Wm -Gemiddelde leeftijd man daalt snel december- voordeel DRUKTE MET OBLIGATIELENINGEN WAT EEN ZEGEN DAT WE pi mm ONZE MOLENS EN DIJKEN NOG bESS| HEBBEN Waar verdienen wij vrouwen die vijf jaar extra aan? Neem nu een jaarkaart 65+en profiteer van het Bonn tekent verdrag tegen spreiding van kernwapens 3dagen gratis reizen jj ZATERDAG 29 NOVEMBER 1969 DE t.ETDSF. COURANT PAGINA T Amerikaanse showbusiness plukt sterren van de hemel mgei Dit volk van godvrezende dijken- lichters, kustvaarders, polder besturen, molenaars en lamd- mtginners. Dit volk van grutters, senifcemteTlers, klerken en ouder en. Dit volk; begreep op een jegeven moment, dat alle man van Neerlands stam op zijn tijd ;och ook een verzetje moest mebben. Werken was ongetwijfeld leilzaam voor de ziel en hield de aide op een afstand, maar het :on toch ook geen kwaad om if en toe de luim vrij baan te 1ES >even- mannen weer een nieuwe stam op de evenaar had- ien onderworpen en onderwijzers ie rekels met veel tact en geduld -hadden geleerd, waarom er stro- carton en aardappelmeel werd ;emaakt in Hoogezand, Sappe neer en Zuidibroek, dan hadden ;e tijdens hun verlof recht op ;ewoon, probleemloos vertier. De ieentjes van de vloer, de feesit- leus voor. En leve de man. die iet bier uitvond. Ifelnu, dat probleem was gauw ver- olpen. De organist van de naburige erk kocht een chromatisch mondorgel, mdat hij het zo'n gesjouw vond met at harmonium, en de twee sopranen, ie vorige week nog zo keurig en twee- iemming „Maria te minnen" hadden gezongen, vormden haastig een duo. dat i'dre jurkjes en nagenoeg syn- danspasjes „daar was een wuf die soon" instudeerden. Besloten werd ook. dat Karei, die tijdens de uitgaans dag van het collectanten vorig jaar zo goed uit de hoek was gekomen (jam mer. dat het de hele dag regende, maar ja. dat heb je niet in de hand) ook nu weer de zaak aan elkaar zou praten. En mocht er om meer worden gevraagd, dan kon de oude Barend nog altijd een voordracht in hel. Westfries houden. Avondvullend Hiermee was de Nederlandse show business een feit geworden. De weg lag nu stralend open voor alle doe-het- zelvers en huis-tuin-en-keuken-knutse- laars, die een instrument konden vast houden. De duo's tierden welig, de close harmony-groepen waren niel meer te stuiten, de zingende zusjes ontdek ten. dal ze avondvullend waren en de man, die zes steengoeie witzen over Sam en Moos wist, kocht gelijk een smoking en een vlinderdas en liet zich in de beroepengids opnemen onder het rubriekshoofd „conferenciers", waarbij hij vet gedrukt nog de waarschuwing Frank Sinatra En wij ondertussen maar denken, dat Nederland heel aardig kon meekomen in de internationale showbusiness. Vo rige week was er nog een aceordeonduo naar Biak vertrokken om voor de troe pen op te treden. Nee, dat zal wel snor. Je hoefde deze jongens van Jan de Witt niets meer te leren. Die bliezen hun partijtje keurig mee. En zonder kapso nes. Gewoon op die rustige, laconieke wijze, waarop we ook de zeeën droog- malen. Gewoon effe dat konijn uit die hoed en dan je gage halen. Het is toch zeker je werk. Het was alleen jammer, dat ze het in Italië en Engeland verdommen om Nederlands te spreken Moet je in Londen eens aan een voorbijganger vragen: „Hoe laat is het?" Dan kun je articuleren wat je wil, elk klinkertje nog eens een extra-klemtoon, geven, maar mooi, dat ze je laten vallen. Dat is de pest van kleine landen. Je stoot niet doorhè- Er wacht geen breed publiek Weet je. wat het is? Je hebt geen forum. Wat zeg je: verstond je porum Dat is een goeie. Die houwen Binneiikomertje Je blijft die onverbeterlijke illusionist, totdat je op een avond verzeild raakt in de Cocoanut Grove in Los Angeles. De zaal is stampvol. Het is een door- deweeksedag. Tijdens de soep en het slaatje speelt het orkest van Freddy Martin om de gaatjes te vullen. Als