.2, 2. Eric Kinley. 3. Exclusil de Commerce. Totö: w. f2.70, pl 11,50, 1 1.80. 13.10: kop pel f8.90. cov. 14,30. VlgllanteprUs (2000 m, 2de aid.): 1. Cen to BH (G. L. J. Kleiiweg) 1.25.3, 2. Fred Sig nal. 3. Dora Williams. Toto: w. 14.30. pl. 1 1.70, 1 1,50, 12,30; kop- pl. 13,10, 12,50; koppel Harings tweede in cyclocross PAU René de Clercq heeft gisteren in Boeil Bezing, in de Franse Pyreneeën bij Pau, een cyclocross over 24 kilometer gewonnen. In de tweede van de twaalf ronden van 2.000 meter kwam de Clercq van zijn concurrenten van wie ten otte alleen Huub Harings op betrekke lk geringe afstand van de winnaar ein digde. De uitslag is: rt. De Clerca (Belg.), 24 kllo- .metgr in.i uur eiv^O..minuten; 2. Huub Ha rings (Ned.) op 2 minuten 35 seconden: 3. et (Fr.) op 6.48; 4. Kumps (Belg.) op 8.25; lulldor (Fr.) op u'0.25; 6. De Santl (Fr.) op AMSTERDAM Onder vrywel ideale weersomstandigheden zijn gisteren op de Jaap Edenbaan in Amsterdam goede tijden gemaakt op de 500 en 1500 meter. Vooral Jan Bazen en Ab Krook vielen op. De 21-jarige rijder uit Zevenhuizen zege vierde op de 500 meter met ruime voor sprong in 42 seconden (tijdens de IJssel- Cupwedstrijden liet hy 42,9 seconden no- Enry Volann met op de sulky M. v. Leeuwen (rechts vooraan nr. 3) aan de leiding in de koers om de Troikaprys. TURNSTRLJD N.K.G.B. Rotterdam bleef baas overWestU! DEN HAAG De verstandhouding tussen het district West III van de Ned. Kath. Gymnastiekbond en het district Rotterdam laat niets te wensen over. Dat bleek ook gisteren weer toen de dames, de damesjunioren en de meisjes van beide districten elkaar in de gymzaal van de HBS Bceklaan aan de toestellen troffen, waar een byzonder prettige, sportieve strijd werd gewonnen door Rotterdam met 451.30 tegen 436.60 pun ten. De nog jongere garde gaf voor Rot terdam de doorslag, want bij de dames bleef West III nog in de meerderheid met 153.95 tegen 146.50 punten. Rotter dam zegevierde evenwel bij de junioren met 158.70 tegen 141.95 punten en bij de meisjes met 146.10 tegen 140.70 punten. De individuele uitslagen bij de drie groeperingen waren: Dames: 1. Lenie v. d. Berg (West III) 33.20 punten; 2. Bep v. d Waal (R'dam) 31.90; 3. Annemario v. d. Steen (West III) 31.30. Junioren: 1. Trudie Vermeulen (R'dam) 34.40; 2. Petra SchellekenB (R'dam) 31. 3. Cora Wooning (R'dam) 30.80. Meisjes: 1. Emy Barendse (West III) 31.30; 2. Marje Terhoeven (R'dam) 31.25; 3. Marja Scheffers (R'dam) 30.75 punten. GRONINGEN De sabel wedstrijden tijdens het internationale sclicrmtocrnooi van Groningen, dat in sporthal „De Pad- depoel" werd gehouden, hadden een al lesbehalve vlot verloop. Voor de finale hadden zich drie Nederlanders Leo v. Brakel, Eddy Ilam en Fran Mosman en de Hongaar Pal Garaviez geplaatst. Garavicz en Ham konden zich by enige verliespartyen echter niet verenigen met de jurybeslissingen en trokken zich te rug. Van Brakel en Mosman bestreden elkaar toen de eindoverwinning, die met 54 naar Mosman ging. Ham en Gara vicz werden niet geklasseerd. De Kon. Ned. Amateur Schermbond zal de gang van zaken nader onderzoeken. Het toernooi had een zeer sterke be zetting. Bijna tweehonderd schermers en schermstens uit acht landen hadden in geschreven. Vooral Hongarije had een sterke ploeg afgevaardigd. Bij de dames zorgde de winnares van het vorig jaar, Yvonne Thiry, voor een verrassing dooi' in de éliminations directe met 83 de Hongaarse Lidya Vakovutsj- Domolki uit te schakelen. Dit had kenne lijk zo veel var haar krachten gevergd dat zij in de finale niet meer tot winst kwam. De Hongaarse Ildiko Tordasi bleef ongeslagen. Op degen werd felle strijd geleverd. Zowel de Duitsers Kurt Przestak en de veel in Nederland schermende Karl Heinz Ibtel als de Nederlandse titelhou der Max Dwinger boekten twee winst partijen. De Hongaar Pal Schmitt, die vorig jaar eerste werd, won geen partij. In de barrage toonde Przestak zich de sterkste. De finale op floret-heren was vrijwel een Hongaarse aangelegenheid. Alleen de jeugdige Amsterdammer Bert van der Berg bereikte de laatste vier. Hij ein digde met één zege als derde. Istvan Ko- vaoz bleef ongeslagen. De eindstanden zijn: dames (floret): 1. Ildiko barrage: 2. Karl Heinz Ittel (Ddl.) 2 gt... barrage; 3. Max Dwinger (Ned.) 2 gew., na barrage; 4. Pal Schmitt (Hon.) 0 gew. Floret: 1. Istvan Kovacz (Hong) 3 gew.; 2. Istvan Czakkel (Hong.); 3. Bert van der Berg 1 gew.; 4. Oedoen Nyomarky (Hong.) Dames vooraan in springconcours (Van ome sportredactie) WASSENAAR By dc springcon coursen van de Zuid-Hollandse Jachtver- eniging, die zaterdag op Meyendel wer den gehouden, vermeldde de deelnemers lijst meer dan honderd combinaties en alleen reeds de aanwezigheid van zoveel springpaarden leverde een indrukwek kend schouwspel op. Voor de heren, die aan het concours van de afdeling A deelnamen was het misschien een tikje beschamend dat alle prijzen aan amazones toegekend dienden te worden. Tien paarden namen alle hin dernissen zonder fouten, waarna de tijd, waarin het parcours was afgelegd, de volgorde bepaalde. De uitslagen zijn: - mejuffrouw E. C. waarin de hindemissen een hoogte vi ter bereikten, werd gewonnen door J. H. Jansen op Jumping Lady (105 sec.) 2. Prins Alexander met U. M. K. van dor Linden <123.2 sec.), 3. Jonkvrouw M. I. van der Wyck Bij het Jachtsprlngconcours van de afde ling C werd de volgorde: 1. Shamrock met mejuffrouw I. N. Verboon (91 sec), 2. M. Thorns op Chestnut II (96.6 sec.), de derde en vierde plaatsen werden gedeeld door mevrouw K. C. M. den Haan-Meelis op Ca- ranza en mejuffrouw A. J. Bökenkamp met dezelfde lijd (M.6 sec.) eindigden. teren) en Krook won in 2.11.7 de 1500 m„ waarmee hy ook sneler was dan in De- rtQU» f 9IO Wat teleurstellend was het rijden van kernploeglid Arie Eriks, die respectieve lijk 44,0 seconden en 2.19,8 liet afdruk ken. Bij de jeugd was de Westzaner Johnny Olof weer onbetwist de sterkste met 42,5 seconden en 2.15,6. Hij won het klassement met drieëneenhalve punt voorsprong op Klaas Vriend. De voornaamste resultaten waren: Noorwegen In de Noorse plaats Jordal heelt de Europese en wereldkampioen Dag For- naess gisteren zijn seizoendebuut ge maakt met een overwinning op de 3.000 meter in 4 min. 24,6 sec. De 500 meter legde hij af in 41.8 sec. Hij was daarmee vierde achter Per Bjoerang (41,4), Lasse Efskmd (41,5) en Johan Lind (41,5), Fornaess won de 3000 meter voor Willy Olsen (4.28.8). Sten Stensen legde de öliüO meter af in 7.53.5. Dezelfde tijd werd ook afgedrukt voor Ingar Bollerud. De Noorse dames kwamen sterk voor de dag. Sigrid Sunby won de 500 meter in 46.7 voor Kirsti Biermann (48.1), Lies- beth Berg was met 1.33.3 het snelst op de 1.000 meter gevolgd door Sigrid Sundby (1.34.6). Zege Keiler Erhard Keiler heeft zaterdag op de baan van Inzeil opnieuw een overwin ning behaald. Na zijn prestatie van vrij dag (39,8 seconden over de 500 meter) volgde winst op de 1000 meter. Met 1.22.7 bleef de Westduitser slechts weinig bo ven zijn nationale record (1.21.3). Op de 3.000 meter nam Gerhard Zim- mermann duidelijk afstand van zyn landgenoten en enkele Italiaanse rijders. Zimmermann liet 4 minuten en 26,8 se conde noteren. Opvallend was de presta tie van Erhard Keller, die in 4.44,1 als tweede eindigde, In het eindklassement over vier afstanden (500, 1000, 1500 en 3000 meter) was het verschil tussen stayer Zimmermann en sprinter Keiler miniem: 171.734 punten tegen 171.933 punten. Dirkx schoot met scherp LOENEN AAN DE VECHT Het na tionaal kampioenschap scherpschieten is dit weekeinde in Loenen aan de Vecht veroverd door de Baarnse schutter Dirkx. Met zijn totaal van 583 punten bleef hij slechts drie punten onder het Nederlands record van Van Domselaar. Er namen ongeveer 250 schutters deel. De uitslag was:'12 meter P. C.: 1. Dirkx (Baarn) 583 pnt.. 2. De Gelder (Berkel Rodenrijs) 580, 3. Van Beenen (Baarn) 573 punten. N.K. ereklasse bandstoten AMSTERDAM De roemruchte „Frie- sche Club" in Leeuwarden is van 8 tot en met 11 januari in het strijdperk voor het kampioenschap van Nederland ereklasse bandstoten, waarin Hans Vultink zijn titel verdedigt. De deelnemers zijn: Hans Vultink (Groenlo), Joop Roodenburg (Voorhout), Bert Teegelaar (Rotterdam), Henk de Kleine (Mierlohout), Jaap Ligt- hart (Alkmaar). Lambert van Leur (Oss), Jean Bessems (Cadier en Keer) en Hans Sundquest (Schiedam). BREDA België heeft in Breda een sprekende overwinning behaald op de Nederlandse driebanders: 257. Nadat de eerste dag slechts een minimaal ver schil had opgeleverd (97), bleken de Belgen in de derde en vierde ronde niet te verslaan. Van de Nederlanders kwam Soeterboek in de derde ronde tegen Dielis (59—60) en Brosens in de laatste ronde tegen de zelfde tegenstander (5860) nog het dichtst bij de winst. Raymond Ceulemans bleef als enige van de acht deelnemers zonder verliespartij. De uitslagen Soeterboek e partijen uit de laatst*

Leidse Courant | 1969 | | pagina 11