Lou van Rees zo'n orkest naar Neder land haalt, hoor je nog vijf jaar, hoe veel hij er op verloren heeft. Hier fun geert het als binnenkomertje. Na een uur splijt het gordijn verder open. trompetten en saxen blazen de pudding van de tafels. Negerinnen in plaats voor een zwaar doorregen saxo fonist. die achteloos wat gouden ak koorden in de microfoon frommelt. Het licht wordt feller, de drums ver loochenen nu niet langer hun oerwoud- verleden. Het geluid dreunt door de zaal. Charge van de 'bereden brigade. Kalbop, kabop. Dan springt een atle tische neger onder de douche van licht en stofdeeltjes. „We proudly present". Hij wijst in de zaal, schreeuwt de naam van Tony Bennett. „We are glad Tony, that you are our guest". Applaus, trom geroffel een triomfkreet van de trom petten. Tony staat op, heft zijn handen als een bokser, die zojuist een knock out heeft geforceerd. Twee schijnwer pers houden hem vast in de houdgreep, totdat de speaker aankondigt, dat aan het vierde tafeltje links nog een ere gast zit. De vrouw van Dean Martin met dochter. Applaus, tromgeroffel, de zelfde ceremonie prolocolaire. Plastic s En daar zit je dan bij en je denkt: „Als er in Nederland Iemand het toneel op komt, is het om de tombola in de pauze van harte aan te bevelen". En je denkt als nou die stoet van vader landse artiesten de Cocoanut Grove zou binnenkomen. De boertjes van buuten en Gert-Jan Kruutmoes en Sjaantje met haar krontjongsmile. En Gert en Hermien met de plastic sneeuw vande vorige kerstshow nog op hun sohouders. Als alle accordeonisten en mondorgel virtuozen, alle kunstfluiters en xylofonisten hier achter de pudding zaten, zouden ze dan niet gelijk hun moeder bellen en de eerste trein naar Verkade nemen? Aan zulke sombere zaken begin je automatisch te denken als je Ray Charles in deCocoanut Grove ziet op treden, als je een dag later HAIR ziet op Sunset-Boulevard, als je in Las Vegas Frank Sinatra en Elvis Presley een zaal ziet temmen. Je dwaalt ver bijsterd tussen hoge neonwallen door, waarachter de showbusiness in vol maakte vorm bedreven wordt. Geen gekluns met ouwe bakken en halfwas imitaties, maar mensen, die hun vak bloedserieus nemen en geen poot aan de grond krijgen, als ze niet eerst een handvol sterren uit de hemel geplukt hebben. In Las Vegas staan artiesten van wereldklasse glimlachend tussen de schuifdeuren te werken. Je mag er gratis naar kijken, je kunt ook door gaan met gokken en af en toe over je schouder kijken, hoever ze zijn. Take it Then business like showbusi In Los Angeles en Hollywood, in Las Vegas en New York weten ze precies, wat het publiek daaronder verstaat. Alleen de allergrootsten blijven over eind en de rest krijgt niet eens de kans om ar te druipen door de grote vergiet. Grage lachers Er is slechts één vorm van entertain ment, waar de Amerikaan geen kaas van gegeten heeft en dat is de pure verbale humor. Zolang hij met taarten kan smijten, een lied kan zingen of met wat snelle wegwezers uit het boekje de grage lachers op zijn hand probeert te krijgen, is hij niet te ver slaan. Veel meer probeert hij ook niet, want hij weet toch, dat zijn publiek er niet van gediend is. De Nederlander, die van huis uit een predikant is, die zich voortdurend geroepen voelt om te overtuigen en al zolang onder de chris telijke moraal gebukt gaat, dat hij bij voorbaat aan zichzelf twijfelt, be schouwt de humor als een kostelijke bevrijding. Daarom bouwt 'hij adem loos naar een climax, hij wikt zijn woorden want hij weel. dat het een kwestie is van d'r op of d'r onder. In Amerika voelt geen entertainer zich door dat soort angsten geremd. Als Andy Williams Ray Charles interviewt, dan zegt hij gelijk: „By the way Char les. je hebt succes, je bent een grote ster, maar even zo goed ben Je blind- Als jij nou een wens zou mogen doen, wat zou dat dan worden?" En Charles antwoordt: „Ik zou zo langzamerhand wel eens wat willen zien". Het is een cross-talk, die goed is voor een halve minuut applaus en geladh. Hartelijk applaus Aan zulke dingen denk je op een avond in de Cocoanut Grove. Tijdens een warme nacht in Las Vegas. En als je je ogen sluit, zie je weer het rode gordijn van de feestzaal Maas in Gro ningen. Voor de pauze het duo An en Jan en daarna de drie Bondelli's in hun wereldrepertoire. Ontvang ze met een hartelijk applaus. Wat een zegen, dat we onze molens en dijken nog hebben. P£ Door Greet Buchner De journaliste Greet Buchner, die wjj vandaag introduceren, zal voortaan regelmatig aan ons blad meewerken. Greet Buchner werd in Wenen geboren, groeide op in Den Haag en is thans woonachtig in Eindhoven. Zij is gehuwd en moeder van twee kinderen. Na haar huwelijk was er voor haar geen werk meer in de chemische-biologische sector en is zü gaan schrijven. Eerst korte en kinderverhalen. Sinds 15 jaar is zo als journaliste verbonden aan o.a. De Nieuwe Linie. Nu ook aan ons blad. :hlLD, vijf jaar zitten me dwars. Ik Weet niet waar we ze aan verdienen. Ik weet nog minder of we er blij moeten zijn. Ter verduidelijking: heb het hier over de vijf jaar die Nederlandse vrouw langer te leven leeft dan'de Nederlandse man. Daar- moctcn we dan ook nog weten dat vijf jaar gelden voor 1969. Als het in beetje wil, zijn het er volgend r meer en het jaar erop nog meer. cijfers wijzen immers uit dat de lemiddelde leeftijd van de man in ons ind snel daalt. tad hij tot voor kort nog ruim 72 ar te leven, nu zijn het er schrale en men vreest dat het er nog min- Ser zullen worden. Ondertussen wordt 0e vrouw in hetzelfde land al ouder ifn ouder. Ze heeft nu al, statistisch, 76 jaar voor de boeg en de 77 liggen verschiet. Daarmee wordt ze Juder dan wélke man of vrouw ter (rereld ook, en vijf jaar ouder dan de i hetzelfde land werkt en lis je die cijfers ziet, dan vraag je e onmiddellijk af waaraan wij vrou- tra-levensverwachting wel lerdienen. En ook waarom onze man- ien kennelijk veel eerder het loodje pggen in de strijd om het bestaan, fu is er wel een verklaring voor en éel een medische. De artsen menen lat de vrouw haar lange leven te dan- heeft aan de extra-bescherming e geniet door vrouwelijke hormo- Het klinkt heel mooi en zelfs memelijk, maar volgens mij is het de halve waarheid. De hele |aarheid is dat de vrouw in Neder- Snd zich bijzonder goed weet te ver- Pennen. Ten koste van de man. gen. Maar studeren is volgens de Neder landse vrouw mannenwerk. De in spanning en de concentratie van het studeren, de spanning van tentamens en examens mijdt ze. Waarom zou ze zich trouwens al die moeite getroos ten? Om meer en beter werk te kunnen verrichten na beëindiging van haar studie? Om op eigen kracht in eigen onderhoud te kunnen voorzien? Toe Zorg l/lannenwerk Sat begint al in de peuter- en kleu terjaren als ze broertje erbij haalt om Uzies met leeftijdsgenoten te be- lechten. Met de vuist jawel, maai an met een jongensvuist en niet met én lief zacht meisjesknuistje. Dat zou s veel risico's opleveren. Het gaat ferder op de lagere school als ze zich Uflh ïerkbaar minder inspant dan de jon- jen tijdens de gymnastieklessen en lessen rekenen, dan de jongen. lichamelijke inspanning en ex- fa-moeite voor de hersentjes dat is iiets voor de vrouw. Zelfs niets voor 'e hele kleine vrouw op de lagere ^jtóhool. Dat is mannenwerk en zo gffioet het blijven. Het gaat door als ®^3aar twee meisjes tegen drie jongens echt niet zo gemakkelijke strijd om n einddiploma vhmo aanbinden en ïn. Het wordt nog erger als zes- jonge vrouwen tegen vieren- Ze weet drommels goed dat we tn de huwbare leeftijdsklasse mannen te over hebben. Meer dan vrouwen. De huwelijkskansen liggen dus goed. En als ze eenmaal getrouwd is dan is haar bedje gespreid. Letterlijk en fi guurlijk. Dan is de strijd om het be staan gestreden en kan ze er haar gemak van nemen. Er komen nog wel een paar extra-drukke jaren als de kinderen klein zijn. Maar de man biedt hierbij wel de helpende hand. Na beëindiging van zijn dagtaak en vóór hij aan de avondstudie begint. Als ze dan met de hulp van de man door de jaren van baby-, peuter- en kleuterzorg heen is, dan is het verder gepiept. Dan resten haar nog tien tallen jaren van leven met veel ge mak en vrije tijd, zonder stress en zorg. Die zorg is er wél voor de man, die ondertussen aan het geld moet ko men om in de groeiende behoeften van het gezin te voorzien. Af en toe wordt hij. daaraan herinnerd. Niet te opvallend maar wél geregeld. Want de vrouw moet meedoen met het statusspel De kleren en het speelgoed van de kleintjes mogen niet onder doen voor die van de bu ren en van de schoonzus. Evenmin als hel bankstel en de vloerbedekking. Voor het geld zorgt de man. Hij is tenslotte getrouwd nietwaar. En on dertussen verwent de vrouw zichzelf en wordt al ouder en ouder. steden. Als ze ook eens een handje mee zou helpen bij het verdienen van het brood en het beleg. Toegegeven, de maatschappij is er nog niet zo erg op ingesteld. Het kost dus wel extra moeite. Het kost méér inspanning dan in omringende landen waar crèches zijn en aangepaste winkeltijden, waar betere mogelijkheden tot parttime- werk zijn. Maar waarom niet die eerste barrière genomen? Dan komt de rest vanzelf Het is volgens mij de enige manier om van het afschuwe lijke verschil in leeftijdsverwachting tussen man en vrouw af te komen. Door te gaan werken neemt de vrouw immers een deel van de verantwoor delijkheid van de schouders van de man. En dat niet alleen. Ze leert de moeilijkheden kennen waarmee de man te kampen heeft vanaf zijn schooltijd tot zijn pensioen. Ze kan hem beter opvangen en begrijpen. Of niet soms? Ze staat niet langer te dringen om méér geld omdat ze weet dat dat niet zo gemakkelijk te verdienen is. Mis schien dat de man hierdoor een extra jaartje wint, uf op z'n minst niet meer verliest. Het zou een argument kunnen zijn om te gaan werken. Ze ker in een tijd waarin we de mond vol hebben over gelijke rechten. Daar hoort ook het recht op gelijke levens kansen bij. Of niet soms? Werken Het aantal „gemakkelijke jaren" neemt aan twee kanten toe. Ener zijds door haar toenemende leeftijd. Anderzijds omdat ze steeds jonger trouwt en op jeugdiger leeftijd haar laatste kind krijgt. Zo rond haar 35ste jaar zijn veel vrouwen door de echte gezinsdrukte heen. Ze hebben dan nog ruim veertig jaren voor de boeg. Als ze die eens op een andere manier, dan tot nu toe gebruikelijk, ging be- NKV in Tilburg en Eindhoven stopt steun KVP TILBURG Zowel in Tilburg als in Eindhoven hebben de plaatselijke be sturen van het NKV verklaard geen medewerking meer te zullen verlenen aan de KVP. Vooral de metaalbewer kers blijken scherp gekant te zijn tegen de KVP. De NKV-afdelingen van Til burg en Eindhoven zeggen bij de KVP weinig gehoor te vinden voor hun be langen en standpunten. Er is in beide steden de leden evenwel geen stem advies-gegeven,- zoals in Breda, waar de NKV 'ers de raad gegeven is bij de ko mende verkiezingen op het PAK (PvdA en PPR) te stemmen. tHENGELO (ANP) Het kabinet van Noordrijn-Westfalen in de Bondsrepu bliek is voornemens tussen Münster en Hamm (even over de grens met Twente) een luchthaven aan te leggen die tot het jaar 2000 het luchtverkeer zal kunnen verwerken. Omdat men aanneemt dat het vliegveld van Düsseldorf tegen 1980 het luchtverkeer niet meer aan zal kun nen, zou de nieuwe luchthaven tegen die tijd klaar moeten zijn. Men denkt aan een accommodatie voor 40 miljoen pas sagiers per jaar. Ongeveer vijftigduizend Italiaanse metaalarbeiders hebben gisteren een mars door Rome gehouden Op de foto stakers, die olievaaijes als trommels gebruiken, aan de kop nan de stoet. (ADVERTENTIE) Een jaarkaart voor 19701s ook al in december geldig. Dus 13 maanden reisvoordeel! Profiteer ervan'. Prijs f 60.- p.p. - echtpaar f 75.-. Vraag ernaar op het station! yy\ voordelig uit met NS BONN Door haar ambassadeurs in Londen. Washington en Moskou heeft Wesl-Duitsland het niet-verspreidings- verdrag van kernwapens getekend. Daar mee werd xU het 59ste land dat dit deed. Zes weken nadat zij aan de macht kwam, heeft: de Duitse sociaal-liberale coalitie zodoende een beslissing over een onderwerp genomen waarover men in Bonn meei' dan drie jaar gediscussieerd heeft De oppositiepartij, de Christen- Democratische Unie, vindt de onderteke ning van Bonn nog steeds voorbarig. De regering hoopt natuurlijk, dat haar pogingen om de verhoudingen met Oost- Europa te verbeteren, dooi de ondertt- j kening y.ullen worden geholpen. Maar kanselier Willy Brandt legde er tijdens een'persconferentie de nadruk op, dat de ondertekening niet uit opportunistische overwegingen ondernomen was. Hij wilde zeker geen nauw verband leggen tussen de Westduitse ondertekening van het verdrag en de komende, besprekingen met de Russen" eh de 'Polen. De Duitse ■wensen warén gelijk aan die. van andere landen, die ver gevorderd waren in ato- maire technologie voor vreedzame doel- j einden, maar die geen kernwapens ver- Beverwijk aanvaardt wensen van studenten BEVERWIJK "Het is* niet uitgeslo ten, dat de toestand binnen de Pedago gische Academie te Beverwijk binnen- kort weer geheel normaal zal zijn. Het bestuur van de kweekschool, dat giste ren een bespreking heeft gevoerd met 't bemiddelingsorgaan „De Kath. School raad IJmond" heeft het merendeel van de voorstellen, die de studenten van de „Alternatieve Academie" heb- I ben gedaan, aanvaard. Deze voorstel- len houden onder meer in, dat onmid- dellijk na terugkeer van alle leerlingen I op de „officiële" school, een begin zal I worden gemaaW mak het democraüse- ripg&proces. AMSTERDAM Voor de aandeelhou der is de laatste week van november maar magertjes geweest. Eigenlijk zou den wij moeten zeggen dat de koers- druk overheerste, waardoor aan de sta biele verhoudingen in de eerste drie we ken een eind kwam. Tegenover de duide lijk stijgende lijn in oktober valt dit duidelijk op. Een afdoende verklaring voor de lichte terugslag is niet gemakkelijk te geven. De economische situatie is over het algemeen nog goed, zij het dat de voorgevechten voor hogere lonen en be tere arbeidsvoorwaarden feller worden. De ondernemingen zullen dus zeker met hogere kosten geconfronteerd worden. Daar staat tegenover dat tal van bedrij ven met goede tussentijdse medede lingen voor de dag komen, dl* op rijn minst een handhaving van het dividend inhouden. Op de kapitaalmarkt tekent zich ech ter een ontwikkeling af die voor de geld- vragers ongunstig kan worden. Er is na melijk een tendens tot rentestijging te bespeuren die op haar beurt de obliga- tiekoersen onder druk zet. Het is mo gelijk dat deze druk ook het klimaat op de aandelenmarkt wat heeft verslechterd. De voortekenen van een nieuwe ren testijging zijn te vinden in het misluk ken van 8 pet. lening van de Samen werkende Elektriciteit Produktiebe- drijven (SEP) die tegen 99V« werd uit gegeven. De lening ad f 50,miljoen kon niet volledig worden toegewezen waardoor emittenten met een deel ble ven zitten. Het was dan ook niet ver wonderlijk dat de eerste koers woens dag 98'/» werd, welke koers donderdag gehandhaafd werd. Mees en Hope steem van de premie-obligaties is niet nieuw. Het werd in de vijftiger jaren veel gebruikt toen de rente erg laag was en men gedwongen was de spaar ders met speciale middelen te prikke len hun geld ter beschikking te stellen. Vele vernuftige' premiesystemen wer den geïntroduceerd. Dat het systeem nu ook bij een hoge rente wordt toege past, is heel interessant. Internationals De internationale fondsen konden zich deze week behoorlijk handhaven, het geen wel opviel nu Wall Street zo zwak was. Het Damrak trok er zich weinig of niets van aan. ADZO moest vorige week (ADVERTENTIE) Eind van de week kon er ook .worden j ingeschreven op een 6-jarige lening j van 8 pet van bankier Mees en Hope Verwacht wordt dat deze kortlopende lening er door buitenlandse belangstel- ling wel in zal gaan. Inmiddels heeft ook de Bank voor Nederlandse Gemeen ten bekendgemaakt dat zij f 100, miljoen wil lenen met een rente van 8 pet, waarvan de inschrljvlngskoers op 3 december wordt vastgesteld. De loop- tijd is echter 25 jaar. Daarentegen gaat I de Ned. Middenstandsbank f25,mil joen lenen tegen 8 pet met een looptijd J Een nieuw geluid laat het Bouwfonds voor Limburgse Gemeenten horen. Het gaat f 9 miljoen aan premie-obll- I gaties uitgeven met een koers van 99'/s. j ln de eerste tien Jaar bedraagt de ren- j te 5 pet en wordt gemiddeld 8 pet ln premies uitgeloot, de overige twintig I jaar bedraagt de rente 8 pet. Het *j»-l Jaarkaart of 3-maandskaart65+? Als speciale nieuwjaars attentie kunnen alle houders van een 65+-kaart (ook van een 3-maandskaart) op de dinsdagen 13,20 en 27 januari helemaal vrij reizen. De 65+-kaart is dan uw spoorkaartje 2e klasse. voordelig vv7 uit met NS vrijdag al een val van circa f 5 verwer ken omdat de cijfers over 't derde kwar taal bij nadere bestudering tegen vielen. Nadien kon de koers zich echter goed handhaven. Als wij de notering van Kon. Olie ver gelijken met die van een week geleden, clan zien wij een daling van ruwweg f 11. Wij moeten er dan wel rekening mee houden dat de bonus (op elke negen aan delen wordt een aandeel gratis gegeven) er af is. Trekken we de tehoretische waar de van de bonus er af, dan komen wij op een notering van circa f 145,—. Zo ge zien. valt de notering van donderdag van f 148,90 heel erg mee. Er is dan ook re gelmatig lokale vraag naar olies. Bij de lokale aandelen gaat de druk in de levensmiddelensector onverminderd door. Schuitema heeft vorige week de knuppel in het hoenderhok gegooid. Het gaat in het levensmiddelenbedrijf moei lijk, dé concurrentie is scherp en de winstmarges zakken. Dit heeft de koer sen ook aan hel zakken gebracht. Schui tema liep van 132 naar 120 op donder dag zonder dat er kopers kwamen opda gen. Op 31 oktober was het nog 170. Si mon de Wit zakte deze week 15 punten tot 230 (op maal 31/10 300) en Albert Heijn verloor f 13,70 (68 punten). Tapijten De schrik voor de tapijtaandelen lijkt voorbij te zijn nadat Desseaux had ge meld dat er dit jaar geen winststijging meer in zat. De daling in de eerste twee dagen werd namelijk woensdag onge daan gemaakt. Bergoss steeg zelfs 23 punten tot 453 op donderdag. De uitgeversaandelen stonden deze week onder lichte druk, hetgeen neer komt op f 5,(25 punten) voor Else vier en VNU en op f4,— (20 punten) voor Kluwer. Na de voorafgaande hausse is dit een lichte afkoeling. Hetzelf de zien wij overigens bij de aandelen van de aannemingsmaatschappijen. De zo verwachte fusie tussen de che- misch-farmaceutische bedrijven Gist-Bro- cades en ACF is maar ten dele verwe zenlijkt: zij bundelen alleen hun groot handel. Dat was een koude douche voor ieder die uit speculatie ACF had ge kocht. De koers was maandag nog met f245,bieden opgelopen. Na het bekend worden van het nieuws werd het woensdag f230,— zonder dat er ko pers kwamen. Gist liep echter f4,— tot f 129,— op tot op tot f129,— (op aan deeltjes van f10, Als wij verder nog meedelen dat Etna- Daalderop op het gunstige bericht f8,— (40 punten) aantrok en dat Cindu op de verwachte lagere resultaten f 6,50 (26 punten) zakte, dan hebben wij al hot belangrijk* nieuwe van deae week «d gehad.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 7